Hare Majesteit te Alphen a.d. Rijn Aan eindpunt liet Leiderdorp's jeugd de Rijnstreek op versvoeten voorbijtrekken Het bezoek aan Leiden DONDERDAG 20 MEI 1954 i DE LEIDSE COURANT Het koninklijk paar op het balcon van het Alphense raadhuis. VRIJDAG 21 MEI. BEZOEK VAN H.M. DE KONINGIN. 9.25 Per auto naar Lammermarkt. Route: Hoge Morsweg, Mors- weg, Morsstraat, Blauwpoorts- brug, Turfmarkt Turfmarkts- brug, Beestenmarkt. 9.30 Bezoek aan de eerste lammer markt van 1954. 9.50 Per auto naar het Laboratorium voor cytologie en experimen tele histologie. Roi^te: Valkbrug, Rijnsburgesin- ge\, Stationsweg, Rijnsburger- weg. 10.35 Per auto naar de kinderspeel tuin „Ons Eiland". Route: Rijnsburgerweg, Stations weg, Rijnsburgersingel, Mare- singel, Herensingel, Zijlsingel, Evertsenstraat, Kortenaarstraat. 11.20 Per auto naar Pariey's Wolspin nerij aan de Schelpenkade Route: Kortenaestraat, Tromp- straat, Zijlsingel, Utrechtseveer, Plantage, Levendaal, Gere- gracht, Jan van Houtbrug, Zoe- terwoudse Singel, Witte Singel, Sohelpenkade. 12.30 Per auto naar Lakenhal. Route: Schelpenkade, Witte Singel, Noordeinde, Kort Ra penburg, Prinsessekade, Turf markt Turfmarktsbrug, Oude Singel. 13.15 H.M. de Koningin vertrekt met de „Piet Hein". BEZOEK VAN Z.K.H. PRINS DER NEDERLANDEN. 9.20 Vertrek per auto naar de „La kenhal". Route: Hoge Morsweg, Mors weg, Morsstraat, Blauwpoorts- brug, Turfmarkt, Turfmarkts brug, Oude Singel. 10.00 Vertrek naar de Rotogravure Maatschappij. Route: Oude Singel, Turf- Beknopte agenda koninklijk bezoek DONDERDAG 20 Mei: 18.05: Aankomst op de Span jaardsburg. Route: Spanjaardsburg, Lage Rijndijk, Zijlpoortsbrug, Haven, Havenbrug, Haarlemmerstraat, Hooigracht, Nieuwstraat, Harte- steeg, Karnemelksbrug, Gan getje, Breestraat. 18.15: Ontvangst in het Stad huis. 19.10: Per auto naar de „Piet Hein (Njord). Route: Breestraat, Noordein de, Haagweg, Rijnzichtbrug, Morsweg, Hoge Morsweg. 19.55: Per auto naar het voor malige „Prinsenhof". Route: Hoge Morsweg, Mors weg, Rijnzichtbrug, Haagweg, Noordeinde, Rapenburg (W.Z.), Doelenbrug, Rapenburg (O.Z.). 21.10: Per auto naar „Den Burcht". Route: Rapenburg (O.Z.), Kort Rapenburg, Prinsessekade, Haar lemmerstraat, Pelikaanstraat, Hooigracht, Nieuwstraat. 21.15: Bezoek aan het Oud- Hollands Centrum op Den Burcht. 22.30: Korte rit door de ver lichte straten van de stad naar het Schuttersveld. Route: Burchtsteeg, Koren beurs, Botermarkt, Gangetje, Steenschuur, Rapenburg (O.Z.), Kort Rapenburg, Prinsessekade, Blauwpoortsbrug, Steenstraat, Rijnsburgersingel. 22.45: Vuurwerk op het Schut tersveld, aangeboden door de Vereniging „Koninginnedag". marktsbrug, Turfmarkt, Prin sessekade, Kort Rapenburg, Noordeinde, Weddesteeg, Galge water. 10.45 Per auto naar de fabriek „Cro- nesteijn" van de N.V. Leidse Textielfabriek Gebroeders van Wijk en Co. Route: Galgewater, Kort Ra penburg, Breestraat, Korevaar- straat, Lammenschansweg, v. d. Waalsstraat, Melchior Treub- laan, Kanaalweg. 11.20 Per auto naar de N.V. Meelfa briek „De Sleutels" v.h. De Kos ter en Co. aan de Oosterkerk straat. Route: Kanaalweg, Hoge Rijn dijk, Utrechtse Veer, Zijlsingel, Oosterkerkstraat. 