WoutWagtmans zorgde voor lste Nederlandse étappe-zege DE TAMTAMKLOPPER Verkeerde man kreeg de gebruikelijke geschenken B. B. VAN en OVER de CLUBS yj i ;UN Uu LEIDSE COURANT 1WEEDE BLAD - PAGINA t De Ronde van Italië Angst voor Voorting' Turijn, 3/6. (Van een speciale ANP- verslaggever). Even keek Wout Wagtmans, toen hij de eindstreep op de lange allee van Turijn als eerste was gepasseerd na een lange felle sprint tussen negen man, beduusd om zich heen. Hij wenkte naar de jury van aan komst, hoog op de stellage gezeten. Was hij nq eerste of niet? En toen een be vestigend knikje volgde met gering verschil had hij Albani en Favero ver slagen zocht de kleine man uit Breda, doorweekt van de hevige slag regens van deze dag, naar de bloemen, welke aan elke winnaar van 'n etappe door de plaatselijke Rosa del Giro wor den overhandigd. In de chaotische situatie, welke na aankomst van het ne gental aan de finish was ontstaan een ongedisciplineerde mensenmenigte drong over de hekken, die de afsluiting vorm den heen was er een begrijpelijk mis verstand ontstaan. De man. die door Wagtmans met centimeters was gesla gen, Albani, kreeg de bloemen en de grote taart van de slanke donkerogige cwemster Rosanna Gennaro. Maar de Italiaanse coureur kwam later op Wagt mans toe, wenste hem geluk met zijn overwinning en beloofde over enkele aren in het hotel der Nederlanders te tomen om de geschenken te overhan digen aan hem, die ze werkelijk had verdiend. Reeds enkele keren had Kees Pelle- aaars voorspeld: Wout Wagtmans gaat ►en etappe winnen. Maar het had wei nig gescheeld, of de uitstekend in vorm nijnde Brabander was voor de streep door Albani en Favero geklopt. De aan komst in Turijn was bepaald op de heir- o'aan naar het centrum, welke een breedte heeft van 15 meter. Aan de lin ieer, kant van de weg is een tramspoor, met asfalt bedekt, de rest van de straat Is geplaveid met kleine keitjes. Wagt mans zette de sprint op 800 meter voor de finish in. Hij zocht de trambaan op. Daar stonden echter mannen in witte overalls met vlaggetjes. Waarom deze officials daar stonden, wist niemand. En toen zij niet op het geschreeuw van Wagtmans opzij wilden gaan, was ortze landgenoot gedwongen schuin de natte, glibberige rails over te steken, met het gevaar, dat hij zou slippen, ftjaar het liep goed af. Hij had echter even moeten inhouden, terwijl juist de acht andere concurrenten bijna op volle snelheid reden. Nog lag de Brabander drie leng ten voor. Op de keitjes perste hij er alles uit, wat hij nog aan reserve krach ten over had. Albani en Favero. de laatste trok de sprint voor zijn land genoot aan, kwamen gelanceerd en de eindstreep had geen meter verder moeten liggen, of deze zege was Wagt mans toch nog ontgaan. Toen de overwinning van Wagtmans definitief vaststond, speelden zich op windende tonelen bij de finish af. De man in de oranje trui werd van de ene kant van de weg naar de andere ge sleurd. politiemannen schreeuwden en trachten enige orde te herstellen. Zij floten schel op hun fluitjes: een grote groep renners was in aantocht. Film operateurs en fotografen, die ook in twijfel hadden gestaan of Wagtmans in derdaad had gewonnen, wierpen zich op hun prooi en de gelukkige Hollander was blij, dat Kees Pellenaars hem kwam oevrijden. Waarna Wagtmans