DUINSTREEK Gemeenteraad Rijnsaterwoude Communie-geschenken HUIBERS De melksanering raakt de klant in het hart, de melkboer in zijn port'monnaie Te velen wilden het onderste uit de kan hebben MENING GEVRAAGD I ZATERDAG 15 MEI 1954 DE LEIDSE COURANT rWKP-DF BI AD - HAI.INAJ De raad van Rijnsaterwoude kwam in openbare vergadering bijeen on der voorzitterschap van burgemeester J. A. Bakhuizen. Aanwezig alle le den. Schrijven van het Ministerie van O. K. en W. inzake de restauratie van toren en kerk. Besloten wordt om met de kerkvoogdij der Ned. Herv. Gemeente aan het architecten bureau Dekker en Van der Sterre op dracht te geven een restauratieplan te maken. De kosten zullen door de gemeente en door de Kerkvoogdij ieder voor 50 pet. betaald worden. De raad besluit op advies van B. en W. een stukje grond nabij de School straat te kopen, groot pl.m, 70 M2. voor 100.. De raad besluit om Ged. Staten te berichten en mede accoord te kun nen gaan, dat de wethouderswedden worden gebracht op ƒ325 per jaar voor elke wethouder. Schrijven van Ged. Staten waarbij medegedeeld wordt, dat de 4 wonin gen voor het contigent 1951'53 niet in vermindering zullen worden ge bracht op het riohtcontingent 1954 1956. Besloten wordt om de V.E.B.O. voor 1954 weder een garantie te verlenen van 2Yz cent per inwoner. Ook wordt een nieuwe legesveror. dendng vastgesteld. De tarieven voor kassenbouw zijn sterk verminderd. De bouwverordening wordt op en kele punten gewijzigd. Enkele besluiten tot wijziging der begroting worden nog vastgesteld. De raad besluit 50 pet. van de kos ten voor enkele borden van de Ver. v. Vr. Verkeer voor zijn rekening te nemen. De overige 50 pet. moet door de Middenstand betaald worden. ALPHEN AAN DEN RIJN Zilveren priesterfeest Pastoor J. G. J. Rutten te Neder- horst den Berg hoopt Dinsdag 25 Mei a.s. zijn zilveren priesterfeest te vie ren. Pastoor Rutten is een geboren Alphenaar (zijn ouders leidden het café-restaurant en hotelbedrijf aan de Stationsstraatthans café Zomer- zorg") en is een priesterzoon van de parochie van de H. Bonifacius. Pastoor Rutten werd 31 Aug. 1904 te Alphen aan den Rijn geboren. In 1918 ging hij naar het seminarie Ha- geveld en in 1924 naar Warmond. Op 25 Mei 1929 werd hij door wijlen Mgr. J. D. J. Aengenennt priester ge wijd. In Sept. 1929 kreeg de neomyst Rutten zijn eerste kapelaans-plaats. Het was Zwaag. Spoedig verhuisde hij in 1931 naar de nieuw ge stichte parochie in de nieuw-bouw van Rotterdam-Hillegersberg. Hier heeft hij lange tyd zijn priesterlijke arbeid mogen wijden aan de op- en uitbouw van deze mooie parochie. Na acht jaren, het was in 1939 werd hij kapelaan in de St. Willibrordus bui ten de Veste aan de Amsteldijk te Amsterdam. Deze parochie telde toen al ruim 16000 zielen! In zulk een pa rochie vond de ijverige priester Rut ten volop gelegenheid zijn krachten met grote zelfstandigheid te ont plooien. In Januari 1947 (wederom met Driekoningen) werd hij benoemd tot Rector van het Ziekenhuis de Mariastichting te Haarlem en tot Rector aan het noviciaat der Eerw. Zusters van Aerdenhout. Op Vigilie van Driekoningen van 1953 volgde zijn benoeming tot pas toor te Nederhorst denBerg, een möoi dorp langs de Vecht, bekend om zijn Processie Broederschap, welke dit