Wout Wagtmans tweede 8e étappe Wim van Est werd vierde in de negende étappe Een hoge score bij korfbal België-Nederland 7-6 LAC organiseerde goedgeslaagde junioren athletiekwedstrijden RANG m Oceaan MAANDAG 31 MEI 1954 UI' LE1DSE COURANT l WbtUttilAU R/.U1NA 3 De Ronde van Italië Chianciano Terme, 29/5. (Van een speciale ANP-verslaggever). Heuvel achtig terrein, met sterke stijgingen en stevige afdalingen, met haarspeldboch ten. waarvan het wegdek in de Appe- nijnse zon lag te smelten, zo zag de streek, welke de renners in de achtste etappe van Rome naar Chianciano Ter- me, over 195 km. doorkwamen, er uit. Een vriendelijk: landschap met reeds rijpend koren op de hellingen. Een be minnelijk landvolkje, dat iedereen, die met de ronde ook maar iets te maken had, enthousiast toejuichte. De kronke lige weg voerde langs middeleeuwse vestingstadjes, hoog boven op de heu vels gelegen, langs Viterbo. een heel oude vesting met verschrikkelijk smalle straatjes, langs Bolsena, wonderschoon aan een groot meer gelegen, langs Or- vieto, bekend om zijn hooggeroemde wijn. Vier vliegende controles waren in de etappe opgenomen, maar het peloton sliep en zelfs Van Steenbergen, anders altijd actief om punten te verzamelen, was met de rest van het gezelschap, dat voortpeddelde met een gemiddelde van nauwelijks 30 km. in het uur, ingedut. Een rustige etappe, waarin de vermoei den Roks fietste toch maar weer dap per in de voorste gelederen mee kon den bijkomen en degenen, die nog in het bezit van alle krachten waren, zich laafden aan een verfrissende slok wijn, welke de bevolking de renners gul aan bood. Het was de etappe van de enke ling, van de Torpado-man Pettinati, die bijna een uur op Clerici, de leider in het algemeen klassement, achterstond en na Capranica, waar de eerste vliegende controle was gevestigd (47 km.) zich los maakte en de resterende 148 km. in zijn eentje aflegde. De Italianen hadden zich beklaagd, dat zij tot nu toe zo weinig verdiend hadden en dat de buitenlanders met de premies gingen strijken. Petti nati verzamelde echter voor zijn ploeg een paar honderdduizend lives door steeds als eerste de drie volgende con troles te passeren en voorts als winnaar over de streep te gaan. Hij had bij de ravitaillering te Bolsena 5 min. 50 sec. genomen en te Orvieto was de voor sprong tot 7 min. 20 sec. aangegroeid. In de laatste 30 km. spoedden enkele vluchtelingen uit het peloton zich wat sneller naar de moderne hotels van Chianciano Terme, zodat Pettinati vele minuten van zijn voorsprong teloor zag gaan. Wagtmans, Serana, Theissen, een van de drie overgebleven Duitsers en Sctinl joegen achter hem aan. waarbij de man uit Breda het meeste werk deed. Serena weigerde op kop te gaan, kenne lijk met de gedachte om de ijverige Wagtmans in de sprint te kloppen. Maar Wagtmans, die altijd intelligent rijdt, demarreerde op de laatste kilometers en won met 100 meter voorsprong voor Se rena en Theissen. Een tweede plaats in de achtste etappe, tevens een sprong van Wagtmans van de 37e i\aar de 23e plaats in het algemeen klassement, we derom een verdienstelijk resultaat van één der Nederlandse renners. Een etappe-overwinning van onze ploeg zit er één der volgende dagen zeker in. Florence. Zondagavond 30/5. (Van een speciale ANP-verslaggever). Het was overigens een rustige etappe van Chian ciano Terme naar Florence, een etappe zonder historie, zoals wij die kennen uit de ronden van Frankrijk. 