Koblet won tijdrit naar Riva Van Est doet het steeds beter 16e Etappe voor van Steenbergen Wim van Est derde na Soldani Krijn Post won de Ronde van Midden Nederland De provinciale amateur wielerkampioenschappen Nationale sportwagenraces te Zandvoort goed geslaagd DINSDAG 8 JUNI 1954 Jl'. LtlüSfi COURANT 1 WtKDE BLAD - PAGINA 7 De Ronde van Italië Riva, Zondagavond 6 Juni. (Van een speciale ANP-verslaggever). De ge ruchten. als zou Fausto Coppi zich niet volkomen fit gevoelen in de Giro schij nen in de tijdrit over 42 km. van Gar- done Riviera naar het schilderachtige middeleeuwse Riva, schitterend gelegen aan de Noordelijkste punt van het Gar- dameer, volkomen gelogenstraft. Want Fausto Coppi slaagde er in op dit lang niet gemakkelijke parcours met zijn 70 tunnels de Axenstrasse van Italië een gemiddelde van 45.130 km. in het uur uit zijn benen te halen. Slechts door één renner werd hij overtroffen, die een nog hoger gemiddelde liet noteren: Hugo Koblet, die met een tijd van 55 min. 10 sec. uitstekend geprofiteerd had van zijn grote verzet, dat hij had laten monteren, 54-14, en een gemiddelde van 45.679 km. per uur bereikte. In de tijdrit, vele jaren het onbestreden domein van de campio- nissimi, werd Fausto Coppo door Hugo Koblet met 27 sec. verslagen, een nieuw bewijs, dat de uitspraak van Coppi zelf, te Aquila gedaan na de fameuze rit van Clerici, als zou hij de Giro reeds heb ben verloren, onjuist is geweest. Maar zelfs zijn meest fanatieke bewonderaar zal niet kunnen ontkennen, dat Coppi de vorm niet te pakken zou hebben, want geen renner kan, ook Coppi niet, op dit bochtige soms stijgende en dan weer dalende traject een gemiddelde van bijna 45^ km. in het uur draaien, als hij zich niet volkomen fit gevoelt. Kees Pellenaars had het ons dezer dagen nog gezegd: Hugo Koblet bevindt zich in een perfecte conditie en zijn moraal is beter dan ooit te voren. Dat laatste is duidelijk gebleken uit zijn durf om met 54-14 te rijden. Keihard heeft de Zwitser zich getoond, zo hard als de Strada Ponale, he parcours langs het Gardameer, dat vrijwel geheel in de rotsen is uitgehouwen. De organisatoren verstrekten te Cam- pione op 21^ km. tussentijden en deze gegevens spraken duidelijke taal. Want Koblet noteerde over die eerste helft 31 min. 48 sec., Coppi 32 min. precies, Magni 3 sec. meer dan Coppi, Fornara 32 min. 33 sec. en de drager van de lei derstrui Clerici 32 min. 51 sec. Gerrit Voorting stond op de helft van de af stand nog achtste, maar In het klasse ment van de tijdrit kwam hij uiteinde lijk op de 16e plaats terecht. Het minder sterke rijden op het tweede gedeelte is de oorzaak. In de etappe naar Brescia is de man uit Roosendaal, naar bekend, bij de ravitailleringspost gevallen. Hij blesseerde daarbij zijn rechterhand. Tij dens de rustdag te Gardone droeg hij een draagverband. Voor de zekerheid werd in het ziekenhuis nog een foto ge maakt, maar er bleek niets gebroken te zijn. Niettemin was zijn hand bijzonder gevoelig en bij het schakelen vloog er telkenmale een scheut van pijn door zijn arm. Nerveus zat hij op zijn fiets en al sprak Kees Pellenaars, die hem in de auto volgde, hem moed in en schreeuwde hij hem toe vol te houden, de oudste verloor op dit laatste 20 km. kostbare seconden. Dank zij zijn snelle eerste helft was zijn tijd nog redelijk, al ver loor hij 1 min. 25 sec. op Clerici. Maar Assirelli deed over de tijdrit nog een minuut langer dan Voorting, zodat de tweede plaats in het algemeen klasse ment van onze landgenoot geen gevaar liep. Wim van Est, die nog steeds last van pijn had en als 54ste was vertrokken de laatste in het persoonlijk