jaar 75 jaar bestaat en op 19 en 20 Juni zijn jubileum-processie gaat houden naar Sittard. Woensdag 26 Mei wordt de jubila ris feestelijk in zijn parochie ontvan gen. Te 7.30 uur plechtig Lof. Don derdag, Hemelvaartsdag, te 10.15 uur plechtige Hoogmis. Te 3 uur feestlof waarna receptie. Omstreeks 5.30 uur vond op het punt, waar de nieuwe Provinciale weg nr. 7 aansluit op de Herenweg, een verkeersongeval plaats tussen de bromfietsrijder J. V. uit Hazers- woude en de motorrijder J. P. V. uit Ter Aar. De 'bromfietsrijder, die de heer A. J. uit Hazerswoude achterop zijn voertuig mee Het rijden, verzuimde bij het overgaan van de Provinciale weg op de Herenweg, ook te letten op het van links komend verkeer. De bestuurder van .de motor veron derstelde, dat hem voorrang zou wor den verleend, hetgeen niet gebeurde. Hoewel hij sterk remde, kon een - ernstige botsing niet worden voor komen. Het drietal werd tegen de grond gesmakt. De motor werd een vijftal meters over de weg gescho ven. De motorrijder bekwam won derwel geen letsel. De berijder van de bromfiets daarentegen klaagde over pijn in de rechtervoet en in de borststreek. Een dokter werd ge raadpleegd, doch deze kon geen ernstig letsel constateren. De beide voertuigen zijn vrij ernstig bescha digd. Zuster Gerarda (in de wereld Clasina van Egmond, Hedastraat 14 te Alphen aan den Rijn), in het klooster van de orde van Sint Joseph (Moederhuis Amersfoort) te Affer- den (L.) behaalde de hoofdakte (A) Fröbelonderwijzeres. Geboren: Jan, z. v. W. van der Schee en M. Dirckx; Wilhelmus, z. v. P. Reumerman en J. Giltjes; Wilhel- mina Petronella Jacoba Hendrika, d. v. H. Schaper en M. Vester; Corne lia Jannetje, d. v. J. Kulk en E. Stapper; Tineke, d. v. C. de Kleijn en G. Boosma; Bernhard, z. v. H. v. d. Meent en J. P. Ketel; Hendrika, d. v. R. Dolfing en J. M. van Eijk; Mar griet Ibé'e, d. v. W. W. Smitt en M. van der Meulen. Huwelijksaangiften: Nicolaas T. W. Karsemeiier, 29 jaar en Arieda den Hertog, 27 jaar; Wilhelmus A. Groe nendijk, 26 jaar en Martina W. Zoet, 19 jaar; Wouter de Graaf, 29 jaar en Christina G. Anker, 25 jaar; Hendrik Nader, 23 jaar en Maria C. A. Stra- ver, 23 jaar; Jacobus J. C. van Oos ten, 23 jaar en Damma J. Krotje, 23 jaar; Jacques A. van Schajik, 36 jaar en Dirkje S. van 't Wout, 34 jaar; Jo- f hannes N. Kok, 33 jaar en Wilhel- Jmina van Nierop, 31 jaar; Arie de Jong, 38 jaar en Hendricus H. van iden Bosch, 30 jaar. Huwelijken: Jacobus Mesman, 30 'ENS TILBURGSE SOLDAAT TIJD] SCHIETOEFENING NEERGESCHOTEN. Naar eerst thans is bekend gewor den is de soldaat A. A. H. van Hooff uit Tilburg in het St. Elisabeth-gast- huis te Arnhem overleden. Hij had Woensdag een schot in het onder lichaam gekregen, toen een pistool, waarmede een vaandrig demonstreer de tijdens een rustpauze bij schiet oefeningen op de Westerheide bij Harskamp, plotseling afging. Chirur gisch ingrijpen mocht niet meer ba ten. Soldaat Van Hoff behoorde tot de te Amsterdam gelegerde tweede com pagnie van het regiment intendance troepen. N.Z.HA .M.