k L Rijnstreek DUINSTREEK Naar Kasteel Zuilen, Nieuwkoop en Oudshoorn £eidó£ Vatia 385 eeuwen per auto 1 dag op reis Nieuwe wijkgebouwen unstleven in Leiöenj Studentenmuziekgezelschappen gaven concert Toneelavond „Luctor et Emergo" Bus op Zondag door Leiderdorp Klavierrecital Henk Briër WOENSDAG 26 MEI 1954 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 Excursie Vereniging „Oud Leiden" Op de Garenmarkt, waar het op Za terdagmiddag doorgaans nogal rustig toegaat, was het afgelopen Zaterdag omstreeks 1 uur een drukte van be lang. Niet minder dan 200 deelnemers aan de excursie van „Oud Leiden" naar Kasteel Zuilen, Nieuwkoop en Oudshoorn verzamelden zich aldaar om te klokslag half twee te vertrek ken. Via Alphen, Bodegraven, Woer den, Hameien en de Meern werd Utrecht bereikt. Vandaar ging het onder leiding, van de Utrechtse ver keerspolitie in vlot tempo naar kas teel Zuilen (niet te verwarren met Haarzullen). Di't kasteel is een van de meest ka rakteristieke middeleeuwse kastelen van ons land. Generatie op generatie heeft het slot vol piëteit bewoond, telkens op haar beurt het bezit van familiepor tretten, meubilair, porselein en glas werk uitbreidend naar de smaak van de eigen tijd. De meeste vertrekken zijn nog in dezelfde toestand als toen ze bewoond werden. Bovendien is een keuze uit het rijke huisarchief geëxposeerd: oude charters, fraai getekende wa penboeken, brieven van Alva, prins Willem I, enz. Dank zij de voorbeeldige organisa tie van de bewaarder van het kas teel en een groot aantaL rondleiders (werkstudenten uit Utrecht) hebben de deelnemers rustig van dit alles kunnen genieten. Ook het exterieur en de omringende tuinen dwongen bewondering af. Dat voor deze gele genheid de thee werd reserveerd in de prachtige grote conversatiezaal van het slot was een buitenkansje. Om ruim 5 uur werden de bussen weer opgezocht en ging het via Maarssen en Breukelen naar Loenen. Op dit traject langs de Vecht altijd weer imponerend werden vele buitenplaatsen in het voorbij gaan bewonderd, o.a. Doornenburg, Oudaen, Neyenrode, Guntherstein en Vredenhof. Bij Loenersloot werd de Vecht ver laten en via de Vinkeveense plassen (turfwinninig) werd Uithoorn bereikt, Van hier werd eerst gereden langs de Amstel en daarna door de polder via Zevenhoven naar het plasrijke Nieuwkoop. Na in een van de plaat selijke jachthavens te hebben gepau zeerd werd te 7 uur afgereden om via Aarlanderveen, Oudshoorn te berei ken. Aldaar werd het gezelschap in de prachtige 17e eeuwse Ned. Her vormde kerk ontvangen door de pre- Vrijdagavond 7 uur worden alle meisjes van 12 tot en met 17 jaar in de Leonarduskerk verwacht om het licht in ontvangst te nemen, dat door de bisschop van Lourdes is gewijd. Daarna volgt een korte acte van toe wijding aan Maria. De R. K. Gymnastiekvereniging „Sportief" verzoekt ons bekend 'e maken dat de gymnastiekzaal aan de Mariënpoelstraat Vrijdagavond bezet is. De lessen worden nu gegeven in de zaal van de Jongens Muloschool, Vrouwenkerkhof. Dinsdag a.s. zal het 25 jaar ge leden zijn, dat de heer en mevrouw A. L. NieuwkerkLinck hun taak als concierge aan dc- Leidse Schouw- burg aanviardden. Het echtpaar zal maaJ waarvoor maatregelen zullen -1 - r - worden genomen om de volgende sident-kerkvoogd, de heer Knook. Deze kerk, gesticht door de Am bachtsheer van Oudshoorn Cornelis de Vlamingh, bezit een