DE TAMTAMKLOPPER Gerrit Voorting 1 dag leider Jan Nolten en Adri Voorting uit de strijd genomen VRIJDAG 28 MEI 1954 DE LEIDSE COURANT DbKDh BLAD PAGINA I De Ronde van Italië Hij won te Napels de rose trui Van Steenbergen won in de sprint Napels, Woensdagavond. (Van een speciale ANP-verslaggever). ,,11 mag- lia rosa, il maglia rosa" riep de perschef van de Ronde van Italië, Belloni enthou siast tegen Gerrit Voorting, die op dc pelouse van de primitieve wielerbaan van Napels rustig zat te wachten op de aankomst van het peloton, dat op dat ogenblik nog 20 km. buiten de Italiaanse havenstad over de slecht geplaveide we gen ploeterde om te trachten enkele minuten van de zeer grote achterstand in te halen. Overgelukkig zat de oudste Voorting in het gras, zich lavend aan een verfrissende drank. Kees Pellenaars er bij, met een brede grijns op zijn le vendig en volkomen verbrand gezicht. „Ge hebt alle dagen goed gereden Ger rit en die leiderstrui is volkomen ver diend', voegde hij Voorting toe. En de man uit Roosendaal, die van alle kanten gelukwensen in ontvangst mocht nemen, die bestormd werd door fotografen, filmoperateurs en journalisten, ant woordde zonder een zweem van branie: ..Ik weet, dat ik op het ogenblik goed rij. Ik heb de vorm te pakken en ik denk er niet aan om te forceren. Misschien had ik Van Steenbergen en Gismondi nog wel kunnen kloppen, maar het sprak eigenlijk vanzelf, dat wij, die meer dan 200 km. tezamen hebben gereden, samen ook in Napels zouden aankomen. Even heb ik een zwak ogenblik gehad, toen we die steile helling bij Baiano moesten beklimmen. De weg zat vol dwarsribbels en ik dacht dat ik stil stond. Ik keek naar je wagen Pel, maar je was er niet en de moed zonk me in de schoenen. Maar toen ik begreep, dat je je had laten afzakken om Nolten te helpen, vocht ik me door die kleine in zinking heen. En van dat ogenblik af voelde ik me ijzersterk en wist ik, dat ik in Napels de rose trui zou kunnen veroveren. Bij die vliegende controle te Avellini (221 km.), waar de strijd op een sterk stijgende weg lag, vloog ik naar boven en zelfs Rik van Steenber gen, die er kennelijk in deze ronde op uit is om de extra premies van de vlie gende controles te winnen, kon mijn wiel niet houden". Terwijl Gerrit Voorting zijn verhaal vertelde liepen de wijzers van de chro nometers snel door. „Hoeveel minuten ben ik al binnen?", vroeg Voorting. Reeds 10 minuten werd hem gezegd en een brede glimlach liet zijn hagelwitte tanden zien in een door stof en zweet besmeurd gezicht. De rose trui was dus in zijn bezit, want hij wist drommels goed. dat hij 6 minuten 21 sec. achter had gestaan op de leider Minardi te Bari. Gunstige positie voor Voorting. En Voorting vertelde rustig verder: „Weet je waarom ik zo kalm en goed heb kunnen rijden? Omdat mijn maats Van Steenbergen, Gismondi, Baroni en Corrieri erg achter in het algemeen klassement stonden en ik met mijn 7e plaats in een gunstige positie lag. Ik heb nog pech gehad ook, een spaak uit mijn achterwiel brak. Toen gooide ik de rem los, dat leek me veiliger. Ik weet niet hoever we toen nog van Napels wa ren. ik schat het op een 50 km. De sa menwerking in het groepje van 5 met Rik en ik als enige buitenlanders was prima. Als we een vliegende controle hadden gepasseerd dan kwamen we weer bij elkaar, want in de strijd om de vette premie van 100.000 lire lieten wij elkaar vrij. Maar daarna kwamen wij, alsof het een stille afspraak betrof, weer samen. Toen Gismondi er tussenuit ging en 2 minuten voorsprong nam lieten Van Steenbergen en ik de beide andere Ita lianen volkomen staan. Noch Corrieri, noch Baroni konden ons tempo toen houden. En na enkele kilometers hadden wij de man van Bianchi al te pakken. peloton, kennelijk van oordeel, dat het op deze warme