-DIENSTEN OP f KEUKENHOF. Nu de sluiting van Keukenhof is verschoven van 17 naar 27 Mei zullen de extra-diensten van de N.Z.H.V.M. in verband met deze tentoonstelling eveneens tot laatstgenoemde datum worden gehandhaafd. jaar en Clazina Maria Klein, 28 jr.; Harm Jan Prins, 21 jaar en Evertje de Heer, 21 jaar; Andries de Kleer, 23 jaar en Cornelia Wilhelmina Ver- hage, 22 jaar; Willem Reumerman, 21 jaar en Teuntje Boere, 18 jaar; Jacob de Leeuw, 30 jaar en Maria Heij, 24 jaar. Overleden: Janna F. Binnendijk, 73 aar, echtg. van J. A. Kool; Albert van Nood, 75 jaar. ALKEMADE De Zondagsdienst der huisart sen wordt a.s. Zondag waargenomen door dr. v. d. Bijl en dr. v. d. Werf. NAAR Haarlemmerstr. 123, Lsiden de speciaalzaak voor a Ie REIICIEUSE ARTIKELEN (Advertentie! MEISJE LIEP TEGEN AUTO. KATWIJK AAN DEN RIJN FLINKE BRAND. I Gisteren in de namiddag brak door De driejarige Car la van der Zan-1 nog niet opgehelderde oorzaak brand den, wonende aan de Wilhelmina-uit in een schuur van de heer P. de laan, stond voor haar ouderlijk huisVr. aan dè Valkenburgse weg no. 4. aan de kant van de weg, toen er uit de Gelukkig was aan de overzijde der rienting van De Zilk een luxe-atuo straat bij de graanhandelaar O. een naderde. Zij liep onverwacht op deze brandslang aanwezig, terwijl men er auto toe en kwam met haar hoofd j van de Groenteveiling al zeer spoedig tegen een der koplampen aan. Zij i bij was met een stel schuimblussers. werd ernstig gewond. Het kindje j Zodoende had men het vuur vrij werd het ouderlijk huis binnengedra gen. Achteraf bleken de verwondin gen mee te vallen. De bestuurder treft geen schuld. KATWIJK Wat de raad te verwerken krijgt. Het perceel Zuidstraat 45 van de heer A. Parlevliet is zodanig buiten de rooilijn gelegen, dat dit een be- lemmering vormt voor het verkeer, j K.VJ»' vergaderde in zijn nieuwe De heer Parlevliet wil dit gedeelte samenstelling. De functies werden verkopen aan de gemeente voor j als volgt verdeeld: F. C. Meüer Jz, f 2250— waartoe B. en W de raad v00rz._ Pi H_ Castenmiller, 2de voor- spoedig onder de knie, alhoewel het dak van het aangrenzende woonhuis reeds vlam vatte. In de aangrenzen de panden werd haastig meubilair en bij de winkelier v. d. B. koopwaar uit de huizen gehaald. Een troep pas serende militairen verleende hulp. De schuur is geheel afgebrand maar het aanwezige vee kon worden ge red. Bestuur KVP. Het bestuur dei- adviseren. Het overpad, dat vroeger leidde naar de Kwakelbrug, tussen het slachthuis en de eigendommen van de. Zuidelijke bewoners van dit overpad, is zonder dat deze het wist eigendom van de wed. van Leeuwen- Caspers. Het is altijd gebruikt als publieke grond en er ligt zelfs een gemeente-riool in. Deze oppervlakte, 140 M2 kunnen B. en W. nu kopen van 50.kosten van overdracht voor de gemeente. De schoeiing voor dit pad moet noodzakelijk vernieuwd ziiter; C. W. Caspers, secr.-penn., J. Fennes, 2e secr., Th. v. Schie, A. Oudshoorn, Sz. Winters, leden. LE1DSCHENDAM Subsidie voor polderbestuur. Daar het bestuur van ae onder Leid- schendam en Zoeterwoude ressorte rende Drooggemaakte Geer- en Klei ne Blar.kaartpoider ondanks de ho ge omslag en de extra-bijdrage van de gebruikers der landerijen niet in worden, weshalve B. en W. de raad staat is de noodzakelijke onderhouds- adviseren direct tot deze koop over te gaan. De gemeenschappelijke regeling voor hulpverlening bij brand dient gewijzigd te worden. B. en W. stel len voor hiertoe over te gaan. Dan