RIJNSTREEK Feest werd met diploma-uitreiking en WEEKAGENDA zelfverzorgd programma voortgezet „De Koningin vond het prettig om bij ons te zijn" Communie-geschenken HUIBERS JHeidóz Vatia BIOSCOPEN Vergadering St. Christoffel luidt ledenwerving in ZATERDAG 22 MEI 1954 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 K.AJ. DISTRICT RIJNLAND. Gisteravond werd te Alphen aan den Rijn een Districtsvergadering van de Kajotters gehouden. Na opening met gebed en een kort inleidend woord van de waarnemend voorzit ter. de heer L. Gerse, gaf de aange wezen leider voor de Bollenstreek en Rijnland van de Lourdesbedevaart, de heer P. v. d. Zwet uit Lisse een uiteenzetting van de nodige maat regelen welke getroffen moeten wor den voor de reis, welke zoals bekend in Juli zal aanvangen. Het Rijnland is ingedeeld bij een groep van 500 bedevaartgangers en reist met de „groene" trein. Een gedetailleerde uiteenzetting werd gegeven over het programma te Lourdes en diverse vragen werden gesteld en naar wens beantwoord. Hierna sprak de aangewezen bede vaart-aalmoezenier, kapelaan G. Schlatmann uit Voorhout een opwek kend woord en wees vooral op het belang van de geestelijke voorberei ding voor de bedevaart. Gaarne zag de Nationale Aalmoezenier, aldus spreker, dat in iedere parochie een novene werd gehouden opdat de op zet van dit grootse gebeuren voor de arbeiders-jeugd moge slagen. Gewezen werd voorts op het be lang zo spoedig mogelijk een bewijs van Nederlanderschap aan te vragen bij de Secretaris-afd. Bevolking in de plaats der inwoning. De Districts-aalmoezenier, kapelaan L. M. G. Biemans uit Alphen aan den Rijn gaf hierna een uiteenzetting van de stand van zaken in het District en spoorde de niet-bedevaartgangers aan zich zoveel mogelijk aan te sluiten bij de retraite voor Kajotters welke te Noordwij kerhout gehouden zal worden van 9 tot 12 Juli a.s., dus juist gedurende de periode dat de K.A.J. te Lourdes pelgrimeert. Voorts werd besloten in K.A.J. districts-verband een voetbal-compe titie te houden. Nadat nogmaals ge wezen was op de grote Puzzle-rit welke a.s. Donderdag Hemelvaarts dag gehouden wordt te Alphen, be sloot men deze vergadering met gebed. BOSKOOP NUTSSPAARBANK. Naar wij vernemen gaat- de Nuts- spaarbank te Gouda in eerste aanleg met het oog op de reeds ter plaatse bestaande relaties ook in Beskoop een bijkantoor openen in het perceel Burgemeester Colijnstraat 22. Deze stichting, welke reeds in 1857 in het leven werd geroepen, om het sparen te bevorderen, wil blijkbaar haar ac tiviteit tot meerdere gemeenten rondom Gouda uitbreiden. BODEGRAVEN Esto A.s. Zondag speelt Esto I de laatste competitiewedstrijd van 't seizoen. D.e tegenpartij is Groot-Am- mers I, dat slechs één punt achter staat bij de Boskoopse leidei-s. Het zal er dus spannen. Er wordt op gewe zen, dat de helft van de recette Voor de bezoekers is, omdat zij ook op sportgebied slachtoffers zijn van de watersnood. LEIDERDORP VERMISTE JONGETJE VERDRONKEN. Het vermoeden, dat Hansje de Jong in de Rijn gevallen en verdronken zou zijn is bewaarheid geworden. Na geruimen tijd dreggen is het lijkje gisteren opgehaald uit de Rijn achter de ouderlijke woning. Deze week wordt waargenomen door dokter E. J. Hoefman, Hoofd straat 40, tel. 30070. Voor het ingenieursexamen voor civiel-ingenieur slaagde de heer R. Poels. HAZERSWOUDE W.I.K. CLUB GING DAGJE UIT. De W.I.K.