Heel Nieuwkoop nam gisteren deel aan de Koninginne-feesten Overheid" won voetbalwedstrijd Alphen vierde sober feest in afwachting van een groter Feesten in Langeraar Oeververdediging langs de Gouwe werd besproken Bespreking over vergunningen betreffende de bloemisterij ZATERDAG 1 MEI 1954 n DE LEIDSE COURANT DERDE BI.AD PAGINA I ft Ook dit jaar vierde ons dorp op een waardige wijze Koninginnedag, waaraan werd deelgenomen door jong en oud. Ook van overheidswege be stond grote belangstelling voor het feest, want nam de burgemeester zelf deel aan de ringrijderij, de ge meenteraad, het personeel van de ge meente en politiebeambten speelden in een wedstrijd tegen een elftal, sa mengesteld uit leden van de feestcom missie en andere burgers. Na de plechtige opening van de dag met het hijsen van de vlag en het zingen van ihet Volkslied, sprak de 'burgemeester een woordje, waar in Ihij o.m. zijn vreugde uitte over het enthousiasme, aan de dag gelegd door de gehele burgerij. Spr. hoo dat allen ook bij gelegenheid van bezoek van H.M. de Koningin, er aanzouden medewerken, dat onze Vorsten een prettige indruk van onz.e gemeente zou behouden. Kinderoptocht. De kinderen hadden er dit jaar wel zeer veel werk van gemaakt. Massaal werd door hen deelgenomen aan de kinderoptoéht, onder leiding van het onderwijzend personeel. Al lerlei aardige ideeën waren naar vo ren gebracht en de deelname was zo groot de zelfs 32 prijzen werden uit gereikt. De eerste vier prijzen werden be haald als volgt: 1. „Roodkapje" (kin deren Verhage), 2. Alkmaarse kaas dragers in origineel costuum (kin deren Leliveld en v. Hecke), 3. Cir cus Strassburger (groep kinderen) en 4. „Vriendjes van Donald Duck'' ven en 3. Joop Zekveld, Nieuwkoop. Touwtrekken dames: 1. Annie van Zoest, 2. Co Slingerland en 3. Corry van Zoest. Het touwtrekken voor he ren, geschiedde met teams en werd gewonnen door het koppel bestaande uit de heren Langeslag, Slingerland, Blijleven, Snijders, v. Leeuwen en Zwetsloot. "Zaklopen dames: 1. Janny Kranen burg, 2. Ciska Verhage en 3. Elles Vogelaar. Zaklopen heren: 1. Nico Segaar, 2. Theo Snijders en 3. Wim Kranen burg. Zakslaan heren: 1. Jac. Schutter, Noorden, 2. Th. Stigter en 3. Nic. Hel der, Noorden. Burgemeester v. d. Weyden, die des tijds in de wedstrijd tussen parlement en parlementaire pers reeds „voet- ballauweren" oogstte, verrichtte een formidabele aftrap. BODEGRAVEN Jubileum. De heer A. Wieman, Zuidzijde 70, vierde zijn zilveren ju bileum in dienst van de Ned. Spoor wegen. Van zijn 25-jarige dienst was hij de laatste vier jaar blokwachter van de post Nieuwerbrug. De heer A. Boelmans, chef van het station Bo degraven, sprak de jubilaris in zijn woning toe, wenste hem geluk en drukte de waardering van de supe rieuren uit door een geschenk onder couvert te overhandigen. Namens di verse personeelsgroepen werden eveneens felicitaties en cadeaux over handigd. De heer Wieman is tevens 25 jaar lid van de R.K. Bond van Spoorwegpersoneel „St. Raphaël". Jaarvergadering ESTO. De gym nastiekvereniging ESTO hield haar jaarveigadering in het Parochiehuis o.l.v. de heer Jac Verlaat. Er is een vooruitgang in ledental en prestaties. Medegedeeld werd. dat Esto ook zal medewerken op 20 Mei a.s. bij het bezoek van H. M. de Koningin. Na de jaarverslagen van secretaris en penningmeester werden enkele bij zonderheden verteld over de feestdag op 30 Mei wanneer op het Esto-ter- rein een wedstrijddag gehouden zal worden. Bij de bestuursverkiezing werd de heer P. Walraven met alge mene stemmen herkozen, terwijl de heer P. v. Velzen en mej. T. v. Groe ningen