lste klassers in cijfers en standen Italiaan Minardi won tweede etappe, Gerrit Voorting beste Nederlander Derde étappe voor De Filippis Athletiek te Vlaardingen Ongeluk in eerste minuten legde schaduw over gehele wedstrijd RCH haalt streep door de rekening van Ajax en speelt gelijk Sparta werd door PSV grandioos verslagen en Eindhoven telt twee kampioenen DWS kreeg nog een kans MAANDAG 2-t MEI 1954 JE LEIDSE COURANT 1 wtCUE t)l.AU PAGINA 1 De Ronde van Italië Taormina 22/4 (Van een speciale ANP- verslaggever) Op papier zag de tweede etappe van de Ronde van Italië er simpel uit: van Palermo volgde de karavaan gedurende 200 km. de Middellandse Zee. Langs een kronkelige, maar goed geasfalteerde weg. Nu ja, er zat op die laatste 70 km. een bergje in, bijna 1150 meter hoog, de Portella Mandrazzi, maar eigenlijk kwa men die klimpartij en de daarop vol gende 40 km. lange afdaling precies van pas, want anders zou het toch maar in Taormina, het oude vestingstadje aan de Middellandse Zee, een massale aankomst worden. Zo redeneerden de journalisten, zo dachten de renners er over, zo was ook het standpunt van het merendeel van de directeuren-techniek der 15 ploe gen. Inderdaad, na het vertrek om half zeven in de morgen uit Palermo begon een wandelingetje met een snelheid van niet meer dan 30 km. per uur langs de kust van het wondermooie Sicilië. Aan vankelijk konden renners, officials, jour nalisten en andere volgers genieten van het schilderachtige eiland, dat op dege nen, die er oog voor hadden, een onver getelijke indruk maakte. Men had ons wijs proberen te maken, dat van strijd in de eerste vier etappes in de Giro geen sprake zou zijn, in tegenstelling met de Tour de France, waarin jonge felle kna pen, onbekend in de Europese wieler- wereld, altijd hebben getracht door voortdurende en vaak gelukte uitloop pogingen de aandacht te trekken. Hoe geheel anders is het uitgekomen! Waarom trokken de buitenlanders, Ger rit Voorting, Schwarzenberg, De Paepe Clerici reeds na 150 km. ten aanval, en kele Italianen als Benedetti, Conté, Bia- gioni en Astrua met zich meesleurend? Waren zij zich niet bewust, dat de etappe 275 km. lang was, dat op de laat ste 70 km. een beul op hen zou wachten, die de zwakken zou neerslaan en de sterken doen buigen? Wisten zij niet, dat de Siciliaanse bergen met lastige hellingen en ontelbare haarspeldbochten, met onoverzichtelijke afdalingen en grote hoogteverschillen hun laatste re serves zouden aanspreken, wilden zij zegevierend de kust aan de andere kant van het 'eiland bereiken? De stoutmoe- digen waren de aanval bij Capo d'Or- lando, 150 km. na Palermo, begonnen en de luien en tragen moesten mee, ook de azen (zelfs Bartali „II Fenomono", zoals op het wegdek veelvuldig was geschil derd), die nog weinig lust toonde zich volledig in te zetten voor de. hoogste plaatsen in het persoonlijk klassement. Acht kilometer verder, te Brolo, had Benedetti alleen de leiding, lagen Conté, Biagioni, De Paepe en Schwarzenberg op 1 minuut, Van Est, Astrua en Clerici op 1 min. 35 sec. en Minardi op 1 min. 50 sec. en