CONCORDIA DUINSTREEK Openluchtspel door de jeugd bij bezoek van de koningin GEEN LEVEN ZONDER LEVENSVERZEKERING VAN r©i Toneelgroep van „St. Matthias" bracht een bezoek aan Ardooie 5INSDAG MEI 1954 DE LE1DSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 LEIDERDORP Hét belooft voor Leiderdorp op 20 Mei a.s. een historische dag te wor den. Die dag zal koningin Juliana een kort bezoek aan de gemeente meenten zal bezoeken. Als laatste gemeente geniet Leider dorp het voorrecht van een bezoek van pl.m. 25 minuten. Het gemeente bestuur met aan het hoofd burge meester van Diepeningeh heeft on middellijk plannen gemaakt om dit bezoek zo feestelijk mogelijk te doen verlopen. Een comité uit de burgerij bestaande uit de heren A. Kruide nier. voorz. D. P. Weljers, pennm., J. H. F. v. d. Berg, secr. en als leden W. F. Buitendijk M. A. v. Groenin gen. C. Hobo, G. W. J. Nieuwen- burg, H. D. v. Osnabrugge, E. J. Veldhuyzcn en P. Vervark zal de plannen uitwerken. Een voorlopig programma is reeds verschenen. De koninklijke stoet zal via de Brugge- straat het dorp binnenrijden en langs de Hoofdstraat, Eikenlaan, en Acacialaan zich naar het sportveld begeven, waar een symbolisch spel zal worden opgevoerd door de kin deren van de zesde klasse, die in middels reeds zijn opgeroepen om te oefenen. Via Schoolstraat, Kom van Aaivveg, Acacialaan, Berkekade en Van der Valk Boumanweg zal het koninklijk bezoek bij de Spanjaards- brug de gemeente weer verlaten. Hoewel prins Berhard de koningin zal vergezellen op deze reis ligt het in het voornemen van Prins Bernhard om deze tocht te benutten voor een bezoek aan enige industrieën. O.a. staat op het programa een bezoek aan de koperen buizenfabriek. Bij het Verlaten van de gemeente zal de prins zich echter weer bij de stoet voegen en gelijktijdig de reis voort zetten. Voor Leiderdorp zal het die dag de gehele dag feest zijn. Voor de kinderen zijn er diverse attracties zoals wedstrijden, tractatie, muziek, poppenkast enz. Des avonds zal het openluchtspel herhaald worden voor hen, die 's middags niet in de gele genheid waren het te gaan zien. Ook is er een muzikale rondgang door het dorp en muziek op de speelweide. Het comité rekent op aller medewer king om het feest te doen slagen. Geboren: Leonardus Maria z. van H. A. van der Klauw en M. J. van Goozen; Wilhelmus Frederikus z. van J. A. van der Kroft en T. C. Borst; Ariena d. van A. Roest en H. van Dam; Joanna d. van J. A. P. van Grieken en H. H. M. Kern; David Engeïbert Cornells z. van J. P. F. van Oudshoorn en C. Sébo; Johanna Cornelia Maria d. van J. Giezen en P. J. Kool; Maria Mieke d. van N. Overdijk en C. M. Ouwerkerk. Ondertrouwd: C. Cok 25 j. en A. Holwerda 25 j.; H. van Veen 28 j. en A. G. ten Hoope 30 j. Gehuwd: D. Verweij en E. van Westrienen. Koningin Juliana in Zoeterwoude Koningin Juliana zal te Zoeter woude omstreeks half 6 Donderdag middag aan de Hoge Rijndijk aan komen en by de potterij „Zaalberg" door de burgemeester, de heer H. J. J. M. Smeets, worden begroet. Nadat de heer Zaalberg aan H. M. zal zijn voorgesteld, wordt de potterij in wer king bezichtigd. Namens de gemeen te zal de Koningin een geschenk wor den aangeboden. Het bezoek zal 10 minuten duren, waarna H. M. zich over de Leiderdorpse brug naar