unieke ver zameling glas-in-lood-ramen, ge schonken door relaties van de stich ter. Voor de Leidenaren was het in teressant te vernemen dat twee van deze prachtige ramen destijds waren geschonken door de stad Leiden en het Hoogheemraadschap van Rijn land. Na afloop van zijn deskundige inleiding vergastte de heer Knook de deelnemers nog op een kort doch fraai orgelspel. Nadat de heer Bicker Caarten een kort maar krachtig dankwoord had gesproken werd de thuisreis aan vaard. Om half negen was men weer in de Sleutelstad. De leiding van deze zo geslaagde excursie berustte bij de bestuursle den, de heren Bicker Caarten en Hennes. In de Rozenkranskerk te Amster dam is vanochtend om elf uur de plechtige uitvaartdienst gehouden voor wijlen de heer W. J. R. Drees- mann, in leven voorzitter van V. en D. Nederland, Coöperatieve Handels onderneming G.A. Op verzoek van de overledene hadden de uitvaart zowel als de hierna volgende beaarding op het R.K. kerkhof te Bussum een een voudig karakter. De H. Mis van Requiem werd op gedragen door pastoor A. H. P. Cleo- phas. Op het priesterkoor woonden de pauselijke internuntius mgr. Paolo Giobbe, alsmede mgr. G. P. J. van der Burg, deken van Amsterdam, als vertegenwoordiger van de bisschop van Haarlem, de dienst bij. Onder de talrijke aanwezigen be vonden zich prof. dr. C. P. M. Rom- me, oud-minister G. J. M. van den Brink, de heer B. H. Vroom Wzn., naaste compagnon van de overledene en de heer Reinard Dreesmann uit Zeist, oprichter en één van de laat- sten van de oudere directeursgenera tie van V. en D. Na de H. Mis verrichtte de pause lijke internuntius de absoute. Tour ouden van dagen „Nog liever de lucht in" Dank zij het prachtige zomerweer en de vrijgevigheid en de persoonlij ke medewerking van talloos velen, is de eerste van de beide jaarlijkse autotochten voor ouden van dagen aller gezindsten gistermiddag een groot succes geworden. De gewoonte getrouw werd het vastgestelde vertrekuur met een klein halfuurtje overschreden zou den er de volgende week nu eens géén laatkomers kunnen zijn? maar daarna ging het met een matig vaartje langs de Nieuwe Vaart, over de nieuwe weg naar Voorschoten, door de Papelaan naar Wassenaar, langs het vliegveld Valkenburg, de Boulevard te Noordwijk, dwars door 'liet mooiste deel van de Duin- en Bol lenstreek, waar de laatste bloeiende bollenvelden nog juist konden wor den bezichtigd, en tenslotte dwars door de fris-groene korenakkers van de Haarlemmermeerpolder naay het eindpunt: Schiphol. Voor geen goud. ciale weg naar de Zijldijk. Op de La ge Rijndijk werden de claxons in werking gesteld en onder oorverdo vend, maar niettemin feestelijk geloei ging het via de Zijlsingel en de Hoge Rijndijk naar het eindpunt aan de Burggravenlaan, waar honderden oudjes in velerlei toonaarden hun dankbaarheid jegens hun gastvrou wen en gastheren betuigden. Zonder incidenten. In die dank dienen zeker betrok ken de automobo-listen, die hun auto's en tijd beschikbaar stelden, de schen kers van bijdragen in geld en natura, de verpleegsters en helpsters van de Gem. Geneeskundige Dienst, de Rijkspolitie, die de gehele tocht voor treffelijk begeleidde en de diverse gemeentepolitie, die de leiding over namen tijdens de doortocht van hun gemeente. Het gezelschap van gistermiddag omvatte ongeveer 550 ouden van da gen, geen hunner onder de 70 jaai en in totaal