Omgeving De Gemeenteraad over Lodewijkskerk GEVESTIGDE EN VERTROKKEN PERSONEN IN EN UIT LEIDEN Een koster jubileert De R.K.S.V. Teylingen vierde haar 30-jarig bestaan DINSDAG 8 JUNI 1954 DE LE1DSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 De plannen ontwikkelde zich Vaststelling voorgevelrooilijn Het kerkbestuur van de Parochie van de H. Lode wijk te Leiden, is voornemens een pastorie te bouwen op een open terrein, gelegen aan het Steenschuur tussen de Lodewijkskerk en het gebouw van de dienst voor sociale zaken. De bouw van de pasto rie met inachtneming van de algeme ne voorgevelrooilijn levert bezwaren op, omdat dan een kleine bouwdiepte overblijft. Bovendien zijn er aesthe- tische bezwaren, daar, met het oog op de omstandigheid, dat de Lode wijkskerk, gezien van de Doezastraat, enigszins zou vooruitspringen, een weinig fraaie grachtwand zou ont staan. Een dergelijke situatie past niet bij een monumentaal gebouw als het onderhavige. De voorgevel van de Lo- dewijksker is als het ware in één vlak gebouwd met de voorgevels van de ten oosten van deze kerk staande gebouwen. Aan de vorenbedoelde bezwaren is tegemoet te komen, door vaststelling van een bijzonder voorschrift, waar bij de voorgevelrooilijn tussen de Lo dewijkskerk en het gebouw van de dienst voor sociale zaken wordt be paald, zoals op een situatie-tekening met groene lijn is aangegeven. De eigenaar van de daarbij betrok ken eigendom, de Parochie van de H. Lodewijk, heeft schriftelijk ver klaard tegen het vaststellen van be doeld voorschrift geen bezwaar te hebber», terwijl het aangrenzende ter rein, eigendom der gemeente is. Verkoop grond bouw pastorie In verband met de bouw van een pastorie op een open terrein, gelegen aan het Steenschuur naast de Lode wijkskerk, heeft het R.K. Parachieel Kerkbestuur van de H. Lodewijk B. en W. van Leiden verzocht te bevor deren, dat aar» zijn parochie in eigen dom wordt overgedragen een strook grond van pl.m. 8 m2, gelegen aan het Steenschuur. Tegen verkoop van bedoelde strook grond voor de prijs van f20.per m2 onder nader door B. en W. te stellen voorwaarden bestaat geen be zwaar, mits de parochie aan de ge meente Leiden door het vestigen van een erfdienstbaarheid het recht ver leent kosteloos in te binten i. d. aan de nieuwe eigendomsgrens op te richten westelijke zijgevel van de te bouwen Leidse Gemeenteraad vergadert De gemeenteraad van Leiden zal vergaderen op Maandag 14 Juni a.s. om 2 uur nam. De agende bevat on der meer: Voorstel inzake het benoemen in vaste dienst van drs. J. N. van Wes- sem, als directeur van het Stedelijk Museum „De Lakenhal". Benoeming van een onderwijzeres aan de Openbare Lagere School aan de Zuidsingel A. Voorgesteld wordt mej. P. J. Sloos te Leiden. Benoeming van een onderwijzer aan de Openbare Opleidingsschool aan de Da Costastraat. Voorgesteld wordt de heer J. G. Corlee. Voorstel tot het verlenen van eer vol ontslag aan mej. E. R. F. de Ja ger als onderwijzeres aan de Open bare Opleidingsschool voor U.L.O. aan de Maresingel. Voorstel tot het verlenen van eer vol ontstlag aan de heer D. Wijma als onderwijzer aan de Openbare Oplei dingsschool voor U.L.O. aan de Drift straat. Voorstel tot het overplaatsen van O. Wijbenga, onderwijzer aan de Openbare Opleidingsschool voor U. L.O. aan de Langebrug B naar de Opleidingsschool voor Gymnasium en II.B.S. aan de Kernstraat, wegens vacature aldaar door vertrek van de heer Z. G. van Doorn, die benoemd is tot hoofd van de school Lange brug. Voorstel inzake het toetreden van de gemeente tot de gemeenschappe lijke regeling betreffende de ziekte kostenvoorziening. Voorstel inzake het beschikbaar stellen van gelden voor de uitbrei