DE TAMTAMKLOPPER De Siamese tweeling uit Friesland I eenm'e'u[ wordt Zaterdag 12 Juni gescheiden Personeeltekort leidde tot een bedenkelijk experiment In September volgend jaar nieuw Cadier Keer? De regering van Oost-Pakistan afgezet MAANDAG 31 MEI 1954 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 3 HIEP HIEP 20 PERSONEN IN GROENE OPERATIEZAAL Folkje en Tjitske de Vries, de beide meisjes uit Molenend, het dorpje uit de Friese wouden, die sinds 8 November j.l. plotseling: wereldvermaardheid hebben gekregen, zullen op Zaterdagmiddag 12 Juni ieder hun eigen bestaan gaan leiden. De Zaterdag is gekozen, omdat dit een dag is van betrekkelijke rust in een ziekenhuis, en vooral in de operatiekamer, die voor dit doel ge heel in beslag genomen moet worden. Een team van tweemaal twee Friese chirurgen zal de operatie uitvoeren, bijgestaan door tweemaal twee assisterende zusters, een narcotiseur met zijn assistenten en de z.g, omloop-zusters, in totaal bijna twintig. zusje. Is de huilbui over, dan trekt de maagwand zich weer terug. Uit drukkelijk werd er op gewezen, dat scheiding van een tweeling, hoe gun stig de omstandigheden ook mogen schijnen, nooit mag worden gebaga telliseerd, want er kunnen steeds om standigheden optreden, die niet te voorzien waren, al is dan ook met alle eventualiteiten rekening gehou den. Grote spanning. Van het geheel zal een kleuren film worden gemaakt door de Neder- Goede ontwikkeling De tweeling is nu zeven maanden oud. Hoewel het voorkomen van een Siamese tweeling een zeldzaam heid is, komen er toch per jaar nog een half dozijn ter wereld. Over de oorzaken van de geboorte van een gewone tweeling en zeker van een Siamese, weet de medische weten schap nog lang niet alles, maar zeker is dat de deling van de eicel hier een belangrijke rol speelt. Afwijkingen. Wat nu de Friese tweeling be treft: De brug, waardoor beide lichaampjes aan elkaar zijn verbon den, heeft een lengte van 8% cm. en een omtrek van 19 y> cm. Zij loopt van de onderkant van het borstbeen tot aan de navel. Hoewel tweelingen bijna altijd eeh sprekende gelijkenis vertonen en de geestelijke overeen komst, vooral bij Siamese tweelin gen, zeer groot is, zijn er toch ook verschillen te constateren in de bouw van het lichaam en in de ont wikkeling. Folkje bijvoorbeeld is wat zwaarder van bouw dan haar zusje en zij is ook veel actiever en feller in haar uitingen. Bij het drinken moet zij gehandschoend worden om dat zij Tsjitske anders krabt. Geen bagatel. Dat de tweeling voorspoedig is op gegroeid, moge blijken uit de toena me van het gewicht van 6\Z kg. bij de geboorte tot 15 kg. nu. Een prachtig gewicht voor een tweeling van 7 maanden, die natuur lijk niet met de borst gevoed kon worden. Een typische omstandigheid bij deze vergroeiing is ook, dat wan neer Folkje 'huilt, haar maag zich uitstort in de buikholte van haar landse industrie van wetenschappe lijke films, waarvoor de kosten wor den gedragen door een Fries bedrijf. Daarom en ook om de operateurs meer licht in de diepte te geven zal de gehele opei'atiekamer met allen en alles wat er in is groen gekleurd en gekleed zijn. Slechts die medici, die bij 'het onderzoek waren betrok ken, zullen op een afgescheiden ge deelte van de operatiekamer het proces mogen volgen. Dc kinderen zullen op de gebruikelijke manier onder narcose worden gebracht. Slechts één narcotiseur zal hierbij op treden, om de zaak .in eigen hand