DE TAMTAMKLOPP Wereld van klatergoud en fantasie ruineerde vele weldenkende mensen Tabakshandel slachtoffer van na oorlogse economie Koffie en thee duurder jonge mensen blijven nog steeds de aandacht vragen weer DINSDAG 1 JUNI 1954 DP. LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA „President Robert" voor de rechter „Toch ben ik hoofd van een wereldmacht!" Het was in de Maastrichtse recht zaal Maandagmorgen door de zeer grote belangstelling van Nederlandse en buitenlandse verslaggevers, door do aanwezigheid van vele bijzonder geïnteresseerden, juristen, psycholo gen, maar ook dames van function- narissen ter terechtzitting, gevoegd bij een propvol gestouwde publieke tribunie, al benauwd voordat de zit ting ter behandeling van de rechtzaak tegen de Haagse kleermakerszoon ter/ake zijn fatastische oplichterijen rond het droomrijk van het luxe jacht „President Robert" werd ge opend. Zoals wij gisteren nog konden melden in een gedeelte van onze oplaag, eiste de offi cier 4 jaar gevangenisstraf en ter beschikking stelling van de regering. Verdachte was snel en resoluut de zaal binnengekomen, schijnbaar niet geïmponeerd door de deining, welke zijn verschijning bij de opgepropte massa veroorzaakte. Bleek en strak contrasteerde het scherpe profiel on der de glanzende donkere haardos. Zelfs de Paus was tevreden! De uitvoerige dagvaarding van de officier van justitie, jhr. mr. F. van Rjjckevorsel, kreeg bij de voorlezing slechts hier en daar en beetje na druk, o.a. bij de passage waarin ver- dachte's verklaringen worden gerele veerd, als zou de Paus zijn bijzon dere tevredenheid tegenover verdach te hebben betuigd, dat een katholiek aan het hoofd stond van de machti ge wereldbeheersende „Conseil Con sulair Secret Diplomatique" en in gedeelten, waarin verdachte verteld had, hoe hij ingehuldigd was als „Pre sident Robert". Leve de President. Die inhuldiging geschiedde, na een plechtigheid in een kapel, in de feestzaal van een rusthuis te Ronsse (België). Verdachte liet zich daar, gekleed in statiegewaad, omhangen met eretekenen, met een staf in de hand en gezeten op een troon door allen huldigen als ..chief president" van de „Conseil". Hij droeg een in signe van de C.C.S.D. en de ordete kenen en machtsattributen. Er waren glimlachjes op veler gezichten in de zaal, toen de officier van justitie me moreerde, dat de feestzaal was ver sierd met vlaggen van verschillende mogendheden en een aantal bloem stukken, die voorzien waren van vi sitekaartjes, dragende de namen Winston Churchill en Eugène Black, president van de Wereldbank. gië), waar „President Robert" het lot van Europa en van de wereld in zijn hand hield, als „chief president" van het C.C.S.D. Niet zonder geld. „Heeft hij u ook gesproken over. en dan volgt een lange reeks onge looflijke voorspiegelingen, waarmede verdachte indertijd een bejaarde, maar allesbehalve kindse notaris, een met pensioen zijnde leraar, een jonge accountant en een zakenman in de kracht van* zijn jaren een rad van klatergoud en fantaster ij en voor ogen heeft gedraaid. De getuige herinnert zich niet, dat verdachte gezegd had, dat oom welkom zou zijn op de „Pre sident Robert" ook zonder geld. In December 1952 pas had oom zijn geld, zijnde 65.000 als opbrengst van zijn goederen en bezittingen aan „Presi dent Robert" afgedragen. Twee dagen later koos het jacht zee. Ook hier weer komt verdachte met de verkla ring, dat zijn oom gevraagd had mee te mogen gaan. Pas daarna zon hij verteld hebben over zijn functie in de leiding van de C.C.S.D. „Zoudt u die 65.000 hebben afge dragen als u wist, dat alles over die „Conseil" was verzonnen?" „Nee, natuurlijk niet!" antwoordt de getuige. Iedereen kwam onder de indruk. Het omstandige verhaal van de le raarsvrouw over alles, wat haar neef aan haar en haar man had verteld, oordeling tot vier jaar gevangenis straf met aftrek van voorarrest en ter beschikking stelling van de rege ring, naar aanleiding van het rapport van