ding van de Openbare School voor Gewoon Lager Onderwijs aan de Da Costastraat met twee leslokalen: kos ten geraamd op ƒ65.370. Voorstel tot het vaststellen van - een bijzondere voorgevelrooilijn voor het Steenschuur, tussen de Lode wijkskerk en het gebouw var» de Dienst voor Sociale Zaken. Voorstel inzake het verkopen aan de Parochie van de H. Lodewijk van een strook grond, gelegen nabij het Steenschuur en tot het vestigen van een erfdienstbaarheid van kosteloos inbinten. Voorstel inzake het in eigendom overdragen aan de gemeente Lisse van de onder en ir» de onmiddellijke nabijheid van de Lisserbrug, in de ge meente Lisse, gelegen gedeelten grond en water. Voorstel tot het wijzigen van de begroting der Gemeente, zomede die van de Gasfabriek en de Electrici- teitsfabriek, voor het dienstjaar 1954. Voorstel inzake beëindiging van de aansluiting van de gemeente ter zake van de Ziektewet bij de Bedrijfs vereniging voor overheidsdiensten. Voorstel tot het vaststellen van een verordening tot wijziging van het Ambtenarenreglement 1934 en van een verordening tot wijziging van het Arbeidsovereenkomstenreglement. pastorie. Het Kerkbestuur kan zich met een en ander verenigen. Teneinde bij de bouw van de pasto rie te kunnen voldoen aan de desbe treffende bepalingen var» de verorde ning op het bouwen en slopen, is het nodig, dat de parochie een strook grond, grenzende aan het Steen schuur. ter oppervlakte van pl.m. 2 m2, kosteloos en vrij van alle las ten in eigendom aan de gemeente overdraagt. Het Kerkbestuur heeft zich hiertoe bereid verklaard. VACANTIE AMBTENAREN. Het Ambtenarenreglement 1934 en het Arbeidsovereenkomstenreglement stellen de duur van de vacantie van het onder die regelingen vallende personeel afhankelijk van de wedde of het loon. Dit heeft tot gevolg, dat de duur van de vacantie voor perso neel in dezelfde rang niet altijd ge lijk is. Bovendien is aan de regeling het bezwaar verbonden, dat zij, tel kens wanneer de wedden en het loor» worden gewijzigd, aan die wijzi ging moet worden aangepast. In het ontwerp-Ambtenarenregle- ment en Arbeidsovereenkomstenre glement van het Centraal Orgaan, hetwelk als grondslag dient van de in voorbereiding zijnde herziening van genoemde reglementen, is een bepaling opgenomen, volgens welke le. de duur van de vacantie ten minste 14 werkdagen per jaar be draagt; 2e. de regeling van de duur van de vacantie overigens aan Burge meester en Wethouders wordt over gelaten, bij welke regeling wordt voorzien in een verlenging van de vacantie op grond van volbrachte diensttijd. Het komt B. en W. gewenst voor deze regeling over te nemen, met dien verstande dat het aantal vacan- tiedagen wordt beperkt tot ten hoog ste dertig. Burgerlijke Stand Geboren: Theodora Maria dr van S. Langeveld en A. M. Ver weg; Frans zn van J. Vermeulen en M. J. Swaak; Johannes zn van A. Schlagwein en J. van Es; Ronald zn van A. Verbiest en M. H. Kuivenho- ven; Agatha Maria dr van M. H. Visser en J. M van Zon. Gehuwd: J. K. Lammers v. Too- renburg en A Rigter. Overleden: K. H. van Bourgondien wernr 73 jr; P.J.L. de Bruyne man 63 jr. LEDENVERGADERING H.C.R, GEëMPL. „St. ANTONIUS". Morgenavond en -nacht houdt de afd. Leiden van de Ned. Kath. Bond van hotel-, café- en restaurant-ge- employeerden „St. Antonius" met de sectie bioscoop- en theaterpersoneel, een vergadering voor haar leden, waar ook toegang hebber» ka tholieke niet-leden, dus de ongeor ganiseerde katholieke collega's, werk zaam in alle bedrijven, welke tot de Horeca-sector behoren, ook de biosco pen en theaters, zowel de vrouwelij ke als de mannelijke collega's. Het afd. bestuur heeft besloten, ge en de moeilijkheden en verzoeken in vele leden, twee