De aannemers op het Stadhuis ontvangen §7 528 849 550 568 570 504 004 003 021 Geschiedenis rond de lakenhandelaar brengt 30ctoberoptocht in rococo-stijl Zijn bezoek en gevolg krijgen van het zelfde laken een pak Aan de vooravond Driedaags Congres Burgemeester: Er zijn goede verhoudingen in Leiden Gebrek aan arbeiders in bouwvak Rede Ir- J. J. G- van Hoek Credo Pugno-kern gevormd Rijwielen 523ste STAATSLOTERIJ 4. kios 7» iijst WOENSDAG 19 MEI 1954 DE LEIDSE COURANT eERSTE BLAD - I'AUINA 3 Pieter de la Court, millionnair in de 18e eeuw Leiden zal het Drie-Octoberfeest dit jaar, juist als in 1953 het geval was, C.p Vrijdag en Zaterdag kunnen vieren. Oorzaak van deze verschuiving naar 1 en 2 October is de Zondagviering, die natuurlijk een geheel eigen karak ter moet dragen, Hoofdsehol&l van deze voortijdige festiviteiten is onge twijfeld de optocht, die dit j_ar weer geheel aan Leiden's rijke verleden gewijd zal zijn. Waren het in de afgelopen jaren de Leidse meesters en ge bouwen, die aan de duizenden voorbij trokken, dit jaar zal de aandacht ge vraagd worden voor een tak van industrie, waarvan de geschiedenis hecht met die van Leiden verweven is. De grote lakenhandelaar Pieter de la Court Was het immers, die in de achttiende eeuw de ogen van heel Europa op Leiden richtte. Zijn figuur en de vele grote persoonlijkheden, die hem in die dagen met een bezoek vereerden zullen met een vleugje snuif en prui kenpoeder, de kwalijke reuk waarin de lakenindustrie sociaal gezien ih die jaren stond trachten te verdrijven. Feestviering op 1 en 2 October Buiten deze hoofdpunten, die gis teravond op de ledenvergadering van de 3 October-vereniging in 't Schut tershof bekend gemaakt werden, is het programma in hoofdtrekken on- J;eveer gelijk aan dat der voorgaande aren. Alleen in de ochtendviering (op Zaterdag) is een verandering gebracht. In plaats van de wielien- ners, die verleden jaar in huh flit sende jacht menige aandachtige toe schouwers een stijve nek bezorgden gullen dit jaar de verschillende ver enigingen gelegenheid krijgen een e&tafetteloopploeg op de been - te brengen, die waarschijnlijk over de singels het hazenpad zal kunnen kie zen. Bovendien vindt er in de mor genuren een ballonnenwedstrijd voor de kinderen plaats. Bij de taptoe zal dit jaar bijzon dere aandacht besteed worden san het uiterlijk van de bepaalde groe pen; verleden jaar mankeerde'hier namelijk nog wel eens het een en ander aan. De reveille, koraalmuziek en uitdeling van haring en witte brood vonden verleden jaar .een vlot verloop en kwamen dus niet voor wijziging in aanmerking. De controle rond het Schutters veld zal dit jaar verscherpt.worden, Het kwam namelijk nog wel eens voor, dat men zijn kaart, na zelf le gaal de ingang gepasseerd te zijn, door het traliewerk stak om aldu6 bejcenden in staat te stellen een keer meer in de draaimolen te gaan. Vruchtenkweker. Piet de la Court, om, wiens per soon de optocht geformeerd zal wor den, was behalve een groot laken1 koopman, die kans zag zijn nabe staande voor de verdeling van ruim een millioen gulden te stellen, een bekend vruchtenkwekerr. De vele adelijke personen die hem bezoch ten, kon