ter ere van lijn overwinning met de auto naar het hotel reed. Het zeer talrijke publiek van Turijn bracht de pientere en sympa thieke kleine Olandese bij zijn vertrek een luide ovatie. Waar bleef Voorting? De etappe van Genua naar Turijn kan gesplitst worden in twee fasen. De steile klim naar de Passo dei Giovi op 11 km. van de start en 475 meter hoog. had niemand geïnspireerd tot een uitloop poging. Rik van Steenbergen verzamelde weer 5 kostbare punten aan de tweede vliegende controle teAlessandria, op 70 km., waar Magni onmiddellijk doorging. Corrieri haalde de Italiaanse kampioen terug, doch het veld bleef nerveus en bewegelijk. Koblet verscherpte 't tempo, liep met Gismondi, op tijd door Coppi naar voren gestuurd, Massocco en Magni weg. 50 Sec. nam dit viertal, maar 7 man voegde zich enkele kilometers later bij hen, Rosseel, Monti. Astrua, Coletto, Fornara, Schaer en Coppi zelf, die mee moest, omdat het gevaar wederom dreigde, dat Koblet enkele minuten op hem zou kunnen uitlopen. Op de vlakke wegen door de rijke Povlakte, met zijn prachtige korenvelden en rode papaver bedden. won het elftal vluchtelingen aanvankelijk terrein. Waarom was Ger- rit Voorting hier niet bij? vroegen de enkele Nederlanders, die de Giro volgen, zich af. Pellenaars had hem al enkele keren gewaarschuwd: „Blijf niet achter in zitten, Gerrit, dat is te riskant. Rijdt zoveel mogelijk aan de kop van het peloton, dan kunt ge zien wat er gaat gebeuren". Voorting, die angstvallig zijn tweede plaats in het persoonlijk klassement ver dedigt, door dicht bij Clerici en Assi- relli te blijven zitten, dankte het aan Defilippis, Nencini, De Santi, Impanis en ook aan Clerici, dat hij en Van Est, die nog steeds last heeft van een steen- Waarom Wagtmans zo snel naar Turijn? Wout Wagtmans was al enkele dagen uit zijn humeur geweest. Hij, die altijd voor een grap te vinden is, die steeds de lachers op zijn hand heeft, zat des avonds stilletjes aan tafel. Hij wachtte op post, van zijn verloofde in Holland. Eindelijk had hij via de vrouw van Kees Pellenaars gehoord, dat er in Turijn een brief van zijn meisje zou lig gen. Dat bericht heeft hem in deze etappe vleugels gegeven. Hij wilde snel aan de finish zijn, als het kon de eerste. Die enkele minuten van de eindstreep naar het' hotel, in de auto van Pellenaars; konden er nog wel bij. Winnaar Wout Wagtmans. puist, zich bij de vluchtelingen konden voegen. Dat was het slot van de eerste fase van de etappe; 150 km. van de 211 km. hadden de renners toen afgelegd. In de druilerige regen sloeg de^ kara vaan de binnenweggetjes in. Het lint der renners en volgwagens slingerde zich over de in slechte toestand bevindende heuvelpaden naar boven, naar Coconato (162 km.), waar weer een vliegende controle was gevestigd. Astrua klom best. maar terug op de grote weg naar Turijn werd de slagorde opnieuw gefor meerd. In gezelschap van Defilippis, Magni, Clerici. Schaer, Nencini. Koblet. Coppf maakten ook Astrua, Wout Wagt mans en Coletto zich los van het pelo ton. Weer sprong Koblet weg, dit keer tezamen met Astrua en Coletto. Snel nam het drietal 300 meter, maar Coppi en Maeni trokken er nu hard aan en 15 km. voor de finish lag het peloton op nieuw tezamen. Negen man probeerden het nog eens: Botella, Barozzi, Metzger, Albani, Wagtmans, Favero, Massip, Co