dag en met nog 220 km. voor de boeg, veel te vroeg was om een uitlooppoging te ondernemen, met enige kans van slagen althans, liet de vijf bru tale corridori gaan. En de voorsprong werd snel groter. Met minuten liep het verschil op. Toen werd het spel ernst. De Nederlanders en de Belgen zaten samen in de slag en nestelden zich vooraan het peloton om af te stoppen. Van Steenbergen was immers op weg om de punten te verzamelen in het speciale klassement der controles te Milaan wacht op nummero een van deze klas sering een prijs van 1 millioen lire (ƒ6000,en Voorting kon de rose trui veroveren, hetgeen ook de nodige pecunia zou opbrengen. Een Belgisch Nederlandse samenwerking tegen de Ita liaanse overheersing, waarover Koblet Schaer, die hoog in het persoonlijk klassement staan, weinig te spreken wa- Intussen was Pellenaars met zijn wagen naar voren gegaan om in de buurt van Gerrit Voorting te blijven, een nogal riskante onderneming van de ploegleider, vooral toen in de omgeving van Ordona (113 km.) de voorsprong van het vijftal tot meer dan een kwar tier was toegenomen. En inderdaad, toen wij ons lieten afzakken om tijd op tc nemen en te zien hoe het met de 6 an dere Nederlanders stond, bleek Jan Nol ten moeilijk mee te kunnen komen door een krom achterwiel. Pellenaars werd gewaarschuwd. Hij zette de wagen aan de kant en mecanicien Montillot. die bij hem in de wagen zat, moest bijna 20 minuten wachten alvorens het peloton voorbij peddelde met Jan Nolten in de staart. Het wiel was toen snel verwis seld en Pellenaars kon weer met zijn wagen naar voren stormen om zich weer bij de vijf vluchtelingen te voegen. Op bijna 100 km. voor Napels, toen 170 km. waren afgelegd, lagen Van Steenbergen, Voorting en de drie Italianen niet min der dan 23 minuten en 10 seconden voor op het peloton, dat inmiddels het hoofd in dc schoot had gelegd en geen enkele ernstige poging ondernam om ook maar iets van dc achterstand in te halen. En wat op de laatste 50 km. is gebeurd, dat heeft Voorting ons reeds verteld op de baan van Napels. Een grote overwin ning voor de oranjeploeg, waarvoor de organisatoren, de journalisten en alle andere volgers met milde hand hun ge lukwensen aan Pellenaars en zijn man nen aanboden. Gerrit en Adri, leider en laatste. Ons verhaal dient met een minde* blijde opmerking te worden afgesloten. Was de 31-jarige Gerrit Voorting de held van de dag, met een kwartier voor sprong in het persoonlijk klassement op Minardi, met 19 minuten op Schaer. 19 min. 30 sec. op Magni en Koblet, met 24 minuten 30 seconden voorsprong op Coppi. die de 11e plaats bezet, en bijna een half uur op Bartali, zijn 9 jaar jon gere broer Adri kwam in de persoonlijke rangschikking op de laatste plaats te recht. Bedroeg de totaaltijd van Gerrit Voorting 33 uur 52 min. 57 sec., Adri als 96e had over die vijf etappes in totaal 35 uur 24 min. 21 sec. gedaan, ruim anderhalf uur meer. De ene Voorting. de oudere, aan de kop, de jongere en Ne derlandse kampioen bengelde onderaan. Reeds enkele mallen hebben wij over de oorzaken van dit volkomen falen van Adri Voorting. wiens dapperheid uit de Tour de France volkomen verdwenen ia, geschreven. Over twee dagen hopen wij Rome via l'Aquila te bereiken. Wij zul len voor Rome nog gelegenheid krijgen om op het geval Adri Voorting terug te komen. TAFELTENNIS De R.K. Tafeltennisvereniging ..Wils kracht" eeft Zondag haar 4e tafeltennis- tournooi gehouden. Medegedeeld werd. dat het bestuur met de grootste moeite wat tulpen heeft zien te krijgen in verband met het late seizoen, zodat alleen aan de dames, die Gerrit Voorting weer leider af Aquila, Donderdagavond 27 Mei. (Van een speciale ANP-verslaggever j. In deze ronde van Italië blijkt alles mo gelijk te zijn. Wist Gerrit Voorting, dank