De Radio Rallye werd opnieuw een succes Westlandia promoveerde naar de derde klasse Lisse verloor ook haar tweede wedstrijddoor penalty St. Bernardus promoveert naar de le klas L.V.B. De van Treffers Leids Juniorenelftal klopte het Haarlemse met 6-5 VVO A is gepromoveerd Maar het was een hele opgave om de juiste weg te vinden MAANDAG 31 MEI 1954 DE LE1DSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 2 De Lissenaren hebben hun laatste kans om het tot een beslissingswed strijd te kunnen brengen voor het derde klasserschap niet kunnen be nutten, daar de groen-witten uit Naaldwijk beter spel hebben ver toond, terwijl de achterhoede een hecht defensieblok bleek, waartegen over Lisse niet opgewassen was. Hoe verdiend ook de overwinning voor Westlandia was, een penalty moest voor hen de overwinning brengen, v/el een bewijs, hoezeer Lisse alle krachten had ingespannen om een gunstig resultaat te behalen. Het is een fel promotieduel tussen beide kampioenen geworden dat door enige duizenden bezoekers werd aan schouwd en waarbij om beurten de doelen in gevaar kwamen. Over het algemeen was er in de eerste helft niet veel krachtverschil, hoewel de aanvallen van Westlandia gevaarlij ker waren dan die van Lisse. Wel bracht Lisse het tot enige corners, die, goed genomen door v. d. Voort, resoluut werden weggewerkt zonder dat doelman Verbeek er aan te pas behoefde te komen. Het Lisse-doel ontkwam ternauwernood aan een doorboring toen Baak uitgelopen was, het schot van rechtsbuiten Hakker vloog evenwel naast. Ook v. d. Berg waarop aller hoop voor Lisse gevestigd was, kon niet veel uitrichten, zelfs bij een goede scoringskans faalde hij volkomen, ter wijl kort hierna de goed spelende midvoor v. Zijl van Westlandia kei hard overschoot. Dat de zenuwen nogal in 't geding waren bewees wel een niet te missen kans van v. Leeu wen, die tot wanhoop van alles wat Lisse was, toch niets opleverde en direct hierna was het Westlandia, dat reeds voor een doelpunt wilde jui chen, maar op wonderlijke wijze ging ook deze fraaie kans verloren. De tweede helft begon met een fel overwicht van Westlandia en Lisse mocht van geluk spreken toen de bal over de deklat huppelde, terwijl voorts enige fraaie kansen voor de bezoekers geen succes opleverden. Hoewel Lisse zo nu en dan een veld- rneerderheid verkreeg, waren de ver rassend technische aanvallen van Westlandia het meest gevaarlijk, daar de voorhoede en wel in het bijzonder de beide vleugelspelers zeer tactisch en bewegelijk waren, hetgeen het ergste voor Lisse inhield. Het moet wel voor de eminente Lisse midhalf v. d. Poel een zeer koude douche zijn geweest, toen hij 20 minuten voor het einde door te hard aanvallen een pe nalty veroorzaakte, welke met een kalm berekend schot laag door links binnen P. Jansen in het Lisse-doel werd geplaatst (01). Dit doelpunt bleek de genadestoot voor Lisse te zijn, daar in de resterende tijd West landia een spel begon te ontplooien, waartegenover Lisse niet opgewas sen was. Geregeld zigzagde zij door TAFELTENNIS de Lisse defensie heen en tot twee maal toe werd een doelpunt reeds geteld, de eerste maal ketste de bal tegen de Lisse paal, terwijl in de zelfde minuut aanvoerder P. Ruigrok de bal uit het verlaten doel trapte. Wel stootte Lisse nog even terug, maar de weinige aanvallen waren te doorzichtig. Reeds vele minuten voor het eind signaal stroomde de uitgelaten