klassement vertrok als eerste te Gardone, en om de twee minuten begaven de andere deel nemers zich op weg noteerden de snelste tijd van degenen,, die tot op dat ogenblik waren binnengekomen, 58 min. 28 sec. Maar Coppi streefde hem later royaal voorbij en aan hft wiel van Coppi had bijna 20 van Legnano, Albani gehangen, die dan ook een bijzonder fraaie tijd maakte, 57 min. 38 sec. De jury strafte Albani met een zeer lichte boete (1000 lires) voor dit zware vergrijp. Wout Wagtmans vond het een zwaar parcours. De man uit Breda is geen tijdritspecialist, zoals Wim van Est en kwam binnen in eeri tijd, welke boven het uur lag. Hij had last van zijn maag. Te laat gegeten was zijn oordeel. En Hein van Breenen. die een kabeltje van zijn derailleur had gebro ken, eindigde ergens onderaan. Het sprak vanzelf, dat de resultaten van de tijdrit geen grote verschuivingen met zich mee zouden brengen. Het verschil tussen winnaar Koblet en de man met de minst snelle tijd, Pianezzi, bedroeg tien minuten. Uitslagen en klassementen. De 15e etappe van Gardona naar Riva del Garda, een tijdrit van 42 km. had tot uitslag: 1. Koblet 55 min. 10 sec.; 2. Coppi 55.37; 3. Magni 57.08; 4. Fornara 57.09; 5. Defilippis 57.18; 6. Albani 57.38; 7. Clerici 57.42; 8. Astrua 58.24; 9. Van Est 58.28; 10. Aureggi 58.38; 11. Filippi 12. Zuliana; 13. Impanis; 14. Bartali; 15. Lorono; 16. Gerrit Voorting 59.07; 41. Wagtmans 1 uur 1 min. 17 sec.; 72. Van Breenen 1.03.25. Het klassement van de 16e etappe van Riva del Garda naar Abano Terme over 131 km. luidt: 1. Van Steenbergen 3.40.51; 2. Soldani; 3. Van Est; 4. Grosso; 5. Gismondi; 6. Biagioni; 7. Ruiz; 8. Pe- droni; 9. Zuliani; 10. Couvreur; 11. Volpi; 12. Lorono, allen z. t.; 13. Defilip pis 3.46.35 aan het hoofd van een groep waarin o.a. zaten Corrieri. Schaer, For nara, Coppi, Clerici, Koblet, Astrua, Magni, Voorting, Assirelli, Albani en Wagtmans; 50. Van Breenen 3.49.32. Het algemeen klassement luidt: 1. Cle rici 93.47.11; 2. Voorting 94.03.29; 3. As sirelli 94.09.34; 4. Koblet 94.15.10; 5. Magni 94.19.56; 6. Defilippis; 7. Fornara; 8. Astrua; 9. Coppi; 10. Schaer; 19. Van Est 94.33.36; 20. Wagtmans 94.35.46; 64. Van Breenen 95.45.14. Tussen Riva en Abbano, begin en eindpunt der zestiende etappe over 131 km., lag een berg, de bijna 1200 meter hoge Piano del Fugazze op 45 km. van Riva, welke volgens de stellige overtui ging van de organisatoren een beslissen de rol in deze etappe zou spelen. In Rovereto begon de stijging. Maar noch Koblet viel in de 25 km. lange klim over een smalle bergweg, waarvan een deel bedekt was met zand en los grint, aan, noch Coppi zocht een kans om weg te komen, noch Bartali was van plan zich te forceren, omdat zij zich bewust wa ren van het feit, dat na de steile afda ling van 12 km. nog 65 km. vlakke weg volgt, waarin de moedige eenling, de man, die het initiatief zou hebben geno men voor de aanval en als eerste de top zou hebben bereikt, niets zou kunnen beginnen tegen een troep achtervolgers, die elkaar na aanvankelijk uiteen te hebben gelegen .zeker op het vlakke zouden vinden. Het was Jesus Lorono en zijn land genoot Bernardo Ruiz, die halverwege, na enkele voorposten-gevechten demar reerden. En de „azen", die er geen be lang bij hadden om Lorono terug te ha len, lieten de Spanjaard gaan. Zo kwam Lorono het eerst op de pashoogte. RuiZ passeerde 3 min. 18 sec. later en op 4 min. 24 sec. volgden Coppi, Bartali, Koblet, Clerici, Gerrit Voorting, die veel minder last van zijn hand had dan Zon dag in de tijdrit en Wim van Est. die voortreffelijk naar boven was geklom men. Na 5 min. 45 sec. kwam Wagt mans in gezelschap van