„LoopeendenMdoorkruisten met behulp van de „ondergrondse" deVeluwezoom Laatste getuigen werden gehoord RU ROL Invalide militairen door de lucht naar Lourdes Paard met roestige ketting achter tractor aan gesleurd Trektocht op de fiets naar Lourdes Arts door auto overreden Het politiesalaris wordt verhoogd van de week ZATERDAG 22 MEI 1954 DE LE1DSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 1 Goedgeslaagde legeroefening Ruim 150 vliegers van de Konink lijke Luchtmacht hebben de afgelo pen twee dagen met steun van de „ondergrondse" getracht zich een weg te banen over de Veluwe, die voor hen door de vijand bezet gebied was; zij hebben het daarbij niet ge makkelijk gehad. Meer dan 1000 man nen van de marechaussee, van de na tionale reserve in Gelderland en rijks- en gemeentepolitie stonden klaar hen in te rekenen en vooral ook van hun uithoudingsvermogen werd op deze grotendeels te voet ge maakte tocht vaak het uiterste ge vergd. Dat was hun dan ook wel aan te zien, als zij na dikwijls meer dan 65 km langs paden en karresporen te hebben afgelegd, op een van de punten van de lijn HarderwijkWa- geningen aankwamen en daarmede weer „eigen terrein" hadden bereikt, waar een douche, koffie en een maal tijd voor hen klaar stonden. Maar niet allen waren zo geluk kig het vijandelijke cordon te door breken; dan was een „krijgsgevan genkamp'* hun bestemming, waar zij weliswaar niet voor 100 procent als vijand werden behandeld, maar toch wel in de verleiding werden gebracht in ruil voor rust en koffie inlichtin gen te verstrekken aan de officieren van de inlichtingendienst van de te genpartij. Vliegtuigredding. Ongeveer 20 van hen waren geluk kiger; Zij slaagden er in de punten e bereiken, waar een helicopter1 van de Koninklijke Marine hen uit alle moeilijkheden hielp. Met de „vijand" op een afstand van enkele honderden meters was er minder dan een halve minuut nodig om hen buiten bereik van hun belagers te brengen. Een grote rol in deze oefening heeft de „ondergrondse" gespeeld. De mannen van het korps luchtwachtdienst had den verspreid over de Veluwe 25 contactadressen ingericht, die samen vijf „escapelines" vormden en waar de vliegers een veilig onderdak en voedsel vonden. Geen peuleschilletje. Bij de organisatie van de „Oefe ning-Loopeend" was het commando luchtverdediging van de Koninklijke Luchtmacht uitgegaan van de ge dachte, dat het in tijd van oorlog van het grootste belang is, dat vliegers, die boven vijandelijk gebied hun vliegtuig hebben moeten verlaten of daar een noodlanding hebben moeten maken, achter de eigen linies wor den teruggebracht. Deze oefening bood de vliegers de gelegenheid aan Dürst Britt in Amsterdam Wij hadden nooit moeten gehoorzamen» De commandant van de voorma lige „7 Decemlber divisie", de gene- raal-majoor b.d. H. J. J. W. Dürst Britt, heeft gisteravond op een pro- paganda-bijeenkomst van de afd. Amsterdam van het Veteranen Le gioen Nederland een daverende ovatie geoogst, toen hij in een rede voering uitriep: „De eerste politionele actie ln In- dië werd helaas stopgezet. Toen had den we alles nog kunnen bereiken. Als er ooit een moment geweest is, dat het leger niet had moeten ge hoorzamen was het op de dag, dat deze eerste actie moest worden ge staakt". Nadat het gejuich en het applaus in de goed bezette zaal van „De Brak ke Grond" was verstorven, vervolg de de generaal, die als lid van de raad van advies het Legioen voor eigen verantwoording zeide te spre ken, met de woorden: „Het klinkt misschien oproerig en in strijd met de krijgstucht, maar er staat nog altijd in de voorschriften, dat militairen eigen initiatief moeten nemen, wanneer zij menen, dat men in de hoogste kringen niet goed is in gelicht. In die tijd zat ik in West- Java, doch als ik bij Djokja had kun nen komen, dan zou ik er naar toe gegaan zijn. Ik zeg dit niet, omdat ik de Indonesiërs