prof. dr. Baan. Veiligheid. Dè verdediger van verdachte, mr. Jos Stroom uit Maastricht, betoogde breedvoerig, dat het bewijs voor de ten laste gelegde oplichtingen in deze zaak zijns inziens niet aanwezig is. De in deze zaak betrokken ooms van verdachte hadden ï'eeds besloten hun neef in dit avontuur te volgen, voor dat deze zijn mededelingen deed over zijn taak in de C.C.S.D. en over de plannen, op het luxe jacht veiligheid te zoeken tegenover de dreigingen van de gesuggereerde derde wereld oorlog. Bovendien waren de ver dichtselen zo fantastisch en onge loofwaardig, da# dit door geen nor maal mens aanvaard kon worden. Onder deze omstandigheden wordt het bewijs der oplichting niet gele verd geacht. Geen persoonlijk voordeel. De verdediger gaf toe, dat ver dachte verkeerd had gedaan. Deze heeft dit zelf trouwens ook erkend. Mr. Stroom vroeg vrijspraak, subsi diair een straf, gelijk aan het voor arrest met een voorwaardelijke ter beschikkingstelling van de regering, zodanig, dat deskundig toezicht kan worden uitgeoefend op verdachte's familieverband. Verdachte verklaarde daarna zelf voor de rechtbank nog, geen per soonlijk voordeel te hebben gehad, Jongeman verdwenen Op 23 Mei j.l. heeft de op 7 Aug. '36 geboren Adrianus Marinus de Rij ke, wonende op nummer 208 te Drei- schor de ouderlijke woning verlaten teneinde op 24 en 25 Mei te Eede (Zeeuwsch Vlaanderen) de vlassers- school te gaan bezoeken. Hij is na die dagen niet in zijn huis teruggekeerd. Hij is in het bezit van een bewijs van Nederlanderschap, genummerd 010080 Hij is 1.70 meter lang, heeft blond krullend achterovergekamd haar en een frisse gelaatskleur, hij draagt een 'bril met donker hoornen mon tuur. Hij heeft een "beige geruit jas je, een rood sportoverhemd en een bruine broek aan en -draagt lage schoenen. Hij is in het bezit van een lichtgroen sportrijwiel; een ongeluk wordt gevreesd. De burgemeester van Dreisohor verzoekt inlichtingen. n.1. over de dreiging van de derde noch le hebben nagestreeld. Men was „Hij kon alles!" De verklaringen van een der gedu peerden, de Heerlense leraar, oom van verdachte, thans wonende in Den Haag, onthulde in de nuchtere sfeer van de rechtzaal op ontstellende wijze de goedgelovigheid van overigens toch verstandige mensen. Maar hier ontbraken het klatergoud en de ge hele fantastische sfeer, welke ver dachte had geschapen. Op vragen van verdachte aan de getuige, verklaarde de leraar dat hij door de voorstelling van zaken, welke zijn neef hem in verschillende ge sprekken had gegeven, bewogen werd om het avontuur met het jacht mee te maken. Hij had daarvoor zijn duizenden ge offerd. Hoe kon de verdachte het geld op de wereldbank deponeren? vroeg de verdedigen, mr. Jos. Stroom. Be grijpt u dan niet al het onware van dit gedoe? De leraar (met een gebaar naar verdachte): Hij kon toen alles; hij was immers de almachtige president, practisch van de hele wereld. „Ja zeker, edelachtbare". Mr. Jos. Stroom: Het kardinale punt is hier: wanneer is u besloten met al deze idioterie te beginnen? Toen verdachte beweerde, dat zijn oom gevraagd had mee te mogen, reageerde getuige met de opmerking: „Ik heb al herhaaldelijk gezegd, dat ik dat niet gevraagd heb". Toen verdachte begon te spreken over de „Conseil", vroeg de presi dent: U gelooft dus zelf nog in deze comedie? Verdachte: Ja zeker, edelachtbare. Toen de president leden van de zgn. „Conseil" opsomde en verdachte in stemmend knikte, verblufte de presi dent der rechtbank „President Ro bert" met de scherpe terechtwijzing: „Lord Nottingham bestaat niet eens". Een hersenschim, voelt u dat nu nog niet. Het lot van Europa. Het belangrijke in de verklaring van de zoon van de leraar, die hier na gehoord werd, was dat zijn in ziens zijn vader in December 1950 reeds besloten had mee te doen in het avontuur met zijn neef Robert, hetgeen niet overeen kwam met de verklaring van zijn vader. „Heeft hij u meegedeeld, dat hij een hoge functie had en dat hij in Brussel zou