87 Renners, die uit het badplaatsje vertrokken, kwa men niet boven een gezapig tempo uit, niemand voelde lust om een jacht te ontketenen. Het bleef rustig in het veld, wellicht met de bijgedachte, dat Maan dag een zware etappe op het programma staat, van Florence over de bergen met slechte stukken weg naar de Adriatische Zee, naar Cesenatico. Voor de eerste maal passeerde de karavaan in de buurt van Pienza wegen met gruwelijk slecht dek: keien, zand, met lelijke clwarsrib- bels, waarop vele bandjes van de velgen sprongen. De mannen van Pellenaars hadden over hun prachtig materiaal niet te klagen. Niemand hoefde af te stappen om een wiel te steken. Trouwens in de negen etappes, welke achter ons liggen, heeft de Nederlandse, ploeg slechts in totaal vier lekke banden gehad en twee daarvan staan op rekening van Thys Roks in diens ongelukkige etappe naar Rome. Enkele kilometers voor Siena, waar de karavaan de middeleeuwen werd binnengeleid, Siena met zijn prach tige gothische dom en zijn smalle steile straatjes, werden de oranjetruien uit hun middagdutje gewekt door de felle kreten: Hup Holland, hup Holland. Een bus uit Rotterdam met vacantiegangers naar Rome en Napels stond aan de kant van de weg geparkeerd. Voor de eerste maal werden de Nederlandse renners door landgenoten aangemoedigd en dank- Pellenaars slachtoffer van autodieven I Pellenaars stapte in Chianciano 1 Terme, het moderne badplaatsje in X de Appenijnen. bekend om zijn ge- neeskrachtig water, met een gezicht uit de wagen, dat op onweer stond, f De tweede plaats van Wout Wagt- X mans, dat was prachtig, maar het i kleine mannetje uit Brabant zal I nog wel meer laten zien in de ber- gen. Waarom hij dan zo ontevreden 1 keek? De Pel had te Rome in de I nacht van Vrijdag op Zaterdag zijn t wagen buiten laten staan, vlak bij het hotel. Garages zijn er niet in het centrum van Rome. De kap van de Cabriolet had hij gesloten. De J portieren wareneveneens op slot. J Niettemin had een onverlaat in de stille nacht kans gezien een ruitje Z in te slaan en het portierraampje open te draaien. Gelukkig was Pel- i lenaars zo verstandig geweest om J al het materiaal uit te laden en ook t de verdere bagage mee naar de ho- j telkamer te nemen. Want men had hem voor nachtelijke autodiefstal- t len in Napels en Rome gewaar- schuwd. Toch bestond dé buit nog uit twee fraaie plaids. Een stevige schade plus een gebroken ruit. Uit J een andere volgwagen van de Giro, welke die nacht naast die van Pel- I lenaars had gestaan, was een tas f ontvreemd. t En Pellenaars mompelde een Ita- liaans woord, dat veel gelijkenis 2 vertoonde met „bandito". i Coppi sloeg inplaats j I van te fietsen j Het gebeurde ergens bij Viterbo, de stad der schone vrouwen, plei- i nen, bronnen en fonteinen. Koblet en Clerici trokken er voor in het i peloton hard aan en hun landgenoot Croci Torti liet in het midden van het peloton een gat vallen, een overbekende tactiek. Coppl, in een J geprikkelde stemming, omdat hij zich sedert enkele dagen niet hele- X maal fit voelt, reed vlak achter J Croci Torti en was over deze me- thode zo woedend, dat hij de Zwit- J ser een klap gaf. De laatste is be- paald geen rustige jongen, hij greep X zijn pomp en sloeg die op het hoofd van Coppi volkomen doormidden. Het is voldoende bekend, dat Fausto t de laatste jaren, na zijn valpartijen, altijd een valhelm in de wedstrijd J draagt en ook ditmaal ontbrak zo'n beschermend middel gelukkig niet. Ricardo Filippi, een ploeggenoot S van Fausto Coppi, die natuurlijk X vlak bij zijn meester reed, kwam X voor zijn baas op. Het knechtje stapte van zijn fiets, dwong Croci Torti hetzelfde te doen en beiden S gingen elkaar midden op de weg met de vuist te lijf. Het liep alle- maal nogal goed af. Maar het be- wijs was geleverd van de spannin- X gen, welke er in het veld reeds en- kele dagen heersen. Koblet met zijn helpers tegen Coppi met zijn knech- ten. dat duel is nog lang niet ten einde. En het slot van het liedje was, dat