Het Christendom geen systeem maar gavet die in volle vrijheid aanvaard moet worden Niet de macht maar de liefde £eidó,e Vxvcia Woningbouwvereniging toonde zich een voorspoedige baby Drie gouden jubilarissen bij de Kon* Ned* Grofsmederij Boeiende bad- en sportshow in de Overdekte MAANDAG 24 MEI 1954 DE LEIDSE COURAN1 - EERSTE BLAD - PAGINA 3 61ste diës natalis Sanctus Augustinus In het afgelopen weekend heeft de R.K.S.V- Augustinus haar 61ste diës natalis gevierd. Door een accentver legging van de feestelijkheden van de inauguratie van nieuwe leden naar de diësviering, had men behalve de feestdag ook de belendende dag in de feestelijkheden opgenomen. Twee dagen lang was Leiden weer getuige van het feestelijk vertoon van stem mige hooggehoede heren en fleurige langgerokte dames, die langs Rapen burg of Brecstraat naar de verschil lende festiviteiten togen. In het Groot-Auditorium van de Leidse Universiteit werd de viering Zaterdagmiddag ingezet met een bui tengewone ledenvergadering, tijdens welke de moderator, prof. dr. H. L. M. van Rooyen O.S.C., de feestrede uitsprak. De praeses van Sanctus Augustinus, de heer R. Th. R. Went- 5es, besprak in zijn openingswoord e plaats van de katholieke student in de universitaire gemeenschap. Wanneer, aldus spreker, "net gods dienstige element in de universitaire gemeenschap ontbreekt, is het de ka tholieke student, die de taak heeft dat karakter hieraan toe te voegen. Om dit te kunnen doen, is elk isola tionisme uit den boze. De universiteit is niet gebaat met een afzijdige hou ding; samenwerking met andere stu denten is meer dan ooit gewenst. Al dus de heer Wentges. Het onveranderlijke nu. Prof. dr. H. L. M. van Rooyen be gon zijn feestrede met op het onge wone feit te wijzen dat een diës-toe- spraak door de moderator zelf ge houden moest worden. Dit was aldus prof. Van Rooyen noodzakelijk ge worden doordat de achtereenvolgens aangezochte acht sprekers er te elf- j der ure de voorkeur aan gaven het stilzwijgen te bewaren. In zijn rede belichtte de moderator de strijd die zich in het katholieke kamp afspeelt over de richting waarin het katho lieke denken zich zal ontwikkelen. Transcendentie en incarnatie zijn immers de polaire begrippen, waar omheen het christendom zich gegroe peerd heeft. De bovenzinnelijkheid van God is niet te vangen onder de' begrippen die wij kennen. Het wordt gebruikt om aan te duiden dat het bestaan van God anders is, dan alle geschapen zaken. God is zijn bestaan zelf. De mens is gebonden aan ruim te; God daarentegen laat zich door geen grens beperken. Augustinus heeft het alomtegenwoordig zijn van God het onveranderlijke Nu genoemd. De bovenzinnelijkheid van God is de pool, waarom het christelijk denken zich gedurende lange tijd hoofdza kelijk bewoog. Kentering. In de laatste decennia is er vooral Frankrijk een kentering gekomen deze gedachtengang. Het Woord is vlees geworden, aldus de apostel Jo hannes. Jezus is het Woord, waarin de Vader zichzelf uitspreekt. Het is in wezen het geheim van de H. Drie vuldigheid. Vader en Zoon vormen echter een ondeelbare eenheid. Zij zijn door eenzelfde liefde verbonden. De H. Geest nu wordt door Bernar- dus de allertederste kus van Vader en Zoon genoemd. De menswording is echter geen symbool, maar geschie denis. God heeft hierdoor de godde lijke transcendentie verbonden met de concreetheid van het menselijk bestaan. God bracht door de