is er een voorstel tot het bouwen van 1-00 woningen. Dit naar aanlei ding van een gedaan voorstel door W. Kulk en 7 andere leden in vori ge vergadering om door een verho ging op de gas- en electr. prijzen een kleine verhoging te leggen om met deze gelden de bouw in de vrije sector te bevorderen, hebben B. en W. thans een ander voorstel n.l. om het onrendabele gedeelte van deze woningen te bekostigen uit gelden welke de gemeente toevloeien uit het rentevoordeel van een aantal I geldleningen aangegaan ten behoe- ve der woningbouw. Dit rentevoor deel is voor '54 geschat op 21.776.94 I welk bedrag ieder jaar verkleint. I Het R.K. Kerk- en Schoolbestuur i vraagt medewerking voor de bouw van een nieuwe zevenklassige school j op een terrein achter de bestaande school, welke school al sinds enigen tijd veel te klein is, waardoor eën noodlokaal in gebruik moest worden genomen. Om reden de R.K. Kleu terschool veel te klein is, wil ge noemd bestuur de L.O.-school van de gemeente kopen om daardoor te voorzien in de ruimte van kleuter onderwijs. Nog enige redenen wor den genoemd, die deze aanvraag bil lijken, reden waarom B. en W. ad viseren aan dit verzoek te voldoen. Duivensport. De Rhijnraonders deden met oude duiven mee aan een wedvlucht van Quievrair, afstand 208 k.m. In concours 64 duiven. Ze I werden gelost te 12 uur. De eerst komende arriveerde te 15.35.32, ge middelde snelheid 949 meter per mi- I nuut. De uitslag was: 1. B. Pauw, 2, 3 A. Grimbergen, 4. Kr. Schaap, 5, I 16, P. Varkevisser, 6, 11, J. Heems- kerk, 7, 12, L. Noort, 8, 15 E. van I der Hooff, 9, 10 H. Hoek, 13. H. M. Tjebbes, 14. A. J. Hus. I Ouden van dagen. De rijtoer met de ouden van dagen is door de Commissie vastgesteld op Dinsdag 29 Juni. In de plaats van de heer Jac. Zuyderduyn, die bedankt had werd gekozen de heer D. de Koning, Achterkerkweg. De doktersdiensten worden Zondag a.s. voor zover het betreft de patiënten van H.H. doktoren J. Berg man, H. Hueting en E. van der Laan, Onderwerp werd te grondig afgeroomd Wij hadden geen vermoeden met onze melksaneringsvraag zoveel aan politiek verwante roerselen in onze lezers op te roepen. Melk leek ons nu niet bepaald het geëigende vocht om zo'n deining te veroorzaken. Veel meer hadden wij deze drukte verwacht over een vraag die een Schiedamse' levensbeschouwing zou raken. Niets van dat alles. Nederland schijnt het zeer belangrijk te vinden op wat voor wijze het de tijdelijke waarde van de koe voorgeschoteld krijgt. Aangezien onze vraag een mogelijkheid inhoudt om naar een sociaal-economisch gebied af te dwalen, wat builen het bestek van onze rubriek ligt, zullen we ons dit keer moeten beperken tot twee menin gen van lezers, die bevoegd moeten worden geacht, iets in de melk te kun nen brokkelen. Zij ontvangen ieder 3.50. Verder volstaan wij met het noe men van enige getallen. Van de twin tig inzendingen, die wij binnen kre gen bleken er vijf voor sanering te zijn. Tien stemden tegen en vijf in zenders namen een gematigde hou ding aan. Uit alle inzendingen kwam echter duidelijk naar voren, dat nie mand de melkhandelaar zijn positie als middelaar tussen de koe en de burgers misgunde. Drankbestrijding. De mening van onze vaste tegen- werker kunnen we echter met een gerust hart