een ouderdom vertegen woordigende van een slordjge 385 eeuwenHet wagenpark, dat al deze reislustige oudjes vefvoerde, be stond uit een tachtigtal particuliere auto's en een achttal grote autobus sen. Dank zij aller rijvaardigheid en uiterste toewijding aan de vrijwillig aanvaarde taak, verliep dit moeilij ke transport zonder enig incident. De volgende week Dinsdag is nog zes dagen van ons verwijderd. Pre cies zes dagen te lang voor de nog maals 550 oudjes, die dan aan de beurt zijn. Voor de meeste oudjes was dit hun eerste bezoek aan een luchthaven en het behoeft dan ook niet gezegd, dat zij hun ogen haast uitkeken. De me ningen over een persoonlijke lucht doop varieerden tussen „Voor geen goud en met geen stok kroop ik in zo'n ding"en „As 't motnaar Amerika De bediening in het Paviljoen was kennelijk nog niet op zulk een mas- Jaarvergadering Wit-Gele Kruis sale bediening ingesteld, zodat het nogal wat moeite kostte eer allen een rustig zitplaatsje hadden gevonden en nóg langer duurde voordat allen de kans hadden gekregen hun beide consumptiebonnen te honoreren. En het is natuurlijk een ondraaglijk hard gelag om de terugreis te moeten aan vaarden met een ongebruikte koffie- cf limonadebon in je vestzak of hand tasjeHetgeen hopelijk gisteren :ot de uitzonderingen heeft behoord, 's middags om 5 uur in intieme krlry in de Schouwburg gehuldigd worden. Agenda van Leiden WOENSDAG: St. Liduinahuis: 7.15 uur: ontvangst Deken. Café Centraal, 7 uur, vergadering Besturen R.K. Sportverenigingen over Fiets-Bedevaart naar Haas trecht. Cantine Holl. Constr. Werkpl., 8 uur Cabaretavond voor alle R.K. Ouden van Dagen. Oud-Hollands Centrum, 8 uur, Ma ria Zamorra en haar kwartet. DONDERDAG: St. Liduinahuis, 1.303.30 uur re ceptie priesterfeest Deken. Oud-Hollands Centrum: The Ram blers, 8 uur. VRIJDAG: Oud-Hollands Centrum, 8 uur n.m., finale amateursavond. TENTOONSTELLINGEN. Boerhaavezalen, 25 en 79 uur; Lustrumtentoonstelling Leids Kunst centrum (t.m. 30 Mei). Prentenkabinet, 25 uur: Het por tret in de twintigste eeuw (t.m. 12 Juni). week een herhaling te voorkomen. Feestelijk geloei. Na een heerlijk zonnebad, van het genot werd verhoogd door dc T consumntie van vele versnanerineen nr' V. i. stooi dr. De f vereniging „Het Wit-Gele Kruis" mag zich beroemen op een gonzende bedrijvigheid, ook al zou men het gezien de opkomst der leden op de algem. jaarvergadering niet zeggen. Maar terwijl de bestuursle den de problemen van het moment bespreker», klinkt van een zaal van het wijkgebouw aan de le Binnen vestgracht links het gelach en ge praat van pauzerende moeders, die een cursus volgen en deze avond een In kader van L.A.K. LIET CONCERT, dat het Leids Stu- denten Zangkoor en het Colle gium Musicum Kamermuziekgezel schap gisteravond onder leiding van Felix de Nobel gaven, onder auspi ciën van de Studentenserie van het L.A.K., had gi-ote belangstelling. Een programma, dat een lust was. Om te beginnen madrigalen van Monte verdi, om over Bach en Scarlatti te eindigen met twee van de voortreffe lijkste werken van Hendrik Andries- sen. Na de gebruikelijke studenten liederen ving de ernst aan. Monte verdi dan eerst (15671643); de vooruitstrevende muzikale geest van zijn tijd beluisterden wij in het „Bea- tus Vir", in rijk gevarieerde reciteer - trant geschreven, mooie klanken, met volmaakte uitdrukking in 't noten beeld. Koor