de overzijde begeeft. HILLEGOM Bent U mijnheer Geluk? Op de bevrijdingsdag heeft het C. C.N.F. een nieuwe attractie bedacht. Er zullen des avonds vanaf hotel Sis termans twee muziekcorpsen ver trekken. Het ene éal opmarcheren naar de Brouwerlaan en postvatten bij het Concordia-terrein. Het andere gaat naar het Vosselaan-kwartier en zal postvatten bij de St. Bernardus- school. Als dan om 8.15 beide corp sen op hun plaats zijn aangekomen worden ergens 10 „vossen" losgela ten. Het zijn alle gewone heren, die zich van niemand onderscheiden. Zij hebben echter in hun zak een identi teitsbewijs van het C.C.N.F. en luiste ren naar de naam Geluk. Als iemand hun de vraag stelt: „Bent U meneer Geluk?" dan zijn ze verplicht daarop bevestigend te antwoorden en met een hun legitimatie te laten zien. Heeft men d« vos gevangen dan moet men h^m to spoedig mogelijk bren gen caar één van de twee punten watt de muziek in actie is. Wie de eerste „Vos" binnenbrengt krijgt een prijs van 15.Wie de meeste „Vossen" aanbrengt krijgt io._ extra. Als alle vossen binnen- zijn, dus 5 bij ieder verzamelpunt, dan moet het muziekcorps zich zo spoedig mogelijk naar hotel Sister mans begeven en die daar het eerste aankomt ontvangt nogmaals 15. Dit kan een prachtige jacht worden. Men doe zijn best. Bridge-club „De Bloembollen streek". Deze club is nog maar en kele weken oud. Toch telt zij reeds meer dan 100 leden. Zij wil ook mee doen aan goede werken en daarom is er op Zaterdag 15 Mei in „Treslong" een grote „dive" waarvan de op brengst geheel ten goede komt aan de kankerbestrijding. Zij, die er aan deel willen nemen, kunnen zich op geven bij de secretaris van genoemde club, de heer N. F. Telkamp. Stations weg 202, Hillegom, vóór 13 Mei en tevens opgeven of men wil spelen in de hoofdklasse, eerste of tweede klasse. KATWIJK AAN DEN RIJN Aquariumvereniging In De Ros kam vergaderde de Aquariumver. voor Katwijk en Omstr. onder lei ding van voorz. C. Gutter. In deze vergadering werd het bestuur als volgt samengesteld: C. Gutter te Katwijk aan den Rijn, voorz.; C. van der Plas, Katwijk aan Zee secretaris C. Visser, Valkenburg, penn. J. Zij- derveld, Katwijk aan den Rjjn, 2e voorz. en J. Slootweg Valkenburg alg. adjunct. Een voorlopige bespre king der Statuten had mede plaats. LEIDSCHENDAM EERSTE PRIJZEN VOOR „KLEIN ARTI". De nog slechts kort bestaande kin derkoren van de katholieke gemeng de zangvereniging „Arti et Chari- tati" hebben Zondag op het groot nationaal zangconcours voor R.K. Jeugdkoren een opmerkelijk succes weten te behalen. Op dit concours, uitgeschreven door de muziekschool „Sancta Maria", ressorterend onder de Lourdeskerk te Scheveningen is de zang door Sjef van der Eerden, Leo Smeets en J. Woerdeman ge waardeerd op samenzang, klankge halte, zuiverheid, uitspraak, rhyt- miek en nuancering. De Leidsendam- se zangertjes hebben met de 60 leden van het jongste koortje een eerste prijs in de vierde afdeling behaald terwijl de uit 70 deelnertiers bestaan de jeugdafdeling ook een eerste prijs verwierf in de derde afdeling. De zilveren brandspuit. Zoals wij reeds meldden zal de plataselyke brandweer op 8 dezer haar zilveren bestaan herdenken. Tegelijk met de brandweer-commandant zijn dan me de 25 jaar aan de brandweer verbon