Leiden werd heden verrijkt met Katholieke Technische school Het gebouw blijkt echter nu reeds bijna te klein Groeiende belangstelling voor vette varkensmarkt op Dinsdag Terrein in erfpacht aan Leidse Duinwatermaatschappij GEVESTIGDE EN VERTROKKEN PERSONEN IN EN UIT IFIDEN Jaapje Klerk is verdronken DINSDAG 4 MEI 1954 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 2 1 DE R.K. TECHNISCHE SCHOOL „DON BOSCO", die wegens ge brek aan schoolruimte nog tijdens de bouw In gebruik moest worden ge steld, is hedenmorgen door de in specteur voor Nijverheids Onderwijs, de heer J. P. J. van den Bergh na mens de minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen officieel geopend. Vóór de opening zou plaats hebben, begaven de genodigden zich naar buiten, waar in de prachtig aange legde voortuin van de school, met de ontplooiing van de vaderlandse vlag door de burgemeester jhr. mr. F. H. van Kinschot en het zingen van het Wilhelmus, naar buiten werd gctüigd van de grote vreugde over deze aanwinst voor Katholiek Leiden en het nijverheidsonderwijs. Onder de genodigden merkten wij op: de inspecteur voor het N.O., de heer J. P. J. van den Bergh, namens het ministerie van O. K. en W.; de burgemeester van Leiden jhr mr F. H. van Kinschot; de wethouders: A. J. Jongeleen, S. Menken en C. J. van Schaik; deken A. M. Jansen; de ken D. Bont van Zoeterwoude, die de eerste steen voor de school w legd heeft; pastoor Th. M. Beukers; pastoor dr. W. A. Schmitz, O.F.M., rector Geurts directeur van het R.K. Lyceum, pastoor N. Lohuis O.F.M., als voorzitter van het bestuur der R.K. Vakschool v. Meisjes, mr dr P. G. Knibbe, namens de K. v. K.; ir D. Boogerd, directeur van Gemeente werken; raadsleden; afgevaardigden van alle Leidse R.K. Vak- en stands organisaties; de irecteur en be stuursleden van de ambachtsschool Haagv/eg; de heer A. v. d. Hoogt, dir. M.S.G.; het R.K. Schoolbestuur en vele andere kerkelijke en wereld lijke autoriteiten. Nu reeds te klein. In de aula richtte de directeur van de school, de heer J. B. L. Bayens het woord tot de aanwezigen. Spr. memoreerde de jaren van dikwijls uiterst moeilijk voorbereidend werk, die aan deze opening vooraf zijn ge gaan. Hoe noodzakelijk deze techni sche school was wordt, aldus spreker, duidelijk bewezen door het tekort aan plaatsruimte, dat zich reeds nu, ter wijl de verschillende bouwdetails nog afgewerkt moeten worden, laat ge voelen. Vervolgens wees de heer Bayens op de uitstekende samen- werking tussen het bestuur en de architect ir. J. v. d. Laan. Deze droeg vervolgens de school aan het bestuur over. De school, aldus de heer van der Laan, bevindt zich op het ogen blik op de grens van twee perioden. De periode, waarbij de verantwoorde lijkheid bij spreker berustte, is nu af gesloten. Met liefde hebben de vak lieden de laatste maanden, terwijl het onderwijs reeds draaide, tussen hun toekomstige collega's gewerkt. tot een spoedige stichting te komen, gehad heeft, Inzegening en openingswoord. Hierna verrichtte deken Jansen, geassisteerd door pastoor W. Bende en de moderator van de school, de weleerw. heer G. Beek, de inzege ningsplechtigheid. Na de wijding van het kruisbeeld, dat in de school zijn plaats zal vinden, sprak hij een kort gebed uit. Na een korte pauze sprak de in specteur voor het Nijverheidsonder wijs, de heer J. P. J. van den Bergh, een openingswoord uit. Het is, aldus spreker, niet belangrijk, wie de ope ningsplechtigheid verricht; belangrijk is slechts wie de school bestuurt. Ge zien de ervaringen, welke