hun onafhankelijkheid misgun, maar ik ben van mening, dat deze afstand lopend afgelegd; een enkele gelukkige slaagde er in bij een „ondergrondse werker" burgerkle ding en een fiets te bemachtigen en ongehinderd in korte tijd het doel te bereiken. Behalve van de als onder grondse werkers optredende leden van het korps luchtwachtdienst heb ben de vliegers ook veel hulp onder vonden van de burgerbevolking die hen in vele gevallen waar mogelijk hielp. Vooral daar, waar de „onder grondse" was opgerold en de „esca- peline" voor overigens korte tijd was onderbroken, werden ook in nachte lijke uren verzoeken om inlichtingen in bijna alle gevallen niet geweigerd. De gidsen waren voor het meren deel jonge mensen, die dit werk met veel enthousiasme deden en er een eer in stelden hun rol zo goed moge lijk te 'vervullen. In 't zicht van de haven. Het meeste gevaar voor ontdekking en dus overbrenging naar een „krijgs gevangenenkamp" liepen de vliegers I als zij het doel naderden. Daar had Een der „loopeenden", die het niet de tegenpartij op de tweede dag van haalde. I de oefening een groot deel van haar I krachten geconcentreerd en enkele tientallen vliegers liepen tot hun den lijve te ondervinden welke moei lijkheden moeten worden overwon nen bij een tocht door vijandelijk gebied. Deze moeilijkheden werden overigens niet weinig vergroot door de hevige regenval, die nog vóór de oefening op Woensdagavond begon, had ingezet en hun geen droge draad op het lichaam liet. Medewerking burgerbevolking. Daar het verboden was in openba re vervoermiddelen te rijden of te liften met auto's hebben de meesten grote teleurstelling na tientallen kilo meters te voet te hebben afgelegd op enkele honderden meters van het „eigen" gebied in de val. Officieren van het commando luchtverdediging toonden zich hoe wel er uiteraard tekortkomingen zijn gebleken over het algemeen vol daan over het verloop van de oefe ning, waaraan de vliegers van luite nant-kolonel tot sergeant met grote geestdrift hebben deelgenomen. Het ligt in de bedoeling dit soort oefenin gen in de toekomst op groter schaal te herhalen. Tiende procesdag Berkelse moordzaak Maandag requisitoir Na de eendaagse onderbreking heeft de Haagse rechtbank gistermor gen wederom het proces van de Ber kelse moordzaak voortgezet. De zitting van gistermorgen werd hoofdzakelijk gewijd aan het aanvul lende psychiatrische rapport, dat de Leidse professor Carp op verzoek van de rechtbank had uitgebracht. Prof. Carp was van mening, dat de arts een zeer abnormale persoonlijkheid is, die niet in juridische, doch wel in medische zin ziekelijk is. Desgevraagd door de verdediging, achtte de Leidse geleerde het wel mo gelijk, dat de arts in het begin ter goeder trouw verklaard heeft, dat zijn vrouw een hersentumor had, doch dit verklaard niet, dat de man nadat zijn vrouw onderzocht was en het tegendeel bleek toch de praatjes over de ziekte bleef rondstrooien. De verdediging vroeg ook, of ver dachte beïnvloed kon zijn door een ziektegeval uit zijn praktijk, waar een patiënte aan deze kwaal leed. Prof. Carp achtte dit mogelijk, hetgeen de verdediging deed opmerken dat het dan wel zeer moeilijk was de grens te trekken tussen „goede trouw" en eventueel „kwade trouw". „Verzachtende omstandigheden". Voorts vroeg de verdediging of het gebruik van cyaankali door een me dicus op kalm overleg duidde dan wel op een staat van opwinding. Prof. Carp gaf als antwoord dat hier van een zeer abnormale gedach- tengang gesproken diende te worden. Als volgende getuige-deskundige werd gehoord dr. E. Hoele, die zeide dat het aanvullend rapport van prof. Carp zijn eigen visie zeer dicht be naderde. Getuige had inplaats van de oorspronkelijke term „verminderd toerekeningsvatbaar" bij de beoorde ling liever gesproken over „verzach tende omstandigheden". Hij meende dat de arts een man was, die niet in