vergaderingen te houden op Woensdagavond a.s. om 9 uur en Woensdagnacht 12.30 uur a.s. Tevens verwacht het afd.bestuur zo mogelijk alle leden en vooral de da mesleden, omdat belangrijke punten besproken en behandeld zullen wor den, o.a. bestuursverkiezing, voor stellen bondsraad en de herziene re geling van lonen- en arbeidsvoor waarden in de Horeca-sector. Ook de conceptregeling van lonen- en ar beidsvoorwaarden van het bioscoop- en theaterpersoneel zijn hierbij be grepen. Daar dit de laatste vergade ring voor het zomerseizoen is, ver wacht het afd.bestuur een grote op komst. Neemt Uw ongeorganiseerde katholieke collega's mede naar de vergadering. L.W.S. GING UIT VISSEN. De personeelsvereniging van de Leidse Wolspinnerij heeft Zaterdag middag haar eerste viswedstrijd van dit seizoen gehouden in Meerburg. De vangst was zeer slecht, er waren maar 3 personen, die vis aan de schaal konden brengen. De eerste prijs werd gewonnen door de heer P. Bakker, die een wis selbeker wist te bemachtigen en een prijs voor de grootste vis. De tweede en derde prijs waren voor A. W. van Rossen en L. Boom. De visser, die de eerste vis ving, kreeg een extra prijs. De heer J. Landesbergen, die 20 wedstrijden achtereen heeft gecontroleerd, kreeg een stel mooie hengels cadeau. De overige prijzen werden verloot, zodat elk L.W.S.-lid met voldoening op deze wedstrijd kan terugzien. De Zaterdag gehouden straat collecte ten bate van het „Roode Kruis" leverde een totaalbedrag op van 3234. Vooral de heren de dames komen toch wel worden met klem uitgenodigd voor het rozenkransge bed in het kader van de Rozenkrans kruistocht, die over de gehele wereld veel navolging krijgt. Het is morgen avond om 7 uur in de Petruskerk, zij-ingang Maria-altaar. Intenties kunnen in gesloten enveloppe zon der vermelding van naam gezonden worden aan het adres Kamerlingh Onneslaan 23. Gevestigd in de week van 31 Mei tot.Dijk ReSedastr. 26. Dockum, Oostersin- en met 5 Juni. T. Akerboom en fam., gel a 245; H. Gans—Van Es. Oude Vest arb. vleesw.fabr., v. d. Hoevenstr. 16; S. g7. Australië; J. A. M. Evers, Haagweg Balakian. vertegenwoordigd Manen-13t Wijchen. Woeziksestr.weg; M. K. poelstraat la; A. Bustra, marchaussee, Fokkens> Haagweg 22, Naarden, v. Os- Rembrandtstr. 27; M. Bleuzé. kinderver- i tadelaan 21; C. Gans, Lammensch.weg zorgsie»', Apoth.dijk 27; A. Bustraan. adj. 112, Australië; L. van Geelen en fam., technisch ambt., Nwe Rijn 3; W. A. P.Haarl.str. 55. Cegstgeest. Rijnzichtw. 45; F. L. van der Bij!, sergt KL. Groenh.-1R j. Gintel. Rijnsb.weg 120. 's Grave: straat 2; A as - 66; W. 2; A. Douwes en fam.. Hoflaan llag0', v. Spijkstr. 57; H. Favier- L. Ellemers, 1.1. verpleegster. Geus. Spieghelstr. 1. Verenigde State: Rijnsb.weg 10; A. R. A. Ficker, etaleur, j Noord~Amerika" A. A.' Gorter.^Lijstcr- Haarl.str. 149: P. J. P. Fontein, gezag- straat 29, Haarlem. Crayer.esteilaan 2; voerder XPM. Noordemde 21a; H. J. G< c Gulcij cn fam Tomatenstiaat 68, Franken en farn., wetensch. hoofdambt., Australië; W. A. van Haaien, Schelpcn- RU., Lammensch.weg 71; B. T. Fransz, jkado 41i wijchen, Nieuweweg B 291 Rijnsb.weg 95; N. de Haas van Dorsser, Hartstra, Roodb.str. 2, Oegstgeest, Laan apoth.ass.. Witte Smgel 37; I. G. Hol- v. 0> Poelgeest 28; G. Hazekamp, Heren- schar—Hésgeman, Rijnsb.weg 108; K. den gracht 13, Amsterdam, le H. de Groot- Hamer en fam., adelborst le kl. KM,straat 58 III; J. van Helden. Oosterstr. Lorentzkade 82; I. I. Kahn, K. Mare 22; Dibergen. G 101; F. W. Reinders— J. K. Keeken, apoth.ass.. 3t. Buysing- Helmink en fam., Julianastr. 75, Val- straat 1; M. Knoester, officier u. des H., j kenswaard, Eindhovensestr. 