Westlandia-supporters op het terrein, hetgeen tot gevolg had, dat het toom moest worden gehouden. Het waren minuten van voetbalvreugde voor Westlandia en voetbalsmart voor Lisse, dat geen kans heeft gezien om zich als derde klasse te plaatsen. SJCHBC 1—1. De vierde ontmoeting in de serie r.ederlaagvvedstrijden had gisteren plaats tegen de twee elftallen van HBC uit Heemstede en leverde voor de zeer sportieve gasten slechts een mager resultaat op. Het 2e elftal ver sloeg de gasten met 30, zodat dit elftal in deze 4 wedstrijden nog geen nederlaag te slikken kreeg, wel een mooi resultaat voor de Noordwijkse reserven! SJC speelde gisteren ook een zeer goede wedstrijd en behaalde verdiend voor rust een 10 voorstand. In de tweede helft wogen beide partijen igoed tegen elkaar op, waarbij HBC het gelijkmakende punt wist te sco ren, zodat deze prettige ontmoeting met een gelijke 11 stand eindigde. UITSLAGEN KON. NED. VOETBALBOND Eerste klasse B: GVAVVitesse West II 2e klasse B: VUC—Neptu- nus 10 (Nept. degr.) West II promotie derde klasse: ODSDHZ 1—0 (ODS prpm.); Ex celsior '20Wassenaar 11. Derde klasse B: HPSVGD A (terr. Hoek van Holland) 11 (Hoek van Holland degr.). Promotie vierde klasse: Lisse^ Westlandia 01 (West. prom.); Wes terkwartier'Woerden 21. Vierde klasse D: DonkStolwijk 3—5. DE PROMOTIECOMPETITIES De promotiecomipetitie leverde gis teren een fikse 40 zege van West Frisia op Fluks op, waardoor de Dordtenarcn een lelijke knauw kregen en HVC de beste kansen op promotie heeft. De stand is nl: HVC West Frisia FÖiuks 2 2 0 0 4 3 10 2 2 3 10 2 2 In de andere Westelijke afdeling won DFC met 2—0 van de Baronie, zodat het eindresultaat hier nog moeilijk te voorspellen valt Helmondia 1 1 0 0 2 21 DFC 2 10 12 3—2 Baronie 1 0 0 1 0 02 In de andere groepen werden de eerste wedstrijden gespeeld. WVC speelde gelijk tegen Kimbria (33) en in het Noorden begon Velociitas met een 62 zege op Zwartemeer. JUDO NEDERLAND—BELGIE 2—1 De Nederlandse judoploeg heeft de ontmoeting 'tegen België, die in Krasnapolsky te Amsterdam werd gehouden, met 21 gewonnen. 2-1 zege op VTL na 1-0 achterstand Het was gisteren voor St. Bernar dus een zware opgaaf doordat zij met een gewijzigd elftal naar VTL moest gaan, temeer daar nu de linksback- plaats, door het ongeluk van verle den week niet door Smids kon wor den bezet, al moet direct gezegd wor den, dat Piet'van der Berg zijn taak zeer 'goed Iheeft vervuld. Als scheidsrechter Lolkes de Beer beginnen blaast, is het VTL, dat met wind tegen aftrapt en direct het ini tiatief neemt, waardoor zich al spoe dig enige1 gevaarlijke momenten voor het St. Bernardus-doel voor ging, roert zioh danig en als Joh. de Jong voorzet, weet v. d. Meer de bal te bemachtigen, maar zijn harde ko gel stuit af via een verdediger naar MP IF. v. d. Berg en na een soloren, ge- dóen, maar keeper v~~d. Berg weetvolgd door zuiver gericht en kei- evenzoveel malen goed in te grü- j uard schot, is het 12. Een juweel pen, waarop ook verschillende aan-van een doelpunt, dat wij niet licht vallen door St. Bernardus worden zullen vergeten, v/ant daarmede werd opgezet. Deze zijn echter veel min der gevaarlijk, zodat men uiteinde lijk voor St. Bernardus het ergste vreesde, temeer daar haar voorhoe- I de met Piet de Jong als debutant, I ook nu niet het gewenste samenspel vertoonde. Als VTL weer een snelle I aanval onderneemt mist Huib