een staat van opwinding handelde, doch in een affecttoe stand"; de oorzaak van deze „affect toestand" zou dan de komst van de schoonmoeder geweest zijn. „Niet te bewijzen". Rechter Nauta vroeg dr. Hoele of deze het niet merkwaardig vond dat Onzekerheden in de onderwijskringen De fictieve diensttijd Het Tweede Kamerlid de heer Roosjen heeft aan de minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschap pen de volgende schriftelijke vragen gesteld: 1. Is het de minister bekend, dat tal van gemeentebesturen en school besturen er niet toe durven overgaan, bjj de salarisberekening van bezit ters der onderwijsakte, die naar het lager onerdwijs zijn overgegaan, de toegezegde, fictieve diensttijd in aanmerking te nemen, omdat zij in onzekerheid verkeren met betrekking tot de datum van inwerkingtreding der betreffende regeling? 2. Is de minister bereid te bevor deren, dat bedoelde onzekerheid zo spoedig mogelijk wordt weggenomen, vonden, in vacantiehuizen, kloosters opdat de gemeentebesturen en school- en pensionaten. De tocht heen en te- - - "of besturen in staat zijn, de hierbij be-1 rug is berekend op minstens dertig net overdragen van het souvereiniteittrokken onderwijzers het hun toeko- dagen en zal ongeveer 5.per dag een te snel verloop heeft gehad met mende salaris ten vollen uit te beta- kosten. Slechts 140 km., van Bordeaux verdachte tegen hem had gezegd, dat men de moord niet zou kunnen be wijzen, althans woorden in deze geest. „Een dergelijke uitdrukking", aldus rechter Nauta, „zet bij straf juristen het sein op onveilig, aangezien de praktijk heeft geleerd, dat schuldigen juist deze woorden plegen te gebrui ken". Aan het slot van de zitting vroeg de president verdachte nogmaals wanneer deze meende dat zijn vrouw de gelegenheid zou hebben gehad om cyaankali in de arsenieumles eru^n de voorraadfles te doen. De arts gaf daarvoor een paar tijdstippen op. De president vroeg verdachte verder of deze het niet werkwaardig vond, dat, indien zijn vrouw haar tonicum met cyaankali had vergiftigd, zij boven dien nog cyaankali in de bouillon zou hebben gedaan, zoals verdachte had verondersteld. De arts vond dit even wel helemaal niet merkwaardig. Daarna werd de zitting geschorst tot Maandagmorgen, wanneer de officier zijn requisitoir zal houden. De minister betuigt geen leedwezen Enige tijd geleden heeft het com munistische Kamerlid Gortzak aan de minister van justitie vragen ge steld betreffende de weigering, die een Engelse geleerde ontving van de Nederlandse regering om hier een le zing te houden. Uit deze vragen bleek, dat de com munist zich ernstige zorgen maakte over de goede naam van Nederland en over de grieven, die de Engelse geleerde volgens hem zou gevoelen. De minister heeft thans geantwoord, dat de Engelse geleerde de commu nistische ideologie is toegedaan en op uitnodiging van een communistisch orgaan naar Nederuand was geko men; uit hoofde van openbare orde en veiligheid is hem de toegang tot Nederland ontzegd. De minister acht hiermede noch de goede naam van Nederland in ge vaar, noch ziet de bewindsman enige noodzaak om de Engelse geleerde het leedwezen van de regering te betui- gen. Huidgenezing I (Advertentie) Hotelier stelt ver dieping beschikbaar Ondanks de regenbuien, die over het vliegveld joegen, heerste gister morgen op Soesterberg een feestelij ke stemming toen vijitien militaire oorlogsinvaliden naar Lourdes ver trokken. Er was een drukke en voor dit vliegveld vreemde bedrijvigheid gaande. Grote auto's reden af en aan om de invaliden, waarvan er 6 in de rolstoel waren gekomen, naar het vliegveld te brengen. Een speciale heftruck tilde alles en iedereen in een paar tellen in de Da kota, die tevoren voor dit speciale vervoer was klaar gemaakt en door de regering beschikbaar was gesteld. De verzorging tijdens de reis van 3 y« uur is uitstekend geregeld. Een aparte