te kunnen houden. Beide meisjes zullen tegelijkertijd genarcotiseerd worden, teneinde te voorkomen, dat de opera tie langer duurt dan noodzakelijk is. Met spanning wachten ook de medici de komende operatie af. Niet omdat niet alles tot in de finesses is gere geld en bekeken, maar vanwege de postoperatieve phase, dat wil zeggen, om de toestand direct na de schei ding, die niet voorzien kan worden. Kath. Onderwijzers vergaderden KOSTEN EEN MILLIOEN Men heeft een begin gemaakt met de afbraak van het door brand ver woeste gedeelte van het missiehuis te Cadier en Keer. Zodra de sloplngs- werkzaamlieden zijn beëindigd zal een begin worden gemaakt met de bouw van een nieuw modern missie huis naar voorlopig ontwerp van ir. A. Swinkels te Maastricht. Het definitieve plan is nog in voor bereiding. Men hoopt tegen Septem ber van het volgend jaar grotendeels klaar te komen. De kosten worden geraamd op ruim één millioen gul den. Het ligt in de bedoeling dat het college „Nieuw Herlaer" van de Afri kaanse missies te St. Michielsgestel, in het nieuwe missiehuis te Cadier en Keer zal worden ondergebracht. In een Zaterdag te 'sGravenhage gehouden bijeenkomst van het be stuur en het curatorium van de stich ting Oranjehotel is prof. mr. R. P. Cleveringa, hoogleraar te Leiden, ge- installeerd als voorzitter. Hij neemt als zodanig de plaats in, welke is opengevallen door het overlijden van drs. G. Bis. De vice-voorzitter, de heer H. C. Pieclt, verrichtte de instal latie. De jaarlijkse reünie van oud-ge vangenen en nabestaanden van oud gevangenen, die de doöd hebben ge vonden, zal op 25 September worden gehouden. Wat moet gebeuren met jeugd van 12-15jaar? In hotel Smits te Utrecht heeft Za terdag het Verbondsbestuur van het K.O.V. vergaderd en zijn enkele han gende problemen besproken. Bij het begin van de vergadering is een tele gram aan Z.K. de Paus gezonden in verband met de heiligverklaring van Pius X. In zijn openingswoord heeft de voorzitter van «het K.O.V., de heer Derksen, over het ontwerp Verlofs- besluit en over het ontwerp besluit tot toekenning van fictieve diensttijd gesproken. Over beide besluiten is overeenstemming bereikt. Binnenkort komen beide onderwerpen in het Ge organiseerd Centraal Overleg aan de orde. Het bestuur verwachtte dat de onderhavige besluiten spoedig zullen worden afgekondigd. De vrijstelling. Het rondschrijven van de minister van Oorlog over de vrijstelling van opkomst in militaire dienst voor pas- geslaagde onderwijzers stemt tot vol doening. Wel wordt betreurd, dat deze mogelijkheid niet wordt uitgestrekt tot onderwijzers die reeds in militaire dienst zijn. Bezorgdheid is voorts uitgesproken over de plannen van de gemeente Rotterdam om bepaalde kleuteronder wijzeressen na een aanvullende scho ling in de eerste en tweede klas van de lagere school te werk te stellen. Het Verbondsbestuur realiseert zicK de grote nood, waarin het onderwijs door het tekort aan leerkrachten ver keert. Het betwijfelt echter of het plan Rotterdam wel een aanvaard bare oplossing geeft. Men ziet er een uitholling van de Lager-Onderwijs- wet in, terwijl de publicaties in de pers aanleiding geven tot de vrees, dat de finantiële gelijkstelling tussen het openbaar en het bijzonder onder wijs in het gedrang komt. Geen bevredigend antwoord. Nogmaals wordt de nadruk gelegd op het steeds stijgend tekort aan leer krachten bij het U.L.O. In verband met een motie, aange nomen