ook Gino Bartali zich er mee bemoeide en Coppi uitschold i die was immers begonnen met slaan in bloemrijke taal, welke wij gelukkig niet hebben begrepen. ATHLETIEK ELS VAN DER PLOEG VERBETERDE NED. JUNIORENRECORD HOOG SPRINGEN. Tijdens regionale athletiekwedstrijden te Wormerveer zijn enige goede presta ties geleverd. Bij de dames won Ans PanhorstNiessink 't discuswerpen met een worp van 41.33 meter. Zij bracht ook het kogelstoten op haar naam met een afstand van 11.41 meter. Bij het hoogspringen meisjes B-klasse kwam Els van der Ploeg (Suomi) tot 1.525 meter, een nieuw Nederlands ju niorenrecord. Het oude record stond met 1.515 meter sedert 3 Juni 1951 op naam van Nellie Molenkamp. SAAT ZEGEVIERDE TE GLASGOW. Onze landgenoot Theo Saat heeft te Glasgow een 100 yards handicapwed strijd gewonnen en daarbij twee Engel sen, die deel uitmaakten van de Engelse olympische ploeg achter zich gelaten. Saat ging met een meter voorsprong 10.2 sec. door de finish. Op de tweede plaats eindigde Lillington cn W. Jack legde beslag op de derde plaats. ZATOPEK VERBETERT WERELD RECORD 5000 METER. De Tsjechische lange afstandsloper, Emile Zatopek, heeft tijdens internatio nale athletiekwedstrijden te Parijs (hij had toch weer een visum gekregen!) het wereldrecord op de 5000 meter ver beterd en gebracht op 13 min. 57.2 sec. Het oude record stond sedert 20 Sep tember 1942 met 13 min. 58.2 sec. op naam van de Zweed Gunder Haegg. De 22-jarige Engelse athlete Diane Leather, analyste aan de universiteit te Birmingham, die deelnam aan de dames kampioenschappen van de Midland te Birmingham, is de eerste vrouw, die de mijl binnen de vijf minuten heeft afge legd. Zij liet 4 min. 59.6 sec. afdrukken. Eerder op de dag had zij de titel op de 800 meter behouden. Zij eindigde als eerste op deze afstand in 2 min. 14.1 sec. GOEDE REVANCHE DER BELGEN Schaer, Van Breenen, Van Est, Van Steenbergen en Gerrit Voorting, allen in dezelfde tyd als Pasotti. De uitslagen van de negende etappe Chianciano TermeFlorence (174 km.) luidt: 1. Corrieri 5 uur 6 min. 56 sec.: 2. Benedetti; 3. Baroni; 4. Van Est; 5. Bresci; 6. Rosseel; 7. Pellegrini; 8. Bia- gioni; 9. Rossello; 10. Gioli, allen zelfde tijd; 21. het peloton met Pasotti 5.12.25. In dit peloton zaten o.a. Bartali, Roks, Gerrit Voorting, Astrua, Clerici, Coppi, Impanis, Koblet, Magni, Minardi, Monti, Schaer. Van Breenen, Van Steenbergen, en Wout Wagtmans, allen dezelfde tijd an 5 uur 12 min. 25 sec. Na de negende etappe luidt het alge meen klassement: 1. Clerici 56.15.49; 2. Gerrit Voorting 56.27.36; 3. Assirelli; 4. Pellegrini; 5. Minardi; 6. Schaer; 7. Con- terno; 8. Magni; 9. Koblet; 10. De Filip- pis; 28. Wagtmans 56.57.05; 51. Van Est 57.06.11; 62. Roks 57.15.00; 73. Van Bree nen 57.26.38. WOUT VERHOEVEN PROVINCIAAL KAMPIOEN Z.H. Gisteren is op het circuit van Zand- voort het provinciaal kampioenschap van Zuid-Holland voor amateurs over een afstand van 170 km. verreden. Na 75 km. vormde zich een kopgroep van 11 man, onder wie Bos, Vreeswijk, Hamelink, Verhoeven en Kooyman. Nog drie renners voegden zich bij de leiders, maar toen er nog 25 km. gereden moest worden, viel de kop in twee groepen van elk zeven man uiteen. In de voorlaatste ronde nam de Hage naar Hamelink een voorsprong van 50 meter, maar hij werd al spoedig door de achtervolgers tot de orde geroepen. In de laatste 4 km. probeerde Wout Ver hoeven een beslissende voorsprong te nemen, maar ook hij gaf zijn poging op en liet zich terugvallen. Toen er nog tweehonderd meter gereden moesten worden, demarreerde Verhoeven op nieuw en nu zo scherp, dat niemand hem wist te achterhalen. De uitslag luidt: 1. Wout Verhoeven (Overschie) 4 uur 14 min. 7 sec.; 2. G. Velthoven (Poeldijk); 3. Van Vliet (Rot terdam); 4. Hamelink (Den Haag); 5. Kooyman (Den Haag); 6. Wallet (Lei- muiden) 7. Staten (Rotterdam)8. Van der Berg (Sliedrecht)9. Bravenboer rnd«eC"Nèd^andrsL7en!'R0«Vdiim): 10' M°len3ar l'S GraVen" baar voor deze prettige en nationale in jectie draaiden zij de pedalen wat snel ler rond. Het gemiddelde tempo was echter zo laag, dat bij de vliegende controle te Poggibonsi (101 km.) het peloton een half uur achterstand had op het lang zaamste schema, dat aangegeven stond, km. per rur. Pas 60 km. voor Flo rence men kon toch niet met 80 man het stadion van de stad toeren vluchtte een groepje van 7 man weg, Massocco, Benedetti, Gismondi, Franchi, Bresci, Rosseel en Baroni. Zes Italianen en een Belg. Pellenaars, die spijt als haren op zijn hoofd had, dat Wagtmans Zaterdag slechts twee minuten op Pet tinati op de laatste kilometer achter had gestaan, iets wat hem niet bekend was, liet ditmaal Wim van Est gaan. Met Cor rieri en Rossello had Van Est de 7 vluchtelingen bij Empoli snel te pakken, daarbij geholpen door een gesloten over weg, welke kostbare seconden aan de initiatiefnemers had gekost. Met tien man werd de weg van Empoli naar de sta'd der renaissance ingeslagen. Maar Coppi had een seintje laten geven aan enkele mannen van zijn ploeg, met de duidelijke bedoeling het tempo vooraan te minderen, opdat hun campionissimo niet nog meer minuten zou verliezen dan hij al achter was. En de opzet van Coppi gelukte, want vooraan stopte Gaggero af. die zich met nog enkele andere Ita lianen bij de tien leiders had gevoegd, bijgestaan door Gismondi. Indien Wim van Est de illusie mocht hebben gehad, er alleen tussenuit te komen, moet het hem al gauw duidelijk zijn geworden, dat hij tegpn de overmacht van Italianen niet was opgewassen. En zo kwamen 17 man, na de laatste 30 kilometer tussen een haag van duizenden en duizenden toeschouwers te hebben gereden het sta dion van Florence binnen om op de prachtige rode athletiekbaan een sprintje te trekken, dat gemakkelijk door Cor rieri werd gewonnen. Het peloton, in de vier met Thys Roks op de 29e en Gerrit Het is na de 6—2 overwinning op Houtrust het Nederlandse twaalftal niet gelukt te Merksem in België van het Belgische team te winnen. Met 76 moesten de oranjetruien het on derspit delven. En deze overwinning van België is verdiend. De eerste aanval was niet voor zijn taak bere kend cn dit falen heeft een stempel op de hele wedstrijd gedrukt. Bijna 40 minuten werd in de eerste opstel ling gespeeld, waardoor het spelpeil daalde, en verschillende speelsters en spelers zochten hun heil in lijf aan Ulfwerk. De scheidsrechter trad daar niet voldoende tegen op, al was hij lang niet karig met strafworpen. België won de opgooi en wierp uit. Van meet af waren de Belgen gevaar lijk, vooral, door de verre schoten van Schepen en Coremans. De Voos c.s. verdedigden echter goed en daar door duurde het tot 24 minuten na de aanvang voordat Coremans, en dan nog door een foutief uitplaatsen, de score opende. Munnikes schoot even later van ver de bal door de korf (1—1). Toen de samenstelling van het Nederlandse team werd gewijzigd volgden de doelpunten elkaar vlot cp, Reeds na 2 minuten verschalkte Bos zijn tegenstander, doch een mi nuut voor de rust wist Roth van ver gelijk te maken (22), Na de hervatting kon mevr. Mei'k na een combinatie met mej. Heespe- link Nederland weer de leiding ge ven. De voorsprong werd teniet ge daan door mej. Flamand met een schuivingen, in 't persoonlijk klassement vormden dus het belangrijkste resultaat van deze etappe, welke snel in het ver geetboek zal geraken. De uitslag van de achtste etappe van Rome naar Chianciano over een afstand van 195 km. is: 