DUINSTREEK RIJNSTREEK Fietspad van Leiderdorp naar Woubrugge is bijna klaar DONDERDAG 20 MEI 1954 DE LE1DSE COURANT HILLEGOM Hillegomse Beurs. De Hillegom- se beursdag zal. vanwege Hemel vaartsdag, worden gehouden op Woensdag 26 Mei a.s. Diploma-uitreiking R.K. Lagere Tuinbouwschool. Nadat de' leer lingen van de hoogste klas der R.K. Lagere Tuinbouwschool op 27 April 1.1. schriftelijk hun examen hadden afgelegd, waarbij allen geslaagd zijn, vond Dinsdag j.l. in hotel Sistermans de uitreiking der diploma's plaats in tegenwoordigheid van de ouders der leerlingen, de leden van de Com missie van toezicht, de Rijkstuin- bouw-consulent Ir Vlag en de heer W. Onderwater van de Onderwijs- vereniging van de L.T.B. De 'voorzitter van de Commissie van toezicht, Jhr. Mr. Dr. O. F. A. H. van Nispen tot Pannerden, open de de bijeenkomst met een woord van welkom en gaf daarna een vijf tal leerlingen de gelegenheid een voordracht te houden over een tech nisch- of economisch onderwerp. Achtereenvolgens spraken: Mels van der Laan, over „De Vennoot schap onder firma"; Wim Hoogen- doorn, over „Bekalking"; Piet Ro- mijn over „De bouw en de behan deling van de tulpebol voor de tuin"; H. Schoonderwoerd over „De ver stuiving van duinzayd-gronden" en Ton Schuyt over „Het geelziek". Deze inleidingen vielen zeer in de smaak. Ze oogstten dan ook een har telijk applaus. Na de pauze nodigde de voorzitter, de rijkstuinbouwconsulent, Ir Vlag, uit, om de diploma's uit te reiken. Ir. Vlag wees daarbij op de voort schrijdende ontwikkeling gedurende de laatste jaren op mechanisch ge bied. Hij waarschuwde tegen een on- verantwoordde mechanisatie en deed duidelijk de grote waarde uitkomen van het vakonderwijs daarbij. Hij fe liciteerde de ouders en gediplomeer den. Hij sprak ook met grote waar dering over het werk van het hoofd en de leraren der school, dankte de commissie van toezicht en was ver heugd over de bloei van deze school. Met genöegen had spr. geluisterd naar de gehouden inleidingen. Daar na ging Ir. Vlag over tot het uitrei ken der diploma's. Deze werden uit gereikt aan: M. v. d. Laan en C. Kei zer te Abbenes; G. v. d. Aar te Ben- nebroek; A. Schuyt en P. van Wa- mel te Haarlem; J. Hey, L. Jong bloed, P. Romijn, H. Schoonderwoerd, C. Straathof. J. Walkers, P. War merdam, S. Witteman en J. Zonne veld te Hillegom; G. Bergman, ,W. Duinveld, W. Hoogadoorn, N. Lan- geveld, A. Schenk en J. Vreeburg te Lisse; J. Lubbe te Oegstgeest. De heer W. Onderwater, lid van de onderwijsvereniging van de L.T.B. getuigde van het grote nut van on derwijs en voorlichting op vakkun dig gebied. Hij bracht dank aan de regering voor haar medewerking, zo dat dit onderwijs mogelijk werd voor' elke jongeman, vanwege de lage kos ten. Hij hoopte op meer samenwer king op elk terrein van het „vak". De leerling A. Schenk van Lisse, dankte daarna namens de klasgeno ten het hoofd der school en de le raren en bood hun een geschenk aan. KATWIJK AAN DEN RIJN Groenteveiling. In 1953 werden de hierna te noemen producten aan de veiling aangevoerd met de daar achter vermelde middenprijzen (tus sen haakjes de middenprijs van 1952): Waspeen 7.823.800 kg. ƒ13.13 (18.68), Bloemkool 2.448.000 st., 24.45 (28.55), Bospeen 586.900 bos ƒ19.07 (20.30), Vroege aardappelen 713.000 kg. 13.26 (13.29), Sla 1.490.700 st. ƒ4.23 (6.24). Schorseneren 84.300 kg. 43.86 (33.58), Princessebonen 70.600 ƒ47.65 (52.25), Breekpeen 444.600 kg. 7.38 (12.47), Andijvie 273.200 kg. ƒ10.21 (15.34), Groene kool 221.000 kg. ƒ10.13 (10.18), Prei 70,300 kg. ƒ31.73 (7.20), Uien 181.400 kg. ƒ11.42 (16.49), Spinazie 197.300 kg. ƒ10.17 (7.75), Witlof 62.600 kg. ƒ30.52 (30.92), Kioten 310.300 kg. 5.78 (12.23), Rode kool 238.000 kg. ƒ7.45 (9.98). Aardbeien 12.400 kg. ƒ107.16 (97.