men tot dusver met de school heeft opge daan, berust de leiding echter in zeer goede handen. Hierna wees spreker op de noodzaak van omscha keling naar industrialisatie voor Ne derland. Ons land is hoofdzakelijk aangewezen op de veredelingsindus trie, die zeer vele goede arbeids krachten kan gebruiken. Hij wijdde vervolgens een kort woord aan structuur van het Nijverheidsonder wijs, die de laatste tijd een grondige wijziging heeft ondergaan. Er wordt tegenwoordig, aldus de heer van den Bergh, meer zelfwerkzaamheid aan de lange weg, die lag tussen idee en verwezenlijking. In Leiden is in korte tijd bereikt, wat in andere plaatsen tot op heden ondenkbaar was. Deken Jansen dankte God voor de zegening, dtó Hij aan dit werk gegeven heeft. Niet alleen kennis en wetenschap, zo vervolgde spreker, vormen deze school, maar vooral het opvoeden tot het staatsburgerschap van Gods rijk. Op deze plaats moeten niet alleen vaklieden, maar ook mensen In de ware zin van het woord opgeleid worden. Daarvoor is nodig, dat In de school de specifieke sfeer hangt die gericht is op God. Spreker betuigde tenslotte ook namens de katholieken in de randgemeenten, wier zonen op deze school voor de maatschappij ge reed gemaakt worden, dank aan de genen, die hnn steentje tot de op richting van de school hebben bij gedragen. Enorme vooruitgang van vakonderwijs. Wethouder van Schaik sprak ver volgens namens het gemeentebestuur. Spreker kon zich met vreugde nog enige plechtigheden herinneren, waaraan hij zijn medewerking had verleend. Verheugend noemde spre ker, de enorme toeloop van leerlin gen, die echter aan het leerlingencij- fer van de andere ambachtsschool geen afbreuk had gedaan. Spreker concludeerde hieruit een grote voor uitgang van het nijverheidsonderyijs in de Sleutelstad. Ruim 25 pet. van de jongens uit Leiden en omgeving GEM. AANKONDIGING SLUITINGSUUR VERGUNNINGS- EN VERLOFSLOCALITEITEN OP 5 MEI 1954. De Burgemeester van Leiden brengt ter openbare kennis, dat door hem ontheffing is verleend van het sluitingsuur voor vergunnings- en verlofslocaliteiten in de nacht van 5 op 6 Mei 1954, tot 1 uur. 9595 verantwoordelijkheid van de leerlin- wordt nu tot goede vaklieden opge- gen gevraagd. De taak van de lera-leid. Naast technische vorming op ren is ondanks dit toch uitgebreider 1 het dagonderwijs achtte de heer Van geworden. Na Gods zegen gevraagd te hebben voor het werk van deze school verklaarde hij de Don Bosco- school geopend. Staatsburgers van God. Schaik ook de vorming van de zon der enige scholing reeds in het be drijf geplaatste jongens noodzakelijk. Spreker hoopte tenslotte, dat het on derwijs op de school, ook in de zin zo als het bestuur het bedoeld heeft vele vruchten zal afwerpen. Hierna richtten nog enige andere sprekers gelukwensen en dankwoor- KLOKKEN IN DE ACADEMIE TOREN. Vanmiddag gingen de twee nieuwe academieklokken, die op 8 Febr. 1.1, zijn gedoopt, naar de toren van het academiegebouw- De luiklok van 800 kilo" hing als eerste in de touwen. De oude kookketel en de Hemony- klok, die het stedelijk museum ,,De Lakenhal" aan de universiteit te leen heeft gegeven, gaan hiermede weer een periode van verdiende rust te gemoet. Men probeert om de toren van de academie vóór het bezoek van het Koninklijk paar vrij van steigers te maken. Met Rheumatische Pijnen moet U niet door blijven lopen. Roei ze uit, met wortel en tak. Neem Rruscben. Jaar-in, jaar-uit en al tientallen ja ren lang, vonden tienduizenden baat en verlichting bij Kruschen Salts, De kleine dagelijkse