District Leiden van L+ T* J* behaalde mooi danssucces Bachs „Hohe Messe" in Hooglandse Kerk De Maria-tocht naar Heiloo £eidó,e V-wda DONDERDAG 3 JUNI 1954 DE LE1DSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 In samenwerking met „Ons Erf" hielden de katholieke danslcraron hun jaarlijks congres, dat Maandag aanving In hot concertgebouw „Dc Vereniging" te Nijmegen en tot he den wordt voortgezet in het Boeren- centrum „Ons Erf" te Berg en Dal. Voor het eerst in de geschiedenis van S.F.M., „Ons Erf" en K.N.J.B.T.B. werd de middag geopend, na een welkom van voorzitter de Jong, met het optreden van tien groepen, tach tig paren, jonge boeren en boerinnen uit Nederland die oude dansen uit voerden. Ook de L.T.J. had gezorgd, dat een paar groepen dc vaan van de L.T.J. zouden hoog houden, voor al daar in een gezonde rivaliteit een aantal schitterende bekers te ver overen waren. De twee groepen van de L.T.J., hoe kan het anders kwamen uit het district Leidon, welk district in het verleden al zoveel activiteit betoonde op het gebied van de waardigste dansen. Onder leiding van Evert Cas- telein, voor de ganse L.T.J. geen on bekende (hij leidde een gedeelte van de Bondsjaarvergadering met dans groepen) werd enkele weken geleden begonnen met het instuderen van de in Nijmegen uit te voeren dansen. Dit was voor de heer Castelein niet gemakkelijk, omdat hij moest wer ken met een aantal nieuwe krachten, daar een aantal mensen van de be staande groepen onmogelijk een dag konden uitbreken. Na een intense, snelle studie trokken de zestien men sen van de L.T.J. uit Oud-Ade, Zoe- terwoude en Hazerswoude-Groenen- dijk Maandag naar Nijmegen, waar zij mochten ondervinden, aat de in spanning niet tevergeefs geweest was. In een rustige zaal met als sup porters en supportsters de danslera- ren met hun dames en een flink aantal jonge boeren en boerinnen uit alle delen van het land werd onder deskundige blikken van 'de juryle den iets geboden, dat alle verwach tingen overtrof. Groep voor groep bracht een „Kruispolka", „Veleta" en een „Frühlingsbode". Voor de jury bestaande uit mevrouw Husting te Berg en Dal, mevr. Terlingen-Luc- ker, dr. Broeren en een dansleraar was het niet gemakkelijk-een oordeel te vormen. Vooral de groep uit Utrecht bleek een ernstig beroep te doen op de eerste prijs. Het werd een spannende strijd tussen de twee groepen van de L.T.J, De stijl evenwel, de gratie, charme, het aantreden en het beëindigen van de dans gaven voor de groepen van de L.T.J. de doorslag. Wat groep één van de L.T.J. bood was schitterend, het was af en het was geen wonder, dat deze groep een geweldig applaus oogstte. Ook de tweede groep, iets minder in de stijl niet soepel ge noeg en enkelen ietwat met het hoofd naar de grond geneigd was in het algemeen beter dan de andere groepen en oogstte derhalve een har telijke sympathie. De uitslag was eigenlijk al bekend voor wat de eerste groep betrof, maar de tweede, daarover durfde niemand zich nog uitlaten. Geen wonder was het, dat de L.T.J.-ers en L.T.J.-sters een uit bundig „hoera uitriepen toen de uit slag bekend werd gemaakt, dat de eerste en tweede prijs aan groep één en twee van de L.T.J. werden toege kend. De vrije „Old-timc" dansen werden door de L.T.J. uitstekend ge daan en ook hier waren het de bei de groepen, die de eerste prijzen wegkaapten voor de overigen uit de provincies van" ons land. De heer Evert Castelein werd letterlijk en fi guurlijk op de handen gedragen. Evert Castelein was het, die juist in het district al voor enkele jaren terug ging experimenteren met de oude dansen. Evert Castelein ont- deke, vooral onder de boeren- en tuindersjeugd, dat deze jeugd Inder