worden gezalfd en ingehuldigd voor zijn hoge taak?" zo 'vroeg de president aan de volgende getuige, een manufacturier, eveneens familie van verdachte. Getuige bevestigt dit. En telkens opnieuw geeft de getuige bevestigende antwoorden op verdere vragen van de president, of verdach te inderdaad heeft gesproken over •en wereldbank, over de instemming van de Paus met verdachte's werk, over de gladde wijze, waarop getuige tenslotte overtuigd werd door het 5»®rbTvffende feest te Ronsse (Bel- wereldoorlog'en over de mogelijkhe den om via verdachte's hulp aan deze catastrophe te ontsnappen, werd een kleurig voorgedragen verhaal, dat duidelijk maakte, hoezeer men er in gevlogen was. Als de president der rechtbank alles een operette noemt, verweert de dame zich verontwaar digd met de verklaring, dat de ver dachte zo overtuigend wist te praten en te doen, dat iedereen onder de in druk kwam. Deze getuige steunde de verklaring van haar man: Haar neef zou bij hen gekomen zijn en niet om gekeerd. Verdachte, aan de tand gevoeld over zijn presidentschap van de „Conseil", deelt tenslotte mede, door een eed van geheimhouding te zijn gebonden. Maar wel kan hij verkla ren, dat hij door de raad van de „Conseil" tot president was ver klaard. „Was daar dan Churchill bij?" vraagt de president. „Nee", antwoordt verdachte. „Wel mr. Eugène Black en Lord Nottingham?" wil een der rechters weten. Ja, verklaart hij. Maar de heer Black had een brief geschreven, waarin hij verklaart nooit contact te hebben gehad met verdachte en ook niet van een C.C. S.D. af te weten. Juist gekozen tijd. De officier van justitie betoogde, dat verdachte het tijdstip voor zijn fantasterijen wel heel precies had ge kozen, zo hebben ook in de achttien de eeuw, in een periode van staatson- zekerheid, charlatans en avonturiers hun slag kunnen slaan. Personen met vele suggestieve gaven hadden enkele jaren geleden, toen de Koreaanse oorlog woedde en de communisti sche dreiging vele beangstigde, even goede kansen. Komende tot de feiten betoogde de officier van justitie, dat verdachte wel degelijk zijn familie zijn fantastische verklaringen had overgehaald haar geld aan verdachte af -te dragen. Wettig en overtuigend. Het ten laste gelegde achtte de of ficier van justitie dan ook wettig en overtuigend bewezen, n.l. oplichting van families, waarbij belangrijke be dragen gemoeid waren. Komende tot de eis overwoog de officier dat ver dachte een zeer gevaarlijk persoon is, die lange tijd uit de maatschappij verwijderd dient te worden. Daarom vroeg jhr. mr. Van Rijckevorssel ver- i slechts op persoonlijke veiligheid be dacht en daarvoor dienden de getrof fen voorbereidingen. Verdachte er kende, in zijn voorstelling van zaken grove fouten te hebben gemaakt, o.a. door zijn schermen met de C.C.SJ3. Hij kon niet inzien iemand te hebben benadeeld en bestreed dit dan ook. Nadat de rechtbank het verzoek van de verdediger tot onmiddellijke in vrijheidstelling van verdachte had afgewezen, werd de uitspraak be paald op Maandag 14 Juni. JCmte GOLF") Tijdens een echtelijke twist is Zaterdagnacht een 22-jarige Rotter damse zeeman door. zijn vrouw met een mes gestoken; de man ging naar het ziekenhuis en de vrouw naar de cel. De basiliek van Oudenbosch blijkt niet in verval te zijn, doch en kel dringende behoefte aan restaura tie te hebben. Men raamt de kosten wanneer over een maand de des kundigen gesproken zullen hebben op 1 millioen. Het tijdens de oorlog verwoeste Nijmeegse station is gisteren in herre zen staat officieel geopend. Onder afglijdende kolen is gis teren een 22-jarige bankwerker "uit Geleen in een fijnkooltounker van de Staatsmijn „Maurits" bedolven en gedood. Twee jeugdige Hagenezen heb ben enige tijd geleden twee in huur koop gekochte fietsen verkocht en zijn thans door de Haagse politie aangehouden; de héren hadden met het geld een buitenlands reisje ge maakt. Een drietal Haagse dames twee van 40 en de derde van 63 jaar zijn door de politie aangehouden