hij dan ook op zelf geteelde ananassen vergagten. In de optocht neemt Pieter de la Court omgeven door familieleden, gevolg en wevers een voorname plaats in, Czaar Peter de Grote, die een vriend van Pieter was, zal een aantal stoere kozakken aan de stoet toevoegen, terwijl ook een praalwa gen aan dit bijzonder bezoek aan Leiden gewijd zal zijn. Prijsvraag. Verder geven vele persoonlijkheden uit de politieke rococowerold acte de présence. Het volledige corps di plomatique, dat in die dagen politiek bedreef en uit ambassadeurs van meer dan twintig landen bestond zal in deze optocht, ip ieder geval qua costuum, aanwezig zijn. De optocht heeft nog geen officiële aanwezige uitgave van de Neder landse Spoorwegen aan Leiden ge wijd- De vergadering zelf. Nadat de voorzitter van de 3 Oc- toberver., mr Ph. J. de Ruyter de Wildt, in zijn openingswoord oen persoonlijke visie op do waarde van de optocht in de traditionele viering had gegeven, memoreerde de secr., de heer E. W. Wichers Rolandet, in zijn jaarverslag, de ordening van het archief door mej, F. A, le Poolc. De penningmeester, de heer C. J. van Spall, kon de vergadering mede delen, dat het grote verlies dat de vereniging onige jaren geladen boek te, door de winst van de verleden jaar onder uitstekende weersoin- naam. De leden van de 3 October- stondigheden gehouden viering, tot vereniging hebben tot 1 Juli gelegen- op een totaal verlies van 292 is heid hun kwalificatie van deze op- teruggebracht. tocht in een korte maar krachtige i Do exploitatiewinst bedroeg ver naam vast te leggen. Een eventueel leden jaar 4138 aanvaarde naam zal beloond worden, j Vervolgens werd de nieuwe kas. Aan de propagandaring van de commissie samengesteld. Hierin ne- festiviteiten door het gehele land; men dit jaar zitting de heren: C. J. wordt dit jaar bijzondere aandacht) de Jong, J. v. d. Woerd en W. J, v, 1. In September zullen alle d. Reyden, terwijl besteed. H poststukken .die Leiden verlaten automatisch van een bijzonder uit nodigend stempel -voorzien worden. Tevens wordt het Septembernum mer van de bekende in alle wagons A. Sirag, C. Lauw en A- F. Zwanenburg tot reserves be noemd werden. De periodiek aftre dende bestuursleden de heren Mar- kag, Laman en E. W. Wichers Roian det werden herkozen, Burgerlijke Stand Geboren: Alida Maria Francisca, d. van J. W. Hoogenboom en M. W. Meijer; Hendrika Margaretha Klo- zina, d. van H. de Roode on M. T. de Roode; Ferdinand Paul, z. van J. Gll- hujjs en M. M. Caspers; Cornelia Albertha Maria, d. van J. J. Wasse naar en P. Rijkers; Kurt Siegfried, z, van M. C. Reckman en E. J. Land zaat; Adriana, d. van I. Zeegers en A. Digtelvelt; Janna Franeina, d. van J. Verburg en M. Kool; Alexander Jacobus Leonardus Maria, z. van C. Duijndam en A. M. E. v. Velzen; Antje, d. van A. van Weeren en G, ter Bork; Petrus Joannes Maria, z. van P. C. Reizevoort en A. W. v. Dijk. Overleden: C. C. Verver, wed. van M. Couzijn, 75 j.; G. Eckhard, man, 32 j.; H. I. J. M- v. Wensen, man, 73 j.; E. I. Berger, huisvr. van Korswa gen, 32 j.; P. C. Kapaan, wednr, 88 j.; WATERPOLO SLEUTELSTAD-RESERVES SLAAN ZWIP-RESERVES. De gisteravond jn de Ovqrdekte gespeelde