Bouw van een school werd geweigerd Belevenissen met boosaardige aardstralen DUINSTREE Rijnstreek „Ik was in mijn eentje een compleet ziekenhuis" Wederwoord van lid Veen op een ingezonden stuk DONDERDAG 17 JUNI 1954 3E LE1DSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 De stiekemerds bleken verhuisd te zijn HET IS AL GERUIME TIJD GELEDEN, dat ik op zekere dag een ziekelijk gevoel had. Het was komen opzetten nadat ik mij verdiept had in een brochure over Aardstralen en hun verwilderde zeden. Dat alles was toen tertijd voor mij nog een openbaring. Het was in een tijd, dat de aardstralen hier te lande, als ik het zo zeggen mag, nog in de kinderschoenen stonden. Toen ik al het aardstralenbrouwsel van de brochure" verslonden had was ik er danig van onder de indruk; het koude zweet brak mij uit. Aardstralen houden zich schuil in ondergrondse wigwams, zo goed als zeker in uw per ceel en in het mijne: een onderzoek zal het bevestigen. Argeloze burgers zoals U en ik, slapen of zitten in de regel verticaal boven die belagers en dat is het juist, waar deze op speculeren. De gevolgen kunnen afschuwe lijk zijn. Ze zijn van de ongelooflijkste heterogeniteit; ze verwekken zo goed als alle chronische ziekten, zoals daar zijn hart-, maag-, lever-, darm- of blaasstoringen, ook hoofdpijnen, soms gepaard aan haaruitval. Daarenbo ven: kanker, t.b.c., gewrichtsrheumatiekWelnu, ik voelde mij ineens al die ziekten op het sidderende lijf gesmeten. Ik herinnerde mij dat de Engelse schrijver Jeróme eens hetzelfde over kwam, toen hij zich, uit een populair „geneeskundig" boekje de manier zat eigen te maken om gezond te blijven. Ook hij had toen zomaar dadelijk alle opgesomde ziekten. En juist zoals hij toentertijd deed, overwoog ik thans, welk een belangwekkend geval ik uit geneeskundig oogpunt moest wezen, welk een aanwinst ik kon zijn voor een medische hogeschool. De studenten zouden niet langer ai de bedden op al de etages van ziekenhuizen hoeven af te lopen als ze mij hadden. Ik was zelf een heel ziekenhuis. Ze hoefden niets anders te doen dan om mij heel te wandelen en vervolgens hun diploma te halen. OM KORT TE GAAN, het was dui delijk, dat in mijn geval aard- «tralen de raddraaiers waren. Maar gelukkig was in de menslievende brochure niet verzuimd aan te geven, hoe, en aan welk adres, men zich tegen de aanranders te weer kon stel len. Ik wendde mij ijlings tot dit adres: de schrijver zélf van de brochure, J. G. Mieremet, die zich daar deed kennen als Opperboeman van de aardstralen. Hij staat aan het hoofd van een hele reddingsbrigade van door hemzelf opgeleide en diensvol gens gegarandeerde deskundigen, ge- slaagd naar we mogen aannemen met een net cijfer voor alle vak ken. Zo'n man snelde mij op een goede dag te hulp, voorzien van wi chelroede en wonderkistje. Op de plaats des onheils bleek 's mans vin dingskracht wonderbaarlijk. De aard stralen bloeiden op, om zo te zeggen, onder zijn hand. En vermits ze voor een gewoon sterveling met het blote oog niet zijn waar te nemen, bracht hij ze voor mij in kaart, schaal 1100, zodat ik ze nu met eigen ogen vol gen kon. Het waren er legio, met i-affinement juist gelegerd loodrecht onder zit- en slaapplaatsen, hetgeen de juiste positie is om ons in ons da gelijkse doen onverdroten te kunnen judassen. voor hun werk. Aldus staat het zon der voorbehoud in zijn brochure. Er zat niets anders op dan dat ik het de docent in de aardstraaljage- rij, tevens Impressario publiekelijk