198; N. M Hooigracht 30; J. W. van Leeuwen cn Hempenius, Zoeterw.singei 18, Middel- iam., winkelier, v. d. Werfstr. 33; C. G. narniS, Voorstr. 9; A. van Kilten, Boer- Lobel, 1.1. verpleegster, Hooigracht 13; j haaveiaan ló. 's Gravenhage, Frambozen- M. P. Meeholse, rijksambtenaar. Boer-1 siraat 37; G. Bosman—Hoogstad, Janvos- haaveiaan 16; J. Mettrop. Zoeterw.singei l scnstee3 17t Canada; L. P. Honkx en 26; C. J. Meljers, secretaresse, Kersen- j fam., Leemansstr. 26, Australië; C. J. v. straat 8: M. W. van den Berg—Molier. d Linden—Hunteman en fam.. L. Rijn- Ambonstr. 14: J. Mooij'en fam.. radar- dij-k 8 Ede Gld Proosdijerveidweg 38; technicus, J. de Wittstr. 87; J. J. H. Mul- jy. Janssen. Rijnsb.weg 10. Canada; F. de derije. R. en Schiekade 5; J. W. Nobel, jong, Hoogl.kerkgracht 11, Rotterdam, Kaiserstr. 38; B. P. M. Plessen, arts, Fa- Bergweg 174 B: G. Kamsteeg. Rapen- gelstraat 4; A. Ravensbergen en fam., I burg 131| Amsterdam. Kl. Kattenb.str. marchaussee, Parkstr. 59; G. J. Beij—(34; s. v. Alphen—v. Kempen. Jan van Remmerswaal, Coornhertstr. 49; G. C.Houtkade 24a, Canada: W. Korenhof, Roos. verpleegster, Vreewijkstr. 20; W. Willemstr. 29. Amsterdam. Commelin- Rosbergen en fam., instrumentmaker. De straat 115 II h. achter; C. Kramer, Hoge- Sitterlaan 62a; J. C. van Rijn. onder wijzeres, Morsweg 81; W. Schalt, tim merman, v. d. S. Bakhuyzenlaan 10; M. Semeijn. officier L. des H., Hooigracht 30; P. G. C. van Loe—Smit, 4c Binnen vestgracht 15; P. van Splunder, hoofd assistent belastingen, Breestr. 3b; E. van Starkenburg en fam., notarisklerk, Zoe- terwoudsesingel 40; I. van der Tempel, 1.1. verpleegster, Witte Singel 27; J. J. Theebe, korporaal KL. Morsstr. 62-64; H. T. Veldkamp, metaalbewerker, Haar lemmerstraat 295a; F. J. de Vilder, radio-monteur, Nwe Beestenmarkt 30; M. H. C. van Vondelen, St. Jacobs- gracht 1; J. A. BuijsVos. Hooigracht 28; G. M. de Vroomen, J. v. Goijen- kade 5; H. E. Walangitang, verpleegster, Breestr. 121a; B. J. AdriaanseWilliams en fam.. Konaalweg 90; J. S. J. M. Ypma, kloosterbroeder. Mariënpoelstr. 4; C. M. van der MeerZwetsloot, Boerhaave- laan 19. Vertrokken in de week van 31 Mei tot en met 5 Juni. Wed. M. C. C. Wilson Adema, Stadh.laan 26. Heerenveen, Hee- renwal 15; J. C. Anceaux, Plantage 26, Nederlands Nieuw Guinea; J. D. Arias, Mariënpoelstr. la. Ver. Staten van N. Amorika; J. Benning, Borneostraat 11, Australië; L. KesselsBerben. Rijn en Schiekade 26, Venlo, v. Bornestr.. 19; W. van den Berg en fam., Irenestr. 15, Rot terdam, Burg. Baumannlaan 62 C; D. v. d, HoevenBiemond, W. Singel 29, Indo nesië; J. F. Q. M. Bleijs, Morsweg 174b, 's Gravenhage, Harderwijkstr. 173; L. G. van den Boogaard en fam., Koninginne- laan 18. Canada; D. Brandt en fam., Pot gieterlaan 26, Noordwijk, H. Gecstweg 7; E. Brinkmand, Koninginnelaan 87, Wa- geningen, Rijksstr.weg 63; H. ten Brum- melaar en fam.. Bakh. Rozcboomstr. 18, Australië: H. C. G. Carsten. Beesten markt 13, 's Gravenhage, Wagenaar- weg 7: Z. J. Cerych en fam.. De L. de Kanterstr. 30b, Verenigde Staten van Noord Amerika; H. M. J. Dee en fam., Rapenburg 51, Amsterdam. Hemony- straat 9; J. F. Drijver. Rapenburg 12, woerd 129, Velsen, Lange Nieuwstr. 3821; A. A. ter Laag, Zoeterw.singei 106, Haar lem, Stolbergstr. 1; A. de Lange en fam., L. Rijndijk 104, Wieringen. Laan BI. van Treslong 12; H. Ligthart Schenk en fam. Aarstr. 13. Australië; J. J. Marcelus en fam., 3 Octoberstr. 25a, Voorschoten, Langenhorststr. 17; B. H. Masseling en fam., H. de Vriesstr. 53, Denekamp, Brandlichterweg 4; A. J. P. Meiman, Kaiserstr. 3. Oegstgeest, De Kempenaer straat 27; J. F. Montanus, Sumatrastr. 