Na 8 jaren heeft Nederland het communisme practisch verdreven Ook „St. Martinus" is solidair met Bisschoppelijk Mandement Eind Augustus zal Dokkum met grote luister zijn 12de eeuwfeest herdenken Bocsmans ballon speelbal van wind en aethergolven De laatste der Mohikanen bij Bussums spoorwegovergang Opa Schram passeerde Italiaanse grens op terugweg naar ons land DINSDAG 15 JUNI 1954 DE LE1DSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA Z Kath. Onderofficieren vergaderen Contact met buitenland De Nederlandse Katholieke Ver eniging van militaire ambtenaren be neden. de rang van tweede luitenant „Sint Martinus" heeft gisteren te Bergen op Zoom haar 44e algemene jaarvergadering gehouden. Ongeveer 200 afgevaardigden, vrij wel alle afdelingen uit den lande vertegenwoordigend, waren aanwezig toen de waarnemende voorzitter, de onder-luitenant J. H. van Bussel zijn openingsrede hield. Hij betoogde hierin dat de opne ming van Nederlandse militairen in het Europese leger consequenties met zich mede brengt, die de positie van de leden van „St. Martinus" in al haar geledingen ten nauwste raken. Spr. deelde mede dat contact is op genomen en ook zal worden voort gezet met diverse buitenlandse mili taire organisaties. Stevig contact met K.A.B. De samenwerking met bijna alle hier te lande aanwezige organisaties van land-, lucht- en zeemacht is in de laatste maanden tot een onver wachte hoogte gekomen. Met voldoening wees de heer Bus sel er vervolgens op, dat het contact met de K.A.B. waarbij men zich heeft aangesloten is verstevigd. In November naar Lourdes. Vervolgens wees de voorzitter op het Mandement van het Nederlands Episcopaat, waarin de nadruk wordt gelegd op het grote belang van de Katholieke organisaties die het gees telijk en stoffelijk belang van de le den behartigen. Vervolgens deelde spreker mede, dat van 10 tot 18 No vember een bedevaart naar Lourdes wordt voorbereid waaraan 50 leden Delft blijft gesloten Afwijzende adviezen Indertijd hebben twintig winkeliers van de Markt en omgeving te Delft zich tot de gemeenteraad van Delft gewend, met het verzoek in het be lang van het toenemende vreemdelin genverkeer in Delft de mogelijkheid te openen op Zondag winkels in sou venirs e.d. geopend te mogen hebben. B. en W. wonnen daarvoor advies in van de middenstandsfederatie van de Kamer van Koophandel en Fabrie ken, kantoor Delft. In een onlangs gehouden vergade ring van de middenstandsfederatie werd met vrijwel algemene stemmen B. en W. geadviseerd het verzoek van de desbetreffende winkeliers niet in te willigen. Ook de leden van de Kamer van Koophandel stonden op het stand punt dat afwijzend op het verzoek van de winkeliers moest worden ge adviseerd. Aetherklanken WOENSDAG. TELEVISIEPROGRAMMA. N.T.S. 17.50—19.45 Wereldkam pioenschap voetbal. FrankrijkYou- goslavië. HILVERSUM I. 402 M. 7.00—24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.45 Een woord v. d. dag. 8.00 Nws. en weerber. 8.15 Gram. 8.30 „Tot Uw dienst". 8.35 Gram. 9.00 Voor de zie ken. 9.30 Voor de huisvrouw. 9.35 Waterstanden. 9.40 Gram. 10.30 Bij beldag Den Haag. 12.15 Gram. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Instr. trio. 12.59 Klokgelui. 13.00 Nws. 13.15 Protestants Interkerkelijk Thuis front. 13.20 Meisjeskoor. 13.40 Gram. 14.00 Bijbeldag Den Haag. 16.00 Voor de jeugd. 17.20 Gram. 17.30 Orgel spel. 18.00 Mil. caus. 18.10 Gram. 18.30 „Spectrum van het Chr. Orga nisatie- en Verenigingsleven", caus. 18.45 Geestelijke liederen. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Boekbespr. 19.25 Gram. 19.30 Buitenl. overz. 19.50 Ka- mbermuz. 20.00 Radiokrant. 