L WmïU. Volksoproer effende weg voor eerste bezoek van Prins Willem aan Leiden Schoenpoetser joeg onoprechte burgervader van zijn zetel Sto-ninktyA G&zoefï vaat! unstleven in Leiöen Achter de sehermen wordt er gewerkt Communie-geschenken HUIBERS Gevonden WOENSDAG 19 MEI 1954 DE LE1DSE COURANT CKRSTE BLAD PAGINA 2 Drie schoft Oranje boven April 1813 barst de bom! De conscriptie eist voor de zesde maal oflerr. voor de vernietigende veldtochten van keizer Napoleon. Op 20 April breekt oproer uit in Oudshoorn, Alphen en Aarlanderveen. Conscriptlelijsten wor den verscheurd, oranjevlaggen op de torens gehesen onder het luiden der klokken en het zingen van oranjeliederen. Tegen de avond van deze dag slaat het oproer over op Leiden, waar de leider van de boerenopstand, een zekere Van der Lee, graanhandelaar en bakker, is gevangen genomen, toen hij aan de Hoogewoerdspoort verscheen met zijn seoretarls om de Leidenaars in de beweging te betrekken. Een aan tal Rijnlanders trekken na dit voorval de Hoogewoerdspoort binnen om hun aanvoerder te bevrijden. Door hun komst in de stad kwam een smeulend vuur in lichte laaie te staan; de Leidsc bevolking leed gebrek dooi de stilstand der fabrieken, die geen afietgebied vonden. Onmiddellijk kozen de werklozen de zijde van de boeren. De gezeten burgers trokken zich »n hun huizen terug. Wie zich op straat bevond, werd onherroepelijk in de chaos meegesleurd. gende een proclamatie, bekend ma kend, dat de heren Van der Duijn van Maasdam en Van Hogendorp tot aan de komst van Zijne Konniklljke Hoogheid de regering zouden voe ren. 18 van de fatsoenlijkste heren. r\E NOTULEN VAN DE LELDSE municipaliteit vermelden, dat in de avondvergadering is bekend ge maakt, dat 30 November Willem Fre deric, Prince van Oranje in den Haag is aangekomen; dat de hoofden der regering der stad Lelden derwaarts waren geweest om hun gelukwensen aan te bieden. Ongeveer "een maand later, 21 Dec. 1813 bezocht „de Heere Prince van Oranje Nasaif onze st&d. De vorst, vergezeld door de erfprins Willem Carel Fredrik werd door „een zeer schoon corps eerewagt te paard, be staande uit 18 van de fatsoenüjk- ste(!) Heeren, welke zich ten hunne koste zeer fraai in gelijke kleeding uitgedost hadden", bij Den Deil op gewacht. Om 10 uur verzamelde zich een erewacht van 26 studenten be nevens een 150 studenten gecombi neerd met de militaire bezetting voor het Raadhuis. De leden van de Provisionele Rege- ring waren om 10 uur in p-lechtige vergadering bijeen, gekleed in tab baarden. De leden van de vroed schap waren om 11 uur ontboden: zij verschenen in het zwart, voorzien van degens. Oranje-boven en Oranje-bitter ("\NDER HET ZINGEN VAN Orsn- je Boven, Wilhelmus van Nassou- we en geroep om oranjebrandewijn en oranjekoek trok men naar het stadhuis, waar men allereerst Van der Lee bevrijdde en de vlag hees, die drie schofttijden de toren sierde. (Vandaar de naam van dit oproer: Drie Schoft Oranje Boven). Daarna haalde het gezelschap de inschrij- vingslijsten dei conscriptie uit de kasten van <le Grote Pers, verscheur de ze en wierp de stukken het ven ster uit, waarbij nog wat andere min of meer waardevolle papieren wer den meegesleurd. De Maire trachtte het stadhuis binnen te gaan om het gezag te herstellen. Men had evenwel al oen plaatsvervanger voor deze functionaris aangewezen, nl. Jantje van Puren, een schoenpoetser, die de Maire toeriep: pak je weg, ik ben nu Mairetje! Compiect oproer. \7ERVOLGENS BRACHT men een bezoek aan de wapenkamer. Met oude vaandels en helmen van