daad begrip voor schoonheid had en gevoelig voor de gratievolle oude dansen. Vooral op de vastenavond- dagen liet hij met enkele groepen het waardevolle, het opvoedkundig verantwoorde, zien. Op het eind van de middag namen Koos v. d. Poel en zijn meisje de eerste prijs in ont vangst en Loek de Jong met Thoa de eerste prijs voor de vrije „old- tlme" dans. Theo van Steen bracht nog onder de aandacht, dat de prijs op zich niet zo belangrijk was. Op voeding loopt niet via punten, van daar ook, dat de wedstrijd slechts een klein middel was om daarmee te bereiken een gezonde rivaliteit om het goede, niet overdrevene, te bren gen. EINDEXAMENS GYMNASIUM TE LEIDEN. Van de groepen A I en A II van de einflexamen-camlidaten van het Gymnasium slaagden de dames: Thea Bardard en Maria van Wieringen, beiden te Leiden, Dirkje Laurentius, Annie E. Eringa en Clara J. Linde man allen te Oegstgeest. 1 candidaat werd afgewezen en met 3 candidaten wordt 'net examen voortgezet. 40-JARIG JUBILEUM BIJ DE P.T.T. De heer J. Barendse, Jan van Houtkade 39, herdacht gisteren zijn 40-jarig juibileum in de technische dienst van de P.T.T., waarvan hij thans opzichter is te Rotterdam. De jubilaris was ook vele jaren te Lel den werkzaam, kwam na de oorlog in betrekking bij 'het hoofdbestuur der P.T.T. en is nu ibijna 8 jaren op zichter te Rotterdam. De jubilaris en zijn echtgenote werden feestelijk ontvangen in de directiekamer van het gebouw aan de Coolsingel door de directeur en de chef van dienst. De directeur, de heer Stakler. sprak hem in zeer waarderende woorden toe en bood als blijk van die waardering een geschenk onder couvert aan. Na mens het personeel, ook namens dat van de omliggende districten, sprak o.a. de heer Vreeswijk, die als geza menlijk cadeau een eiken -boeken kastje ten geschenke -gaf. Mevrouw Barendse werd imet bloemen vereerd. De belangstelling op de receptie was zeer groot en béhalve deze persoon lijke gelukwensen waren er nog vele in bloemen en telegrammen. Rouleurs voor het eeuwig geluk De predikant en de hond Eigenlijk lag het in de bedoeling enkele jongens zelf een verslag te laten maken, maar ze hadden het zo druk enfin, U kent dat dat een van de leiders van de tocht zelf maar in zijn typemachine klom. Onder het H. Misoffer, dat direct bij aankomst in Heiloo door de directeur van de Maria-Congo van de Sint Joseph- parochie werd opgedragen, hield de ze, kapelaan Stoelinga, een korte markante toespraak, waarin hij de jongens opwekte tot steeds grotere Maria-liefde. Kapelaan de Jong van de „Petrus" leidde op zeer indruk wekkende en begrijpelijke wijze de misgebeden en de H. Offerhandeling bij de jongens in. Na een fors gezon gen Marialied stroomde de stoet van 128 knapen naar buiten om bij het beeld van St. Willibrord te luisteren naar de directeur van de Maria-Con go van de Hartebrug. Deze schijn baar in de ban van de ronde van Italië vertelde de jongens, hoe ze een goed rouleur konden zijn op de weg naar God en hoe ze de rose lei derstrui het eeuwig geluk kon den veroverren. Dit verliep nogal stormachtig, wont niet alleen raas de er een trein voorbij en niet alleen stond er een stel kinderen te schreeu wen, maar er verscheen zelfs een honidi ten tonele. Ja, wat doet nu een ingetogen verliep we hebben heus een rozenhoedje gebeden met zeer originele uitleg van de glorievolle geheimen en we hebben uit volle borst Marialiedjes gezongen 6tond de terugtocht in het teken van de moderne mens. Voor de bus-micro foon werden de meest geliefde songs ten beste gegeven. Het was eon „moordtocht" zeiden de jongens! Het was knorrrrrül! Volgend jaar gaan we weer! Het sportieve gedeelte. In de verschillende wedstrijden die