1. Pettinati in 5 uur 56 min. 18 sec.; 2. Wout Wagtmans in 5.58.39; 3. Serena 5.58.43; 4. Theissen in dezelfde tijd als Serena; 5. Sertini in 5.58.50. Met Pasotti in 6.3.28 op de 15e plaats kwamen in een grote groep door Bartali, Coppi, Roks, Magni, Astrua, Monti, Cle rici, Koblet, Impanis, Minardi, Assirelli, Grote deelname Dat de speciale junioren-athlctiekraid- dagen werkelijk noodzakelijk zijn, be wees dc deelname aan de wedstrijden, welke de Leidse Athletlek Commissie Zaterdagmiddag op de sintelbaan in het Sportpark Leidse Hout onder uitstekende weersomstandigheden organiseerde. De sintelbaan was door de regenval in prima staat en mede door dc spannende cn sportieve strijd werden enkele aardige prestaties verricht. Daar de startgelegenheid voor de B- en C-junioren betrekkelijk gering is, was er vooral in deze groepen een groot aantal jeugdige athlcten, die hadden in geschreven. In totaal kwamen er ruim 225 athleten aan de start. Wat de pres taties betreft, er vielen verscheidene uit stekende verrichtingen te noteren. Zo liep C. Robbe (Trekvogels) een voor treffelijke 100 m. in 11.2 sec. In deze finale waren niet minder dan 4 leden van V. L. doorgedrongen, waarvan cr enkele ook prima tijden deden noteren. Bij de 300 m. Jongens A waren het M. Moerland (Pro Patria) en B. Manders (Trekvogels) die voor een aantrekke lijke kamp zorgden en resp. 38.4 en 38.5 liepen. N. Sjerp van V. L. liep een prima 800 m. in 2 min. 4.8 sec., hoewel hij zeer dicht werd benaderd door W. K. Ravensbergen (Holland) met 2, min. 5.2 sec. De 4 x 100 m. estafette werd in de groep A-junioren een ruime overwin ning voor de V. L.-jongens. Bij de B-junioren hadden de athleten J. Westerkamp en W.Grandiek beiden van V. L. een spannend duel op de 80 m.. dat op de streep ten voordele van de eerste werd beslist. Ook in de 4 x 80 m. estafette won de V. L.-ploeg met grote voorsprong. Bij de C-jongens werden vooral op de technische num mers goede resultaten bereikt. P. Nie- horst (Pro Patria) sprong 1.53 m. hoog, terwijl de prestatie 5.64 m. op versprin gen van H. v. Vuurst (WIK) ook belof ten inhoudt. De estafette 4 x 60 m. was voor de WIK-jongens, na spannende strijd met AAVC. C. v. Item (Victoria) wist bij de A- meisjes een tweetal goede overwiningen te behalen op de nummers verspringen en kogelstoten met resp. 1.33 m. 10.975 m. De Warmunda-meisjes N. v Berg en J. Guldemond wisten in de finale van 80 m. de eerste 2 plaatsen te bezetten. Bij de C-meisjes waren het De Bataven, die enkele goede verrichtingen op hun naam stelden. L. de Heyden won m, *t>e vezsmpmnfr van Let op de naam RANG op het beschei het nummer verspringen met 4.03 m., terwijl de estafetteploeg op de 4 x in de goede tijd van 36.7 sec. de eerste plaats bezette. Alles bijeen was het een prettige wed strijd, er waren voldoende juryleden, zodat tegen 6 uur het gehele program- was afgewerkt. Er werd met animo deelgenomen en het is te hopen, dat dit initiatief van de Leidse Athletiek Com. ie andere steden zal aansporen ook dergelijke wedstrijden te organiseren. tijden van de eerstaankomenden zijn; Jongens A. 100 m. .1. C. Robbe. Trekvogels, 11.2. 300 m.: 1. M. Moerland, Pro Patria 38 800 m.: 1. N. Sjerp, V. L. 2.4.8. 4 x 10 Om.: 1. V. L. 47.7; 2. Fortuna 50.4; 3. Holland 50,8. Kogelstoten: 1. J. S. ter Luin, V. L. 12.15 m. Jongens B. Finale 80 m.: 1. J. W. H. Westerkamp, V. L. 9.5. 300 m.: 1. E. v. d. Praagh, DOS 39.3. 600 m.: 1. R. Schoenmaker, V. L. 1.32.5. x 80 m.: 1. V. L. 38.4; 2. Holland 40.3. LDA 40.1; 4. Trekvogels 40.3. Kogel: 1. C. Moersman, Holland 12.29 m. Verspringen: 1. J. v. Beurden, LDA 5.44 m. Jongens C. Finale 60 m.: 1. K. Smit. Holland 7.5. 