Vrede realiseren zoveel als in ons vermogen ligt Officier van Justitie begon hedenmorgen met zijn requisitoir Kernbewijs niet te ontzenuwen Brommerdief dook liever KNMI zoekt voor de komende zomer medewerkers voor ,strandcontrole1 ZOMERHUISJE MAANDAG 24 MEI 1954 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 Pax Christi Congres te Delft opinie.. De Pax Christi Beweging is niet op dergelijke natuurlijke facto ren gefupdeerd. Zij is gebaseerd op het geloof in Christus en op de bo vennatuurlijke band, die ons allen als gelovigen samenbindt. Zij wil in alle Christenen het besef wakker roepen, dat wij in Christus geroepen zijn tot de vrede en dat ons geloof onze taak geeft de vrede te bevestigen en te bevorderen allereerst in onszelf en in onze naast omgeving. De Pax Christi Beweging wil aan de Chris tenmens duidelijk maken, dat hij ge roepen is in de wereld de vrede te realiseren zoveel als in zijn vermogen ligt. Zij wil getuigen van de nood zakelijkheid van de vrede, èn van de mogelijkheid van dé vrede, wanneer ieder mens een volmaakte Chris ten is. Daarom zal de Pax Christi Bewe ging nooit mogen vergeten, dat de eerste als altijd weer zal zijn om vrede te beoefenen en vrede te be waren in de eigen omgeving, opdat aldus steeds meer de vrede van Christus zich in de wereld verbreide over alle grenzen en landen heen. De Pax Christi Beweging is tenslotte de gemeenschap van de Kerk van Chris tus in het ene geloof en in de ene liefde. Het vijfde nationale congres van de Nederlandse Pax-Christi Beweging te Delft is voorafgegaan door een twee daagse bedetocht, waarbij de groepen samenkwamen in Gouda, Leiden, Schiedam en Den Haag. Niet alleen van alle mogelijke plaatsen uit Neder land waren daarheen deelnemers ge trokken, maar te Delft, waar de groe pen Zaterdagavond bijeen kwamen, waren ook afgevaardigden uit Parijs en Londen en voorts grote groepen uit België, Frankrijk en Duitsland. Ruim 400 congresgangers kwamen zo des avonds in Delft aan, waar een ieder het adres van zijn gastheer en gastvrouw ontving. Het congres ving aan met een kranslegging door een Duits en Ne derlands meisje bij het standbeeld van Hugo de Groot op de Delftse markt, waarbij het Wilhelmus werd gezongen. Bij deze gelegenheid heeft mej. dr. Nolte, wethoudster van de gemeente Bloemendaal, een rede uit gesproken, waarbij zij de figuur van Hugo de Groot schetste als de voor vechter van het volkenrecht, als een man- ook, die het gehele mensdom als een gemeenschap zag. Hugo de Groot wilde de oorlog niet uitbannen, omdat deze nodig kan zijn om het recht te handhaven of onrecht te her stellen. Maar zelfs wanneer de oor log uitbreekt is het noodzakelijk de billijkheid, het recht en de goede trouw in acht te nemen. Het gehele leven van deze grote rechtsgeleerde, aldus mej. Nolte, is Ook vervuld ge weest van het verlangen de-christe lijke eenheid te hei-stellen. Talrijke geschriften heeft hij daaraan gewijd. Voor de Pax Christi Beweging is er dan ook alle reden deze man te her denken, die naar de vrede tussen de volkeren streefde, gebaseerd Op ge rechtigheid, maar nog meer een chris ten was, gebukt onder de verdeeld heid en bezield door een oecumenisch ideaal. Zondagsochtends hielden de con gressisten de Ommegang, van Maria van Jesse, die eindigt bij de St. Jo- sephskerk aan de Burgwal, waar mgr. J. P. Huibers, bisschop van -Haarlem, een gedialogeerde H. Mis opdroeg, en een toespraak tot de bedevaartgan gers hield. Hij wees daarbij op de aproep van de Paus om tot Maria te bidden om de vrede onder alle vol keren. In congressen en conferenties, zo zeide de bisschop, wordt