en orkest- met clavecim- bel als continuo klonken voortreffe lijk. Rustig, zonder uiterlijk grote inspanning werden de intenties van de dirigent (die de teugels strak hield), ingewilligd. Ongedwongen musiceren, wél gespannen, nooit in gespannen; alsof men 't werk be heerst. Mooi de voordracht van Monteverdi's Vago Angeletto, met de sprankelende inzet van de sopranen, het opgewekt begin, het droeve einde. De tekst voortreffelijk gespro ken naar een sonnet van Petrarca (prachtig en klankrijk) het 3e ma drigaal; voortreffelijk genuanceerd, met bewonderenswaard p.p. en forte, 't Maken van crescendo en decres cendo, een kunst op zichzelf. De voortdurend herhaalde klacht is een juweel van vinding, maar ook een juweel van interpretatie. Van de twee vioolconcerten, die Joh. Seb. Bach schreef speelde de student-violist Frans Karei Adriaanse dat in e. kl. t. Al meermalen hoorden wij Adriaanse op de studentenconcer ten en wij hebben hem bewonderd om z'n rust, zijn kennis, vaardigheid en muzikaliteit. Waren zijn toehoor ders in Amerika over hem te spre ken, niet minder voldaan was men hier over 't ragfijne vraag- en ant woordspel van de solist en ensemble, 't Strijkorkest gaaf en bescheiden secunderend en de mooi klinkende viool in de bekwame handen van de bespeler, voortreffelijk klinkend een cadenz in 't 2e deel. Een niet minder gelukkig lot kreeg de Sinfonio no. IV in e van Alessandro Scarlatti. Be koorlijke muziek, waarvan een gun stige vertolking werd gegeven, onder de krachtige leiding van De Nobel. Dè soliërende fluiten kregen terecht een extra toejuiching. Ank Reinders consumptie van vele versnaperingenw Schmitz h t H en voor de heren vanzelfsprekend i :r, u ie± een rokertje, werd de terugreis aan-iïl. vaard. Ditmaal voerde de tocht langs j hse£t opgeglagen' zlJn blvak de Ringvaart, de Westeinder plassen en Oude-Wetering over de Provin- Leidse Universiteit Geslaagd voor het doctoraal exa men Nederlands recht mej. G. H. J. den Otter te Vlaardinge en de heer J. G. Wurfbain te Spanteren (bij Dieren); doctoraal examen Indo nesisch recht de dames Sie Tiang Nio te LeidenC. J. HuffnagelLodder te Wageningen; S. Soesanto Tirto- prodjo te Wassenaar en de heer C. Maas te Voorschoten; doctoraal exa men Austronesische Linguistiek de heer J. Knappert te Zeist (cum laude); candidaatsexamen B. wis- en natuurkunde de heren J. B. Sanders te Leiden en F. A. van Scheepen te Delft; candidaatsexamen I. wis- en natuurkunde de heer C. B. C. Valk te Leiden; doctoraal examen Schei kunde de heren F. W. Pijpers te Leiden en C. A. F. Tuynman Leiden. De echte Zeeuwse toon „Ellepe julder mee?" De Vereniging van Zeeuwen te Leiden en omstreken „Luctor et Emergo", welke in December 25 jaar bestaat, zette de Zeeuwse kolonie gisteren in de fojrer der Stadsgehoor zaal een toneelavond voor. De voorzitter, de heer H. J. Barcht- ser», wist in zijn openingswoord al direct de juiste Zeeuwse toon te tref fen. Hoewel het met de afdeling nog steeds excelsior gaat, wat er het ver zoek van de voorzitter „ellepe julder mee om de kroo groater te maken". Nadat het Zeeuwse volkslied was gezongen, was het woord en de daad aan de toneelgroep, welke in een vlot en amusant spel, dat in typisch Zeeuwse sfeer was gehouden, een op voering bracht van „De Flodderma dam", dat de aanwezigen deed ken nis maken met boer Geert Krusen, die zich aanvankelijk