twee Italianen over de pashoogte. In de klim was hij afgestapt, omdat zijn versnelling te groot was. Pellenaars en Montillot hadden hem snel moeten helpen met een ander wiel. Hein van Breenen had op een pas hoogte een achterstand van 8 min., 15 sec. op Loronno maar toch nog geen 4 minuten op de groep. Na de afdaling vormde zich weer een peloton, waarin alle kanshebbers zaten. De berg had dus een muis gebaard; Al leen Lorono zwoegde met enkele minu ten voorsprong op het peloton over de vlakke weg, waarbij hij zo'n vermoeide indruk maakte, dat het geen verwonde- i aau I.e. w.ex vm. ring wekte toen hij voorbij het char- km. lan/de kopman mante stadje Vicenzo door een aantal renners, die zich uit het peloton had den losgemaakt, en onder wie zich Wim van Est bevond, werd ingehaald, het geen enkele kilometers daarvoor reeds met Ruiz was gebeurd. En deze twaalf renners spoedden zich naar Abbano Terme en wisten hun aanvankelijk ver kregen voorsprong in het peloton te vergroten tot ongeveer 6 minuten. In het sportpark in Abano werd epn bokswedstrijd gehouden in afwachting van de aankomst der renners uit de Giro juist toen één van de boksers groggy door de ring zigzagde, redde niet de gong, maar Wim van Est hem van een k.o. De man van het Heike, die reeds drie keer in deze ronde heeft geprobeerd om etappe te winnen (hij werd vijfde in Bari, vierde in Florence en derde in Brescia) had een voorsprong van een tiental meters op zijn elf belagers, on der wie zich de sprinter Rik van Steen bergen bevond. Maar Van Est reed het grasveld op, in plaats van de sintelbaan, waarop nog een ronde gereden moest worden, zodat zijn kleine voorsprong volkomen verloren ging. Rik van Steenbergen won de sprint, vóór Soldani, zoals een sprinter van klasse betaamt, de tweede etappe-zege voor de Belg. Wim van Est kon voor de vierde maal hoofdschuddend ha een etappe van de fiets stappen. Met zijn derde plaats was de eerzuchtige Bra bander niet tevreden. Intussen kwam ners ongeveer 6 minuten voorsprong had op het peloton, op de 19e plaats in het algemeen klassement terecht, boven Wagtmans, die met Gerrit Voorting in het peloton op de baan was verschenen. Coppi, Clerici, Koblet, Magni, in deze volgde kwam het viertal de sintelbaan op, een kleine illustratie, dat deze ren ners aan elkaar kleven en elkaar nim mer uit het oog verliezen. Ergens in de buurt van het dorpje Bunnik, kort voor het einde van de zevende ronde van Midden-Nederland, sprong de bonkige 21-jarige boerenzoon Krijn Post uit Nieuw Vennep onstuimig uit de kopgroep van vier man, zijn te genstanders totaal overrompelend. Er was geen houden meer aan en verbeten verdedigde de sterke Noordhollandse kampioen een kleine voorsprong, die hij onder een donderende ovatie tot op het cement van de wielerbaan in het stadion Galgenwaard te Utrecht behield. Voor de Amsterdammer Daan de Groot werd de teleurstelling nog gro-' ter, omdat hij in de blonde Brabander Jan Looien uit Steenbergen zijn meer dere moest erkennen in de sprint, terwijl Piet v. d. Dungen uit Tilburg zich met de vierde plaats tevreden moest stellen. Dat was de kopgroep, die op de brug bij Schalkwijk, pl.m. 42 km. voor het einde, uit het sterk geslonken maar stellig nog uit 50 renners bestaande pe loton wist te ontsnappen. Het was de beslissende slag van een weinig interes sante, maar wel zeer snel gereden course over 214 km. Met een verbeten trek op het gezicht stormt Krijn Post, dc nieuwe Noord- Hollandse amateurkampioen, de baan van het Utrechtse stadion op. de dingen. Daar was b.v. het ontbreken van de Belgen aan de start op het Vee marktterrein aan de Croesselaan in