van i der Zwaan, waardoor de deur ont grendeld wordt en met een keihard schot neemt VTL door haar midden voor de leiding (10). Direct hier na komt VTL nog opzetten en komt de voorhoede van. St. Bernardus er het le klasserschap behaald, v/ant in de nog resterende vier minuten werd er niet meer gedoelput. Hulde aan alle spelers voor deze mooie presta tie, welke op een nader te bepalen avond gevierd zal worden. Veel goals, maar ook veel spanning Op het mooie sportveld van GWS te Sassenheim vond Junior-wedstrijd LeidenHaarlem plaarts. Klokslag 3 uur fluit scheidsrechter v. d. Na gel beide elftallen binnen de lijnen Al dadelijk blijkt, dat beide elftallen gelijkwaardige krachten zijn en hun spel goed verzorgd is, het plaatsen van de bal, positie kiezen met snelle aanvallen, wisselen elkander at Bij een aanval van Haarlem is het de rechtsbuiten welke met een keurig schot de score opent 10. Gelijk trekt Leiden ten aanval, doch een zeker doelpunt wordt dioor de lat ge keerd. Dit is van korte duur daar 3 min. later een der Leidse voorhoe de spelers hard inschiet over kee per's handen 11. Een tweede kans gaat juist vóór lang het lege doel, naast. Weer is het Haarlem rechts buiten, welke inschiet 21. Enkele minuten larter maakt Leiden gelijk uit een corner welke door v. d. Spek onhoudbaar wordt ingeschoten 22. B(i een vrije trap voor Haarlem wordt het Leidse doel voor de derde maal doorboord. De keeper staat te ver buiten zijn doeL De bal gaat over hem heen 32. In een mininum van tijd maakte Leiden weer gelijk 33 uit een ver goed geplaatst schot van de rechtsbinnen. Haarlem krijgt het even kwaad te verantwoorden, bij een hard schot vangt de keeper de bal, doch een eigen back loopt de bal uit keeper's handen voor de voe ten van een Leidse speler, die met een schot Leidenweer de leiding geeft: 4—4. Leiden merkt dat het kan, aanval op aanval volgt en bij een hard schot vangt een der backs de bal op zijn borst en springt in eigen doel 53. Dit wordt Haarlem te bar, Leiden wordt iets terug gedrongen, terwijl bij een keurige Haarlemse aanval de linksbinnen onhoudbaar inschiet 4 5. Bij een Leidse aanval wordt de bal van links mooi voorgezet, komt voor doel, wordt een tikje terug ge speeld voor de voeten van de rechts binnen, een schot volgt, 6—4. Weer haalt Haarlem in door een prachtig doelpunt 56. Nog enkele minuten en de scheidsrechter fluit einde van deze doelpunten-rijke wedstrijd, die Leiden verdiend heeft gewonnen. ZWEMMEN LEIDSE BOLFBREKERS. Nu het weer geleidelijk iets beter wordt, herinneren we aan de oefen- élvonden voor de Leidse Golfbrekers: heren en jongens op Maandagavond 8 uur, dames en meisjes op Dinsdag, avond 7 uur in de Zijl. De LGB zal "ier politie wedstrijden hauden, nl. op 14 en 21 Juni, op 5 en 12 Juli, te 8 uur in de Zijl. De onderlinge wedstrijden zullen gehouden worden op Donderdag 10 Juni, des avonds te 7.15 uur. Voor deze wedstrijden is a s. Donderdag avond voor het laatst aanmelding mo gelijk. Zaterdag speelde het LGB-zeven- tal zijn tweede wedstrijd tegen ZIOS III in Den Haag. De Leidenaars won nen met 50. Na afloop verzamelden de spelers en bestuurders zich in een der mooie zalen van de Sikkens Lakfabrieken, welke de directeur beschikbaar had gesteld voor het verorberen van de lunchpakketen. De koffie en aman delbroodjes, aangeboden door de di rectie, worden door enige dames ge presenteerd. Tijdens deze maaltijd werden door de wn. voorzitter en voorzitter v. d. Aart van de Haar lemse Bond hartelijke woorden ge wissel. Men sprak van het voorne men een jaarlijkse ontmoeting te or ganiseren. Hierna gingen allen naar de wedstrijd UVSStormvogels. VNL. De uitslagen waren: ad- spiranten: VNL aAltior a 13. Junioren: VNL ALisse A 11; V NL B—SJC B 3—3. Vriendschappelijk: Teylingen 2 VNL 1. 