sterk verzette tegen het voornemen van zijn zeune Jaap om met een meisje uit de grote stad te trouwen. Achteraf bleek deze „floddermadam" haar hart op de juiste plaats te dragen, zodat ook dit spel een gelukkig einde te zien gaf. t opgeslagen. De jaarvergadering leverde enige vermeldenswaardige feiten op, die op de eerste plaats tot uiting kwamen in het openingswoord van de voorzitter, de heer J. Kroone. De vereeniging is bezig maar nog niet geslaagd om een wijk gebouw te vestigen in de Professo renwij k, daarnaast wordt de stich ting van een afdeling in het stads kwartier rond de Haagweg als een dringende behoefte gezien. Het aantal leden bedroeg eind 1953: 2748. Dat de zeven zusters van de vereniging in 1953 bergen werk verzet hebben bewijzen de cijfers in het jaarverslag van de secretaresse mevr. H. J. Lin- denhoff-Hop. De zusters hebben ge zamenlijk 526 patiënten verpleegd met een aantal bezoeken van 23.444. Aan de wijkgebouwen werden 2162 verplegingsartikelen uitgeleend, ter wijl 3.027 maal daar hulp werd ver leend. 92 Personen zochten remedie in een bestraling met een frequentie van 1.368. Bij het consultatiebureau voor zuigelingen zijn in het afgelopen jaar totaal 448 nieuwe zuigelingen inge schreven, die samen 3.657 maal ter consult kwamen. Het kraamcentrum bereikte een aantal verzorgingsdagen van 2.536. Hieruit zal blijken, dat het Wit- Gele Kruis een heel bedrijf is gewor den, boordevol activiteit en leven. Een vereniging die recht heeft op be langstelling en waardering. Het financieel verslag van de pen ningmeester, de heer J. van Zanten, noemde o.m. het bedrag, dat in het afgelopen jaar voor de aanschaffing van uitleenartikelen is geïnvesteerd 2.800.—. De vereniging heeft thans voor een waarde van 10 millie aan verschil lende artikelen, die bij verpleging van nut kunnen zijn, in bezit. Mevir. H. J. Lindenhoff-Hop en zusters C. M. van Ditzhuyzen werden in het bestuur herkozen. De rondvraag bracht nog even het eerste lustrum van de vereniging in de belangstelling, waarna sluiting volgde. Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Woensdag 28 Mei 18 uur tot Zaterdag 29 Mei 8 uur waargenomen door: Aipotheek Koa, Rapenburg 9, tel. 24807. Apotheek „Tot Hulp der Menschheid", Hooi gracht 48, tel. 21060. Te Oegstgeest door: de Oegstgees- ter Auotheek, Wilhelminapark 8, tel. 26274.* -r- Dienst der huisartsen te Leiden. Hemelvaartsdag zal de dienst worden waargenomen door de doktoren: Gaasbeek. Langezaal, Nieuwzwaag, Pieterse, Postel. BRIDGE OM DE WADDINGTON-BEKER. Voor de tweede ronde om de Wad- dington-beker speelde „De Sleutels" tegen het sterke* „Buitenhof" uit Den Haag. Na een spannende strijd waarbij „De Sleutels" in zes ronden de leiding had, wisten de Hagenaars in te lopen tot de uiteindelijke uitslag 115 tegen 116 m.p., waardoor Het Bui- teihof met 1 m.p. won. Door dit ge ringe verschil komen beide teams in de volgende ronde. De paren-uitslag is als volgt: Bui tenhof 106 mp., Buitenhof 93%, Bui tenhof 92%, KuitBonnet 92, Vrij en- hoekv ,d. Stok 91%, Visser—Mees ter 89, echtp, v. Wingen 86, Buiten hof 85, ten Cate—Eldering 84, Kodh —(Kuiper 81%, Buitenhof 77, Buiten hof 75, De RuiterZ.v. Egmond' Jr. 74, Buitenhof 73%, Buitenhof 73, De Geus—Goutier 70%. Een lang gekoesterde wens van vele Leiderdorpenaren is in vervulling gegaan. De bus van de N.Z.H., die elke dag, behalve