als nieuwe bestuursleden hun intrede deden. Daarna volgde de G. v. Velzen en J. Regvoort en A. de Korte; de heren P. Hoogeveen, T. Verlaat en G. Walraven, uitreiking van de diploma's voor de vorig jaai gehouden vaardigheids- proeven van de Diocesane Haarlemse Sportbond. Hiervoor kwamen in aanmerking de dames B. v. d. Berg, Centrale Stierenkeuring te Rotterdam De belangstelling voor de Centrale Stieren keuring is zo ongeveer jaar lijks altijd dezelfde. Ook het Noordelijk deel van Zuid- Holland heeft zijn steentje bijgedra gen. Van de oudere stieren werd Lou- wers van H. S. Kroft te Alphen 2a. Bij de 3-jarigen werd Tietje's Atze van W. Vonk te Leimuiden in de 2a kl. geplaatst. Op hem volgde Pietje's Siegers wolder Gerrit con A. Uitten- bogaard te Oegstgeest. In de 2b klasse werd geplaatst Sijke's Eduard van L. J. Splinter te Zevenhoven. Grietje's Ceres van Houkeshoef van J. Eikelenboom te Rijnsaterwoude, stond er best voor en behaalde een lb premie. Bij de groep een jarigen kwam de K.S. Ver. „Vita Nova" van Leiden uit met 2 stieren die respectievelijk in de 2a en 2b klasse werden ge plaatst. BOSKOOP FEEST VOOR DE KINDEREN. Het streven van de Oranjevereni ging Boskoop en het Koninginnefeest meer een feest vóór de jeugd te ma ken dan voorheen, gezien de resulta ten van gisteren, als geslaagd wordjn beschouwd. De optocht van de schoolkinderen is daarvoor als de beste graadmeter te beschouwen. Was het vroeger een wandeling van de kinderen naci het gemeentehuis, om aldaar de aubade te brengen, de laatste jaren werd het inderdaad een optocht. Nadat ae drumbands van beide Boskoopse mu ziekkorpsen de bewoners wakker hadden gedreund, de jeugd was reeds op het appèl, begon al spoedig het formeren van de stcet, zodat om 9 uur voor het gemeentehuis een bon te mengeling van kleuren en in feest stemming verkerende kinderen viel waar te nemen. Na de aubade en de toespraak van de burgemeester werd de heer J. Ohrispijn op het bordes 1 door de burgemeester gefeliciteerd met zijn onderscheiding, de toeken ning van de ere-medaille in zilver .verbonden aan de orde van Oranje Arbeidsongeval. De heer N„ die Nassau, waarna hem het eremetaal werkzaam is bij de meubelfabriek fa. Berhertein te Waddinxveen had het ongeluk met zijn hand tussen een Nadat het gezelschap De Vogel en fraisboor te raken. De duim werd Jeuk het publiek enige tijd hadden hem bijna geheel afgerukt. Het bezig gehouden met een cabaret- slachtoffer werd opgenomen in het voorstelling in de openlucht volgde St. Jozefpaviljoen te Gouda, de kruiwagenrace voor paren. De uit-1 De heer J. v. Stegeren, ambte slag hiervan was: 1. Henk Maayen naar ter secretarie, is met teruewer- en Jopie Kranenburg; 2. Kees Kra-1 kende kracht vanaf - Januari j.l. be nenburg en Truus Wouters en 3. vorderd tot commies ten gemeente- Koos de Jong en Map Korver. 'huize. De viering van Koninginnedag in Lelieveld, 3. Linie Zevenhoven. Langeraar is in hoofdzaak beperkt I 5e klas jongens: 1. Ant. v. d, Hoorn, gebleven tot kinderspelen. De orga-12. Bennie Koeleman, 3. Nelis Groen nisatie hiervan was in banden vanin 't Woud. het bestuur der Julianavereniging, 6e klas jongens: 1. Joo-d Touw, 2. dat bierbij werd bijgestaan door het Wim Volgering, 3. Piet Voortman. onderwijzend personeeL Om half 10 vertrokken de kinderen vanaf de school naar het Altior voet balveld. Daar aangekomen werden (kinderen Verlooy). In de klasse van i verschillende kinderspelen als zak- kleinere groepen werden 1. Kitty lopen, balletje lopen, hardlopen enz. Zwart (Woolemijntje). 