het peloton op 2 min. 20 sec. Bij de ravitaillering, op 180 km. van Palermo, in het kustplaatsje Patti, vorm de zich een groep van 8 man, waarbij zich Voorting en Van Est bevonden. Pel- lenaars wreef zich in de handen, de oranje truien lagen mee in de slag, het peloton was toen 4 min. 15 sec. achter. Een scherpe draai van negentig gra den volgde. De Middellandse Zee lieten wij achter ons, de renners gingen de ber gen' in. Een klim van 30 km. naar dc Portella Mandrazzi, welke voor 't berg- klassement meetelde, was begonnen. Uit de kopgroep van acht man verdwenen er drie, maar Voorting en Van Est ble ven meedraaien, tezamen met Minardi, de kopman van Legnano, de Zwitser Clerici en Astrua. kopman van Atala. Te Novara, op 11 km. van de pashoogte, lag het vijftal nog tezamen, waarbij Ger rit Voorting en passant een van de vele extra premies van 100.000 lires 600,—) in de wacht sleepte. Achter de vijf vluchtelingen had het peloton zich op gelost in ontelbare grote en kleine groe pen. Op de brede weg naar de top stonden duizenden belangstellenden en tot hun grote vreugde maakte Minardi zich enkele kilometers voor de pashoogte los van Voorting en Astrua. Soepel als een kat klom Minardi naar boven spoedig was hij voor Voorting en Astrua in een van de vele haarspeldbochten uit het gezicht verdwenen. Op de top, waar de frisse bergwind de verhitte gemoede ren van de duizenden Italianen bekoelde, passeerde Minardi met 2 min. 30 sec. voorsprong op Gerrit Voorting en 3 min. 20 sec. op Astrua. De Italiaan had een tijdwinst van 5 min.-57 sec. op Clerici, 7 min. op Magni, Fornara en Schaer. Coppi, die in de rose leiderstrui reed, lag toen 10 tot 11 min. op Minardi achter. Wim van Est was 10 km. van de top in elkaar geploft, Zijn benen deden hem pijn. Hij was een der slachtoffers van de beul der bergen, een volkomen in zinking had hem overmeesterd. De Bra bantse beer schudde mismoedigd het hoofd en steeds meer renners moest hij laten passeren. Wederom had Van Est de fout gemaakt, welke hij bij herha ling in de Tour de France had gede monstreerd: de man met de ijzeren energie, met de onverzettelijke wils- de sterke klimmers in de bergen mee komen, een taak, waartegen hij niet op gewassen was en nooit zal zijn ook. Woutje Wagtmans klom daarentegen als gems de berg op, werkte zich naar voren, wilde vervolgens met Koblet te zamen afdalen. Hij kon echter niet in het spoor van de Zwitser, die steun had gekregen van Huber, Schaer en Clerici de Zwitsers, Vrijdag in de tijdrit ge slagen door de ploeg van Coppi, grepen hun kans op'stevige wijze blijven en verloor weer terrein. Aan de kop reed Minardi als uitgeba lanceerd mens op een goed geoliede machine door de bochten, remde als zijn snelheid boven de 70 km. kwam af, won voortdurend meer terrein op Voorting, in de afdaling gekweld door dorst sinaasappels oppeuzelde en veelvuldig de inhoud van zijn bidonetje aansprak. Zegevierend ging Minardi op de berg Taormina er moest vlak voor de finish nog 200 meter geklommen wor den over de eindstreep met bijna 4Yi min. voorsprong op Magni en het