3—0: Teylingen 3—VNL 2, 82; Teylingen 4VNL 3, 81. VOLLEYBAL DE NEDERLANDSE KAMPIOENSCHAPPEN In het RAI-gebouw te Amsterdam zijn Zaterdag de Nederlandse vol leybalkampioenschappen verwerkt. De uitslagen van de finales luiden: Dames: Om de eerste en tweede plaats: Celebes (Den Haag)Boe merang (Amsterdam) 13 (156, 1015, 1315, 1315). Om de der de en vierde plaats: Union (Nijme gen)CJO (Leeuwarden) 30 (15 —8. 15—7, 16—1.4) Heren: Om de eerste en tweede plaats: R.V.C. (Rijswijk)—S.O.S. .(Utrecht) 3—1 (15—12, 13—15, 15— 10, 157). Om de derde en vierde plaats: Mesacosa (Groningen)— V.C. Den Bosch 3—2 (10—15, 15—5, 9— 15, 15—2, 15—U). RUGBY Op het Wilhelmus'terrein in Voor burg is een rugbywedstrijd gespeeld tussen Nederland en België. De Bel gen wonnen met 63, na bij rust met 30 te hebben geleid. Nerveuze wedstrijd met één doelpunt In een zeer enerverende wedstrijd heeft VVOA de kans op promotie niet onbenut gelaten. Slechts één doelpunt, dal pas ver in de tweede helft werd gemaakt, was daarvoor voldoende. Precies op tijd traden twee gelijk waardige en oude bekende ploegen in het veld. De thuisclub verscheen met één invaller. KRV pakt direct energiek aan. Kee per Roos. die deze middag in goede vorm stak moest meteen handelend optreden om erger te voorkomen. Weer komt KRV terug, maar de achterhoede is paraat en zet met verre trappen de voorhoede aan het werk, die echter bij de hechte KRV- verdediging veel tegenstand vindt. Zo spelen beide elftallen geruime tijd verder, waarbij van serieuze scoringskansen geen sprake is. Wel is KRV iets in de meerderheid, maar zij weet dit niet uit te buiten, ter wijl het in de WOA-voorhoede niet erg vlotten wil. Blijkbaar doen de zenuwen, welke dergelijke wedstrij den beïnvloeden, de spelers geen goed. Met blanke stand gaat de rust in, zodat de vraag volkomen open blijft wie als gelukkige uit deze strijd te voorschijn zal komen. Na de hervatting is de VVOA- achterhoede geruime tijd meester van het veld en evenals vorige week volgt er weer een „bekend kwar tiertje" zonder echter tot doelpun ten te kunnen komen. Door slecht schieten en te kort spel worden ve le kansen om zeep gebracht. Ook K RV probeert het dan weer herhaal delijk, maar steeds is keeper Roos op zijn plaats. Zo verstrijkt de tijd met wisselen de kansen, zonder geluk echter, zo dat de meesten zich. reeds met een Vanwege een klem nrisverstand mindeT aan te pas, maar haar had de aankondiging \an de door „„la Treffers te organiseren clubkam pioenschappen, blijkbaar niet tijdig f i achterhoede denkt er anders over en i alles wordt afgeslagen en naar ge Uit alle delen van het kel£ rond Den Bosch op de land, uit België en Duits- kaart werden getrokken en land zelfs, waren de deel- de te volgen route een ge- j. rprtartip hereikt en kon hiervan i i3n£ de eerstc helft verstrijkt weet iaMU. «aiCu «c ue te v«t*cu xuuie eeu ge- aldus in ons blad van Zaterdag "eer. St 3err-ardu5 toch meer terrein te 1 nemers voor de Zaterdag deelte van het Utrechtse JL.ii- C» .PTr,.akt ,Vnrden Oneetwii- veroveren, zodat zij haar voohoede gehouden Radio-Rallye op- polderlandschap efc het iTwinin al- Steeds weer aan het werk zet. Ver- gekomen. Tweehonderdvijf- Brabantse heidelandschap feld is dit van nadelige invloed ge weest op het aantal belangstellenden, want zelfs diverse getrouwe suppor ters waren thans niet bekend met deze gehouden wedstrijden. Zoals gebruikelijk vond deze jaar lijkse strijd om de persoonlijke kam pioenschappenvan Treffers ook nu weer in de veilinghallen plaats. Op merkelijk was, dat de deelname van de dames dit jaar wel erg gering was. en zeer zeker behoeft dit leden tal thans wel enige aanvulling. Gro te verrassingen hadden tijdens de wedstrijden niet plaats. Wel viel het deze keer op, dat het verschil tussen de hoofdklassespelers en de daarop volgende overgang en 2de klasse spe lers maar heel klein meer is. Zo moest b.c. Wout Heemskerk eenmaal in de voorronden Jos v. d. Meer geluk wensen en verloor Nico Heemskerk eenmaal van J. v. d. Zwet en won deze ternauwernood van de in zeer goede vorm spelende Arie Hoogen- boom. Zodoende was er volop strijd met vele goede en zeer spannende partijen. In de A-klassc was het tenslotte W. Heemskerk, die wederom club kampioen werd door in de finale van J. v. d. Zwet te winnen. In de B-klass was het Ton Vol- water, die na vele zware partijen Zich voor een jaar clubkampioen kan noemen door een overwinning in de finale op K. v. d. Meer. Bij de dames een prolongatie van Jeanne Heemskerk na een zusterlijke finale. Mej. Nel Stockmann herhaalde de krachttoer van het vorig jaar m de B-klasse en kreeg een felicitatie na de finalepartij van Jopie v .d. Meer. Bij de junioren een finale tussen K. Verhaar en G. Termeulen, welke Eerstgenoemde wist te winnen, en bij de aspiranten was het Kees v. d. Zwet, die de eerste prijs mee naar huis mocht nemen voor J. Verhaar welke tweede werd. Al met al we derom een zeer geslaagd tournobi, waarbij de wedstrijdleiding bij de heer Jac. Bakker in zeer goede han- len bleek. De heer A. Str°ver, welke de plaats Van voorzitter LV van Berkel innam, leikte onder goed gekozen woorden Cie prijzen uit. Hedenavond geen trainen. tig in getal waren ze en een cirkelgang van zwarte onder hen was ook Leiden lijnen toverde, begrepen en omgeving ditmaal aar- we, dat tmen „van goeden dig vertegenwoordigd: Lei- huize" moest komen om uit den, Voorschoten, Wasse- dat warnet vgn cirkels en naar, Noordwijk, Bodegra- lijnen en zwart-getekende ven en Woerden in de wegen wys te worden en Toerklasse en voorts Kat- te slagen in de opgaven om wijk a. d. Rijn, Wassenaar op dat landweggetje en en Woerden, ook in de dót zandpaadje, dat straat- Sportklasse, zagen we dit- je of dat steegje in de ver maal in de in enkele jaren eiste richting de controle- bijzonder populair gewor- post te vinden, die de con- den Radio Rallye, die de trolekaarten van het ver- Hertogrijders uit Den eiste stempel voorzag Bosch in samenwerking En we hebben de route met de K.R.O. organiseert, meegereden: van Herwij- Genietend van de gast- nen naar Zalt-Bommel, vrijheid, ons geboden doof naar de A.N.W.B.