dosis Kruschen doei het. Juist omdat Kruschen regel matig gebruikt wordt, stimuleert het de bloedzuiverende organen en geeft ze de regelmaat van een klok. Kruschen is geen wondermiddel De zes minerale zouten hebben ieder hun eigen functie en gezamenlijk brengen ze Uw ledematen die bevrij ding van stramheid en pijn. (Advertentie) Jaarverslag Markt- en Havendienst LEIDSE SPAARBANK. Deken Jansen richte namens de ka tholieken van Leiden een gelukwens aan het bestuur en dankte de velen, die aan de stichting van de school j gezelschap tot slot eên rondwande- ^^^^7-^8^03 en terugbe- hefeben meegewerkt. Hij herinerde ling door het gebouw. oIn de maand April 1954 werd er bij den aan het bestuur en maakte hetde Leidse Spaarbank ingelegd een Leidse Gemeenteraad vergaderde Langdurige geheime zitting De omvang van de agenda van de gemeenteraad, die gistermiddag om twee uur bijeen kwam, deed vermoe den, dat de zitting van korte duur zou zijn. Een geheime zitting echter, die ruim twee uur duurde, maakte, dat de vergadering toch nog eerst om vijf uur werd afgesloten. Het voorstel het versiag over de verstrekking van schoolkindervoe- ding en -kleding voor de Gedeputeer- A j de Staten der provincie goed te keu- Grote moe.lijkheden overwonnen.werd zondl„ disous3fe aanvaard. XT Aan de heer J. W. Toebes, die be- Namens het bestuur aanvaardded u tot onderwijzer in Goor, reetor L. P. M. Vester het prachtiged eetv()1 onfalag verleend als on. "e~?A lA, derwijzer aan de openbare opleidings- Met de tot standkoming van deze sch0ol voor U.L.O. aan de Maresingel. school, aldus spreker, is een grote stap voorwaarts in het R.K. Nijver heidsonderwijs gezet. Allerlei oorza ken maken een omscholing van het landbouwbedrijf tot de industrie noodzakelijk. Met een technische op leiding alleen is men er echter niet. De overschakeling van school naar bedrijf gaat met vele moeilijkheden voor het lichamelijk en voorzl geeste lijk belang van de jon-gens gepaard. Spreker releveerde vervolgens de grote moeilijkheden, die bij de bouw van de school overwonnen moesten worden en die de bekroning nog waardevoller maakten. Hij bena drukte tenslotte de dank, die het be stuur aan het Ministerie van O., K. en W. verschuldigd is voor het ge duld, dat zij met het ongeduld, om Burgerlijke Stand Geboren: Theodora Cecilia dr van W. Smits en P. M. du Mortier; Cor nelia Petronella dr van J. v. d. Weijden en C. Duivenvoorden; Wij nand Marinus zn van W. Bodrij en G. M. de Waal; Johanna dr van A. van Zeist en H. v. H. van Oosten; Willem George, zn van H. van der Vlies en P. H. van 't Hooft; Wilhel mus zn van K. Ouwerkerk en A. Franssen; Nicolaas Joannes zn van N. J. Verkleij en A. M. Kerkvliet; Dirk zn van P. Sebregts en K. Ro- meijn; Pieter Maarten zn van A. W. Pot en H. Koene; Rudolf, zn van J. H. Bonarius en A. Dreef; Henricus Bérnardus Gerardus zn van H. B. Broxterman en A. C. Bersee; Jaco- ba Helena Maria, dr van C. H. van Egmond en M. H. P. Mollers; Adria- nus Jan zn van C. van 't Kruis en M. JBlijleven; Marian dr van P. van Loon en M. E. Brugman; René, zn van G. J. Zwart en J. W. Herreur; Philippus Hendrik, zn van H. C. Trap en P. C. v. d. Hulle; Antonia Maria dr van F. C. van Weizen en M. H. Le Blanc; Mirjam Johanna, dr van W. van Strien en M. Rijsbergen; Roland zn van J. H. Visser en P. G. Fried- hoff. Gehuwd: G. Immink en M. A. Par don; M. Kalb en N. de Vringer; J. H. Vavier en J. Plu. Overleden: J. J. v. Oosterhoud, wednr., 39 jr; D. Hoogeveen, man 44 jr; H. Koevoet, wed van Breedeveld 69 