20.20 kunnen deelnemen. Het ligt daarbij in de bedoeling de feestdag van de patroonheilige, St. Martinus, op 11 November te vieren in Tours, de stad waar Sint Martinus bisschop is ge weest en begraven ligt. Telegrammen van trouw Na het openingswoord werd beslo ten een telegram te zenden aan de Koningin waarin eerbiedige hulde wordt betuigd en onwankelbare trouw en waarin gezegd wordt dat Gods beste zegen over Haar en Haar Huis zal worden gevraagd. Aan de Aartsbisschop-Coadjutor werd een telegram gezonden, waarin dank wordt gebracht voor de duide lijke richtlijnen van het Mandement en eerbied en gehoorzaamheid wordt betuigd en in dit Mariale jaar Gods beste zegen wordt gevraagd. Bus met Nederlandse touristen over kop geslagen Op de weg van Woergl naar Kuf- stein, bij Innsbruck, is Maandag een bus uit Nederland met 30 vacantie- gangers over de kop geslagen. Zeven Nederlanders liepen lichte verwon dingen op. Volgens de politie pro beerde de bus een vrachtwagen met oplegger in te halen. Hierbij week de bus van de weg af, viel van de twee meter hoge berm en kwam on dersteboven te liggen. De zeven gewonden werden in een ziekenhuis behandeld en konden la ter vertrekken. Een andere bus heeft de vacantiegangers naar Innsbruck gebracht. De bij het autobusongeval bij Kufstein betrokken Nederlanders be horen noch tot een groep van de Ne derlandse Reisvereniging noch tot een groep van de Ned. Chr. Reisver eniging. De persdienst van de Ned. Spoor wegen deelde desgevraagd mee, dat nog geen bericht van een ongeval bij de spoorwegreisvereniging is bin- Aan Kardinaal De Jong werd een nengekomen, doch dat er wel twee telegram gezonden waarin hem een groepen van deze vereniging in de algeheel herstel van gezondheid i omgeving vertoeven, namelijk te wordt toegewenst. I Bad Gastein en te Zeil am See. Televisie-uitzending groot succes programma wat worden gewijzigd, maar aan het slot steeg de ballon toch op, al ging het niet gemakkelijk. Het was voordien voor de vele vrijwilli gers ook niet gemakkelijk geweest het gevaarte op de grond te houden. „Een feest ver van huis" Koningin Juliana, vergezeld door prinses Margriet, heeft Maandagmid dag de speeltuin Oud-Naarden be zocht om aanwezig te zijn bij het te levisieprogramma „Een feest ver van j huis", dat de Nederiandse Televisie- stichting heeft uitgezonden als haar aandeel in de Eurovisiereeks. De Koningin kwam ter plaatse aan j voordat de uitzending begon en werd begroet door de heer J. B. Broeks, programmacommissaris van de Ne- j derlandse Radio-Unie en door enkele j bestuursleden van de stichting Oecu- j Opa Schram, de 67-jarige w^nde- menische hulp aan kerken en viuch-1 laar uit Driebergen, die een voet- telingen. Deze stichting had er voor i tocht heen en terug naar Rome zorg gedragen dat ruim honderd m3akti ls toiSCTs de laatste berlch- maandlmvacantie'in oÜTÏÏndlïï! «a^ns-Franse grens ^s- brengen, aan dit feest deelnamen. seerd op zijn terugreis naai1 Neder- I land. Uitreiking shawls. In Genua heeft hij te kennen ge- Modern volkslied zal folkore omlijsten DE DOKKUMER BELANGENGEMEENSCHAP, de organisatrice van het van 28 Augustus tot en met 4 September te houden twaalfde eeuwfeest van Dokkum, heeft gistermiddag in de porceleinzaal van het Friese Museum te Leeuwarden een en ander verteld over het programma van de komende festiviteiten. Drs. S. van Tuinen, burgemeester van Dokkum, hield een algemene inlei ding over „Dokkum twaalf eeuwen". Hij wees er op, dat het helaas niet ge lukt is een historisch overzicht van de stad tijdig gereed te krijgen, daar het rijke archief nog niet volledig geïnventariseerd is. Toch zijn er enkele uitgaven verschenen, die een historisch beeld geven. Spreker legde vooral de nadruk op de burgerzin, getoond door 34 buurtverenigingen, die geheel op eigen kosten