wedstrijd tussen de Sleu telstad 2 en Zwip 3 is geëindigd in een royale 6—1 zege van de Sleutel stad. Hoewel de Sleutelstad vlak na het begin met 1^0 voorkwam, wist Zwip direct daarop gelijk te maken. Dool wist er echter nog voor de rust 21 van te maken. Na de hervatting werd deze voorsprong door doelpunten van K. van Hooidonk, Johnny Bekkering en Dool vergroot, waartegenover de gasten slechts één goede kans kre gen, die echter door resoluut ingrij pen van keeper Binnenkamp niet kon worden benut. Leiden staat aan de vooravond van een grote gebeurtenis: het Ko ninklijk bezoek. Dit is het eerste officiële bezoek van H. M. de Ko ningin aan Leiden, sinds Zij aan de regering is. Het betreft geen stautsie-bezoek, maar een werkbezoek; dat wil zeggen, dat H.M, de Koningin en Z.K.H. Prins Bernhurd zich op de hoogte willen stellen van het dagelijks leven in Leiden. Wij Leideuaars willen van onze kant gaarne medewerken om onze Koninklijke Gasten een zo juist mogelijk beeld te geven van ons leven van alledag. Daartoe behoort zeer zeker ook ome hartelijke aanhankelijkheid jegens Hen, die zoveel hartelijkheid om zich heen verspreiden. Ik twijfel er niet aan, of de Leidse burgerij zal in feeststemming zijn en allerwege het Koninklijk Paar met blijdschap en hartelijkheid begroeten. Laat morgen en overmorgen alom de driekleur wapperen! F. H. VAN KINSCHOT. Het hoofdbestuur van de Neder landse aannemersbond en het bestuur van de jubilerende afdeling Leiden zijn gistermiddag half vijf op het stadhuis door de burgemeester, jhr. mr. F. H. van Kinschot en wethou der Jongeleen ontvangen. De burgemeester heette de gasten van harte welkom en wees op de be langrijke taak van de aannemers in verband met de woningvoorziening, voor het maken van utiliteitswerken, kanalen, wegen en bruggen. Hij herinnerde aan dc vele bouw werken en woningen, die in Leiden na de oorlog tot stand zijn gekomen en merkte naar aanleiding hiervan op, dat Leiden een gezonde aanne mersstand heeft en dat er in de aan nemerswereld goede verhoudingen bestaan. „De afdeling Leiden van de Nederlandse aannemersbond heeft hiertoe in de vijftig jaar van haar bestaan veel bijgedragen", aldus de Burgemeester. De burgemeester noemde het ëen gelukkig feit. dat het 50-jarig be staan van de afdeling Leiden samen viel met het congres van de Aanne mersbond en hij besloot met de ge lukwensen van het gemeentebestuur ter gelegenheid van het vijftig-jarig bestaan van de afdeling. Ir. J. J. G. van Hoek, bondsvoor zitter ven de N.A.P.B. noemde het in zijn antwoord aan de burgemees ter een aangename omstandigheid, elnt deze ontvangst in het stadhuis plaatsvond, waaraan zijn onderne ming' nog heeft meegebouwd. Hij sprak met waardering over de aange name varhouding tussen het gemeen tebestuur en de Leidse bouwwereld. Onder leiding van wethouder Jon geleen bezichtigden de aannemers het interieur van het stadhuis. £eidó,e VxiKia De Ned. Katholieke Vereniging van Handelsvertegenwoordigers, Han delsagenten en Verzokeringsinspec- teurs „St. Christoffer afd. Leiden houdt op Vrijdag a.s, te 8 uur in „De Harmonie" Breestraat con ledenver gadering, waarin o.m. de keuze van een