-club is een dag uit ge weest. Om 8.15 uur 's morgens ver trok de club met een bus van de Gebr. Buitelaar uit Waddinxveen. Via de versierde plaatsen van Hazers- woude-Rijndijk, Alphen, Bodegraven en Woerden, waar die dag de konin gin op bezoek zou komen, ging men door Utrecht naar Rhenen, waar de koffie gebruikt werd. Na daar een halfuurtje vertoefd te hebben, ging men via Oosterbeek, Arnhem en Nij megen naar Berg en Dal om te eten. Na het eten gingen de leden de bos sen in en bezochten het geannexeer de gebied. Om 2 uur gingen zij weer verder naar Groesbeek. Op de terug weg werd in Velp nog even het stof uit de kelen weggespoeld. In de speeltuin te Austerlitz werd een wedstrijd met race-wagentjes gehou den. wat er nogal rauw aan toe ging, want na het einde zagen wij twee uitgebrande wagentjes staan die door een 'heftige botsing waarbij 8 race wagens betrokken waren tegen el kaar opgebotst waren. Persoonlijke ongelukken deden zich gelukkig niet voor. Na nog een zware partij gevoet bald te hebben op het aldaar gelegen sportpark ging men over de rijksweg naar Hazerswoude terug. Het was een gezellige dag. NIEUWKOOP Aanbesteding. Vrijdagmorgen werden aanbesteed zes woningen te bouwen aan de Achterweg alhier. Ingeschreven werd als volgt: Fa. Stam en Visser, Nieuwkoop ƒ76.900; Fa. D. C. van Kints te Langeraar r 75.000; P. C. Buschman te Roelof- arendsveen 75.000 en J. Heemskerk te Ter Aar 73.979. De gunning heeft nog niet plaats gehad. ROELOFARENDSVEEN KINDSHEID-OPTOCHT. Morgen Zondagmiddag trekt de jaarlijkse Kindsheid-optocht weer door de straten van Roelofarends veen. De plaatselijke ingezetenen weten, wat dit te betekenen heeft. Trouwens de meeste ouders zijn er door hun kinderen welke in grote getale aan deze optocht mogen deel nemen reeds dagen tevoren op at tent gemaakt, Hierdoor maakt deze optocht zich wel op tweeërlei wijze verdienstelijk. Immers reeds bij de jeugd wordt de aandacht wakker ge roepen voor het prachtige Missie werk, en zij, die deze optocht gade slaan. kunnen het uitnodigend ge baar beantwoorden, door met 'n roya le gift, middels de talrijke nikkertjes met collectebus, dit mooie werk fi nancieel te steunen. Niet minder dan 41 groepen, waaronder verscheidene wagens, alsmede de muziekver. „Liefde voor Harmonie" vormen deze optocht. Speciale aandacht wordt ge vraagd voor de herauten, waarach ter groep met beeld van Maria Onb. Ontvangenis, dit in verband met het Mariajaar. De te volgen route is als volgt: via Zuid-Einde terug naar Noord-Einde, vervolgens West-Einde, Pastoor Onelplein, Narcisstraat waar na langs Noord-Einde naar meisjes school. TER AAR NIEUWE AARDAPPELEN. Gisteren werden aan de Ter Aarsc veiling de eerste nieuwe aardappe- Grote dag voor Mater Amabilischool JtATHOLIEKE Het ioas gisteren een onvergetelijke dag voor de Leidse Mater Amabilis- school. Konden de meisjes in de mor genuren voor niemand minder dan de Koningin hun gaven op allerlei gebied demonstreren's avonds wa ren het ouders en leraren, die een geheel door de meisjes uitgevoerd programma voorgeschoteld kregen. Aan deze ouderavond in de zaal Maria Cijzcnsteeg, ivas een diploma- en getuigschriftuitreiking verbonden. Wederom heeft de school een negeiij tal leerlingen afgeleverd, die gees telijk en maatschappelijk bewapend de toekomst