—), Spruitkool 38.600 kg. ƒ31.97 (34.55), Rabarber 10.600 kg. ƒ10.65 (8.54), Radijs 152.500 bos 5.76 (6.59), Knolselder ie 44.900 st. 19.26 (8.39), Snijbonen 12.400 kg. ƒ38.84 (43.33), Tomaten 13.500 kg. ƒ34.93 (30:05), Knolselderie 18.200 st. ƒ26.33 (20.88), Boerenkool 26.900 kg. 17.24 (9.06), Selderie 109.700 bos ƒ4.07 (4.72). Boskroten 72.100 bos ƒ6.01 (6.59), Pe terselie 128.800 bos ƒ3.33 (4.04), Dop erwten 7800 kg. ƒ50.14 (42.66). Totaal omzet 2.288.769 (2.454.435.—). SASSENHEIM Geboren: Leendert zn van K. Ouds hoorn M. de Jong; Sophia Wilhel- Daarvoor dankte de heer Schlaman, j mina dr van J. J. Nicola en J. W. v. het hoofd der school en feliciteerde i Pijl; Jacob Wieger zn van J. Klijn- de ouders en leerlingen met het be- stra en G. M. C. Biemond; Margare- reikte resultaat. Verder gaf hij nog j tha Adriana dr van A. van der enige practische wenken en wenste Zwaan en C. M. Hertog; Alida Ca- hun allen een goede toekomst toe. j tharina Maria dr van *J- G. Hooge- Jan Förrer slaagde aan de Rijks- j veen en W. P. van der Meer. RECHTZAKEN HAAGSE POLITIERECHTER. IJdelheid. De officier van Justi tie bij de Haagse Politierechter eiste 50.boete of 25 dagen en 14 da gen gevangenisstraf voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar tegen een 22-jarige Leidse werkster. Deze had als werkster bij een -mevrouw op de Witte Singel te Leiden in 1953 en 1954 diverse goederen ontvreemd, w.o. een strandpakje, een shawl, een halsketting en oorknopjes. Vrouwen- opschik, ij delheid en egoïsme noem de de officier als oorzaken en 'het meisjes wist hier weinig tegenin te brengen. De rechter veroordeelde haar tot 30.— boete of 10 dagen veertien dagen voorwaardelijk met drie jaar proeftijd. Benzine gestolen. Een 43-jarige t.immerman-'abnpemer uit Leiden moest zich voor de Haagse Politie rechter verantwoorden omdat hij minstens 25-maal benzine had gesto len uit de garage van een vriend. Hij had toegang tot de garage met een door hem achtergehouden sleu tel. Verdachte had n.l. de reparatie van het slot gedaan en sleutels laten bijmaken voor de vriend. De vriend, zekere O., begon tenslotte achter docht te krijgen en stelde op een keer zijn boekhouder verdekt op. Toen liep de timmerman tegen de lamp. Tevens v/as uitgekomen dat verdachte vroeger al eens een verre kijker had ontvreemd. De rechter nam hem dit alles zeer kwalijk. Toen verdachte er op wees dat de zaak onderling was geregeld en dat er slechts door een anonieme brief een politiezaak van was geko men, snoerde de officier hem de mond door op te merken dat dief stal geen klachtdelict is. Voor meer malen gepleegde diefstal vorderde de officier drie weken gevangenisstraf. De rechter nam in aanmerking dat verdachte nog niet eerder was ver oordeeld en legde hem f 25.boete of vijf dagen op, alsmede een maand gevangenisstraf voorwaardelijk met drie jaar proeftijd. De Hoge Raad heeft vandaag arrest gewezen inzake het cassatieberoep van de procureur-generaal bij het Gerechtshof te Amsterdam tegen het arrest van dit Hof, waarbij de leiders der Nationaal Europese Sociale Bewe ging, Paul van Tienen te Amsterdam en mr. J. A. Wolthuis te Groningen zijn vrijgesproken. Het hof achtte niet bewezen, dat de N.E.S.B. een orga nisatie is, welke het streven van de vroegere N.S.B. of van een of meer der in art. 1 van het Besluit E 102 (ontbinding landverraderlijke orga nisaties) tracht voort te zetten. Het hof heeft toen het vonnis van de rechtbank, waarbij de verdachten werden veroordeeld tot twee maan den