den de heren H. van Kampen, D. Groenewegen, A. Massaar, J. Haagen én C. van Zwjeten. Reeds in 1939 werd de heer van Wijk hoofd van de brandweer ressorterend onder de luchtbescherming. Uit het verleden dateert een handbrandspuit, welke nog steeds in ere wordt gehouden, vooral door de Delftse studenten. Vele branden zijn in de afgelopen jaren door de brandweer bedwongen. De laatste grote brand was die van het Café „De Rode Molen". Als hulp van de handbrandspuit kwam al spoedig een T-Ford hand brandspuit in gebruik, welke werd opgevolgd door een Opel-spuit. Deze werd in 1D44 door de Duitsers gevor derd. Sedert 1947 beschikt de ge meente over een Dodge-brandspuit met een capaciteit van 2700 liter wa ter per minuut. Op 8 deZér des middags zullen 13 brandweercorpsen in BB-verband van de Kring Zuid-Holland I onder leiding van de heer Z. Boven defi leren voor burgemeester H. Banning, waarna deze corpsen op de Vlietweg tussen viaduct en Delftsekade de monstraties zullen geven. Op 15 en 16 dezer zal het jubilerend brand weercorps een trip maken naar Bel gië. LISSE K.A.J. In het K.A.B.-gebouw had Zondagavond en Maandagavond de donateursuitvoering plaats van de K.AJ. De heer P. van der Zwet dankte de donateurs voor hun daadwerkelijke financiële steun voor het K.A.J.- werk. Hij vertrouwde er op, dat de donateurs steeds hun onmisbare steun zouden blijven geven. Hierna werd opgevoerd een toneel spel in 3 bedrijven door Robert Sau- dek „De Distel". De rollen werden voortreffelijk gespeeld. Aan de -spe lers werd na elk bedrijf een welver diend applaus gebracht. NOORD WIJK Kath. Middenstands vereniging. Gisteravond kwam do Kath. Midden standsvereniging in een bijzondere vergadering bijeen in Het Hof van Holland. Deze buitengewone verga dering in het gesloten seizoen vond zijn oorzaak in het bedanken van de voorz., de heer L. Th. Alkemade en I een spoedeisende bespreking over i deelname van de middenstand aan de Stichting V.V.V. Noordwijk. In de I vacature door het bedanken van de Iheer Alkemade werd voorzien door de verkiezing van de heer Timmer mans, terwijl als voorzitter werd ge kozen de heer M. C. J. Sedelaar. De g adv. kap. Mussert installeerde hierna met een kernachtig woordje de nieuwe voorzitter. De heer Sede laar dankte de vergadering voor het vertrouwen in hem gesteld en hoop te dat hij in de toekomst zou kunnen bewijzen deze functie te kunnen ver vullen. Hierna richtte spr. zich tot de scheidende voorzitter, de heer Al kemade, in wien hij had leren ken nen een oprecht mens, die steeds op de bres stond voor de middenstands- belangen. Aan mevr. Alkemade wer den bloemen aangeboden. Zichtbaar getroffen dankte de heer Alkemade voor de vriendelijke woor den tot hem gericht. Het punt deelname aan de Stich ting V.V.V. ontlokte na de heldere inleiding van de voorz. een langdu rige discussie. Algemeen was men het er over eens dat deelname van de middenstand aan deze Stichting noodzakelijk was, doch dat dit moest geschieden op basis van vrijwillige financiële bijdrage van de leden. Be sloten werd, dat de Kath. Midden stand in de Middenstand Centrale hierop ten sterkste zou aandringen Onder mededeling dat de Kath. mid denstanders een vrijwillige bijdrage van 5,per lid voor 1954 garan deerde. In de rondvraag werd