incar natie de mensheid terug naar het punt van uitgang. Hij neemt gestalte aan in alle mensen. Een onzichtbare kerk zou de ontkenning zijn van de menswording. Niet de macht. Te vaak wordt gedacht aan het christendom als een min of meer volmaakte moraal. Het is echter een ontmoeting tussen God en de men sen. In de geloofsbelevenis moet de stem van Christus herkend kunnen werden. De christen kan maatschap pij en cultuur doordrenken met de vreugde en liefde, die hem door Christus gegeven zijn. Het christen dom is echter geen systeem maar een gave, en kan dus slechts in volle vrij heid aanvaard worden. Geest en hart moeten er voor open staan. Niet de macht, maar de liefde is beslis send. Zo besloot prof. Van Rooyen zijn toespraak. Cocktail-party en galabal. Na de traditionele riddering der avunculi werd in de ontvangstzaal der Academie een receptie gehouden. Onder de aanwezigen merkten wij op: prof. dr. J. N. Bakhuizen van den Brink, dr. H. J. J. A. Niemer en zijn echtgenote, het collegium van het L.S.C., afgevaardigden van de V.V. S.L. en confessionele studenten-ver enigingen in Leiden en vele verte genwoordigers van zusterverenigin gen. De eerste dag van de viering werd besloten met een officieel diner in de Doelen. Zondagmorgen droeg prof. dr. Van Rooyen in de kapel van het R.K. Ly ceum een plechtige H. Mis op, waar bij hij geassisteerd werd door pater P. Gussen O.F.M. als diaken en pa ter Th. Steeman O.F.M. als sub-dia ken. In de middaguren vond vervolgens een cocktailparty plaats, terwijl een galabal in de Stadsgehoorzaal de festiviteiten besloot. HAAGWEGKW ARTIER. FEESTAVOND De buurtvereniging Haagweg- kwartier hield Zaterdagavond in het St. Antoniusclubhuis aan de Mare een grote feestavond. De voorzitter de heer M. Collee, sprak een ope ningswoord, waarin hij de afgevaar digden der zusterverenigingen en genodigden hartelijk verwelkomde. Daarna gaf hij het woord aan het cabaret-variëté ,,Luwa" onder lei ding van de bekende radio-auteur, de heer André Meurs, die de talrij ke aanwezigen met een vrolijke con ference geruime tijd prettig bezig hield. Vooral de cabaretière mej. Net. Brink had met haar vlotte en actuele liedjes veel succes. Door de voorzit ter de heer Collée werden aan de dames van het cabaret bloemen aan geboden. Laatste Berichten Levenslang geëist De officier van justitie bij de Haag se Rechtbank heeft levenslange ge vangenisstraf tegen de Berkelse arts geëist. In verband met de geringe deel name zal de Maria-mongen Dinsdag a.s. slechts wat betreft de H. Mis te 9 uur in de „Vrolijoke Arke" door gang vinden. Duizendste woning „Ons Poer Veel lof over complexen Kanaal weg VOORTBESTAAN LEIDSCH ACADEMISCH KUNSTCENTRUM VERZEKERD. Naar tijdens een onderhoud met prof. mr, J. Drion, voorzitter van het Leidsch Academisch Kunstcentrum, vernomen werd, is het voortbestaan van deze instelling verzekerd; van opheffing zal geen sprake zijn. Zij het met een enigszins gewijzigde op zet, zal wederom in het komende sei zoen een serie muziek- en toneel avonden georganiseerd worden. Het ligt in de bedoeling dat het abonne ment vier toneel- en vijf muziek avonden zal omvatten, waaraan ge renommeerde ensembles en artisten hun medewerking verlenen. Hierover zullen op de extra-toneel avond van Juni a.s. nadere medede lingen worden gedaan. Leidse Universiteit Geslaagd voor het doctoraal exa men Franse taal- en letterkunde de heer A. L. M. Andriessen