des Zondags de verbinding met de stad onderhield, is met ingang van 23 Mei j.l. nu ook des Zondags gaan rijden. De busdienst heeft vanaf die dag een grondige wij ziging ondergaan. Reed de bus voor heen alleen van Leiderdorp naar de Beestenmarkt, nu kan men recht streeks van Leiderdorp via Leiden naar Katwijk aan Zee rijden. Dit geldt voor de zomermaanden, gedu rende de wintermaanden gaat de route naar Valkenburg. Vanzelfspre kend zijn de tijden der diensten eveneens gewijzigd. Reed de bus voorheen om de 40 minuten, nu is het een uurdienst geworden. De eerste bus vertrekt uit Leiderdorp om acht minuten over zes en zo vervolgens elke acht minuten over het hele uur. Vanaf het station te Leiden vertrekt de bus elke tien minuten vóór het hele uur. Des Zondags vertrekt de eerste bus uit Leiderdorp om acht minuten over negen. De laatste rit uit zong de intens-religieuze „Miroir de Peine" van Hendrik Andriessen; de compositie is een blanke parel, ge ïnspireerd door het ontroerend reli gieuze gegeven. Ank Reinders' volle mezzo-sopraanstem klonk mooi, de voordracht heel ingetogen en waar dig, de uitspraak van 't Frans wel luidend en wat 't orkest deed was werkelijk begeleiden zonder domine ren. Groter lof kan niet gebracht worden. De zangeres werd overladen met toejuichingen en mooie bloemen. Ten slotte nog „Due Madrigali" van Hendrik Andriessen, twee koorstuk ken van uiteenlopende sentimenten, zoals Andriessen de aard van de mu ziek steeds varieert naar 't speciale gegeven. Koor en orkest waren on vermoeid en klonken samen bijzon der mooi, en de expressieve muziek kreeg de wedergave waarop zij recht heeft. De Nobel dirigeerde met zo'n dringend enthousiasme dat alle me dewerkenden geïnspireerd werden tot 't geven van 't beste dat zij in zich hebben. Wij spreken dan ook gaarne onze voldoening uit voor de vertol king van 't smachtende „Herders lied" en het „Drinklied" met zijn geestig rtithme, zijn klanken en mu zikale vondsten sloeg geweldig in, en toen (naar aanleiding van de tekst „Leve Bachus") na 't complimenteren van de dirigent men deze een fles Italiaanse wijn in biezen korf offreer de, groeide 't applaus aan tot een ware ovatie, waarin de dirigent de beide solisten liet delen, 't Herhaald roepen van bis was oorzaak, dat het Drinklied herhaald werd tot ieders genoegen, 't Was een mooie, echt kunstzinnige avond. A. I. Angst voor Znnrbranden na een heerlijk maal? Met een óf twee Rennies bij de hand geen angst voor zuurbranden. Eet gerust alles waar de maag naar vraagt. Sommige mensen nemen Rennies bij voorbaat als een goede gewoonte, smakelijk en fris. Bij on verwacht opkomend zuurbranden zijn Rennies een ware uitkomst. Houdt ze daarom altijd bij de hand, Gewoon laten smelten op de tong en 't zuurbranden behoort weer tot het verleden. (Advertentie) "TER OPLUISTERING van zijn gro- te Lustrum-Expositie van beel dende kunst, bood het Leids Kunst centrum een piano-avond aan, aan de getrouwe bezoekers van de ten toonstellingen in de Boertiaavezaal. Dit concert werd gegeven door onze stadgenoot Henk Briër, die ernstige studies maakte bij Gerard Henge- vetd. Met belangstelling en genoe gen hebben wij geconstateerd dat Briër, hoewel jong, een technisch be hoorlijk onderlegd en muzikaal kla- vierspel is. Een belangryk programma had hij gekozen, te beginnen met de „Chro matische Fantasie en Fuga" van J. S. Bach. Aan