lastig ging maken met toespelingen op knollen en citroenen en zo. Hij zou over die blamage van zijn re putatie wel in zijn rats zitten, zo ver onderstelde ik. Maar peen, er bleek geen spoor van droefenis bij hem te bestaan. De ze dikhuidige aardstraaldramaturg zette een borst op als een bekroonde duif en stelde mij schriftelijk de minzame vraag, of ik niet ..een beet je dom" was (waarschijnlijk bedoeld als euphemisme voor: vreselijk groen), daar ik niet eens bleek te weten dat een roedeloper zich kan vergissen! Alles goed en wel, maar waarom wordt er dan in de brochu re zo'n ophef gemaakt van de ga rantie, terwijl in alle talen gezwe gen wordt van deze bizarre vergis- Sprookjesfiguren Dc boze aardstralen, waarmee <j men ons de laatste jaren bang S heeft willen maken, hebben on- <j langs een sterke inzinking ge- <j kregen tengevolge van het reeds Ji t eerder gepubliceerde medische rapport, waarmede zij het voor- lopig kunnen doen. I De aardstralen, die verant-j woordelijk zouden zijn voor al- ?le mogelijke en onmogelijke/ s kwaaltjes, zijn naar het rijk der 5 sprookjes verwezen waar zij inS het gezelschap van de boze wolf, S de heks en de listige dwergen mogen blijven voortspoken. Het einde van de aardstralen j> betekent tevens het einde van<i „kastjes", welke door de/ aardstraalherauten plegen te worden verkocht en de macht y, zouden bezitten om die geniepi- t gö' stralen onschadelijk to, ma- S> ken. Het werd tijd, dat de nutte- i loosheid van die kistjes waar- j voor men vaak hoge prijzen £druft te vragen, eens door een<j gezaghebbende stem werd aan-^ z getoond. <i Eén onzer lezers beschrijft ons j>in bijgaand artikel zijn ervarin-N gen met de aanstralen en hun <i bestrijding. singmogelijkheid, in het licht waar van de garantie wordt tot je reinste paskwil. Inderdaad, ik had mij vreselijk groen aangesteld. En ik troost mij met de schrale troost dat de vele duizenden slachtoffers bij wie deze manager met zijn assistenten „bo demonderzoekingen" heeft verricht en kastjes geplaatst, zich bevinden in hetzelfde schuitje. Vergissen is menselijk. Een vergissing kan ook onmenselijk zijn! Want ik had moe ten dokken niet voor ordinaire knol len maar voor echte citroenen, het geen er betrekkelijk nogal inhakte. Later is de prijs van 125 florijnen die ik voor het kastje neertelde, ge zwegen van het onderzoekhonora- rium ad 25, als „schandelijke af zetterij" door de Prijsbeheersing te ruggebracht op hoogstens 25.. Terug naar eenheid uit de bezettingstijd Tijdens een buitengewone zitting van het congres der Nederlandse Ver. eniging van Ex-politieke gevangenen uit de bezettingstijd in Arnhem heeft prins Bernhard een korte toespraak gehouden. Hij herinnerde eraan, hoe hij in 1945 aan de wieg van de vereniging heeft gestaan tijdens de oprichtings vergadering te Enschede. Hij noemde de internationale actie tegen het con centratiekampsysteem een voorbeeld voor te gaan. van de geest, waarin de vereniging wordt geleid. Wij hebben ons inder tijd onze toekomst wel wat anders voorgesteld, zei de Prins, die eraan toevoegde, dat het soms teleurstellend is om te zien, bij hoe weinigen de eenheid uit de bezettingstijd nog leeft. De gevaren zijn echter thans niet minder groot dan in 1940 al zijn zij dan misschien iets meer .ver sluierd. Wij kunnen ons de luxe van het gescheiden optrekken niet veroor loven, aldus de Prins, die tenslotte de vereniging van ex-politieke ge vangenen een voorbeeld noemde voor de zö zeer gewenste eenheid en