fourageur wijdt zich aan de verversingen en maaltijden. Dr. See- gers houdt de pelgrims medisch in het oog, terwijl voor hulp en verzor ging, een verpleegster en een sol- daar-verpleger beschikbaar zijn. De officier van het militair her stellingsoord „Aardenburg" in Doorn, de heer Lith, waarvan 5 militairen Ergerlijk geval van dierenmishandeling berecht Maand gevangenisstraf De 56-jarige landbouwer N. V. en zijn 25-jarige zoon H. V. beiden uit Nieuwer-Amstel, hebben gistermor gen het vonnis aangehoord, dat door de politierechter te Amsterdam, mr. de Blécourt over hen is geveld inzake het „bijzonder en bijzonder ernstig" geval van dierenmishandeling. De vader is conform de eis veroordeeld tot een maand onvoorwaardelijk. De zoon eveneens conform tot 14 dagen onvoorwaardelijk. De roestige ket ting, waarmee het misdrijf was ge pleegd, werd verbeurd verklaard. Op 8 October van het vorig jaar weigerde het linker van twee voor een wagen met 4 ton bieten gespan nen paarden, oen stap te verzetten. Op last van de vader deed de zoon het dier een streng met een strop om de nek en bevestigde het uitein de met een haak aan de tractor. Op deze wijze wilde men trachten het weerspannige paard aan het lopen te krijgen. Toen dé tractor aantrok, brak de streng. „De boer werd daarop zo woest", zo verklaarde een als getuige ge hoorde 16-jarige knecht, dat hij op dracht gaf een ploegketting met schuifstrop om de hals van het dier te leggen en aan de tractor te beves tigen". Aanvankelijk liep het paard mee, doch toen het opnieuw weiger de, ging de ketting weer om de hals. Het dier viel op de grond, de boer sloeg het dier met een bietenriek met stompe punten op de snuit, waar- Vacantiehuizen en leuodherbcmon Een van de grote winsten in deze eeuw is het recht op vacantie; maar dat brengt zorg voor de nodige acco modate mee. Dit verklaarde dr. H. M. M. Fortmann, aalmoezenier van de Katholieke Vacantiehuizen- en Jeugdherbergen-centrale, tijdens een persconferentie, bedoeld ter inleiding van de komende trektochten van on ze katholieke jongens en meisjes. Deze Centrale, de K.V.C., is zich van die zorg welbewust en heeft haar plannen voor de komende vacantie- seizoen thans gereed. Men verwacht een groei tot 20.000 leden, die allen zullen moeten wor den gehuisvest. Ofschoon de K.V.C. reeds kan rekenen op 40 huizen, overal in het land verspreid, zal dit aantal spoedig te klein blijken. Reeds zijn bij het Ministerie van Onderwijs K. en W. vier projecten ingediend, volgens welke uitbreiding op korte termijn mogelijk is, namelijk te Hoog Elten, Soesterberg, Klimmen en Irn- sum, maar de gevraagde renteloze lening is nog niet verleend. Intussen schijnt wel een ministeriële subsidie in aantocht te zijn, waardoor de K.V. C. uit geldelijke moeilijkheden kan geraken. Blijkens de nieuwe K.V.C.-gias zullen de jongelui nochtans in alle beschikbare vacantiehuizen en jeugd herbergen plaats kunnen vinden; nie mand zal behoeven te worden afge wezen. Maar dan moet men zich spoedig melden aan het adres: Nach tegaalstraat 60 bis te Utrecht. Trektocht naar Lourdes. Zowel in Duitsland als België en Luxemburg heeft het K.V.C.-bestuur vacantiegelegenheid bereid, waar. voor het volledige verantwoordelijk heid wil dragen. En dat doet men evenzeer ten aanzien van de reeds uitgestippelde fietstocht haar Lour des. Op afstanden van gemiddeld 80 K.M. heeft men nachtverblijven ge- alle nadelige gevolgen van dien". I len? 1 tot Dax, zal per trein worden afge- op slag gedood. legd wegens het hellende terrein. Onderweg zal men gebruik kunnen maken van de jeugdherberg van Ab- bé Pierre te Parijs. In de top van de K.V.C. heeft men intussen het leidersvraagstuk behan deld, met als gevolg een cursus voor leiders en leidsters te Vught. Men heeft nu een vast corps van honderd. Verder heeft men behoefte aan prac- tische voorlichting, waar een be paald deel van de katholieke jeugd nog niet voldoende belangstelling toont. Een andere zorg is die van de vacantiespreiding. Bijna iedereen wil wel meewerken; alleen de school zelf heeft traditionele bezwaren. Nochtans is de Schoolraad bezig met een on derzoek over „spreiding in de tijd". Maar het K.V.C.