2. Jeannette Verdonk, 3. „Gelaarsde Kat (Langen- doen) en 4. Piet van Dam. Na afloop van de optocht werden de kinderen getracteerd, terwijl ook de ouden van dagen en zieken niet werden vergeten. Aan het ringrijden werd deelgeno men door 6 tilbury's en 5 paardrij ders en rijdsters, waaronder de bur gemeester. Voor de mooist versierde wagens behaalden Theo Zwetsloot en Corrie van Zoest de eerste prijs, Arie v. <L Marei en M. Bos de tweede en Jan van Schie en B. v. d. Meer de derde prijs. De uitslag van het ringsteken was: 1. Jan Angenent en zijn dochter, 2. Theo Schoonderwoerd' (alleen op paard) en 3. burgemeester van der Weyden, eveneens alleen op paard.. Overheid won. De voetbalwedstrijd, welke nu volgde tussen de bovengenoemde teams, trok vanwege het bijzondere karakter, zeer veel belangstelling. Ofschoon voor deze strijd wel afwij kende bepalingen zullen hebben be staan, werd toch zoveel mogelijk het voetballen in het oog gehouden. Ove rigens waren er uitstekende sterren te bewonderen en dan behoeven we slechts te noemen figuren, als Kees de Koning, die aanvoerder (en met ere) was van het overheidsleftal en Kees van Houten, die voor deze wed strijd hoogdeftig was gekleed en met de wandelstok in het veld verscheen. Ook het gemeenteraadslid de heer Van Zoest meende er goed aan te doen met een blauwe kiel ln het strijdperk te treden. Verder zagen we de slager, de gemeentesecretaris, de boekdrukker en de boer om het hardst achter het bruine leer aan draven. Het einde van het liedje was dat de „overheid" won met 7—4. De heer De Koning werd als aanvoerder gehuldigd en omhangen met een schitterende lauwerkrans. Zevenhonderd kinderen namen voorts deel aan de ballonwedstrijd op het voetbalveld. Allen hadden van te voren een ballonnetje gekregen, dat zij nu oplieten in de hoop dat die heel, heel ver weg zou gaan, het geen echter pas gehouden. De jeugd heeft fel gestre den om de eer, maar ten slotte kon den maar drie uit iedere klas beho ren tot de prijswinnaars. Na afloop der spelen werden de kinderen ge tracteerd en zijn daarna voldaan huiswaarts gegaan. De kinderspelen hadden tot uitslag: le klas meisjes: le pr. Annie Sas sen, 2e i>r. Pietje Keijzer, 3e pr. Car rie v. d.' Zon. le klas jqngens: 1. Hennie Pieter- se, 2. Jopie v. d. Hoorn, 3. Harry Volgering. 2e klas meisjes: 1. Lies z. Zaal, 2. Ria Hoogervorst, 3. Truus Hooger- vorst. 2e klas jongens: 1. G. v. Tol, 2. A. van Lammeren, 3. J. v. d. Vlugt. 3e klas meisjes: 1. Riet Keijzer, 2. Nellie v. Rijn, 3. Nellie Verlaan. 3e klas jongens: 1. Cok Volgering, 2 Jacob Keijzer, 3. Ton Akerboom. 4e klas meisjes: 1. Annie Kroft, 2. Adri Keijzer, 3. L. Mank. 4e klas jongens: 1. Aad Lek, 2. Toon v. Zanten, 3. Sjaak Turk. 5e klas meisjes: 1. W. Sassen, 2. Tr. cp de borst werd gespeeld. Intussen had de jury, bestaande uit de dames J. D. M. v. Donk en H de Ridder en de heer K. J. v. Otterloo allen uit Alphen a. d. Rijn, hun be oordelingen gereed en werden de prijzen toegekend als volgt: Chr. Rozenlaanschool met „Op naar Sprookjesland" le prijs; Openbare school met „Lentefee" 2e prijs; R.K. school met „Onderwijs voorheen en thans" 3e prijs; Nieuwstraatschool met „De twaalf maanden'.' 4e prijs en de Ned. Herv. school met de „Neder landse Kroon", 5e prijs. rs Middags werd voor de jeugd een voorstelling gegeven welke verzorgd werd door Carla Flink en haar gezel schap en waarbij de traditionele pop penkast niet ontbrak. De dag werd besloten met een feestconcert door „Concordia". 