op haar een beroep deed in deze geest DE ZILK Koorddansersalure De 25-jarige M. alhier zou, om een weddenschap te winnen, per rijwiel over de kwa- kel aan de Delfweg rijden. Toen hij midden op de brug was gekomen verloor hij echter zijn evenwicht en dook, onder grote vrolijkheid van de getuigen in het water. Hij werd met vereende krachten er weer uitge haald. KATWIJK ONGEVAL OP ZEE De veertienjarige Leendert Haas noot uit Katwijk is gisteren aan iboord van het vissersvaartuig „Dirk" toen dit zestig mijl van Aberdeen (Schotland) aan het vissen was, in een winch terechtgekomen. Hij kreeg een schedelbreuk en andere verwon dingen en moest in het ziekenhuis te Aberdeen geopereerd worden. Geboren: Adriana, d. van P. van der Plas en A. W. Nijgh; Jocbine, d. van M. van Beelen en M. Jonker; Pe- tronella, d. van C. Vliegenthart en A. van der Perk; Is aak A., z. van W. Sctoadde van Doorn en J. E. Spaan derman; Jan, z. van J. van der Marei en C. M. W. Honders. Ondertrouwd: W. Kuyt en E. Kuyt. C. van der Laken en G. Stuivenberg; J. Parlevliet en M. Vlieland; C. Jon ker en M. J. Langerer. J. Kulk en J. Verloop; J. Aandewiel en H. de Jong; Getrouwd: W. P. Ouwens en H. M. J. van de Wetering. Overleden: G. van Duyn echtgenote van J. van der Bent 69 jaar. Gemeenteraad Oegstgeest ZE WAREN DUS ALVAST OPGE SPOORD, en nu was het zaak ze onschadelijk te maken. Dat was maar een peuleschil. De speelgoed afdeling van de aardstralenbranche levert tot dat doel een wonderkistje. De uitvinder daarvan moet een man zijn die gelooft in de terugkeer tot de eenvoud. Ziehier de inhoud van het geval: ter weerszijden wat metalen plaatjes, verbonden door draadjes De aardstralen zijn daartegen niet opgewassen en zij gaan het dan ook maar wijselijk met de vredespijp proberen. Nu dient men te weten dat het van essentieel belang is het kastje des kundig op te stellen. Het mag bijv. niet worden gezet pal boven een aardstraalbaan, maar er naast, anders kan het onder de rakkers de teugels niet strak houden en het gevolg is dat de geveinsde vredespijp weer ge moedereerd aan het pijpenrek gehan gen wordt en de aardstralen opnieuw de kat gaan knijpen in het donker. Ditzelfde zou het geval zijn als de aardstraaLhuisheer verzuimde een der tien geboden te onderhouden die als handleiding bij het kastje worden geleverd. Maar genoeg hierover. Nadat dan alle formaliteiten waren vervuld, stond het kastje in volle wapenrusting te „ontstralen". Het prijkte daar als de wrekende ge rechtigheidPlots kwam ik tot het besef dat ik mij veel beter voel de. Ik begreep niet, waar zo onge merkt al mijn kwalen gebleven wa ren. Het was duidelijk, dat de wer king van het kastje „empirisch be wezen kon worden geacht". En da genlang vierde ik de triomf van de empirische methode. 'T'OT HIERTOE GING alles naar wens. Maar het kenterde. Op een goede of liever een kwade dag ervoer ik dat er een steek los was aan het aardstralenbreiwerk. De aardstralenwereld leek voor mij in duigen te vallen. Wat was er gebeurd? Ziehier. Reeds voordat ik dit huis betrok wa ren de „aardstralen" er al eens op gespoord. Dezelfde impressario van thans had vier jaar tevoren door een andere ster van zijn ensemble (in middels overleden) diezelfde aard- stralenbanen in tekening laten bren gen in opdracht van den toenmaligen bewoner van dit perceel. En dit kar- tografisch resultaat, 4 jaar oud, werd mij nu door de vorige bewoner toe gezonden. En uit de vergelijking van de aardstraalbanenschets van 1944 met de