veel ge sproken over de vrede, maar de naam wordt niet genoemd van Hem, die alleen de ware vrede geven kan. Na het slotkapittel volgde Zondag, middag om vier uur het plechtige Lof in de St. Josephkerk, waaronder mgr. dr. B. J. Alfrink, aartsbisschop-coad jutor van Utrecht, in drie talen de congresdeelnemers toesprak. Noodzaak en mogelijkheid. Mgr. Alfrink wees er onder meer op, dat door alle menselijke strijd en oorlog heen er een bovennatuurlijke eenheid is, die al degenen, die in Christus geloven, blijft samenbinden en blijft verplichten tot het zoeken van de vrede in heel hun doen en laten. De Pax Christi Beweging steunt niet op natuurlijke factoren ep is geen beweging, aldus mgr. Alfrink, van anti-militairisme en van gebro ken geweren. Zij heeft niet de illu sie, dat zij de wereld zöu kunnen redden door aan te sporen tot dienst weigering of door te ageren tegen bewapening of door leger of vloot in discrediet te brengen in de publieke VRACHTAUTO OP BEZOEK. Zaterdagmiddag is een vrachtauto in volle vaart tegen de pui van een huis aan de Westzijde te Zaandam gereden. De houten voorgevel week krakend achteruit; de vrachtauto schoot door en kwam in een steeg naast het huis tot stilstand. De chauf feur bleef ongedeerd, evenals de be woners van het perceel, die op een meter afstand van de bezweken voorgevel hadden (gestaan. De huizen aan de Zaandamse West zijde blijken een bijzondere aantrek kingskracht op auto's te hebben, want dit was de vierde maal binnen twee jaar, dat in een der huizen een auto een onverwacht en ongewenst bezoek kwam afleggen. De oorzaak was ditmaal een defect aah de stuurinrichting, waardoor de vrachtauto het trottoir aan de linker zijde van de straat opreed. MODERNE HEKSEN. De voorzitter van de Goois-Sticht- se Aeroclub, de heer K. de Geus van den Heuvel, heeft gisteren de hek- senwaagvlucht gewonnen. Deze sport vlieg wedstrijd voerde van Hil versum over Oudewater, waar de heksenwaag is, naar Hilversum te rug. In een weide bij Opdewater moest een bezem worden afgewor pen. De heer De Geu van den Heu vel behaalde 116 winstpunten. De tweede plaats was voor de heer M. Stelling met 93 winstpunten. De der de plaats werd gedeeld door de he ren ir J. Lucassen en J. A. J. van Hulzen, elk met 38 winstpunten. Het afwerpen van de bezem werd ge wonnen 'door de heer Jansen jr uit Den Haag. Piet zat aan overzijde de 8 ft ft Zaterdagmiddag hoorde een ft 8 Rotterdammer via de radio, dat tj 8 in Delft de 13-jarige Pieter Ane 8 ft Boot sinds Donderdag vermist x werd en dat de politie graag in- ft lichtingen had, weshalve zij een ft uitgebreid' signalement door de 8 aether zond. De Rotterdammer keek eens uit zijn raam en zag aan de over zijde van de straat een niet al te vrolijk gestemde jongen in een ft portiek zitten, die opvallend veel ft overeenkomst vertoonde met de ft zo juist door de radio beschreven Delftse knaap. :ft De Rotterdammer ging naar buiten en vroeg aan de jongen o of hij misschien Pieter Arie Boot ft uit Delft v/as en daar het avon- s tuur kennelijk al zijn aantrekke- ft lijkheid verloren had, gaf de jon- o gen onmiddellijk oe. ft Enkele* uren later was hij via o de Rotterdamse politie weer bij zijn moeder thuis, ft MCCC.OOCCOOOOOÖCCOOOOOOOOOCOO Elfde procesdag Berkelse moordzaak Vanmorgen heeft de offiicer van justitie mr. G. J. de Lint requisitoir gehouden in de strafzaak van de Berkelse arts, verdacht van moord met voorbedachte rade op zijn echt genote. subs, doodslag, subs, zware mishandeling de dood ten gevolge hebbende, subs, opzettelijke benade ling van de gezondheid. De officier begon met het memo reren