nog geïnfor meerd naar een eventuele Braderie in het seizoen, waarop één der leden van het Middenstands actiecomité mededeelde, dat hieraan gewerkt wordt. Hij noemde de datum van 11— 14 Augustus a.s. NOORD WIJKERHOUT H. Mis volgens Oosterse Ritus. De Meimaand is voor de St. Victor- parochie geheel gesteld in het teken van het meeleven met onze vervolg de geloofsgenoten over de gehele we reld. Op de eerste en tweede Mei is in dit kader bijzondere aandacht ge schonken aan de slachtoffers dei- kerkvervolging in het Oosten en wel Zaterdagavond door een lezing met lichtbeelden over het ontstaan van het Christendom in Rusland en over uitingen van dit christendom in klooster- en kerkenbouw en in de ikonenkunst, zulks als inleiding op de liturgische plechtigheid volgens de Byzantijns-Slavisehe Ritus op Zondag. Zondagmorgen om kwart voor elf droegen de paters Hicheaa en Gabriël O.F.M. Cap. de H. Mis op volgens de Byzantijns-Slavische Ritus. Voor deze gelegenheid was het Hoogaltaar geheel afgeschermd met gordijnen. Vóór deze gordijnen was in het priesterkoor op een verhoging- een klein altaar opgesteld. Achter dit altaar hing een Byzantijns kruis en een ikoon van de H. Maagd. Vóór op het priesterkoor hingen Russische ikonen van Christus en Maria. Pastoor Brink hield, toen de pries ter met de acolythen en het gemeng de koor in processie de kerk waren binnengeschreden, een korte inlei ding. OEGSTGEEST VRUHEIDS-BRADERIE. Nog slechts een paar dagen en de Vrijheidsbraderie zal worden ge opend. Alle deelnemers, 53 in getal, zijn bezig de laatste voorbereidingen te treffen. De Oegstgeester Midden stand zet wederom zijn beste beentje voor en wanneer het weer wat wil medewerken zullen ongetwijfeld de Oegstgeester winkelstraten te klein blijken te zijn. Ongeveer om twee uur zal de eer ste burger van Oegstgeest door het comité van zijn woning worden af gehaald en zal worden gereden naar de hoek GeverBstraat—Kempenaer- straat waar burgemeester du Boeuff de Vrijheids vlag zal hijsen. Daarna wordt een rijtoer gemaakt langs de winkelstraten, 's Middags zal ook het „Glippertje" weer rijden en bij de diverse stands zal men vele attracties aantreffen. Van twee tot vijf uur kan de jeugd genieten van gratis poppenkastvoor stellingen op het parkeerterrein te genover Beukenhof. Verder zullen muzikanten in na tionale klederdracht op verschillen de plaatsen in de gemeend optreden. Deze Vrijheidsbraderie zal onge twijfeld wederom in herinnering brengen de vreugde van de 5e Mei 1945. De viering van deze dag zal stellig spontaan zijn. RITNSBURG Groenteveiling Aan hét jaar verslag van de Rijnsburgse Groente- veilingsvereniging ontlenen we, dat j in 1953 in totaal is geveild voor een i bedrag van 1.163.552.een bedrag dat nog niet werd bereikt tot heden, j Het boekjaar der vereniging zal I voortaan lopen van 1 November tot 131 October. In 1953 was Duitsland i de grootste afnemer van de export producten. VOORSCHOTEN Nieuw S. V. L. V.