jaar in jaar uit, en ook straks, Dokkum tot de „Lichtstad van het Noorden" zullen maken. Wat we nog missen, aldus drs. Van Tuinen, is een echt Dokkumer volkslied. Men hoopt nu, dat er voor 1 Augustus een goed lied, populair van toon en inhoud, zal verschijnen. Voor de goede in zendingen zijn prijzen beschikbaar van 25.15.en 10. met de gouden zweep van het ge meentebestuur als inzet en een ster- rit voor auto's en motoren. Er komt ook een historisch spel, bestaande uit twee schetsen, een van dr. Y. Poortin- ga over „Camphuysen in Dokkum" en een schets van de heer D. A. Tam- minga over „Wat wol it", een historie uit de tijd van de kruistochten. Het geheel onder regie van de heer H. K. Schippers van Drachten. Feestprogramma Vervolgens gaf de heer T. Tilkema, voorzitter van de Dokkumer Belan gengemeenschap een korte samen vatting van de festiviteiten. Op 28 Augustus begint het feest met een buitengewone raadszitting. Het Friese Statenjacht „Friso", geëscorteerd door diverse historische schepen, zal dan Dokkum binnenvaren. Dertig sportvliegers zullen boven Dokkum vliegen om relief aan de opening te geven. Mars wedstrijden door gymnas tiekverenigingen en een wedstrijd tussen twee eerste klasse voetbal clubs zullen deze eerste dag te zien geven. Historisch spel. Voor de volgende dagen staan o.a. op het programma het optreden van Harry Kroezes wereldberoemde mo torkozakken, een concours hippique Een bekend Fries gezelschap zal met Dokkumer folklore naar gege vens van ds. J. J. Kalma te Lekkura onder de titel „Fuort aide guds nei Dokkum ta", de geestige kant van Dokkums historie in beeld brengen. Vier tentoonstellingen. Op Vrijdag 3 September kamt het Koninklijk Mannenkoor Apollo uit Amsterdam met honderd zangers on der leiding van Georges Stam een uitvoering geven. Bruno Hoffmann uit Stuttgart, bespeler van de glas- harp, geeft dan zijn eerste openbaar concert in Nederland met dit merk waardige instrument. Er komen vier tentoonstellingen van formaat: een poppententoonstel- ling, waarvoor de Koningin een aan tal van haar poppen zal afstaan; een tentoonstelling over scheepsbouw; een tentoonstelling van verscheidene zilveren voorwerpen uit particulier, kerkelijk en museumbezit uit Noord Oost Friesland en een historische ten toonstelling. Het hart van het gehele feest zal kloppen op het Marktplein, waar een Oud-Hollands stadje zal verrijzen, met diverse stands van handel en in dustrie. Route gewijzigd Zowel de Koningin als de prinses toonde zich vol belangstelling en kwamen meermalen tijdens de uit zending „in het beeld". Zo toonden de televisiecamera's de Koningin en de Prinses druk in actie met het uitrei ken van speciaal voor deze gele geven voornemens te zijn, zijn oor spronkelijk uitgestippelde route te wijzigen. Hij wilde verder de kust laags wandelen in de richting van Frankrijk en via dat land en België terugkeren. Volgens het oude sche ma zou de reis door Zwitserland genheid bedrukte shawls, waarvan j (Geneève) worden voortgezet. Hij elk kind er één ter herinnering mee- :i kreeg. Na afloop van de uitzending liet de Koningin verscheidene mede wer kers van de televisie aan zich voor stellen. Omstreeks kwart over zes vertrok zij weer naar het paleis Soestdijk. wil echter tijdig terug zijn om mee te kunnen doen aan de Vierdaagse, waaraan hij dan voor de 13e keer deelneemt. Weinig berichten Opa bij zijn terugkomst eigenlijk Driebergenaar af is. Maar hij wil zijn tocht van meer dan 300 km. besluiten op hetzelfde punt als waar hij begon: voor het raadhuis van Driebergen. Als de reis goed wordt besloten, dan zal ook Al melo zich niet onbetuigd laten. Men heeft daar het voornemen te kennen gegeven, Opa Schram, als hij per trein in zijn