zij een geslaagde vlucht met vier man te Napels de rose leiderstrni te verove ren met een stevige voorsprong van 15 minuten op nummer twee van het alg>' meen blassement Minardi, op Hemel vaartsdag haalde Carlo Clerici, weder om in gezelschap van vier man, een nog stouter stukje uit. Directeur Ambrosini stond op de avond op de wielerbaan van het aardig bergstadje Aquila wat beteu terd te kijken. Carlo Clerici en Assi- relli kwamen de baan op stuiven me. gn Jgn Noi'Cen-> vjpeeit hem zijn even een voorsprong van ruim een hatuele deelneming aan de etappewedstrijd op het peloton, waarin Coppi, j van ^i,t.morc. v,of Voorting, van Est. Wagtmans, Bartali hen waren. Bij het vertrek uit Napels had Adri Voorting ironisch tegen Pelle naars gezegd: let er maar op, of mijn plaats in gevaar komt! Deze ironie Adri Voorting was immers 96ste en laat ste in het algemeen klassement te Na pels van de Nederlandse kampioen kreeg latex* op de dag beslist een wrange bijsmaak en al klaagde hij over zijn maag, die al enkele dagen niet op nor male wijze zijn werk deed, het was dui delijk. dat de man, die tien dagen gele den op de Cauberg de rood-wit-blauwe trui had veroverd, in deze ronde niet mee kon komen. Schaer, Koblet en Astrua zaten. En ach ter Clerici en Assirelli reden nu. overi gens nog met flink tijdsverschil. Ward Peeters, Martin Metzger en Thijs Roks de baan op. tezamen vormend het vijf tal, dat reeds na 5 km buiten Napels de benen had genomen. De Zwitserse ploeg. Woensdag tijdens de etappe van Bari naar Napels, nerveus geworden door die innige samenwerking tussen de Neder landse en Belgische equipe, nam wraak voor de zware slag, welke Koblet. Schaer, Clerici en de andere mannen met de rode truien en het witte kruis hadden moeten incasseren. Die wraak was allesbehalve zoet. Hard sloegen Cle rici en Metzger terug; zo onbarmhartig, dat Gerrit Voorting zijn rose trui aan Clerici, de man die dit jaar de grote prijs van Le Locle heeft gewonnen en het vorig seizoen zegevierde in de grote prijs van Ziirich. moest afstaan en dat favorieten als Coppi, Minardi, Koblet. Het zat erin dag Van Steenbergen die natuurlijk op de j een ^hte?S 1 baan de sprint had gewonnen voor Gis- kla-ssement bleken te hebben, variërend mondi en Voorting, had zijn ererondje half uur tot 45 minuten, inmiddels gereden, Baroni en Corrieri waren al binnen, maar het peloton was in geen velden of wegen te bekennen. De chronometers wezen reeds een verschil van 15 minuten aan. Toen besloten de organisatoren Gerrit Voorting de rose leiderstrui aan te-trekken en hem een ererondje te laten rijden. Luide toege juicht door de Napolitanen, die achter hoge ijzeren hekken geen kans kregen om op de wielerbaan te komen, ging een ingelukkige Voorting over het ovale cement. En weer werd onze landgenoot geïnterviewd, opnieuw kwamen er foto grafen aan te pas. Waarna Voorting, toen hem werd meegedeeld, dat zijn voorsprong op Minardi, Schaer, Koblet, Coppi, Bartali en alle andere groten meer dan 20 minuten zou bedragen, met groot zelfvertrouwen verklaarde, dat hij in de etappe van Napels naar l'Aquila, l'Aquila, welke meer dan 250 km. be draagt, zonder zich te forceren de eerste plaats zou verdedigen en mocht dat Don derdag gelukken, welnu, dan stonden gelukkig enkele kortere etappes te wachten. Na ruim 21 minuten kwam Coletto als voorman van het grote peloton de baan opstuiven, gevolgd door Grosso en As sirelli. En in een langerekt lint volgden toen De Filippis, Benedetti, Muller, Magni. Schaer. Van Est, Koblet, Impa- nis. Coppi. Monti. Bartali en de Neder landers Nolten. Roks, Wagtmans, voor wie allen een tijd van 8 uur 7 minuten werd genoteerd. Van Breenen kwam drie minuten later dan het peloton binnen en toen wij de baan verlieten dm ons naar de stad te spoeden, worstelden Adri Voorting en de Belg Severyns zich door de menigte, die de weg volkomen ver sperde heen, links en rechts hun vuisten gebruikend om ruim baan te maken. En na dit tweetal kwamen nog enkele ach terblijvers Napels binnen. 