jr; A. Keulemans, vrouw 70 jr. VERBINDINGSWEG HEREN GRACHT—UITERSTEGRACHT. Eens was de raad het voorts met het voorstel tot het vastellen van bij zondere voorgevelrooilijnen voor de verbindingsweg tussen de Heren gracht en de Uiterstgracht. B. eri W. achten het noodzakelijk met het oog op de belangrijke industrieën, geves tigd aan de Uiterstegracht en omge ving, de stadswijk aldaar in de rich ting van de Zijlsingel in grotere mate voor het verkeer te ontsluiten. De huidige verbinding, welke gevormd wordt door de Oude- en Nieuwe Rijn, moet onvoldoende geacht worden. Wel merkte de heer Huurman (Prot. Chr.) naar aanleiding van dit agendapunt op, dat het raadzaam is om spoedig tot de aankoop van de be treffende percelen over te gaan. De demping van de Uiterstegracht wordt in de stukken omschreven als plaats te zullen hebben „in de nabije toe komst". Evenals de heer Questro (Prot. Chr.) wenste hij te weten, wat men in dit geval onder „nabije toe komst" zou moeten verstaan. De wethouder van Openbare Wer ken, de heer Jongeleen, antwoordde hierop, dat de demping zeer binnen kort zal geschieden. Naar aanleiding van het voorstel om een gedeelte van het industrie terrein bij de Kanaalweg aan de N.V. Leidse Duinwater Maatschappij in erfpacht te geven voor de bouw van een watertank met pompgedeelte, een garage en vijf dienstwoningen maak te de heer Meester (P.v.d.A.) de op merking, dat er in de toekomst niet te veel vergunning moet worden ge geven voor het bouwen van dienst woningen op industrieterrein, omdat op deze wijze allerlei kleine wijkjes gevormd worden. De heer Huurman (Prot. Chr.) vroeg of het in het algemeen niet wenselijker is om terrein te verko pen in plaats van in erfpacht te ge ven en of de gemeente van plan is dit in de toekomst meer te doen. De wethouder van Openbare Wer ken zag een kern van waarheid in de opmerking van de heer Meester. In antwoord aan de heer Huurman zei hij, dat het niet de bedoeling was het ir» erfpacht geven te prolongeren. Het was echter een uitdrukkelijke wens van de L.D.M. geweest. 1000.— VOOR „DE HOOP". Voorstellen tot het vaststellen van een verordening met een wijziging in de heffing en invordering van pre cariorechten en het voorstel tot het verlenen van 1000.subsidie als bijdrage in de kosten van de bouw en inrichting van een nieuw hospitaal kerkschip „De Hoop" werden zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Een interpellatie betreffende de heffing van vermakelijkheidsbelas ting voor bioscoopvoorstellingen werd in overleg met de interpellant, de heer Meester, van de agenda af gevoerd. Een nota over dit ontwerp wordt binnenkort aan de raad voor gelegd. Na een geheime zitting, die ruim twee uur duurde, kwamen de benoe mingen voor een hoofd voor de op leidingsschool voor u.l.o. aan de Lan- gsbrug B. en een hoofd van de op leidingsschool voor u.l.o. aan de Wil lem de Zwijgerlaan aan de orde. NOG VIER AANTREKKELIJKE VACATURES. Vooraf maakte de heer Drijber (V. V.D.) enige opmerkingen over de ge plaatste advertentie naar aanleiding hiervan in het blad „De Vacature" en een verzonden circulaire, die beide tot verwarring aanleiding hadden kunnen geven door een onduidelijke redactie. Wethouder van Schaik lichtte .de gevolgde gang van zaken toe en be aamde, dat de circulaire inderdaad wat duidelijker gesteld had kunnen worden. Hij gaf de mogelijkheid aan voor hen die overplaatsing wensen, dit kenbaar te maken aan de inspecteur van het gemeentelijk onderwijs of aan hem zelf. In verband met even tueel gemiste kansen deelde hij