Utrecht, als gevolg van een te lang op onthoud aan de Belgische grens. Ze kwa men precies vijf minuten te laat in Utrecht aanjammerlijk was het ook, dat ook nu weer enkele kilometers na de start in de buurt van De Bilt een val partij een 15-tal renners uitschakelde. Inmiddels was de Haarlemmers Piet Steenvoorden uit het snel draaiende pe loton van meer dan 250 renners ge vlucht. Hij kwam niet ver. En, onder bezielende leiding van een andere sterke Haarlemmer. Wim Rusman, een groepje van elf man ook niet. Dat groepje was bij de pyramide van Austerlitz ontsnapt. Voor Amersfoort kwam alles weer bij een. Maar even voor Soest sprongen renners naar voren. Het scheen beter te gaan met Moolenijzer (Amsterdam), Sta kenburg (A'dam), Timmermans (Den Bosch). Barlage (Amsterdam), De Rui ter (Beverwijk) en de Fransman Ga- staldi. Maar op de Gijsbrecht van Amstellaan te Hilversum zat alles weer"broeder lijk bijeen. Er was toen al ruim 100 km. afgelegd, zonder dat er grootse dingen waren gebeurd. Want eigenlijk was een vroegere vlucht ongeveer 22 km. na de start met Van Ingen (Utrecht), Verhoef (Rotterdam), Voorend (Bodegraven) een andere Fransman, Joubert, niet serieus geWeest. Op weg naar Vinke- veen bestond de hoofdmacht uit onge veer 30 renners, waarbij zich spoedig een flinke tweede groep voegde. In de buurt van Linschoten ontsnapten Luijkxe (Halfweg) en Looien uit Steen bergen. In IJselstein hadden zij nog een voorsprong, maar in Houten was het pe loton weer bijeen. Direct daarop trachtte de Brabander v. d. Brand weg te komen. Hij slaagde niet. Maar op de brug van Schalkwijk viel dan toch de beslissing, zoals we hierboven vertelden. De uitslag luidt: 1. Krijn Post 5 uur 17 min. 52 sec.; 2. Looien 5.18; 3. Daan de Groot z. t.; 4. Van den Dungen 5.18.23; 5. Gerard Vermeulen 5.19.2; 6. Van de Putten z. t.7. Jean Marie Jou bert z. t.; 8. Van Bockel 5.19.23; 9. Van 't Hof z. t.; 10. Van de Brand z. t. Swlft-combinatie. Uitslag 80 km. pelotonrit voor de voorjaarscompetitie. A-klasse: 1. C. Plasmeyer, 2. J. Vermeu len 2.10.22; B-klasse: 1. A. Veltmaat, 2. L. Sikking 2.12.26; C-klasse 60 km.: 1. G. Mens 1.35.40, 2. A. Bos, 3. G. Rey- chard. Dinsdagavond 7 uur 40 km. tijdrit voor A-, B- en C-klasse. Donderdag avond 7 uur 40 km. pelotonrit voor de avondcompetitie. BUJF GFN/ETEN van Uw kop koffie, maar dan mèt Buisman. - De koffie wordt lekkerder door zo'n lepeltje Buisman en de prijs verhoging van de koffie wordt ruimschoots opgevangen door het gebruik van (Advertentie) Warmunda wint het Jubiieumtournooi van Teylingen De RKSV Teylingen vierde haar 30-jarig bestaan op het voetbalveld met een mooi tournooi, waarvoor de verenigingen Lisse, VVSB en War munda haar medewerking verleen den. Om 12 uur vond de eerste wed strijd plaats tussen Teylingen en VVSB. Deze wedstrijd was van goed gehalte, doordat beide elftallen aan elkaar gewaagd waren. Met de rust was de stand 10 voor Teylingen. In de tweede helft kon VVSB -gelijk ma ken door een penalty, doch Giele dacht er anders over en gaf geen kans, zodat Teylingen zich in de voorronde plaatste. Op het andere veld speelde om 12 uur LisseWarmunda, welke zeker het aanzien waard was. Met de rust was de stand 01 en bij het einde had Warmunda de voorsprong ver groot met nog een doelpunt, zodat de uitslag was 02, waardoor Warmun da zich in de winnaarsronde plaatste tegen Teylingen. Tijdens een flinke rust speelde Teylingen 2 tegen Lisse 2, waarvan de uitslag 20 voor Teylingen werd. De verliezersronde tussen Lisse en VVSB werd gevoetbald alsof het een promotiewedstrijd was; rust 0—0, einde 00. Hier werd de beslissing genomen door het nemen van 3 