96 Deelnemers hadden de rit beëindigd: Schwarzenberg. Salimbeni en Conté hadden de strijd ge staakt. Onverwacht levendig was de strijd. Het gevecht in deze 5e etappe was on verwacht levendig en fel. Want na een rit van 50 km. langs de Adriatische zee, zwaaide de karavaan de weg naar de heuvels in. Dat was bij Barletta, waar een controle was gevestigd en Van Steenbergen natuurlijk de streep als eer ste was gepasseerd. Corrieri van de Bartali-equipe nam t initiatief om te demarreren. Van Steen bergen hield een oogje in het zeil, Ba roni van Nivea Fuchs ging mee, Gis mondi pakte het wieltje van Baroni en Gerrit Voorting, die dit zeer vroege initiatief van de Italianen niet helemaal vertrouwde, bleef bij het viertal. Het Gerrit Voorting, die slechts de trotse bezitter van de rose trui weest, trok. nadat hij op de baan te Aquila van zijn fiets was gestapt, goed moedig zijn schouders op. Het zat er in, zeker in deze ronde van Italië, welke tot nu toe elke prognose heeft gelogen straft. Want dank zij de strijdlust van de Nederlanders, de Belgen en de Zwit sers heeft de Giro elke dag een levendig verloop gehad, met verrassende resul taten. verkregen na prachtig coureurs- werk. De organisatoren hebben, voorzichtig als zij zijn, voor elke etappe drie tijd schema's opgesteld. Maar tot stomme verbazing van iedereen houden de vecht jassen, die men gecontracteerd heeft, zich aan geen enkel schema. Vijf mannen waren er na 35 km dus tussenuit getrokken, de Zwitsers Clerici en Metzger, Thijs Roks. Ward Peeters en de Arbos-man Assirelli. Hetzelfde menu van Woensdag, tussen Bari en Na pels. werd organisatoren, volgers cn journalisten op de etappe van Napels naar Aquila opgedist. Het peloton volg de niet, want Clerici, de best geklasseer de van het vijftal, had immers 20 minu ten achterstand op Gerrit Voorting in de persoonlijke klassering; Peeters een half uur, Thijs Roks 33 minuten, even als Assirelli en Metzger 52 minuten. En in het achterhoofd van Coppi. Magni en ook van Voorting sluimerde de gerust stellénde wetenschap, dat op de laatste 100 km de bergen kwamen met een stevige klim naar het 1375 meter hoge bergdorpje Ovindoli. Maar het vijftal stoorde zich niet aan de gedachte van de grote azen. Zij namen elke minuut, wel ke zij op gemakkelijke wijze konden kragen, mee, hun honger naar een ste vige voorsprong was niet te stillen. Bij de vliegende controle te Casino (88 km), waar Roks de sprint met vijf minuten won voor Peeters en Assirelli, bedroeg de voorsprong reeds li minuten en toen wij het verschil te Balsorano op 150 km van Napels, waar de ravitaiUering was gevestigd, opnamen, bleek het vijftal vluchtelingen 22 minuten veroverd te hebben. Gerrit Voorting. was toen reeds de rose trui aan Clerici kwijt. Jan Nolten en Adri Voorting. Pellenaars vertelde ons bij de ravi taillering, dat Jan Nolten en Adri Voor ting 20 minuten op het peloton achter lagen, hetgeen wilde zeggen 42 minuten op de vijf leiders. Men trok er niet aan. het tempo was matig, evenals dat van de Duitsers Preiskeit en Müller, die bij Daupbine Liberé door het hoofd, welke gedeeltelijk tezamen valt met de Ronde van Italië? En denkt hij mis schien. dat als hij in de Giro uitvalt, hetgeen een zeer eigenaardige indruk zou maken op het internationale gezel schap, hij toestemming van de KNWU krijgt om in de Dauphine Liberé uit te komen? Want wij zouden het volkomen kunnen billijken, als de spcrtcommissie van de Unie ingrijpt, want het nationale wielerlichaam wil immers, door de jong ste koerswijziging, zich