gevangenisstraf met aftrek van preventieve hechtenis vernietigd en de verdachten vrijgesproken. De advocaat-generaal, mr. Loeff, heeft onlangs tot vernietiging van dit arrest geconcludeerd op grond, dat het Hof niet de feitelijke werk zaamheid dezer organisatie- in zijn onderzoek betrok, doch alleen in aan merking nam het streven en de ideële vorm. Dc Hoge Raad heeft het bestreden arrest vernietigd en de zaak verwe zen naar het Gerechtshof te 's-Gra- venhage.De Hoge Raad overwoog daarbij, dat voor de beantwoording van de vraag, of zekere organisatie strijdig met de openbare orde en mits dien als bij de wet verboden rao^t worden aangemerkt ,ook betekenis is te hechten aan de feitelijke werk zaamheid der vereniging, welke werkzaamheid, indien gericht voortzetting van het streven van een of meer ontbonden organisaties, de gevolgtrekking zou wettigen, dat de vereniging als verboden moet worden aangemerkt. Aldus oordeelde de Hoge Raad, dat het Amsterdamse Hof niet op de grondslag der tenlastelegging heeft beraadslaagd en beslist. academie. De grafische kunstenaar Jan Förrer, slaagde voor het eind examen van de Rijksacademie voor Beeldende Kunsten te Amsterdam. Persoonlijk kampioenschap scha ken Bloembollenstreek. De heer R. Faase uit Heemstede heeft in de hoofdklasse de eerste plaats veroverd en derhalve het recht om tegen de huidige titelhouder, de heer A. Smit uit Leiden, uit te komen met als in zet het kampioenschap schaken van de Bloembollenstreek. Inmiddels is de eerste partij tus sen uitdager en titelhouder gespeeld. In een bizonder boeiende partij wist de met zwart spelende titelhouder zijn uitdager te verslaan, zodat de kansen op de titel voor de uitdager geringer zijn geworden. De overige uitslagen luiden: Eer ste klasse B: als no. is aangekomen, G. W. Du wel. Eerste klasse A: in deze groep bleek een extra partij noodzakelijk om no. 1 aan te wijzen. Tweede klasse kampioen J. van Schoonhoven te Haarlem. Derde klasse A: als no. 1 aange komen J. Hagemeyer. Derde ldasse B: no. 1. W. Verhoef! Tussen de laatstgenoemden wor- ïn nog een tweetal partijen ge speeld om de eerste plaats in de der de klasse. W. Verhoeff heeft kans gezien zijn rivaal in de eerste partij te verslaan. DE ZILK De wind speelde voor gangmaker Een lompenkoopman uit de stad Haarlem kwam bij de bewoners van de boerderij „De Groene Tuin" in formeren of er nog handel was. Hij had zijn bakfiets geparkeerd maar niet gerekend op de malle kuren die de wind er soms op na houdt en zo geschiedde het dat de bakfiets er van door ging en voordat de eigenaar het kon verhinderen, in de sloot reed en daar lag hij met alles wat er in was te water. Omwonenden hielpen ech- er mee om de oude kachel, oud ijzer en de verdere handel en het rij-ve- hikel op het droge te brengen. Als de liefde in het spel is Het was niet de schuld van de wind maar omdat een bakkersknechtje te veel aandacht schonk aan een dak raam waar een lief meisjeskopje bui- tenstak, kwam hij te vallen en dat was het ergste voor de doos met ge bakjes die mee tuimelde zo werden het zand-taartjes en dip waren niet besteld. DE KWAKEL KDO—NIC BOYS 2—0. Zon dagmiddag heeft KDO de strijd aan geboden tegen de Boys uit Nieuw- veen. KDO wint de toss en verkiest met de vrij sterken wind in de rug te spelen. De verdediging van de gas ten werd dan ook al spoedig aan het werk gezet. Ook KDO moest nogal eens handelend optreden. Er werd in een vlug tempo gespeeld. Na 20 minuten spelen wist de Benjamin van KDO door flink doorzetten juist de bal voor de aanstormende keeper weg te pikken 10. Voor de rust golfde het spel op en neer maar tot doelpunten kwam het