letto en Benedetti. Het water viel met emmers uit de grijze hemelen bij een lichte klim, vlak voor Turijn, op 450 m. hoogte, hingen nevelslierten over de weg. De negen vluchtelingen brachten het tot 1 min. 30 sec. tijdwinst op een groep, waarin Coppi. Clerici, Bartali, Koblet, Magni en ook Voorting en Van Est zaten. Op de laatste kilometers, vol komen recht tot aan de finish, speelde zich de slotfase van deze etappe, waarin de „groten" zich ditmaal volkomen had den gegeven, af. Aan de finish moesten de Italiaanse journalisten nieuwe bij zonderheden van Wout Wagtmans weten, alsof het winnen van de Suikerprijs in enkele etappes in de Tour de France niet voldoende zijn om een renner Euro pese vermaardheid te geven. Uitslag en klassenmentcn. De uitslag van de dertiende etappe van de Ronde van Italië, van Genua naar Turijn (211 km.), luidt: 1. Wagtmans (Ned.) 5 uur 33 min. 58 sec.; 2. Albani (It.). 3. Favero (It.), 4. Benedetti (It.), 5. Metzger (Zw.). 6. Botella (Sp.), 7. Massip (Sp.), 8. Coletto (It 9. Barozzi (It.), 10. Barducci (It.) allen in 5.34.29; 11. Schaer (Zw.) 5.34.32; 12. Defilippis (It.) 5.34.34; 13. Conterno (It.) z. t 14. Aureggi (It.) z. t.; 15. Brasola (It.) z. t.; 16. Monti (It.); 17. Nencini (It.) z. t.; 18. Gaggero (It.) z. t.; 19. Gismondi (It.) z. t.20. Koblet (Zw.) z. t.; In deze groep zaten o.a. nog Impanis (B.). Astrua (It.),-Bartali (It.), Magni (It.), Assirelli (It.), Clerici (It.), Coppi (It.). Lorono (Sp.). Van Breenen (Ned.), Van Est (Ned.), Van Steenbergen (B.) en G. Voorting (Ned.), allen in 5.34.34. 77 Renners hebben deze etappe uitge reden; Sartini (It.) heeft de strijd ge staakt' en Medri (It.) is niet op tijd over de eindstreep gegaan. Het algemeen klassement luidt: 1. Cle rici (Zw.) 82.18.24; 2. Voorting (Ned.) 82.31.17; 3. Assirelli (It.) 82.36.28; 4. Ko blet (Zw.) 82.46.55; 5. Defilippis (It.) 82.49.34; 6. Magni (It.) 82.49.43; 7. Schaer (Zw.) 82.50.16; 8. Conterno (It.) 82.50.39: 9. Astrua (It.) 82.50.53; 10. For nara (It.) 82.52.05; 11. Nencini (It.) 82.52.20; 12. Coppi (It.) 82.53.41; 13. Al bani (It.) 82.56.04; 14. Barozzi (It.) 82.56.15; 15. Impanis (B.) 82.56.23; 16 Coletto (It.) 82.56.58; 17. Monti tit.) 82.59.46; 18. Wagtmans (Ned.) 83.01.24; 19. Bartali (It.) 93.01.25; 20. Gismondi (It.) 83.01.53; 23. Van Est (Ned.) 83.13.59; 66. Van Breenen (Ned.) 84.05.47. Het algemeen klassement der vliegen de controles luidt: 1. Van Steenbergen (B.) 69 pnt.; 2. Benedetti (It.) 27 pnt.; Een kostbaar sprintje voor Wagtmans In het contract, door Pellenaars afgesloten met de Gazzetta dello Sport, is een bepaling opgenomen, dat indien een Nederlandse renner een etappe-overwinning behaalt, hij 500.000 lires extra ontvangt. Met de 100.000 lires, welke de winnaar van de etappe als vaste prijs krijgt toegewezen, heeft Wout Wagtmans voor de Nederlandse ploeg een kostbaar sprintje van 600.000 lires (3600 gulden) in de wacht gesleept. In het zeer oude hotel Firenze. een aleis uit de Renaisancetijd aan het Piazza Castello, hebben de Neder landers de etappeijzege gevierd met een extra portie aardbeien als des sert. En onder een kopje koffie werd de gehele etappe nog eens op gehaald. In zijn gezellige Brabantse taal, vertelde Wagtmans, dat Pelle naars hem onderweg had