tegemoet kunnen gaan. De nieuwe leidster van de Mater Amabilisschool. mej. F. Jongepier, verwelkomde de talrijke ouders en len aangevoerd door de tuinder J. v. j leerlingen. Zij gaf in het kort een d. Berg. Deze brachten 65 cent per kg op. De Gebr. v. d. Ster voerden c".e eerste tuinbonen aan, deze brach ten 2.20 per kg op. RIIP WETERING Ouden van dagen. Dinsdag ma ken de ouden van dagen hun jaarlijks uitstapje. Het organisatie-comité heeft ons verzocht mede te delen, dat de bejaarden om half tien gereed moeten zijn. Op die tijd worden zij afgehaald. NAAR Haarlemmerstr. 123, Leiden de speciaalzaak voor alle RELIGIEUSE ARTIKELEN (Advertentie) De heer A. Warnau is benoemd tot procuratiehouder van N.V. Wcr- nink's Beton Maatschappij. De bekende en graag gelezen „Rijnpost" wordt morgen weer aan de uitgangen van alle kerken in Lei den verkocht voor één kwartje. De colporteurtjes, die het nummer te koop aanbieden, verdienen hier mede het geld voor hun eigen zomer kamp van het St. Franciscus Liefde werk. Zondagsdienst der Huisartsen A.s. Zondag 23 Mei zal de dienst worden waargenomen door: dr. van Berkel, de Graaff, Hartman. Mas tenbroek, v. Wingerden. Dienst der apotheken De avond nacht- en Zondagsdienst der apothe ken te Leiden wordt van Zaterdag 23 Mei 13 uur tot Woensdag 26 Mei 18 uur waargenomen door: de Apo- heek Nieuwe Rijn 18 tel. 20523; de Doeza-Apotheek, Doezastraat 31, tel, 20313. Te Oegstgeest door: de Oegstgees- ter Apotheek, Wilhelminapark 8, tel. 26274. Van Woensdag 26 Mei 18 uur tot Zaterdag 29 Mei 8 uur wordt de dienst waargen. door: de Apotheea Kok, Ra penburg 9, tel. 24807; de Apotheek „Tot Hulp der Menschheid" Hooi gracht 48, etl. 21060. Te Oegstgeest door: de Oegstgees- ter Apotheek, Wilhelminapark 8, tel. 26274. overzicht van de talloze staaltjes van kleinkunst, die de meisjes in de loop van de avond te genieten zouden geven. De voorzitter van de Ama bilisschool, drs. M. Kloth, liet nog maals het bezoek van de Koningin de revue passeren. De vorstin had het kennelijk prettig gevonden om in hun midden te zijn. Deze avond, al dus spreker, is eigenlijk een voort zetting van het feest. Negen leerlin gen hebben na harde studie het diploma verworven. Hard vooral, om dat er grote zelfbeheersing nodig is, om na het werk van alle dag niet een bioscoop of iets dergelijks t be zoeken, maar ook de avonduren nut tig te besteden. Diploma-uitreiking De gediplomeerden zullen later in hun leven de vruchten van deze ar beid kunnen plukken. Namens de leraren sprak vervolgens pater H. de Gruyter. Spreker twijfelde er geen moment aan of de avond een uiting zou zijn van de waardering van de leerlin gen van de school. Onze koningin, zo vervolgde spre ker, wordt door de Fransen de meest beminnelijke vrouw van Europa ge noemd. Mogen de meisjes van deze school opgeleid worden tot de blijde, beminnelijke vrouwen der toekomst. Hierna werd met de uitreiking van de diploma's en getuigschriften een aanvang gemaakt. De volgende leer lingen mochten uit de handen van drs. Kloth een diploma ontvangen: Chris Kuipers, Koos Kuipers, Riet v. Diemen, Wil v. d. Heijden, Nettie Kerstens, Ria Casteleijn, Nora Cas- teleijn, Cobie Thijssen, Tini Ver- schragen. Een getuigschrift voor het eerste jaar kregen verder: Alie Borst, Maria Borst, Irene van Bergen Henegou wen, Joke Jansen, Ida de Jong, Cobie