niet. Na de thee moesten alle zeilen worden bijgezet om het doel schoon te houden. Herhaaldelijk was het een gewirwar van spelers voor het KDO doel, doch in laatste instantie wist de keeper te redden. Na een kwar tier wisten de KDO-ers door te bre ken en v. d. Vlugt profiteerde daar goed van en bracht de stand op 20. Wat de gasten ook probeerde het lukte niet de eer te redden. Jammer, dat nog een der spelers van de Boys het veld uitgestuurd moest worden. Zo kwam het einde van deze pittig gespeelde wedstrijd. Verdere uitsla gen. Dames handbal RKAV 1KDO 1 3—5; KDO 2—RKAV 2, 1—3. KATWIJK Geboqren: Arendje, d. van A. Hazentt en P. Kuyt; Peitje C., d. van C. van Dijk en-C. Meijvogel; Gecr- truida W. E. M., d. van G. van Kuye- ren en T. J. Does; Jannetje P., d. van P. Zwanenburg en M. Varkevisser. Ondertrouwd: J. van der Bent en H. A. Haasnoot. Getrouwd: G. C. van Velzen en M. J. van Schie; M. van der Plas en M. P. Oliemans; A. Hazenoot en W. van der Plas, J. van Beselen en P. van Duyn; M. van Rijn en C. M. van Eg- mond. Ondertrouwd: W. J. T. Ruigrok 28 jaar te Noordwijk en W. P. J. van Gent 24 jaar. Getrouwd: C. H. van den Berg 23 jaar te Noordwijkerhout en M. H. Langelaan 20 jaar. VALKENBURG OPENING NIEUWE BRUG Duur touristenwegje ,Xa,rSdS %h,L°7£ Het rijwielpad langs de Wijde Aa nadert zijn voltooiing. Thans is de Provinciale Waterstaat bezig de brug, die dit rijwielpad verbindt met de straatweg nabij Ofwegen onder Woubrugge aan te leggen. Met de totstandkoming van dit rijwielpad wordt het rijwieltoeris- me verrijkt met tot nu toe voor dat toerisme onbekend natuurschoon, ge legen langs de Wijde Aa. Daarne vens biedt dit rijwielpad een ruime blik over het zo bekende wijcle pol derlandschap. Het rijwielpad loopt Prins. Dat er voor deze bijeenkomst een grote belangstelling bestond is niet verwond erlijk daar de Zoeter- meerse dames, de vergaderingen trouw bezoeken en het gebodene en kolfje naar hun hand was. Mevr. de Vries, die de avond presideerde, heette Pastoor J. A. Vinken in het bijzonder welkom en leidde de spre ker een vertegenwoordiger van de Algem. Kunstzijde Unie in. Op vlotte boeiende en vaak amusante wijze vertelde spreker over het ontstaan van nylon, van boom 'tot weefsel. Op populaire wijze werd het procédé geschilderd van de Enkalon. Dat nylon niets anders dan steenkool is was voor de dames een openbaring evenals de grote sterkte van het weefsel. 'in de pauze konden de dames een grote verscheidenheid van stoffen bekijken. In verband hiermede werd na de pauze een kleurenfilm van een modeshow vertoond, waarvan aanwezigen gesmuld hebben. Er werd nog medegedeeld, dat de groep Gilde voornemens is een excursie te organiseren op 29 Juni a.s. naar Zeist. Geslaagd Zr. R. Mulder behaal- Op Vrijdag 21 Mei a.s. te 5 uur zal de met bijzondere lof het diploma de officiële opening plaats vinden van de nieuw gebouwde brug over de Wassenaarse- of Zijlwatering in tegenwoordigheid van de gemeente besturen van Wassenaar en Voor schoten, een aantal Waterstaatsauto riteiten e.a. Daaraan zal muzikale medewerking worden verleend door de Marine-kapel van het Vliegveld, Valkenburg, welke reeds omstreeks half vijf ter plaatse zal zijn. E.H.B.O. te Berkel Witpen Vanaf Quievrain (Bel gië) le prijswinnende duif 14.59.49 thuis; laatste prijsw. duif 15.23.28. Prijzen zijn als volgt: 1, 2, 5, 6, 7, 10, 11, 12, 16, 20, 22, 23, 25 N. de Braber. 