intens gaan be moeien. met een goede Nederlandse ver tegenwoordiging in de grote buitenland se ronden! Nolten had deze Ronde van Italië hard nodig om zich voor te be reiden op de Tour de France. Hij heeft riet van de hem geboden gelegenheid gebruik gemaakt, hij zal zelf de gevol gen moeten ondervinden. Het verloop van de etappe. Maar om op het verloop van de etap pe terug te komen. Kees Joosten bleef bij do ravitaillering met twee zakjes achter, maar toen na een kwartier, na dat het peloton te Balsorano was door gekomen, nog geen oranjetruien van Nolten en Adri Voorting in zicht kwa men, reikte hij het voedsel aan een der Duitse verzorgers, die toch op Müller en Preiskeit bleef wachten, over. Wout Wagtmans wa3 door een onvoorzichtig mannetje, die bij de ravitaillering mid den tussen de renners liep, ten val ge komen, waarbij hij zijn linkeronderarm verwondde. In het begin had hij nogal wat pijn van die schaafwonden, maar hij vocht zich door de tegenslag heen en kon goed tussen de wielen van het pe loton, dat overigens nog steeds geen haast maakte, blijven. Toen ging het de bergen in. Met langzame steigingen van vele kilometers lang. klom het lint der deelnemers omhoog. Bij Capistrello, 75 km voor de finish, had een een tweede groepje van zeven man achter de vijf leiders gevormd, onder wie zich weder om een Zwitser, Croci Torti, bevond en verder Pellegrini, Conterno en de Santl. Maar de vijf leiders waren de grote ber gen inmiddels genaderd. In een smal dal met aan weerszijden bergen, waarop de sneeuw nog in massa's viel waar te nemen, werd van Celano op 800 meter hoogte over slechts 10 km geklommen naar Ovindoli op 1375 meter, een moei lijke en zware bergpas, waarbij de weg over enkele gedeelten in reparatie bleek te zijn en de volgauto's de renners door het opwerpen van dichte stofwolken hinderden. Clerici, een klimmer van extra klasse, en Assirelli losten eerst Metzger; toen moest Thijs Roks de drie overige renners laten gaan en halver wege de pashoogte zag ook Ward Pee ters geen kans meer om Clerici en As sirelli te volgen. De Zwitser en de Ita liaan klommen als gemzen omhoog, zij dansten naar boven, fris en monter en te midden van de indrukwekkende berg wereld voelden zij zich pas op hun ge mak. Toen zij vernamen, dat hun voor sprong op het peloton was aangegroeid tot bijna een half uur gaf het hun een nog op te voeren. En toen zij eenmaal extra prikkel om het tempo zo mogelijk het hoogtepunt achter de rug hadden, en 10 km over een hoogvlakte hadden gereden, begonnen zij, aan de lange af daling van 20 km het bochten van 180 slagen. In duizelingwekkende vaart ging het naar beneden naar Aquila. Geen volgauto kon dit tweetal bijhouden en pas op de laatste kilometers voor het stadje, toen de weg wat minder steil naar beneden liep. zagen de volgers in de wagen kans de twee mannen, cüe respect hadden afgedwongen voor de wijze, waarop zij bijna de gehele etappe het tempo hadden aangegeven, in te halen. Clerici won de sprint met banddikte voor Assirelli, een schoon einde van een prachtige etappe. Peeters had inmiddels twaalf minuten op de beide leiders ver loren, Metzger en Roks, die geruimen tijd nog tezamen hadden gereden, res pectievelijk 13 en 15 minuten. Roks klaagde over honger; hij kon de zware broodjes, welke zich in het etenszakje bevonden, niet verdragen en hij verge noegde zich bij het klimmen naar de top met wat lichtere kost de vijgen en de sinaasappels. Op de hoogte, waar de zon achter een zwart zwaar wolkendek was schuil gegaan kreeg de kou hem te pak ken. Hij worstelde tegen een inzinking, n;aar in de lange afdaling had hij de cadans weer volkomen tc pakken. Als vijfde, luide toegejuicht door het leeg gestroomde Aquila, kwam hij over de streep van de wielerbaan, een sprong