Zwit serse viertal Schaer, Clerici, Huber, Koblet. Gerrit Voorting had de wielen van de Zwitsers op de laatste kilometers niet kunnen houden en eindigde als 7e met bijna 6 min. achterstand op Minardi. Maar intussen had hij voor zijn bijzon der fraaie prestatie niet alleen veel premiegeld voor de ploeg verdiend, r tevens was hij er in geslaagd een uitstekende zesde plaats in het algemeen klassement over de twee etappes te veroveren. En waar was de klimmer Jan Nolten, die nu eens een etappe kreeg voorgezet, die voor hem als klimmer en goede af daler geknipt was? Reeds in het begin klaagde hij over last van kramp. De Ronde van Italië wordt voor de Neder landse renners beschouwd als een uit stekende voorbereiding voor de Tour de France. Dat geldt zeker voor Jan Nolten, die minder getraind dan Voorting, Wagt mans en Van Est naar Sicilië was geko men en die heel hard zal moeten werken om de Giro uit te rijden, een eerste ver eiste om in aanmerking te komen voor een plaats in de tourploeg in Juli. Uit geput stapte Nolten te Taormina van zijn fiets, de 275 km. waren te veel voor hem geweest.... Thys Roks, die na 6 km. een gebro ken pedaal kreeg, maar door de gehele ploeg met uitzondering van Van Est weer kon worden bijgebracht, reëd; naarmate de tientallen kilometers oplie pen voortdurend beter. In een lange etappe heeft de Brabander altijd goede prestaties verricht. Hij veroverde nu een 38e plaats in 8 uur 24 min. 48 sec., 22 sec. achter Wagtmans, die als tweede Neder lander door de finish was gekomen. Hein van Breenen en Adri Voorting hadden zich dapper door deze zware etappe heengeslagen. Maar Van Est werd 83e op bijna een half uur achterstand op Mi nardi en Nolten kreeg een 90e plaats, een verlies van 36 min. op de winnaar van deze tweede etappe. Bevilacqua en twee anderen aan de kant gezet Het veld was onmiddellijk na het ver trek uit Reggio onrustig geworden. Men voelde de spanningen tussen de ploegen op de eerste tientallen kilometers, welke langs de wonderschone kust van Calabrië leidden, trillen, zoals dit deel van Italië eeuwenlang gebeefd heeft onder ver schrikkelijke rampen van de hete aarde en de vuurspuwende Etna, wiens trotse rookpluim hoog boven Sicilië uitwaaier de. De etappe van Reggio naar Canta- zaro, temidden van de bergen gelegen, was 100 km. korter dan die van Palermo naar Taormina, maar niettemin gaf de kronkelende weg met vele stijgingen meer dan voldoende gelegenheid voor de stoutmoedigen om te ontvluchten. En wederom is er strijd geleverd, meer strijd, dan verwacht werd, want alge meen werd aangenomen, dat de deelne mers het kalmer aan zouden doen dan Zaterdag, toen hun een zware etappe was voorgezet, welke bij velen nog in de benen zat. Enkele lastige klimmetjes, bij Grimoldo op 36 km. en vooral die bij Gioia Tauro waar de weg de Azurenkust verliet en met korte draaiingen snel tot bijna 500 meter steeg, rukten het veld uiteen en tenslotte vormde zich na een paar felle schermutselingen, waarin ook Hein van Breenen, die zich na de zwakke prestatie in de tijdrit op de eerste dag voortreffelijk