nieuwe algemeen secretaris be sproken zal worden. Een beperkt aantal exemplaren van de adresliist van R.K. Instellin gen, Organisaties en Verenigingen te Leiden zijn nog verkrijgbaar bij do heer J. Zonneveld, Dijkstraat 3. Ter gelegenheid van dc opening j nemers in de bouwnijverheid toe te van de jaarvergadering van de Ne- j passen, terwijl na één verre van derlandsche Aannemersbond en Pa- 1 overduidelijke beslissing van de Hoge iroonsbond voor de Bouwbedrijven in Nederland N.A.P.B., naar aanleiding van het 50-jarig bestaan van de Leid- se afdeling gehouden in Leiden, heeft de voorzitter, de heer ir. J. J. G. van Hook, die zich bij zijn afscheid als zodanig benoemd zag tot ere-voor- zitier, nadat hii sinds de bevrijding het voorzitterschap had bekleed, he- denmorgen een rede uitgesproken, waarbij hij uiting gaf aan de onder de leden heersende gevoelens van diepe teleurstelling over de houding van de overheid tegenover de onder nemers in deze bedrijfstak. Al te grote belangstelling. Nadat na jarenlange strijd hun rechten waren erkend en daarvoor ook begrip was ontstaan, heeft het overheidsbeleid op economisch gebied bij de bouwindustrie het rechtsgevoel gekrenkt. Voorschriften, die voor an dere bodrijfstakken niet worden ge hanteerd, tracht men met jarenlange terugwerkende kracht op de onder- 24 K.A.B.ers meldden zich Gisteravond is er in oen zaaltje aan de Oude "Singel oen „Credo Pugno"- kern gevormd. Dit feit is op zich zelf zó belangrijk, dat het er eigenlijk niet zo veel aan af doet, dat weinigen voor deze daad belangstelling had dendie er waren toonden door hun aanwezigheid uit het goede hout gesneden te zijn; het hout waaruit men Credo Pugno-apostelen snijdt. De heer De Bree, voorzitter van de plaatselijke afdeling van de K.A.B., beschreef het zó in een inleidende beschouwing: „Het doel van do K.A.B. op de eerste plaats is kerstening van oe gemeenschap. Dit kan het snelst bereikt worden door kernenvorming en m®t kernen wordt bedoeld de „Credo Pugno", een leuze, die in een vrije vertaling klinkt als: „Ik strijd voor mijn geloof". Het is de bedoeling, dat met een betrekkelijke kleine kern ven eon man of twintig wordt gestart. Deze mannen volgen een vormingscursus van pater C. Tijnagel, o.f.m.. waarna zij plechtig worden geïnstalleerd. Na die installatie hebben de Credo Pug- no-mannen de taak nieuwe kernen in de parochies te vormen uit welke kernen weer bedrijfskernen worden gevormd. Een spontane celvorming dus, die als niets haar ontwikke ling in de weg stond het maat schappelijk leven tot eigen heil zou kunnen overwoekeren. Het Credo Pugno-werk is oen apos tolaat. Door 'huisbezoek, door ge sprekken, goed voorbeeld en gebed, tracht de Credo Pugno-man zich zelf en anderen te vormen naar het beeld van Christus. Gisteravond js het tot oprichting gekomen; 24 K.A.B.-ers meldden zich voor het Credo Pugno-werk. Het is een begin. Nog meer zullen wellicht het goede voorbeeld van hun mak kers volgen. Adres: Secr. A. P. C. Mol, Hotlaan 127. Het is in ieder geval na een en thousiast begin zeker, dat in Juni a.s. Raad zogenaamde schikkingen worden aangeboden, variërend van 10tot 10.000.