strafschoppen die door Lisse werden gewonnen. Intussen was de plaatselijke mu ziekvereniging Adest Musica geko men om enige vrolijke marsen te spelen hetwelk door het grote aantal toeschouwers op hoge prijs werd ge steld. Daarna volgde de winnaarsronde tussen TeylingenWarmunda. Dit bracht een mooie vlugge wedstrijd in welke beide elfallen elkaar niets toe gaven. Gezien de stand met de rust (11), bracht ook het einde in de zelfde stand zodat ook hier beslist moest worden, wie de beker zou mee nemen. Hierin was Warmunda de fa voriet, zodat Warmunda de beker, Teylingen een krans, Lisse de tak en VVSB een herinneringsmedaille in hij. dank zij het feit, dat het dozijn ren- ontvangst kon nemen uit handen van £e voorzitter J. v. d. Nouland, die al len dankte voor het slagen van deze dag. VOORRONDEN JEUGDTOURNOOI „BISSCHOPSBEKER". Op het mooie Sportpark te Hille- gom van de RKSV Concordia werden Krijn Post amateurkampioen van Noord-Holland. Voor de derde achtereenvolgende keer is de 21-jarige Krijn Post (Nieuw Ven nep) op de Zaterdag in Zaandam gehou den wedstrijd orp het provinciaal kam pioenschap van Noord-Holland voor amateurs, kampioen geworden. Het 170 km. lange parcours was uitgezet in de Wormer en elf maal moest de ronde worden gemaakt over de smalle polder wegen. Dat dit parcours voor een der gelijk kampioenschap totaal ongeschikt is, .bleek wel uit de vele valpartijen. Reeds in de eerste ronde werden hier door 20 van de 86 renners uitgeschakeld. Renners als Snijders, Rusman, Peters, Hofland en Ris raakten door valpartijen uit de strijd, en toen de laatste ronde inging waren nog maar 13 renners in de course. In deze laatste ronde sloeg Krijn Post de beslissende slag in de kopgroep van zes man. Met 20 meter voorsprong ging hij zegevierend over de eindstreep. De uitslag was: 1. en kampioen van Noord-Holland Krijn Post, tijd over 170 km. 4 uur 33 min. 38 sec.; 2. Van Bockel (A'dam) op 20 meter; 3. Rijkers (Am sterdam) op 30 meter) 4. Verseveld (Aalsmeer)5. Rabe (A'dam)6. Havik (Zaandam) op 80 seconden. Met nog een ronde te rijden in de Ronde van Utrecht en Gelderland, keek het viertal Gijs Pauw (Utrecht), Van der Broek (Breukelen), De Korte (Utrecht) en Stolker (Zuilen) het grote peleton in de rug. Deze vier uitlopers, die in de elfde ronde hun beslissende slag hadden geslagen, lieten het op de eindsprint aankomen. Gijs Pauw toonde zich qnbetwist de sterkste. Hij ging royaal als eerste over de streep, waar mee hij het parcours van 168 km. (over 21 ronden) had afgelegd in de tijd van 4 uur 28 minuten, 58 seconden. De uitslag werd: 1. en Utrechts kam pioen Pauw (Utrecht) in 4.28.53; 2. Van der Broek (Breukelen); 3. De Korte (Utrecht); 4. Stolker (Zuilen); 5. en kampioen van Gelderland Budde (Zut- phen) in 4.38.5; 6. Wolf (Wezep; 7. Par- doel (Hedel)8. Timmermans (Arnhem) 9. Voorend (Bodegraven); 10. Roelofs (Arnhem). In een rit over 180 km. hebben ama teurs uit Groningen, Friesland, Drente en Overijssel Zaterdagmiddag uitge maakt wie zich dit jaar kampioen van zijn provincie mag noemen. Er moesten tien ronden van achttien km. worden gereden. Het parcours voerde van de rand van Zwolle over de dijk langs het Zwartewater naar Hasselt en over de nieuwe rijksweg terug. Uitslagen: 1. en kampioen van Gro ningen Zondag (Delfzijl) 4.36.; 2. Ho ving (Hoogkerk); 3. en kampioen van Overijssel Dost (Enschede)4. Mik (Nwe Pekela)5. Van den Heuvel (Hen gelo)6. Bulten (Zwolle); 7. Scheune- man (Veendam); 8. Ooink (Hengelo); 9. Niemeyer (Hengelo); 10. Nijkamp (Zwolle); 11. en kampioen van Drente Talens (Hoogeveen)12. Spijkerman (Meppel)13. en kampioen van Fries land Charisius (Leeuwarden). Cuyten amateurkampioen van Noord- Brabant. Westdorp won Zeeuwse titel. In Eindhoven werden de provinciale wielerkampioenschappen voor Brabantse en Zeeuwse amateurs verreden over een parcours van 10 kilometer, waarin de deelnemers achtereenvolgens keibestra ting, asfalt-, klinker- en sintelwegen hadden te overwinnen. Een parcours, dat haast onmenselijk zwaar genoemd moest worden en van de renners meer dan normale krachtsinspanning eiste. Het werd zodoende een wrede afval race. Van de 65 gestarte amateurs be reikten er slechts twaalf de eindstreep. De rest had vroegtijdig de strijd moeten staken, eensdeels door pech, maar toch wel voor een groot gedeelte omdat men de opgave van deze 140 uiterst zware kilometers niet kon opbrengen. Van de Zeeuwse deelnemers reed in elke categorie er een de wedstrijd uit, die daarmee tevens beslag legde op de titel voor 1954. De uitslag was: 1. en kampioen van Noordbrabant: Cuyten (Mierlo) 140 km. in 4.06.14; 2. Looyens (Steenbergen); 3. en kampioen van Zeeland: Westdorp Cs Heerenbroek)4. Marchant> (Til burg) 5. Van der Borst (Etten)6. op 11 min. 26 sec. De Vree (Breda); 7 Wuyts (Kruisland)8. op 14 min. 3ó Smits (Helmond)); 9. Van Lippen (iEnd- hoven)10 Van de Oetelaar (Oister- wijk). ZEILEN DE NORTHSEA-RACE. Na omrekening van de gemaakte tij den van de Northsea-race (van Burn- ham-on-Crouch naar Hoek van Hol land) bleek in de drie klassen de uitslag als volgt te zijn: Klasse I (jachten van 36 tot 70 ft rating): 1. ..Foxhound" (G. B.) 27.10.55; 2. „Jocasta" 'G. B.) 27.47.52; 3. „Blood hound" (G. B.) 29.24.48; 4. „Olivier van Noort" (Ned.) 30.13.16. Klasse II (jachten van 27 tot 36 ft rating): 1. „Uomie" (G. B.) 30.08.03; 2. „Wyvern II" (België) 30.57,32; 3. „Co- rinna" (G. B.) 30.58.29. Klasse III (jachten van 19 tot 27 ft rating): 1. „Mindy" (G. B.) 29.49.55; 2. „Tulla" (Ned.) 29.50.21; 3. „Callippe VI" (G. B.) 30.13.53. Het jacht „Banjaard" (Ned.) eindigde met 32.18.58 als 16e, maar werd tevens eerste in de kruiserklasse. In de aanbrengwedstrijd van de North Sea Race, georganiseerd door de Noord- zeeclub, van Hoek van Holland naar het Sunk lichtschip de zogenaamde „Sunk- race", was het resultaat, na omrekening der gemaakte tijden, als volgt: 1. „Ban jaard" (Ned.) 11.31.22; 2. „Stormmeeuw" (Ned.) 11.56.09; 3. „Albatros II" (Ned.) 11.57.07 4. „Anne" (Ned.) 12.36.04; 5. ..Maid of Pligh" (G. B.) 12.36.28. DE GOUDSE ZEILWEEK. Tijdens het Pinksterwekend zijn te Gouda nationale zeilwedstrijden gehou- Gezien de bescheiden middelen, waarover de jonge „Nederlandse Autorensport vereniging" kan be schikken, mogen de nationale sport wagenraces, die gisteren op het cir cuit van Zandvoort gehouden werden, een succes genoemd worden. We zagen een groot enthousiasme, door de leden aan de dag gelegd uit het feit, om, vaak gepaard gaande met grote onkosten, het materiaal tot in de puntjes te verzorgen en daar gaat het bij een autorace tenslotte toch om. Het afgelopen jaar moet er, ge- voorronden van het jeugdtour- nooi om de „Bisschopsbeker" ge speeld tussen de volgende elftallen, om uit te maken, welke elftallen zul len uitkomen in de finale voor de beker op 20 Juni te Warmond op het Sportpark van de RKSV Warmunda. Er .werd in twee afdelingen ge speeld. Ie afdeling DCG 3 2 1 0 5 4—0 Volendam 3 2 1 0 5 7—0 Teylingen 3 1 0 2 2 13 TYBB 3 0 0 3 0 0—9 Volendam werd winnaar door strafschoppen. 