mee, dat binnen anderhalf jaar nog vier aantrekkelijke vacatures aan de orde zullen komen. Na stemming werden op de heer L. G. van Doorn,onderwijzer aan de Op leidingsschool voor Gymnasium en H B.S. aan de Kernstraat 28 van de 34 stemmen uitgebracht. De heer B. Schuurman, hoofd der o.l. school te Ruurlo ontving 33 van de 35 stemmen. Aldus werden de heren van Doorn en Schuurman benoemd tot hoofd van de opleidingsschool voor u.l.o. resp. aan de Langebrug B. en de Wil lem de Zwijgerlaan. Het tijdens de zitting aan de agen da toegevoegde voorstel om aan de V.V.V. een extra subsidie van ƒ6000 te verstrekken werd aangenomen. Leidse Universiteit Geslaagd voor het doctoraal exa men Indonesisch recht de heer K. J. M. de Jong te Wassenaar. PROF. DR. J. F. A. WILS DOCEERT IN LEIDEN. Aan prof. dr. J. F. A. Wils, hoog leraar in de algemene taalwetenschap aan de R.K. Universiteit van Nijme gen is opdracht verleend tot het ge ven van colleges aan het Afrika-in- stituut te Leiden in Soenanica, de leer der Soedantalen. en bereikte bij het peil van 1951. Uit het jaarverslag over 1953 van Het artikel paarden en veulens daar- woningbouwver. „De Tuinstads- j entegen daalde sterk in de belang- wijk" blijkt, dat het afgelopen jaar stelling. weer een groot aantal woningen ge-De vette varkensmarkt op Dins- reed kwam. De vereniginr kon aandag is zeer goed bezocht en nam het aantal van 800 woningen, dat zij i wekelijks in belangrijkheid toe. Van in exploitatie heeft; 16 duplexwonin- de kopers op deze markt kan men gen toevoegen. Deze woningen waren steeds vernemen, dat het handelen speciaal bestemd voor gedemobiÜ- op deze markt zo prettig is, omdat seerden. Bovendien ligt er nog een I „nergens zo goed wordt geleverd plan klaar voor de bouw van 99 wo- Toenemend aantal woonschepen Uit het zo juist verschenen jaar verslag van de Markt en Havendienst over 1953 blijkt, dat de aanvoer van verschillende diersoorten naar de Leidse veemarkt zich sinds 1952 op verheugende wijze hersteld heeft. Bedroeg het totaal aantal stuks vee in dat jaar 132.531, in 1953 steeg dit tot 171.556 stuks. Ook de totale ontvangsten van de Marktdienst onderging een flinke stijging van 69754,90 in 1952 op 78305,98 in 1953. Aan het jaarverslag ontlenen we de volgende gegevens. Een dalenae aanvoer van stieren, zowel van fokstieren als slachtstieren, wijst op de invloed van de toename der Kunstmatige Inseminatie. In de afdeling melkkoeien wordt een verdere stijging van de aanvoer verwacht nu in een steeds groeiend aantal bedrijven gewerkt wordt aan een spoedige vervanging der rea- geerders door t. b. c.-vrije dieren. Meer T. B. C.-vrij vee. Na een zeer aarzelend begin is eerst tegen het einde van het jaar de han del in t.b.c.-vrije runderen zodanig toegenomen, dat nagenoeg de gehele afdeling „verse" koeien werd ver plaatst naar het voor t. b. c.-vrij vee gereserveerde deel der markt, dat in September 1952 was opengesteld. De afdeling voor slachtvee heeft zich gunstig ontwikkeld. De aanvoer van varekoeien en a«ndere soorten is iets minder ge weest, gedeeltelijk omdat de voor de slacht geschikte dieren naar de des betreffende afdeling verhuisden, ge deeltelijk omdat door vele mesters rechtstreeks op de markten in het Oosten (Doetinchem) en Zuiden (Den Bosch) van ons land, waar het rood bonte Maas-, Rijn- IJsselvee wordt aangevoerd, wordt ingekocht. Ons voortreffelijk geoutilleerd vervoers wezen neemt de „bezorging aan huis" voor zijn rekening. De aanvoer van vette kalveren bleef op peil; de financiële resulta