weinig componisten is het gegegeven geweest, zo absolu te muziek te schrijven als Bach; met zo'n kennis van 't instrument; met zo'n nuance naar muzikale impul sen en zuiver muzikale wetten. Gaaf en levendig heeft Briër het prachtige stuk gespeeld evenwichtig, een voordracht met gunstig resul taat. Dan liet hij de 3e Sonatine van Willem Pijper horen, een heel bij zonder klavierstuk, waarvan hij de subtiliteit van de klanken voortref felijk heeft benaderd. Ook de Bal lade van Bela Bartók, een juweel van kleur en vorm vond in Briër een warm pleitbezorger. Dan Chopin's boeiende Fantasie f kl. t. op. 49, al moge de vertolking hiervan geslaagd heten, tekende deze voordracht zich toch niet als de meest gelukkige van de avond. Nadat in de pauze de Lustrum- expositie door de concertbezoekers was bekeken, voerde de pianist hier na zijn toehoorders langs de schil derijententoonstelling van het oeu vre van Viktor Hartman, een mach tig „In Memoriam", dat Moussorgsky na de dood van deze vriend compo neerde. De indrukken van elk schil derij van deze Expositie worden verbonden door een leiding-gevend thema. In deze Promenade is uitge beeld het gaan van h£l ene tableau naar het andere. Tien pracht tafre- len, bijzonder en oorspronkelijk en bovenal Russisch van karakter. Briër realiseerde ze zuiver en zonder effect bejag, met heel mooie en in teressante momenten, die Moussorg sky tekende. Was er tijdens 't gehele concert enthousiasme onder de vele toehoor ders, aan 't eind ontlaadde zich een storm van applaus. Bloemen, terug roepingen, waarna twee toegiften n.l. Im Kloster van Borodin en Me nuet van Ravel, beide heel mooi. 't Was een avond met goede stemming. J. Kortmann. KATWIJK AAN DEN RIJN Meisje verdronken Het 2-jarig dochtertje van de fa milie Kuyt in de Baron van Wasse naarlaan speelde met haar broertje langs de Zanderijvaart aan hét eind van genoemde laan en geraakte in deze vaart Het broertje ging haastig naar huis, ongeveer 100 meter vanaf de vaart, om moeder 'te waarschuwen maar eer deze bij het kindje was, was het reeds verdronken. Zilveren jubileum De heer J. C. Tieleman, referendaris ter gemeente secretarie, zal Zaterdag a.s. zijn zil veren jubileum ais ambtenaar in Katwijk vieren. Op 29 Mei 1929, ko mende van de secretarie uit Melis sant, zijn geboorteplaats, werd hij aangesteld als tijdelijk adjunct-com mies 2e klasse. In de daarop volgen de 25 jaar heeft hij alle rangen door lopen, die hem brachten naar de functie van referendaris. Het jubi leum zal Zaterdag a.s. in besloten kring gevierd worden. NOORDWIJK Dodelijk ongeval op de Gooweg Hedenmorgen te half acht heeft op de Gooweg een ernstig ongeval plaats gehad, dat de dood tengevolge had. De 67-jarige heer N. V. begaf zich te half acht naar zijn werk en wilde de Gooweg oversteken, juist toen een Duitse personenwagen hem achterop kwam. De auto week snel uit, doch de heer V. raakte vermoe delijk met zijn trapper nog de ach terkant van de auto en kwam hier door te vallen en bekwam een sche- delbasisfractuur. Dr. J. v. Nes welke snel ter plaatse v/as achtte overbrenging naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden noodza kelijk. Het slachtoffer is daar in de loop van de morgen overleden. De politie stelt een onderzoek naar de oorzaak in. Leiderdorp, zowel des Zondags als op gewone dagen, is om 11 uur acht des avonds. De vertrektijd