4 x 60 m.: 1. WIK 31.1; 2. AAV '36 31.4; 3. Holland I 31.9. Hoogspringen: 1. P. Niehorster, Pro Patria 1.53. Verspringen: 1. H. v. d. Vuurst, WIK 5.44 m. Meisjes C. 60 rft.: 1. T. v. d. Zalm, NAC 8.5. 4 x 60 m.: 1. Bataven 36.7; 2. Nieuw Brunh. 37.6; 3. WIK 38.3. Verspringen: 1. L. de Heijden, Bata ven 4.03 m. Meisjes A. 80 m.: 1. S. Rietbergen, Nieuw Brun- hilde 11.4. Hoogspringen: 1. G. van Item, Vic toria 1.33. Kogelstoten: 1. C. v. Item, Victoria 10.975 m. Meisjes C. 80 m.: 1. H. v. d. Breg, Warmunda 10.7. Kogelstoten: 1. G. Schilperoord, LDA 8.02 m. Hoogspringen: 1. W. Tonkelaar, Nieuw Brunhilde 1.33 m. Meisjes A en B. 4 x 80 m.: 1. Nieuw Brunh. (A) 46. 2. Sportief (A) 46.4; 3. MSV (B) 47.—. POSTDUIVEN Rijn en Gouwe. Wedvlucht vanaf Pont St. Maxcence, met 530 duiven. Ge lost om 10.45 uur met Z.W. wind. Snel heid eerste 1262 m. p. m. Uitslag: H. v. d. Berg, Waddinxveen, 1, 12; P. Borgers, Alphen a. d. Rijn, 2, 3; M. Arnoldussen, Alphen a. d. Rijn, 4; E. v. Egmond, Al phen a. d. Rijn, 5; W. v. Leeuwen, Bos koop. 6; T. de Jong, Bodegraven, 7, 17, 24; Chr. Oostveen, Bodegraven 8; W. v. d. Water. Waddinxveen 9. 18; H. Willik, Boskoop, 10. fraaie worp (33). Ook in de tweede beginopstelling faalde de combinatie Munnikes-Woudstra volkomen. Des ondanks maakte mej. B. van de Berg 11 minuten na cle hervatting 43 van voor Nederland. Nederland hacl toen wat overwicht door goed mid denspel van het vak Mulder c.s. Schepers boekte evenwel succes toen de Nederlandse aanvallen op niets uit liepen en België weer het heft in handen nam. Van ver bracht hij de partijen op gelijke voet. In de vol- gende aanval stond de Belg Roth weer voor de korf, een zeer gevaarlijk schutter zoals wederom bleek. Na 25 minuten nam hij een strafworp en het werd 54 voor de Belgen. Na 37 minuten scoorde dezelfde speler het zesde doelpunt. België had toen een prachtige kans om te winnen. Wel liep de zege even gevaar toen de 'Voos een strafworp mocht nemen; hij miste deze evenwel, Even latei- wist de Voos echter toch de achter stand te verkleinen (5—6). Toen wa ren er nog drie minuten te spelen. De Belgisch mej. Adriaenssens ver hoogde de voorsprong tot 75 en België gaf de zege niet meer uit han den! Men hield 'het spel op, doch in de laatste minuut kon .Woudstra de Nederlandse achterstand terugbren gen tot 6—7. CRICKET GOEDE SEIZOEN-INZET VAN AJAX. Het cricketseizoen is door Ajax wel zeer succesvol ingezet. Zater dagmiddag wonnen de junioren met 1 run van Quick junioren uit Den Haag. Ajax 49, Quick 48 runs. Zondag was Rood en Wit III uit Haarlem op bezoek bij het eerste elftal van Ajax aan de Kempenaer- straat. Deze wedstrijd werd door Ajax gewonnen het 75 runs op de eerste innings. Rood en Wit, die in 2 wedstrijden reeds 350 runs gescoord had, kon tegen de sterk bowlende Ajax aan val niet verder komen dan 53 runs, waarvan I. G. Bard 11 runs. Rowlimgcijfers Ajax: H. Vreeken 4 voor 13, R. Tegelaar 4 voor 20, mr, J. J. de Jongh 1 voor 5. Het fielden van Ajax stond eveneens op zeer be hoorlijk peil. Vermeldenswaard zijn de zeer goede vangen van mr. P. v. d. Staal en Ch. van Goor. Ajax scoorde daarna 128 runs, waarvan H. Vreeken 58, B. Spiering 16, mr. J. de Jongh 12 en P. Gans 12 runs. De opname van enkele junioren in 'het Aj'ax-elftal bleek een welko me versterking, zowel voor dc aan val als voor de batting-side. 41 GRN HOOK—LCC. De voor de tweede klasse B van de NCB gespeelde wedstrijd 41 GRN, HOOKLCC eindigde in een draw. GRN HOOK scoorde 185 voor 5 tegen LCC 87 voor 5 (tijd). PAARDENSPORT COURSES TE DUINDIGT. De resultaten van de gisteren op Duindigt gehouden courses zijn. Juliana Lee-prljs. 1. Sirona (N. J. Bloemsaat) 1.29.7; 2. Reine d'Aster; 3. Red Star. Toto: w. ƒ1,60; pl. 1,30. 