van de tragische omstandighe den, waaronder de doktersvrouw was gestorvén. Een dag na het overlijden, zo vervolgde de officier, deelde de fa milie van de overledene de Amster damse politie mede, dat zij twijfelde of de overledene wel een natuurlijke Als de 18-jarige Amsterdamse los- werkman M. te V. eens gistermorgen om een uur of elf met de politie in contact was gekomen zbu hij waar schijnlijk meer publiek hebben ge trokken dan nu de sterke arm zich Zaterdagnacht om één uur naar hem heeft uitgestrekt. Want omstreeks laatstgenoemd tijdstip dreof deze jongeman midden in de ijskoude Bin. nen-Amstel terwijl een agent van politie hem sommeerde naar de wal te zwemmen. De agent had verdenking tegen Te V. opgevat toen hij hem in de Paar- destraat met een bromfiets had zien scharrelen. Hij was de jongen in de richting Amstel achternagereden en had hem aangehouden om zijn belas tingpapieren te kunnen controleren. „Loopt even mee naar mijn huis", zen Te V., „daar kan ik ze zó pak ken". „Eerst maar eens naar het bureau", meende de agent.Hij kwam niet ver met zijn arrestant, die nog in de Paardestraat aan de haal ging, steeds in de richting Amstel. Deze eerste étappe eindigde in het voordeel van de gezagsdrager. Maar de tweede ronde was voor Te V. Met een sprong in de Binnen-Amstel onttrok hij zich aan de hoede van zijn begeleider en bleef midwaters rondzwemmen tot dat zijn krachten hem begonnen te begeven. Aan wal terug moest hij in het bureau Halvemaansteeg van een drenkelingenpak worden voorzien voordat hij naar bureau Singel kon worden overgebracht. Dat was nog niet het einde van zijn eennnachts Odyssee. Voort ging het naar bureau Stadhouderskade, waar Te V. degene bleek te zijn die de bromfiets al in de nacht van 18 op 19 Mei had gestolen door het doorknippen van een staaldraad in de Sarphatistraat bij het Frederiksplein. Ten slotte is Te V. dan toch op het hoofdbureau beland. Maar hij is nog veel te overstuur dan dat hij de eer ste 24 uur ophieuw zou kunnen wor den verhoord! dood was zaak aan het rollen en er ïverd een sectie op het lijk verricht, Avaarbij cyaankali in het lichaam werd aan getroffen. Mr. De Lint zeide dat hij de ge dachte moest afAvijzen „dat de arts niet zo dom zou zijn geweest om zijn vrouw in het bijzijn van drie getui gen te laten sterven"; hij achtte^ in tegendeel de opzet uitermate geraf fineerd. Bij het vooronderzoek Avas in de eerste plaats bezwarend voor ver dachte het bestellen van dè cyaan kali en het feit dat er „iemand aan dit flesje had gezeten", zoals getuige Mostert heeft gezien en verklaard. Drie getuigenissen. Het kernbewijs in deze zaak, zo vervolgde de officier, is gebaseerd op de directe waarnemingen van drie getuigen, namelijk van de schoon moeder van de verdachte, van de apo thekersassistent en van de dienst bode. Deze getuigen Avaren tegen woordig bij het toedienen van de door verdachte bereide kininepoeder en namen het dodelijk effect Avaar, dat de poeder, na het innemen vrij wel direct bewerkstelligde. De symp tomen, die bij de dood zijn waarge- nomen, wijzen op een vergiftiging door cyaankali. Reeds dr. Hulst Avas hiervan overtuigd door de lijkvlek gen heeft noch hij, noch de verdedi ging een tegenonderzoek aange vraagd. In dit verband wijdde de of ficier woorden van grote lof voor het werk van dr. Hulst, die de justi tie al zo veel uitstekende diensten heeft bewezen. De officier achtte het uitgesloten dat het slachtoffer eerst van de bouil lon of het citroepsap zou 'hebben ge dronken, welke zij naar verdach- te's -bewering vergiftigd zou heb ben. Toen de doktersvrouw na het innemen van de