40 Jaar aan de gasfabriek. De heer J. Leeuwerik, wonende Juliana- straat 68, hoopt op 4 Mei a.s. de dag te herdenken, dat hij 40 jaar als sto ker aan de gemeentelijke gasfabriek zal zijn verbonden. WOUBRUGGE Uitgaansdag ouden van dagen. Ook dit jaar zullen de ouden van da gen weer hun jaarlijkse uitgaansdag hebben. De feestcommissie 1928 te Het onlangs in het leven, geroepen Oranjecomité 1954, waarin o.m. zit ting hebben de voorzitters van de oude Oranjeverenigingen, Is o.l.v. de heer H. L. Jansen, mede dank zij het mooie weer, erin geslaagd, de inge zetenen van Alphen aan den Rijn, een eensgezind Koninginnefeest te geven. Het feest had weliswaar een sober karakter, maar dat had tot re den, dat een grootser feest in voor bereiding is ter gelegenheid van het aanstaand bezoek van de Koningin en de Prins op 20 en 21 Mei a.s. aan de Rijnstreek. Wat nu georganiseerd is, is in elk geval uitstekend geslaagd en de deelname op alle punten kan over weldigend worden genoemd. Zo waren de tegen de middag ge organiseerde fiets-, wandel- en brom- fietstochten een overweldigend suc ces geworden. Ofschoon het organi serend comité, gelet op de ervarin gen in het verleden, hiervoor hoog stens 250 deelnemers had verwacht, bleken in totaal 1500 liefhebbers zich bij de start te hebben gemeld. Voor de fietstochten waren er 1000, de wandelaars 450 en voor de tocht per bromfiets startten er 35. De eerste tocht moest zelfs in tweeën worden gesplitst, één in de richting Boskoop en één groep ging in de richting Aar- landerveen. De totale afstand bedroeg voor beide 24 km en duurde onge veer 2uren. De wandeling, rondom Alphen aan den Rijn bedroeg plm. 11 km. De bromfietsers moesten eveneens 24 km afleggen. Vanwege de overweldigende deelname kon de voor Vrijdagavond aangekondigde prijsuitreiking n!et plaats hebben. Die zal op 20 Mei gebeuren, in hotel „Centraal", waar vandaag ook de start plaats vond. Een der komende dagen worden in onze kolommen, de prijswinnaars bekend gemaakt In de morgenuren werden de schoolkinderen van alle lagere scho len in de klassen getracteerd. In elke school waren enkele comité-leden „ter opluistering" aanwezig. Na de tractatie marcheerden de kinderen, o.l.v. de gymnastiekleraar, de heer P. Zuidam, naar het raadhuis, waar de leerlingen van de klassen 5, 6 en het v.g.l.o., onder directie van de heer Chr. A. v. d. Mark een zanghulde brachten aan de burgemeester, de vertegenwoordiger van de Koningin in deze gemeente. De kinderen zon gen een drietal liederen, alsmede het Wilhelmus. Burgemeester Witschey, die met de wethouders en andere autoriteiten op het bordes van het raadhuis de aubade in ontvangst had genomen, sprak de kinderen toe en richtte zich, tot de grote schare oude ren en over de hoofden van deze aanwezigen tot de gehele burgerij. De burgemeester verheugde zich er op, dat Alphen aan den Rijn zo en thousiast heeft toegestemd om, zij het ook voorlopig bij wijze van proef, gezamenlijk koninginnefeest te hou den. Ook de plaatselijke muziekver enigingen „Crescendo" en „Arti" hebben zich verdienstelijk gemaakt. De laatste zorgde voor koraalmuziek op het plein voor de Ned. Herv. kerk, de eerste zorgde voor de muzikale óp- luistering van de kinder-aubade. En j beide verenigingen namen 's avonds de muzikale rondgangen door de ge- jmeente voor hun rekening. De dag werd begonnen met caril- lonspel (platen) vanuit de toren van het raadhuis. Vervolgens werden om .9 uur alle kerkklokken geluid. I De dag werd besloten met film voorstelling op het Sint Jorisplein, waarvoor duizenden zich op het plein en in de toegangsstraten een staan plaats hadden veroverd. In heel de gemeente was het door lopend een feestel'jke sfeer en een druk verkeer en er werd druk ge- vlagd. NEOMYST. Op Zaterdag 12 Juni hoopt de eer waarde heer W. van Egmond uit Al phen aan den Rijn, uit handen van mgr.