heeft hersteld, danig had geweerd, een groep van 6 man, vijf Ita lianen en de Spanjaard Vidaurreta, die echter geen van allen hoog in het alge meen klassement stonden genoteerd. De ploegleiders lieten De Santi, Milano, Biagioni, Pellegrini, Scudellaro en Vi daurreta gaan. Intussen konden zes van de 7 oranje mannen uitstekend meekomen in de grote groep. Wim van Est was ditmaal verstandig en bleef rustig aan de wieltjes van de anderen plakken en Jan Nolten moest pas op de laatste 25 km. het pelo ton laten gaan, waarbij hij zich echter liet opslokken door een grote groep, waarin ook Rik van Steenbergen, Cou- vreur, Soldani, Benedetti en Croci Torti zaten, Gerrit Voorting was met Wout Wagt mans wederom de beste Nederlander en toen Coppi, Koblet, Bartali, Impanis, Astrua. Magni en Minardi het tempo in de laatste 30 km. verhoogden, waarin een derde lastige klim zat naar Bivio Pedadace op 600 meter, verloor het zes tal vluchtelingen kostbare minuten van zijn grote voorsprong. Maar Gerrit Voorting en Wout Wagtmans konden het verhoogde tempo van de azen zonder inspanning volgen en Wim van Est waakte er zorgvuldig voor, dat er geen gat viel in het langgerekte lint der con currenten. Maar heel achterin vocht de nieuwe Nederlandse kampioen van dit jaar, Adri Voorting, tegen een zware inzin king. Was het de warmte, waartegen de jongste Voorting niet zo goed bestand is, welke hem parten speelde? Of reed hij onder de zware mentale druk, titelhou- der van Nederland te zijn, hetgeen voor kracht wilde, geforceerd natuurlijk, met hem waarschijnlijk betekende, dat hij in elke etappe in de voorste gelederen te vinden moest zijn? Hij voelde zich Za terdagavond niet zo best, dat kon Pelle- naars van zijn gezicht aflezen, waar schijnlijk heeft hij zich in de zware etappe naar Taormina geforceerd, al heeft hij daar met geen woord over ge sproken. Hoe het ook zij, reeds bij de eerste klim moest hij lossen. Geruime tijd bleef hij bij Bevilacqua, Bini, De Paepe en Ponzini hangen, maar pok het tempo, dat deze concurrenten aansloegen Uitslagen en klassementen. De uitslag van de tweede etappe luidt: 1. Minardi (Italië) 274 km. in 8 uur 8 min. 19 sec.: 2. Magni (Italië) 8.12.47; 3. Schaer (Zwits.) 8.12.49: 4.Clerici (Zwits.) 8.13.29; 5. Huber (Zwits.) z. t.: 6. Koblet (Zwits.) z. t.; 7. Gerrit Voorting 8.14.30; Astrua (It.) 8.14.35; 9. Fornara (It.) 8.14.59; 10. Martini (It.) z. t.; 16. Coppi (It.) 8.19.48: 20. Bartali (It.) 8.21.18; 36. Wagtmans 8.24.26; 38. Roks 8.24.48; 59. Van Breenen 8.29.57; 72. Adri Voorting 8.33.51; 83. Van Est 8.37.57; 90. Nolten 8.42.28. De uitslag van de derde etappe van Reggio Calabrië naar Catanzaro over 172 km., luidt: 1. Nino Defilippis (It.) in 5.20.04; 2. Milano (It.) op 14 sec.; 3. Pel legrini (It.); 4. De Santi (It.); 5. Bia gioni (It.); 6. Scudellaro (It.) allen z. t.; 7. Vidauretta (Sp.) 5.20.18; 8. Conterno (It.) 5.23.37; 9. Martini (It.) z .t.10. Assirelli (It.) 5.23.39; 14'. Coppi (It.) 5.26.29; 15. Koblet (Zwits.) z. t.; 16. Bar tali (It.) z. t.; 17. Massip (It.) 5.26.29; 18. Reitz (Did.) z. t.: 