toegebe ten: „Nou moet je eens een keer gaan". Wout. die altijd zijn antwoord, klaar heeft, had iets naar zijn ploegleider gegromd, dat zoveel be tekende als: „Ik ga al twee uur, maar de strijd tussen alle groten is zo fel, dat je geen kans krijgt om te ontsnappen". En Wagtmans zegt dan verder, „dat laatste bergske, toen Koblet en twee anderen weer teruggehaald ;aren. sprong er een Spanjool weg. En er ging ook één mee. en nog één. Toen dacht ik: even kijken. En rang, ik ook mee. Onderweg telde ik ze. acht man tegen mij. Ik nam ze stuk voor stuk op en toen ik ze goed bekeken had, dacht ik bij me zelf: Wout Wagtmans, dat kunt ge winnen, ge kunt die mannen heb ben". Een vertegenwoordiger van de Italiaanse televisie liet via tolk Ma- randi vragen of Wagtmans meeging naar de studio. Maar Pellenaars was er tegen, dat zal anderhalf uur kosten en iedereen moest, al was het dan een feestavond, vroeg naar bed, voor de 14e etappe naar Bres cia, waar een welverdiende tweede rustdag de renners wacht. Pettinati (It.) en Albani (It.) beiden 20 pnt.; 5. Couvreur (B.) 18 pnt.; 6. Ba- roni (It.) 15 pnt.; 7. Soldani rit.) 14 pnt.; 8. De Santi (It.) 13 pnt.; 9. Nencini (It.) en Fornara (It.) beiden 12 pnt.; 11. Voorting (Ned.) 11 pnt.; 18. Wagt mans 8 pnt. W eek end-programma VOETBAL KON. NED. VOETBALBOND. Om het kampioenschap van Nederland: DWS—DOS (5/6); Eindhoven—PSV (5/6); DOSEindhoven (7/7); PSV DWS (7/7). Promotie Tweede klasse: Groep B: HelmondiaBaronie. Groep C: ZwartemeerVeendam. Groep D: KimbriaKerkrade. West II. Promotie Derde klasse: Was senaarExcelsior '20 (terr. HBS). Promotie Vierde klasse: Woerden Westerkwartier (5/6). Eerste klasse: ACCVRA; Excelsior Hermes DVS; HCC 2—HBS; Kampong Quick (N.)Quick (H.)—PW; Rood en WitHaarlem. Tweede klasse B: Grn HookCCG; HCC 4Excelsior 2. Doe mee aan dc B.B. Wacht niet op Uw buurman. U bent Uw buurman's buurman. Bureau B. B. Langebrug 56, tel. 30441. Morgen zullen op het sportveld aan de Zoeterwoudsesingel de jaarlijkse schoolkorfbalwedstrijden worden gehou den, georganiseerd door de Gemeente lijke Schoolsportcommissie en de Leidse Korfbalbond. Er zijn voor deze Korfbal dag 60 wedstrijden gepland tussen 10 en 15.20 uur, zodat het een drukke sportdag belooft te worden. Verder is door de Gemeentelijke Schoolsportcommissie een handbaltour- nooi uitgeschreven op Dinsdag 8 Juni, waaraan wordt deelgenomen door jon gens- en meisjesscholen. De meisjes spe len in de Leidse Hout en hieraan wordt deelgenomen door de middelbare scho len; aanvang 9 uur. De jongens spelen in twee groepen, nl. t/m 14 jaar en 15 jaar en ouder. Elke groep is voorts in twee poules verdeeld. Deze wedstrijden worden gehouden op het veld van Pomona aan de Rijnsbur- gerweg. JS LAWNTENNIS Voor de tennisontmoeting I.C. Neder landI.C. Amerika, welke van Zaterdag tot Maandag te Noordwük wordt houden, ziet het programma er als uit: Zaterdag: Enkelspel: L. KrijtH. Bur rows; R. van MeegerenA. aLrsen. Dubbelspel: L. Krijt en F. Dehnert A. Larsen en H. Burrows. Zondag: Enkelspel: V. SeixasH. Bur rows; T. TrabertA. Larsen (revanche finale van internationale kampioenschap pen te Parijs). Dubbelspel: T. Trabert en F. Dehnert A. aLrsen en V. Seixas. Het ligt in de bedoeling om de par tijen van Zondag, waarin Trabert uit komt, mee te tellen