publiceren. De goede man blijkt er weer niets van begrepen te hebben. Woordenboekanalphabeet als hij is, heeft hij het saneren als oprui men inplaats van gezondmaken op gezocht en gelezen. In deze zin begrepen zou het mis schien van zelfcritiek getuigen als onze tegenwerker tot zelfsanering overging. Die dwarse rubriek moet wel haast het ongenoegen van iedereen op zijn hals gehaald hebben. Ik snap gewoonweg niet, hoe een redactie een dergelijke klap in het aangezicht van al haar weldenken de lezers duldt Nu wil men weer met alle ge weld de melk saneren. Maar waarom dan toch. Waarom moeten nu al die melk boeren brodeloos worden. Wat moeten we dan in hemels naam met al die koeien doen, wan neer de melk gesaneerd is. En hoe kan de drankbestrijding nog vruchtbaar werken, wanneer U in deze gehate kolommen de sug gestie doet om de melk van onze goede Nederlandse tafel te roven? en dat terwijl de gemeente Amsterdam al gevraagd heeft, of men toch een beet je zuinig wil zijn met het drinkwater! Al doende. Leerzaam is de mening van A. Slingerland, Noord 5, Zoeterwoude. (ƒ2.50). De melksanering is wat raar, Ik zag die zaken op hun kop, Maar ik kwam toch ook in Wassenaar, Dus stak ik daar mijn licht eens op. De melksanering loopt heel goed, Als iedereen zijn best maar doet. De melkboer vonden ze een flinke vent, Doch zijn ok spoedig aan 'n ander gewend. Nu hebben ze hun klanten In dezelfde straat, Je begrijpt, dat zo iets veel beter gaat. Vroeger „eerst hier dan daar" want! De koning was ook hier „De klant". Toch voert men het niet gemakkelijk door, Zelf ben ik er persoonliik ook niet voor. In ons land met steden, dornen, streken, Moet elk geval op zich zelf worden bekeken. Twaalf uur per dag. Verstandig en van veel inzicht ge tuigd de mening van A. J. W. Swa- nen, Kapteynstra t 7, Leiden. De laatste rijksdaalder van deze week is voor hem. gen de prijzen met sprongen om hoog en de lonen poogden gelijke tred te houden. De winstmarge der melkhandelaren handhaafden zich op „oorlog-speil", de kosten werden echter wel hoger en de belastingen drukten onnoemelijk zwaar. Verbe tering der winstmarge kon niet doorgevoerd werden, omdat melk een belangrijk vloksvoedsel was en nog is. Minister Mansholt adviseer de: „werkt efficiënter, houdt de kosten laag en verkrijgt daardoor een belangrijk volksvoedsel was en ontstond de sanering. Uit bittere noodzaak ging de melk handel tot deze maatregel over. In onze stad werkt een melkhandelaar gemiddeld 12 uur per dag, terwijl z'n vrouw in de winkel bedient, 's Avonds moet dan de winkel nog gedaan en de boeken bijgewerkt worden en dan is de dagtaak ten einde. Het gezin en het huiselijk leven heeft hieronder veel te lijden. Men staat overal alleen voor, de meesten kunnen zich financieel geen goede hulp permiteren. Alleen „saneren"' kan hier uitkomst brengen. De con sument zal wèl varen bij een goed op gezette sanering. Voor één uur 's middags wordt de melk thuis bezorgd. Een vers pro duct, dat niet urenlang door de stof fige stad is „geklost". De klant krijgt keuze uit twee of drie melkhandela ren, en met één dezer heren zal de huisvrouw zeker overweg kunnen. Gegronde klachten worden door een Sanerings-Commissie uiterst serieus behandeld. De klant blijft koning, want