mijne van 1948 bleek tot mijn verbijstering dat de aardstralen om een of andere reden waren verhuisd. Maar, zo vroeg ik mij af, welke con stante waarde heeft dan een aard- straalbodemonderzoek als de aard stralen mobiel zijn? Ik sloeg er de brochure, het standaardwerk van Mieremet eens op na. Daar werd met geen woord gerept van de extrava gante mogelijkheid, dat aardstralen aan de haal kunnen gaan als zij het op hun heupen krijgen. Het was dus niet pluis met mijn schetsen, getekend door aardstraal jagers, opgeleid door Mieremet zélf, hetgeen impliceert dat hijinstaat Gisteravond kwam de raad van Oegstgeest in openbare vergadering, bijeen onder voorzitterschap van weth. J. den Ouden. Afwezig mevr. Smits-Witvliet, mr. Bergmeyer en mr. Valentgoed. Onder de ingekomen stukken was een schrijven van de Vakraad voor het Kappersbedrijf met 't verzoek de winkelsluitingsverordening zodanig te wijzigen, dat de verplichte halve dag sluiting niet geldt in de week vooraf gaande aan Pasen en Pinksteren, maar wel in de week onmiddellijk volgend op deze feestdagen. Het voorstel van B. en W. tot be schikbaarstelling van grond voor dc plaatsing van een transformatorsta tion nabij de Hofdijck werd goedge keurd. Voorstel tot verkoop van grond aan de Abspoelweg aan J. Kalsbeek voor het bouwen van een atelier. De kos ten van aanleg van waterleiding be dragen 1825.die door de heer Kalsbeek zullen worden vergoed. De heer Oosterom vreest moeilijkheden bij eventuele verbreding Kwaaklaan. Spreker zou de grond willen verhu ren. Mr. Slingerberg haakt bij de heer Oosterom in en vraag verder of dit besluit niet in conflict komt met het bestaande of toekomstig uitbreidings plan. De voorz. vreest geen moeilijkhe den. Alles is goed overwogen. Het voox-stel werd aangenomen. Aan de heer A. v. d. Bosch werd een strook gemeentegrond verkocht groot 60 M2. a f 10 per M2. Verder werd B. en W. een crediet verleend voor de aanleg van een weg vanaf de Rhijngeesterstraatweg naar de rioolwaterzuiveringsinstallatie. Woningbouw. Voorts werden B. en W. gemachtigd een geldlening aan te gaan groot ƒ500.000 a 3M pet. 's jaars, looptijd 40 jaar met gelijke jaarlijkse aflossin gen, o.a. in verband voor de bouw van 52 arbeiderswoningen door „Bui- tenlust". Voorstel tot het opnieuw vaststel len van de salarissen van nevenfunc ties van het gemeentepersoneel. De verhogingen liggen tussen 25 k 30 pet. De heer Blansjaar informeerde of overleg heeft plaats gevonden en meende dat deze verhogingen worden gebruikt, om laagliggende salarissen te verhogen. De heer Veen ziet hierin een vorm om de basissalarissen te verhogen en bepleit om in overleg met andere ge meenten tot bij Ged. Staten te bespre ken, hetwelk door de voorzitter werd toegezegd. Met algemene stemmen werd de heer J. Schalks benoemd tot onder wijzer aan de openbare lagere school. Tot lid van de schatting-commis sie voor de eigendommen der ge meente wordt voor het tijdvak van 1954'58 benoemd de heer G. J. v. d. Stoel. De gemeenterekeningen over 1952 worden vastgesteld, Gewone dienst: inkomsten 1.404.682.93, uitgaven 1.402.200.84. Batig slot f 2.482.09. Ka- pitaaldienst: inkomsten 3.304.082.85, uitgaven 2.956.463,47. Batig slot ƒ347.619.38. B. en W. adviseren de gevraagde medewerking' voor de stichting van een Gereformeerde school te weige ren. De verklaring, vereist volgens art. 73, voldoet niet aan de in de wet gestelde eisen. Van de desbetreffende verklaring aldus B. en W. waarop 53 na men van leerlingen