19. Impanis (Belg.) z. t.; 20. Gerrit Voorting z. t.; 21. Astrua (It.) z. t.; 22. Fornara (It.) z. t.; 23. Wagtmans 5.26.35. In dezelfde groep o.a.: Magni (It.), Minardi (It.), Monti (It.), Schaer (Zwits)., Huber (Zwits.), Lorono (Sp.), Clerici (Zwits.) en Van Est, allen in 5.26.35; 56. Roks 5.27.52; 60. Van Breenen 5.28.40; 79. Nolten 5.29.40; 104. Adri Voorting 5.48.37. Het algemeen klassement na drie etappes luidt: 1. Minardi 14.26.46; 2. Schaer 14.31.07; 3. Koblet 14.31.43; 4. Magni 14.31.44; 5. Clerici 14.31.51; Defilippis 14.32.18; 7. Gerrit Voorting 14.33.27; 8. Astrua 14.33.52; 9. Fornara 14.34.01; 10. Martini 14.36.10; 11. Coppi 14.36.35; 12. Huber 14.36.46; 13. Albani 14.37.50; 14. Impanis 14.38.07; 15. Pelle grini 14.39.42; 16. Nencini 14.40.04; 17. Scudellaro 14.10.15; 18. Bartali 14.40.19; 19. De Santi 14.40.37; 20. Carrea 14.41.45; 32. Wagtmans 14.43.39; 37. Roks 14.45.18; 68. Van Breenen 14.57.06; 70. Van Est 14.57.10; 85. Nolten 15.04.46; 95. Adri Voorting 15.15.06. in het heuvelachtige Calabrië, kon de jeugdige titelhouder van de lage landen niet volgen. En heel alleen, met bijna een half uur achterstand op de wini Nino de Filippis. kwam hij als laatste door de finish. Zijn gezicht helderde op, toen hij vernam, dat de achterstand toch niet zo groot was, als hij gedacht had. Een pleister op de wonde was. dat drie van de mannen, waarmee hij zovele kilometers aan de staart had gezeten, Bevilacqua, Otte en De Paepe, de inval ler voor Stan Ockers, door de interna tionale jury uit de Ronde van Italië zijn gezet, omdat zij zich op een gedeelte door een auto hadden laten trekken. Antonio Bevilacqua, een renner van groot formaat wiens naam enkele jaren 'geleden in de Europese kranten met vette letters werd afgedrukt als een groot kampioen, werd zonder vorm van pro ces uit de strijd gezet. In het B.P.M. sportpark „De Vijfsluizen" te Vlaardingen werden Zondag Nationale Invitatie-athletiekwedstrijden gehouden, waaraan tal van be kende Nederlandse athleten deelnamen. De finale van de 100 meter heren werd een spannend duel tussen enige V. en L.-ers, waaruit theo Saat als winnaar naar voren kwam. Van links naar rechts: B. Holst, Pegasus; C. Sleeuwcnhoek; Th. Saat, H. Rulander, en H. Hardeveld, allen van Vlug en Lenig. Promotie-degradatie-wedstrijden St. Bernardus en VTL delen de punten Op een zeer glad terrein werd Za terdagavond de promotie-degradatie wedstrijd St. Bernardus tegen V.T.L. gespeeld. Deze wedstrijd heeft voor St. Bernardus een wel zeer ongeluk kig verloop gehad. Een van haar pro minentste spelers en medewerker Leo Smits werd namelijk door een beenbreuk voor enige maanden uit geschakeld. Nadat er pas twee minu ten gespeeld was, ving Smits een bal op met de rechtervoet en gleed op eens onderuit, met het vermelde fa tale gevolg. Het Roode Kruis, onder OOK SNEEK DEGRADEERT RCH, de thans gedegradeerde eerste klasser, landskampioen van het vorig seizoen, heeft "tot besluit van de competitie nog een lelijke streep door de Ajax-rekening gehaald. Werd vrij algemeen verwacht, dat de Ajacieden de voor het