Kok, Toos Kok, Riet Kok, Attie Klein, Franeicn van de Kraan, Riet Vink, Cor Vink, Hanne Kükler, Lies Welling, Bertie Röhling, Truus de Vetten, Truus Paardekoper, Bep Kui pers, Nel van Gerven. Tweede jaars: Annie Belt, Corrie Pouw, Lenie de Jeu, Truus van Ton geren, Joke van Schagen, Wil Zon- derop, Joke Zandbergen, Wil Zand bergen, Ria van de Hulst, Lenie Weers, Ellie Weers, Annie Kuipers, Trees van Lierop, Riet van de Peet, Ria Rozemeyer, Bea Beereboom, Suze Melet. Tweede jaars (bedrijven groep): Bep Eradus, Rie Eradus, Jeane Hoo- gervorst, Annie van de Kroft, Annie Lens, Til Meyer, Rens van Tongeren, Toos Versteynen, Saar van de Blom, Annie Vijlbrief, Cathrien Rietkerken. Het feest. Na deze min of meer officiële uit reiking verbraken de meisjes met een •rolijk programma snel de plechtige GEVEILDE PERCELEN. Ten overstaan van Notaris A. A. van Haaf ten alhier: Huis Da Costastraat 17 in bod: 5.700,—, koper J. Bleijie q.q. alhier voor: 6.150, Huis Prinsenstraat 94/Sophiastraat 74 b in bod: 3.750,koper J. W. Goddijn q.q. alhier voor: ƒ3.750, Huis Sophiastraat 76/76a in bod: 3.800,koper J. W. Goddijn q.q. alhier voor: 3.800, Huis De Wetstraat 15 in bod: 3.200, koper P. Moerman q.q. alhier voor: 3.500,—. Huis Roemer Visscherstvaat 14/14a in bod: 6.100,koper J. W. God- dyn q.q. alhier voor: ƒ6.240, Huis Plantsoen 53 in bod: ƒ9.600, koper C. H. J. van der Drift q.q. al hier voor: 10.500, Ten overstaan van Notaris J. Fuhri Snethlage te Leiden. De huizen Waldeck Pyrmontstraat 4. 6, 8, 10, 12 en 14 zijn niet afgesla gen en zijn uit de hand verkocht. Huis 2e Gortestraat 44 in bod 950,koper J. W. Goddijn q.q. al hier voor: 950,—. IN DE LEIDSE Trianon. Glenn Miller is evenals Caruso, Armstrong en andere muzi kale beroemdheden een aantrekke lijke figuur voor de film. Hij vertoont alle aspecten, welke een filmregis seur kan gebruiken voor een lekker verhaal. Hij begint als een gesjochten musicus, die zijn instrument, een trombone, doorlopend moet belenen in zijn lijf-lommerd, maar die beze ten is van één idee, dat hem maar niet loslaat. Het is dat idee, dat hem dry'ft door alle mislukkingen heen om vol te houden, vooral als hij gesti muleerd en gesteund wordt door zijn vrouw, die behalve een paar vrien delijke oogjes ook een onopvallend maar onmiskenbaar zakentalent de monstreert. Zij gelooft in dat idee, dat belichaamd moet zijn in een be paalde „klank", welke een band be hoort te kenmerken. Tenslotte heeft hij het te pakken en dan is zijn kostje gekocht. En dan komt de oorlog en deze draagt de roem van Glenn Mil lers band ver over de grenzen van de Verenigde Staten naar Europa, ja over de hele wereld. De oorlog wordt zijn glorie maar ook zijn ondergang, want het vliegtuig, waarmede Miller op een mistige dag een trip maakte, verdween en nooit werd meer iets van Glenn Miller vernomen. Dat is de „Glenn Miller Story", het ware verhaal van het bonte leven van een musicus, die door ups en dwons ten slotte de hoge toppen in de Olym pus bereikte. Een verhaal in kleuren en verzadigd van de klank der kope ren instrumenten in jazz-rhythmc. Voor alle leeftijden. Lido draait deze week een film. die een nieuwe iihnkomiek van de eeuw introduceert. De man draagt sfeer. De kleinkunst die zij ouders en leraren voorzetten, liet niets te wensen over. Het entrée-liedje werd door alle aanwezigen