poeder ernstig ziek werd, is de schoonmoeder de bouil lon gaan halen. Was aan het citroen sap cyaankali toegevoegd dan zou blauwzuur zijn ontstaan en één slok je daarvan zou het slachtoffer onmid dellijk hébben doen sterven. Naast het kernbewijs zijn er ech ter tal van aanwijzingen, die als indirect bewijs kunnen dienen. Moch- gestorven. Zo kwam de ten deze aanwijzingen Aveerlegd kun- 4. ii j i nen wor£jenj rïan zou daardoor het kernbewijs nog niet worden aange tast. Het cyaankali-spoor. Mr. de Lint besprak daarna het on derzoek van de deskundigen van het gerechtelijk laboratorium. Zodra in het tonicum cyaankali Averd aangetroffen, kreeg prof. Froen- tjes opdracht na te gaan, hoe dit \rer- gif er in was gekomen. Toen de drank opnieuw werd klaar gemaakt, bleek er weer cyaankali in aanwezig te zijn. Terugzoekende Averd dit vergif aangetroffen in de liquor arsenicali fowleri. Het karakteristieke is, dat het spoor loopt tot de lege voorraad fles, waarin zich cyaankal van een niet dodelijke dosis heeft bevonden. Wanneer men bij het onderzoek niet verder Avas gekomen, dan had de conclusie voor de hand gelegen, „dat er van geen dodelijke dosis sprake was." De reactie van verdachte zou dan zijn geAveest: „Dan moet mijn vrouw iets anders naar binnen hebben ge kregen". In het begin van het verhoor heeft verdachte op de doeltreffendheid van dit spoor gespeculeerd. Dit „spoor" is op twee manieren ontmaskerd: Ten eerste door het onderzoek van prof. Steenhouwer, dat het slachtoffer geen arsenicum en dus geen tonicum had ken, de kleur van het bloed en de gedronken èn ten tweede door de toe toestand van de longen, die door hem Averden Avaargenomen. Mr. De Lint verwierp de gedach te dat een medicus, die een moord zou willen plegen, geen cyaankali zou bestellen. In dit verband herin nerde hij aan een geruchtmakende moordzaak in Den Haag ruim 20 jaar terug. Ook in dat geval had de verdachte medicus het vergif van te voren besteld. Niet dom. De officier bestreed daarna, dat een vergiftiging met cyaankali door een medicus „dom" zou zijn. Hij Avees op verschillende gevallen waarin dit geschied was en op het feit dat cyaan kali na enige tijd niet meer in het lichaam is aan te tonen. Niemand kanbestrij dear, dat hier van een vergiftigingssproces sprake is geweest en het is niet aan te ne men, dat daar tussen van een andere doodsoorzaak (een hersentumor) sprake is geweest. Zowel dr. Hulst als dr. Zeldenrust achten de.doodsoorzaak door cyaan kali evident; ook dr. Nelemans is deze zienswijze toegedaan. Dr. Hulst heeft geconstateerd, dat een hersentumor niet aanwezig was; bovendien geeft een hersentumor heel andere verschijnselen bij het sterven dan hier* het geval is ge weest. Ook andere doodsoorzaken, zo als „sekale" achtte mr. De Lint uit gesloten Geen onderzoek gevraagd. Mr. De Lint ontkende dat door de vernietiging van de lijkdelen de be langen van verdachte zouden zijn ge schaad. Toen verdachte mededeling kréég van het rapport der deskundi- Tweemaal per dag even naar strand Gedurende de maanden Juni, Juli en Augustus zal, evenals het vorige seizoen, door het K.N.M.I. Aveer eni ge bijzondere aandacht aan het weer aan het strand worden besteed. Er zullen echter geen speciale strand weertermen (matig strandweer, ideaal stranweer, enz.) Avorden uitge sproken, maar de A'erwachting A'oor het strand zal vervat zijn in de „Ver wachting voor het Waddengebied en de Hollandse en Zeeuwse kust"; wel- MINIMUM-PRUSNIVEAU VOOR VOEDERGRANEN. De minister van Landbouw, Visse rij en Voedselvoorziening heeft be kend gemaakt, dat voor voedergra- nen van de oogst 1954 zal worden ge streefd naar gemiddelde telersprij zen, die niet dalen beneden de vol gende prijzen: gerst 22.50, haver 21.