het be leg, voorzien van historisch gewor den wapens, trommels en trompetten uit de tijd van Prins Maurits trok men de straat op om een wapenwin- kei aan de Brcestraat hoek Pietex-s- Kerkkoorsteeg te gaan plunderen. Nu werd het pas echt. Een kist scherpe patronen v/erd op de stoep van het raadhuis geplaatst voor algemeen ge bruik. Onder geschreeuw, het siaan van de trommels, het steke.n van d.e trom petten, het aischieten van de kogels in de lucht, plunderen van woonhui zen en winkels, werd dc nacht in de stad gepasseerd. Het stedelijk bestuur stond machteloos. Tegen de ochtend kwamen boerin nen beladen met oranjestrikken, ver gezeld door leden van het sterke ge slacht, gewapend met pieken en landbouwgereedschappen de stad bin nen. Enige korven roggebrood brach ten zij mee. Men trok nu gezamenlijk jaar 's-Gravensteen, overrompelde de bewakers en stelde de gevangenen in vrijheid. Na audiëntie verleend te hebben, wandelde de Prins met gezelschap lange Brcestraat, Ruïne en Rapen burg. Inmiddels was het déjeuner- dinatolr in de Vroedschapskamer ge serveerd. Toen het donker werd, stak men alle illuminaties aan, zowel van de vele erepoorten als aan de huizen. Dat moet een schitterende aanblik gegeven hebben. Een speciale vermei ding verdiende de verlichting van de sociëteit „Amicitia" aan de Bree- straat waai- men tevens een toepas selijk gedicht had aangebracht, ein digend met de regels: Brandt vrolijke Vreugdelichtcn, brandt! 't Is voor het lieve Vaderland. Triomf! 't is voor Oranje weer. Godlof voor zulk een ommekeer! Mr. ANNIE VERSPRILLE. DE RQODE KRUIS-BOOT VAART. De colonnecommandant van het Roode Kruis uit Gouda, dr. M. E. Kortenoever, meldde ons gisteravond van boord van de „Kasteel Staver- den"; In Rotterdam was er gisteravond voor ons veel gezelligheid te beleven. Het Jeugd Roode Kruis kwam met een Hawaiian-band aan boord om op de zalen muziek te maken. Het was een fleurige drukte die verklede jongens tussen onze bedden. We genoten verder van het uitzicht op de Maas met zijn talrijke schepen. Om 8-15 klonk het „Wel te rusten!" en ging ieder slapen. De nacht is rustig geweest. Boven verwacting hadden de meeste pas sagiers goed geslapen. Vanmorgen lichtten we het anker. We voeren onder de Maasbruggen door naai- de Rotterdamse havens langs Pernis, verder door de Oude Maas langs Dordrecht naar Hardinx- veld, waar we in de haven voor an ker gingen voor het middagslaapje We dronken daarna thee. De mees te pasasgiers hadden of kregen een- helpster als secretaresse om bericht naar huis te zenden. We voelen ons al heel goed thuis op het water en stevenen nu voor de avond en nacht op Gorinchem aan. Aan hen, die thuis achterbleven veel groeten van ons allen! MAAR OPEENS KOMT er verande-1 1?1 ring in de toestand. Het Leidsc !'sl" grauw gaat de boeren lastig vallen om orood en geld. De boeren, mede hierdoor tot het besef komend, dat zjj zich van hun taak hebben gekweten en waarschijnlijk ook, omdat het ge rucht zich verspreidde, dat een af deling Franse troepen Den Haag verlaten had om in Aifen de rust te gaan herstellen, trekken de noorten uit. Nu kregen de kwade Leidse ele menten, „dat vught van volk", zoals een ooggetuige vermeldt, met de ge vangenen de overhand. Gelukkig werd net gevaar voor meerdere plun dering afgewend door enige met tact optredende burgers. Ondertussen was cr ook contact ge komen tussen de Leidse magistraat en het Franse leger. Hoewel de poorten gesloten waren door dc opstandelin gen kreeg rr.en door list of door toe val de sleutels in