-bestuur is pa raat en legt de laatste hand aan de uitvoering van de komende zomer- plannen. Men overweegt daarbij de aanstelling van een reizende trou badour, die de verschillende huizen in het land zal opluisteren. JEUGDIGE ARBEIDERS NIET IN D.U.W. Jeugdige arbeiders jonger dan 21 jaar zullen in het algemeen niet geplaatst worden op werken, waarvoor subsidie door de D.U.W. wordt verleend. Dit gebeurt niet om dat voor deze arbeiders „bekwaming in een vak" als een primair belang wordt gezien. Een uitzondering wordt gemaakt voor landarbeiders van 19 en 20 jaar, op wier behoud voor de eigen bedrijfstak de landbouw prijs stelt. Deze landarbeiders worden dan nog slechts voor korte tijd in de win ter en het voorjaar op D.U.W.-wer- ken geplaatst. Een en ander deelt minister Suurhoff in een brief aan de Tweede Kamer mee. Tijdens werkzaamheden in een gemechaniseerde pijler op de 546- meterverdieping van de staatsmijn Emma te Treebeek is een 22-jarige hulphouwer uit Hoensbroek gisteren onder vallend gesteente bedolven en door het uit de neus ging bloeden. Het paard stond op, viel andermaal en werd door de tractor enige meters voortgesleept. Het dier heeft toen vijf dagen op het land gelegen en is daar na op advies van de dierenarts voor de slacht verkocht. Slechts het feit, dat de boer in de oorlog vele onderduikers heeft ge holpen, redde hem voor zwaarder straf. Gistermiddag omstreeks 4 uur is op de Muiderstraatweg te Diemen de 30-jarige pas afgestudeerde dr. S. C. uit Amsterdam, door een auto, gela den met olievaten, overreden en enkele ogenblikken later aan de bekomen verwondingen overleden. De vrachtauto reed door, doch werd later door de rijkspolitie te Diemen op een opslagterrein bij de Vinken- brug aangehouden. De bestuurder, de 36-jarige A. K. uit Amsterdam, ver klaarde wel bemerkt te hebben, dat zijn auto iets omhoog ging, doch hij had de heer C., die op een scooter reed, niet gezien. Beiden reden in de richting Muiden. De rijkspolitie heeft de scooter en de vrachtauto in beslag genomen. Het stoffelijk overschot van de heer C. is naar het Wilhelmina- gasthuis te Amsterdam overgebracht. meegaan zorgt voor een juiste ver houding tussen inspanning en ont spanning. Toen dan eindelijk het moment van vertrek daar was, be klom de hoofdlegeraalmoezenier Mgr. A. J. van Straelen, de Dakota en sprak de bedevaartgangers enkele hartelijke woorden toe. Staande voor de deur van de cockpit riep hij Gods hulp in voor een behouden reis en een goede devotie. Vlak voor het vertrek zei de aalmoezenier Stein: „Natuurlijk rekenen wij niet op wonderen, maar wel op heel veel ge nade, op kracht en Gods vertrouwen. Zeker hebben we de weldoeners niet vergeten, die deze pelgrimage mo gelijk hebben gemaakt via de Kath. Nationale Bond voor E.H.B.O." De 15 militairen werden gistermid dag met speciale brancardwagens van het vliegveld bij Tarbes afge haald en naar Lourdes vervoerd. Zij zijn ondergebracht in hotel „St. Ca tharine" een nieuw hotel, waarvan de eigenaar voor de militairen de ge hele beneden-verdieping heeft afge staan. In het staatsblad is het koninklijk besluit gepubliceerd tot verhoging van de bezoldiging van de ambtena ren van het korps rijkspolitie en van de gemeentepolitie; tot vermindering van de verschillen in de salarissen, welke een gevolg zijn van de ge meenteclassificatie en tot het opne men in de salarissen van de toelagen ingevolge het toelagebesluit politie 1951. Eveneens is gepubliceerd het ko ninklijk besluit tot tijdelijke verho ging van de salarissen van de adspi- ranten van rijks- en gemeentepolitie DRIE HARTEN ZITTEN OP VERKEERDE PLAATS Drie mannen in Delft hebben het hart niet liniks, doch rechts in het lichaam, en niet alleen het hart dra gen zij op de verkeerde plaats, ook alle andere inwendige organen be vinden zich op een plaats, tegenover gesteld aan de normale. Dit werd geconstateerd bij de twee de doorlichting, die de stichting Fotu te Delft verrichtte tijdens het be volkingsonderzoek op TBC. HYPOTHEKEN «n voor alle andere «aken op het gebied fan en- roerende goederen 8ouw-en Makelaaribidrff v.d. Drift Oude Vest 29 Lelden Telef. 