2e afdeling RKAVIC 3 2 0 1 4 6—4 WSV 3 2 0 1 4 5—3 Wijle a. Zee 3 1 0 2 2 7—6 DOSR 3 1 0 2 2 3—8 RKAVIC gewonnen met straf schoppen. Volendam en RKAVIC plaatsten zich dus in de finale. In Dordrecht vond eenzelfde voor ronde plaats voor de afdelingen Gou da, Rotterdam en Den Haag, 'waar mede 2 winnaars geplaatst zullen worden, zodat vier elftallen op 20 Juni e.k. elkaar zullen bekampen om do beker, waar wij nog nader op te rug komen. BW heeft in het sportpark „De Vliert" op verrassende wijze met 42 gewonnen van de Weense eer ste klasser Admira. Bij rust hadden de Bosschenaren met 40 de lei ding. Deze voorsprong werd verkre gen door twee doelpunten van En gel en twee van van Overbeek, het laatste uit een strafschop. Na rust scoorden Habitzl en Cejka voor Admira. 12 minuten voor het einde van de wedstrijd werd Cejka we gens onheus gedrag tegen de scheids rechter door deze laatste van het veld gestuurd. De wedstrijd werd door 8000 toeschouwers bijgewoond, De uitslagen van de wedstrijden gespeeld voor de Zaterdagcompeti tie van de KNVB luiden: Om het kampioenschap van Ne derland: NSWIJsselmeervogels 01; GenemuidenMonster 4—1. NIEUWZEELANDSE SCHEIDS RECHTER GEMOLESTEERD. Tijdens een ontmoeting te Welling ton tussen Zeelandia, een ploeg die voornamelijk uit Nederlandse emi granten bestaat, en Apollo, een Grieks elftal, is een van de vooraan staande scheidsrechters van Nieuw- Zeeland, Swain genaamd, door woe dende toeschouwers en spelers neer geslagen en geschopt. Het relletje ontstond doordat Swain een van de Griekse spelers, bij de stand 5voor Zeelandia, wegens een overtreding van het veld wilde sturen. Hij werd onmiddellijk door andere spelers van Apollo aangevallen en neergeslagen. Hij wist op de been te komen, kende de zege aan Zeelandia toe en vlucht te naar het paviljoen met de kleed kamers, achtervolgd door een joe lende menigte, die het paviljoen be schadigde. den, uitgeschreven door de Roei- Zeilvereniging „Gouda" en de Goudse watersportvereniging „Elfhoeven". Het eindklassement in de verschillen de klassen luidt: 12 m2 klasse: 1. Jac. Kraan; 2. Van Staveren; 3. Oerlemans; 4. Verhagen; 5. B. Kraan. Valkenjachten A: 1. Lichtenauer; 2. Van Tienhoven; 3. Hoppe; 4. Both jr.; 5. Van der Veer. NN 16 m2 A Streepklasse: 1. Blom.2. Barzilay; 3. De Haas; 4. Van Eyk; 5. Verhoeven. Olympia-jollenklasse A: 1. J. de Jong; 2. Verkuylen; 3. Dijkers; 4. Pruym- boom; 5. Huurman jr. Valkenjachten B: 1. De Wilde; 2. Tigchelaar; 3. Booy. NN 16 m2 B Streepklasse: 1. De Hoog; 2. Hamerlinck; 3. Van Rietschoten; 4. Binnendijk. 12 Voetsjollenklasse A: 1. Kampmèns; 2. De Vries Lentsch; 3. Van Leeuwen; 4. Mej. Hagenian; 5. Leest. NN 16 m2 Stipklasse: 1. Schiet; 2. Jac. de Jong; 3. Kamerling; 4. W. de Jong; 5. Van der Berg. Vrijheidsklasse A: 1. De Leeuw; 2. Steenhuis; 3. Frech; 4. Macdaniel. Vrijheidsklasse A; 1. Mej. W. van de Maas; 2. Van Wijnen; 3. Arentz; 4. Bel- laart; 5. Swart. Jeugdklasse: 1. Albers; 2. Rob Rijks; 3. Van de Toorn; 4. Ruud Rijks. 12 Voetsjollen B: 1. Reijers; 2. Wil- lemsen; 3. Visser; 4. Bierman; 5. Van Yperen. Olyropiajollenklasse B: 1. De Jong; 2. Pruymboom; 3. Stuurman; 4. Van Wil ligen; 5. Meyer. zien de verschillende modellen, die van fantasie en durf getuigden, heel wat „getimmerd" zijn. In de kleinste klasse tot 1000 cc kwam dat nog niet tot uiting. Daarin reden de normale modellen, die men iedere dag langs de wegen ziet. les Langestraat (Panhard) had elf ron den lang de leiding, eerst op korte afstand gevolgd door Bos Eyssen (Renault speciaal). Maar toen deze in de zesde ronde uit een bocht vloog, waarbij hij gelukkig voor letsel gc- ird bleef, leek de strijd beslist. Jan Flinterman (D.K.W.), die toen op de tweede plaats kwam, won uiteinde lijk toch nog, 'omdat Langestraat in de twaalfde ronde wegens een de fect van de versnellingskabel moest opgeven. Een zeer fraai duel speelde zich in de klasse