zo krachtdadig meegezongen, dat een herhaling no dig was. De rhythmische gymnastiek onder leiding van de heer Kallenberg met aan de piano Han Zirkzee, was een feest van kleur en lijn. De voor dracht „De man in de tuin" deed de aanwezigen kennis maken, met wat een man op de verschillende moei lijke leeftijden bij het aanschouwen van plant en ooft in beroering brengt. Het koor onder leiding van mej. I. Bertolee liet de toehoorders een ogenblik het gure Hollandse weer vergeten door een prachtig gezongen Lied aus Wien op muziek van Franz Schubert. Een aantal meisjes, in klederdracht van het begin van deze eeuw, brach ten op charmante wijze in dichtvorm, de hebbelijkheden van hun docenten naar voren. Het spreekt vanzelf dat dit aardige programma-punt een enthousiasme jubel te verwerken kreeg. Ook de leraren gaven blijk het ge- bodene ten volle te kunnen appre ciëren. Over de andere programma punten zouden wij nog enige kolom men kunnen vullen. Plaatsruimtege brek gebiedt ons echter onze waarde ring in een woord onder te brengen: Het was af. Op naar 3500 Leden Haudelsvertegenwoordigers, die nog geen lid zijn van St. Christoffel, kun nen binnenkort nog wel eens een gesprek verwachten met een Chris toffel-aanhanger, want de vereni ging streeft in het gehele land naar 3500 leden. En men zou zich kun nen afvragen: „Waarom geen lid?", als men de „Handleiding voor Le denwerving" leest, die gisteravond op de vergadering van de afdeling Leiden onder de aanwezigen is ver spreid. Daarin staan genoemd: verzorging van individuele contracten, streven naar beteugeling van het concurren tiebeding, rechtskundige adviezen, handelsinformaties en veel andere feiten, die voo'v een vertegenwoor diger, handelsagent of verzekerings inspecteur van belang kunnen zijn. Overigens had de agenda van de ledenvergadering in de „Harmonie" een huiselijk karakter. Na de ope ning van de voorzitter, de heer C. \V. J. Conijn, kwamen enige mede delingen ter tafel, die met geboorte, huwelijk of ziekte in de kring van de vereniging verband hielden. Twee leden werden uitverkoren om drie dagen in retraite te gaan in Ber gen voor rekening van de retraitepot. In een 5-minuten overpeinzing be reidde pater Maarschalkerweert de aanwezigen vóór op Hemelvaart en Pinksteren: „Zoals eens de aposte len hebben wij de taak om het Gods rijk in ons zelf en in de wereld uit te breiden. Ook ons heeft Christus de zending van de H. Geest beloofd, opdat wij gesterkt door Zijn genade van waarde zullen zijn voor zijn rijk." Na de bespreking van de agenda van de Algemene Ledenvergadering in Utrecht, waarop de verkiezing van een nieuwe algemeen secretaris voorkomt en na een korte gedach- tenwisseling over uiteenlopende on derwerpen werd de vergadering ge sloten. VOOR LEIDEN Data van bijeenkomsten e.d. kun nen dagelijks schriftelijk of telefo nisch opgegeven worden aan de re dactie van De Leidse Courant, Papen gracht 32, Leiden. Tel. 20015. Van 22 tot en met 31 Mei. Zondag: 10.30 uur van station vertrek auto colonne met deelnemers aan de „Ster- georganiseerd door de „Bond Zonder Naam". Dinsdag: Wijkgebouw Eerste Binnenvest gracht 30, 8 uur jaarvergadering Wit- Gele Kruis. Cantlne Holl. Constr. Werkpl., 8 uur. Cabaretavond voor alle R.K. Ouden van Dagen. Leidse Universiteit Geslaagd voor het doctoraal exa men Ethnologie de heer H. O. Mön- nig