-wegwij- de heer E. G. Zwolsman, zer te Velddriel, naar de die tezamen met de heer A. F. A. van Weezei Er- rens als kaartlezer in een Ford deelnam aan deze rallye, hébben we de er varingen van de doorsnee deelnemer kunnen meebe leven en kunnen mee-on- dervinden. Ervaringen zijn het in derdaad wel geweest, want de opgaven, waarvoor de deelnemers zich geplaatst zagen, waren zeker niet gemakkelijk. Te ruim 8 uur waren we in Den Haag gestart en bruj__ door de kletterregens ging Eerghem, Hees, Berlicum, het via RotterdamAl- Schijndel, Boxtel en wat blasserdam naar Herwij- verder op de voorgeschre- nen, waar we in een rus- ven route lag, we hebben tig cafétje aan de dijk meegereden en meegehob- langs het Merwedekanaal beid op de karresporen van voor het eerst gelegenheid de zandwegen en -wegge- 'nadden tot verpozen. „Voor tjes, meegeraced op de gro- het eerst", schrijven we, te wegen, wanneer dff ver want we konden toen nog loren gegane tijd van zoe- niet weten, dat de organi- ken ingehaald moest wor- satoren van de Rallye de den en we prezen ons ge- deelnemers voor zulke wel- lukkig, dat we dat alles iswaar niet onoplosbare, mochten meemaken in een maar toch inderdaad wel stevige Ford, die wel een Boodschappendienst schillende kansen worden evenwel om hals gebracht en aan de andere kant is 't bij een gevaarlijke aanval alweer hetzelfde zodat de rust aan breekt met 10 voor VTL. Na de rust is het voorlopig VTL, dat de toon aangeeft, maar keeper v. d. Berg staat als een rots in de branding en ranselde verschillende onhoudbaar lijkende doelpunten uit zijn heiligdom. Als de supporters van St. Bernardus met angst en be ven een 2e doelpunt verwachten van VTL, zijn het de stoere spelers van de Rijndijk, die er anders over den ken. Zij weten zich langzaam maar zeker aan de VTL-druk te ontwor stelen, en gaan onder luide aanmoe digingen van de talrijke supporters tot de aanval over. Uit een hiervan speelt Johan de Jong d» bal naar zijn broer die even aarzelt en dan zeer zwak op doel schiet, zodat de bal een gemakkelijke prooi wordt voor de VTL-foaok, deze raakt het leer maar half, zodat De Jong de bal opnieuw bemachtigt. Zijn te kalme schot zou voorlangs het doel gaan, doch de bal raakte juist het been van een back, waardoor het leer onhoudbaar voor de VTL-keeper in de uiterste hoek verdwijnt (1—1). Een groot gejuich steeg op uit de St. Bernardus-schare, want met nog twintig minuten te spelen is nu alles weer mogelijk. Iedereen voelt, dat wie het volgende doelpunt maakt zich eerste klasser mag noemen. VTL is direct hierna gevaarlijk, maar de Bernardus-achterhoede met Van der Zwaan aan het hoofd keert alles onveibiddellijk. Eenmaal zien wij keeper Van der Berg in deze spannende strijd hoog opspringen om op meesterlijke wijze de bal te be machtigen. Direct hierop wordt Van der Bere toch gepasseerd, en geheel moeilijke problemen zou stootje kon verdragen. VTL juichte reeds, doch de scheids- plaatsen, dat er daarna Maar we ervoeren daar rechter constateerde terecht buiten-1 nauwelijks nog gelegenheid bij ook, dat er èn voor de medelijden met hen, maar te voorschijn getoverd en dat medelijden veranderde we geloven, dat er weinig* ook weer op slag als we deelnemers zullen zijn ge- hoorden en zagen met hoe- weest, die bij de boodschap- gehaald kon worden. Ên Het was bovendien een het „succes" dat dan tel- welkome afleiding in het kens opnieuw van de con- gejacht en gezoek naar op- troleposten klonk, gaf nieuwe moed te vervolgen. De boodschappen. En behalve de rc moeilijkheden HHIgegeven, en gevraagde we- nieuwe moed om de route gen en men vergat er de andere moeilijkheden door. Maar het behoeft intus sen niet gezegd, dat dit alles heel wat en voor ve len zelfs teveel tijd ver eiste, zodat men tenslotte hoe zonderling ze soms ook maar met meer of minder waren toch niet het moei- strafpunten op tijd in Den ding had al gauw geleerd, watten snor, de laatste dat men om succes te heb- boodschap aan de eind- ben met deze opgaven, be- controle mocht melden. De resultaten. 