—-, rogge 21.50. Deze prijzen zijn 0.50 per 100 kg hoger dan die voor de oogst 1953. Deze verhoging is in overeenstem ming met de stichting voor de land bouw vastgesteld met het oog op de kostprijsstijging, zoals die blijkt uit een door het landbouw economisch instituut samengesteld rapport. INSLUIPER BEVRIJDDE ZICH UIT EEN KELDER. Een circa 25-jarige man heeft kans gezien een ijzerhandel aan de Kerk brink te Hilversum binnen te drin gen. Hij werd betrapt en in een kel- opgesloten, waaruit hij via een raampje ontsnapte. Door een gangetje had de man het Avinkelmagazijn bereikt, toen de eige naar hem ont'dekte. Er ontstond een korte worsteling, waarna de indrin ger in een kolenkelder werd geduwd en de deur op slot werd gedraaid in afwachting van de inmiddels gewaar schuwde politie. Twee agenten kwa men de mén „in ontvangst nemen", maar de \fogel was gevlogen.... Hij had enkele ijzeren spijlen voor het kelderraam weggebogen en zich naar buiten gewerkt. Hij greep de eerste de beste fiets en spurte Aveg. Een magazijnbediende greep nog juist de bagagedrager vast, waardoor de in sluiper kwam te vallen. In minder dan geen tijd echter was hij weer op de been en snelde dwars door het publiek weg. STICHTING „HET ZUID-HOLLANDSCH LANDSCHAP" De stichting „Het Zuid-Hollandsch Landschap", die zich ten doel stelt het bevorderen van het behoud, de ontwikkeling of het scheppen van natuur- en landschapsschoon in de ruimste zin genomen in de provin cie Zuid-Holland, heeft haar jaar- \rergadering te Oostvoorne gehou den. Nadat de loco-burgemeester van Oostvoorne, A. Fruin, de bezoekers verwelkomd had, gaf de vice-voorzit- ster, mevr. mr. Chr. A. De Ruijter- De Zeeuw, een overzicht van de acti viteiten A'an de stichting van het af gelopen jaar. Zij releveerde onder meer de aanstelling van ir. N. P. H. J. Roorda van Eysinga, die als di recteur enkele dagen per Aveek lei ding aan het werk zal geven. Verder vertelde zij iets over de nieuw ver worven bezittingen van de stichting, n.l. het buitengoed „Leeuwenhorst" te Noordwijkerhóut, de buitenplaats „Mildenburg" te Oostvoorne en de grienden en rietlanden te Lexmond en Meerkerk, die ongeveer 17 ha. be- slaan. Ook merkte zij op. dat de stich ting het beheer zal krijgen over de ,Pan" te Katwijk en dat beprekin- DODELIJK VERKEERSONGEVAL TE ROTTERDAM. De 33-jarige havenarbeider F. de Visser, gewoond hebbende in de At- jehstraat te Rotterdam is vannacht tengevolge van een verkeersongeval om het leven gekomen. De man reed op zijn motorfiets op de Brede Hille- dijk. Op een gegeven ogenblik ver loor hij de macht over het stuur, be gon te slingeren en sloeg tegen de straat. Hij Averd ernstig igeAvond en bij aankomst in het Zuider zieken huis bleek de man te zijn overleden. ke een ruimere strekking, heeft dan alleen het strandweer. Hierin wordt onder meer de bewolkingstoestand en de windkracht genoemd, uit welke gegevens men zich voor de lopende dag ook een indruk van het Aveer aan het strand zal kunnen vormen. Deze verAvachting zal te beluisteren zijn om 5.45 uur en 6.40 uur via de radio en tevens A'anaf 6 uur in het automatisch telefonisch weerbericht. Zij, die in het middaguur nog willen beslissen, of zij de namiddag aan het strand zullen doorbrengen, kunnen luisteren naar de radiouitzending van 12.30 uur, die uitgebreid is met een overzicht van de weersgesteldheid van 12 uur in een aantal Nederlandse stations, Avaaronder IJmuiden. Gezien de bestendigheid van het weer op korte termijn, zal men uit de