voor de wedstrijd 1.C. NederlandI.C. Amerika. In dit ge val zal Trabert kunnen worden be schouwd als versterking van de I.C. van Nederland. Maandag: Enkelspel: F. DehnertH. Burrows; L. KrijtA. Larsen. Dubbelspel: F. Dehnert en R. van MeegerenA. Larson en H. Burrows. Op alle dagen beginnen de wedstrijden DE NATIONALE STUDENTENKAM PIOENSCHAPPEN TE NOORDWIJK. Te Noordwijk werden de tenniswed strijden om de Nederlandse studenten kampioenschappen voortgezet. De uitslagen luiden: Dames enkelspel, kwart finales: mej. Muilemeister sl. mevr. Ten Zeldam 6—2, 62. mej. Raymakers sl. mej. Berlage 61, 61; mej. K. van Wagensveld sl. mej. Th. Noote'ooom 46, 62, 60; mej. Diemer Kool sl. mej. Elhorst 61. 6—2. Halve finales: mej. L. Raymakers sl. mej. N. Diemer Kool 64, 64; mej. J. M. Muilemeister sl. mej. K. van Wa gensveld 62, 60. Heren enkelspel: achtste finales: H. Lim sl. Chari (opgegeven door Chari); Weidema sl. J. van Lidth Re Jeude 63, 60; J. Krull sl. A. de Grave 63, 64; A. Lim sl. R. Verkerk 63, 64. Kwartfinales: J. Karamoy sl. Saarberg 4—6, 6—4, 6—4; H. Lim sl. Weidema 57, 6—3, 75; R. Vergroesen sl. J. Krull 3—6, 8—6, 6—3; A. Lim sl. A. R. Lalisang 63, 57, 64. Heren dubbelspel kwart finales: Kara moy en Krull sl. Weidema en Saarberg 7—5, 4—6. 6—4; A. R. Lalisang en F. M. Lalisang sl. De Grave en Schaefer 64, 63; Verkerk en Vergroesen sl. Liona- rons en Van Lidth de Jeude 75. 63; A. Lim en H. Lim sl. Arends en Rottier 6—2, 11—9. Dames dubbelspel kwart finales: mej. N. Diemer Kool en mej. M. Heering sl. mej. R. D. D. Volz en mej. C. E. M. Dekker 86, 63; mej. Th. Nooteboom mevr. B. ten Zeldam sl. mej. A. Vleugels Schutter en mej. K. van Wa gensveld 6—3, 63; mej. Th. M. Berlage en mej. F. J. M. van Seben sl. mej. H. C. F. van Buttingha Wichers en mej. J. W. fan Rhijn 63. 60; mej. L. E. Elhorst ïn mej. L. Raymakers 100. Halve finales: mej. Th. Nooteboom en mevr. B. ten Zeldam sl. mej. Th. M. Ber lage en mej. F. J. M. van Seben 75. 63; mej. L. E. Elhorst en mej. L. Ray makers sl. mej. N. Diemer Kool en mej. M. Heering 7—9, 63, 8—6. Gemengd dubbelspel kwart finales: mej. N. Diemer Kool en A. Lim sl. mej. "5. M. Dekker en Goris 60, 62; mej. L. E. Elhorst en Moens sl. mej. L. Raymakers en Van Lidth de Jeude 86, G—3. POSTDUIVEN De Witpen (Zoctcrmeer)Concours vanaf Corbeil 409 km., gelost om 6 uur. Aankomst eerste 12.11.31 uur. laatste 13.50.23 uur. Uitslag: N. de Braber 1, 3, 4. 7, 9. 10. 11. 12; A. Brufsó 2; M. Ponse 5, 6, 13; G. Coops 8. Vrije Vlieger» (R'veen) Wedvlucht anaf Corbeil 425 km. Gelost 6.05 uur. Aankomst eerste 13.28.55 uur Snelheid 12, 57 m. p.m.. Uitslag: 1. C. van Veen 2. H. van Veen; 3. Jac. Rietbroek; 4. R. Paauw; 5. P. v. d. Meer; 6. J. v. d. Stam. VNL. Programma voor Maandag ia ah volgt: VNL 2—KRV 2. 12 uur. terr. KRV, vertrek 11 uur per fiets vanaf het station; VNL 3Alphen 6, 2.30 uur. Delftse Jaagpad. Junioren: VNL A— VVSB A. afgelast; VNL B—Foreholte C, 12 uur, Delftse Jaagpad. GDS. Door het junioren A-elftal wordt deelgenomen aan hot inter-reglo- nale jeugdtournooi voor de Bisschops beker. Aan dit tournboi, hetwelk wordt gehouden op het RCD-terrein te Dor drecht nemen ook deel Actlvitas uit Rotterdam: Esto uit Bodegraven: Lenig en Snel uit Den Haag: RCD; RKAW uit Leidschendam; Verburch uit Poel dijk en