- Huibers de H. Priesterwijding te ontvangen. Zondag 13 Juni draagt de neomyst in de parochiekerk van de H. Bonifacius z'jn eerste Plechtige H. Mis op. I E.H.B.O. Vanwege de plaatselij ke afdeling van de Kon. Ned. Ver eniging voor EHBO werd door dr. J. H. Pilon een cursus gegeven voor jhet eenheidsdiploma EHBO. Voor dit examen, afgenomen door dr. G. J. Verbrugge uit Leiden, zijn de vol gende personen ges'r.agd: de dames ,G. Bos, J. ContantVerhorst, J. Kop- pe, ChillaNagelkerke, A. Verkade, D. G. v. d. Vechte, mevr. C. Vletter en de heren A. Blom, D. H. Boogaard, W. C. den Brave, Joh. v. d. End, Joh. J. v. Gemeren, T. de Jong, W. Koppe, I G. J. Oost^am, D. Rijzinga, W. Rijns- burger, Jac. Snel, C. Snel, H. v. Sprang, K. v. d. Stoüwe, H. C. Ver woerd, L. Wiegman, Ph. Wijdom, G. Zingel. Twee candidaten werden af gewezen. Auto in de sloot. Nabij de S- bocht in de Ziendeweg, ter hoogte j van de Achter Middenweg is Don- I derdagavond omstreeks 9 uur een personenauto met drie inzittenden van de hoge berm af in de sloot ge reden. De bestuurder, de heer J. A. V. uit 's-Gravenhage, diens echtge note en een kennis kwam er met een nat pak vanaf. De auto moest worden weggesleept. Het ongeluk deed zich voor doordat de bestuurder van de auto, bij het passeren van |een drietal wielrijders, te ver naar rechts is uitgeweken waarbij de j rechterwielen in de zachte berm te recht kwamen. De bestuurder kon hierdoor zijn auto niet meester blij ven. Gelukkig bleef de auto op zijn wielen staan toen het voertuig steeds verder van de kant reed en tenslotte in het water terecht kwam. Het was een vrij nieuwe wagen. 7e klas jongens: 1. Ben Keijzer, 2. Jos. Nieuwenhuizen, 3. Ben Heems kerk. Des avonds jmaakte Arti een mars door het dorp, die besloten werd met een taptoe op het terrein van de heer Ph. Lek. NIEUWVEEN Biljarten. De uitslagen van de gespeelde wedstrijden om het per- soonlijk kampioenschap waren als i oubrugge en het feestcomité Wil- volgt: J. Gieling wint van G. Len-|helmina te Hoogmade hebben in sa ting. A. Schoorl wint van A. J. van i menwerking besloten deze uitgaans- Trigt H. Leliveld wint van A. Len-daf *e bepalen op 9 Juni a.s. Met ting. J. Bader wint van A. Schoor] autobussen gaat de tocht naar Ber en G. J. v. d. Berg wint van L. Kes- Een (N.H.). Zowel op de heenreis als ting, |op de terugweg zullen deze ouden van dagen kunnen genieten van de Gemeenteraad Boskoop Ledenvergadering „Dito" On der toepasselijke woorden werd aan A. v. Eijk de fraaie wisselbeker, aan J. v. Eijk de 2e en aan G. J. v. d. Berg de derde prijs van de gehou den competitie uitgereikt. Vervol gens deelde de voorz. mede, dat er a..s Maandagavond te Alphen a. d. Ryn een bijeenkomst zal zijn onder ausptciën van Ned. Biljart Bond. Het doel van deze bijeenkomst is te komen tot wederoprichting van de afdeling Rijn- en Veenstreek. Aan gezien er onder de leden geen ani- I mo bestaat voor een eventuele afde ling, zal 't bestuur hier niet verder op ingaan. LEIDERDORP ORANJEFEESTEN. Volksspelen. In de loop van de dag werden meerdere volksspelen gehouden, die hij het publiek en vooral bij het jonge yolk in de smaak vielen. De uitslagen laten wy hier volgen: Haanschieten: 1. C. Verwey uit Tricht,. 