12.30 Z.K.H. de Prins der Nederlan den vertrekt per auto naar het Paleis „Soestdijk". Route: Oosterkerkstrat, Zijlsin gel, Utrechtse Veer, Hoge Rijn dijk tot grens gemeente. Betreden wij de grond die, rond de flanken van een rivier, op welvaart zich beroemt, waar nijver volk dit weet aan God te danken en die van ouds „de Rijnstreek" wordt genoemd. Daar heft zich Woerden, 't oude bolwerk, dat Holland sedert eeuwen heeft gedekt en tegen vreemd geweld de streek beveiligd' en haar in nood bescherming heeft verstrekt. Het kleine Rietveld bergt zich in zijn schaduw, Waar zich de boer het zweet van 't aanschijn wist, om van de melk het goudproduct te winnen dat aan het buitenland zijn kwaliteit betwist. Wie Bodegraven zegt, zegt„zaden", ze zijn vermaard op 't ganse wereldrond. De schoonste bloementooi, die waar ook 't oog verzaadde vond hier wellicht haar ochtendstond. Der Fransen tyrannie heeft Zwammerdam gebrandschat, dat was in 't rampjaar, naar ik meen maar het herrees.en d' eendracht van zijn burgers hernieuwt en bouwt, wat eens verloren scheen. (Aan het einde van de tocht door de Rijnstreek werd er in Leiderdorp door de jeugd een spel opgevoerd, waarin de indrukken van deze onvergetelijke dag waren vastgelegd). Een piassen-paradijs is Nieuwkoop, wèl te roemen voor wie naar schoonheid en ontspanning speurt. Een edel ambacht wordt hier staag bedreven, zijn kunst-smeedwerk is Koninklijk gekeurd. De verwelkoming In de veilinghal te Ter Aar, Het golvend graan staat goud-rijp op de akkers van Zevenhoven, dat óók tuinproducten gaart, hier juicht de leeuw'rik boven de landouwen waar in een sloot de koe haar spiegelbeeld ontwaart. In Nieuwveen graast het vee in vredig peinzen en staart bijwijlen naar een eindeloos verschiet, terwijl een staf van toegewijde werkers behoeftig volk nog hulp en bijstand biedt. De beste soort van vitaminen-rijke groenten verbouwt men in het landelijk Ter Aar, en om een goed menu nog te verrijken staat tafelzuur van 't fijnste voor U klaar. Het hart der Rijnstreekdat is Alphen, hier bruist het leven ongetemd; de vaart van industrie en werklust wordt door geen laksheid meer geremd. Rijnsaterwoude, aan de Brasem, biedt U een schoon en heerlijk vergezicht, zo ver het oog kan reiken over 't water wordt zijn aanwezigheid bericht. Leimuiden, in de greep gevangen van 't groot verkeer naar Amsterdam, voelt zich bevrijd, naar zijn verlangen, nu 't eind'lijk uit de boeien kwam. De warmoezier van Alkemade beijvert zich met glascultuur en als hij opziet van zijn arbeid schouwt hij de Kaag in zonnevuur. 't Was Doctor Alexander Comrie die aan Woubrugge luister heeft gebracht; het vorsen naar gegevens der historie wordt in dit dorp met liefde nog betracht. Waar dakpan, kalk en steen gemaakt wordt om te bouwen, daar heeft Kou-kerk crediet en onbegrensd vertrouwen In Hazerswoude kweekt men bomen en heesters, fraai en zonder tal, 's lands schatkist levert zij deviezen waarom men steeds haar roemen zal. De ruisende muziek in menig kerkgebouw vermeldt met zil'vren tonen 't vernuft van Zoeterwou, waar orgelbouwers wonen. De poort der streek is Leiderdorp. Komt in, gij-die dit land bemint.... Hier scheppen pottenbakkershanden het kunstwerk, dat zijn lof bezingt. burgemeester Hogenboom vergeze It H.M. in Ter Aar op weg naar de veiling Agenda van Leiden DONDERDAG: Van 6 uur af bezoek H.M. de Ko ningin en Z.K.H. Prins Bernhard (voor beknopt programma zie elders in dit blad). 