— al naar gelang de persoonlijke inzichten der Offi cieren van Justitie. Ook op het punt van de naleving van de loonvoorschriften is de be langstelling voor het bouwbedrijf te. kenend, aldus spreker. In 1952 zijn volgens het Centraal Verslag van de Arbeidsinspectie 2000 ondernemin gen in de bouwvakken gecontroleerd. 63 pet. bleek in overtreding. In de metaalindustrie werden 2* zoveel ondernemingen gecontroleerd, het percentage overtreders was ook daar 63 pet., doch het aantal processen- verbaal bedroeg daarentegen de helft. Spreker wees vervolgens op het merkwaardige verschijnsel, dat de regering, in een periode, waarin alom gebrek aan arbeidskrachten, aanvul lende werken i? een soort moderne werkverschaffing of semi-werkver- schaffing doet uitvoeren, alsof er ernstige werkloosheid heerste. Zo zijn wij bezig" de werken op te sou peren, die wij misschien straks, als de conjunctuur zich hoeft gewijzigd of bijvoorbeeld de defensie-inspan ning afneemt, bitter nodig kunnen hebben. Het gevaar bestaat, dat wij in slechte tijden met lege handen komen tc zitten. Bovendien treden de ontgjnningalichamen, die deze werken plegen uit te voeren, zelfs min of meer op als concurrent van het bedrijfsleven. D.U.W. heeft een andere taak gekregen. op het tijdstip van inwerkingtreding van de nieuwe dienstregeling van de spoorwegen ernstig gevaar heeft ge lopen. Iets dergelijks deed zich voor bij de uitvoering van werkzaamhe den aan het circuit van de T T-, waar zoveel haast bij was, dat de boete voor geval van termijnsoverschrij ding zeer hoog is. Voor wat de uitvoering van de Werkloosheidswet betreft wees spre ker er op, dat het bouwvak blijkbaar een reservoir vormt voor allerlei los se arbeiders, want terwijl het aantal werkelijke bouwarbeiders in de buurt van de 170,000 ligt, zijn er 300.000 geregistreerd bij de sociale fondsen, die alle kort of lang in het bouwvak hebben gewerkt. Tenslotte vroeg spreker do aan dacht van de regering voor de pro blemen van do particuliere woning bouwer?, die, hoewel de Minister van Wederopbouw onomwonden ver klaart, dat de particuliere bouw no dig is voor de oplossing van de wo ningnood, veel tegenwerking onder vinden van gemeentebesturen, die geen bouwvolume beschikbaar stel len of vestigingsvergunningen wei geren. Op dit gebied noemde spre ker coödinerend optreden van het Ministerie dringend gewenst. Leidse Universiteit Gedaagd voor het candidaatsexa- men Geschiedenis, de heer J. R. Soe- ten'horst te Den Haag. VRIJDAG 21 MEI. BEZOEK V^N H.M. DE KONINGIN. 9,25 Per, auto naar Lammermarkt. Route: Hoge Mors weg, Mors- weg, Morsstraat, Blauwpoorts- brug, Turfmarkt Turfmerkts- brug, Beestenmarkt. 9.30 Bezoek aan de eerste lammer- markt van 1954. 9.50 Per auto naar het Laboratorium voor cytologie en experimen tele histologie. Route: Valkbrug, Rijnsburgesln- gel, Stationsweg, Rijnsburger- weg. 10.35 Per auto naar de kinderspeel tuin „Ons Eiland". Route: Rljnsburgerweg, Stations weg, Rijrwburgersingel, Mare- singel, Herensingel, Ziilaingel, Evertsenstraat, Kortenaarstraat. 