verhoogde omzet brengt de melkhandelaar bij een maandelijkse afrekening financieel voordeel. Laat de Leidse melkhandelaren de handen ineen slaan, saneert in Uw eigen belang en geeft ons een prima Toen de oorlog voorbij was, gin- product en een prettige bediening. Nog enkele weken en de tijd is weer gekomen, dat vele gezinslei- f ders, die overigens normaal door de wekker nauwelijks beroerd wor- X den, midden in de nacht met grote baggerlaarzen aan door het huis X daveren. Doel van dit middernachtelijk vertoon is dan een aantal ge- V vinde watervrienden, dat na een lange tijd van overigens gezonde y honger de gesloten vistijd allicht tot enig toehappen geneigd is. Het resultaat van deze bedrijvigheid is meestal slechts ruzie. Evenzo X gaat het met sportvrienden, de klaverjassers en kegelgenoten. Kortom y alom strijd om de vrije tijdsbesteding van echtvriend en vader. (De x vrijgezel op zijn slecht belichte paden te volgen, zou buiten de sfeer y van „Mening gevraagd" vallen). Onze vraag van deze week luidt nu: V y Inzendingen tot en met Dinsdag 25 Mei aan het bureau van ons blad. y y De meningen mogen ten hoogste uit 250 woorden bestaan. Op de f X, enveloppe „Mening gevraagd" vermelden. X y Bekroonde inzendingen worden dit keer met 6 geldprijzen beloond, y en wel 2 van 5.en 4 van 2.50. y werken van de polderwegen naar behoren uit te voeren, heeft het ge meentebestuur besloten aan het pol- derbestuur een subsidie toe te ken-i fiere tuinbouwschool alhier de diplo- NOORDWIJKERHOUT EERSTE GEDIPLOMEERDEN VAN LAGERE TUINBOUWSCHOOL. Voor de eerste maal had in de la nen van 250per jaar aangezien de gemeente in verband met het doorgaand verkeer belang heeft bij de goedo toestand van die wegen. Aan deze subsidie is de voorwaar de verbonden, dat het polderbestuur in de maand Januari van elk jaar een ma-uitreiking plaats. Voor het diploma kwamen in aan merking: L. P. Alkemade, NoorcfwijK; P. J. Beelen, Noordwij kerhout; J. M. van den Berg, Noordwijkerhout; H. J. Duivenvoorden, Noordwijkerhout; L G. van der Meer, Noordwijk; C. J. Otto, Noordwijk; J, W. Turenhout, overzicht geeft van de in het afgelo- rr.z-T" nen H»r verrichte werken aan be- I Noordwijkerhout; G. J. Warmerdam, «Lil £.,ïïn I Lisse; G. P. M. Warmerdam, Voor doe, de wegen en bruggen. hout; B. W. C. van Werkhoven, Paard op hol. Toen de heer O., Noordwijk; J. C. Willemse, Noord- wonende Veurse Achterweg, zijn Wykerhout; F. W. J. van der Zalm, paard en wagen op de Leidsekade Noordwijk aan Zee. had geparkeerd schrok het paard I KJV V bedevaart naar Heilo. - van een in de Vliet passerende bodt. ,De katholjeke arbeidersvrouwen zijn Het beest nam de benen slingerend gjsteren op bedevaart naar Heilo ge- angs de kade en botste tegen de s, 34 Leden van de KAV„ ver. bromfiets van de heer H. De wagen j gezojd van de geestelijk adviseur, ging over de 'iets heen, welke ge- j £ap Lemmers_ Donderdagmorgen om heel vermeld werd. ihalf negen vertrokken de dames per Nog een aanrijding. Op de I bus uit het dorp en na een voorspoe- Westvlietweg werd de bakfiets, be- dige tocht arriveerden zij ruim op stuurd door J. F. v. d. R. uit Voor burg, aangereden door de vracht auto bestuurd door R. J. B. eveneens uit Voorburg, die verzuimde voor tijd voor de plechtige