voorkomen, moe ten namelijk 4 namen worden ge- schrqapt. Aangezien slechts 49 geldi ge namen overblijven, terwijl volgens de wet minimaal 50 zijn vereist, moet medewerking worden geweigerd. Ver melden we nog dat slechts 6 namen van kinderen uit Oegstgeest op de aanvrage voorkwamen. Het afwij zend voorstel van B. en W. wordt aangenomen. Comptabiliteitsbesluiten werden zonder commentaar genomen. Rondvraag. Mevr. Kramers vroeg hoe het staat met de aanleg van waterleiding van enkele perceler. aan de Rijnsburger- weg. Zij meent dat daaraan nog niets is gedaan. Zijn de huiseigenaren reeds tot verbetering aangeschreven? De voorz. antwoordde op dit laatste bevestigend. Voorts is een onderzoek lopende bij de provinciale directie of grondige verbetering dezer huizen dit nog wel waard zijn. Mr. Slingerberg'is teleurgesteld dat er nog geen drinkwatervoorziening is aan Poelmeer. Hij acht dit in 't be lang der volksgezondheid gewenst. De voorz. antwoordt dat er proef boringen hebben plaats gevonden met negatief resultaat. Mr. Slingerberg stelt voor in prin cipe te besluiten tot aanleg van wa terleiding, dit wordt aangenomen en de raad gaf verder B. en W. een cre diet van 20.000 daarvoor. De heer Veen merkt op dat de leges op Rijkspaspoorten zijn verlaagd en vond hierin aanleiding ook de ge meentelijke leges te verlagen. Verder hield de heer Veen het vol gende betoog naar aanleiding van een vraag door hem gedaan in vorige ver gadering en 't commentaar daarop in een ingezonden stuk van oud-Bur gemeester Bauman in de plaatselijke courant. Toeri ik in de raadsvergadering van 22 April j.l. informeerde naar de door het Dagelijks Bestuur te ver strekken nota met betrekking tot het destijds door de raad genomen be sluit tot bouw van een garage aan de Geversstraat en ter gelegenheid daarvan', het bedoelde besluit een/ schertsbesluit noemde, werd mij door de voorzitter medegedeeld, dat het betreffende besluit op 19 Juli 1950 weer was ingetrokken. Ik heb er toen het zwijgen toe ge daan en ik zou op deze aangelegen heid niet nogmaals zijn teruggeko men, ware het niet, dat nadien een inwoner dezer gemeente, door middel van een ingezonden stuk in de krant had getracht te kunnen aantonen, dat met het betreffende besluit destijds uitsluitend de bouw van een garage is beoogd en dat er geen enkel ver band bestaat tussen: 1. het besluit tot de bouw op 9 Augustus 1949 en het gelijktijdige be sluit tot het voeren van een proces tegen de betrokken verzekerings maatschappij; 2. het incasseren van bedoelde verzekeringsmaatschappij van een be drag van, naar ik heb vernomen, ƒ1.440, netto, op 3 November 1949: 3. het besluit van 19 Juli 1950 tot intrekking van het besluit van 9 Augustus 1949. Dat aan het raadsbesluit van 9 Augustus 1949 nimmer, zelfs geen voorlopige, uitvoering is gegeven wordt door de schrijver kennelijk ge woon geacht doch is op zichzelf reeds verwonderlijk, maar meer verwon derlijk is nog, dat uit de raadsnotulen over de intrekking niets blijkt. En, met betrekking tot de intrek king blijkt daarom niets uit de notu len omdat het volgens de schrijver van het ingezonden stuk althans kennelijk zo gewone raadsbesluit bij een z.g.n. comptabiliteitsbesluit op 19 Juli 1950 schijnt te zijn ingetrokken. Ik ben zo vrij dit te beschouwen als een zéér ongewone wijze van han delen met een zéér gewoon besluit. U zult U misschien afvragen waar. om ik hier van deze plaats inga op een ingezonden stuk in een krant. Ik doe dat allereerst, omdat