't Was er druk Zater dagavond in Den Bosch. Tussen 5 en 7 uur konden de deelnemers verwacht worden, maar er kwamen er meer dicht bij 7 dan bij 5 uur. omdat men het er over het algemeen wel over eens was, dat de rallye niet alleen zwaar, maar vooral tijdrovend was ge weest. En de uitslag? Eerst te gen het middernachtelijk uur konden de eerste re ven, want een mangel- sultaten bekend gemaakt knoopje vindt men nu niet WOrden. Winnaar in sport- bepaald in een polder- of klasse werd de equipe P. heide-landschap en een ui jetten—J. Smulders uit heeft men eerder bemach- Boxmeer (Vauxhallj met tigd in de nabijheid van 533 strafpunten. Eerstc i> een boerenhoeve dan in een de Tourklasse was de equi- stad. Vijf breisteken van pe \y. R. LubsenJ. Ger- sajet opzetten op een rietje rjts uit Rotterdam (Volks- is een opgave, die voor een wagen) 1020 strafpunten. man in een auto wel een onze gastheer E. G. Zwols- bijzonder zware opgave man met zijn teamgenoot A Van mangelknoopje tot gesnipperde ui, stopverfpoppetje en beschuit met muisjes t ;en bij Rosmalen, naar ter deed wat meer in de „bewoonde wereld" te blij- mag schijnen, maar het werd toch maar uitgevoerd, maar toen we na enig zoe van Weezei Errens (Ford) eindigde op de 19e plaats met 1524 strafpur.- spel; dit wordt het keerpunt in deze soannende en sportieve strijd, want de nog resterende tien minuten zijn practisch geheel voor St. Bernardus. De ene gevaarlijke aanval volgt op de ander. VTL raakt zichtbaar uit gespeeld door vermoeidheid. De St. Bernardus-voorhoede, krachtig ge steund door de balflinie en verdedi- was even uit te blazen. bestuurder èn voor de Toen immers te ruim kaartlezer heel wat nodig half tien via de KRO de was om de opgaven tot een route uitgestippeld was, goed einde te brengen. We welke men had te rijden hadden om 1 uur al rustig en de kaartlezers aan het ons twaalfuurtje opgepeu- werk gingen om de vijf- zeld, maar onze gastheren tien gestelde opdrachten in hadden nog geen tijd ge- beeld te brengen, toen we had zelfs daaraan té den- zagen hoe allengs meer cir- ken en we kregen soms echt ken een kluit stopverf te ten. Nog zo gek niet onder pakken hadden gekregen, de 125 deelnemers in deze ten. Wat wij evenwel niet klasse werd beritter hadden, had een ander, het door de KRO uitge- want een volgende deelne- loofde televisie-toestel en mer kwam met een heel de wisselbeker van de Her zakje krenten aan, zodat togriiders. terwijl de heer we prachtig over en weer konden delen. Zelfs de be schuit met muisjes werd J. Smulders als kaartlezer de bronzen plaquette van Prins Bernhard veroverd gelijk spel verzoenen. VVOA houdt echter moedig vol en goed gesteund door haar middenlinie zijn er toch mogelijkheden op winst. Hetgeen 7 minuten voor tijd tot uiting komt. Bij een vlotte aanval komt de bal vrij bij de goed meegekomen links half Van der Poel, die zich geen ogenblik bedenkt en onmiddellijk een hard zuiver schot afvuurt, dat in de uiterste rechterhoek over de Iets te ver opgestelde KR V-doelman in