van 1601 tot en met 2000 cc tussen Barendregt in de „Veritas" van Westhof en de Belgische Neder lander Roosdorp (Ferrari) af. Ver voor het veld, ook van de zwaardere klasse van 2000 tot en met 2670 cc, die samen waren gestart, streed het tweetal een bittere strijd. In de vijf de ronde ging Barendregt bij het be klimmen van de Hunzerug Roos dorp voorbij en heeft hem daarna steeds zijn uitlaat laten zien. Teke nend voor het gevecht tussen deze twee was, dat de winnaar in de zwaardere klasse, Hertzberger, die onbedreigd als eerste in zijn klasse over de streep ging, in de vijftiende ronde door Barendregt werd gedub beld. Joke Maasland, die in een B. M.W. fraaie staaltjes van haar rij kunst had laten zien, werd in de 14e ronde, net toen zij een aanval op de vijfde plaats inzette, door brand in de motor van haar wagen uitgeschakeld. De zwaarste klasse van 2670 cc en hoger was een aangelegenheid tussen Davids en Van Dieten, beiden in een Jaguar competition. Precies op de helft van de wedstrijd na negen ronden nam Davids, die onlangs op Francorchamps zijn klasse heeft ge toond door in de internationale sport- klasse te zegevieren, de leiding van Van Dieten over. Hij had tot dat Ogenblik op enkele tientallen meters achter Van Die ten gereden, verloor geen meter, maar kwam ook niet dichterbij. In de negende ronde sloeg Davids zijn slag, die beslissend bleek te zijn. Klasse 1000 cc: 1. Flinterman (DK W) 34 min. 32 sec. 101.992 km.; 2. Eschauzier (DKW) 34.55; 3. Harlaar (Panhard) 35.13. Snelste ronde Lan gestraat (Panhard) 104.678 km. Klasse 1001—1300 cc: 1. Gast (M G Special) 36.55 108.987 km.; 2. Reys (Skoda) 37.3. Mikkers (Koopmi- crón). Snelste ronde: Reys (Skoda) 113.579 km. Klasse 1301—1600 cc: 1. v. d. Lof (M G Special) 39.26 114.789 km.; 2. Hezemans (Porsche) 39.40. Snelste ronde: v. d. Lof (Special) 119.799 km. Klasse 16012000 cc: 1. Barendregt (Veritas) 37.04 122.126 km.; 2. Roos dorp (Ferrari) 37.32. Snelste ronde: Barendregt (Veritas) 125.789 km. Klasse 20012670 cc: 1. Hertzber ger (Ferrari) 39.43 114.008 km.; 2. Martens (Aston Martin) 49.47; 3. Schort (Lancia) 41.25. Klasse boven 2670 cc: 1. Adams (Jaguar) 36.30 125.032 km.; 2. v. Die ten (Jaguar) 36.48; 3. Bos Eyssen (Ferrari) 37.53. Snelste ronde: Adams (Jaguar) 129.568 km. HET NEDERLANDS BONDS- ELFTAL VOOR DE OLYMPISCHE DAG De samenstelling van het Ne derlandse bondselftal, dat op Zon dag a.s. de Olympische dag zal aantreden tegen de Spaanse slub „Atletico de Madrid" is als volgt: Doel: De Rijk (MOC). Achter: Wiersma (Donar) en Oden thai (Haarlem). Midden: Klaassens (VVV), Van der Hoek (Feyenoord) en Brooy- rnans (RAC). Voor: Seybers (VVV), W. van der Gijp (Emma), C. van der Gijp (Emma), Van der Kuyl (VSV) en Louer (Noad). Reserves: Van der Wind (VSV), Kuys (Haarlem), Bennaars (Dosko) en Van Beurden (BW). Als aanvoerder zal Odenthal fun geren. VNL-uitslagen 1 Juni: VNL 3 ASC 8 5—1; VNL 4—Docos 5 8—1; 3 Juni: VNL 2—KRV 2 9—1 (VNL 2 kampioen); VNL 3Aphen 6 54; Jun.: VNL (B)Foreholte (C) 3—0. MOTORSPORT RAYMOND ASHFORD VERONGELUKT De Engelsman Raymond Ashford is tijdens de training voor de Tourist Trophy op het eiland Man met zijn BSA dodelijk verongelukt. Hij reed met een snelheid van ruim 95 km. per uur tegen een stenen muur en werd op slag gedood. Een andere Engelse coureur, An thony Russell, werd met ernstige hoofdwonden naar een ziekenhuis vervoerd. Hij kreeg in een van de snelste bochten van het parcours een ongeluk. De Engelsman F. Wal lis moest na een val ook naar een ziekenhuis worden vervoerd. Ver moedelijk heeft hij enkele ribben gebroken.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 6