1,50, 2,40; gek. ƒ2,30; cov. ƒ2,90. Ju-ju-prUs: 1. Quedrupes (N. Doeve) 1.28.1; 2. Pepsi Cola; 3. Oddity. Toto; w. ƒ5,20; pl. ƒ2,20, 2,50, 4,60; gek. ƒ4,60; cov. 6.70. Prijs der veelbelovende!»: 1. Romeo Spencer (F. J. Eerenberg) 1.27.7; 2. Ro land; 3. Roelina. Toto: w. 3.70pl. 1,30, 1,30, 1,50; gek. ƒ2,70; cov. ƒ5,30. Joe AxkitprUs: 1. Quickness (N. J, Bloemsaat) 1.27.9; 2. Rose Marie; 3. Rudi Trothan. Toto: w. ƒ23,30; pl. ƒ3,50, 1,70 4,30; gek. 46,60cov. 2,70. Jugglerprijs: 1. Playsier (J. Wagenaar Jr.) 1.24.4; 2. Oranje Nassau; 3. Ma rijke. Toto: w. ƒ4,90; pl. 1,70, 3,20, 2.— gek. 14,40; cov. 10,40. Junoschkaprijs: 1. Pcarl Spencer CM Vergay) 1.24; 2. Notekraker S; 3. Luxor Toto: w. ƒ1,60; pl. 1,20, 1,30, 2,70; gek. 2,50cov. ƒ2.10. Surpriseprijs: 1, Sans Valcur (H. J. v, d. Kraats), gemakkelijk gewonnen; 2. Silver Slipper; 3. Jnvicta. Toto: w. 1,50; pl. 1,30, 2,—, 4,90; gek. ƒ4,30; cov. 7,30. Knczemprijs: 1. Sagita (A. W. v. Dijk) na strijd; 2. Princesse Martha; 3. Frede- rique. Toto: w. ƒ4.20; pl. ƒ2,30. 3,50; gek. 14,60; cov. ƒ5,20. SombrcffeprUs. 1. Wiribl (A. W. van Dijk) gemakkelijk gewonnen; 2. Tsatli; 3. Disteire. Toto: w. ƒ1,90; pl. ƒ1,20, 1,20; gek. ƒ2,30; cov. ƒ3,30. Totale omzet: 103.825.—. in Er drong zich langzamerhand een gedachte naar voren. Een denkrim- pel trok in zijn voorhoofd. Gister avond was zij in de danszaal. Zij ging even weg en later ontmoette hij haar in het onderste gangboord aan stuur boordzijde. Zij Ibegaf zich naar een der hutten in hef voorschipEn die hut was degene waar later mr. O' Connell dood werd gevonden! Hij onstelde een ogenblik en haalde al les nog eens voor de geest. Er was echter geen twijfel mogelijk. Zij had aan die deur aangeklopt! Dan herin nerde hij zich ook weer het voorval in de halil, midscheeps. De man, die haar zo verbaasd aankeek en die zij zo woest nastaarde, was.hij zou er op durven zwerenmr. O' üonnell! Hij twijfelde een ogenblik aan de uistheid van zijn waarnemingen. Vas het geen verbeelding? De her- nnering was echter nog te vers. Er vas geen twijfel mogelijk. Maar dan had zij toch iets uit te staan met de moord op Pete O' Connell. Mis schien alleen zijdelings, maar het zou toch wel 'te kras zijn, als dit alles op toevalligheden berustte. Zijn detec tive-bloed begon sneller te stromen. Hij rook een spoor. Zonder nog een ogenblik te denken aan het verbod van de kapitein, ging hij na op wel ke wijze hij het meisje om ophelde ring zou kunnen vragen. Tersluiks keek hij een ogenblik in haar rich ting. Hun ogen ontmoetten elkaar een ogenblik en de filmster glim lachte vriendelijk tegen hem. Dan nam hij zijn besluit. Zijn glas op pakkend wandelde hij naar haar 'toe. „Dag stuurman. Hoe gaat het sinds gisteravond?" „Goedenavond, miss Marino", ant woordde Gordon, en hij voegde er behoedzaam aan toe: „Hoe bedoelt u dat zo, sinds gisteravond?" „Och, u was er toch ook bij, toen d-at incident gebeurde, waarover de kapitein vanmorgen aan tafel zo'n lange tirade hield?" O, bedoeld u dat. Ja, ik was daar inderdaad bij. Een betreurenswaar dig voorval. Kende u mr. O' Con nell?" voegde hij er plotseling aan toe. „Nee, ik heb hem nimmer ontmoet. Hoezo?" Verbeeldde Gordon hét zioh maar, of klonk er enige ongerustheid in haar stem? „Ik dacht da't zo", zei hij langzaam. „Wat bedoelt u!" De ongerustheid was nu onmiskenbaar. Uiterst voor zichtig ging Gordon door. „Toevallig was ik getuige bij een ontmoeting tussen u en mr. O' Con nell in de grote hall, gistermiddag." „Ik kan me dat niet meer herinne ren. Er waren zoveel mensen in de hall. Ik ken mr. O' Connell niet." „Dan is er nog iets," hernam Gor don rustig. „U bent gisteravond even weg geweest, terwijl ik even van uw afwezigheid gebruik maakte om naar de stuurhut te lopen. Op