8 uur: Gebouw „Den Burcht" feest avond Kleinhandelaren, Aardappe len, Groenten en Fruit. VRIJDAG. Tot 1 uur n.m. bezoek H. M. de Koningin en Z. K. H. Prins Bernhard (voor beknopt programma zie elders in dit blad). „De Harmonie", 8 uur ledenver gadering „St. Cnristoffel". „In den Vergulden Turk", Bree straat, .8 uur bijeenkomst Leidse Smalfilm Liga. Burchtfestijn, 8 uur ^.Leidse Dag". TENTOONSTELLINGEN: Boerhaavezalen, 25 en 79 uur; Lustrumtentoonstelling Leids Kunst centrum (t.m. 30 Mei). Prentenkabinet, 25 uur: Het por tret in de twintigste eeuw (t.m. 12 Juni). LICHTEN AAN, GORDIJNEN OPEN Nogmaals verzoekt het gemeente bestuur ons om allen, die ramen op de straatkant hebben in een van de straten van de avondroute van het Koninklijk Paar op Donderdag a.s. om zo veel mogelijk verlichting in de kamer te maken en de gordijnen te openen. Burgerlijke Stand Geboren: Raymonde d. van K. P. Favier en M. P. Slootweg; Carla d. van C. L. Boelé en A. M. M. Hage- man; Jan Gerrit z. van N. J. Stee houwer en E. van Meijgaarden; Eli sabeth Verona d. van H. P. B. Nieu- wenhoven en J. J. Philippo; Robin z. van A. Ouwerkerk en A. H. T. van Leeuwen; Carla d. van B. Lambooy en N. van Varick; Cornells z. van H. J. Kikkert en M. A. van der Born; Geertruida Johanna d. van G. Koele- wijn en E. C. Crama; Jean Marie An- tonius Josephus Cornelis z. van P. Schoor en A. H. A. v. d. Kallen. Gehuwd: P. Beij en G. J. Remmers waal; J. Schut en E. J. v. Schoonder- woerd de Bezemer; P. J. v. Voort- huijzen en M. E. Jongbloed; J. Kra mer en F. M. B. Ouwerkerk; J. P. Bosman en G. Hoogstad; C. Walison en J. Hansen; W. Tegelaar en M. v. Duijvenvoorde; L. M. H. van Cleef en G. E. T. Zandvliet. Overleden: J. van Weeren huisvr. van: de Nie 51 j.; C. G. W. van der Heijden huisvr. van: Peltenburg, 64 jaar. BEGRAFENIS Mr. H. L. J. M. VAN WENSEN. Hedenmorgen vond in de parochie kerk van de H. Leonardos a P. M. (Haagweg) de uitvaartdienst plaats voor de heer mr. H. I. J. M. van Wensen, oud-directeur van de Haar lemse Bank-Ver., bijkantoor Leiden, die dezer dagen onverwacht op 73- jarige leeftijd overleed. De H. Mis van Requiem werdi op gedragen door pastoor W. Schmitz, met assistentie als diaken pater S. Keulae'rds en als sub-diaken pater J. Kokse, allen van bovengenoemde parochiekerk. Ongeveer 12 u. had op de R.K. begraafplaats aan de Zijl poort de teraardebestelling plaats. Onder de aanwezigen bevonden zich o.m. mr. F. G. Kool uit Oegstgeest, dir. der Twentsche bank alhier, F. A. M, Gründeman uit Leiden, oud-voor zitter Vincentius-ver., notaris W. S. Jongsma en notaris J. Fuhri Sneth- lage. De broer van de overledene, de heer L. v. Wensen uit Amsterdam sprak namens de familie een dank woord. Vele kransen w.o. een van de Twentsche Bank' dekten de kist. Heldin van Dien Bicn Phoe Geneviève de Galard, de heldin van Dien Bien Phoe, blijft voorlopig in het fort achter om de gewonden te verplegen, hoewel zij van de Viet- minh toestemming heeft gekregen om naar Hanoi terug te keren. Bij het verlaten van het raadhuis te Alpben aan den Rijn. De koningin prins Bernhard en burgemeester Witschey.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 12