te Leiden. Een belangrijk moment was het Za terdagmiddag voor de woningbouw vereniging „Ons Doel", toen om half drie in tegenwoordigheid van de wethouder van Openbare Werken, de heer A. J. Jongeleen, verscheidene raadsleden, Hoofden van Dienst, van de Gemeente, de architecten Lauren- tius uit Voorschoten, aannemers, op zichters, leden van de vereniging en het echtpaar ir. J. Stolk uit Vlaar- dingen de duizendste woning tezamen met het elfde en twaalfde bouwcom plex op plechtige wijze werd geopend. De voorzitter van „Ons Doel", de heer M. H. Noteboom, heette de aan wezigen in het gymnastieklokaal van de school aan de van Volenhoven- kade hartelijk welkom. „Onze vereniging is jarenlang „de baby" in Leiden geweest", zei hij. „Maar nu staat zij aan de top". Hij wijdde vervolgens uitvoerig uit over het bouwplan. Het plan werd op 7 Augustus 1952 opgedragen aan het architectenbureau Laurentius te Voorschoten. 14 Fe bruari 1953 ging de eerste paai in. de grond, op 18 Augustus de laatste. To taal moesten 2627 palen worden ge heid. Reeds op 10 Augustus werd het eerste blok afgeleverd. 31 Maart 1954 was het laatste blok arbeiderswonin gen gereed. Spr. roemde de samen werking tussen architecten, aanne- j mor-e. on nn nVi+ovc 7. ii VlpVibpr* Of- Agenda van Leiden MAANDAG: De Doelen, 8 uur nam.; Leidse Amateur Fotografen. Burchtfestijn: 8 uur finale Ama teurswedstrijd. DINSDAG: Foyer Stadsgehoorzaal, 8 uur Ver. van Zeeuwen, toneel. Café Rest. „Liberty", 8 uur, Verg. Tafeltennisver. „De Sleutells". Stadsgehoorzaal, 8.15 uur Leids Studentenzangkoor Kamerork. „Col legium Musicum, concert. Boerhaave-zalen, 8 uur, Piano avond Henk Briër. Wijkgebouw le Binnenvestgracht 30, 8 uur: „Wit-Gele Kruis" jaar vergadering. BIOSCOPEN. Casino: Afgekeurd. Lido: „Warenhuis op stelten", alle leeftijden. Dagelijks 2.30, 7 en 9 uur. Zondag 2.30, 3.45, 7 uur en 9.15 uur. Luxor: „Roman Holiday", alle leef tijden. Dagelijks 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9 uur. Trianon: „The Glenn Miller Sto ry", alle leeftijden. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.15, 4.30 7 en 9.15 uur. Rex: „Onteerde imeisjes', 18 jaar. Dagelijks 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7.15 en 19.15 uur. TENTOONSTELLINGEN. Boerhaavezalen, 25 en 79 uur; Lustrumtentoonstelling Leids Kunst centrum (t.m. 30 Mei). Prentenkabinet, 25 uur: Het por- Iret in de twintigste eeuw (t.m. 12 ïuni). Koninklijke onderscheiding bij ontvangst op Stadhuis Vanmorgen werd het'feit herdacht, •dat de heer F. H. van Bemmel, ge reedschapmaker, P. Petiet, werkzaam bij de algemene dienst der gieterij, en J. Verhoeven, beheerder van de en de verenigingsgelden, is er per jaar zo?n half millioen gulden aan huren te incasseren. De heer Jongeleen sprak eveneens met bewondering over dit huizencom plex. In- en uitwendig getuigen deze huizen van de juiste opvattingen, waaraan goede woningen ^ehoren te voldoen. Hij dankte de architecten en de aannemers voor dit mooie stuk werk. Tevens wenste de heer Jonge leen het echtpaar Stolk geluk met daarbij de wens, dat zij goede bur gers van de Sleutelstad mogen wor den. Wethouder Jongeleen gaf vervol gens een overzicht van de vermeerde ring van de woningvoorraad sinds Mei 1945. Totaal zijn 2585 woningen gebouwd. In aanbouw zijn nog 527 woningen. Voorts zijn 195 huizen in een vergevorderd stadium van voor bereiding. Aan het einde van zijn