20513 (Advertentie) MARIA GORETTI Het kleine meisje, Maria Go- retti, dat enkele jaren geleden door Paus Pius XII heilig werd verklaard, zal ieder Sterrenkij kertje wel kennen, maar als je nu eens zou moeten vertellen, waarom Maria Goretti heilig werd, dan zou je wellicht zeg gen: „Omdat ze zich liet doodste ken, toen een jongen wilde, dat ze zonde deed", en dit is toch niet helemaal waar. Dit was al leen maar de bekroning van haar heiligheid en Maria Goretti heeft haar heiligheid verdiend op een wijze, die voor ons allemaal open staat. Het gebeurt niet zo heel dik wijls, dat een meisje moet kie zen tussen haar reinheid en haar leven, en de Italiaanse Maria zal daar dan ook nooit aan gedacht hebben; daar was ze trouwens nog veel te jong voor. Maar reeds als klein meisje was Maria Goretti een lievelingetje van haar hemelse Moeder, wier naam zij droeg. Ze was vriendelijk, ge duldig en verdraagzaam; wan neer haar vriendinnetjes haar plaagden, omdat ze een rare, versleten jurk droeg, werd ze niet boos en bleef ook niet op die meisjes mokken; wanneer ze iets moest doen, wat ze niet graag deed, zette ze geen boos gezicht, maar ging opgeruimd aan het werk. Zo leefde Maria Goretti, zonder dat ze kon vermoeden, dat ze door deze kleine offertjes eens ten voorbeeld zou worden gesteld aan alle kinderen op de gehele wereld. Hoe kon Maria Goretti dit dan ook vermoeden? Ze was een doodarm boeren meisje, dat haar vader vroeg ver loren had, en dat met haar moe der op een vreemde boerderij woonde, waar ze samen op het land de kost moesten verdienen. Een dergelijk meisje droomt er niet van, dat ze eens een heldin zal worden en Maria was alleen maar lief, braaf en gehoorzaam, omdat ze wist, dat Jezus dit van haar verwachtte. En toen dan het grote moment van haar leven kwam, toen ze moest kiezen tussen vriendinne tje te blijven van Jezus, of Heni verdriet te doen, toen kon ze het eerste kiezen, omdat Jezus met Zijn Moeder Maria, zoveel van het kleine Italiaanse meisje hiel den, dat ze haar in die moeilijke ogenblikken reusachtig hielpen. Als we aan Maria Goretti den ken, zien we bijna tegelijkertijd die 16-jarige jongen, die haar bo venaan die boerderijtraip dood stak. Laten we nu vooral niet denken, dat hij een heel slechte, gemene, laaghartige jongen was. Deze jongen had hoogstwaar schijnlijk maar één groot gebrek: Hij had nooit geleerd om zichzelf te beheersen; hij had wellicht als kleine jongen reeds altijd zijn eigen zinnetje gedaan en toen dan ook voor hem het grote ogenblik in zijn leven kwam, waarin hij moest kiezen, koos hij verkeerd. Als je je Katechismus goed leert, zul je daarin wel eens ge lezen hebben, dat God uit het kwade het goede weet te trek ken. Misschien is dit regeltje je nooit erg duidelijk geweest, maar de geschiedenis van Maria Go retti is daar een pracht voor beeld van: De drift, die de jonge Italiaan tot de moord bracht is het kwaad. Maar door dit kwaad kreeg Maria de kans om haar heiligheid te tonen. En zoals de 16-jarige jongen, die zo erg graag altijd zijn eigen zinnetje deed, een waarschuwing moet zijn voor alle kinderen en voor alle grote mensen, zo is Maria Go retti het voorbeeld geworden, hoe iedereen al van jongsaf aan kan beginnen met een kleine heilige te worden. STERRENKIJKER

Leidse Courant | 1954 | | pagina 5