3 P. C. Heijnen; 4, 14, 15 A. Brussé 8, 13, 17, 26 M. Pcnse; 9, 19, 24 G. Coops; 18, T. Hogendoorn; 21. T. Pelle. Geboren: P. A. M. Hartjes (d.); R. C. Bruggeman (z.); C. Dorst (d.) G. M. van Dijk (cl.). Ondertrouwd: M. G. Verwey 23 j. en W. Sen tel 18 j. Getrouwd: D. A. Bakker en C. M. Verheul. Overleden: Adriana Jacoba v. d. bijeenkomst in „De JongeDool 82 j'.Maria v. Akkeren 69 j. ZOETERMEER Bijeenkomst Kath. Vrouwenbewe ging De beide plaatselijke afde lingen van de R.K. Vrouwenbewe ging de groep Gilde en het KAV hielden gisteravond een zeer ge- BODEGRAVEN Damkampioenschap. Onze plaat selijke damclub O.G.B., die het dam kampioenschap organiseert, heeft een inschrijving gekregen van 11 perso nen. Deze zullen trachten de kam pioen van vorig jaar. de heer W. Ter- louw de beker afhandig te maken. De uitslagen van de eerste ronde luiden: J. VermeulenW. Terlouw 02; T. LammensD. v. d. Bleek 1—1; C. v. d. Vlist—H. v. d. Born 0—2, C. Scheer—N. Aker 0—2; S. TerlouwT. Kooistra 20. De heer K. Dekker had rust. De wedstrijden werden gehouden in de zaal van Café Gez. Vink in de Kerkstraat. Ongeval. Op het terrein van de Beton-industrie had een vrij ernstig ongeval plaats. Men was bezig be tonnen ramen op een auto te laden. Twee ramen tuimelden, waardoor de jeugdige v. d. L. bekneld raakte. Dr. Gill, die spoedig ter plaatse was, con stateerde een 'ernstige hersenschud ding en inwendige kneuzingen. Poldervergadering. - De leden van de Zwammerdamse binnenpolder ver gaderden in Hotel „De Rustende Arend" o.l.v voorzitter W. Hoogen- doorn, die in zijn openingswoord het overlijden herdacht van de heren S. Heikoop en A. de Vos. De heer J. v. Loo, secretaris-penningmeester, las vervolgens het jaarverslag. Hieruit bleek de goede zorgen van de Ned. Spoorwegen, wat betreft de nieuwe bruggen onder de spoorlijn. De werk zaamheden aan de Molenvliet hebben ruim 29.000 gekost, waarvan 50 pet. ten la*e komt van „Rijnland". De jaarrekening 1953 sloot met een voor delig saldo van ƒ1300. De begroting voor 1954 bedraagt ƒ3500. De polder- lasten werden voor het lopende jaar vastgesteld op 10 per H.A. De sa larissen van voorzitter en secretaris bleven onveranderd. De watermachi ne zal gerepareerd worden. De heer J. v. Loo maakte plaats voor de nieuwe functionaris, de heer J. Kraai. Eerstgenoemde, die op ver. zoek eervol ontslag kreeg, sprak en kele woorden van dank. Bij de rondvraag werd o.m# bespro^ ken het zich onbevoegd ophouden op de zg. Damse Kaai. De voorzitter zal deze kwestie bespreken met de besturen van de Boskoopse en Reeu- wijkse polder. Geboren: Catharina Alida d. van D VeldhuyzenHovestad; Johanna Adr. d. van G. RampZaagsma; An- dries z. van A. Domburgv. Harse laar; Geertruida Wilhelmina d. van A. Jansende Koning; Hermanus z. van G. KokSchob; Leonarda M. d. van J. van YkBoogaard. Ondertrouwd: Anthonius J. Koo- lenberg 27 j. en Johanna A. Hamme 22 i- Getrouwd: Aris Terlouw'en Gor- nelia M. de Dekker; Nicolaas J. Hage en Marijtje Kinkel; Wilhelmus J. v. Velsen en Maria B. Goosen; Maarten Schouten en Antje Blok; Florus de Jong en Suzanna Jaissens. polder naar de Ruige kade en ver volgens langs de Zwet nay Ofwe gen. waar het zich splitst in Noor delijke richting langs de Groote Wij de Aa en Wijde Aa naar Woud wete ring, waar het aansluit op het We teringpad en in Zuid-Oostelijke en Zuid-Westelijke richting tot de La- gewaardseweg nabij de grens tussen de gemeenten Koudekerk aan den Rijn en Alphen aan den Rijn. De lengte van dit rijwielpad be draagt plm. 13 km. De onderhandelingen tot de aan leg van dit rijwielpad zijn reeds vóór 1940. tussen de Provinciale Water staat in Zuid-Holland en de gemeen ten Leiderdorp, Koudekerk aan den Rijn en Woubrugge geopend. Was het aanvankelijk niet moge lijk dit werk als een centraal werk verruimingsobject aan te merken, dank zij het krachtig aandringen, van de betrokken