het net verdwijnt en grote vreugde in de WOA-gelederen doet op waaien. Nog is de strijd niet gewon nen, want KRV ziet het gevaar in en stuurt alles naar voren. Zelfs de backs. Benauwde momenten spelen zich nog af, lat, paal en benen bren gen redding, totdat de scheidsrechter het verlossende signaal geeft en vele supporters het veld opstromen om de gelukkige spelers te complimen teren, Bloemen worden door de KR V-aanvoeder aangeboden, terwijl de heer Nieuwenhuizen als lid van de L.V.B. een prachtig toepasselijk woord tot beide elftallen spreekt. HOCKEY NEDERLAND B—FINLAND 3—0. In het Wagenaar-stadion te Amstel veen heeft een Nederlands B-elftal een 30 overwinning behaald op de heren van Finland. Bij de rust was de stand 10. Negen doelpunten heeft het Ne derlands B-elftal tegen Finland ge scoord, maar slechts drie daarvan werden goedgekeurd. De overige zes (drie voor en drie na de rust) kon den wegens kleine overtredingen geen goedkeuring van de scheidsrech ters krijgen. Met deeze reeks is evenwel duide lijk aangetoond, dat er in de ach terhoede van het Finse elftal iets ha perde. Met groot enthousiasme wier pen de Finnen zich in de strijd, maar, hun spelopvatting en sticktechniek staan nog ver achter bij die van hun Westeuropese sportbroeders. Maar de Finnen beoefenen deze sport pas en kele jaren en krijgen in het hoge noorden weinig gelegenheid voor con tact met betere ploegen. Daarom maakt het elftal nu een lange trip door West-Europa. Zouden echter alle gescoorde doel punten toegekend zijn, dan zou het Nederlands B-elftal daarmee een zeer geflatteerde overwinning behaald heb ben, want zo groot was het overwicht ook al weer niet. De keuzecommissie had een niet te sterke ploeg samen gesteld en probeerde enkele jongere spelers. Van hen is linksbuiten Vor- felt (Laren) het meest opgevallen. DE KWESTIE VAN DE OUTBULLY In een bijeenkomst van de Inter nationale Hockey Board is de kwes tie om de outbully te vervangen door een vrije slag besproken. Besloten werd om de wijziging nog niet defi nitief in te voeren, doch er voor een periode van drie jaar mee te experi menteren. De heer M. G. Cowlishaw secretaris van de Board, legde er nog eens de nadruk op, dat hierdoor dus geen wijziging is gebracht in de spelregels. „De Board zou gaarne zien, dat alle clubs over de gehele wereld ge durende drie jaar de proef namen, zuiver als experiment bedoeld" al dus spreker. „De kwestie zal later nadat dus ervaring is opgedaan nog eens ter 'tafel komen". WATERPOLO SLEUTELSTAD OP UTRECHTSE POLODAG. Tijdens de Zaterdag on Zondag in Utrecht gehouden polodagen van UZSC, kwam de Sleutelstad in de eerste ronde uit tegen het Utrechtse DKR. 1 deze ontmoeting namen de Utrechtenaren de leiding, waarna zij de stand nog opv-oerden tot 20. Uit een strafworp kon Sleutelstad voor een ruststand van 21 zorgen. Na de rust liep DKC weer uit tot 31. Daarna sloeg Sleutelstad met enkele mooie doelpunten terug, zodat de eindstand een gelijk spel (33) werd. Bij het nemen van de stafwoipen wa ren de Utrechtenaren gelukkiger. LAWNTENNIS TENNISVERENIGING ..VOORHOUT". 7 Juni a.s. wordt er een wedstrijd ge speeld tussen de tennisvereniging Voor hout en de R.K. tennisvereniging „Tey lingen" uit Sassenheim. 12 en 13 Juni wordt er een onderling tournooi gehouden, waarvan de finales gespeeld worden op 19 en 20 Juni.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 6