gespeeld werden op de voetbalvel den in Egmond-Binnen hebben de jongens van de St. Petrusparochie zich goed geweerd. Dit is wel ver klaarbaar, omdat verschillende jon gens lid van Docos zijn, terwijl teams van de andere parochies (St. Joseph en Hartebrug) als het ware ter plaat se nog moesten geformeerd worden, dus niet voldoende op elkaar inge speeld waren. We geven hier de uitslagen van de wedstrijden, die natuurlijk allemaal zeer kort geduurd hebben. Petrus Joseph 41; PetrusHartebrug 4 0; HartebrugJoseph 31; Petrus- Veteranen 11 en tenslotte Petrus Egmond-Binnen 3—0. Estafette: 1. Fr. Mentink, 2. A. Mentink: Verspringen: 1. C. Ouden hoven, 2. Otto Hettinga. Marathon 1000 meter: Oudenhoven eindigde Prachtig polyphoon lijnenspel LILT WAS GISTERAVOND in de Hooglandse kerk hoogtij, de „Hohe Mease" ter ere, toen Iskar Aribo met het grootse apparaat van het Leidse Toonkunstkoor, het instru mentaal koor en solisten van het Con certgebouw-orkest, de organist Al- bert de Klerk en de solisten Dora van Doorn—Lindeman, Watty Krap, John van Kesteren en Herman Schey, bovengenoemd meesterwerk zo in tens interpreteerde. De „H-moll Mes- se" is Bach's grootste, machtigste en meest kunstvolle schepping. Men verzadigt zich aan .de stroom van waardevolle muziek, aan de steeds wisselende pracht en glansen. Aribo geeft 't werk zonder coupures, zon der pauze, dus gaaf en glorieus: met toppunten van schoon van het begin tot 't einde. Het werk werd door Bach ontwor pen naar eigen inzicht van de „al machtige kunstenaar"; 't is een over weldigende geloofsbelijdenis, geuit in een pracht van vijf- tot achtstemmige koren, met velerlei scherpte tegen stellingen en intens beleefde symbo liek. Een weelderige sier is aange bracht in aria's en koren. Als in de gans volle Hooglandse kerk allen tot rust zijn gekomen valt in de grotc stilte het overweldigend Kyrie in, als de smeekbede van de ziel in nood. Transparant is het poly phoon lijnenspel door 't koorensem ble In al z'n pracht verklankt. De vocale interpretatie door het koor verdient alle hulde, om de wijze waarop del melodische weefsels wer den uitgevoerd, maar zeker niet min der om de verwezenlijking van Bach's hoge gedachte, die subliem werd ge ïnterpreteerd. Groots dan het Kyrië, het Gloria in volle glans en klare expressie, gespierd en lenig. Een wankele chromatiek in „Passus et sepultus est", waarna de forse drie klank in „Et resurextit". Soms een overstralend schallen van de Bach- trompetten; dan weer in deemoed op de knieën gebogen in een innig cho- ral-thema. Dan treedt in de Credo zuiver Gregoriaanse melodiek na- I drukkelijk naar voren. Elk koorge- deelte, elk détail had zeggingskracht, mede door de voortreffelijke begelei ding. Er was paraatheid) in en preg nante klank van het koor, aldus in het 2e Kyrië, in „Credo" en „Qui tol- lis" en in „Sanctus"; alle delen wa ren juwelen van uitdrukking. r\E SOPRAAN DORA VAN DOORN LINDEMAN stond in het corps solisten ditmaal aan de spits. Haar rijpe mooie sopraanstem en wijze van interpreteren getuigden van haar kunnen, maar ook de alt Watty Krap gaf in haar solo Agnus Dei een tref fend moment; de compositie minder monumentaal maar zeer innig. Beide zangeressen waren in stijl. Het moei lijke „Qruanlam tu solus sanctus" Omkbezachte jaarvergadering I strikt godsdienstig deel van de tocht afgelopen. Een gewonde. Nu ging het naar Egmond-Binnen. Een kleine tweehonderd ouden van waar ,fllnk gechanteerd degen gietermiddas in de Burchtzaai was voor oe sportmiddag, Maria ter bewezen, dat de Algemene Bond van j eei, lD°Sfbotel Gepensionneerden één van de weini- Maria-Congo van de Petrus ge verenigingen is, die niet over een re" ï,rlj8a5 