gemeentebesturen ver klaarden het Prov. Bestuur van Zuid-Holland alsmede het Departe ment van Sociale Zaken zich in be ginsel bereid de aanleg in werkver ruiming te doen uitvoeren. Nadat de betreffende overeenkomst getekend werd in November 1942 werd eerst met de werkzaamheden in Februari 1948 begonnen. Met de onteigening van enige per celen werd in 1942 een aanvang ge maakt. De eerste openbare kennisge ving te dezer zake werd geplaatst in de Leidsche Courant van 28 Decem ber 1942. De oorspronkelijke begroting van van kosten van het aanleggen van dit rijwielpad was geraamd op 105300,Reeds spoedig na de aanvang der werkzaamheden bleek, dat de kostenraming te laag was ge steld. Uit de eerste afrekening van de Provincie bleek dat de kosten van aanlag van het gedeelte Leiderdorp —Koudekerk a. d. Rijn—Ofwegen in totaal 140542,42 bedroegen, waar van 3/4 of 105406,82 door de Pro vincie en 1/4 of 35135,60 door de 3 gemeenten tesamen werden gedra gen, hetgeen neerkwam op 11711,87 per gemeente. De kosten van grondaankoop, ont eigening en schadeloosstellingen voor de aanleg van het tweede gedeelte komen ingevolge contract ten laste van de gemeente Woubrugge. Bij raadsbesluit van 16 Juli 1952 is be sloten voor de aanleg een bedrag van 35000,uit te trekken. Personalia, Met ingang van 1 Juni 1954 is benoemd tot assistent- dienstgeleider der belastingen te De Lier, onze plaatsgenoot P. II. van Me- lick, thans assistent-dienstgeleider der belastingen in de Inspectie Lei den. SPORT ALKEMADE De Zondagsdienst voor doktoren wordt a.s. Zondag waargenomen dooi de, artsen Brinkhorst en Muskens. LEIDERDORP Schaakkampioenschap. In de strijd om het kampioenschap in de le klasse is men nu tot de finale gena derd. De eerste ronde hiervan is ge speeld en leverden de volgende uit slagen: G. Verlind—A. Smit 01; rector de GrootJ. de Jong 10; P. C. v. d. Leek—A. Spek afgebr. In de voorronden werd nog ge speeld: J. Nagtegaak—C. v. Tol 1—0. Door deze uitslag is een beslissings partij nodig tussen Sterk en v. Tol. In de 2e klasse is een beslissings wedstrijd nodig tussen v. Haaster en Laven. Hier werd nog gespeeld J. BergS. v. d. Zwan 10; Jac. Laven C. Meinema 01. Door deze uitslag moet er een be slissingswedstrijd gespeeld worden voor twee plaatsen in de finale tus sen J. Berg, C. Meinema en J. Kar stens. Gunning, Het uitvoeren van grond-, riolerings- en bestratings- werken vanaf Spanjaardsbrug naar de Steenbakkerslaan en de Meije- laan is door B. en W. gegund aan de laagste inschrijver, zijnde de heer Hennipman, aannemer ter plaatse, voor de som van 92.400. In dit werk is ook begrepen het aanleggen van een nieuw geprojecteerde straat en het maken van een betonbrug met bijkomende werken in -het Zijlkwar tier. LEIMUIDEN KAMPIOEN DAMESKAPPER. De heer J. v. Veen heeft op het dames-kapconcours in de Harmonie te Leiden het kampioenschap behaald van de technische club voor Leiden e.o. Hij ontving een fraaie wissel beker. OUDE-WETERING Concert, In aansluiting op het bezoek van H. M. de Koningin aan Oudewetering wordt door de muziek verenigingen „Door Gunst Verkre gen" van Oude- en Nieuwe Wetering en „Liefde voor Harmonie" van Roe- lofarendsveen een concert gegeven op het paviljoen De Brasem. Burge meester E. J. M. Kolfschoten zal om 8 uur de bijeenkomst openen. Oude wetering heeft alzo de primeur om de nieuw geïnstalleerde burgemeester in haar midden te hebben. ROELOFARENDSVEEN P.V. „Dc Vrene Vliegers". Wed vlucht vanaf Quievrain, afstand 209 km. Snelheid le duif 851,92 m. per min. C. v. Veen 1, 5, 10; J. v. d. Stam 2, 4, 11, 12; P. Hoogenboom 3; H. v. Veen 6, 7, 9; J. Rietbröek 8. PAARDENSPORT COURSES TE DUINDIGT. De uilslagen van de gisteren op Duin- digt gehouden draverijen luiden: Ïlolland-Hanoverprljs. 