nieuwe woonplaats 'arri veert, op feestelijke wijze van het station af te halen. Dat wordt voor Opa straks bjj aankomst dus dubbel feest. DE FRIESE TWEELING. Naar wij vernemen blijft de toe stand van de Friese tweeling zich na de operatie gunstig ontwikkelen. Er hebben zich tot nu toe geen bijzón dere complicaties voorgedaan. Toeristen uit Nederland troffen Opa Schram aan in de buurt van de Speciale gelukwens. Italiaanse grens, die hy op het punt l stond te overschrijden. Dit was onge- uitzending, veer een week geleden, zodat Opa nu al-een eind Frankrijk is binnenge wandeld. Rechtstreeks bericht heeft zijn familie echter de laatste weken weinig van hem gehad, vermoedelijk Deze Nederlandse waaraan door het koninklijk bezoek bijzondere luister was verleend, is in het buitenland goed ontvangen. Spoedig na de uitzending had men trum Rijssel aan de telefoon, dat mededeelde dat uit alle Europese lan den een uitstekende ontvangst werd gemeld, waaraan een speciale ge lukwens van Italiaanse zijde werd toegevoegd. Wat de uitzending zelf betreft: het zonnetje zorgde onverwacht voor goed licht, maar de wind blies veel te hard, zodat de voorgenomen ka belopstijging van Boesmans ballon öuucuik na - jIJ in Oud-Naarden het Eurovisiecen- omdat zyn voorraadje Italiaans geld - - 1 vrijwel op was. Zodoende is men ge heel afhankelijk van berichten, die reizigers meebrengen. Het schaarse nieuws dat men thuis wel van hem had ontvangen bevatte het verzoek voorbereidingen te treffen voor zyn deelneming aan de Vierdaagse. Dubbele hulde Het staat vast, dat Opa Schram zijn tocht in Driebergen zal beëindi- in de aanvang van de uitzending niet gen. Zijn familie zal binnen een door kon gaan. Daardoor moest het maand naar Almelo verhuizen, zodat Jongetje vanaf rondvaart' boot te water geraakt Gisteravond om 8 uur is een 6-ja- rig jongetje wonende aan de Nieuwe- dijk te Amsterdam, in het water van de Singel terecht gekomen. Hij was met een vriendje op een aan de wal gemeerd rondvaartbootje aan het spelen. Door onbekende oorzaak viel hij van de achterplecht af in het wa ter. Hoewel een man en een vrouw, die het zagen gebeuren, te water sprongen en probeerden de drenke ling op het droge te brengen, moch ten zij hierin niet slagen. Met be hulp van een boothaak kreeg men eindelijk de jongen, die bewusteloos was, op de wal. Onmiddellijk toege paste kunstmatige ademhaling had geen resultaat. In het Binnengast huis, waarheen men het jongetje vervoerde, bleken de levensgeesten reeds te zijn geweken. Compleet met bijl en strijdgehuil „Een raar geval" noemde de poli tierechter te Amsterdam gisteroch tend het delict waaraan een 32-jarige overwegwachter uit Naarden zich op 19 December van het vorig jaar had schuldig gemaakt. Toen enkele leerlingen van het Christelijk lyceum te Bussum de overweg op de kruising Generaal de la ReylaanNieuwe 's-Gravensande- weg te Bussum op de bewuste dag wilden passeren, heeft de overweg wachter zich op de 16-jarige Kof man zo kwaad gemaakt, dat hij hem „op zettelijk geweldadadig" tegen het hoofd stompte en hem een bijl tegen het lichaam gooide. De als getuige gehoorde scholier zei zich van geen kwaad bewust te zijn, omdat hij op normale wijze de overweg wilde passeren, toen de spoorwegovergang voor het verkeer werd vrijgegeven. Midden op de spoorbaan gingen de bomen achter hem weer omlaag en op dat moment kwam verdachte „huilend en schreeuwend" naar de scholier lopen, en stompte hem tegen het gezicht. Daarna pakte hij een bijl uit het overweghuisje en gooide die tegen de zij van de jongen, waardoor deze enkele dagen pijn heeft gehad. Later is hij naar de vader van de lyceist gegaan en heeft zijn excuus aangeboden. Omtrent de oorzaak van dit