opgaven van wind en bewolking van dit station de aangenaamheid van het weer aan het Hollandse strand tot op zekere hoogte wel kunnen af leiden. Persoonlijke ervaring. Teneinde echter te kunnen nagaan, in hoeverre deze gewijzigde wijze van voorlichting het publiek een goe de impressie van de aangenaamheid van het strandweer geeft, zoekt het K.N.M.I. in Leiden, Amsterdam en Utrecht een aantal personen, die be reid zijn zoveel mogelijk dagelijks, en wel één keer 's morgens vóór 9 uur en één keer 's middags vóór 13 uur, op een invulkaart een schatting te geven van de aangenaamheid van het strandweer te Noordwijk voor de komende voormiddag en namiddag, resp. namiddag alléén, door middel van een cijfer, dat variëert tussen 0 (slecht) en 5 (ideaal). De bedoeling is, dat in de morgen het cijfer wordt ingevuld, nadat men de verwachting voor het Waddengebied en de Hol landse en Zeeuwse kust" heeft be luisterd, terwijl de in het middaguur gemaakte schatting gebaseerd moet zijn op het om 12.30 uur omgeroepen gen gaande zijn over de aankoop van „Overzicht van de weersgesteldheid de SchoonreAvoerdse wiel, voor Avel- ke aankoop subsidie-aanvragen in zee zijn. Zij wees er op, dat de stichting, destijds met tachtig leden opgericht, is uitgegroeid tot een organisatie met 299 leden. Op de vergadering kon de vice- voorzitster het 300ste lid noteren, het van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland, A. C. A. Deerenberg. Nadat het jaarverslag was goedge keurd heeft de landschapsdeskundige het administratiefonds, C. Sip- kes, een causerie gehouden over het landschap op Voorne, waarbij hij o.m. vertelde, dat men bezig is het publiek er aan te Avennen in de duinen geen bloemen te plukken. Voor het pluk ken van bloemen zijn derhalve spe ciale bedden aangelegd. De heer F. Braai, directeur van het recreatiecentrum Kruininger Gors, voerde daarna nog het woord en be pleitte onder meer het in handen van de provincie brengen van het duinen gebied in de kop van Voorne. Wilt U iets weten? Vraag: Route SassenheimNun- speet; hoeveel km? AntAvoord: Sassenheim, Leimui- den, Kudelstaart, Uithoorn, Vinke- veen, Hilversum, Soest, Amersfoort, Nijkerk, Putten, Ermelo, Harderwijk, Nunspeet; afstand 130 km. Vraag: Route LisseDelden; hoe veel km? Antwoord: Lisse, Leimuiden als boven naar Amersfoort, Voorthui zen, Apeldoorn, TAvello, Deventer, Holten, Goor, Del den; afstand 185 j van 12 uur"; tevens mag men het weer, zoals zioh dat op het moment zelf ter plaatse voordoet, in aanmer king nemen. Slechts enkele minuten. Het K.N.M.I. verzoekt inwoners van bovengenoemde plaatsen, die aan dit experiment willen medewerken, zich zo spoedig mogelijk via een briefkaart aan de Hoofddirecteur op te geven, onder vermelding van het tijdvak ge durende hetwelk medewerking gege ven kan worden. Tijdig zullen dan de nódige invulkaarten, alsmede een dui delijke instructie worden toegezond- den. Het beoogde werk zal niet meer dan dagelijks twee maal enkele mi nuten tijd kosten. Het is niet beslist nodig, dat de vrijwilligers het hele seizoen door beschikbaar zijn en evenmin, dat zij meer dan anderen kijk op het weer hebben. De door de vrijwilligers op de drie verschillende afstanden A'an de kust gemaakte schattingen zullen na afloop van het seizoen worden vergeleken met door anderen aan het Noordwijkse strand verrichte Avaarnemingen van het in werkelijkheid opgetreden strandweer. km. Marktberichten ROTTERDAM, 24 Mei Vee. Aanvoer 1628 stuks totaal, waar van 889 vette koeien en 739 varkens, Prij zen: vette koeien 2.903.10, 2.70 —2.90, 2.20—2.60, en varkens 2.94 2.92 en 2.90 per kg. levend