1. Sunshine Hol- landia (W. H. Geersen) 1.29.6: 2. Sirona; 3. Sunshine. Toto: w. ƒ1,30; pl. ƒ1,10. 1.10. 1.10; gek. ƒ4,50; cov. ƒ2,80. Ilollandiaprijs. 1. Queenly Bertha (W. H. Geersen) 1.30.9; 2. Quick Jimmy; 3. Red Star. Toto: w. ƒ1.20; pl. ƒ1,40; 2,10; gek. 3.—: cov. 3.70. Herold Mc G prijs. 1. Rina Gay (M. Vergay) 1.30.2: 2. Rethy Hollandia; 3. Parrino P. Toto: w. ƒ1,70 stal; pl. ƒ8,60, 1,90, 2,70; gek. ƒ10,10; cov. ƒ8,40. Handsome Scottpr(Js. 1. Quirinus (F. J Eerenberg) 1.27; 2. Peter Pech; 3. Prof Heny. Toto: w. ƒ3,30; pl. 1,40, 1,50; gek. ƒ4.20; cov. ƒ4.60. Hollywood Nimblepr(js. 1. Oranji (J. S. van Leeuwen) 1.25.8; 2. Playsier; 3. Kondor. Toto: w. ƒ15,60; pl. ƒ4,30, 1,50; gek. ƒ11.40; cov. ƒ3.50. Mer dantlbesprijs. 1. Maharadja (G. W. Groos) na hevige strijd; 2. Samson; 3. Algol. Toto; w. ƒ3,40 stal; pl. ƒ1.90, 2,—, 2,—; gek. ƒ15,10; cov. ƒ5,40. Nlsoukaprijs. 1. Rosjanara (A. W. van Dijk) na hevige strijd; 2. Benjamin; 3. Carla; Toto: w. ƒ3,20; pl. 1,20, 1.30, 1,30; gek. ƒ8,30; cov. ƒ7,40. Totale omzet 42.694,50. SIR GORDON RICHARDS IN HET ZIEKENHUIS OPGENOMEN. De Britse kampioen jockey, Sir Gor don Richards is met een hersenschudding in een ziekenhuis opgenomen. Nadat bij races te Salisbury de paarden van Sir Gordon en van een andere deelnemer ten val waren gekomen. De 50-jarige Sir Gordon Richards was gekozen om het paard van koningin Elisabeth „Laudau" in de derby te rijden. POSTDUIVEN mcourscommissic Rijn en Gouwe. Wedvlucht met 730 oude duiven vanaf Quievrain over e enafstand van 212 km. Gelost om 11.40 uur met harde N.O. ind. Uitslag: W. Berkenstein, Wad- dinxveen, 1; T. de Jong, Bodegraven, 2, 9, 20; A. Lam, Waddinxveen, 3: P. Bor- gers. Alphen a. cl. Rijn. 4; H. v. d. Wlllik. Boskoop. 5; J. Landaal, Alphen a. d. Rijn, 6: C. Oostveen, Bodegraven, 7: J. D. v. Rijn, Bodegraven, 8; P. Vink, Wad dinxveen, 10. 1G5, nuchtere slachtkalveren 40 55, drachtige zeugen 300425, lo pers 9515, biggen 5275, vette schapen 70—95, ooien met lamme ren 110160, weilammeren 40 55 per stuk. Aanvoer van slachtvee: 872 stuks. Prijzen: extra kwaliteiten 3.05—3.15 le kw. 2.95—3.02, 2e kw. f 2.65— 2.86, 3e kw. 2.40—2.60, vette stie ren 2.502.75, korstkoeien 2.20— 2.35, alles per kg. geslacht gewicht; trette kalveren zware soorten 2.35— 2.55, vette kalveren middenklasse 2.102.25, vette kalveren lichte soorten 1.701.95, nuchtere slacht kalveren 1.051.20, zware soorten 1.30—1.60 per kg. levend gewicht; slachtzeugen f 1.581.65 per kg. lev. gew. met 4 kg. tarra; jonge slachtvar- kens 1.781.85 per kg. levend ge wicht met 4 kg. tarra. Verdere mededelingen: de aanhou dende droogte dreigt catastrophaal te worden en dit belemmert de normale verplaatsingen van het rundvee, zo dat de aanvoeren kort zijn voor de tijd van het jaar. Melk- en kalfkoeien werden iets vlotter verhandeld met weinig veranderingen in prijzen. Normale aanvoer van guiste koelen en weide vee, handel redelijk en on geveer prijshoudend. Minder aanbod van jongvee, handel vlugger met vas te prijzen. Ruimer aanvoer van vette kalveren, handel rustig met weinig veranderingen in noteringen. Nuch tere slachtkalveren werden bij kor ter aanvoer vlugger verhandeld, prij zen hoger. Minder aanbod van fok- kalveren, de goedsoortigën werden vlug verhandeld tegen vaste prijzen. De handel in vette schapen had een traag verloop, prijzen lag. Ooien met lammeren werden evenals de weilam meren kalm verhandeld, -prijzen ble ven gehandhaafd, afloop traag. Fok- zeugen werden vlugger verhandeld togen hogere prijzen. Groter