gebrek aan belangstelling van haar K wisselbekei strijken, leden bij vergaderinge hebben te lijden. Het jaarverslag van de secretaris, de heer H. Zunderman, laat zich over de opkomst op de vergaderingen dan ook in tevreden bewoordingen uit. Het jaarverslag, waarvan in deze courant eerder al een samenvatting is gegeven, zegt voorts nog, dat er in de afgelopen jaren veel nieuwe leden zijn ingeschreven. Zeer veel werk moest hiervoor door het bestuur verzet worden. Veel steun ondervond men daarbij van de correspondenten in de verschillende plaatsen, die de afdeling Leiden omvat. Na de opening van de voorzitter werden overigens de notulen, de jaar verslagen van secretaris en penning meester en het verslag van de kas- commissie goedgekeurd. Mevr. Douma-Herberts en de he ren Meuwese en Zunderman werden in het bestuur herkozen. Tot afgevaardigden voor de alge mene vergadering werden aangewe zen drie leden van het dagelijks be stuur nl. de heren Metz, Zunderman en Wijk. Aan het slot van de vergadering hield het lid van het hoofdbestuur, de heer De Noo, een 'korte beschou wing over enige pensioenproblemen in het algemeen en het nieuwe wets ontwerp staatspensioen in het bij zonder. Als reactie op deze beschouwing kwamen uit de vergadering stemmen, die pleitten voor een spoedige behan deling van de regering van het S.E. R.-advies staatspensioen. ZAALBERG 7 PCT. predikant tegen één hond en meerals eerste, terwijl Kettenis 2e werd. dan 100 jongens. Daarmee was het Zaklopen won Cornelissen en Ver- De Kon. Ned. Fabriek van Wol- lèn Dekens v. h, J. C. Zaalberg Zoon te Leiden stelt over 1953 een di vidend voor van 7 pet, waarvan reeds 5 pet. als interim is uitge keerd. Over 1952 werd het dividend gepaaseerd, over 1951 werd 11 pet. betaald. Het batig exploitatiesaldo 1953 beliep 331.000 (110.000) en de winst ƒ74,000 De afzet van wol len dekens en shawls bleef, hoewel .beduidend groter dan in 1952, dooi de late winter beneden de verwach tingen; die van wollen stoffen was I bevredigend. De directie acht het 'niet onmogelijk, dat de geldomzelten •in stoffen die der dekens binnenkort 'overtreffen. drie kwartier weer terug. Sommigen boze tongen zeiden, dat Z.E. er altijd zo op gevlast had Alkmaar's zieken huis eens van binnen te zien. Terwijl de heenreis per bus zeer ver werd tweede. Ruiterspelen wer den gewonnen door Remundt, ter wijl But van Oostrom met de twee de prijs ging strijken. Tenslotte ble ken N. Raaphorst en Wijn van Ap pel de beste touwtrekkers te zijn. Burgerlijke Stand Geboren: Martijn Irenaeus zn van j J. H. van Walsum en T. J. L. Witt-, terwyl de Hartebrug een medaille lïampI. Marianne „r van j. j. IIou_ kreeg. Verder werd de 1800 met« j -Mn on M G K,tt(mia. Amanda Syl- gelopen, daar was estafette. zaklo-|via Franci, dr van w_ Bekkers en W. pen. ruiterspelen, vérsprmgen en de E(mdt. sjoukje dr van j. j. D(jk_ touwtrekken Hier en daar liep een stra en M Hoekatra; Marijke dr van gewonde rond, maar alleen een van j. j. Dijkstra en M. Hoekstra; Antho- de geestelijken slaagde er n de a ge-jny Jan Abraham zn van J. v. Klave- mene aandacht op zich te trekken ren en d. Schaap; Gerardus Francis- met een diepe wond, waarvoor hij clls m van j. Bekkering en B. E. zelfs naar het ziekenhuis in Alkmaar i Smit. Anne Marie dr van j j Ely. modht. Gelukkig kwam hu binnen zen en j p w v Leeuwen; Wilhel- mus Franciscus Maria zn van P. J. J. Vink en G. C. K. v. Geijlswijk; Leen- dert zn van D. v. Beelen en M. Hol- verda; Déliane Marie Isabellc dr van Jonkhr W. Quarles v. Ufford en P. M. H. C. de Ramaix; Franciecus An- tonius zn van J. F. Groenewoud en T. Tetteroo; Josephine Antoinette Nelly dr van L. T. Schonagen en J. A. N. van