21, Leimuiden, Bilderdam 20; A. Mul der, Lammermarkt 17a. Oegstgeest, Rhijng.str.weg 50; E. Munniksma, Noord eindsplein 8a. Rotterdam, Breeweg 85; R. Nauta, Rijnsb.weg 10, Voorburg. Oostvlietstr. 19; D. H. Niemeijer, Rapen burg 57. Zutphen, Deventer weg 22; D. Nieuwenburg, Transvaalhof 7, 's Graven hage. v. Bylandtstr. 22: E. Oosthoek, Boerh.laan 17. Rotterdam. Beukersdijk 32b; P. L. Pauw. H. Rijndijk 47A, Assen, Oosterhoutstr. 57; P. van Poelgeest en fam.. Kraaierstr. 26. Australië E. B. Va- neveldPot. Soembastr. 48. Lisse., Nar- cissenstraat 8; J. Remijnse. Groenhazen- gracht 12, Woensdrecht, Maststr. 24 A. M. Santbergen. Zoeterw.singei 100, Hulst, Potterstr. 10; A. Satter, Mezen- straat 2, Voorburg, v. Sevenbergsestraat 38; J. Snijders. B. Ballotstr. 22, Zeist, Lindenlaan 2; H. J. Tegelaar, Kersen straat 25, Rotterdam, a.b. H.M. „Karei Doorman"; J. TielandTegelaar. Witte Singel 49. Utrecht, Springweg 18; C. L. W. van Velzen en fam., Stadh.laan 28, Aalsmeer. Aalsmeerderdijk 389; M. C. v. VelzenVerhoeve, Roomb.weg 5, Zoe- terwoude, H. Rijndijk 153;. H. F. Ver hoogt, Sophiastr. 47. Oosterhout, Breda- seweg 44; J. C. Verlinde. Vinkenstr. 6 Rotterdam. Violierstr. 12b; A. L. Ver steeg, Rapenburg 4. Amsterdam. P. C. Hooftstr. 76; J. D. E. Versteegh, Rijnsb. weg 22, Voorburg, Schellinglaan 25; H. M. F. v. d. Voort, Mariënpoelstraat 4. Woerden. Wilh.weg 13; A. G. Witmans. R. en Schiekade 29. Rotterdam, Scherm- laan 8b; L. N. Zaaijer, Rapenburg 12, 25 jaar Hartebrug Je zou geneigd zijn te schrijven ,de" koster! M.ar dat klinkt erg aanmatigend en de eerste, die dat niet zou willen, is de jubilaris zelf. Toch zit er iets in, want wie kent nu niet de koster van de Hartebrug? Noem je zijn naam 'n heel fatsoeilijke voor- en fami lienaam: Wout Biegstratcn dan zullen er zijn, die niet weten, wie je bedoelt; maar zeg je: de koster van de Hartebrug, dan reageert men ter stond en op 'n zeer aangename ma-, nier. 'n Bron van loftuitingen springt er open en is voorlopig niet te stui ten. Want zo is het: de Hartebrug is zijn kerk; daar heeft (hij alles voor over dag-in-dag-uit van 's ochtends tot 's avonds. Elke dag is hij de eerste die er in komt en de laatste die er uit gaat. Wanneer met grote feestda gen het priesterkoor in volle glorie staat van stralend zilver met 'n luis ter van bloemen en pa'lmen dan is GROND VAN LEIDEN AAN LISSE. De gemeente Haarlem is voorne mens de Lisserbrug na vernieu wing „om niet" in eigendom, be heer en onderhoud over te dragen aan de gemeente Lisse, in welke ge meente de brug gelegen is. In deze overdracht wil de gemeente Haarlem tevens betrekken de onder en in de onmiddellijke nabijheid van de brug gelegen gedeelten grond en water, welke gedeelten gemeenschappelijk eigendom zijn van de gemeenten Haarlem en Leiden. B. en W. geven de raad in over weging grond en water over te dra gen aan Lisse. ZOMER-CONCERT WERKMANS-WILSKRACHT Donderdagavond a.s. om 8 uur zal het muziekgezelschap Werkmans- Wilskracht de reeks zomer-concerten openen in het v. d. Werfpark. Het programma vermeldt: Mandera (mars) S. W. Ord Hume, arr. Tia rolff; The Calif of Bagdad (ouver ture) Boieldieu; Trés Jolie (wals) Waldteufle. arr. O. Coqeulet; On the Quater Deck (mars) Kennëth. J. Alford; Heinzlmannchen Wacht- parade, K. Naack, A. van Bils; Na tional Emblem (mars) E. C. Bagley arr. M. Vier; Symphoigeu (ouvertu re) Sam Vlessing; Suite Ballet par Francis Popy. Imperial Echoes (mars) Arnold Safoni, arr. J. Ord Hune; Step Light (mars) Peter An derson arr. A. Winter late R. S Greys. VOORSCHOTEN 'Brandweerwedstrijden Zaterdagmiddag hebben 18 brand weerploegen al hun krachten inge dat voor 'n zeer groot deel zijn werk en zijn zorg. Maag ook op stille da gen is hij rusteloos met hart en ziel er bij. In de