te Leiden. Geslaagd voor het eandidaatsexamen geneeskunde mej. P. J. M. Kruijf te Den Haag en de heren J. D. Arias (USA); R. M. Ba- retz (USA); S. Brovender (USA): D. J. Happee te Oegstgeest; H. J. Koek te Haarlem; L. S. Margulies (USA) eq J. Voogd te Delft. Geslaagd voor het doctoraal exa men geneeskunde de dames G. M. J. Toby te Den Haag; S. Peljak te Den Haag en de heren W. F. Hofkes te Den Haag; K. K. de Voogd te Utrecht en A. R. v. d. Werff te Was senaar. Geslaagd voor het arts examen le gedeelte mevr. E. Noordsijv. Eij- bergen le Leiden en de heren P. F. v. Bazel te Den Haag; P. A. J. v. d. Kaaden te Hillegom; G. O. v. Dam te Bilthoven; G. L. Ongkiehong te Leiden; A. M. v. d. Poel te Nootdorp en J. Verhoeven te Noordwijk aan Zee. Geslaagd voor het arts examen 2e gedeelte de heren A. J. Eerdmans te Leiden en G. A. C. Voorhorst te Den Haag. Burgerlijke Stand Geboren: Johanna Petronella Maria dr van <M. T. Opdam, en J. H. Schra- ma; Cornelis Willem zn van C. W. v. Steenibergen en A. Vos; Hendrik zn van J. J. v. d. Lugt en E. v. Gel der; Gerritje Jansje dr van W. K. Nieuwenhuis en G. H. v. Lavieren; Overleden: J. W. Teljeur man 69 jr DE GEZANT VAN OOSTENRIJK IN LEIDEN. Gistermiddag aanvaardde prof. dr. F. R. Kraus zijn benoeming tot hoog- l leraar in de Faculteit der Letteren Wijsbegeerte openlijk door het uit spreken van een rede in het Groot Auditorium der Rijksuniversiteit te Leiden. De gezant van Oostenrijk dr. Erich Filz luisterde deze bijeenkomst met zijn aanwezigheid op. AANGEBODEN Alt op de Mare. Ge- emailleerde rijwielen: rood heren sportrijwiel rem- naaf 87.50, klein heren rijwiel 95.laag da mes sportrijwiel f 105. transportrijwiel met Victo ria hulpmotor 160.he renrijwiel met lamp 40. 3? Schuimrubber in oloat en kussens voor zitpatiën- ten, motorrijders (buddy- seats) enz. Plaat in 10, 25 en 50 mm. 0.30, 0.60, 0.70 en 1.dM2. Kussens 18. en 22.50. Fa. A. Alt, Mare 112, Leiden. 2774 32* Electrische snelwasma- chine 192.contant of f 2.65 p. week, met scha kelaar 205.—. Inhoud 45 liter. Halen U ook van bui ten voor bezoek toonkamer (gesloten huis). Diverse merken. Wasmachinever - koop Mij. Modern Fran- chimontlaan 64, tel. 22880. de veelzeggende naam Norman Wis dom, (Wijsheid), maar houdt zich desalniettemin hoofdzakelijk bezig met het smijten met taarten en bij passqnd aardewerk. In het laatste genre presteert hij weinig meer dan zijn voorgangers uit de stomme film. Norman Wisdom heeft tot op het mo ment dat hij "zijn persoon aan het celluloid toevoegde op de planken, gestaan, waar hij naast het brekend geluid dat hij veroorzaakte onver wachts blijk gaf oen slem in het tiu- welen genre te bezitten. Bij zijn eer ste optreden voor de camera kreten de Engelsen hem direct voor een nieuwe Chaplin uit. „Warenhuis op stelten" is een frisse film geworden. Het verhaal behoeft nauwelijks uit leg. Norman Wisdom wandelt door een warenhuis, als een stier in een porseleinkast. De veelkinnige Mar- garetha Rutherford steelt verder al les wat Wisdom heel laat. Een vrolij ke ongecompliceerde film, die ieder een met veel plezier kan gaan zien, Luxor heeft het amusante verhaal van het prinsesje, dat in Rome vacantie ging en alle protocollaire kluisters verbrak, het verhaal van „Roman Holiday" met Audrey Hep burn, geprolongeerd. Voor alle leef tijden. Rex heeft de Zweedse film „Ont- eerde meisjes", welke verleden week in Trianon gedraaid heeft, overge nomen. De film behandelt het pro bleem van de ongehuwde moeder en is toelaatbaar voor personen boven de 18 jaar. Casino's programma is deze week door de K. F. C. afgekeurd. Penta-motoren, volle dige fabrieksgarantie, des kundige behandeling en bevestiging aan boot. Le vering uit voorraad. Al leenverkoop voor R. A.