Westlandia uit Naaldwijk. GDS is ingedeeld In een poule met Activitas; RKAW en Berbuch. Er wordt een halve competitie gespeeld, waarvan nummer 1 mag deelnemen aan het eind- tournooi te Sassenheim. Vertrek per bus om 10.45 uur vanaf de Zuidkade. Zaterdagmiddag wordt nog een ju niorenwedstrijd gespeeld op het Bos koop-terrein tussen Boskoop d en GDS C, aanvang 15 uur. Meerburg. Met drie jeugdelftallen neemt Meerburg Tweede Pinksterdag deel aan een tournooi te Waddinxveen. De A-adspiranten vertrekken om 9 uur per fiets vanaf de Rijnegommerstraat. De Junioren A en dc adsplranten B ver trekken om 10 uur eveneens vanaf de Rijnegommerstraat. DOSR. Zoals reeds zo vel© malen werd oftk dit keer weer niet tevergeefs beroep gedaan op het DOSR-bestuur. om een voetbalwedstrijd te organiseren voor een liefdadig doel. Maandag 2e Pinksterdg zal derhalve 's middags te 2.30 uur op het DOSR-terrein een tref fen plaats hebben tussen DOSR en het volledige Alphen. Aangezien de op brengst geheel ten goede komt aan het Koningin Wilhelminafonds t.b.v. de kan kerbestrijding. stelde ook Alphen zich spontaan beschikbaar. Begrijpelijk wordt van de DOSR-donateurs verzocht om hun rechten niet te doen gelden en voor deze wedstrijd entree-geld te betalen. NIc. Boys. Evenals andere jaren organiseert de R.K. Sportver. Nic. Boys ook dit jaar weer haar groot Pinkster- 6portfeest. A.s. Zaterdagmiddag is hoofd zakelijk gewijd aan jeugdwedstrijden. Het programma is: 2 u. Nic. BoysNSV: 2.30 Nieuwkoop—KDO (De Kwakel); 3 u. Nic. Boy»—Nieuwkoop: 3.30 u. NSV— KDO; 4 u. Nic. Boys—KDO; 4.30 uur NieuwkoopNSV (Noorden). 7 u. Nic. Boys 2Nieuwkoop 2. Het programma voor 7 Juni is als volgt: A. 1.30 Nic. Boys—Weteringse B.; B. 3 u. Nieuwkoop—R.K. SV DES <Ku- delstaart)4.30 u. Handbalwedstrijd tus sen DTS en KDO. 5.30 Winnaar A—win naar B. Daarna Nic. Boys 2 tegen een NSV-combinatie. Hedenavond om zeven uur speelt de KAJ tegen de KAJ uit Aarlanderveen op het terrein van Nic. Boys. (91 HAARLEMS ELFTAL—ADMIRA 2—4. Admira heeft gisteravond voor ruim tienduizend toeschouwers in Haarlem 'n gave partij voetbal vertoond, en een sterk Haarlems elftal een 42 nederlaag toegebracht. De Haarlemmers gaven de Weense ploeg echter goed partij. Tegen de hechte Haarlemse verdediging met Kuys als uitblinker, kreeg de Weense voorhoede weinig kans en slechts uit twee vrije schoppen kon Admira v< rust een 2—0 voorsprong nemen. De e ste goal werd na tien minuten gescoord door midvoor Habitzl, die met een enorm hard schot Kraak passeerde. Vijf minu ten voor de rust ging Kraak niet vrijuit bij de vrije schop van Soldatics, waaruit het tweede doelpunt ontstond. Dertien minuten na de hervatting scoorde Rich ter op gelukkige wijze het derde doel punt en kort daarna was het Hofer, die op schitterende wijze de stand op 04 bracht. Haarlem ontworstelde zich hier na aan de druk en begon met snelle open aanvaUen het Weense doel te bestoken. Van der Kuil verkleinde op handige wijze de achterstand en vijf minuten voor het einde bracht Gallis de eind stand op 24, nadat even daarvoor een schot van dezelfde speler tegen de paal was afgestuit. WATERPOLO APGS—LZC Z—%. Een vrij gelukkige wedstrijd voor onze stadgenoten, waarin de APGS-keeper vrij spoedig de bal in eigen doel haalde (01). Door een misverstand in