sacristie moet alles lopen als 'n lier. en als hij de celebrant met zijn assistenten veilig op het altaar weet-, dan dribbelt hij de kerk in U kent het gebaar van het be scheiden uitgestoken handje! Hoeveel bruidsparen heeft hij door 'n enkel woord en 'n rustig gebaar bevrijd van uitslaande zenuwen en met 'n zoet lijntje naar het door hem versierde altaar gebracht. Dat hun trouwmis zo goed verzorgd en stijl vol was het was zijn werk! En dat het 'n geno is zich vanuit de Hartebrug te laten begraven, is het onwaardeerbaar gevolg van zijn opvatting van het kostersambt. Deze koster die hier in de ver vulling van zijn taak slechts met en kele vlugge trekken is getekend voor wie de Hartebrlug zijn vreugde en zijn trots is, viert a.s. Donderdag zijn zilveren ko:stersfeest. Van die goede 25 jaar gaf hij er negentien aan zijn kerk. Dan moet het ook 'n vieren worden door héél de parochie. Om 9 uur is de plechtige Mis van dankbaarheid en er is voor veel te danken, want het parochiële leven in het algemeen en het geestelijk le ven van ieder in het bijzonder heb ben ongemerkt de gunstige invloed ondergaan van zijn voorbeeldige ijver en accuratesse. Agenda van Leiden Geb. Chr. Sociale Belangen, 8 u nm.: Jaax-vergadering Leidse Bond van Volkstuinders Verenigingen. WOENSDAG: Boerhaave zalen, 8 uur, Opening Tentoonstelling kindertekeningen. St. Antonius-Clubhuis (ingang Caeciliastraot)9.cn 12nam. Ledenvergadering Ned. Kath. Bond van Hotel-, Café en Rest. geëmpl. „St. Antonius". DONDERDAG: Pastorie Hartebrug 122 uur nm. Receptie 25-jarig jubileum koster. St. Antonius Clubhuis 7.30 uur nm. Feestavond R.K. Invalidenbond „St. Liduina". Pieterskerk: 8 uur nm. Concert: Jaap Stotijn, hobo en Leo Mens or gel. BIOSCOPEN. Casino: De eeuwige bruid", 14 jaar. Dag. 2.30, 7 cn 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Lido: „Zet 'm op George", allo leeftijden. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9 uur. Luxor: Pünktchen und Anton", alle leeftijden. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 u. Trianon: „The great Houdini" 14 jaar. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Rex: „Sluiers van Bagdad", 14 jaar. Dag. 2.30, 7.15 en 9.15 uur Zondag 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. G.arne zag ik u allemaal aan het feestelijk ontbijt, maar de ruimte ont. breekt ons helaas. Waar ik u wel wil de zien, dat is bij de receptie, welke van 12 tot 2 uur in de zaal van de pastorie wordt gegeven. Jubilerende koster, moge de Har tebrug nog heel lang uw vreugde cn trots blijven! In kerk en sacristie kunnen wij u niet missen. Pastoor Lohuis, O.F.M. SASSENHEIM Het 30-jarig bestaan van „Teylin gen" te Sassenheim werd Zaterdag middag ingeluid met een officiële re ceptie. Om half vier heette de heer H. Berg de genodigden hartelijk wei- kom in de met vele bloemstukken versierde zaal van het K.S.A. Als eerste spreker kreeg de g. a., kapelaan de Klerk het woord. HU bracht dank aan het actieve bestuur, dat de moeilijke plicht op zich heeft genomen de jeugd te helpen bij de noodzakelijke- ontspanning. HU prees de vereniging die altyd werkt om een goede geest bU de leden te be vorderen, door gezonde sport. Hierna sprak burgemeester Sand- - - - bergh v. Boelens namens het gemeen- spannen om een ">™nd te blussen. tebestuur De 3emeente heelt steeds Het blondere van deze blussing was voor de sportbeoefe- echter, dat er geen brand was en dat j V jje tijds b^tïdinr, die Eindhoven, Bezuidenh.weg 11; J. van's Gravenhage, Breitnerlaan alle achttien ploegen na elkaar de niet bestaande brand geblust hebben. Dit gebeurde in het Marine Opkomst Centrum in Voorschoten, waar be- arijfsbrandweren een edele strijd