- veen Nic. Verhaar, electr. schcepmakerij, ijzer en hout. Roelofarendsveen. Voor wederverk. vastge stelde reductie. 2776 3? Pieterse. Zwaar eiken lits jumeaux imet spiraal en nachtkastjes 60.1 pers. eiken ledikanten met spiraal f 25.eiken nachtkastjes 7.50, drie kamerstoelen rood pluche 17.50, 2 pers. wit Engels ledikant 25.kinderbox f io._. Watertje tel. 290. Zoeterwoude. 343 <2* Transportrijwiel in goede staat, billijk te koop. Bevragen Voorstraat 2, te Leiden. Lage Rijndijk. 3T Te koop grote en klei ne rijwielen 1 25, 35. di van 19, ledikanten vanaf 7.50, babyledikant 7.50. ganglopertje, wringers 9 2 clubfauteuils met vier stoelen 85, keukenstoelen 3.Nieuwenburg, Hooi gracht 55, (Geen Winkel huis). 2769 32* Last van Muizen? Het enig afdoende middel is een kat. Twee jonge katjes gewend aan Felix Katten brood zoeken een tehuis. Munnikenstraat 92. 318 32* Stoelen, radio's schrijf- mach. enz., grote partij keukenstoelen, radio's, schrijfmachines, tauteuils, olievergassers met gloei kousje, bureaux, brand kasten, ledikanten, spira len. matrassen, boekenkas ten, stoelt jesklokje enz. ink. verk. Nieuwe Rijn 60, tegenover Watersteeg, Te lefoon 22150. 2759 32* 300 bioscoop klapstoe- len in rijen van 6 en 7, dienstbodekastjes, bureau, dressoirs, schuiftafel. 1 pers. opklapbad, lits ju meaux, 1 en 2 pers. ledi kanten en spiralen. Jan Pluym, Hooigracht no. 51. Tel.' 25955. 2771 3? Te koop: pracht D. R. U haard, paar voetbalschoe nen, voetbal, compleet ka merbiljart, Winkelman, Hyacinthstr. 4, Wassenaar. 3T Avros aanngeboden 49 c.c., in staat van nieuw. Prijs 375.Bevragen: Lieverse. Boskade no. 5, Hoogmade. 342 Gevraagd: Siert. Ver gunning warme en koude kassen en bakken; open grond A en B Jan.-Dec. Te huur gevraagd 100 R.R. en B. c.v. N. Bakker Hz Roelofarendsveen K 1713 no. 487. 2* Aangeboden Tomaten- en Salviaplanten. P. J. Ruijgrok, Kerkweg no. 19. Voorhout. 2754 *2* Studieplano aangeboden. Duitse "I 1 1 J i i- 3? Te koop prima dames- rijwiel Gazzelle f 55.—. Willem de Zwijgerlaan 2. Oegstgeest. 334 32* Aangeboden een kin derwagen met bedje (kleur crème) voor 15.—. H. van Daalen, Frans van Mieris- straat 32a, Lieden. 2766 3T Te koop D. K. W.. R.T. 125 c.c. Ma.. Do., Vrijdag na 19 uur, Hugo de Vlies straat I3b„ Leiden. 2768 32* Accordeon, Gitaar, Ha waiian gitaar, banjo, man doline, saxophoon, klari net, microzang. Deze in strumenten kunt U leren bij muziekschool Zwaag. Prettige lesmethode, lage cursusgelden Instrumenten in huur. Prospectus gratis. Korevaarstraat 5, tel. 24358 32* Te koop aangeboden: nieuwe breimachine met 12 maanden garantie. Prijs 135.—. Brieven onder no. 285 bureau van dit blad. 3T Te koop pracht accor deon 49, piano-klavier, compleet met koffer en riemen, tevens gitaar voor 25,. Korevaarstraat 5. Leiden, tel. 24353. 316 32* Te koop twee moderne clubfauteuils met. vier stoe len (nieuw stel) 165, pracht vloerkleden f 25 en f 35— handnaaimachine 12.50, box met wringer f 15.opklapbed ƒ15, 2 pers. bedstel 35, 1 pers. f 17.50, Nieuwenburg, Hooigracht 55 (geen win kelhuis). 