handen en konden de Franpe jagers de stad binnen trekken. flc.aas vielen door een ver gissing enkele doden. Om 6 uur 's avonds van de 21e April was de rust in de stad weergekeerd: de be vrijde gevangenen gingen vrijwillig naar 's-Gravensteen terug. Rijp voor omkeer. LIET BOVENVERMELDE heeft **zijn nut gehad voor de. goede zaak. Het was een bewijs voor Van Hogendorp cn andere „illegale'' wer kers, dat de tijden rijp werden voor omkeer Er moesten echter nog eni ge maanden verlopen, voordat men de hand aan de ploeg kon slaan. De débacle bij Leipzig in October 1813 werd op 3 Nov. te Leiden bekend. Deze tijding bracht beroering onder de bevolking en vrees bij de rege ring voor een herhaling der April- gebeurtenissen. Nóg had Napoleon gezag. Of was het gebrek aan door zicht bij de regering? Bij het volk was onrust, verlangen naar vrijheid, dat geen uitweg vond wegens gebrek aan leiding. Eindelijk, ja eindelijk, werd Leiden actief. Op 18 November vertrokken meerdere Franse ambte naren, een voorlopig bestuur werd gekozen, dc keizerlijke wapenborden werden verwijderd, de oranjevlag werd gehesen vanaf de stadhuisto ren „vermits te vreezen was, dat zulks welligt anders door het volk zou geschieden." De 22e November kwam een corps oranjegarde van 300 man, medebren- Feestelijke inkomste. IN STATIE BEGAF ZICH tegen 11 j uur een commissie, begeleid door een compagnie grenadiers van de) burger wacht, de „bande" muzikan-j ten, de gewapende erewacht te voet,' 8 commissarissen der verschillende faculteiten, 4 stadsboden met omge hangen mantels, de commandant dei- gewapende 'burgorwacht de Prins te gemoet. Een open rijtuig met vier schone paarden bespannen was door een lid der vroedschap ter beschik king gesteld van Z.K.H. Toen de Prins aan de grens van het district Leiden was aangekomen, werd hij verwelkomd door de com missaris van Leiden Gael, heer van Vlaardingen. Om 1 uur bracht de es tafette bericht, dat de stoet in aan tocht was, waarop 21 kanonschoten weerklonken. Bij de eerste erepoort werden aan Z.K.H. de sleutels der st3d, gelegen op een rood met goud geborneerd fluwelen kussen aange boden. Geëscorteerd door commandanten van de verschillende erewachten, voorafgegaan en gevolgd door de bo vengenoemde formaties reed dc Prins onder het lossen van kanonscho ten, het spelen van het carillon en aanhoudend gejuich de Wittepoort aan het Noordeinde binnen. Leg de bijzondere ogenblikken van het Voor FILM en AFWERKING zorgt: •FOTO- Cl MZ Kinderkoor „Lenteklokjes" WAT RIEK MEIJERING, aan de vleugel gesecundeerd door Han Zirkzee, met haar talloze meisjes en jongens koristen doet, grenst aan 't ongeloofelijke. Orde, discipline en zangkunst zijn de kenmerken op deze zeer gevarieerde kooruitvoering. Kin» derzang, hetzij van meisjes of wel van jongens, heeft een grote beko ring vooral voor hen, die dit moei lijke vak hebben beoefend. Orde: ziet men ooit zoveel kinderen zo be scheiden en keurig een podium op gaan? Discipline: onmiddellijk staan ze in 't gelid en mocht er nog een enkele de verleiding van een grapje niet kunnen weerstaan, een enkele wenk van de lerares en de zaak is gezond. En nu de zangkunst: kinder stemmen en ongekunstelde zangvoor dracht door de jeugd kan mooi zijn- Maar kinderstemmen kunnen soms heel onwelluidend klinken, wat meestal aan het onderricht ligt. Bij Riek Meijering is dit onderricht in uitstekende handen, omdat zij zelf weet, wat zingen is, en wat dit voor de jeugd betekent. Nooit zijn de kin deren overladen met tè moeilijke lie deren; een en tweestemmige koor zang, een canon, een paar aardig BBIESTOA&T 125 TÏ1.2IWF TEGEnOVER HET 5TADHUI5 Gezamenlijke B.B.