de LZC achterhoede werd het 11, maar nog voor rust kwam uit een combinatie RoosBrak de stand op 12. In de tweede helft is APGS in de aan val en Heek werd verrast door een ach terwaarts schot (22). Nog voor het einde wist Cannoo na goed opzwemmen, LZC de overwinning te bezorgen 23. In een eenzijdige wedstrijd was de thuisclub steeds in de aanval. Voor rust werd het door Elly Stouten en Annie Oostrom (2 x) 30. Ook na rust waren de Leidse dames veel sterker en met doelpunten van Lies Wolters, Elly Stou ten en Annie Oostrom (2 x) werd de eindstand 70. Sleutelstad IIVitesse II (Vitesse niet opgekomen). GZC II won van Zijl II met 42. Heden worden de volgende wedstrij den gespeeld: Zwemlust ISleutelstad I; NHTM I—LWV I; LWV—Vitesse (da mes»; Zian VI—Sl.stad III; HVGB III LZC II. ROEIEN RUSLAND NEEMT DEEL AAN DE HENLEY REGATTA. Voor dc eerste maal in de geschiede- s van de Henley Regatta zullen Rus sische roeiers deelnemen aan deze klas sieke internationale roeiwedstrijden op de Theems, welke dit jaar van 30 Juni tot 3 Juli zullen worden gehouden. De Russen schreven in voor de nummers: Acht. Skif (Diamond Sculls), de Double Sculls, dc Vier met Stuurman en de Twee met Stuurman. De inschrijvingen op de voornaamste nummers van de gecombineerde roei- wedstrijd op de Bosbaan op 12 en 13 Juni a.s. van dc KNZ en RV en de Hol- landbeker-wedstrijdvereniging zijn: Jonge Acht A: De Amstel, Willem III, Nereus, Laga A, Laga B, Proteus A, Proteus B. Njord. Lichte Vier: Nereus. Laga, Proteus, Aegir, Njord, Triton, Argo. Vier zonder Stuurman: Antwerp SC, Willem III, Nereus, Laga. Het Spaarne, De Hoop/Njord-combinatie. Jonge Vier B: Laga. Aegir, Njord, Triton. Oude Twee: Antwerp SC, Het Spaarne, Njord. Jonge Acht B: Laga, Aegir. Njord. Twee zonder Stuurman: Het Spaarne, Njord. Oude Acht: RV Munster 1882, Willem III. Aegir. Snelroeien dames Jonge Dubbel Vier: Willem III, Nereus, De Vliet. Snelroeien dames Jonge Vier: De Hoop, De Amstel, Nereus, RIC, Delftsche Sport, Daventria, Corn. Tromp, Die Leythe, Phocas, De Maas, Viking, Argo. Snelroeien dames Jonge Acht: Nereus, RIC. De Laak, Het Spaarne, De Vliet. Nautilus. Snelroeien dames Oude Vier: De Hunze. Die Leythe. Snelroeien' dames Oude Dubbelvier: De Delftsche Sport, De Vliet, TAFELTENNIS KAMPIOENSCHAPPEN LPSV. r teravond heeft de Commissaris van de heer R. J. Meijer, aan het i van politie, de prijzen uitgereikt winnaars van de wedstrijden om ersoonlijk kamipoenschap v«n de Leidse Politie Sportvereniging. De Commissaris van Politie reikte met enkele toepasselijke woorden de wissel beker uit aan de kampioen J. West broek. De tweede prijs, ging naar A. Ha- braken, terwijl W. Blankenstein de derde prijs voor zich opeiste. DE NOORDZEE-RACE. In totaal zijn twaalf Nederlandse jachten te Burnham-on-Crouch gearri veerd voor de klassieke Noordzee-race van Burnham naar Hoek van Holland welke heden begon. Het zijn de Urania (KMJC), Olivier van Noort (A. W. Gou- drlaan), Zilveren Kruis (KMJC), Frarn II (KMJC), Kalypso (dr. Th. F. Bloem». Anne (mr. A. J. T. Conyn), Tulla (S. de Wit), lanjaard (A. W. Joppe), Modali- mar (KMJC), Stella Maris (J. Hitters Proost), Stormmeeuw (KMJC) en Alba tros II (KMJC). De Fortuyn II van de KMJC is niet gearriveerd en naar verluidt met een gebroken mast teruggekeerd naar Hoek