11.20 Per' auto naar Pariey's Wolepin- nerij aan de Schelpenkade Route: Kortenaestraat, Tromp straat, Zijlsingel, UtrechUeveer, Plantage, Levendaal, Gere- gracht, Jan van Houtbrug, Zoe- terwoudse Singel, Witte Singel, Schelpenkade, 12.30 Per auto naar Lakenhal. Route: Schelpenkade, Witte Singel, Noordeinde, Kort Ra penburg, Prinsessekade, Turf markt Turfmarktsbrug, Oude Singel. 13.15 H.M. de Koningin vertrekt met de „Piet Hein". BEZOEK VAN Z.K.H. PRINS DER NEDERLANDEN. 9.20 Vertrek per auto naar de „La kenhal". Route: Hoge Morsweg, Mors- weg, Morsstraat, Blauwpoorts- brug, Turfmarkt, Turfmarkts- brug, Oude Singel. 10.00 Vertrek naar de Rotogravure Maatschappij. Ro.ute: Oude Singel. Turf- marktSbrug, Turfmarkt, Prin sessekade, Kort Rapenburg, Noordeinde, Weddesteeg, Galge water. 10.45 Per auto naar de fabriek „Cro- nesteijn" van de N.V. Leidse Textielfabriek Gebroeders van Wijk en Co. Route: Galgewater, Kort Ra penburg, Breestraat, Korevaar- straat, Lammenschansweg, v. d. Waalsstraat, Melchior Treub- laan, Kanoalweg. 11.20 Per auto naar de N.V. Meelfa briek „De Sleutels" v.h. De Kos ter en Co. aan de Oosterkerk straat. Route: Kanaalweg, Hoge Rijn dijk, Utrechtse Veer, Zijlsingel, Oosterkerkstraat. 12.30 Z.K.H. de Prins der Nederlan den vertrekt per auto naar het Paleis „Soostdijk". Route: Ooaterkerkstrat, Zijlsin gel, Utrechtse Veer, Hoge Rijn dijk tot grens gemeente. Beknopte agenda koninklijk bezoek DONDERDAG 20 Mei: 18.05: Aankomst op de Span jaardsburg. Route: Spanjaardsburg, Lage Rijndijk, Zijlpoortsbrug, Haven, Havenbrug, Haarlemmerstraat, Hooigracht, Nleuwstraat, Harte- steeg, Karnemelksbrug. Gan getje, Breestraat. 18.15; Ontvangst in het Stad huis. 19,10: Per auto naar de „Piet Hein (Njord). Route: Breestraat. Noordein de, Haagweg, Rijnzichtbrug, Morsweg, Hoge Morsweg. 19.55: Per auto naar het voor malige „Prinsenhof". Route: Hoge Morsweg, Mors weg, Rijnzichtbrug, Haagweg, Noórdeinde, Rapenburg (W.Z.), Doelenbrug, Rapenburg (O.Z.). •21.10: Per auto naar „Den Burcht". Route: Rapenburg (O.Z.), Kort Rapenburg. Prinsessekade, Haar lemmerstraat, Pelikaanstraat, Hooigracht, Nleuwstraat. 21.15: Bezoek aan het Oud- Hollands Centrum op Den Burcht. 22.30: Korte rit door de ver lichte straten van de stad naar het Schuttersveld. Route: Burchtsteeg, Koren beurs, Botermarkt, Gangetje, Steenschuur. Rapenburg (O.Z.), Kort Rapenburg, Prinsessekade, Blauwpoortsbrug, Steenstraat, Rijnsburgorslngcl. 22.45: Vuurwerk op het Schut tersveld, aangeboden door de Vereniging „Koninginnedag", GEM. AANKONDIGING 8LUITINGSUUR VERGUNNINGS- EN VERLOFSLOCALITEITEN OP 20 MEI 1954. De Burgemeester van Leiden brengt ter openbare kennis, dat door hem ontheffing is verleondi van het Slui tingsuur voor vergunnlngs- en ver- lofslocaliteiten In de nacht van 20 op 21 Mei a.s. tot 1 uur. Direct gevraagd bekwaam Behanger stoffeerder Firma GEELS, Woninginrichting Wassenaar. Ant. Duyckstraat 4, Kerkstraat 41. direct af fabriek 30tot 60.verdient U door het kopen van een Simba Rijwiel. Prijs vanaf f 87.50. Voor solide perso nen desgewenst gemakke lijke betalingscondities. Ge- ill. prijscourant NN gratis. Simba Rijwielfabriek, Naaldwijkseweg 24—26, te 's Gravenzande. Tel. K 1748 no. 673. Te bezichtigen bij A. F. Paet, Rijnmond 9, tc Katwijk aan Zee. Adverteert in De Leidse Courant 2* Mechels Dressoir, bank stel enz. mooi bankstel met dubbel riet enz. pracht Mechels zwaar eiken dres soir. schrijftafels en tafels, ook getorste en zware eiken tafels, projector met films enz. W. F. Kooreman, N. Rijn 9, bij de Hoogstraat, t. o. V. en D.. let op tele foon 23261. 