wegens winkeldiefstallen; de dames hebben bekend. „Sint Antonius" congresseert Niet in voldoende mate georganiseerd Tijdens het congres vau de Ned. Kath. Bond van Sigarenwinkeliers „St. Anthonius" dat gisteren en van daag in Eindhoven wordt gehouden is tijdens het openingswoord door voorzitter gezegd, dat de na-oorlog- se jaren die hun stempel hebben ge drukt op het gehele economische le ven, in het bijzonder de tabaksbran che niet onberoerd hebben gelaten. Mechanisatie en productieverhoging in de industrie en sociale zekerheid var» de werknemers werken kosten verhogend. Met het doel een zo goed koop mogelijk product op de markt te brengen en de distributiekosten zo laag mogelijk te houden is de sigaren winkelier min of meer het slacht offer geworden doordat de winst marges zijn beperkt. „Hoe bezien anderen ons?" De industrie verenigde zich in kar tels en kwam daardoor sterk te staan; helaas bleven de organisaties van si garenwinkeliers in dit opzicht sterk ten achter. Spreker herinnerde aan acties, die, ondanks geringe medewerking, toch hun nut als stimulans van .organisa tiezin hebben opgeleverd. Het contact met de Kath. Midden- Apeldoorns meisje van 5 jaar vermist Sinds Zondagmiddag half drie is het 5-jarig meisje Elsje Meuken uit de Kayersmolenweg te Apeldoorn spoorloos verdwenen. Het kind was des middags gaan spelen bij haar grootouders aan de Kayersdijk, waar men het op zeker moment miste. Onmiddellijk hebben familieleden en politie de omgeving afgezocht, doch tot nu toe zonder enig resultaat. Men vreest voor een ongeluk. standbond is vooral met betrekking tot vraagstukken op hoger niveau volgens spreker belangrijk. De vraag „hoe bezien anderen ons vak en onze organisaties" is het grote struikelblok, aldus spreker. Men is helaas geneigd het vak van sigaren winkelier als onbelangrijk en onvol waardig te beschouwen. Men wordt in deze mening versterkt door d* waarneming van die gevallen waarin men zich vestigt als sigarenwinkelier bij wijze van bijverdiensten. „Doe het zelf!" Het aanzien van het vak wordt naar beneden gehaald en verzwakt de positie van de vakman. Dit heeft weer tot gevolg dat ook het aanzien van de organisatie wordt geschaad. Een structuurverandering van de organi satie is in studie, aldus vervolgde spreker. Tenslotte hield spreker een plei dooi voor interne vernieuwing van de organisatie door zelfwerkzaam heid, opdat niet steeds de overheid behoeft te worden gevraagd om be scherming. Algemene vergadering K.V.O.B. De Katholieke Vereniging voor Ondernemers in het Bloembollcnbe- drijf hield gisteren in Haarlem haar tiende algemene vergadering. Uiter aard bracht de voorzitter, de heer P. S. van Leeuwen, het onlangs gevorm de Landbouwschap ter sprake en hij merkte naar aanleiding daarvan op, dat de totstandkoming van het Land bouwschap niet betekent, dat het werk van de stands- en vakorganisa ties overbodig is. Het tegendeel is juist waar; dat werk zal toenemen, omdat deze organisaties een beraad slagend orgaan zullen vormen, een soort parlement dus, waarin de dis cussies bevruchtend moeten werken op het beleid van het Landbouw schap. Ten aanzien van het vak zelf meende de heer Van Leeuwen te mogen vaststellen, dat het algemeen aspect op enkele uitzonderingen na niet onbevredigend genoemd mag worden. Er mag tenminste een redelijke oogst worden verwacht. Hij roemde de uitstekende steun, van het waterschap Rijnland, dat tijdens de droogte het waterpeil opvoerde. Daar staa't tegenover een zorg voor Ken- nemerland, waar de waterorittrek- king desastreus dreigt te worden, vooral tijdens een droge periode. Uitbreiding tulpenareaal. De heer Van Leeuwen zeide ver der, dat er naar uitbreiding dient ge streefd te worden van hét areaal tul pen en dat men zich moet instellen op een toenemende afzet. De beper king ter verkrijging van hoge prij zen maakt het publiek koopsehuw. Tenslotte wees de voorzitter er op, dat de jonge mensen de aandacht blijven vragen. De conjunctuur in