ten der mesterij waren over het ge- De kaasmarkt. In 1953 werden in het toaal 2439 partijen groot 87.910 stuks en we gende 894.350 kg. kaas aangevoerd. Tegenover 1952 betekende dat een daling met 276 partijen (J0 pet.) we gende 81.650 kg. Leiden nam in 1953 .95 pet. van het totaal in Nederland verhandelde partijen op zijn rekening. In 1952 bedroeg dit 8.91 pet. Er valt dus een verheugende relatieve groei waar te nemen. De Havendienst. e ontvangsten van de Haven dienst stegen van 36.171,94 in 1952 tot 39 244,83. Verder blijkt dat de liggeldontvangsten door het steeds wassende aantal woonschepen blijft omhoog gaan. Ruim 120 woonschepen liggende in het havengebied, hebben hun steentje moeten bijdragen. Een wisselend aantal (max. 150) lag bui ten het heffingsgebied. ZILVEREN JUBILEUM P. J. v. d. BURG. Wederom was er aan de Lichtfa brieken een jubilaris te huldigen en opnieuw aan de afd. Gasdistributie, n.l. de heer P. J. v. d. Burg, die Zon dag i.L 25 jaar aan de fabrieken ver bonden was. Behalve woorden van waardering i dank, namens het Gemeentebe stuur en de Directie uitgesproken door de Directeur, de heer ir. Y. Ykema, werden tot uiting gebracht gevoelens van sympathie voor de wijze, waarop (3e heer v. d. Burg als voorzitter der Sportcommissie van de Personeelsvereniging de vrije tijdsbesteding stimuleert. Ook zijn directe chef betuigde zijn erkente lijkheid voor de pleizierige wijze van omgang en de stipte plichtsopvatting van de jubilaris. Hierbij werd de wens uitgesproken, dat de volgende jaren op dezelfde aangename wijze zullen worden doorgebracht tot genoegen van chefs en van de heer v. d. Burg zelf. Behalve de traditionele enveloopes van het Gemeentebestuur bood de Personeelsvereniging bij monde van de voorzitter der Jubileumcommissie een mooi geschenk aan als herinne ring aan deze dag. Na de gelukwensen van de aanwe zigen in de Directiekamer te hebben geïncasseerd, dankte de heer v. d. taald 748.045,69. Het aantal nieuwe boekjes bedroeg 281 en het aantal af betaalde boekjes 1180. Op 5.431 rekeningen van deelne mers aan de Afhaaldienst werd.heei gunstig. 103.020,bijgeschreven. j Als schapenmarkt heeft Leiden de!Burg allen voor de woorden van Er werden 456 busjes ter lediging eerste plaats behouden. Het aantal waardering en voor de stoffelijke be- aangebcden met een gezamenlijke in- schapen, 58685, w. o. 35.200 vette wijzen daarvan. lammeren, is zo groot, dat terugge-1 Het fitterij-personeel bezorgde hem gaan moet worden tot 1917 om een daarna nog een aardige verrassing in hogere aanvoer te vinden, nl. 61.664. de werkplaats, die op originele ma- inier versierd was. Een geestige toe- Paarden minder gewild. sDraak van een der collega's, de heer Jw. Dool, vertolkte de gevoelens van De aanvoer van varkens nam toe j hen, die dagelijks met de heer v. d. Burg samenwerken. houd van 9.192, Het tegoed der 33.569 inleggers be droeg aan het einde der maand 20.41L812.75. JAARVERSLAG WONINGB. VER. „DE TUINSTADSWIJK". ningen, die gebouwd zullen worden aan de Lage Morsweg. Tot nu toe kon het plan nog niet uitgevoerd worden, omdat het bouwvolume voor 1953 reeds was verbruikt. Men hoopt echter dit jaar met de bouw te kun nen beginnen. De handel gaat hier steeds bij le vend gewicht, waardoor het van groot belang is, dat men zo weinig moge lijk verschil tussen levend gewicht en schoon gewicht heeft of met an dere woorden zo weinig mogelijk mest koopt. Gevestigd in de week van 25 tot en met 29 April. P. A. H. J. van Aarsen, conservator, Lorentzkade 45; A. C. Al- ban, boekhouder. Paviljoenshof 32; A. Barth, verpleegster. Witte Singel 27; W. Bauer en fam.. monteur. Koolstraat 3A; J. Benschop, hulp in de huishouding. 