aanbonden, niet alleen tot vermaak van allen, maar meer nog tot lering. Dat merke burgemeester C. J. v. d. Hoeven van Voorschoten in zUn ope ningswoord ook op. Deze wedstrijden worden gehouden om de paraatheid op te voeren, speciaal in de bedrijven, aldus spr. De burgemeester bracht dank aan de commandant van het M.O.C., die zo bereidwillig was ge weest een gedeelte van zijn terrei nen voor deze wedstrijd af te staan. Het spreekt vanzelf, dat de belang stelling van autoriteiten op het ge bied van de brandweer groot was. Zo zagen wij op het terrein mr. K. Let- tinga, vertegenwoordiger van de commissaris der koningin in Zuid- Holland, de heer Gerth van Wijk» Hoofd B.B. District Katwijk en bur gemeester K. van Diepeningen van Leiderdorp, secretaris van de Provin ciale Zuidhollandse Brandweerbond. Voor de wedstrijd werd aangeno men, dat er een garagebrand uitge broken was, waarbij zich ontploffin gen voordeden. Een brandende auto moest naar buiten worden gereden. Natuurlijk werden verschillende fouten gemaakt en het was juist voor alle delenemende ploegen zo leer zaam, dat na afloop van de wedstrij den de jux-y» onder leiding van de heer A. Nauta, ondercommandant van de Haagse Brandweer, tevens leider van deze wedstry'd, enkele gemaakte fouten besprak en bovendien aan elke deelnemende ploeg een over zicht van de gemaakte fouten ter be studering mee naar huis gaf. Voor alle deelnemende ploegen was het echter een grote troost, dat de jury als haar oordel te kennen gaf, dat over het algemeen het werk een prima indruk gemaakt had. Burgemeester C. J. v. d. Hoeven deelde na afloop van de wedstrijden de uitslag mede: De eerste prijs was met 720 punten gewonnen door de RUksautomobiel- centrale I uit Den Haag. Deze ploeg krijgt de wisselbekei-. De tweede prUs werd met 696 pun ten gewonnen door De Vries Robbé en Co I uit Gorinchem; de derde met 674 punten door de Staatsdrukkerij uit Den, Haag en de vierde met 646 punten door de Rijksautomobielcen- trale II uit Den Haag. De burgemeester complimenteerde nog in het bijzonder de ploeg van De Vries Robbé en Co, omdat de extra prijs, beschikbaar gesteld door het gemeentebestuur van Voorschoten werd gewonnen door de commandant van deze ploeg. I ning, als vrije tijds besteding, xxoodzakelijk is voor de opvoeding van de jeugd. Het nog nieuwe sport veld is wel een bewijs van de grote medewerking van B. en W. Spr. wenste de vereniging onder Cods zegen een steeds hoger opklimmen op de sportladder. Mooi geschenk. De heer P. Wolvers als afgevaardig de van donateui's en leden bood het bestuur niet alleen een gelukwens, maar tevens een oorkonde aan, waar op in kunstzinnig vei-sierde letters stond: „BU gelegenheid van het 30- jarig bestaan van de sportvereniging Teylingen is door donateurs cn leden aan het bestuur overhandigd een be drag van 502.26 als beginfonds voor een te stichten clubgebouw. Namens de L.V.B. sprak de lieer Goedhart. Een vereniging, die 30 jaar bestaat, moet zich wel gevoelen' als te staan op een hoge berg, waar van af zij kan neerzien op de afgelopen jaren met lief en leed. Er gaat een grote kracht uit van zo'n vereniging. De heer H. Hoogervorst sprak na mens de Ned. Kath. Sportbond en prees het goede voorbeeld. Misschien? De Leidse scheidsrechtersver. kwam aan het woord bU monde van de heer Van- Velzen. Spi*. vond het jammer, dat het schitterende sportveld niet bezet kon worden met 'n 3e of 2e klasser van Teylingen. Hy sprak de wens uit, dat dit nog eens spoedig waar zou worden. Namens de Voetbalver. Ter Leede bood de heer Breda de gelukwens aan. Als bewoner van hetzelfde veld ontstaan er wel eens moeilUkheden Deze worden steeds op broederlyke wUze opgelost. De