kampioenschap nog nodige twee punten wel op RCH zouden we ten te behalen, de Haarlemmers dachten er anders over, want zij dwongen Ajax een gelijk spel af, zodat de Ajacieden gelijk kwamen met hun stadge noten DWS. Er is nu een beslissingswedstrijd tussen beide hoofdstedelijke ploegen nodig. In Afdeling C viel wèl de beslissing inzake het kampioenschap, maar niet Sparta, doch PSV behaalde de titel. Sparta had aan een gelijk spel in Eind hoven voldoende, doch de PSV-ers wezen de bewoners van Spangen beslist terug en klopten hen met niet minder dan 51, hetgeen voor Terlouw c.s. zeker een bittere pil is. Eindhoven telt thans twee afdelingskampioenen, hetgeen zeker wel een zeer bijzondere prestatie mag worden genoemd. Voor de rest valt nog te vermelden, dat Sneek de laatste degradatieclub van de eerste klasse is. Met de Friezen zullen RCH en Oosterparkers (Afd. A), 't Gooi (Afd. B.), H. B. S. en WH '16 (Afd. C.) en Maurits en DHC (Afd. D.) dus degraderen. Nederlagen voor Fluks en DFC. Het gaat de Dordtse tweede klas sers in de promotiecompetitie niet te best. Fluks heeft, na de veelbelo vende overwinning op West Frisia, gisteren met 30 van HVC verloren, dat hierdoor de beste kansen op pro motie behoudt. HVC 2 2 0 0 4 5—1 Fluks 2 10 12 3—3 West Frisia 2 0 0 2 0 15 DFC in de andére groep begon de promotiecompetitie met een 21 ne derlaag op eigen terrein tegen Hel mondia. Hier is Baronie de derde ge gadigde. Helmondia 1 1 0 0 2 21 DFC 10 0 10 1—2 Baronie In de promotie der 4e klasse zette Lisse de wedstrijdenreeks in met een 30 nederlaag tegen Westlandia, zo dat de vooruitzichten niet erg hoop vol zijn. DE UITSLAGEN. Promotie Tweede klasse. Groep A: HVC—Fluks 3—0. Groep B: DFCHelmondia 12. West II; tweede klasse B: Neptu> nusVUC (terr. Sparta) 11 (na verlenging) Derde klasse B: Scheveningen BEC 5—4: VVP—The Rising Hope 4—1; GDA—Hoek van Holland 3—0. Promotie 4e klasse: Westlandia Lisse 30. Vierde klasse C: RVC—RAVA 3—1 Vierde klasse D: StolwijkOude water 31; SchoonhovenDonk 22 ZATERDAGVOETBAL KNVB De uitslagen van de wedstrijden, gespeeld voor de Zaterdagmiddag- competitie van de KNVB luiden: Om het kampioenschap van Nederland: NSWSportclub Genemuiden 61; IJsselmeervogelsMonster 30. West II, derde klasse A: Excelsior MaassluisNoord wijk 21 (Noord- wijk degradeert); Zwaluwen—CSVD 4—0. leiding van de heer van Nieuwkerk bood direct de eerste hulp. Hierna werd Smits naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden vervoerd. De wedstrijd vond op aanraden van het slachtoffer toch nog door gang. St. Bernardus was echter het gehele verband kwijt. Ofschoon Piet Pont zijn uiterste best deed, om de opengevallen plaats van Smits te be zetten, kon ook hij niet beletten, dat VTL van deze minuten profiteerde en met een rommelig doelpunt de leiding nam (01). Het was H. v. d. Zwaan die daarna het gehele elftal wakker schudde en aan het werk zette. Aanval op aanval volgde, doch de achterhoede van VTL wist alle ge vaarlijke aanvallen te onderschep pen. Hierop volgde echter een krach tig VTL-offensief, maar ook St. Ber nardus