3 Octoberstr. 61 AJ. de Boer, Breestr. 47; Jonkhr A A. van den Brandeler, Boerhaavelaan 26; N. G. Burger en fam., huidensorteerder, Hoflaan 56; M. van der Caaij, korporaal KM, Noordeinde 2a; R. Dijkstra, machinist, Alexanderstr. 49; A. J. Frentrop, tekenaar, Middelstegracht 22a; G. van WezelDe Goeij, Jan Lie- vensstraat 6; W. M. Gij bels, kinderver zorgster, Nachtegaallaan 13; W. A. Hart man, ber. militair, Groenhazengracht 12; M. H. V. Horak, Witte Singel 89; A. de Jong en fam., employé Bat. Prot. Mij., H. Rijndijk 17; M. A. LancelDe Jongh, Rijnsb.weg 79; E. Kam, Jan van Goijen- kade 40; C. C. KorenVan Kampen en fam., Beijerincklaan 45; E. W. Klink, ber. militair, Groenhazengracht 12; H. N. Koek, Joubertstr. 10a; W. G. Koele- wijn en fam., werkster, Pr. Wilhelmina- straat 4; J. A. B. Koop, Sieboldstr. 14; B. J, H. Kruip, kok, Roodborststr. 30; J. C. CardinaolKullberg en fam., Rijns- burgerweg 163; W. J. van der Linde en fam., werktuigkundige, Oude Rijn 138a; J. van Meeteren en fam., leraar NO, J. de Wittstr. 34; I. C. van Meurs en fam., controleur touwfabr., IJsselkade 3; P. W. SchellekensNieskens en fam., Cosijn- straat 6; A A. J. Nieuwenhuis en fam arts, J. v. Goijenkade 44; P. Nieveen, Morsweg 38; J. Otter, verpleegster, Rijnsb.weg 10; J. Remijnse, militair, Groenhazengracht 12; A. J. P. van Riel, dienstbode. De Sitterlaan 26; J. Rijns burger, militair, Van Galenstr. 2; T. Schuijt. dir. opl.-intern. gezinsz.. Rapen burg 59; J. C. Smit,, Leliestr. 100; J. W. H. Smits, slager. Jan van Houtkade 26a; J. M. PostmaVan Stein en fam., Lam- menschansweg 163; A. Tamis, dienst bode. Haarl.str. 268; J. Tieken, adelborst, Noordeinde 2a; A. M. Vastbinder. Ra penburg 131; J. W. A. Verburg, Thor- beckestraat 24; A. Te Wechel en fam., correspondent, Hoflaan 58; C. Wiersma, dienstbode, Rijnsb.weg 11; A. Wolswin kel, dienstbode, Vervérstr. 14C; J. van Zuuk, timmerman KM, Beijrincklaan 37; E. F. van Zijll de Jong, R. en Schie- kade 7. Vertrokken in dc week van 26 tot en met 29 April. J. van Baak, Rooden- burgerstraat 36. Amsterdam, Koningin neweg 184; H. D. van Beek en fam., Oldenb.str. 44, Amsterdam, Amsteldijk 152IV; J. D. RikkersVan Biemen, Hoogl. Kerkgracht 25, Franekeradeel, Achlum 107; I. E. V. Bolduan, Noord- einde 2a, Utrecht. P. Saenredamstr. 10; M. C. D. Croon, Nwe Rijn 80a, Wasse naar. Wittenb.weg 160; L. C. Eeckelaert, P. Krugerstr. 13, Amersfoort, Lange- gracht 14; A. M. Faatz, Lorentzkade 11. Gouda, Gouwe 27; A. I. Giebing, Nieuw- steeg 12 b, Groot Britannië; I. G. Hage- man, Rijnsb.weg 10, Velsen, Biallosterski- laan 13; H. van den Ham en fam., Rijn kade la, Oegstgeest, v. Assendelftstr. 9; P. Hartevelt. Zeemanlaan 8a, Buren, Margrietstr. 8; S. P. Heshusius, Lange brug 12, Hoensbroek, Demstr. 75; J. Hooijmeijer, Resedastr. 19, Lisse, Emma- straat 19; R. Horst en fam.. Houtlaan 7a. Vlissingen, Vondellaan 1; A. F. van Res teren en fam., L. Morsweg 76, Noord wij- kerhout, 's Gravend.weg 16a; J. H. Klink, Groenhazengracht 12, Schoonhoven. O. Haven 7; H. J. G. Kluit, Roodenb.str. 68, Rheden Gld., Wilhelminaplein 7; M. A. v. Rijckevorsel van RijsenburgKrantz en fam., Rijnsb.weg 153, Leusden. Hoge Kleiweg 2; W. Kras, Haagweg 8, 's Gra- venhage, Hildebrandstraat 149; W. I. Wouda—Lindhout, Beatrixstr. 2, Hazers- woude, Dorpsstr. 