het vak is thans gunstig en dat 'trekt hen aan; niettemin zal een nog gro ter deel van de jongeren moeten worden afgevloeid. Daarom is juiste voorlichting dringend noodzakelijk. Bij de behandeling van de agenda leverden de 'gebruikelijke punten geen schokkend nieuws op. De drie ingediende voorstellen vroegen ech ter de nodige aandacht en ibij de kwestie van hét wegzuigen van vak bekwame arbeiders, b.v. door de cultuurtechnische dienst, bleek,, dat menige kweker in grote moeilijkhe den is geraakt of dreigt te raken. De vergadering ging tenslotte accoord met de verzekering van het bestuur, dat o.a. getracht zal worden niét al leen tijdens de drukke perioden (ar- toeidss'toppeneen voldoende toe vloeiing van arbeidskrachten te krijgen, maar ook tijdens minder drukke perioden.-Deze pogingen zul len worden ondernomen in samen werking met andere werkgeversor ganisatie in de land- en tuinbouw, in overleg met de cultuurmaatschap pijen en het departement van So ciale Zaken. Het voorstel van de afdeling Bo- venkarspel om een wijziging in het teeltrecht te krijgen werd op advies van het bestuur verworpen. De wij ziging zou namelijk allerlei misbrui ken in de hand kunnen werken. Het bestuur bleek overigens wel bereid aan te dringen op een soepe ler behandeling van de overtreclings- (91) r, ik niet weten Wik weet het ook niet .'Mm er rn hH bolhoedkhet is iets, Set miin Pe ziin?)een geruste ouSe Seq r moet bezorgen SI ons Papa-He voor mij en mün broer Hr- tuur gedaan heeft! Ons me me-He heb- ^wd^ëkênd/Hoèvèè^nachHnhêe^ hii ons in ziin vaderlüke ermen ge wiegd...? Hoeveel fles fes werm ge maakt?... Hoeveel schone luiers aan- gedaan?Hoe Sikwils "vervelendiong, 7 tegen ons gezegd? Nacht en dao gewroet lol ziin han den krom stonden, om onze mondies te vullen... En onze Tuur weet er weg mee, 7iet vergeten, wat onze ouders deden, toen wit klein waren, hii oud en versleten is, r mag tk hem toch niet in de steek laten, hé gevallen, die kennelijk op een ver gissing toerusten of waarbij geen op zet in het spel is, wanneer tevens blijkt uit voorgaande metingen, dat het teeltrecht in die jaren nimmer is overschreden. Deze toezegging was voldoende om het voorstel-Boven- karspel te doen d-uikelen met 306 96 stemmen. Jonge kwekers. Langdurig werd er gediscussieerd over het 'bekende voorstel-Groote- broek, dat jonge kwekers een steun in de rug wil geven. Ondanks ver schillende en hardnekkige woordjes ter verdediging hield de voorzitter voet bij stuk met te zeggen, dat het voorstel veel te stringent was ge steld. Er zal overigens toch afge wacht moeten worden, wat hét be drijfschap dioet en dan is hét nog de vraag, of het veel kan doen. Er valt misschien in taftaai ongeveer hon derd hectare te verdelen. De gehele vergadering inclusief be stuur, was hét natuur ijk eens met de .grondgedachte van het voorstel, maar 'hét accoord werd tenslotte gegeven Slim maar strafbaar Dezer dagen vond iemand in een HTM-bus een gouden ketting met hanger. De vinder vroeg 'de buspas sagiers of soms iemand dit voor werp had verloren, doch dit bleek niet het geval te zijn. De ketting werd toen aan de chauffeur gege ven, die hem op het kantoor der HTM deponeerde. Enkele dagen later vervoegde zich een dame aan het kantoor van de HTM, die mededeelde op die en die dag en op dat en dat uur in die en die bus een ketting met hanger te hebben verloren. Daar zij een volko men kloppende beschrijving van dit sieraad gaf, werd 'haar de ketting ter hand gesteld. De dag daarop ver voegde zich wederom een dame aan het kantoor van de HTM met het zelfde verhaal. Er werd een onderzoek ingesteld waarbij bleek dat de eerste dame niet de eigenaresse van de ketting was, maar een passagiere, die bij het vin den van het sieraad in de bus had gezeten en op deze wijze het voor werp in haar bezit had willen krij gen, hetgeen haar inderdaad gelukt was. De politie werd in de arm geno men en begaf zich naar het huis van de dame, waar de ketting in beslag is