toespraak onthulde de wethouder een gevel steen, die naast de ingang is aange bracht, en waaron de volgende tekst staat: „1000ste Woning, 1918—1954, Woningbouwvereniging „Ons Doel". In de rechterbovenhoek van deze steen is het wapen aangebracht. Na bezichtiging van de woning ging men weer naar de Van Vollen- hovenkade, waar de heer Noteboom mevr. Stolk een prachtig bouquet an- mers en opzichters. Zij hebben ge- i.ers in de Leidse kleuren overhandig- toond een groot begrip te hebben voor woningbouw, zowel voor arbeiders als voor middenstanóswoningen. De heer Noteboom noemde bet één van de mooiste woningbouwplannen, die wij in Leiden kennen. Warmeer het gehele complex medio Juli gereed is, dan heeft de vereniging 1058 wonin gen in haar bezit. Wij zijn daar trots op, aldus spreker. Hij dankte zijn me debestuurders voor het vele werk, dat zij hebben moeten verzetten. Het gezelschap begaf zich hierna naar de Kanaalweg, waar vóór het pand op nr. 82 twee vlaggen stonden opgesteld. Nadat de heer Noteboom een kort overzicht had gegeven van de geschiedenis van „Ons Doel" was het woord aan wethouder Jongeleen, die namens het gemeentebestuur ge lukwensen bracht. Hij wees op de grote verantwoordelijkheid, welke een dei*gelijk huizenbezit met zich brengt. Behalve het onderhoudsfonds Burgerlijke Stand Geboren: Willem z. van P. Rijsber- gen en M. C. Huisman; Carla d. van C. Klein en H. Pianjer; Annemie- ke d. van W. Freeke en A. C. Over- vliet; Maria d. van J. Azier en A. ten Dam; Elisabeth Theresia Anna Maria d. van G. M. H. Kramer en J. G. M. Verhoef; Johannes Aldert z. van A. Hoek en A. Varkevisser; Robert Alexander z. van H. T. Rademaker en J. Horvath. Gerrit Willem zn van W. S. v. Heij- ningen en B. Pols; Cornelia Apolonia dr van A. C. Pooijer en C. G. l'Ami. Overleden: M. van Driel m. 68 j. VETERANEN-LEGIOEN. Een dezer dagen hield de afdeling Leiden en omgeving van het Vetera nen Legioen Nederland haar algeme ne ledenvergadering. Na het ope ningswoord werd i.p.v. de heer M. I. Smit, tot voorzitter gekoben de heer C. v. Kleef, terwijl de overige be stuursfuncties werden aangevuld met als nieuwe bestuursleden de he ren Pley, Keereweer en Seinstra. Van het oude bestuur bleven zitting hebben P. Trippenzee, R. A. Kraak en J. Diks. Na de bestuursverkiezing sprak het hoofdbestuurslid van het Veteranen Legioen Nederland over de doelstel lingen van dit Legioen. Door verschillende afgevaardig den van Woningbouwverenigingen werd hier nog het woord gevoerd. Vijf-en-veer tig jaar Harmoniekapel T. en D. vierde jubiieumavond De harmoniekopel „Trouw en Durf" bestaat morgen vijfenveertig jaar. Zaterdagavond werd dit lus trumfeest gevierd in de Stadsgehoor zaal. Nadat de kapel de T. en D. ju- bileumars ten gehore had gebracht, trad de voorzitter, de heer D. Riet veld naar voren. Hij heette de ere voorzitter de heer D. Cornet, oud leden, afgevaardigden van de bond van Leidse harmonie- en fanfarege zelschappen en van de personeels vereniging van T. en D. en verschei dene donateurs apart welkom. De heer Rietveld deelde in zijn openingswoord mee, dat de kapel het conflict met de 3-Octobervereni- ging heeft opgelost, zodat T. en D. dit jaar weer meemarcheert in de op tocht. Op de jongeren deed hij een dringend beroep om niet zo maar aan de harmoniemuziek voorbij te gaan en eens ernstig in overweging te nemen of zij geen lid kunnen wor den. Verd er huldigde hij de