-stafoefening Inderdaad, achter de schermen de zo in elkaar grijpende taak van Prachtig verlicht. \700Tx HET RAADHUIS aangeko- men, stelde de erewacht zich aan de overzijde van de Breeatraat op. Daarna had de ontvangst ten Raad- huize plaats door de president en de secretaris der regering met een „voor treffelijke aanspraak welke door Z.K.H. met „deelneming" aangehoord en „allerminzaamst" werd beant woord. KAPPERSWEDSTRIJD IN LEIDEN. Gisteravond hield de afdeling Lei den van de Technische Club van Dames- en Herenmodellen een slui tingsavond, waarbij met kam en schaar in een knip- en kapwedstrijd om eer en prijs werd gestreden. Vooraf zei de heer L. van Tonge ren, secretaris van de vereniging in een toespraak, dat het noodzakelijk is, dat meer kappers van de Techni sche Club lid worden. Hierna klonk nog slechts het ge luid van knippende scharen en de hoorbare stilte der concentratie. Voor herenmodellen stond het kampioenschap knippen op het spel; voor damesmodellen werd gevraagd naar een draagbaar dagkapsel. Na felle strijd werden met moeite als winnaars aangewezen: herenmodel len: 1. W. de Graaf (Leiden); 2. M. de Mol (Katwijk a. Zee). Damesmodellen: la Van Veen (Leimuiden); 2. Van Bellen (Oegst- geest); 3. Van der Horst (Alphen). PROF. MP.. CLEVERINGA VOORZITTER VAN DE STICHTING „ORANJEHOTEL". Prof. mr. R. P. Cleveringa, "hoog leraar te Leiden, zal het voorzitter schap van het bestuur der stichting ..Oranjehotel" op zich nemen. In deze functie volgt hjj drs. G. Bos, die over leden is, op. wordt gewerkt, voortdurend gewerkt om de Bescherming Burgerbevolking te maken tot wat zy moet zijn: een hechte organisatie, aie in tijden van nood en oorlogsgevaar paraat moet zijn om hulp te bieden waar zulks nodig en gewenst is. Achter de schermen! Vanaf de op richting van de B.B.. is er gewerkt. Gewerkt aan de interne opbouw van de organisatie om toch te zorgen, dat de B.B. beschikt over mensen, die dit hoogst noodzakelijke apparaat kun nen doen werken zoals net behoort, gewerkt ook om degenen, die zich bij aeze organisatie aansloten, te in strueren om deze taak naar behoren uit te voeren. Dat dit geen gemakkelijke taak is, werd ons duidelijk, toen gisteravond op het bureau Bescherming Bevol king A-kring Leiden aan de Lange- brug een gezamenlijke B.B.-stafoefe ning werd gehouden voor de Gewes telijke Staf, de Staf van de A-kr'ng Leiden en de Staf van de kring Zuid- Holland I (Katwijk). Het gold hier natuurlijk eer. napie ren oefening, maar die was zo intens van opzet, dat men haar de werke lijkheid zeer dicht nabij achtte. De leiding hierbij had de heer L. Langeveld, commandant over het Ge west B.B., omvattend de provincies Noord-Holland, Zuid-Holland en Utrecht. Door de Gewestelijke staf war, een schema ontworpen waarbij zich in het gewest verschillende rampen voordeden tengevolge van praats ge had hebbende of plaats hebbende luchtaanvallen. De oefening was zo natuurgetrouw dat tegelijk bij het binnenkomen van het bericht „Luchtalarm" de sirenes begonnen te loeien. Onmiddellijk kwamen verschillen de berichten binnen, welke in diver se vertrekken door de drie Staven, die aan de oefening deelnamen, moesten worden uitgewerkt. Daarna kwam men in samenspreking op het bureau van het hoofd B.Bi de heer S. W. Hagedoorn bijeen, waar de heer L. Langeveld, hoofd van de Gew. Staf, de verschillende reacties aan hoorde en aan beschouwingen onder wierp, hier