door het Ned. Verbond van Directies van Nijverheidsscholen, waarin o.a. wordt aangedrongen op het vormen van voorbereidende klas sen aan alle lagere scholen (techni sche) wijst het Verbondsbestuur erop, dat nog steeds geen bevredigend ant woord is gegeven op de vraag, welk onderwijs noodzakelijk is voor de leerlingen van 1215 jaar. Deze vraag is momenteel aan de orde in het pas opgerichte Kath. Paedagogi- sche Centrum, terwijl ze ook zal wor- nieuwe iep Al sinds lang is het met de Neder landse iep, die de koele sfeer in de Hollandse lanen moet scheppen, maar droevig gesteld, want de bomen heb ben erg te lijden van een ziekte, waarvan men het ontstaan en de aard nog niet volledig doorvorst heeft. Zo was de toestand enige tijd gele den, maar de minister van Verkeer en Waterstaat heeft thans de Kamer kunnen verblijden met de medede ling, dat men een nieuwe bestrij ding gevonden heeft, doordat men te weten is gekomen, dat de ziekte ver spreid wordt door de spintkever. De ze kever bestrijden wordt nu de hoofdphase in het gevecht om de iep. Inmiddels is door kruising een nieuw soort iep ontstaan, die binnen kort de Nederlandse lanen zal gaan sieren. Deze nieuwe iep is, wat be treft vorm en groeikracht, gelijk aan de vèrtrouwde „Hollandse iep". INTERN. KATH ESPERANTO- CONGRES TE ADAM. Voor de 25e maal houden de katho lieke Esperantisten hun internatio naal congres. De Nederlandse afde ling van de internationale Esperan tisten Unie is de eer te beurt geval len als gastvrouw op te treden voor de katholieke Esperantisten uit vale landen, die dit congres zullen bij wonen. Dit 15e congres van IKUE wordt gehouden van 31 Juli tot 5 Augustus a.s. te Amsterdam in het R.K. Meisjes-Lyceum, Reinier Vin- kelskade 53. den voorgelegd aar* de Kath. Cen trale voor stuuie en research. Zolang dit probleem niet volledig is opgelost acht het K.O.V. de oprichting van deze voorbereidende klassen op zijn minst prematuur. Verslag werd tenslotte uitgebracht over -het Congres van het Bureau In ternational du Travail te Genève. Ge wezen werd op de ontstellende achter stand, die de katholieken hebben op internationaal terrein. Dit punt zal in de komende jaren de volle aan dacht van het K.O.V. hebben. Ontploffing in vuurwerk fabriek ERNSTIG GEWONDE Door nog onbekende oorzaak is eert vuurwerkfabriek tc Maarssen Zater dagmiddag tot ontploffing gekomen. De eigenaar van de fabriek, die in zijn tuin aan het werk was, werd door het uitschietende vuur getrof fen en wist zijn leven te redden door brandend in een sloot te springen. Toch moest hij met zware brand wonden naar het ziekenhuis vervoerd worden, waar zijn toestand levensge vaarlijk geacht werd. Nederland exporteerde in 1953 meeste eieren Dit jaar groter aantal maar lagere opbrengst Terwijl Nederland het vorig jaar met een eieruitvoer van 1639 millioen zijn grootste concurrent Denemarken voorbijstreefde en zich aan de top van de wereld-eier-export-ladder plaatste, wijzen de resultaten tot nu toe aan, dat 1954 een nieuw record zal brengen, want tot nu toe werden ruim 700 millioen eieren geëxpor teerd, hetgeen ruim 100 millioen meer is, dan in dezelfde periode van het vorig jaar. Inmiddels staat wel vast, dat in guldens berekend het record van het vorig jaar niet gebroken zal worden, j want de opbrengst Ls thans met 90 j millioen gulden ruim 2 ton lager dan j het vorig jaar, toen de aantallen ge ringer waren. DE 25.000 IS ERUIT In de 523ste