heer A. Botermans, die vijf-en-twintig jaar lid is van de kapel, door hem het ere- insigne op de borst te spelden. De heer Botermans kreeg ook nog een horloge cadeau. Onder leiding van de directeur, de heer W. J. Smolders, voerde „Trouw en Durf uit: Air de l'opera le Chalet van A. Adam, Aquarelles van Alyze Delhaye, Dem 12 regiment (mars) van Th. Furter en The midway Ken neth (mars) van J. Alford. Men kan gerust bewondering hebben voor wat directeur en spelers in hun vrije tijd bereikten. De heer C. Stouten sprak hierna namens het jubileumcomité. Hij over handigde het bestuur namens de di rectie van Tieleman en Dros een en veloppe met inhoud. Uit naam van de donateurs en de leden gaf hij eveneens een enveloppe met inhoud en bovendien nog vier trommels. Ook de heer en mevrouw Smolders werden niet vergeten. Het tweede deel van de avond ver zorgde Gé Hofenk's cabaretvariété, waaraan medewerkten Han Bakker, The Hodlars, The joly players, The momers en Piëtro Nakaro. BEGRAFENIS A. M. W. PITLO. Zeer grote belangstelling. Zaterdagmiddag vond onder zeer grote belangstelling op de begraaf plaats „Rhijnhof" de teraardebestel ling plaats van de heer A. M. W. Pitlo, dir. van de Gemeentelijke Reinigingsdienst te Zwolle die de vorige week plotseling op 48-jarige leeftijd overleed. De overledene werd te Leiden ge boren, was van 19291933 bedrijfs leider van de suikerindustrie Java te Premboen, later tot 1934 te Ngan- joenk. Na van 1934 tot 1948 technisch ambtenaar van de gemeentelijke rei- nigings- en ontsmettinigsdienst te Leiden te zijn geweest volgde zijn benoeming te Zwolle, waar hij zeer gezien was en aanzien genoot door zijn beminnelijkheid en capaciteiten. Op de begraafplaats bevonden zich 0.a. de heren P. Coréé en A. Velt- man, wethouders der gemeente Zwolle, hoofden van takken van dienst der gemeente Zwolle H. Bak ker, gemeentesecretaris van Zwolle, 1. Bergsma, commissaris van de Po litie te Zwolle, H. Takken, hoofd-op- zichter van de gemeente-reinigings dienst te Zwolle. Uit Leiden waren aanwezig de he ren J. H. de Jong, dir. gemeentelijke reinigingsdienst en ontsmettings- dienst, J. fï. Schüller, commissielid j van bovengenoemde dienst, A. de Koning,opzjehter van genoemde modellen der gieterij, 50 jaar gele den hun intrede deden in de werk plaatsen van de Kon. Ned. Grofsme-1 derij te Leiden. De jubilarissen -werden ten stad-1 £^1, g'ep! Ti bergen,"administrateur, C. Lether, chef werkplaats van de gen, die hen huldigde voor de wijze waarop zij hun taak hebben vervuld. Na gewezen te hebben op de uitzon derlijke lange reeks dienstjaren en het daarbij aan de dag gelegde plichtsbesef, mocht de spreker tot zijn voldoening mededelen, dat het H.M. de Koningin heeft behaagd elk der jubilarissen de bronzen ereme daille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau te verlenen, waarna de burgemeester het eremetaal op hun borst spelde. De directeur der Kon. Ned. Grof smederij, ir. M. C. de Jong, die ver volgens het woord voerde, wenste de jubilarissen geluk met de zojuist ont vangen hoge onderscheiding. Spre ker ging nader in op de verschillen de functies door elk der jubilarissen vervuld en memoreerde o.a. dat de heer Verhoeven ibuiten zijn gewone dagelijkse arbeid ook nog-op ruimer gebied zich ontplooit. Zo is hij o.m. een der oprichters van het eerste Ziekenfonds voor Smeden en Koper slagers, bestuurder der afdelingskas en voorzitter der