ik het minder juist vind om in kwaliteit van raadslid met een inwoner in de pers te gaan polemiseren, doch vooral, omdat de schrijver van het door mij bedoelde ingezonden stuk, ondanks de vele en niet terzake dienende be schouwingen, er niet in is geslaagd mij van de onjuistheid van mijn me ning, dat het besluit tot de bouw uit sluitend is geweest, het middel om van de betrokken verzekeringsmaat schappij een hoge uitkering te ver krijgen, te overtuigen. De goede trouw van de toenmalige raad, ik stelde dat reeds eerder uit drukkelijk vast, wordt door mij geen ogenblik in twijfel getrokken. De geestelijk vader van het idee, wie hij dan ook moge zijn, gun ik gaarne de eer welke hij gedacht heeft er mee in te leggen. Het vermaan van de schrijver van het meerbedoelde ingezonden stuk, dat ik mij moet hoeden voor klets praatjes zend ik van deze plaats aan zijn adres terug met de raad de hand in eigen boezem te steken en eerst zijn geheugen terdege te raadplegen alvorens de pen op te nemen. HILLEGOM Te water Een vrachtauto van de firma Den Hartogh reed Dinsdag j.l. in het water, toen de bestuurder de weg naar de scheepswerf Zwart op reed. Er kwam een takelwagen aan te pas om de auto weer op het dro ge te krijgen. KATWIJK AAN DEN RIJN Groenteveiling In verband met de steeds groeiende aanvoer is er vanaf heden weer iederen dag vei ling. Raadszitting Aan de x-aadsagen- da is nog een punt toegevoegd n.l. een voorstel van B. en W. tot het /beschikbaar stellen van een crediet voor het aanschaffen van een nieu we ladderwagen van een lengte van 10 meter. Kosten ƒ4616.30. LEIDSCHENDAM Ernstige aanrijding Gistermid dag is de wielrijder, de heer B., die uit de richting Voorburg kwam, ter hoogte van Zeerust, op de Westvliet- weg door een trailer aangereden, be stuurd door L. uit Loenen aan de Vecht. De heer B. bekwam een zwa re hersenschudding en is naar het ziekenhuis St. Antoniushoeve over gebracht. Gemeenteraad De gemeente raad zal Woensdag 30 dezer des avonds 8 uur in het gemeentehuis bijeenkomen. LISSE Raadslidmaatschap. De heer G. v. d. Berg heeft zijn benoeming tot lid van de raad dezer gemeente aan genomen. Verkeersongeval. In de nacht van Dinsdag- op Woensdag reed een perso nenauto op de rijksweg ter hoogte van de Stalenburg, toen de wagen plotseling door een of andere oor zaak enige malen kantelde en in de berm van de weg bleef steken. De bestuurder, de heer Z. uit H., kwam ongedeerd uit de auto te voorschijn. De personenauto werd zwaar bescha digd door een kraanwagen opge haald en naar de garage overge bracht. Een onderzoek naar de toe dracht van de zaak zal wel worden ingesteld. Wonder boven wonder bleef de schade slechts beperkt tot de materiële kant. Geboren. Jeanette Martina Maria, dr. van J. E. Dofferhoff en P. J, Hogenes; Maria Agatha Jacoba Ge- ardus, dr van C. P. v. Zonneveld en H. S. Wijsman; Maria Catharina, dr van P. C. de Jong en M. den Butter; Jan Hendrik, zn van H. de Kooker en I. Faas; Cornelis, zn van A. C, Cardol en E. M. Boogerd; Gijsberta Jacoba, dr van P. Munnik en J. M. F. Aartman; Catharina Maria, dr van A. J. Mulder en E. J. Duwel; Sophia Maria, dr van N. J. F. v. d. Splinter en S. Duivenvoorden. Ondertrouwd: J. P. van Beek 49 j. en H. Rijpkema 38 j. te Amstel veen; M. J. de Wekker 29 j. te Leiden en J. Hooijmeijer 25 j.; B. C. Ernsting 26 j. te Amsterdam en A. E. Sijpe- steijn 25 j.; J. van der Lelij 61 j. te Haarlemmermeer en L. Balkenen de 58 j. Getrouwd: A. L. Schoonhoven te Utrecht