heer Boekei dankte namens de junioren het bestuur voor de goede zorg aan de jeugd besteed. De heer Van Vliet die namens „Warmunda" zijn gelukwens aanbood was verheugd een goede buur te mo gen feliciteren Vele felicitaties en telegrammen waren ingekomen o.a. van dc K.N. V.B., „Meerburg", A.S.C., Rouwkoop, Roodenburg, U.D.O., Alph. Boys, Morskwartier, K.A.B. De voorzitter van de jubilerende vereniging, de heer J. v. d. Nouland, dankte de vele sprekers. Dankbaar was hU vooral aan B. en W. voor de goede zorgen aan de sport besteed. Hij dankte het comité voor het ge weldige bedrag dat het begin vormt van een eigen clubgebouw. Ook de vele schenkers van bloemen dankte hij voor deze vorm van gelukwens, alsmede Adest Musica, die deze mid dag de muzikale opluistering bracht. Bloemstukken waren ontvangen o.a. gemeente, Warmunda, Ter Leede, DOS, VVSB, Lisser Boys, VNL, Docos, Leidse Boys, Sikkens, DVS, Korfbalver. TOP, NKS, de Fabrieks- Arb.ver. St. .Willibrord en LTB. Na de erewyn werd deze middag be sloten. Op de 2e Pinksterdag werd de jubileumviering voortgezet, 's Mor gens om 7.30 droeg de g.a. dc H. Mis op tot intentie van de vereniging. Onder de H. Mis naderden alle leden ter H. Tafel. Na de Mis vond in het KSA een feestelijk ontbijt plaats. Tij dens dit ontbijt werd aan het bestuur in een toepasselijk gedicht een be drag var- 33,36 overhandigd. Dit was byeengebiacht door de junioi-en en bestemd voor de voordeur van het te stichten clubgebouw. In de mid dag vond onder grote belangstelling de jubileumwedstrijden plaats. (Voor verslag hiervan zie sportblad). Hedenavond, Woensdag en Donder dagavond zijn er feestavonden voor donateurs en leden. Het cabaret-ge zelschap Berrie Kievits en Gerard Walden brengen de non-stop revue „Holderdebolder van ernst naar kol der". Marktberichten BODEGRAVEN, 8 Juni. Kaas. Aangevoerd 121 partijen; le soort» 2.04—2.15, 2e soort 1.95—2.03, ex tra 2.24. Handel kalm. ROTTERDAM 8 Juni Vee. Aan voer: 4674: 1175 vette koeien; 736 (408) gebruiksvee; 120 vette kalve- ren; 193 (121) graskalveren; 915 nuchtere kalveren; 699 varkens; 111 biggen; 116 paarden; 12 veulens; 82 schapen; 487 weide zuiglammercn; 28 bokken of geiten. Prijzen: vette koeen -2.85, 3.05, 2.70—2.85, 2.20—2.55; vette kalveren 2.552.65, 2.352.45, 2.002.15; graskolveren 430, 330, 230 nuchtere kalveren 56 ,50, 44; varkens 1.98, 1.96, 1.92; biggen 75, 65, 48; slaohtpaarden 2.00, 1.95, 1.85; scha pen 125, 105, 85; weide/zuiglamme- ren 60, 50, 40; ka:lfkoeien 1125, 950 800; melkkoeien 1125,950, 800; vare koeien 785, 685, 585; vaarzen 850, 700, 570; pinken 580, 480, 370. Vette koeien, aanvoer even korter, handel tamelijk, prUzen onveran derd; vette koeien: aanvoer iets min der, handel vlot, prijshoudend; gras kalveren: aanvoer iets minder, han del kalm, prUshoudend; nuchtere kalveren, aanvoer koter, handel vlot, prUs iets hoger; varkens iets minder, handel redelUk, prijzen iets lager, prime's boven not.; biggen, aanvoer matig, handel kalm, prijzen als vo rige week; slaohtpaarden, aanvoer kleiner, handel kalm, prijzen niet hoger; schapen, aanvoer als vorige week, handel kalm, prijzen onveran derd; lammeren, aanvoer als vorige week, handel kalm, prijzen onveran derd; weide/zuiglammeren, aanvoer minder, handel tamelijk, prijshou dend; kalf koeien, aanvoer tamelijk, handel kalm, prUzen als vorige week melkkoeien, aanvoer tamelijk, han del kalm, prUzen als vorige week; vare koeien aanvoer als vorige week, handel redelijk, pryzen onveran derd; vaarzen, aanvoer gewoon, han del redelUk. prUzen constant; pin ken, idem, idem, idem; tbv vrij. aan voer gewoon, handel goed, prijzen stabiel.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 3