gew. Vette koeien aanvoer minder, handel levendig, prijzen hoger, prima's bo even notering, varkens aanvoer klei- handel willig, prijzen -hoger enige prima's boven notering. vallige omstandigheid dat een fles met een door de apothekers-assisten te Mostert bereide tonicum werd ge vonden, bestemd voor een patiënte. Dit tonicum, dat op dezelfde dag was bereid als het eerste bevatte geen spoor cyaankali. Lange tijd stond de officier stil bij de verhouding van verdachte tot zijn echtgenote, die hij volgens getuigen verklaringen „haatte als de pest". Ook memoreerde mr. De Lint de Liasison, die hij met het minderja rige dienstmeisje had aangeknoopt, een reeds op zich zelf strafbaar feit. Verdachte belangstelling. Verdachte lanceerde systematisch geruchten, dat zijn vrouw aan een tumor in de hersens leed een be wering, die hij zelf niet au serieux nam) en ging later vertellen dat zij niet lapg meer te leven had. Verdachte heeft het echter te mooi gemaakt: Hij liet zijn vrouw in een ziekenhuis opnemen om de tumor vast te stellen. Het ziekenhuis dien de als kapstok voor de geruchten, die hij de wereld inzond; ook uit andere daden blijken zijn plannen. Hij, die geen enkele Avetenschappe- lijke belangstelling had, ging plot seling met vergif experimenteren. Buitengewoon luguber vond de of ficier het feit, datverdachte zijn schoonmoeder vóór de daad liet over komen en haar getuige deed zijn van de dood harer dochter. 4 te Noordwijk te koop aan geboden, schitterend gele gen tegen bosrand, fraai uitzicht, veel glas, 6 slaap plaatsen, stromend water, Euta-gas en verlichting. Grootte ong. 7,5 x 4 meter, comoleet met inventaris 5700.Brieven onder no. 378 bureau van dit blad <3? De Uurwerkkliniek aan de Lage Rijndijk verkoopt ook op Schakelzegels. In lichtingen voor het ver krijgen hiervan worden gaarne door ons gegeven. Voor elke beurs een hor loge is ons devies. Lage Rijndijk 8. 184 LB. Uw eigen belang, Uw buurman'? belang, gemeenschapszin. Bureau B. B. Lang"'--*'g 53, tel. 3'o-x.l Hardboardplaten 61 x 122 hebben wij weer, tij delijk slechts 98 ct., Goed kope latten 1 x 4 cm. per 100 meter 13.—, enkele stuks slechts 15 cent p. M. Nu kunt U nog goedkoop timmeren. „De Houthal", Hogewoerd 99, t#>l. 22536. Een schoorsteenmantel kunt U zelf maken met ons prachtig materiaal. Reeds vanaf 15.e.tp fraaie mantelplaat 100 x -22 met steenmotief. Ziet onze showroom, Hogewoerd 103, Alleen.„De Houthal", Ho gewoerd 99. 2705 TELEFOONTJES worden dagelijks geplaatst ter groutte van hoogstens <0 woorden (een Avoord naximum 12 letters). De prijs bedraagt 1.50 iitsiuitend tegen contante >e taling. 4e Klas 9e lijst 523ste STAATSLOTERIJ HOGE PRIJZEN 1 15000 9847 f 1500 7423 18463 1000 2626 4482 13754 15042 17110 17656 17799 19551 20842 400 2835 2891 4126 4481 5339 7024 15462 20885 21480 200 1326 1025 2286 2398 3446 3644 4270 4397 4708 5136 5175 "5842 6082 6356 6901 70i3 9081 9737 10813 1089'» 11552 11605 12741 13187 13699 13951 14606 14942 15972 16388 17107 17598 17919 19143 19929 20527 21051 21721 21935 PRIJZEN VAN 80.— 1136 184 242 466 687 903 933 2059 121 218 234 249 280 389 476 499 528 556 806 937 981 8190 302 325 364 422 495 507 611 624 972 4064 588 603 635 678 791 823 888 5068 311 428 471 615 778 823 884 982 f.026 040 054 243 295 515 873 7065 289 305 308 318 320 356 368 369 399 461 494 597 615 672 873 991 8046 062 082 145 223 262 310 549 581 711 895 965 9227 338 446 474 475 583 653 780 827 10356 477 487 587 590 615 667 746 794 859 886 934 938 960 11206 245 336 517 564 623 652 664 815 851 875 921 12013 026 232 248 316 534 557 714 792 853 18028 135 147 151 209 421 