staatsloterij is van ochtend in de vierde klasse, 13e lijst, een prijs van 25.000 gevallen op no. 19939. Afschcidingspoging verijdeld Tijdens een verrassende actie heeft de Pakistaanse regering de (provin ciale) regering van Oost-Bengalen (Oost-Pakistan is van dit land door India gescheiden) ontslagen wegens .verraderlijke uitlatingen" van de eerste minister van dit gebied, Fazloel Hoek, en het bestuur opgedragen aan generaal Iskander Mizra, die reeds als gouverneur is beëdigd. Troepen patrouilleren thans dooi de hoofdstad van Oost-Bengalen, Dac- en de voornaamste steden, waar in de afgelopen twee weken vijfhon derd personen bij onlusten zijn ge dood. In een radiorede heeft premier Mohammed Ali van Pakistan gister avond verklaard, dat premier Faz loel een „verrader van Pakistan" was. omdat hij Oost-Bengalen van Pakistan wilde afscheiden, „hoewel een onafhankelijk Oost-Pakistan zou kunnen bestaan." Officieel is bekend gemaakt, dat JAARVERGADERING SPINOZAHUIS. In het raadhuis te Rijnsburg is Za terdag de algemene vergadering ge houden van de vereniging „Het Spi- r.ozahuis", onder voorzitterschap van de commissaris der koningin in Zuid-Holland mr. L. A. Kesper. Nadat de huishoudelijke aangele genheden waren afgehandeld deelde de voorzitter mede dat de aftredende secretaris, de heer W. G. v. d. Tak tot officier in de Orde van Orar.je-Nas- ssu is benoemd. TWEEJARIG JONGETJE ONDER DE TRAM. Het tweejarig zoontje IJ. uit de Weimarstraat te Den Haag is gister morgen omstreeks twintig minuten voor elf uur in'de Weimarstraat na bij de Beeklaan plotseling de straat overgestoken en daarbij door een tramwagen van lijn 2 gegrepen. Het jongetje werd naar het Julia- na-kinderziekenhuis overgebracht, waar het in de loop van de middag is overleden. Tijdens de sprong van een roei boot naar een schip, dat in de Ael- bregtskade te Rotterdam lag, is een 6-jarig Rotterdams jongetje te water geraakt en verdonken. Twaalf kroppen sla, die kort te voren met een zwaar vergif tegen bladluis waren bespoten, zijn Zater dagavond uit een Amsterdams tuin tje gestolen. Doordat een waterkruik in het wiegje van een 2 dagen oude baby uit Amsterdam leegliep, is het kindje zo ernstig gewond, dat het kort daar op in het ziekenhuis is overleden. Twee vrij kostbare kruisbeelden zijn Vrijdag uit een Hilversumse kerk ontvreemd. De recherche stelt een tot nu toe vruchteloos onder zoek in. De Heliport in Rotterdam vol doet zo goed, dat B. en W. besloten hebben om het terrein met twee aan grenzende percelen uit te breiden; de kosten hiervoor bedragen 70.000. Franse minister afgetreden De Franse minister Mare Jacquet, die belast was met het departement, dat de betrekkingen met de drie In- dochinccsc staten verzorgt, is giste ren afgetreden. In een brief, geda teerd 28 Mei, had hij zijn ontslag ge vraagd en premier Laniel heeft dat ingewilligd. Men neemt aan. dat Jacquet, die die Gaullist is, ernstige meningsver schillen met andere leden van het kabinet had over de politieke en mi litaire toestand in Indochina. Ook werd beweerd, dat onthullingen over een geheim militair rapport betref fende Indochina, welke gepubliceerd werden in het weekblad L'Express. van hem afkomstig waren. Dat heeft hij in zijn ontslagbrief echter uit drukkelijk ontkend. Te Genève -heeft Jacquets ontslag neming geen verwondering gewekt, omdat men daar algemeen op de hoogte was van de slechte verstand houding tussen hem en minister