-bestuur. Op de ledenvergadering van SVLV (afd. voétbal) zijn, in plaats van de aftre denden 8 nieuwe bestuursleden ge kozen. Het bestuur is thans als volgt samengesteld: L. J. van Aken (waar nemend voorzitter), V. Klaassen (vice voorzitterH. Vogelezang (secreta ris), P. Steyn (penningmeester), P. van Noort (2e secretaris), P. van Bo- heemen en J. Niersman (terrein-com missarissen), C. v. d. Bos (namens de elftal-commissie), P. Karremans (als hoofdjeugdleider). Laatstgenoemde had ook reeds zit ting in het vorige bestuur. De verdeling der functies, welke achter de namen van de bestuursle den zijn vermeld, heeft plaats gehad op de bestuursvergadering van 28 April. Op de eerstvolgende ledenvergade ring zal uit dit 'bestuur door de leden een definitieve voorzitter worden ge kozen. WASSENAAR Koninginnefcesten. Met sport en spel heeft de Wassenaarse jeugd de Koninginnedag gevierd, terwijl hon derden ouders zich als toeschouwers vermaakten. De oudere schooljeugd, van de Ulo scholen, de Huishoudscholen en het Rijnlands Lyceum kwam bijeen op het schoolsportveldencomplex aan de Prinsenweg voor onderlinge sport wedstrijden. Er werd o.m. een voet- beltoumooi gehouden om een wissel- beker. In de finale streden de elftal len van het Rijnlands Lyceum en van de R.K. Uloschool om deze tro- phee. Strafschoppen moesten tenslot te de beslissing brengen; de R.K. Uloschool kreeg de beker, Twee andere wisselbekers, resp. voor de estafetteloop voor jongens en meisjes werden door beide teams van de Chr Uloschool gewonnen. Een hardloopwedstrijd over 80 meter voor meisjes werd gewonnen door J. Bak kers, van het Rijnlands Lyceum. Bij de jongens, die 100 meter hard liepen zegevierde Th. Bremer, eveneens van het Lyceum. Het balwerpen voor meisjes werd gewonnen door A. van Wissen, van de R.K. Uloschool, het balwerpen voor jongens door R. Kloek, van de Chr. Uloschool. 's Middags werden op hetzelfde terrein nogmaals sportwedstrijden gehouden, nu voor leerlingen van de lagere scholen. Ook hier vormden drie wisselbekers en enkele persoon lijke prijzen de inzet. De wisselbeker voor de'voetbal werd gewonnen door de St. Jan Baptistschool, na een 4—3 zege op de Openbare School aan de Bloemcamplaan. De beker voor de meisjes-estafette ging naar de Open bare School Bloemcamplaan, die voor de jongens-estafette naar de St. Wil- librordusschool in de van Heecke- renstraat. Het hardlopen over 60 meter voor meisjes werd gewonnen door A. Kraan, van de Chr. school Heer en- weg, het hardlopen voor jongens door Wim Jaarsma, van de Openbare school Bloemcamplaan.' Kort na het middaguur werd in het Kerkehout gestart voor een puzzlerit voor fietsers boven 13 jaar. De prijs winnaars waren: 1. Jac. Voorham, 2. A. Cats, 3. A. Telling, 4. M. Knljnen- burg, 5. Rudi Faassen. „Stella Marls" zong „Der Messias". Het was gisteravond niet de eerste keer, dat dc R.K. Oratorium veren i- ging „Stella Maris" een uitvoering gaf van een groot meesterwerk, en het was ook niet de eerste maal, dat deze opvoering een groot succes werd. De volle zaal heeft intens genoten van de wijze, waarop het koor, met medewerking van solisten en van een klein orkestje van 4 strijkers, 2 bla zers en een pianist Handels Orato rium „Der Messias" ten gehore ge bracht. De maandenlange voorberei ding onder de bezielende leiding van de heer Q. H. J. Calis werd op deze wijze wel bijzonder beloond. De ko ren uit dit prachtige werk, werden verrassend goed gezongen. De samen werking met de solisten van wie vooral de sopraan Elisabeth Stolten- hof opviel liet niets, die met het orkestje slechts