en C. H. M. Douglas; P. J. v. Staveren te Haarlemmermeer en J. H. Lefeber; J. de Bruin te Leiden en J. Vergunst. Overleden: H. M. Beekman 41 j., echtgenote van P. H. Beelen. NOORD WIJK Kon. Mij. v. Tuinbouxu. De maandelijkse bijeenkomst van de Kon. Mij. v. Tuinbouw in het Hof v. Holland, mocht zich weer in goede opkomst vei'heugen, terwijl de zaal fleurig versierd was door de ingezon den bloemen en planten. De voorz., de heer P. de Groot, opende deze bij eenkomst met een woord van welkom in het bijzonder tot de heer v. Zij- verden uit Heemstede, welke deze avond een reportage zou geven over een reis in Amerika over een afstand van 12.000 mijl. Ingekomen was een schrijven van het H.B. dat deze zomer de vriendschappelijke bijeenkomst gehouden zal worden te Wageningen. Van de gemeente Burgh, de door J Noordwij k geadopteerde gemeente, was een felicitatieschrijven ingeko men ter gelegenheid van het 35-jarig bestaan der afdeling, waarin .tevens mededeling werd gedaan, dat de uit- geplante bollen in Burgh het zeer goed hebben gedaan, terwijl de vaste planten, welke uitgezet zijn in 75 tuintjes een goede belofte inhouden en zeker zullen bijdragen om aan het herstel van dit zo zwaar getroffen gebied meer fleur te geven. Bij de mozaiekwedstrijden van de laatst ge houden Bloemenfeesten had de afd. een 5e prijs veroverd, hetwelk be loond werd met 30,Door de voorz. werd nog een kort verslag uitgebracht van het reisje van Don derdag 10 Juni 1.1., hetwelk uitste kend is geslaagd en zeker voor her haling vatbaar zal zijn. De keuring van de ingezonden bloemen was: mevr. v. Rhijn 8H P-. J- Lindhout 8 p., Ina v. d. Meer V/2 p., Berg-Smit 7 p., Bergman 7 p. en mevr. v. Konij nenburg 6 p. Na een korte pauze voerde de heer v. Zij verden in een serie pracht plaatjes ons naar de onmetelijke uit gestrektheden in Amerika. NOORD WIJKERHOUT De heer Jack Linders slaagde aan het Triniteitslyceum te Haarlem voor het diploma gymnasium B. VOORSCHOTEN Rectificatie In tegenstelling tot een eerder gepubliceerde medede ling zal de burgemeester morgen wel maar volgende week Vrijdag geen spreekuur hebben. Kon. Willi. Vereniging beloonde medewerkers Gisteravond gaf de Kon. Wilh. Vereniging in „Het Wa pen van Voorschoten" een gezellige avond voor haar staf van medewer kers, die allen het hunne er toe heb ben bijgedragen om het 2-daagse feest van 1954 te doen slagen. Een gezellig stukje muziek was aanwezig om de stemming er in te brengen. Daarna sprak de heer B. Hoogervverf Kroon een hartelijk welkom tot haar medewerkers en sprak tevens een woord van dank voor de gegeven hulp bij het organiseren van 't feest. De heren Van Biemen en Verkaaik ontvingen een aandenken en een en veloppe voor hun geleverde presta tie bij het werven van leden voor de vereniging. Later op de avond wer den nog enige mooie wandborden uit gereikt, terwijl een gratis verloting nog verschillende winnaars in het bezit bracht van een aardig vaasje of asbakje met een inscriptie van de jubilerende vereniging. De rest van de avond werd gevuld met muziek, een vrolijke conference en enige vlotte schetsjes. De muzikale piano virtuoos oogstte heel veel succes. Even na 11 uur zette het gezelschap uit Den Haag dansmuziek in en kreeg men gelegenheid om zich al schuife lende of draaiende wat los te maken. Enige aardige gezelschapsspelletjes droegen bij tot verhoging van de Schoolvoetbal In verband met de regen zijn gisteren de korfbal- wedstrijden afgelast en zijn alleen de voetbalwedstrijden