Jubileumcommis sie. Spreker waardeerde hoog de wijze waarop de jubilarissen hun taak aan de fabriek hebben vervuld en dank te hen voor de trouwe plichtsvervul ling. Aan het eind van zijn toespraak bood ir. De Jong aan elk hunner een blauw herdenkingsbord aan en een enveloppe met inhoud. De heer D. de Haan, sprekend als voorzitter der Kern, bood namens de werklieden zijn gelukwensen aan, Tenslotte sprak de heer Verhoeven namens de jubilarissen woorden van dank voor de ontvangen onderschei ding. Hij dankte de burgemeester en ir. De Jong voor de waarderende v/oorden en de directie voor het stof felijke blijk van waardering. Hedenmiddag vond de huldiging plaats door de collega's van de beide fabrieken. In de overdekte zweminrichting werden Zaterdagavond twee shows gegeven, georganiseerd door de firma B. de Koning. De shows toonden het beide keren zeer talrijk opgekomen publiek niet alleen sport- en bad- combinaties, badpakken, capes, shorts sweaters, rokken en blouses, op het droge plankier, maar ook de spor tieve gratie in het natte element: on derwatersport en waterballet. Wat de mode-show betreft: de fa. B. de Koning liet daarbij duidelijk zien, dat ook de sportieve vrouw er aantrekkelijk-vrouwelijk kan uitzien. Er waren op de eerste plaats heel mooie (en soms dus ook heel duret) badpakken, wollen en zijden, met bandjes en strapless, voor slanke èn voor zwaardere figuren, de laatste vooral opvallend door de prachtige pasvorm, die verkregen wordt door verwerking van elastiek. Ook de slanke vrouw echter zal deze zomer de zo gewilde lastex-pakken dragen; zij maken het figuur harmonisch, ook in het water. Het tweedelige badpak raakt uit de mode. De meeste vrouwen „kleedt" het ook totaal niet. Er werd dan ook slecht 'n enkel voorbeeld getoond. Héél mooi was het tweekleurige badpak in wit en paars. De witte voozijde, die was afgezet met paars, vertoonde ook een bloemmotief in paarse applique. Verder waren er sportieve blouses en rokken, die behalve sportief óók elegant waren, iets wat men niet van alle sportkleding kan zeggen. De nieuwe modelijnen waren er op geluk kige wijze in verwerkt. De sweaters waren over het algemeen smaakvol van kleur en de combinaties met jasjes en strandbroeken of rokken verantwoord. Noemenswaard was ook de over- gooier van Zwitserse popeline, ge makkelijk zittend, practisch èn be schaafd. De vier mannequins, die een en ander brachten o.l.v. de heer A. ZILVEREN JUBILEUM M. HOEFMAN. M. van Onck en met explicaties van mevr. Eveline Maarland, verrichtten hun taak onder het licht van de schijnwerpers op een plankier langs het water met als achtergrond een visnet met gekleurde vissen er in, Het succes was groot. Wat men met zo'n mooi badpak kan doen, n.l. zwemmen, toonden de drie leden van de Ned. vereniging voor de onderwatersport Baracuda en de meisjes van de Amsterdamse zwemvereniging Admiraal de Ruyter, De eersten gaven in hun demon stratie een soort extract van de vele mogelijkheden van de onderwater sport. Uitgerust met zwemvliezen, duikmaskers en snorkels, later ook met persluchtcylinders en harpoenen, gaven zij een reeks demonstraties, die de algemene interesse hadden. Het harpoeneren werd alleen als attrac tieve bijzonderheid getoond, in Ne derland is het harpoeneren van vis sen verboden. In het zwembad werd dan ook niet op een vis, maar op een gummi bal „gejaagd". Die overigens tijdens geen van beide shows