genomen. ZONDERLING VERZOEK VAN DE HOGE COMMISSARIS. De Nederlandse Hoge Commissaris in Indonesië heeft via het ministerie van Buitenlandse Zaken de Vereni ging van Nederlandse Reserve-offi cieren verzocht het maandblad der vereniging niet langer in oranje-om slag naar leden in Indonesië te ver zenden, zo bleek in de jaarvergade ring der veréniging die Zaterdag te Amsterdam is gehouden. De vergadering besloot geen gevolg te geven" aan het verzoek. BEELDEN IN ALKMAAR. De Alkmaarse gemeenteraad zal Donderdag beslissen over het plan van B. en W. om 40.900 te voteren voor aankoop van moderne beeld houwwerken, waarmede men het aanzien van de stad hoopt te ver fraaien. Het ligt in de bedoeling de aan te kopen kunstwerken op te stellen op pleinen, bolwerken en plantsoenen. Met ingang van heden Dinsdag 1 Juni zullen de koffie- en theeprij- zen opnieuw verhoogd worden, zo vernemen wij in vakkringen. De thee zal met 2 tot 4 centen per pak je van 100 gram in prijs verhoogd worden; de stijging van de koffie prijs bedraagt 12 tot 15 centen per 250 gram. Deze verhoging is weder om een gevolg van het prijsverloop op de wereldmarkten. Minimumprijs voor vroege aardappelen 8 cent p.kg. De minimumprijs voor vroege aardappelen is, volgens een mede deling aan cle veilingen, als volgt vastgesteld: van 1419 Juni 13 per 100 kg, daarna vermindert dit weke lijks met f 1 per 100 kg tot 8 mi nimum. Dit is van toepassing voor alle soorten aardappelen, die geveild worden. De regelinge duurt tot de officiële rooidata voorbij zijn. Voor één kwartje haring als zalm Nadat Vrijdagmiddag de „Holland se Nieuwe" nog 2,per stuk kost te en alleen maar voor heel rijke en heel ongeduldige mensen was gevan gen, is de prijs door de aanvoeren van de laatste dagen al anet stevige sprongen gezakt, zodat heel Neder land zich momenteel voor een kwar tje aan het Hollandse zeebanket te goed kan doen. Aetherklanken WOENSDAG. HILVERSUM I, 402 m. 7.0024.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nieuws. 7.13 Gram. 7.30 Gewijde muz. 7.45 'n Woord voor de dag. 8.00 Nieuws en weerber. 8.15 Gram. 8.30 Tot Uw dienst. 8.35 Gram. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Voor de huisvrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 11.10 „Er klopt iets.niet", hoorspel. 12.00 Alt en cembalo. 12.30 Land- en tuin- bouwmeded. 12.33 Gram. 12.59 Klok gelui. 13.00 Nieuws. 13.15 Prot. Inter kerkelijk Thuisfront. 13.20 Metropole orkest. 13.50 Acte II „Lohengrin", opera. 15.13 Kamerork. en soliste. 16.00 Voor de jeugd. 17.20 Gram. 17.30 Orgelconc. 18.00 Mil. caus. 18.10 Zi- geunerniuz. 18.30 Spectrum v. h. Chr. Organisatie- en Verenigingsleven. 18.45 Vocaal kwartet. 19.00 Nieuws, en weerber. 19.10 Boekbespr. 19.25 Gram. 19.30 Buitenl. overz. 19.50 Gram. 20.00 Radiokrant. 20.20 Zen dingsbijeenkomsten. 21.50 Amus. muz. 22.15 Gram. met toelichting. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws en SOS-ber. 23.15—24.00 Gram. HILVERSUM II, 298 m. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.33 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.00 Gym. voor de huisvrouw. 9.10 Gram. VPRO: 10:00 Schoolradio. VARA: 10.20 Voor de vrouw. 11.00 Gram. 12.00 Promenade ork. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Voor het platte land. 12.38 Gevar. muz. 13.00 Nieuws. 13.15 Tentoonstellingsagenda. 13.18 Hawaiianmuz. 13.45 Gram. 14.10 Voor de kinderen. 16.00 Voor de zieken. 16.30 Jeugdconc. 17.15 Politiekapel. 17.50 Regeringsuitz.: Rijksdelen Over zee: De brievenbus gaat open". Cor respondentierubriek o.l.v. Regina Zwart. 18.00 Nieuws en comm. 18.20 Act. 18.30 Gram. 19.15 „De Katholie ken en het socialisme", caus. VPRO: 19.30 „Een Ton voor Triëst". VARA: 20.00 Nieuws. 20.05 Pol. comm. 20.15 Marktprogr. 21.00 „Zolang jij bij mij bent", hoorsp. 22.15 Lichte muz. 22.45 „Tussen mens en nevelvlek", caus. 23.00 Nieuws. 23.15 Socialistisch nieuws in Esperanto. 23.2024.00 Gram.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 6