Harteveld; Jacobus Maria zn van L. Kuiters en E. M. Laan; Jeanne Catherine dr van M. J. Reijn- vaan en A. A. Grieder; Ilonka Maria Catharina dr van M. C. Krijbolder en H. Frank. Ondertrouwd: W. A. M. Weenink en E. Vinkestijn; F. C. R. Drossaart Bentfort en J. M. van 't Zelfde; D. A. Jongeneel en A. H. Driessen; J. Kleijnenberg en J. A. D. Arps; P. Su zuki en G. N. Tan; N. W. de Jong en M. J. v. Roijen; G. Llgtvoet en J. Noort; J. Heijkoop en C. Rietkerk; J. van Amstel en C. J. Meijers; H. J. Blikman en W. P. Laterveer; J. P. C. J. Spendel en J. C. Boon; W. J. Buil enB. Weber; T. Holverda en C. M. Zwart; A. Koolbos en T. Schaafstra. Gehuwd: J. van den Berg en H. L. Vriezen; J. Biesheuvel en H. A. van den Hoek; J. Blokzijl en C de Horn; J. H. ten Dam en C. den Os; C. H. van de Leije en M. C. van Velzén; H. Verllnd en J. Fakkel; T. Houthoff en C. Kleer; T. van Gorsel en J. de Wit; C. C. van Venetien en M. Scheen; C. Kramer en M. E. Emming; L. P. van Velzen en M. C. H. Verhoeve. Overleden: A. W. de Jong zn 20 Jr E. C. de Keuning wed. v. Driessen 77 jaar. Boot met invaliden meerde in Leiden Vannacht heeft nabij de Haven ge meerd gelegen het motorschip Am sterdam, aan boord waarvan zich on geveer 70 invaliden bevonden. Dit schip maakt een zesdaagse boottocht door ons land voor de Bond van Invaliden te Amsterdam, welke daarmede enige tientallen invaliden, die anders niet in de gelegenheid zouden zijn iets van ons land te zien, een kostelijk uitje biedt. Deze zeer fraaie 'boot, door het vele glas en het voortreffelijke uit zicht ideaal voor het gestelde doel, vertrok op 29 Mei uit Amsterdam naar Utrecht, ging vandaar naar Arnhem, over de Maas naar Nijme gen, van Nijmegen naar Dordrecht om daarna via Rotterdam naar Lel den te varen. Gisteravond omstreeks half zes meerde de boot nabij de Ha ven waar in de loop van de avond grote 'belangstelling op de kade be stond. Aan boord heerste een genoeglijke sfeer nog verhoogd door gezellige muziek. De opvarenden toonden zich enthousiast over de tocht en ziels- dankbaar jegens de organisatoren, die hiermede zulk een voortreffelijk stuk werk hebben verzet. In Leiden kwamen ook deputaties van de Alg. Ned. Invalidenbond afd. Leiden en het Roode Kruis hun opwachting maken. Vanochtend vertrok de boot om streeks half acht via de Zuid-Hol landse meren en de Westeinder naar Amsterdam, -waar vanavond de tocht eindigt. Kinderen tekenen sprookjes Tentoonstelling Pro Juventute In 1950 werd onder auspiciën van de International Union for Child Welfare, door „Red Barnet" de Deen se Sectie daarvan, het initiatief geno men tot het uitschrijven van een in ternationale tekenwedstrijd die tien sprookjes van Andersen tot onder werp had en waaraan kinderen van alle landen konden deelnemen. De bedoeling hiervan was om met de hulp van kinderen een internatio nale collectie op te bouwen, waarme de door het houden van tentoonstel lingen, goodwill en middelen verwor ven zouden kunnen worden voor het kinderbeschermingswerk in de gehele wereld. Kinderen uit niet minder dan 44 verschillende landen hebben aan deze oproep gehoor gegeven. In al deze landen heeft men de 100 beste der ingekomen tekeningen afgestaan voor de internationale collectie. In Nederland ging de organisatie uit van het Nederlands Verbond der Ver enigingen Pro Juventute. Een keur van tekeningen uit deze Internationale collecte zal te zien zijn op Pro Juventute's tentoonstelling „Kinderen uit 44 landen tekenen sprookjes van Andersen" in de Boer- haave Zalen, Lange Vrouwenkerk steeg Leiden, van 9 tot 16 Juni 1954. De tentoonstelling is geopend dage lijks van 101 en van 25 uur. (vocaal en instrumentaal een pracht stuk) werd door