getrof fen werd; zó moeilijk is deze sport. Een bijzonder attractief program mapunt was het waterballet, gebracht door de zich speciaal daartoe trainen de meisjes van Z.A.R. o.l.v. mevr. Arnrust. Begeleid door de muziek van gramofoonplaten en in de gloed van gekleurde schijnwerpers ver rasten zij het reeds dadelijk enthou siaste publiek op een openingsmars, „Het balonnenmeisje", een tango, een samba, een Peruaanse wals, een kleine, eigenwijze „Marionet"ge zwommen door de dertienjarige Carla Vilders) en „Padam-Padam". De „costuums' en de attributen waren door de meisjes zelf gemaakt. Het succes was enorm. Alle deelneemsters ontvingen bloemen of een kleine attentie. De baten van deze avond waren voor het trainingsfonds van de Kon. Ned. Zwembond. Zaterdag herdacht de heer Hoefman, bedrijfsleider bij de N.V. Leidsche Melkinr. „De Landbouw", het feit dat hij vóór 25 jaar in dienst trad bij deze N.V. Tijdens de intieme huldiging bracht de heer A. Witmuts namens de directie de vele goede eigenschap pen van de jubilaris naar voren. Voorts haalde spreker enkele herin neringen op. Spreker besloot met ge lukwensen en aanbieding van een prachtig geschenk. Vervolgens werd- het woord gevoerd door de heer L. Menken. Daarna sprak de heer P. H. Colijn, die zich bij de eerste spreker aansloot en namens -het personeel een boekenkast aanbood. Het gehele per soneel maakte daarna van de gele genheid gebruik de jubilaris te felici teren. Tot slot van deze huldiging, deel de de directie mede, dat de jubilaris te midden van het gehele personeel een feestavond aangeboden zal wor den, welke in verband met gebrek aan zaalruimte eerst op Zaterdag avond 12 Juni gehouden zal worden. SCHOOLEXAMENS OUDE EN MODERNE GEZELSCHAPSDANSEN BIJ DANSSCHOOL HENNY BOES. Zondagmiddag j.l. werd in het St. Antonius Clubhuis te Leiden de uit slag bekend gemaakt van de school examens oude en moderne dansen ge houden op Zondag 16 Mei j.l. Het examen stond onder auspiciën van het Katholieke Cultureel Verband Ivan Dansleraren „San Filippo Neri". Als jurylid fungeerde de heer J. W. Molin dansleraar te den Haag. 39 Candidaten namen deel, die allen slaagden. Reelof arendsveen: mej. T. Franken (het lof), mej. S. v. Giezen en de heer J. Griffioen (met lof) te Leiden. Mej. N. v. d. Meer, de heer W. v. Klink (met lof), de heer K. v. d. Meer, de heer N. v. d. Meer, de heer L. v .d. Meer, de heer Jos v. d. Meer en de heer G. v. Veen Sassen- heim. Mej. C. v. Dam, mej. N. v. Dijk (met lof), mej. J. Huyts, mej. L. v. Nobelen, mej. J. v. d. Ploeg, mej. B. v. Tol (met lof), mej. J. v. Tol, mej. C. v. d. Voort (met lof) en de heer G. de Goeij (met lof) Leid- schendam, mej. C. de Jong, mej. C. v. Lochem (met lof), de heer B. de Koning, de heer C. de Koning en de heer L. v. Rijswijk, Voorschoten, mej. P. v. d. Werf (met lof), mej. R. v. d. Werf (met lof), de heer C. v. Haas. trecht (met lof), de heer H. v. Haas trecht (met lof) en de heer J. v. d. Reinigingsdienst, alhier, H. C. Dek ker uit Voorburg, gep. dir. der ge- meentereigingsdienst der gemeente Den Haag en tevens voorzitter van de Ned. Ver. van Reinigings-direc- teuren, G. Boot, dir. Ambachtsschool te Coevorden, P. J. Bosch uit Bus- sum, hoofdopzichter der Reinigings dienst 'te Bussum en vele vrienden en kennissen van de overledene, zo wel uit Zwolle als uit Leiden. Toen de kist in de aula was opge steld trad als eerste spreker naar voren de