H. Mis in de kapel. Behalve de Noord wij ker hout- se dames, waren er nog vele leden uit andere plaatsen van het bisdom rang te verlenen. De schade aan de.aanwezig zodat de grote kapel tot in bakfiets was belangrijk. Hoewel de I deuiterste hoeken was gevuld. Des auto zonder zich om het geval te rniddags woonden de dames een pi. bekommeren doorreed, zal de be-Lof m de kapel bij, luisterden zij stuurder toch ter verantwoording naar de preek van rector Kraakman geroepen worden, want het auto-1S® nummer is genoteerd. Schaakclub „Corbulo". Om het club-kampioenschap werden de vol gende wedstrijden gespeeld: Harm- senNoordijk 10, Hinkemkemper- Holtus 10, Paard ekoper—Lassche 01, AbenLeendertse Yi— Strampraadvan der Riet 01, Nieu- wenbroekWortel 01, Brandon— Hinkenkemper 10, Vreeburg— Noordijk 01, HoltusWortel Yi^-Yi en LasscheBrandon 10. NOORDWIJK Morgen zal te half tien in dé Dekenale kerk van St. Jeroen een Pontificale Hoogmis worden ópge* dragen door mgr. A. Konings S.M.A., Bisschop van Ketz (goudkust en Br. Togoland). Men wordt verzocht om bij het binnenkomen de hoofdingang van de kerk vrij te houden. De Zondagsdienst zal worden, waargenomen door dr. Goüdriaan. De Duinrandapotheek is geopend" van 11.301 uur en 4.305.3Ó üur,. Voor spoedgevallen doorlopend. "1: Gouden echtpaar. Het echtpaar" waargenomen door dr. H. Hueting, I J. Vegt en C. VegtLeeflang, - Sta-J Rijnstraat 33, Tel. 2102. De tandart-tionsplein 5 alhier zal op 26 MèT~a.s.'" sendienst door dr D. Eggink, Park- hun gouden huwelijksfeest herden - laan 8 tel. 2655. ken. Kwart over drie was de eigenlijke bedevaart ten einde en had men na tuurlijk naar huis terug kunnen gaan. Maar nu de dames er toch een maal een dag uit waren, gingen zij nog wat toeren door de omgeving van Schoorl en Bergen. In laatstge noemde plaats hebben de dames met hun g. a. heerlijk gedineerd en des avonds om 8 uur ging het zo langza merhand genietend van de prachtige omgeving, weer op Noordwijkerhout aan, waar het gezelschap moe. maar zeer voldaan en zeer tevreden over de organisatie van deze tocht, om streeks elf uur arriveerde. K.A.V. gaat Moederdag vieren."' Dinsdag 18 Mei gaan de K.A.V.-leden ;Moederdag vieren in de zaal van de gebrs. Brama. De bekende radio- spreekster, mevr. Clarenbeekvan Klaveren, zal een causerie houden met als onderwerp: „Rondom Moe der". Deze bijeenkomst, welke om kwart voor acht aanvangt, is toegan kelijk voor gehuwde dames, die (nog) geen lid zijn van de K-A.V. Wegens de hoge kosten aan deze avond' ver bonden, moet dit keer van de leden een bijdrage van f 0.25 per persoon worden gevraagd. De niet-leden be talen het dubbele, dus 0,50. SASSENHEIM Donderdag 20 Mei zal de nieuwe Don Bosco-school officieel worden geopend. Vrijdag 21 Mei wordt ze plechtig ingewijd. Voor ouders van leerlingen, oud leerlingen en andere belangstellen den bestaat er gelegenheid dit mooie gebouw, dat gelegen is aan de St. An- toniuslaan. te bezichtigen op Zondag 23 en 30 Mei van 3 tot 5 uur 's mid- OEGSTGEEST Herdenkingsbijeenkomst. De bijeenkomst, waarin herdacht wor den de militairen, die in de Mei-dagen van 1940 in deze omgeving gesneu veld zijn en hun laatste rustplaats vonden op de begraafplaats van de Groene Kerk, wordt a.s. .Zondagmid dag om half