Herman Scheij met meesterschap geïnterpreteerd en John van Kesteren zong met uitgelezen distinctie. Nogmaals roemen wij de doorzichtigheid in veelstemmige en semblezang, de stijging o.a. in „Sanc- tc Spiritu de dictie in „Et incarna- tus" en in „Crucmxus", en op vele plaatsen meer. Ook door de mede werking van solisten en leden van het Concertgebouw-orkest, wier spel excelleerde, heeft deze uitvoering die ontroerd en ontroerend was, het ver heven werk dicht bij de luisterende mensen gebracht. Albert de Klerk bespeelde het mooie kerkorgel op hoogst artistieke wijze. De koorklank welluidend en beschaafd, was als de parel aan de kroon, die toekomt aan de dirigent van deze luisterrijke uit voering in de prachtige Hooglandse kerk. J. KORTMANN. GENEALOGISCHE VERENIGING. In de convocatie voor een bijeen komst van de afdeling Leiden van de Nederlandse Genealogische Vereni ging stond een korte huishoudelijke vergadering aangekondigd. Het be trof bier een aanvulling van een vaca ture in bet bestuur wegens vertrek van de heer Van Andel. De heer Van Andel vertrekt echter niet, zo werd bekend, en aldus kwam deze ver kiezing te vervallen. Het overige gedeelte van de gister avond In restaurant „De Kleine Burcht" gehouden bijeenkomst werd gevuld door een belangwekkende le zing van de heer Van Andel over het onderwerp „Welke bloeders zijn er felijk"? Na een uiteenzetting gegeven te hebben van de erfelijkheidstheorieën van Mendel paste spr.. deze toe op de stamboomgegevens, die bekend zijn van families, waarvan leden aan haemophille geleden hebben. De laatste jaren zijn er ingrijpen de wijzigingen gekomen in de kennis van het bloedstollingsschema. Door dit verbeterde schema is ook aan het licht gekomen, dat lang niet alle bloedersziökten tot haemophilie zijn terug te brengen. De stolling van het bloed Is af hankelijk van vele factoren, die met elkaar in een zeker organisch ver band staan. Eén van die factoren kan of erfelijk of verkregen niet aanwezig zijn. Van het laatstgenoemde erfelijk niet aanwezig zijn gaf spreker vele voorbeelden van geslachten (o.m, van het echtpaar koningin Victoria en Albert van Saksen, waarbij de ziekte in de meeste gevallen bij de man werkelijk en bij de vrouw la tent (wel erfelijk) aanwezig was. Leidse Universiteit I Geslaagd voor het doctoraal exa men Indonesisch recht de heer I. H. F. Douw v. d. Krap te Oegstgeest; voor het doctoraal examen Neder lands recht de dames L. S. Klein te Gouda; J. E. Oosterhout te Amster dam en de heren J. O. Ledeboer te Den Haag en H. J. M. Berssenbrug- ge te Scheveningen. Gepromoveerd tot doctor in de ge neeskunde op proefschrift getiteld: „Radioactive iodine studies in thy roid disease", de heer P. S. Blom, ge boren te Amersfoort en thans wo nende te Leiden. Kwart eeuw in de tempel der Muzen Concierge gehuldigd De heer A. L. van Nieuwkerk, de populaire concierge van de Leidse Schouwburg, heeft Dinsdagmiddag het feit herdacht, dat hij 25 jaar ge leden deze „tempel der muzen" heeft betreden. Velen gaven van hun belangstel ling blijk. Woorden van waardering over het werk van de jubilaris wer den onder meer gesproken door de voorzitter van het schouwburgbestuur (voltallig aanwezig) prof. mr, E. M. Meyers, de burgemeester, jhr. mr. F. H. van Kinschot, de directeur van K. en O., de heer A. J. van der Pompe, de Jreer v. d. Woerd, namens de N.A. T.U., dr. K. Reitsma namens Litteris Sacrum, de heer A. J. van der Lelie, namens de suppoosten, en de heer J. Hartwijk, namens het toneelperso- neel. Velen drukten hierna de feesteling Agenda van Leiden DONDERDAG. 