weinig te wensen over. De altpartij werd gezongen door Rijkje Wollehwinkel, die reeds eer der met het koor optrad, de tenor- soli door Wim Bruning en de bas partij door Joop van den Andel. De Coöp. Levensverzekering-Maatschappij u.a. HOOFDKANTOOR: UTRECHT TEL 1659T (3 LIJNEN) UITERST LAGE PREMIEN AANDEEL IN DE WINST (Advertentie). pianobegeleiding werd verzorgd door L. van Wijngaarden. Stella Maris heeft aan de reeks successen van de laatste jaren weer een nieuwe toegevoegd en nogmaals het bewijs geleverd van wat er te bereiken valt, wanneer een groep mensen, onder bezielende leiding met veel enthousiasme zich toelegt op de beoefening van de kunst. Openluchtspel op Bevrijdingsavond. Op de avond van Bevrijdingsdag, 5 Mei, zal op het landgoed „Raap horst", dat voor dit doel gaarne be schikbaar werd gesteld door H.K.H. Prinses Wllhelmina, het openlucht spel „Vorstin des Volks", geschre ven door Mr. Jan Derks, worden op gevoerd door leden van Wassenaarse toneelverenigingen, onder regie van Jos Molenkamp. Deze openlucht-to neelvoorstelling in het prachtige Raaphorst, dat zich voor dit doel zo bijzonder leent, belooft een grootse gebeurtenis te worden. Door de to neel-amateurs, die voor deze opvoe ring door de diverse verenigingen werden afgestaan, i3 maandenlang onder bekwame leiding hard gewerkt en gestudeerd, om een zo goed mo gelijk resultaat te bereiken. Extra busdienst naar openlucht spel. Naar wij vernemen zal de NZHVM morgenavond, ter gelegen heid van de opvoering van het open luchtspel op het landgoed „Raap horst" een extra busdienst inleggen tussen Duinrell en het toegangshek tot Raaphorst aan de Papeweg. De bussen vertrekken om 7 uur en om half 8 's avonds van Duinrell en zul len de tussengelegen haltes aandoen. Om 11 uur 's avonds, na afloop van het spel, rijden de bussen dezelfde weg terug. Warmonders naar België Een muisstil publiek tijdens het spel en een ovationeel applaus na af loop, waren het bewijs, dat de afde ling toneel van „St. Matthias" in Ardwooie (West-Vlaanderen) een goede buert had gemaakt met de op voering van „Suuskc Perdaems". Bij aankomst in Ardooie werd de Warmondse toneelgroep hartelijk verwelkomd door de heer Marcel Secru, voorzitter van „Doe Om Wel", waarbij hij de Warmonders opnieuw bedankt voor de prettige dagen, die „Doe Om Wel" in Warmond mocht beleven. Zijn vereniging en de gast heren zouden trachten ook zo'n pret tige indruk te geven. Na afloop van de voorstelling bracht hij hulde aan regisseur en spe lers voor de prachtige opvoering en bood als herinnering een kleedje aan van Brussels kant, voorstellende het wapen van Ardooie. De heer van Elburg dankte voor al de vriendelijke woorden en sprak de wens uit, dat het niet bij deze uit wisseling zou blijven. De volgende morgen werd „St. Mat thias" officieel op het gemeentehuis ontvangen door de burgemeester en werd er ere-wijn rondgediend. j Direct daarop werd een bezoek ge bracht aan de weverijen van de fa. Boe sijn, alwaar niet minder dap 632 j weefgetouwen in gebruik zijn. Na deze interessante excursie werd door „Doe Om Wel" een diner aangebo- j den in het huis van Öudstrijders. Ook hier werden vriendelijke woor den over en weer gewisseld. Vlaam se en Warmondse moppen, voor drachten en liedjes verhoogden de