goedkeurend, daar aan vullend optredend mede in verband met nadere hem door de Commissaris der Koningin gegeven instructies. Deze oefening liet zien, hoe de ver schillende diensten van dc A-kring Leiden ten aanzien van bepaalde voorkomende gevallen moeten op treden. Hierbij waren alle diensten ingeschakeld: de brandweer, de po litie, de G.G.D., de Opruimingsdienst en Reddingsdienst, de Hersteldien sten, de Vervoersdienst, de Dienst Sociale Verzorging cn de Afdeling Verbinding en Verkenning. Niemand die geen begrip heeft van hetgeen er nodig is in noodgevallen als bij deze oefening verondersteld, kan begrijpen wat er aan vastzit al hulpverlening op alle mogelijk ter rein naar behoren te doen vervullen. Alle hoofden van deze diensten wa ren vanzelfsprekend aanwezig, zij verstonden elkaar, zij toonden begrip te hebben voor hetgeen van hen ge vraagd wordt. We mogen zeggen, dat de oefening tot in details klopte. En als we daarbij zeigen, dat de A- kring Leiden hier op buitengewone wijze werd bijgestaan door de Kring Zuid-Holland I (commandant de heer Gerth van Wijk uit Katwijk), dan mogen we tevreden zijn over hetgeen we in de aanhef van dit bericht noemden: „het werken achter de schermen". Maar, dan willen we hieraan ook onmiddellijk vastknopen, dat het nut tig en noodzakelijk moge zijn, dat de Staven weten hoe hulp verleend moet worden, de uitvoering ervan kan toch niet van hen alleen komen. Daartoe is nodig een hechte organi satie, gebouwd door en steunend op een volledig bezet ploegenaantal, dat nog steeds niet compleet is. Daarom, gij die nog buiten de B.B. staat, sluit u aan, om de organisatie tot een goed sluitend geheel te maken. Dan al leen kan afdoende hulp in tijden van nood verleend worden. De oefening werd o.ra. ook bijge woond door mr. R. M. Gallas, van de Prov. Griffie van Zuid-Holland, die aan het slot van de avond er op wees, dat de B.B. inderdaad reden van be staan heeft en dat deze oefening ook bewees, hoe nodig dc onderlinge sa menwerking tussen de kringen is. Het is de Commissaris der Koningin in Zuid-Holland bekend, aldus mr. Gallas, dat het in Leiden goed gaat. met de B.B. Hij hoopt daarom ook, dat de demonstratie Vrijdag a.s. evengoed moge slagen, wanneer H.M. de Koningin aanwezig is. aanbesteding opruimen verdedigingswerken. Hedenmiddag vond in het Gemeen- landshuis te Leiden de aanbesteding plaats van het opruimen van alle door de directie aan te wijzen militaire verdedigingswerken en resten daar van in de zeewaterkerende duinregel van Rijnland tussen de rijksstrand- palen 57.800 en 71.600. Twee en twin tig Inschrijvingen kwamen binnen. De inschrijvers van laag tot hoog: B. Smallegange, Bloemendaal voor 235.000; C. N. v. d. Helm, Den Haag 238.700; A. Snetvangers, Apeldoorn 258-900; Enmos, Den Haag ƒ263.000; Barendregt, Den Haag 275.000; J. Pyl, Zuidland 281.000; J. M. San- som, Oegstgeest f 285.000; p. Har- denberg, Wemeldinge 291.000; P. H- Roosch, Rotterdam 294.000; P. C. de Rooy, Amsterdam 298.000; C. L. do Haan, Scheveningen f 298.200; Chr. Hoornick, Vlissingen 299.000; Schutte, Rotterdam f 304.000; Fa. J. Lekkerkerker, R'dam f 305.000; N.V. Struik, R'dam 305.000; A. de Waard, R'dam f 306.000; G. Koolhaag R'dam 310.000; J. G. Nelis, Haar lem 324.500; De Cycloop, Amster dam f 326.000; G. Kruk, Heilo 343.800; D. de Rooy, Badhoevodorp f 354.000 en Gebr. Verhaar, Lisse 355.000. bijzondere leerstoel in de koude-techniek te leiden. Bij Kon. Besluit van 29 April 1.1. is overeenkomstig art. 170 der Hoger- Onderwijswet de stichting „Leids