aanvoer van biggen en lopers, handel kalm maar ruim prijshoudend. Normaal aanbod van slachtvee, handel willig met hogere prijzen. De handel in vette stieren verliep vlot met vaste prij zen. Grote aanvoer van slachtzeugen. handel kalm, prijzen lager. WOERDEN, 20 Mei. Kaas. Aan gevoerd 218 partijen. Prijzen: 1ste soort 1.98—2.10, 2de soort 1.90— 1.97, extra kwaliteit tot 2.16, extra ■belegen 2.50 per kg. Handel matig. LEIDSCHENDAM, 19 Mei. Eieren. Op de weekmarkt was de aanvoer 34450 kipeieren en 750 eendeneieren. De prijzen waren voor: 3200 kipeieren no. 0 15.05—15.15; 5500 no. 1 13.50 —13.75; 11000 no. 2 12.35—12.65. no. 3 f 11.40—11.70 4500 no. 4 10.30—10.55, 400 no. 5 9.20—9.40, 100 no. 6 8.40 en 250 no. 7 7.75: 750 eendeneieren 8.10—8.70 per 100 stuks. Verder waren aangevoerd: 30 kip pen 1.80—4.75, 35 hanen 1.80 3.80 en 15 konijnen 0.40—1.00 per stuk. - Groenten. Sla A f 10.90—14.70, B 6.009.10, stoofsla 2129 et, spinazie 11—17 ce., andijvie 58—72 cent, tomaten 1.86—1.89, komkom mers A 4144 cent, idem B 35—39 cent, idem C 2932 cent, idem krom 58—62 cent per kg., radijs 6—7 cent, rabarber 1012 cent. ROELOFARENDSVEEN, 19 Mei. Groente. Aardbeien 42—66 cent. idem 2 ons doos 68—93 ceM, idem afw. 3551 cent, kropsla A 716, idem B 59, spinazie 18—26, sja lotten 17—34, peulen 260—305, snijbonen 235265. Bloemen. Tulpen 20—61 cent. Pyrethrum 0.70—1.25, Colville 0.80 —1.30, Margrieten 39—49 cent, Lathy rus 8—28 cent, Irissen 35—73 cent, Anemonen 12—33 cent. Asp. Plumo- vis 3565 cent per bos, Gladiolen 0.802.05 per bos, Anjers 1924 cent per stuk, violen 1.— per bak. TER AAR. 19 Mei. Groente. Peulen 2.203.30, kassnijbonen 2.402.90, idem stek 1.80, spina zie 10—23 cent, andijvie 36—56 cent, idem B 2532 cent, postelein 1826 cent, rabarber 9—11 cent, sjalotten 32 cent, prei 23—26 cent, tomaten 2.20, snijsla 7 cent, alles per kg., sla I 1519 cent, idem B 912 cent, idem C 58 cent, bloemkool A 0.60 1.00, idem B 4057 cent, idem C 2547 cent, idem D 1619 cent alles per stuk, radijs 3.50—6.00 per 100 bos, bospeen 65 cent, selderij 10 cent, bosprei 3 cent alles per bos, stoofsla 0.401.40 per kist, aardbeien 37 52 cent per doosje. Bloemen: Violen 1.101.20 per bak. VINKEVEEN, 19 Mei. Groente. Andijvie 5864 cent, rabarber 11— 13 cent, postelein 1417 cent, spi nazie 921 cent, waspeen 43—49 cent, prei 2729 cent, prei 27—29 cent, stoofsla 2333 cent, tomaten 1.42 1.68 per kg., sla 723 cent en bloem kool 2481 cent per stuk, peterselie 36 cent, peen 5055 cent, radijs 46 cent per bós, aardbeien 42 cent per doosje. Marktberichten GOUDA, 20 Mei. Kaas. Aan voer 80 partijen. Prijzen le kwali teit 1.952.05, 2e kwaliteit 1.87 1.94 en extra kwaliteit tot 2.20 per kg. Handel kalm. 'S HERTOGENBOSCH, 19 Mei Vee. Vandaag zijn aangevoerd 5489 stuks vee, zijnde: 1414 runderen, 342 vette kalveren, 849 nuchtere kalve ren, 96 fokzeugen, 300 slachtzeugen, 91 lopers, 2031 biggen, 115 schapen, 230 lameren en 21 geiten. De prijzen waren als volgt: melk- en kalfkoeien 6751040, guiste koeien 575850, kalfvaarzen 625900, klamvaarzen 580750, guiste vaarzen 550725, pinken 360550, graskalveren 260 —375, nuchtere fokkalveren 95— Amsterdamse Effectenbeurs Noteringen 19 Mei. Ned. '53 (3K) 103 3/4 I Ned. '51 3y2 103 1/16 Ned. '53 3 3/4 102 11/16 Ned. '48 3 1/4 99 3/8 Ned. '47 3^ 399 Ned. '54 3 1/4 99 1/16 ACTIEVE AANDELEN. A.K.U221 3/8 Philips 322 7/8 exd Unilever 344 3/8 Wilton Feyenoord195 Biliton 2de r 287 1/2 Kon Olie 509 3/8 Amst. Rubber96 Holl. Amer. lijn154 Kon. Ned. Stoomb104 1/4 Ned. Scheepv. Unie 146 H.V.A151 Java Cult61 1/4 Deli Mijen (Ver.) 117 3/4 Senembah 99 3/4

Leidse Courant | 1954 | | pagina 3