achterhoede weerstond de aanval. Na zeer hard werken van de beide kantshalfs kon de druk weer langzaam opgeheven worden. Nadat verschillende kansen totaal om zeep waren gebracht, wist de Jong met een mooi doelpunt de partijen op ge lijke voet te brengen (11). Na de rust hetzelfde spelbeeld; beide achterhoeden hardwerkend met aan weerskanten slap voorhoe- despel. VTL werd echter steeds ver der terug gedrongen, zodat H. v. d. Zwaan ook tot de aanval kan over gaan, doch ook dit bleef zonder re sultaat, terwijl de hierdoor mo gelijke bliksemaanvallen van VTTL de supporters de adem deden inhou den. Bij een van deze aanvallen werd v. d. Berg gepasseerd, heel VTL juicht, doch de scheidsrechter heeft juist buitenspel geconstateerd. In stromende regen worden de laat ste minuten gespeeld maar verande ring komt er niet meer. Naar wij vernemen heeft L. Smits een dubbele beenbreuk. Nadat het been in het gips gezet was is hij naar huis vervoerd. Zaterdag a.s. zal op het terrein van Borgerhout te Antwerpen de interlandwedstrijd worden gespeeld tussen de Zaterdagvoetbalelftallen van België en Nederland. De samenstellingen van de beide ploegen luiden: Nederland: Doel: Woudsma ODES); achter: Wilhelm (SNL) en Schaap (Quick Boys); midden: Zandbergen (Quiok Boys), Van der Nagel (Rijns- burgse Boys) en Jansen (CSVD); Voor: Kerkdijk (Sparta, Enschede), Heinen (Spakenburg), Van den Oe ver (Quiok Boys); Loosman (Zuid vogels) en Schipper (SHO); reser ves: Waal (Noordwijk) en Bout Huizen. België: Doel: Adriaenssens (Ant werpen); achter: Celis (Antwerpen) en Dechany (Luik); midden: Vieren- deels (Schaerbeek), Valet (Brussel) en Van Rompaey (Hasselt); voor: Staelens (Antwerpen), Droeven (Brussel), Kleinermans (Brussel) Lippeveld (Brussel), Mercier (Luik); reserves: Anles (Brussel), Venieux (Hasselt) en Koran (Brussel). Te Gouda werd een voetbalwed strijd gespeeld tussen een Zwaluwen- ploeg en de Engelse derde divisie club Bradford City. De Engelsen wonnen met 31. Deze stand was reeds bij de rust 'bereikt. HOCKEY KON. NED. HOCKEYBOND. UITSLAGEN. Heren: Om het kampioenschap van Nederland: TogoVenlo 11. Dames: Om het kampioenschap v. Nederland: HHYCOranje Zwart 21 (na driemaal verlengen); HHYC kampioen. De stand om het kampioenschap van Nederland is thans: Venlo 5 4 10 Togo 5 4 10 DKS 6 2 0 4 Meppel 6 0 0 6 19— 3 15— 3 7—15 3—23 F.nschedese Boys, dat Zondag in Amsterdam bij D.W.S. op bezoek kwam, is er niet in geslaagd uit deze ontmoeting winst te slaan. Het werd 30 voor de Amsterdammers, die hiermee twee wel zeer kostbare punten bemach tigden. Een moment voor het doel van de Boys: Vonhoff (rechts) de kleine D.W.S.-er, is hier in duel met doelman Koster van de Boys, die hem even te vlug af was. Juist zichtbaar achter Vonhoff is zijn clubgenoot Koevoets, die (links) die naar het open doel snelt, zal verslaan. 20 voor D.W.S. (links) die naar het open doel snelt, zal verslaao. 