makend van de 38ste plaats in het alge meen klassement, naar de.... vijfde. De verafgode helden werden uitgefloten. En door een woedende menigte uitge floten kwamen 35 minuten na Clerici en Asisrelli de azen Coppi, Bartali, Magni, Astrua en de andere Italiaanse favorie ten de baan op. Van Est. Wagtmans en Voorting kwamen met het peloton bin nen. Hein van Breenen zeven minuten na de grote groep. En Jan Nolten en Adri Voorting. tezamen met Chiti. Mül ler en Preiskeit, waren bij de sluiting von de controle nog steeds niet binnen. Rivola en Ghirardi hadden de strijd of- ficiel gestaakt; 89 renners zijn er van de 105, die te Palermo zijn gestart, na zes etappes nog overgebleven. Uitslagen en klassementen. De uitslag van de vijfde etappe van Bari naar Napels over 279 km luidt: 1. Van Steenbergen (Belg.) 7 uur 45 min. 29 sec.: 2. Gismondi (It.) z.t.; 3. Gerrit Voorting (Ned.) z.t.; 4. Corrieri 7.50.51; 5. Baroni (It.) z.t.; 6. Coletto (It.) 8.06.52; 7. Grosso (It.) z.t.; 8. As sirelli (It.) z.t.; 9. De Filippis (It.) P.07.10.15. Van Est (Ned.) z.t 22. Ex aequo allen in dezelfde tijd als de Fi lippis: o.a. Nolten. Roks, en Wagtmans; 87. Van Breenen 8.10.25; 91. Adri Voor ting 8.21.0. Het algemeen klassement na de 5e etappe luidde aan de kop: 1. Gerrit Voorting 33.52.57; 2. Minardi 34.08.01; 35 Wagtmans 34.24.24; 38. Roks 34.26.09; 57. Van Est 34.34.11; 72. Van Breenen 34.41.22; 78. Nolten 34.45.37; 96. Adri Voorting 35.24.21. De uitslag van de zesde etappe, van Napels naar l'Aquila over een afstand van 252 km luidt: 1. Clerici (Zwits.) 7 uur 3 min. 50 sec,; 2. Assirelli (It.) z.t.; 3 Peeters (Belg.) 7.15.15; 4. Metzger (Zwits.) 7.16.53; 5. Roks (Ned.) 7.19.18; 6 Nencini (It.) 7.28.07; 7. Conterno (It.) z.t.; 8. Pelegrini (It.) 7.28.19; 9. Grosso (It.) z.t.; 10. De Santi (It.) 7.29.34 16. Van Est; 26. Wagtmans (Ned.) Gerrit Voorting; 79. Van Bree nen. Het algemeen klassement na ne 6e etappe luidt: 1. Clerici 41.16.26; 2. Assi relli 41.30.09; 3. Gerrit Voorting 41.31.03; 4. Peeters 41.38.14; 5. Roks 41.45.27; 36. Wagtmans 42.02.30; 57. Nan Est 42.12.17; 75. Van Breenen 42.27.15. Tijdens de Ronde van Apeldoorn, een wegwedstrijd voor nieuwelingen en ama teurs, welke op het circuit rond het Bosbad is gehouden, hebben zich ver schillende valpartijen voorgedaan. Ten gevolge hiervan moesten vier renners naar het ziekenhuis worden gebracht. Twee van hen konden onmiddellijk naar huis terugkeren. Een der slachtoffers, Vermey uit Apeldoorn, die een zware hersenschudding en diverse hoofdwonden heeft opgelopen, zal voorlopig in het ziekenhuis moeten blijven. De strijd bij de amateurs, welke over i km. ging, is gewonnen door Braat uit Aalsmeer in 2 uur 2 min. 35 sec., terwijl bij de nieuwelingen, die 40 km. reden, de Amsterdammer Bakvis winnaar werd uur en 28 sec. Twee rappe sprinters snelden na bijna uur fietsen in de moordende hitte op Hemelvaartsdag zij aan zij op de eind streep van de Ronde van Noord-West- Nederland aan. Op de Jan van Scorelkade te Alkmaar erd dit duel uitgevochten en het bracht de beslissing na een dag vol strijd, span ing, teleurstelling en enige grote fouten an de leiding, waarvan niemand geluk kig het slachtoffer werd. Twee knapen, die elkaar in dergelijke evenementen als deze „klassieker" al meer op sportieve wijze het leven zuur hebben gemaakt, Wim Snijders uit Half- het tournooi deelnamen, bloemen konden worden aangeboden. Er waren pl.m. 170 deelnemers, die persoonlijk hadden ingeschreven, waar onder sterke spelers o.a. W. van Zoelen. J. Hogdneoorn en L. Heemskerk. Dat er ditmaal niet zoveel belangstel ling van het publiek was als anders zal voor het grootste deel wel aan de hitte gelegen hebben, hoewel ..Wilskracht'' toch niet behoefde te klagen. De uitslagen zijn als volgt: Heren. Hoofdklasse: 1. W. van Zoelen. Amsterdam; 2. J. Hogendoorn, Den Haag. le klasse: 1. H. Wolthoorn, Den Haag; 2. W. Wesseling, Den Haag. 2e klasse: 1. J. Pu ijk, Noordwijker- hout; 2. Th. v. d. Meer, Roelof arends ven. 3e klasse: 1. D. Schouten, Den Haag; 2. J. van Egch, Den Haag; 3. G. van Grimbergen, Leiden. 