2769 32* Janny van Groeningen Coupeuse. Morsstraat 28, telef. 2430S, Leiden. Da mes. Heren en kinderon- derklcding. huishoud- en babygoederen, kousen, ny lons, fournituren, sjaaltjes enz. Wij maken knoops gaten, verkorten onderjur ken en tricotages. Kousen reparatie. 2762 Herenhoeden stomen, modelleren, nieuw lint, nieuw leer, eventueel ver groten of verkleinen. Voor vakwerk Van Velsen, hoe- denkliniek. Donkersteeg 3. 3T Nette vrouw zoekt een voudig slaapkamertje met of zonder bed en zoVer pension, liefst met stro mend water in Leiden. Br. onder no. 2770 bureau van dit blad. 'S Gevraagd door jong R. K. Echtpaar z. k, gestoft, kamers met kookgelegen heid. liefst op goede stand, centrum Leiaen. Br. onder no. 2761 bureau van dit blad. TE HUUR 3T Te huur voor bruiloften en trouwpartijen onze ge zellige zaal. met gebruik van vrije keuken, servies enz. Zeer billijke zaal- huur. Bespreek vroegtijdig, in Juni nog 1 Zaterdag vrij A. de Groot, Plantage 2. 3T Bromfietsenverhuur. Kaptein, Mobylette en So lex. J. van Polanen, Kui- persteeg 10, Leiden, Tel. 31534, t. o. de Hema. 2765 3? Uw adres voor rolfilms kleurenfilms, ontwikkelen en afdrukken is natuurlijk Pijl. Haarlemmerstraat 108 Leiden. 3T Motorspuiten, gummi slangen, koppelingen, won- derbroezen. enz. in voor raad. W. Hölscher, Roelof arendsveen. 2756 32* Doe de was zelf, het is niet duurder, doch secuur der. Verhuur per gehele ochtend, middag of avond. Vraagt ons combinatie ta- riefè Wasm. Verhuur en verkoop Mij. Modern Fran- chimontlaan 64. Margriet- strat 7 tol. 22880. 286 32* Te koop aangeboden 3 eiken Bergroeden 11 M. G. J. Verbij, Hoogmade K 1712—294. 2760 J- A. Verheul, Haarlem merstraat 86, levert U op gemakkelijke betalingsvoor waarden horloges, klokken, verlovingsringen, goud- en zilverwerken. 32* 100 km. snelheid over een slechte weg kunt U rijden met zo'n James. Door deze fantastische weeligging behoort deze Engelse James tot de vei ligste motoren. Vraag even vrijblijvend de James fol ders en betalingschema's aan de bekende James dea ler Valk. Haagsche Schouw Voorschoten. 301 "g Te koop: Jonge Hennen 9 w. en 3 mnd. oud. A. de Wit, Nassaustraat 14. Li*e. 2723 GEVRAAGD 321 Gevraagd ruige of koe mest. Jac. van der Meer, „Voorzorg", Roelofarends veen. 2739 3T A.s. Bruidjes huurt uw Bruidsjapon bij C. de Groot van Egmond, Haarlemmer straat 145147, Leiden. Zeer grote keuze nieuwe japonnen, ook kinder en bruidsjurkjes. sluiers. Avondjaponnen. DIVERSEN S* Te koop gevraagd graszoden per R.R. of H.A. W. v. d. Oetelaar, groot handel in graszoden. Ha venstraat 30. Noordwijker hout. Tel. K 2533-329. 322 3P Haar lang afgeknipt en lang uitgevallen haar te koop gevraagd, wordt aan huis afgehaald. Br. onder no. 2767 bureau van dit blad. *2* Autorijschool-Taxibe drijf. Snelle opleiding rij bewijs, met motorics en verkeerswet Nieuwe ver warmde lesauto's, f 5 per lesuur. Gedipl. instructeur met 22-jarige rijles-erva ring. Voor rijles dus naar Marks. Morsstraat no. 60a. Tel. 26584. 2309 y Sierteeltvergunningen Jaarteelt, Periode van warme en koude kas of bak. Bloemisterij A. of B In- en verkoop J. Eist- geest, Zuideinde 99A, Roe lofarendsveen. Telef. 291 K 1713. Adverteren doet verkopen

Leidse Courant | 1954 | | pagina 3