20 vnor D.W.S.! ZWITSERLAND—URUGUAY 3—3. De landenwedstrijd Zwitserland— Uruguay is in een gelijk spel: 33 geëindigd. De ruststand was 11. Gisteren heeft het Leidse junioren A elftal deelgenomen aan het vier bondentoürnoói 'te Amsterdam. De uitslagen zijn: Amsterdam Leiden 10. Het Leidse elftal hield kranig stand tegen een veel sterkere ploeg. Tot het einde bleef de verde diging zich handhaven, zij het ten koste van 'totale uitputting. HaarlemNoord Holland 21. Verliezersronde: Noord Holland Leiden 61. De gevolgen van de eerste wedstrijd deden zich geducht gelden. QUICK BOYS—LUGDUNUM. Ten bate van de Nederlandse Ver eniging tot steun aan he( „Koningin Wilhelmina Fonds" voor de kanker bestrijding, vindt in het kader van de door deze vereniging gevoerde Sport- actie 1954, op Donderdag, Hemel vaartsdag, een ontmoeting plaats tussen het eerste elftal van Quick Boys en Lugdunum. De wedsrijd wordt gespeeld op het terrein van eerstgenoemde vereni ging en vangt om 3 uur aan. Beslissingswedstrijd tussen Ajax en DWS Eerste klasse A: HeraclesNEC 0 1; RCHAjax 33; Elinkwijk Leeuwarden 43; ZwolseBoys Stormvogels 06; DWSEnschede- se Boys 30; HaarlemOosterpar kers 20; WageningenBe Quick 5—2. Eerste klasse B: HeerenveenEn schede 03; GooiVolewijckers 0 3; VSV—EDO 4—2; Rigtersbleek— DOS 2—3; Blauw Wit—Go Ahead 2 5; VitesseSneek 20; GVAV AGOW 6—1. Eerste klasse C; XerxesHBS 2 1; VVV—SVV 2—1; Bleijerheide— Brabantia 42; LongaVVH '16 C —5; Emma—NAC 5—2; PSV—Spar ta 51; BWSittardia 32. Eerste klasse D: FeijenoordWil lem II 50; EindhovenEBOH 14; LimburgiaRBC 12; DHCJulia na 13; Hermes DVSNOAD 60: ADOExcelsior 31; MauritsMV V 0—4. Eerste Klasse A: Eerste Klasse C: Ajax 26 14 9 3 37 60—29 PSV 2' 1~ 4 5 38 72—41 DWS 26 16 5 5 37 54—24 Sparta 26 17 3 6 37 50—30 Haarlem 26 15 5 6 35 47—22 Emma 26 15 7 4 37 71—44 NEC 26 11 11 4 33 49—32 VVV 26 13 10 3 36 57—39 Stormvogels 26 12 7 7 31 42—30 SW 26 12 4 10 28 53—47 Wageningen 26 10 9 7 29 48—35 BW 26 10 6 10 26 53—41 Elinkwijk 26 10 6 10 26 37—42 Sittardia 26 10 4 12 24 62—56 Ensch. Boys 26 7 11 8 25 37—31 Xerxes 26 9 6 11 24 38—47 Leeuwarden 26 9 6 11 24 43—40 Bleijerheide 26 9 6 11 24 34—49 Heracles 26 8 5 13 21 37—43 NAC 26 9 4 13 22 45—47 Be Quick 26 5 10 11 20 34—68 Longa 26 9 3 14 21 38—46 Zwolse Boys 26 6 6 14 18 23—57 Brabantia 26 7 6 13 20 38—52 RCH 26 3 9 14 15 26—50 VVH '16 26 6 4 16 16 35—69 Oosterparkers 26 4 5 17 13 25—59 HBS 26 4 3 19 11 36—74 Eerste Klasse B: Eerste Klasse D: DOS 26 17 5 4 39 78—40 Eindhoven 26 18 5 3 41 62—33 VSV 26 17 2 7 36 52—25 Willem II 26 18 2 6 38 80—39 Go Ahead 26 11 8 7 30 49—45 EBOH 26 15 5 6 35 56—47 Blauw Wit 26 11 6 9 28 58—50 Hermes DVS 25 15 3 7 33 52—35 Volewijckers 26 10 8 8 28 56—58 Feijenoord 26 13 4 9 30 46—31 Vitesse 25 8 10 7 26 39—44 NOAD 26 10 8 8 28 34—45 Rigtersbleek 26 12 2 12 26 58—57 Juliana 26 12 3 11 27 50—45 GVAV 25 8 8 9 24 37—35 Excelsior 26 9 6 11 24 46—42 AGOW 26 10 4 12 24 49—50 RBC 28 9 6 11 24 46—51 EDO 26 7 9 10 23 35—48 ADO 25 10 3 12 23 36^36 Heerenveen 26 8 6 12 22 57—68 MW 26 11 1 14 23 53—46 Enschede 26 7 7 12 21 40—41 Limburgia 26 7 3 16 17 36—60 Sneek 26 7 5 16 19 30—52 Maurits 26 2 6 18 10 25—68 't Gooi 26 5 6 15 16 31—56 DHC 26 2 5 19 9 39—84

Leidse Courant | 1954 | | pagina 5