4e klasse: 1. J. v. d. Zwct, Warmond; 2. M. Hogenboom, Roelofarendsvcen; 3. Verhoef, Den Haag. Dames. 3e klasse: 1. T. Hcuzen, Lei den; 2. A. Knijnenburg, Wassenaar. 4e klasse: 1. Mevr. Godé, Noordwijk; 2. N. Stokman, Roelofarendsveen. ATHLETIEK. Zondag zal de KAV De Bataven op sobere wijze het 23-jarig bestaansfeest gaan vieren. Des morgens om 9 uur zal de geeste lijk adviseur. Rector L. P. M. Vester, de H. Mis lezen in de kapel van de Voorzie nigheid aan de Hoge woerd. Onder deze H. Mis algemene H. Communie. Hierna zullen de Bataven zich verzamelen in Den Burcht, waar door het bestuur een ontbijt wordt aangeboden. Na het ont bijt zal men nog een uurtje bijeen blij ven teneinde de plannen voor de komen de maanden te bespreken. De autobus tocht, welke op 11 Juli a.s. zal worden gehouden, is het eerstkomende evene ment, waaraan door de gehele veren, zal worden deeigenome:i. De vele nieuwe leden, die zich op "i o^eimlik bij de Bataven aansluiten, zullen door deze gezamenlijke activiteiten ongetwijfeld spoedig geheel thuis rsken in deze ver eniging, waarvan op het ogenblik kan worden gezegd, dat een volkomen her nieuwde geest allen doet meewerken om alle gebeurtenissen tot een groot succes te maken. A.s. Zaterdag zullen een 20-tal Bata ven-junioren deelnemen aan de door de Leidse Athletiekcommissie georganiseer de juniorenmiddag. De wedstrijden be ginnen om 3 uur precies. Laten allen zorgen om op tijd op de Sintclbaan aan wezig te zijn. VOLLEYBAL DIOC. KAMPIOENSCHAPPEN TE AMSTERDAM. De volleybalkampioenschappen van het Diocees Haarlem trokken begrijpe lijkerwijs heel veel belangstelling in Am sterdam. Terwijl tienduizenden vanwege het mooie weer op Hemelvaartsdag de grootstad ontvluchtten kwamen de vol leyballers naar het St, Willibrordushui6, cm elkaar daar te bekampen. Er werd zowel bij dc dames als de heren heftige strijd geleverd en verras singen bleven niet uit, grotendeels een gevolg van het feit, dat men eikaars krachten nog onvoldoende kent, zodat er van te voren moeilijk een peil op het verloop viel te trekken. Bij de dames kwamen Jovo. de organi serende Amsterdamse vereniging en St. Paul (Dordredht) als winnaressen uit de poules naar voren, waarbij de Dordtse dames in de finale wonnen. Bij de heren waren Zuidwijck (Wasse- aar) en Jovo de finalisten. De Amster dammers wonnen tenslotte van Zuid wijck. De eindstanden van dc verschillende poules waren: Dames: 1. JOVO, 2. Tempo (Oudorp). WIK (Rotterdam). Poule B; 1. St. Paul. 2. Leiden, 3. Graaf Willem II (Den Haag). Heren: Poule A: 1. Zuidwijck. 2 St. Paul en Tempo. Poule B: 1. JOVO, 2. i ALO (Rotterdam). weg en Wim Rusman uit Haarlem, dus haast „buurjongens", vochten na 223 harde kilometers, die onder de meedo genloos schijnende zon nog zwaarder werden, in de laatste tientallen meters de zegepraal. Het was Wim Snijders, als eerste met enkele forse pedaal- trappen zijn fiets over de eindstreep bracht. Tien seconden na hen kwam Mick Snijder, ook al uit Halfweg, als derde binnen. Dit drietal was vlak voor Alk maar uit de kopgroep van acht renners ontsnapt, teneinde een onoverzichtelijke sprint tc vermijden. De uitslag over 223 km luidt: 1. Wim Snijders (Halfweg) 5 uur 43 din. 15 sec.; 2. Wim Rusman (Haarlem) z.t.; 3. Mick Snijder (Halrwegi 5.43.25; 4. Dick Meier ('s-Gravelandi 5.43.46; 5. ïieeren (St Willebrord) z.t. LEIDERDORP Raadsvergadering. De raad van Leiderdorp komt hedenavond in openbare vergadering bijeen om acht uur. Behandeld