25-jarig Priesterfeest deken M. A. Jansen. St. Petruskerk, 8.30 uur, gezongen H. Mis voor de jeugd. Stadsgehoorzaal, 2 uur nam. feest voor de jeugd. Stadsgehoorzaal 7.45 u. nam. feest der parochie. „In de Vergulde Turk", 8 uur, le denvergadering „Kunstkring voor Allen". Van Vrijdag a.s. af: BIOSCOPEN. Casino; Dc eeuwige bruid", 14 jaar. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Lido; „Zet 'm op Georgee", alle leeftijden. Dag. 2.30, 7 en 9,15 uur. Zondig: 2.30, 4.45, 7 en 9 uur. Luxor: Piinktchcn und Anton", alle leeftijden. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 u. Trianon: „The great Houdinl" 14 jaar. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Hex: „Sluiers van Bagdag, 14 jaar. Dag. 2.30. 7,15 en 9.15 uur Zondag 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. en zijn echtgenote de hand. Onder hen bevonden zich o.m. de Studenten Schouwburgcommissie, het bestuur Van „Nut en Vermaak", de lieer J. Landwaart, namens de Arbeidersto neelvereniging D.O.S., de Schouw burgcommissie en de Toneelclub van de V.V.S.L. Voorts de heren S. W. Hagedoorn en W. A. Kosten, resp. commandant en onder-commandant van de Brandweer en vele kennissen en vrienden van de jubilaris. A.s. Vrijdag om 8 uur worden alle zangers van Par. O.L.V. Hemel vaart en St. Joseph verwacht op de repetitie. Voor de aanvang der repe titie zal men een datum bepalen, die voor elk lid van groot belang is. Dus alle leden zijn om 8 uur present?!? De politie heeft aangehouden de 19-jarige J. de V., die op naam van zijn vroegere baas (hij was bij een chemische fabriek ontslagen) bij een leverancier verf bestelde. De verf had hij gedeeltelijk verkocht en ge deeltelijk gebruikt om 'het 'huis van zijn schoonvader te schilderen. De heren kerkzangers die mede werken aan de uitvoering van de Mis „Vox populi" van I-lub, Cuypers worden verzocht niet Vrijdag 4 Juni, maar 11 Juni naar de repetitie te kó men. STADS BEIAARDIER VAN LEIDEN GETROUWD. Gistermiddag is de stadsbeiaardier Rien Ritter in het huwelijk getreden met mej. M. J. Verbooy. Voor en na de huwelijksvoltrekking welke ge schiedde ten stadhuize te Delft be speelde Leen 't Hart als collega van de bruidegom, het carillon van de nieuwe kerktoren te Delft. De heer Ritter is stadsbeiaardier van Leiden en Delft De kerkelijke inzegening van het huwelijk geschiedde in de Luth. kerk te Delft. WARMOND Opening van i Warmonderheklrug Zaterdag 12 Juni a.s. te drie uur zal de commissaris van de Koningin I in Zuid-Holland, mr. Kesper, de nieuwe Warmonderhekbrug officieel j openen. Direct na opening zal over de brug en door het dorp Warmond een optodht van vervoermiddelen uit heden en verleden trekken. Daar- na is er een receptie in „De Stad j Rome". 's Avonds wordt er op verschil lende plaatsen van het dorp gedanst, terwijl er een toneelstuk zal worden opgevoerd over de historie van de Warmondertol. In de ochtenduren van de dag brengt de commissaris van de koningin een officieel bezoek aan de gemeente. Op het program ma staat o.m. bezoek aan bureau Rijkspolitie, en het consulatiebureau voor zuigelingen én kleuters. Voorst zullen de raad en enkele andere per sonen aan de commjssaris worden voorgesteld. ZÜETERWOUDE Op Zondag 1G Juni hoopt liet echt paar J. van Benten en C. van Ben tenBrouwer het gouden huwelijks feest te vieren. Het echtpaar woonde onafgebroken in het huisje aan de Dorpsstraat. B. EN W. VLISSINGEN BEZOCHTEN LEIDEN. Burgemeester en Wethouders van Vlissingen hebben in gezelschap van enige Hoofden vair Dienst gistermid dag een bezoek gebracht aan Leiden. Zij kwamen om het Stadhuis te bo- zichtigen en zich op de hoogte te doen stellen vair de interne organisa tie van gemeentebestuur en gemeen telijke administratie.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 2