666 706 739 819 864 14036 244 277 360 440 510 513 684 908 955 953 15032 039 105 111 200 253 308 360 379 543 837 S42 10241 259 286 405 453 646 721 812 837 17201 287 385 390 396 408 419 443 472 505 532 547 583 605 606 615 710 918 945 18054 134 306 340 747 777 805 838 19218 224 237 311 323 351 363 398 451 508 583 677 679 683 838 909 955 965 20022 047 068 224 236 326 394 546 874 988 21035 037 134 177 198 257 373 402 405 427 435 509 512 618 682 874 895 NIETEN 1001 042 077 118 123 130 138 148 155 177 181 203 219 282 301 323 337 339 350 359 390 428 437 443 470 475 523 557 565 598 749 764 819 892 2037 054 064 074 125 150 163 196 211 229 274 279 291 340 417 440 448 514 532 534 551 562 579 590 638 692 739 750 762 828 S36 872 926 927 934 954 956 975 8017 057 089 115 119 147 179 192 209 221 237 286 289 307 336 342 344 347 355 424 469 484 520 530 532 537 546 555 560 564 592 609 639 720 722 734 819 888 914 930 934 955 956 962 996 998 4036 088 121 199 229 291 296 316 341 364 371 377 434 447 449 475 499 500 502 504 505 507 514 521 594 657 661 667 690 691 692 779 824 845 873 890 915 935 952 953 975 5003 018 060 074 090 109 148 154 184 222 323 360 394 396 469 506 526 588 591 596 603 606 610 612 616 654 685 687 700 755 785 791 803 815_ 841 851 885 908 918 928 6086 094 133 147 159 167 180 201 203 237 252 286 291 306 318 327 337 368 383 396 397 475 571 576 584 591 592 597 624 686 749 782 S06 853 877 906 924 949 988 7004 012 019 034 035 048 075 091 126 154 164 169 267 293 327 328 357 414 416 417 546 608 620 660 688 694 705 769 773 790 813 814 859 895 913 962 994 8015 024 077 106 108 111 189 234 240 291 299 351 373 389 390 483 502 548 592 615 648 676 677 697 732 767 778 789 811 855 856 884 887 899 946 961 9010 047 061 094 124 125 129 170 171 177 247 249 254 278 284 288 293 393 452 577 654 692 709 730 775 778 844 877 881 934 966 981 10018 023 049 095 097 114 142 144 149 159 217 239 264 297 318 320 364 370 391 403 417 589 642 646 664 668 709 735 750 768 780 798 809 835 936 944 11042 086 146 173 177 181 185 202 216 237 238 249 266 324 330 339 387 391 581 582 613 644 755 813 860 891 905 90S 915 928 938 990 998 11017 024 035 050 094 103 150 258 351 385 420 429 461 497 536 538 591 640 682 691 713 729 750 867 886 903 939 18036 046 111 180 214 241 260 288 338 354 358 364 386 391 392 404 428 470 488 496 501 512 526 562 574 614 625 639 669 745 760 783 788 854 887 948 986 14052 062 093 121 160 189 213 218 236 254 284 325 336 351 387 388 416 427 462 482 503 507 512 524 556 582 604 616 623 626 644 665 692 710 721 771 773 818 826 828 831 866 889 954 997 15054 113 125 127 129 158 163 168 238 315 328 366 495 424 431 436 466 469 487 488 517 544 555 578 607 672 696 712 726 747 773 787 791 813 820 848 859 890 914 916 16017 018 027 176 190 191 192 237 277 296 324 340 387 433 446 474 494 509 523 619 633 649 656 788 864 874 880 896 923 934 386 401 407 437 466 493 511 512 572 585 636 699 754 783 863 887 889 902 903 911 931 934 942 981 18006 050 095 105 144 148 185 194 199 203 376 468 476 498 532 545 556 598 623 651 745 772 782 807 831 836 900 901 905 952 961 964 985 10034 083 183 190 270 328 341 342 345 379 382 391 416 421 459 499 533 575 580 582 601 618 631 665 673 692 693 700 709 751 765 767 871 972 986 996 20001 026 033 039 070 087 119 139 143 185 207 217 231 253 276 2S3 310 339 375 3S1 424 459 472 518 512 572 589 594 615 636 645 651 682 699 725 758 765 770 773 819 832 844 917 946 955 996 21055 056 079 120 150 171 193 227 236 253 263 281 315 319 380 392 397 401 430 443 447 471 473 590 661 795 797 801 811 828 833 863 865 899 915 929 973

Leidse Courant | 1954 | | pagina 3