wordt o.a.: voorstel wijziging legesverordening; wijziging gemeenschappelijke regeling voor hulpverlening bij brand; onderhandse aanbesteding van nieuwe afscheiding bij de Herv. Kerk; verkoop grond aan de heer P. A. v. Goozcn, verhuring volkstuintjes; herziening uitbreidings plan; voorstel tot voering van een rechtsgeding. Ten bate van de ouden van dagen. Gistermiddag speelde RCL een wedstrijd tegen een club uit Zwijn- dreeht, waarvan de opbrengst ten bedrage van 64.32 ten goede kwam aan de reiskas van de ouden van dagen. De wedstrijd werd door RCL, die over alle linies sterker was, met 6—2 gewonnen. TER AAR EINDLES EN DIPLOMA- UITREIKING R.K. TUINBOUW SCHOOL. In de R.K. Tuinbouwschool aan het Papenveer heeft de uitreiking van de diploma's tijdens een open bare eindles plaats gevonden. Te half drie sprak het hoofd der school, de heer Eibers een welkomst woord. Onder de talrijke aanwezi gen merkten we op: de heren van het bestuur, burgemeester B. J. Ho genboom. de rijkstuinbouwconsulent ir. G. W. v. d. Helm, do heer Ver- kley, pastoor J. M. Halkes, de heren van de Commissie van Toezicht, cn de heer N. A. Hoogervorst, voorzit ter van de Bloemistenvereniging en zeer vele ouders. Er werden eerst een aantal vragen aan de leerlingen gesteld, die vlot werden beantwoord. Vervolgens was het woord aan de leerling Walter v. d. Zwet, en daarna aan Flip v. Kla veren die resp. een verhandeling ga ven over de teeit van stooktomaten en de teelt van kasrozen. Bij de dis cussie wisten beide jongelui hun mannetje te staan en de juiste ant woorden te geven. Na dc thee was het woord weer aan de leerlingen. Nu waren het Leo Straathof en Jan Leliveld. De eerste gaf een duidelijke uiteenzetting over de Aalsmeerse teelt van Cycla men, de tweede behandelde „De pro blemen bij de tulpenteelt". Beide wisten zich bij de beantwoording dei- vragen zeer goed cn vaak op origi nele wijze te handhaven. Vervolgens kreeg burgemeester Hogenboom het woord als voorzit ter van de commissie van toezipht. In een vlot cn geestig speechje feli citeerde hij de geslaagden, waarbij hij de hoop uitsprak dat de geslaag denden hun kennis zouden gebrui ken tot meerdere bloei van de gehe le streek en van Ter A-ar in het bij zonder. Hierna reikte de burgemees ter de diploma's uit, nog een speciaal woord van waardering uitsprekend tot de 5 geslaagden die het predicaat „Met Lof" verwierven. Verschillende sprekers voerden het woord en de heer van Baar deed een dringend verzoek tot de burgemees ter om toch al het mogelijke in 't werk te stellen om de heer Eibers met de meeste spoed een goede wo ning te bezorgen overeenkomend met de waardigheid van zijn functie in de streek. Het laatste woord was aan het hoofd van de school de heer Eibers. Hij feliciteerde natuurlijk ook de jongens en hun ouders cn prees de geslaagden om hun ijver en prettige omgang met de leraren cn elkaar. Een speciaal woord van dank richt te hij tot het bestuur der school, Ir v. d. Helm de heer Verkleij, de bur gemeester, cn de Commissie van Toezicht voor hun meeleven cn daad werkelijke belangstelling. De namen de gediplomeerden lui den: Ph. C. van Klaveren te Uit hoorn, C. Kleijn te Alphen a. d. Rijn, J. Leliveld te Ter Aar, G. van Veen te Alphen a. d. Rijn en L. v. d. Zwet te Nieuwkoop allen met lof. Verder H. Bos. P. Hoogervorst, N. Hoogervorst, A. Koeleman. J. Mank. H. Pieterse, A. Zwanenburg, J. Ver haar, G. Koeleman allen te Ter Aar. Th. Buskermolen, L. Straathof te Aalsmeer, J. de Boer te Leimuiden. W. Hoogenboom te Nieuwveen, G. Hoogervorst te Mijdrecht, J. Klijn te Uithoorn, C. Koeleman te Mij drecht, N. Lenting te Nieuwveen, J. v. d. Weijden te Nieuwkoop, W. v. d. Zwet te Zevenhoven, A. v. d. Hoorn te Uithoorn.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 7