2729 De ondernemers kunnen soms voor zeer urgente werken geen arbeiders krijgen, omdat deze gelijk de volks mond dat ton onrechte, want de D.U.W. heeft een ander karakter ge kregen noemt, in de D.U.W. zitten en daar niet weg willen, omdat- de arbeidsvoorwaarden daar zodanig Hondenbrood met veel vlees lust. TTw hond nnk zijn, dat het vrije bedrijf geen aan trekkingkracht voor hen heeft, Spreker was van mening, dat in het goede jaargetijde alle ontgin- nings- en verkavelingswerkzaamhe den dienen te worden stopgezet, tot op het ogenblik waarop het bedrijfs leven een overschot aan arbeids krachten heeft. Toen het tw ede spoor in de baan Venlo—Kaldenkirchen moest worden gelegd waren er geen arbeiders te met de vorming wordt aangevangen, krijgen, waardoor het gereedkomen vlees lust Uw hond ook. Probeert U het eens. Per half kg. 48 ct. Een mon ster kunt U gratis krijgen. Vlieland's hondensalon, N. Rijn 50 bij 't Gangetje. 3? Te koop Jonge Hennen 9 w. en 3 mnd. oud. A. de Wit, Nassaustr. 14, Lisse. Wie kan R. K. Echtpaar z. k. helpen aan woonruim te. Br. onder no. 2725 bu reau'van dit blad. 2725 HOGE PRIJZEN 5000 21082 10Ö0 3601 4870 4024 6TI2 12103 18709 2011» 400 4977 8474 0673 0783 10201 13834 13997 16947 18131 13127 19404 19C67 19956 21431 200 1198 1483 232D 3077 4018 4209 4526 4571 402» 4926 4930 4958 5B7fl U11S 720Ö 7C78 7815 7070 8873 0398 0825 9668 9852 10020 11769 11991 15591 18607 17294 18573 19043 19903 20470 20486 21689 21983 PRIJZEN VAN 80.— 13019 204 129 198 223 328 434 485 44B 516 1266 344 369 383 398 442 744 780 2022 122 138 217 335 432 558 694 808 840 8S1 895 912 y47 3U72 122 132 155 234 313 323 348 461 475 534 966 979 414S 153 173 192 255 259 396 431 547 688 790 5006 021 117 243 274 291 342 401 456 564 582 626 738 780 810 817 931 967 6003 006 063 068 105 151 275 332 343 660 785 829 927 7205 208 222 313 752 762 830 842 8309 498 543 656 871 894 931 984 9097 182 260 268 422 487 518 535 648 704 752 970 10004 043 202 276 384 598 610 701 742 984 993 11099 111 218 3*13 469 598 651 688 699 729 841 787 1 949 975 15012 060 335 339 377 443 579 649 698 713 873 882 962 973 983 10023 062 138 175 216 514 561 568 621 664 738 765 768 794 83.. 913 17031 053 118 140 210 320 587 581 589 68» 672 884 90O 923 960 977 18028 066 192 213 408 435 520 622 656 675 677 820 044 L_ 864 046 963 20040 071 083 088 134 302 399 463 635 741 21011 044 259 298 507 560 600 619 681 684 703 871 S93 947 NIETEN 1016 033 107 111 121 146 103 244 251 202 263 317 318 334 452 456 479 504 508 535 537 575 576 616 643 061 685 781 741 779 835 855 375 000 936 951 962 995 2000 2011 049 002 144 312 344 352 367 308 401 423 441 468 470 654 693 701 703 738 755 815 S17 843 886 930 972 3013 022 092 093 149 153 189 206 211 323 275 367 431 433 438 442 460 478 501 526 570 572 586 656 687 693 710 711 714 750 796 799 810 825 854 938 988 4042 047 058 059 061 132 