de terug weg zag ik u lopen in het onderste gangboord aan stuurboordzijde'. U nam de tweede trap, in plaats van de eerste, die naar de danszaal voert. In de mening, dat u zich in de weg vergistte liep ik u achterna, maar ik zag, dat u aan een der deuren van de hutten in het voorschip klopte." Hét meisje was bleek geworden bij dit verhaal Ze zweeg echter. En Gordon vervolgde. „Op dat moment besteedde ik er echter geen aan dacht aan. Later op de avond, toen ik bij diezefde hut aankwam, viel me dat pas op. Ik vind het vreemd, dat u mr. O' Conned! gaat bezoeken. wanneer u hem niet kent." Er lag een beschuldiging in de wijze waarop Gordon dit zei. Lucia voelde dit ook aan. Er was een felle blos op haar wangen, 'toen zij ant woordde: „Ik wilde een kennis be zoeken en vergiste me in het num mer. Toen er niét geantwoord werd, bemerkte ik mijn vergissing en ging naar hét juiste nummer." „Mag ik dan wéten, wie u wel be zocht heeft?" „Verdenkt u mij soms van de moord op mr. O' Connell?" stoof het meisje op. „Wat denkt u wel, en waar haalt u het recht vandaan, mij deze vragen te stellen?" Gordon, ijzig kalm, negeerde haar laatste vraag. „Hoe. weet u, dat, mr. O' Connel vermoord is? Als ik mij goed herinner, heeft de kapitein al leen gesproken over een ongeval, dat hem overkomen is. Het woord moord heeft hij niét in zijn mond genomen." De filmster beet zich op haar lip. „Iedereen aan boord spreekt er over, dat hij vermoord is," verdedigde zij zich. „Ik weet natuurlijk ook niet, of dit juist is, ik sprak een vermoe den uit." Zij herstelde zich daarna weer en zei: „U hebt geen antwoord gegeven op mijn vraag: wat of wie geeft u het recht mij deze vragen, die een bedekte beschuldiging inhou den, te stellen?" „Niets of niemand, antwoordde «Gordon eerlijk. „Ik stel ze alleen om u te helpen. U ®ult zelf 'toe moeten geven, dat het een enigszins moeilijk parket is waarin u verkeert. Waar om wilt u niet antwoorden op mijn vraag, bij wie u dan wel op bezoek bent geweest. Dat is zoiets als een alibi en hét zal allies aannemelijker doen klinken als andere deze vragen gaan stellen." Er klonk een bedreiging in die woorden. Lucia Marino keek hem angstig aan. „En is daar enige kans op?" vroeg zij. Gordon knikte slechts. Hij voelde iéts van medelijden, die hij echter onmiddellijk weer terugdrukte. Hij wachtte op haar antwoord. „Ik kan u daarop niet antwoorden", zei het meisje dan ineens ferm. „Wanneer die anderen mij deze vraag stellen, dan zal ik hetzelfde antwoorden." Gordon gaf geen antwoord en speelde met zijn glas, dat hij tussen twee vingers rond liet draaien. Er heerste een ogenblik een stilte. Dan nam Gordon weer het woord. „U zult mij toegeven, dat uw verhaal wel op veel toevalligheden geba seerd is...." begon hii Het meisje onderbrak hem. „Voor mij zijn die toevalligheden reële fei ten, die niét ontkend kunnen wor den." „Dat zullen ze wel..,, als u geen beter alibi kunt aantonen." „Dan wacht ik dat maar af. Als ik het goed begrijp, was dit verhoor een soort vriendendienst. - Wel, ik dank u voor dc moeite, doch zal verder geen gebruik maken van uw diensten. Goede morgen." Zij stond op en zonder hem ver der nog een blik waardig te keuren, verliet ze, met haar neusje in de wind, de bar. Verbluft keek Gor don haar na. Dat had hij niet ver wacht. Hij had een vaag gevoel van ongerustheid gekregen. Terwijl hij een sigaret opstak overdacht hij nog eens alles. Wordt vervolgd. Wilt U iets weten? Vraag: Zondagsmissen op de H. Landstichting bij Nijmegen. Antwoord: Alhoewel het buiten het kader van deze rubriek valt om der gelijke inlichtingen te verstrekken, hebben wij thans nog een uitzonde ring gemaakt. De H. Missen zijn V

Leidse Courant | 1954 | | pagina 7