drie in genoemde kerk gehouden. Kransen worden gelegd op de Nederlandse en Engelse militaire graven. Deze bijeenkomst, die onder auspiciën van de Oranjevereniging staat, is voor ieder toegankelijk, mits vooraf een kaart (kosteloos) wordt afgehaald Nassaulaan 35. Morgenmiddag om half vier wordt een herdenkingsplechtigheid gehou den, uitgaande van de Herdenkings commissie Mei 1940 van het lie De pot infanterie te Leiden, bij het Mo nument bij het Haagse Schouw. Boerenleenbank. Onder voorzit terschap van de heer C. M. den Hollander hield de boerenleenbank haar alg. vergadering, die zeer goed was bezocht in café Knijnenburg. Bij de opening bracht de voorzit ter nog in herinnering het 40-jarig bestaan van de bank en deelde ver volgens mede, dat pastoor Looyaard door ambtsbezigheden verhinderd was de vergadering bij te wonen. De voorz. deelde vervolgens mede, dat de plannen tot aankoop en ver bouwing van het perceel, waar thans de Bank is gevestigd in vergevorder de staat van voorbereiding bevinden. Uit het financieel verslag van de kassier, de heer J. v. der Post noteer den we dat de omzet heeft bedra gen 20 millioen gulden. Aan spaargeld werd in 1953 inge legd 228.548 en het bedraagt thans ƒ641.076. De totale réserve is geste gen, tot 13.404 en de winst over 1953 zijnde 3.140 zal bij deze reserve wor den gevoegd. 15.600 werd aan rente van spaar gelden uitbetaald en ƒ4975 in lopen de rekening. Het bedrag van verstrekte voor schotten bedraagt ƒ704.630. Aan spaargeld werd terugbetaald ƒ171.481. Het aantal leden is tot 106 geste gen. Rente: spaargelden 2.64 pet. tot 3000, daarboven 2.5 pet. Deposito's met 1 jaar opzegging 2.75 pet. Rente in lopende rekening crediet 1 pet; debet: voor boeren en tuinders 4 pet. Buiten de landbouw 4.25 pet. De periodiek aftredende bestuursle den, de heren C. H. Juffermans en J. G. Juffermans, werden herkozen, alsook het aftredend lid van de raad van toezicht, de heer C. M. den Hol lander. Bij de rondvraag brak de heer v. d. Hulst een lans voor gemakkelijke credietverstrekking voor pas begin nende zakenmensen en tuinders. Do voorzitter gaf de verzekering, dat, zo mogelijk, de bank'haar medewer king niet zal onthouden. LISSE Verkeersongeval. Door een tot nog toe onbekende oorzaak kwam gisteravond de heer H. J. C. uit Lisse met zijn motor te vallen op de Ach terweg. Hij liep een (hersenschud ding op, brak een enkel en had voorts verschillende wonden aan 'het hofd. De dourijdstcr werd eveneens gewond, terwijl de wielrijdster B. haar pols brak. De artsen van Dijk en Duymaer v. Twist verleenden eerste hulp en lie ten de gewonden overbrengen naar het Academisch ziekenhuis te Lei den. De politie maakte van een en ander verbaal op. Buurtvereniging „Wilhelmina". De buurtvereniging „Wilhelmina" hield een f eestvergadering voor haar leden in „De Taveerne". Des mid dags werd een groot kinderfeest ge houden, waaraan ongeveer 300 kin deren deelnamen. Besloten werd met een ballonwedstrijd. Op het avondfeest werd door de eigen toneelclub een blijspel in 3 be drijven „Driemaal is scheepsrecht", opgevoerd. De opvoering van het stuk was vlot en er werd goed gespeeld. Met een kort dankwoord aan de spelers v/erd de avond besloten.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 7