gezellige sfeer. Later in de middag werd onder leiding van burgemeester I Secry een 'bezoek gebracht aan Brugge, waar elke kerk een museum is en elk bouwwerk een kunstge wrocht. O.a. werd een bezoek ge bracht aan de Gothische zaal van net gemeentehuis en aan de H. Bloedka- pel. Nog onder de indruk van deze historische schoonheden werd op echt Vlaamse en hartelijke wijze af scheid genomen van de toneelvrien den uit Ardooie en werd de lange terugtocht naar Warmond aanvaard. Het toneelgezelschap heeft onge twijfeld niet alleen een prettige, doch ook een leerzame tocht gehad. Brandweerwedstrijden. De Pro vinciale Brandweerwedstrijden zul len dit jaar in deze gemeente wor den gehouden en wel op 22 en 29 Mei a.s. Wedstrijdleider zal zijn de heer A. Nauta uit Den Haagè De wed strijden vangen aan om half twee en worden gehouden op de Herenwega nabij het sportterrein „Oveibos". Er nemen in totaal 34 brandweercorp sen deel. Hengelsportvereniging „De Leede" Op 5 Juni a.s. houdt de vereni ging een grote viswedstrijd ten ba te van de uitgaansdag van de Ouden van dagen. Daar dit een lustrum wedstrijd is, heeft het bestuur een feestelijk tintje aan het ceremonieel willen geven. Naast het beschikbaar stellen van een wisselbeker die 3x achtereen of 5x in totaal gewonnen moet worden, wil zij eigendom blij ven, zullen de vissers met muziek door het dorp gaan, ieder achter z(jn of haar eigen vaandel, vlag of ba nier. Tijdens de viswedstrijd zal er worden gevist op maatvis en op stuks. Minstens 60 prijzen zijn be schikbaar gesteld. Marktberichten LEIDEN, 4 Mei. Vette varkens. Aanvoer 285 vette varkens. Prijzen: zware 1.88—1.89, lichte 1.S2—1.86, slagersvarkens 1.881.90, zeugen 1.601.75 per kg. levend gewicht. Handel goed. 22 nuchtere kalveren 3545 per stuk, 1.001.15 per kg. levend gewicht. BODEGRAVEN, 4 Mei. Kaas. Aanvoer 31 partijen. Prijzen: le soort 1.95—2.10, 2e soort 1.85—1.94 per kg. Handel kalm. ROTTERDAM, 4 Mei. Vee. Aan voer 4972 (6743) stuks tot-aal, waar van 2600 vette koeien, 1427 (638) gebruikSVee, 130 vette kalveren, 249 ,167) graskalveren, 1855 nuchtere kalveren, 116 varkens, 183 biggen, 164 paarden, 8. veulens, 77 schapen, 134 weide-zuiglammeren, en 29 bokken of geiten. Prijzen: Vette koeien 2.75 —2.95, 2.55—2.75, 2.10—2.40, vette kalveren 2.452.55, 2.252.35, 1.902.10 per kg. levend gewicht; graskalveren 440340240, nuch- I tere kalveren 494438, biggen j 705040 per stuk, slachtpaarden 2.00—1.90—1.80 per kg. levend ge- Uvicht; schapen 140115100, lam- I meren 403530, kalfkoeien en melkkoeien 1125940780, vare koeien 775675575; vaarzen 850 —700—575, pinken 580—4)80—370 per stuk. Vette koeien aanvoer kor ter, handel redelijk, prijzen iets stij ver, prima's boven notering; vette kalveren aanvoer tamelijk, handel le vendig, ruim prijshoudend; graskal veren aanvoer minder, handel tame lijk, prijzen onveranderd; nuchtere kalveren aanvoer minder, handel goed prijzen stabiel, biggen aanvoer iets kleiner, handel stil, prijzen als vorige week, slachtpaarden aanvoer even korter, handel stroef, niet geheel prijshoudend., schapen aanvoer iets minder, handel levendig, prijzen on veranderd; weidelammeren aanvoer gewoon, handel goed, prijzen onver anderd; kalf- en melkkoeien aanvoer als vorige week, handel iets levendl ger, prijzen constant; varekoeien aan- voer iets minder, handel goed, ruim prijshoudend; vaarzen en pinken aan voer gewoon, handel redelijk, prij zen onveranderd; t.b.c.