Universiteitsfonds", gevestigd te Lei den, aangewezen als bevoegd om bij de faculteit der wis- cn natuurkunde aan de Rijksuniversiteit te Leiden een bijzondere leerstoel in de koude- techniek in te stellen. n.v. de leidsche courant. In de heden gehouden aandeelhou dersvergadering van de N.V. De Leidsche Courant werd de balans en verlies- en winstrekening goedge keurd en het dividend vastgesteld op 8 pet. (v.j. 7 pet.). KATWITK AAN DEN RIJN boefje gepakt Een 15-jarig boefje had kans ge zien om bij meerdere inwoners geld te bemachtigen. Zo had hij b.v. bij een benzinetankstation, tijdens de afwezigheid van de beheerder, zestig guldon meegenomen. Doordat hij zich heel erg royaal gedroeg, trok hij de aandacht van de politie die hem eens duchtig aan de tand voelde met ge volg, dat hij nu gratis logies heeft. Maar de buit was ongeveer opge maakt. nssE invaliden naar heilo. De Invaliden Bond van de Bollen streek heeft gisteren een bedevaart gemaakt naar Heilo met 300 deelne mers. De Hoogmis werd opgedragen door kapelaan C. v. Wel en in het Lof werd gepreekt door kapelaan H. Dürr uit Hiliegom. Na afloop werd een tochtje gemaakt naar het Kopje van Bloemendaal. Via Zandvoort keerde deze diensten volkomen verantwoord men om 7 uur huiswaarts. NAAR Haarlemmtrstr. 123, Lalden de speciaalzaak voor «He RELIGIEUSE ARTIKELEN VOORWERPEN Polshorloge (heren), halsketting, hoedenspeld, trouwring (gouden^, portemonnaie met inhoud, pantalon, vulpendop, vulpen, tasje (Kinder), hoes van paraplu, dop van benzine tank, alpinomuts, schoentje (kinder), muts, vulpotlood, sportriem (lede ren), huissleutel, bril en zonnebril in etui, gymnastiekschoen (wit), hand schoenen, sjaal, schoen (sandaal), steunzool (kinder), oorbel, bos sleu tels, autostep, portefeuille met inh., trechter met zeef, corsage, bril (kin- der), armbandje, spaarzegels (Natio naal Enkabé), muntbiljet, capuchon (van regenjas), etui (inhoud toilet artikelen), passerdoos, ring (gouden met steen), zakmesje, hoed (dames), rozenkrans, broche, horloge (dames), achterklap (van vrachtauto), ball pointpen, damesvest, bankbiljet (En gels), plastic zakje (inh. toiletartike len), rijwielhandpomp, zwembroek met handdoek, costuum (heren), Wetboek van Strafrecht, tondeuze, veilingkist (inhoud weegschaal en gewichten), tas (inh. vlees cn vet), zwemdiploma, schooletui met inhoud, spaarzegelkaart (Rijkspostsp.bank), overall. Terug te bekomen en inlichtingen te verkrijgen aan het Hoofdbureau van Politie, Zonneveldstraat 10 op Woensdag- en Zaterdagmiddag tus sen 14.00 en 16.00 uur. Telefonische inlichtingen kunnen niet worden verstrekt. oorgedragen speelliederen maken deel uit van het programma, waarop „van elk wat wils" bijeen gebracht maar waarvan 't religieuse lied zijn behoorlijk aandeel heeft gekregen Het meisjeskoor' ving aan met het lied „Dat wij ons ambt en plicht, o Heer", dat staande door de geheel volle Gehoorzaal werd beluisterd. Na het Lenteklokjes-koorlied werd nog even aan de ernst vastgehouden en dan zongen ze heel leuk, altijd zuiver en beschaafd een reeks van grappige, geestige en heel mooie kinderliedjes, met zorg uit de jeugd-zanglitteratuur opgezocht; oude wijsjes en meer mo derne muziek. De jongens doen voor hun kunstzusjes niet onder. Zij lieten wat oud-Nederlandse liederen horen; in Anderson's liedje kwamen zelfs moeilijke halve tonen voor; dan Mo zart's „Sluimer m'n Prinsje" met een goed klinkend wat schuchter solo- stemmetje. Ook een meisje met een mooi rein sopraangeluidje liet zich alleen horen in een wiegeliedje van Galesloot. Het „Klein Huisje" van Palcj-ose-Jacques is een juweeltje. En zo gaat 't maar door. 