als voorbereiding voor de schoolsportdag door gegaan. De uitslagen luiden: Openbare Lagere SchoolHervormde School 02; Ds. FortgenschoolGeref. School 01. Met nog één ronde te spelen is de stand thans: Hervormde School 6 pt. Openbare School en R. K. Jongens school beide 4 pt. Geref. School 2 pt. Ds. Fortgenschool 0 pt. De volgende week spelen de Open bare School tegen Ds. Fortgenschool en Herv. School tegen R.K. Jongens school. De mogelijkheid bestaat, dat drie scholen met een gelijk aantal punten kunnen eindigen in deze competitie. Geb.: Robertus Leonardus Adria- nus, z. v. G. A. W. Vogels en E. E. M. Roeleven; Elizabeth Petronella, d. v. W. P. Oudshoorn en G. Vermeu len; Willem Thomas, z. v. Th. W. v. Doorn en E. van Boonstra. Geboren te Leiden: Margaretha Derkje, d, v. C. H. vanu La vieren en J. B. G. van Goldschmeding; Coen- raad Steven, z. v. K. S. v. Woerkom en H. van Noort. Ondertrouwd: Jacobus Leonardus Scholtes, 28 jaar te Monster en Anna Johanna van Vliet, 24 jaar; Sverre Dahl Wladimir Bos, 27 jaar te Am sterdam en Petx-onella Duyvenbode, 25 jaar; Stephanus Cornelis Mens, 29 jaar en Catharina Elisabeth Helena Kouwen'hoven, 25 jaar. BOSKOOP Kring-gymnastiekwedstrijden voor de jeugd. De Kring-gymnastiek wedstrijden voor de jeugd worden dit jaar georganiseerd door de gym- nastiekver. „Hou Vast" te Boskoop en zullen wox-den gehouden op het terrein van de voetbalver. Boskoop, aan de.Hoogeveenseweg. Er zullen ruim 700 jeugdige gym nasten, afkomstig van 14 verenigin gen aan deze wedstrijden deelne men. Na afloop zullen alle deelnemers, voorafgegaan door beide plaatselijke muziekkorpsen, een mars door het dorp maken met een défilé voor het Raadhuis. Tot slot volgt dan een massale demonstratie van alle deel nemende verenigingen en een avond programma hetwelk verzorgd wordt door „Hou Vast", met medewerking van de beide keurploegen van de txxrnkring Gouda en Omstreken. Te vroeg in het water. Woens dagmiddag wilde het plm. 9-jarig zoontje van de fam. K. zijn vrije mid dag benutten om te gaan zwemmen. Halverwege moest hij echter op zijn schrede terugkeren omdat hij zich te dicht aan de waterkant van de Zijde- weg had gewaagd met het gevolg, dat hij kopje onder in de diepe wete ring tuimelde. Door vorbijgangex's kon hij spoedig op het droge worden gebracht. BODEGRAVEN Autobotsing Het gebeurde op de Noordzijde, ter hoogte van de boer derij van de fam, Miltenburg. Een gedeelte van de straatweg was ter plaatse opgebroken. Hierdoor moest het verkeer het linkex'gedeelte van de straatweg gebruiken. Hierop reed een bestelauto van de fa. van Z. uit Bodegraven, bestuurd door de heer K. Achter hem reed een pex*sonen- auto, waarin de heer V. achter het stuur zat. Nadat de bestelwagen het opgebroken gedeelte voorbij was, wilde de bestuurder een oprit inrij den die links van de weg ligt. Hij stak de richtingaanwijzer uit, het geen blijkbaar niet was opgemerkt door de heer V., die passeren wilde. Een botsing was nu onvermijdelijk en de schade niet gering. Persoon lijke ongelukken deden zich gelukkig niet voor. De politie heeft de zaak in handen. OUDE-WETERING Vorige week Donderdag heeft de heer Joh. van den Bosch te Fos ter A.F.B. bij Victoria zijn brevet als oorlogsvlieger behaald en werd gelijktijdig bevorderd tot reserve sergeant vlieger. NIEUWE-WETERING De heer P. v. d. Knijff -behaalde gisteren te Amsterdam het diploma vakbekwaamheid in kruideniei'swa- ren.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 2