van Holland. Aan de Noordzee-race namen vier Belgische jachten deel: Naldera, Orca. Wijvem II en La belle Poule. Voorts een aantal Engelse jachten en één Schotse boot. PAARDENSPORT „AUREOLE" WINT CORONATION CUP. Het paard „Aureole" van koningin Elizabeth heeft te Epsom de Coronation Cup gewonnen, een ren over \x/7 mijl. in 2 min. 35 sec. Tweede werd „Chats- worth" op 5 lengten en derde de favo riet „Nearula" op 10 lengten. „Aureole", die 5/2 genoteerd stond, werd bereden door de jockey E. Smith en zijn overwinning verwekte grote geestdrift bij de duizenden toeschouwers. De eerste plaats in deze ren was begif tigd met een prijs van 2486 pond sterling. Scheepsberichten ABBEDIJK, 3 v. Cristobal n. Antwer pen; ALMKERK, 2 v. Melbourne te Syd ney; ALWAKI, 4 v. Montevideo te New York; AMPENAN, 4 v. Port Said te Napels; ARENDSKERK, p. 3 Lissabon n. Antwerpen; BANKA, p. 3 Perim n. Suez; BINTANG. p. 3 Vitoria n. Ilheos; BLOMMERSDIJK. 3 V. Rotterdam te Amsterdam; CALTEX PERNIS. p. 3 Kp St. Vincent n. Sidon; EEMLAND. p. 3 Finisterre n. A'dam; ELMINA, 3 v. Ant werpen te Hamburg; ESSO DEN HAAG 3 v. Sidon n. Antwerpen; INDRAPOERA p. 3 Ouessant n. R'dam; JOH AN VAN OLDENBARNEVELT 3 180 m. nw Djed- dah n. Port Said; KARIMUN, p. 3 Lis- sabon n. MarseiUe; LIEVE VROUWE- KERK, p. 2 Finisterre n. Marseille; LOOSDRECHT, 4 v. Suez te Aden, MAASDAM. 3 v. Havre n. Southampton; ORANJEFONTEIN. 3 420 m. zzw. Fini sterre n. Southampton; PEPERKUST. 3 Las Palmas n. Dakar; PRINS PHILIPS WILLEM, 3 v. Hamburg te Antwerpen; PRINS WILLEM 5. 2 v. Toronto naar Montreal; ROEBIAH, 3 v. Alexandria te Halifax; ROGGEVEEN. 4 Suez te Rangoon; RUYS, 7 v. Rio de Janeiro te Kaapstad verw.; SCHIE, 3 v. Ant werpen n. A'dam; TEIRESIAS, p. 3 n.m. Azoren n. Halifax; ZIJPENBERG, p. 3 Kp St. Vincent n. Ceuta. JCwtte GOLF 141 Schutter-corpsen, ongeveer 4.000 schutters, zullen ter gelegen heid van het 400-jarig ibestaan van de Schutterij St. Sebastiaan op 4 Juli een groot schuttersfeest te Margra ten bijwonen. Naast de deelnemers verwacht men in Margraten ongeveer 80.000 belangstellenden. De coloradokevers schijnen weer bijzondere belangstelling voor ons land te hebben; na de zee-inva sies van de laatste dagen, zijn giste ren in verschillende delen van Doornspijk grote hoeveelheden van deze aardappelverwoesters gevon den; ook in Dokkum is een kever ge vonden, wellicht een „kwartierma ker"? Een 59-jarige Amsterdammer, die j.l. Dinsdag door een motorrijder in de hoofdstad werd aangereden, is gisteren in het Wilhelminagasthuis overleden. Aangewakkerd door sterke wind legde gistermiddag een door onbe kende oorzaak uitgebroken brand een voorraadschuur te Hoogkerk in de as. Tijdens een wandeling in het bos is een 80-jarige inwoner van Beek bergen enkele dagen geleden onwel geraakt; het duurde 2 dagen voordat men de man bewusteloos in het bos aantrof en over kon brengen naar het ziekenhuis. Een 86-jarige invalide, die op 23 Mei met zijn invalidewagentje te Amsterdam omsloeg, is gisteren aan de toen opgelopen verwondingen overleden. Tijdens een fietstochtje is een 10-jarig Barnevelds knaapje gister avond in zijn woonplaats van ae ba gagedrager afgevallen en onder een vrachtauto terechtgekomen; het ke reltje was op slag dood.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 7