148; A. F. van de Lis donk, Oude Rijn 3. Eindhoven, Flora laan 294; C. SjardljnMaigret, Tessel- schadestraat 26a, Rhenen U., Urimuslaan 681; S. A. Matze, H. Rijndijk 5, Amster dam, Afrikanerplein 211; K. v. d. Meer en fam., Waardstr. 67. Deventer, Tessen- macherstraat 13; F. Mioch, Tesselschade- straat 9a, 's Gravenhage, Zusterstr. 14; A. Mol en fam., Ringkade 13a, Rhenen U„ Berkenlaan 5; G. Nagtegaal echtg. v. Hartevelt. Munnikenstr. 15, Buren, Mar grietstraat 8; K. Otten, Clarensteeg 26, Rotterdam, a. b. ws. „Ora et Labora". Spoorweghaven; J. den Oude en fam., Sophiastr. 82a, 's Gravenhage, Nwe Mol straat 66; G. J. Rehmann, H. de Vries- straat 42. Amsterdam, Elandstr. 177; J. Reversma, Rapenburg 131, Leeuwarden. Vijverstr. 17; J. Rhemrev. Papengracht 14a, Zoelen. Daver 10; J. M. van de Ruit, Roodb.straat 24, Groningen, Coenders- weg 74b; M. A. de JongDe Rijk, Witte Rozenstr. 28, Alblasserdam, Kerkstr. 5 M. Sif^éos, Boerh.laan 16, Oegstgeest Julianalaan 9; W. Sloos, Duinhof 12, Katwijk, Wassenaarseweg 51; R. A. Snell, W. Singel 75, Nederlands Nieuw Guinea; J. Stoof, St. Jorissteeg 35, Oegstgeest, a.b. ws. nr. 2828, ligg. Haarl.- trekvaart nabij Holle Mare; L. v. Vliet, Herenstr. 10, Verenigde Staten v. Noord Amerika; Wed. J. C. v. d. Meerv. d. Voorden. Roodb.str. 30, Noordwijk, Wil- helminastraat 15. Daarna kwamen vele personeels leden hem met deze dag geluk wen sen. De Sportcommissie had haar waardering voor haar voorzitter te voren reeds in een bloemenhulde uitgedrukt. LEIDSE VARIA Het Bestuur van „Groen Wit" ver zoekt ons mede te delen, dat de ge trouwde dames morgenavond op het gewone uur gymnastiekles hebben. Leden van „Pulchri Studio" worden vanavond allen verwacht in dc Maatschappij voor Toonkunst aan het Rapenburg. Dit geldt ook voor de solisten en de balletgroep. Nieuwe leden kunnen zich tevens aansluiten. Alle heren zangers van het zangkoor van de par. O. L. Vr. He- melv. en St. Joseph worden verzocht, hedenavond aanwezig te zijn bij het Lof, om bij de dodenherdenking in de kerk, hun medewerking te verle nen aan het meerstemmige „Libera me". We herinneren nog even aan de advieszitting, die de Horeca-bedrl.i- ven in het St. Antonius Clubhuis morgenmiddag van 46 uur zullen houden. In de „Vrolijcke Arke", Pieters- kerkkoórsteeg 15 houdt „Sancta Ve ronica" a.s. Donderdag van 2.30 tot 5 uur weer haar maandelijkse zit ting. Dat veel dames zullen komen om materiaal te halen en klaargekomen kleding te brengen ten bate van de stille armen is de hoop van iedereen. Nieuws van de handwerkstand op „Oli-Ia-la". Op nummer 46 is het poppenhuis gewonnen door de 97 jaar oude mevrouw Liesbeth Lierop- Kuiper in het Elisabeth-Ziekenhuis. De naam van de pop luidde ..Ma rijke". Verschillende malen is deze naam geraden; na loting is mevr. Tros, Gangetje 2, de gelukkige eige nares geworden. Niet afgehaald zijn de prijzen op lot H 12, een wand kleed, 521, een kapstokje en 801 de pop „De Heks". De prijzen kun nen worden afgehaald aan de Rijns- burgerweg 143. Laatste Berichten Hedenmorgen heeft een surveille rende agent te Haarlem, ten Noor den van de Buitenrustbrug, in dc Zuider-Buiten Spaarne, een kinder lijkje uit het water gehaald, dat, na onderzoek, het stoffelijk overschot van de 414-jarige Jaapje Klerk bleek te zijn, die reeds sinds le Paasdag werd yermist. Zoals men zich zal herinneren, hebben hardnekkige geruchten de ronde gedaan, dat het knaapje ont voerd zou zijn. De politie van Haar lem hield echter nog steeds rekening met de mogelijkheid, dat het kereltje verongelukt zou zijn.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 2