Bi- dault. Dat Jaquet werd opgenomen in de Franse delegatie op de Geneef- se conferentie zou alleen zijn ge schied op aandringen van zijn Gaul listische medestanders. Op de confe rentie zelf zou Jacquet zich er over hebben beklaagd slechts zelden door Bidault te worden geraadpleegd. Moordaanslag in Tunis Hall!Ij bent Bo/ol o de tovenaar'Geen stap meer of m'jn glimlach zat U(foor men, been dringen' h m-j doorlaten met de hi bolhoed of ik anders Z'J ongelukken doen'dj Hela! Hela!Is dal nu een manier van spreken tegen een kind dat voor de bol hoed van zin vader vecht! ~"T Ik ook vechten voor hi bolhoed!Ik wete. ...doorboor liever min gewelfde kin derborst, dan mirn Pa zijn bolhoed mee te pikken! Trouwens, weet je wel wat er in zit ?r Radio-activiteit in België Tijdens een in het afgelopen week einde in het ,3russelse tehuis voor artsen" gehouden bijeenkomst van de „Belgische vereniging voor interna tionaal Medisch Recht" heeft mevr. dr. Balle-Helaers in een mededeling verklaard, dat, als gevolg van dc ont ploffingen van de H-bom in de Stille Oceaan, dc radio-activiteit van de at mosfeer in België, een punt heeft be reikt, waarop deze gevaarlijk kan worden voor de gezondheid. Mevr. Balle-Helaers herinnerde er aan hoe een voorraad fotografisch materiaal van de firma Gevaert te Antwerpen kort na de atoomexperi menten beschadigd bleek te zijn. Se dertdien, zo verklaarde zij, hebben Belgische geleerden de radio-activi teit van de atmosfeer bestudeerd, waarbij zij tot bovenstaande veront rustende vaststelling kwamen. Een te hoge graad van radio-acivi- teit, aldus mevr. Balle-Helaers, kan de vorming van kankergezwellen ver snellen en leucemie en andere ern stige aandoeningen veroorzaken. Zij wees op het overlijden van een drie tal kinderen uit de omgeving van Turnhout als gevolg van bloedingen, waarvan de oorzaak niet kon worden vastgesteld. Zonder dc dood van deze kinderen aan radio-activiteit te wil len toeschrijven, was spreekster niet temin van oordeel dat een onderzoek in deze richting gewenst is. ZIJ GAAN NAAR MARS KIJKEN. Een 61-jarige Franse ballonvaarder en zijn zoon die astronoom is zijn gisteren van Meudon ten Zui den van Parijs, in een ballon opge stegen om Mars te gaan bestuderen vanaf acht duizend meter boven de aarde. Zij zijn gekleed in pakken, die er op berekend zijn hen warm te hou den bij de temperatuur van dertig graden beneden nul die hen op zeven duizend meter te wachten staat en verder hebben zij radio aan bóord. De Tunesische premier, Moham med Zali, is gisteren ongedeerd aan een moordaanslag ontsnapt. Een onbekende loste enige revol verschoten op de eerste minister, toen deze zijn bureau te Tunis ver liet. De dader van de aanslag wist in de nauwe straten van de Arabische wijk te ontkomen. EXPLOSIEVE SCHEIKUNDELES Tijdens een lesuur, gewijd aan de scheikunde, heeft zich in een West- Berlijnse school een ontploffing voor gedaan, tengevolge waarvan dertig kinderen van omstreeks twaalf jaar werden gewond, waarvan drie ern stig. Ook de leraar liep ernstig© ver wondingen op. de centrale regering er thans over denkt Fazloel Hoek gerechtelijk te doen vervolgen. Generaal Mizra, de minister van Defensie van Pakistan, die nu tot gouverpeur is benoemd, staat bekend als een „sterke man". Zijn eerste daad is geweest twee divisies in de voor naamste steden van Oost-Pakistan te concentreren, alle belangrijke gebou wen onder bewaking te stellen en