heer P. Coréé uit Zwolle, wethouder dier gemeente, die sprak namens B. en W. Het plotseling over lijden van de heer Pitlo is voor onze gemeente een grote slag. Hij was een onzer beste kracht en uitmuntend directeur, die onze reiniging van onder af heeft opgebouwd. Niets dan lof over hem voor wat hij voor onze reiniging heeft gedaan. Voor het per soneel was hij een goede vraagbaak. Bovendien waren de verhoudingen met het personeel uitstekend. Het personeel was door dit heengaan diep getroffen. Hierna werd het woord gevoerd door de iheer I. Bergsma, commissa ris van politie te Zwolle en voorzit ter van de Ver. van Hoofden van Dienst. Hij was een voortreffelijk direc teur, zei spr. Er bestond een grote harmonie on<ier het gehele perso neel. Zijn naam zal in gouden let ters worden gegrift. De volgende spreker was de heer J. H. de Jong uit Leiden. Met ont roering vernamen wij het plotseling overlijden, aldus spreker. Ongeveer 13 jaar heeft hij onze dienst op voor treffelijke wijze gediend, vol ijver en trouw. Hij was een vraagbaak iu nood. Men klopte r.ooit tevergeefs bij hem aan. Vol liefde deed hij zijn arbeid. Een ledige plaats laat hy in Zwolle achter. Ook in Leiden is er droefheid met dit verscheiden van de vroegere chef. Onze gedachten gaan uit naar zijn vrouw en kinde ren. God geve hun kracht om dit verlies te dragen. Ongeveer 6 jaar geleden werd hij benoemd tot lid van de Ned. Ver. van Reinigings-di- recteuren. Hy was een collega die grote achting genoot. Daarna sprak de heer H. Takken uit Zwolle, hoofd-opzichter van de Gem. Reinigingsdienst. Het was voor de heer Pitlo een groot genoegen voor anderen wat te doen en iets te bereiken. "We zijn daar dankbaar voor aldus spreker. Als laatste spreker trad naar vo ren de heer J. H. Schüller, commis sielid der G. R. en O. D„ die de over ledene een goed adviseur noemde en een goed opzichter. Ds. D. Knappers, Rem. Pred. te Utrecht, los voor Lucas 24 vers 6: „Wat zoekt gij, de levende bij de doden?" Ds. D. Knappers verzocht aan -het graf niet meer te spreken. Aan het graf bad hij het „Onze Vader". Voor de stoet uit ginig een baar mét kransen en bloemen o.a. van fa milie, personeel G.R. uit Bwolle en van de G.R. eu O.D. uit Leiden, ge meentebestuur Zwolle, Ned. Ver. van Reinigingsdiensten e.a. Een zwager van de overledene, dr. L W. Liebenstein uit Leiden, -heeft namens de familie een dankwoord gesproken. Werf (met hoogste lof) Wassenaar, de heer D. v. d. Barselaar, de heer H. v. d. Berg (met lof), en de heer C. Knijnenburg Rijnsburg, mej. R. Grimbergen en de heer J. Koeleman Warmond, de heer A. de Haas, de heer J. v. Leeuwen en de heer J. v. d. Voort te Katwijk a. d. Rijn, de heer J. Schoo (met lof) Oegstgeest, de heer P. Vink te Oegstgeest. Het doel van bovengenoemde exa mens is om het danspeil, in het bij zonder bij de R.K. Jeugd, op een ho ger niveau te brengen. OEGSTGEEST Geboren: Theodora Willy d. van H. Bouwman en W. F. Zirkzee; Jan Hendrik Albert z. van B. Star en J. Mensink. Ondertrouwd: S. Hoogstraten 24 j. en P. Fucht 19 j„ te Leiden; D. Pott Hofstede 27 j„ te Leiden en E. Co- sijn 25 j.;,J. C. van Wieringen 28 j. en J- I- Kerling 25 j. te Wassenaar; J. Proost 29 j., te Rijnsburg en M. 't Hart 21 j. Getrouwd: J. N. Mooijekind en M. J. G. van der Weijden; W. G. van Paridon en C. N. M. de Groot; G. R Schouten en H. van den Bosch.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 2