-vrij aanvoer kleiner, handel levendig, prijzen vooral niet hoger. ROELOFARENDSVEEN, 3 Mei Groente. Aardbeien 1.151.30, idem afw. 0.551.00 per doosje, Kropsla A 1524, idem B f 7- rabanber 26 ptr 100, stoofsla 1.65 per kist. Bloemen. Tulpen: White Sail 32'59 cent, Kleurenpracht 4573 ct, Rosa van Lima 7082 cent, Rose Copland 0.661.05, Zenober 6279 cent, Bartigon 0.751.06, Queen of the Night 0.72—1.05, Reinland 80— 90 cent, Elisabeth 0.891.20, Hille- ;arde 0.68—1.00, Kansas 0.72— .05, W. Copland 70—90 cent, Albino 0.72—1.00, W. Pitt 70—85 cent, Volle grond tulpen 3079 cent, Parkiet tulpen 0.90—1.50, Dubbele tulpen 3862 'cent. Narcissen 1533 cent, Anemonen 3049 cent, Dhoronicum 2635 cent, Lathyrus 0.751.10, Irisen 0.901,15, Hortensia's 1.00 2.30, Anjers 15—36 cent, Freesia's 35—75 cent. TER AAR, 3 Mei. Groente. Witlof I 6366 cent, Idem II 47 cent. spinazie 3449 cent, andijvie 7281 cent, postelein 5968 cent, prei 19 21 cent, waspeen 19—32 cent, aard appelen 9—10 cent, snijbonen 2.50— 3.10, peulen 2.80—3.50, rabarber 26 31 cent, sjalotten 43 cent, uien 8— 10 cent alles per kg., sla A 18—26 ct., idem B 12—18 cent, idem C.5—11 ct.. bloemkool A .5886 cent, idem B 36 57 cent, idem C 21—33 cent, idem stek 171)8 cent alles per stuk, stoof sla 1.403.00 per kist, selderij 20 21 cent per bos. VINKE VEEN, 3 Mei. Groente. spinazie 1838 cent, stoofsla 5564 cent, postelein 5765 cent, waspeen 3336 cent, prei 1410 cent, rabar ber 19—25 cent, kroten 7 cent per kg bloemkool 3176 cent en sla 931 cent per stuk, radijs 612 cent en selderij 24 cent per bos. Amsterdamse Effectenbeurs Noteringen 3 Mei. Ned. '53 (3/) 103 1/4 Ned. '51 3 Y2 102 3/4B Ned. '53 3 3/4 102 1/2 Ned. "48 3 1/4 98 7/10 Ned. '47 3'.; 3 98 3'4 Ned.' 54 3 1/4 98 15/16 ACTIEVE AANDELEN. A.K.U211 1/4 Philips 294 1/2 Unilever 298 5/8 Wilton Feyenoord186 12 Biliton 2de r 230 Kon. Olie 467 1/2 Amst. Rubber 97 5/8 Holl. Amer. lijn143 1/2 Kon. Ned. Stoomb131 Ned. Bcheepv. Unic 133 H.V.A126 7/8 Java Cult57 3/4 Deli Mijen (Ver.) 112 3/4 Scnembah 93 1 '4 *2* Anco. Permanenten. compleet 12.50. 10. I 7.50. Krulpermanent 4.50, Vroegtijdig bespre ken gewenst. Woensdag 5 Mei na 12.30 gesloten. Da- mameskapsalon „Anco" ThorbeCkestraat 58, boven. Tel. 3131(3. Leiden. 2520 *2* Crème stenen slakom met fraai gekleurd décor, compleet met mooie elastic slalepel cm vork, samen 1.29. Alleen met adver tentie. Geldig tot 9 Mei. I. V. A., Haarlemmerstraat 48, Nova, Noordeinde 43, Leiden. "ff „Rosine" geeft de hoog ste prijs voor goud, zilver en juwelen. Grote keuze in verlovingsringen, gou den, zilveren en verzilver de artikelen. Het adres vuor alle reparaties en uur werken. Steenstraat no. 16. Tel. 26854. *2* 9 Mei Moederdag! Eier- stel compleet 98 ct. Prach tige kwaliteit plastic, be staande uit 6 eierdopjes, zoutstrooier en onderzet- blaadje. Alleen met adver tentie. Geldig tot 9 Mei. I.V.A.. Haarlemmerstr. 48. Nova," Noordeinde 43. Lei den. 3T Jongedame vraagt ge meubileerde zit-slaapka- mer te huur zonder pen sion. Br. onder no. 2525 bu reau van dit blad.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 3