de noodtoestand af te kondigen. Verkiezingen in Luxemburg Bij de Zondag* in Luxemburg ge houden parlementsverkiezingen is de Katholieke partij van premier Joseph Bech als grootste uit de bus gekomen. Blijkens onofficiële uitslagen heeft Bechs partijdie in het oude parle ment 21 van de 52 zetels bezette, een duidelijke overwinning behaald. Zij zou nu 26 zetels bezetten. De socialisten, die samen met de Katholieke de regeringscoalitie vor men, leden lichte verliezen; zij zullen twee van hun 19 zetels aan de partij van Bech moeten afstaan. De andere verliezers waren de liberalen, die in het oude parlement acht zetels hadden (nu vijf) en de communisten, die van vier op drie zetels kwamen. Volgens een regeringswoordvoer der blijft de katholieke-socialistische coalitie onder premier Joseph Bech in functie. Bech is al 33 jaar zonder onderbreking minister cn 17 jaar lang minister van buitenlandse za ken. De 67-jarige katholieke staats man is een warm voorstander van een verenigd Europa. Franse socialisten voor E.V.G. De Franse socialistische partij heeft zich Zondag uitgesproken vóór be krachtiging van het Europese leger- verdrag en in een gematig gestelde resolutie haar 105 afgevaardigden op gedragen, zich aan deze uitspraak te houden bij een stemming over het E.V.G.-verdrag in de Nationale Ver gadering. Een voorstel om afgevaardigden uit de partij te stoten, als zij toch tegen het verdrag stemmen, werd echter niet aangenomen, waarschijn lijk om splitsing van de partij in een pro- en een anti-E.V.G.-fractie te verhinderen. Als gevolg hiervan meent men in Parijs, dat de 58 socialistische afge vaardigden, die de vorige maand het recht van een eigen beslissing bij 'n stemming vroegen, zich vrij zullen gevoelen om te stammen volgens hun eigen overtuiging, aangezien zij er bijna zeker van kunnen zijn, dat zij niet uit de partij gestoten zullen worden. In Parijse kringen meent men dan ook, dat de vooruitzichten voor rati ficatie van het E.V.G.-verdrag door de Nationale Vergadering niet bij zonder hoopvol zijn. Marktberichten ROTTERDAM, 31 Mei. Vee. Aanvoer 2066 stuks totaal, waarvan 1321 vette koeien en 745 varkens. Prijzen: vette koeien 2.85-—3 05, 2.702.85, 2.202.55, en varkens 2.00, 1.98 en 1.95 per kg. levend gewicht. Vette koeien aanvoer ruim, handel stug, met iets teruglopende prijs, prima's boven otering. varkens aanvoer als vorige week, handel vlot prijzen hoger, prima exèmplaren bo ven notering, afloop kalm. 523ste STAATSLOTERIJ 4e kios i3#jijst HOGE PRIJZEN 25.000 1993!) 1500 15081 1000 1115 3346 7661 12370 13880 33964 18938 19321 396511 400 1411 2876 3002 6755 10392 12399 16620 20O 1267 1477 3676 4202 4416 4732 0892 8057 9053 9543 13569 14108 14660 14748 15452 17295 17485 18173 18282 18544 10134 19339 19358 19488 20628 21704 PRIJZEN VAN 80.— 1163 194 199 379 622 629 670 785 833 974 980 981 2029 169 202 307 375 376 390 509 522 592 .752 809 915 6059 120 284 347 364 438 460 516 529 704 784 921 6166 6304 6447 572 626 766 886 7045 150 204 234 257 329 429 459 554 689 658 676 785 901 958 8182 209 230 275 395 399 489 515 695 728 807 888 9137 262 298 326 527 555 559 591 647 694 855 918 929 943 10011 032 196 232 393 440 448 453 537 711 810 875 NIETEN 11013 020 027 046 056 251 255 265 332 334 335 397 422 562 612 675 717 808 12388 396 403 550 6G9 740 780 18035 183 228 484 564 655 855 902 14038 061 345 413 444 459 402 545 702 802 l 218 491 548 656 893 18067 129 167 