op treden zei de politierechter in het duister te tasten. Verdachte gaf als reden op, dat de scholier aan de bo men was gekomen, waardoor hij erg kwaad was geworden. „Het hele geval geeft me een Win- netou- en Apachen-idee met huilen de kreten en een zwaaiende bijl, af- SLACHTOFFER VAN AUTO-ONGEVAL OVERLEDEN. De heer E. Schoonakkers uit Wad- dinxveen, die Zondag bij een auto ongeval in de gemeente Reeuwijk ernstig werd gewond is gisteren in het van Iterson-ziekenhuis te Gouda overleden. Hij was 29 jaar oud, ge huwd en vader van een kind. De toestand van zijn broer, de heer A. Schoonakkers uit Amsterdam, die eveneens in het van Iterson-zieken huis is opgenomen, is nog zorgwek- l kend. Bijgaand kaartje geeft een over zicht van de situatie, waarin de par- Negro-spirituais. 2oToTÊig°èn h'aard «I van Gerben Wagenaar «n Paul de is moeite waard", klankb. 21.00 Gra-Groot «i*5> 111 Nederland bevindt. Een mofoon; 21.10 Idem. 21.20 Int. Evan- korte blik op deze schets zal wel vol- gelisch Comm. 21.30 Holland Festi- doende zijn om tot de ontdekking te val 1954: Residentie-ork. en kamer-1 komen, dat de door Paul de Groot koor. 22.30 Gram. 22.45 Avondoverd.onlangs aangekondigde sanering geen 23.00 Nws. en S.O S.-ber. 23.15—24.00 overbodige luxe is. Gram.In 1946, toen Nederland na 6 jaren eindelijk weer eens politiek mocht bedrijven, waren er meer wensen, dan in de verste verten verwezenlijkt konden worden. In zo'n toestand ge dijt het communisme voornamelijk bij de meer simpele zielen in den lande. Van de veertig kiesdistricten, die Nederland telt, haalde het com munisme in 25 districten een aardig stemmen-aantal en percentages van 30% en hoger kwamen in de grote industriecentra uit de verkiezings bus. Paul en zijn vriendjes meenden, dat zij aan de start stonden, maar het bleek in werkelijkheid 'n hoogtepunt te zijn, want vrij spoedig kreeg het Nederlandse volk zijn spreekwoor delijke nuchterheid weer terug. Het „lichtend" voorbeeld uit het Oosten, waar „bondgenoot" Stalin al vrij spoedig het masker liet vallen en een terreur liet gaan over zijn eigen land en de volkeren, die hij onder de voet gelopen had, opende het weldenkende deel van Nederland de ogen. De volgende verkiezingen luidden de nederlaag van Pauls partij in, die spoedig tot een partijtje degradeerde, HILVERSUM II. 298 M. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA 19.30 VPRO. 20.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.33 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 Gram. VPRO: 10.00 Sohoolradio. VARA: 10.20 Voor de vrouw. 11.00 Gram. 12.00 Accord, ork. en solist. 12.33 Land- en tuinb. meded. 12.38 Amus.muz. 13.00 Nws. 13.15 Tentoonstellingsagenda. 13.18 Promenade ork. 14.00 Gram. 14.10 Voor de kinderen. 16.00 Voor de zie ken. 16.30 Jeugdeonc. 17.15 Orgelsp. 17.35 Gitaarens. en solist. 17.50 Re- geringsuitz. J. de Palm: „Rijksdelen Overzee: Feestdagen in de Neder landse Antillen". 18.00 Nws. en com mentaar. 18.20 Act. 18.30 Gram. 19.10 „Het Web", documentaire. VP RO: 19.30 Voor de jeugd. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Pol. comm. 20.15 „De man die wilde leren griezelen", hoor spel. 21.05 Sport. 21.15 Gevar. muz. 21.45 ,Het gebeurde op een Junidag", klankb. 22.10 Concertgebouwork. 22.50 Gram. 23.00 Nws. 23.15 Socialis tisch nws in Esperanto. 