't Ia knap zoals de kinderen een p.p. maken. Zo ont- ontmoeten wij speel liedjes, de één al fleuriger dan de ander, met veel am bitie gespeeld, schalks, en met humor en toch zonder enige pretentie. Wat een groot beschavend werk wordt hier gepresteerd, hoeveel uren van arbeid! Er is veel vooruitgang te con stateren in keuze van programma en de wedergave er van- Met enthou siasme waarderen wij de begeleidin gen van Han Zirkzee, die met zo'n smaak elk detail belicht en de liedjes aaneenschakelt met kleur en fleur. Na zijn zware ziekte van verleden jaar heeft Zirkzee gisteren weer voor t eerst jn t' openbaar gespeeld. Als wij hem zeggen, dat hij" minstens zo mooi musiceert als voorheen, dan weet hij wat wjj bedoelen en wij verheugen ons dat hij „de Lente klokjes" weer heeft begeleid. Mejuf frouw Meijering werd met haar kin derkoren ruimschoot* bejubeld en dat verdiende zij. Veel mooie bloemen voor haar en haar kunstzinnige be geleider. J. KORTMANN. Agenda van Leiden WOENSDAG: St. Antoinus Clubhuis, van 4—6 u. Advieszitting Horeca-personeel. „In den Vergulden Turk", 8 uur, vergadering van de Raad van Be heer van Katholiek Socieal-Charita- tief Centrum. Burchtfestijn. 8 uur repetitie-avond voor de komst van H.M, de Koningin ?n Z.K.M. Prins Bernhard. Sociale Zaken, Steenschuur 21, half 8 tot half 9: zitting voorlichtings commissie prijzen en huren. DONDERDAG: Van 6 uur af bezoek H.M. de Ko ningin en Z.K.H. Prins Bernhard (voor beknopt programma zie elders in dit blad). 8 uur: Gebouw „Den Burcht" feest avond Kleinhandelaren, Aardappe len, Groenten en Fruit. VRIJDAG. Tot 1 uur n.m. bezoek H. M. dc Koningin en Z. K. H. Prins Bernhard (voor beknopt programma zie elders in dit biad). „De Harmonie", 8 uur ledenver gadering „St. Cnristoffel". „In den Vergulden Turk", Brce straat, 8 uur bijeenkomst Leidse Smalfilm Liga. Burchtfestijn, 8 uur „Leidse Dag". TENTOONSTELLINGEN Boerhaavezalen, 2—5 en 7—9 uur; Lustrumtentoonstelling Leids Kunst centrum (t.m. 30 Mei). Prentenkabinet, 2—5 uur: Het por tret in dc twintigste eeuw (t.m. 12 Juni). BIOSCOPEN; Casino ,Het lied ven Bernadette" (Alle leeftijden). Dagelijks 2.30. 6.45 en 9 uur. Zondag 3 uur, 6.30 en 9.15 uur. Lido „Het blazoen met Zwaard cn Roos" (14 jaar). Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor „Een prinses met vacantie" (18 jaar). Dagelijks 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 u. Rex „Stijd om het Heelal" (18 jaar). Dagelijks 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.43, 7.15 en 9.15. Donderdag: „All about Eve". Trianon „Onteerde meisjes" (18 jaar). Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. BURCHTFESTIJN. Burcht, half 3half 6 en half 8— 11 uur: Oud-Hollands Centrum met moderne attracties (t.m. 29 Mei). LICHTEN AAN, GORDIJNEN OPEN Nogmaals verzoekt het gemeente bestuur ons om allen, die ramen op de straatkant hebben in een van dc straten van de avondroutc van het Koninklijk Paar op Donderdag a.s. om zo veel mogelijk verlichting in de kamer te maken en de gordijnen te openen. DERDE AUTO. H. M. de Koningin en Z.K.H. Prins Bernhard zullen bij de intocht van Spanjaardsbrug tot Stadhuis in de vierde auto zitten; overigens nemen zij altijd in de derde auto plaats. VUURWERK. Men verzoekt ons mede tc delen, dat de toegang tot het vuurwerk op het Schuttersveld ter gelegenheid van het Koninklijk Bezoek gr; zal zijn.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 2