175 302 452 489 581 624 648 704 879 932 19223 246 303 437 520 684 716 854 888 924 1026 039 047 068 080 102 114 117 120 129 390 207 237 275 235 306 331 354 366 421 459 498 553 559 611 620 623 642 667 668 709 736 789 798 808 813 829 876 878 897 911 919 943 959 2001 016 017 031 036 038 102 133 193 222 257 301 347 397 405 427 442 533 572 582 589 618 664 673 677 723 742 769 774 826 849 864 867 880 893 941 962 969 8034 128 202 251 262 270 292 327 414 512 523 525 549 554 565 505 638 648 672 702 774 782 836 869 878 916 933 4025 032 037 057 087 097 101 124 130 205 217 222 320 331 350 376 388 413 418 456 564 684 712 716 717 770 777 804 880 906 912 951 960'966 6010 057 104 108 123 131 156 164 176 180 182 193 197 221 236 279 282 334 350 361 368 388 390 402 445 475 480 493 534 541 548 568 569 575 576 617 627 680 735 736 767 776 819 822 836 837 862 893 902 932 6022 033 098 113 230 247 249 254 263 270 281 296 358 376 395 406 433 466 472 481 487 500 505 545 574 579 614 653 68S 700 706 735 780 828 836 849 863 914 928 940 942 944 946 954 967 987 7037 040 054 067 070 072 097 124 162 209 210 243 316 323 338 353 365 370 373 391 477 541 583 594 616 642 659 690 734 736 766 797 828 874 945 8008 040 052 065 071 078 087 120 124 130 152 177 193 225 258 303 312 316 396 424 42S 429 449 526 535 545 567 599 621 640 681 700 737 751 771 790 794 797 840 848 877 880 900 908 952 957 971 9057 074 085 131 176 231 241 243 340 346 459 491 492 511 533 629 630 642 644 669 674 679 689 695 735 740 742 800 810 812 850 S54 885 891 913 931 946 965 983 10010 040 048 062 066 074 125 140 188 203 243 340 351 359 398 408 416 418 425 433 570 600 635 641 654 603 699 760 765 800 811 812 826 849 856 868 11089 120 147 149 159 175 180 192 196 281 286 352 356 409 421 428 438 451 484 487 491 493 507 529 568 629 697 723 732 747 749 761 793 801 806 856 894 916 930 957 066 992 12044 051 055 059 080 105 125 131 140 148 349 217 226 231 240 367 402 40-1 410 413 421 428 506 533 541 571 582 590 598 606 619 628 692 734 785 823 846 849 885 893 895 923 950 961 964 966 13016 118 125 161 172 188 196 221 283 291 326 408 409 430 465 505 510 520 573 616 620 712 714 742 747 792 815 851 896 897 901 909 913 947 957 965 9S4 14021 037 055 098 138 170 176 195 208 233 272 292 302 305 320 365 398 442 456 509 518 551 579 590 GIS 687 717 718 767 835 847 873 879 880 946 971 16005 018 025 084 096 099 160 191 207 219 220 231 301 322 359 378 396 407 495 506 521 568 577 606 626 639 644 651 708 722 729 739 789 814 828 854 868 877 912 930 932 951 988 10043 071 102 143 153 164 196 209 215 217 292 337 395 437 438 469 484 551 562 685 687 727 749 762 763 772 775 779 850 831 867 932 17006 095 114 121 123 155 158 197 206 229 248 284 286 291 293 330 340 359 377 400 406 438 463 501 630 650 662 707 758 787 847 910 915 980 986 988 18012 013 025 038 060 116 131 352 179 211 234 243 274 277 317 318 357 420 423 440 454 514 570 649 727 746 760 792 809 810 816 874 877 914 18007 013 068 118 128 167 172 391 242 274 279 349 385 448 467 468 525 545 566 577 587 594 610 642 668 686 687 688 703 721 728 774 776 791 792 793 800 815 823 846 859 884 966 973 983 20005 027 063 092 107 135 151 163 170 219 222 241 277 443 500 556 580 601 665 710 756 771 800 859 908 925 936 942 943 945 951 21010 024 031 038 049 069 071 078 085 105 141 143 144 183 318 320 322 348 374 378 467 494 553 580 583 606 609 662 708 741 754 755 760 803 831 843 866 980

Leidse Courant | 1954 | | pagina 3