23.2024.00 Gram. een titel, die het na de laatste verkie zing nauwelijks meer mag voeren. Op het tweede kaartje ziet U, hoe het eerst een weinig verduisterde Nederland weer licht geworden is, hoe in alle districten het communisti sche ideaal afgewezen is en hoe zelfs in de grote industriecentra het com munisme 30% en meer omlaag ging Nergens in Nederland boekte het communisme ook maar de minste vooruitgang en in enkele streken, waar 1946 een schuchtere kennisma king te zien gaf, zijn weer geheel ge zuiverd. Paul de Groot gaat zijn partijtje eens duchtig saneren, heeft hij aan gekondigd, maar met dit kaartje voor ogen zal het ideaal bij Paul wel zeer brandend moeten zijn, te meer, om dat de heer De Groot verstandig g.e- noeg is, om de uitslag van te voren al te weten. wijkend van hetgeen gewoonlijk in Bussum gebeurt", zei de officier en hij requireerde f 50.— boete of tien dagen hechtenis, daarbij in aanmer king genomen de „verantwoordelijk heid, die verdachte als ambtenaar van de Nederlandse spoorwegen draagt". De politierechter liet het excuus van verdachte aan de vader bij zijn vonnis gelden: 20.— subs. 4 dagen. Stakende Ambonezen Ongeveer 200 van de 450 Ambon- nezen uit het woonoord Lunetten bij Vught, die werken bij bedrijven in en om Den Bosch, zijn gisterochtend niet aan het werk gegaan. Zij zijn het niet eens met de nieuwe rijks bijdrageregeling, die de regering vo rige maand heeft vastgesteld. De Ambonnezen genieten van rijkswege vrije huisvesting, voeding, genees kundige verzorging, enz. Volgens 'n regeling, die bij hun aankomst in Ne derland al was ingevoerd, moesten zij 60 pet. van hun verdiensten terug betalen. Nieuwe regeling gunstiger Mede door het feit dat enkele werkgevers destijds weigerden op gave te doen van de verdiensten van Ambonnese werknemers, kon deze regeling in het woonoord Lunetten niet worden toegepast. Nu is onlangs een nieuwe regeling vastgesteld, die voor de desbetreffende Ambonnezen gunstiger is dan de oude. Van over- heidszijde werd er op aangedrongen, dat deze nu ook inderdaad zal wor den toegepast, maar het merendeel van de werknemers in Lunetten ging daar niet mee accoord. Niet allemaal Het districtscommissariaat van de Ambonnezenzorg in Den Bosch deel de ons desgevraagd mede, dat de lei dende Ambonnezen in ons land de nieuwe regeling zeer billijk vinden en invoering ervan propageren. De vorige week is in Lunetten, onder meer door deze leidende Ambonne zen, voorlichting aan de werknemers gegeven. Het resultaat daarvan is ge weest, dat niet alle 450 werknemers het werk hebben neergelegd, zoals eerst werd verwacht dat zou gebeu ren, maar minder dan de helft. De niet-werkende Ambonnezen zijn rus tig in het kamp gebleven. Men hoopt hen door nog meer voorlichting er toe te bewegen, het werk te hervat ten. KATHOLIEKE KUNSTENAARS BIJEEN De Algemene Katholieke Kunste naarsvereniging is gisteren te Nij megen in jaarvei-gadering bijeen ge weest ter voorbereiding van het con gres van Katholieke kunstenaars, dat binnenkort in Amsterdam zal wor den gehouden. Blijkens een medede ling telt de in 1920 opgerichte AKKV thans ruim 500 leden. Men is voorne mens binnenkort ook afdelingen voor letterkundigen en kunstschil ders op te richten. Samenwerking wordt gezocht met de Pax Romana en de St. Adelbertvereniging. Als pa troon is aanvaard Fra Angelico. ZEEPOST. Met de volgende schepen kan zee post worden verzonden: De data, waarop de corresponden tie uiterlijk ter post moet zijn be zorgd, staan, tussen haakjes, achter de naam van het schip vermeld. Indonesië en Ned. Nw.-Guinea: m.s. „Karimata" (14 Juni). Ned. Antillen: s.s. „Baarn" (29 Juni). Suriname: s.s. „Cottica" (30 Juni). Unie van Z.-Afrika en Z.-W.-Afri- ka (m.s. „Winchester Castle" (19 Juli). Canada: s.s. „Grote Beer (20 Juni); s.s. „Maasdam" (24 Juni). Zuid-Amerika: s.s. „Eva Peron" (28 Juni). Brazilië: m.s. „Eemland" (21 Juni). Australië: via Engeland (19 Juni). Nieuw Zeeland: via Engeland (19 Juni). Inlichtingen betreffende de ver- zendingsdata van postpakketten ge ven de postkantoren.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 6