137 139 301 330 356 379 421 476 494 532 534 595 597 605 618 630 660 677 703 738 774 S34 861 901 5039 118 126 132 183 189 194 244 263 087 306 345 357 3G7 378 387 403 414 426 453 4S4 497 510 549 577 584 624 633 674 698 703 706 777 891 911 917 930 983 C001 002 050 123 129 137 140 153 216 222 273 317 431 480 560 575 587 599 613 632 674 681 683 716 728 753 702 798 813 820 S96 933 945 971 7046 057 113 132 142 163 180 231 249 263 265 275 296 309 319 345 390 401 434 491 493 502 553 539 599 043 715 730 740 753 757 759 S12 S13 80S -S72 S76 S80 947 973 8036 093 123 120 141 168 252 234 264 267 284 341 .870 387 324 566 034 636 65S 657 665 «92 721) 780 786 803 846 854 879 920 943 995 999 9021 060 075 082 090 122 150 180 215 304 373 374 380 425 477 485 505 523 579 600 648 606 718 769 784 701 798 803 820 833 84(1 857 838 913 927 10019 029 039 077 080 084 136 139 156 200 209 236 316 342 347 361 3S5 421 437 4S1 490 491 509 321 527 533 577 594 660 715 733 764 804 820 858 913 914 11002 003 051 103 119 232 334 267 291 293 304 325 331 349 388 431 477 539 630 631 633 657 666 674 680 695 722 780 782 803 810 842 SGI S68 87-1 876 888 956 12007 086 099 115 138 192 194 395 208 262 203 264 290 294 295 310 343 422 447 452 476 492 493 498 501 504 524 554 596 601 699 702 706 708 720 743 758 763 768 771 784 795 845 90!) 910 030 949 993 1S043 070 084 097 156 174 184 235 286 300 301 316 347 433 436 460 464 475 483 50S 521 B70 635 840 652 087 710 732 766 709 811 812 818 840 872 927 963 979 14031 033 045 056 097 106 333 142 156 181 241 285 311 333 371 307 418 431 -145 476 488 400 501 508 572 578 5«1 5S7 608 685 699 777 797 S44 843 911 964 986 13006 071 079 089 119 137 351 230 255 302 308 318 426 501 513 549 572 622 033 088 690 700 718 727 734 737 741 755 7S0 796 223 229 230 258 265 293 304 323 351 462 483 507 510 529 565 602 611 624 636 651 680 690 737 815 S24 877 17033 008 070 071 073 163 170 207 222 227 231 236 251 262 269 321 322 323 363 364 425 446 469 477 518 591 596 679 775 800 348 001 932 638 0R7 18073 094 119 147 153 197 239 262 268 273 278 283 348 349 353 361 366 405 432 466 1 691 742 750 703 773 700 802 020 B34 3 081 984 989 2 027 051 076 080 117 273 298 336 361, 364 367 369 380 414 431 445 446 493 516 552 591 711 718 779 S93 h!i7 927 977 30O15 021 081 101 113 129 164 214 221 228 239 233 281 298 319 325 376 393 446 460 522 543 564 575 588 590 593 661 663 681 696 722 763 793 801 S16 839 873 905 915 930 944 089 007 908 21014 023 039 042 031 117 130 267 290 292 338 388 423 503 313 514 523 528 599 617 620 707 737 738 747 766 771 816 836 867 900 908 3T A.s. Bruidjes huurt uw Bruidsjapon bij C. dc Groot van Egmond, Haarlemmer straat 145L47, Leiden. Zeer grote keuze nieuwe japonnen, ook kinder en bruidsjurkj es, sluiers. Avondjaponnen. Te koop lux motorboot je, stalen motorbootje met cedeelte eiken kajuit met A Fordmotor, electr. enz., In zeer goede staat. Br. onder no. 2723 bureau van iit blad. •g* Woningruil Winkel met woongelegenheid gevraagd in ruil voor heel huis m Profesorenwijk of alleen winkel of iets dergelijk daartoe in te richten. F onder no. 2721 bureai dit blad.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 3