uit Kat wijk is elke vijf minuten over het hele uur. De laatste bus die tot Lei derdorp doorrijdt vertrek om 22 uur 5 en is om 22 uur 50 aan het station te Leiden. Dit is dus de laatste ver binding van het station naar Leider dorp en rijdt ook des Zondags. Teraardebestelling van Hansje de Jong. Onder grote belangstelling vond gistermiddag op de Algemene begraafplaats de teraardebestelling plaats van de 4-jarige Hansje de Jong die de vorige week werd vermist en later levenloos uit de Rijn werd op- gedregd. Toen de stoet op de be graafplaats was aangekomen werd het stoffelijk overschot in de aula opgebaard. Hierna hield ds. H. Swee- pe, Geref. pred., een korte toespraak. SASSENHEIM SIKKENS-FAMA N.V. TE GENTBRUGGE IN BELGIë. Jarenlang reeds bestaat te Gent- brugge, in België, een fabriek, Fama, die zich heeft gespecialiseerd op in dustriële moffellakken. In het begin van dit jaar heeft Sikkens' Lakfabrieken N.V. te Sas- senheim dit bedrijf overgenomen om onder de naam Sikkens-Fama N.V. voort te gaan. De directie zal wór den gevoerd door de heer J. M. Wes ten, die lange tijd te Sassenheim werkzaam was. De ervaring van Fama naast de in tensieve researeh-activiteit en inter nationale contacten van Sikkens met de meest recente en gespecialiseerde know-show op het gebied van olie-, synthetische en celluloselakken, als ook moffellakken, zullen Sikkens- Fama N.V. in staat stellen de fabri catie in België vakkundig ter hand te nemen. Sikkens-Fama N.V. te Gentbrugge zal zich hoofdzakelijk toeleggen op de fabricatie en verkoop van indus triële lakken voor de metaal-, meu bel-, leder-, automobiel- en vlieg tuig-industrie. OEGSTGEEST DIPLOMA ZIEKENVERPLEGING B Bij de Inrichtingen Endegeest, Voorgeest en Jelgersmakliniek te Oegstgeest, slaagden voor het diplo ma Ziekenverpleging B de verpleeg sters: A. P. van Beeck Vollenhoven, J. M. W. de Greeff, J. A. de Hey, M. A. Kavelaars, J. S. Lankhaar, H. Si- blesz, C. Trefferse, F. van Urk, E. H. J. Wassenaar, F. J. Wesseling en J. H. Wesseling. V OORSCHOTEN Prijzen voor Biljarters. Gister avond waren in het „Wapen" een goede 200 gezellige mensen bijeen om de prijsuitreiking mee te maken van het nederlagentournooi dat door de Biljartclub Voorschoten, die vijf jaar bestond, was georganiseerd. Het wedstrijdcomité bestaande uit de he ren C. v. d. Assem, C. J. v. d. Ham en P. Vreeburg, had eer van haar werk: 27 verenigingen hadden aan het tournooi, dat September vorig jaar begonnen was, deelgenomen met 42 teams. Als winnaars kwamen uit de bus: 1. Centrum, Wassenaar; 2. De Pool 1, Den Haag; 3. DAM, Leid- schendam; 4. Neuf 1, Den Haag; 5. Oude Haven, Wassenaar; 6. SDO, Voorburg; 7. KOT 2, Den Haag; 8. Intiem 2, Den Haag. De moyenneprijs ging naar G. de Water van SDO uit Voorburg. De serieprijs naar de heer Schuling van De Pool 2 uit Den Haag, de prijs voor de onbekende beurt naar KEV uit Den Haag en de bijzondere prijs naar de heer Claassen van O. O. uit Den Haag. De voorzitter van BCV, de heer G. J. v. d. Ham had voor ieder der prijswinnaars een toepasse lijk woord en menige voorzitter had zijn dankwoord. De heer v. d. Ham roemde de goede geest waarin de wedstrijden gespeeld waren en in die geest bleken er voor mevr. W. v. d. Hamv.. Veen en mej. R. Vreebur" presentjes te zijn wegens verdien-' voor de vereniging.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 2