2. K. de Groot uit Bodegra- De feesten ter ere van de verjaar dag van de Koningin vingen als ge woonlijk aan met een aubade aan de burgemeester als vertegenwoordiger van H, M. de Koningin. De kinderen verzamelden zich daartoe aan de Aca cialaan, waar zij met de muziekver eniging „Concordia" uit Leiden een rondgang maakten en vervolgens naar het Raadhuis togen. Daar ver klaarde de voorz. van de Oranjever eniging, de heer Reijerse, de kinderen de bedoeling van deze zanghulde, nJ. dat aan de persoon van de burge meester, als vertegenwoordiger van Hare Majesteit, hulde gebracht wordt ter gelegenheid van haar verjaardag. Hierna zongen de kinderen een vier tal liederen met begeleiding van dt muziek, waarop de burgemeester de kinderen toesprak. Voor de drie laag ste klassen was er na de hulde een feestelijke bijeenkomst in het Dorps huis, waar zij vergast werden op i "i <_r-, ftbn en Willie Alberti hen vermaak- later zal blijken, te met goochelen, sneltekenen en jongleren. Des middags waren de drie hoogste klassen aan de beurt. Voor de, oude ren was er des avonds een samen komst, eveneens in het Dorpshuis, waar als spreker optrad ds. Honnef. Daarna was het woord aan de toneel vereniging „Ons Genoegen" uit Lei derdorp, die met veel succes opvoer de het toneelspel „De Stormbal hangt uit". Het talrijke publiek heeft ten zeerste genoten. mooiste stukjes natuurschoon waar aan ons land zo rijk is. Teneinde de kosten, aan deze dag verbonden, zo veel mogelijk te dek ken, zal er in de gemeente een col lecte worden gehouden. In de „Commissie 20 Mei", welke commissie is belast met het organi seren van de ontvangst van de konin gin is besloten de ouden van dagen een zodanige plaats te geven, dat zij een goed overzicht hebben bij aan komst van H. M. Zij zullen daartoe een plaats toe gewezen krijgen op de los- en laad plaats, zijnde de plaats waar H. M. de Koningin voet aan wal zat zetten. Kring „De Venen'' L.T.B. Ter voorbereiding op een vergade- teelt. Deze laatste komen voor in de ring te houden op 5 Mei a.s. van de 1 gemengde bedrijven, dus vooral ook kringen der Bloemistenvakbond hield de kring „De Venen" een vergadering in café Hoogendijk te Langeraar. De afdelingen Roelofarendsveen, Lan geraar, Nieuwveen en Noorden wa ren vertegenwoordigd. Uit een voorgelezen schrijven bleek, dat de afd. Hoogmade met goedvin den van de kring de Venen is over gegaan naar de kring Leiden. Het eigenlijke doel der vergade ring was te bespreken de vergun ningen in de Bloemisterij. De be- bestaande regelingen noemde de voorzitter verstarrend, zo niet ver stard. Handleiding bij deze bespre king was een brief, geschreven door mr. Vermeulen, alg. secretaris van de L.T.B. De inhoud van deze brief gaat over de moeilijkheden, die gevestig de maar vooral jonge tuinderson dervinden, als men zich naast de groenteteelt wil toeleggen op een of enkele eenvoudige teelten van bloe misterij gewassen. Het bleek, dat aan deze materie tal van aspecten zijn. En ook dat de inzichten in de streek van jaarteelt, belangrijk verschillen met die van de streken van periode- in de Veenstreek. De vergunningen in de sierteelt zijn een handelsobject geworden, of worden verhuurd. Hier uit vloeien ongewenste of althans minder gewenste toestanden voort. Zo blijkt ook de wijze, waarop vergun ningen worden toegewezen, niet al tijd ideaal. Om verbetering te krij gen zal enige uitbreiding wel nood zakelijk zijn. Maar dan komt de vraag: Is uitbreiding verantwoord? Hier meende men, dat het wenselijk is een algemene areaalsuitbreiding natuurlijk beperkt te verkrijgen. De nieuwe vergunningen zouden dan moeten worden gegeven aan nieu we en economisch zwakke bedrijven. Ook het punt vakbekwaamheid blijkt een moeilijkheid. Kwekers die zeker vakbekwaam geacht mogen worden, struikelen vaak over z.g. papieren bepalingen. Men achtte het echter zeer belangrijk dat deze kwestie ter tafel is gebracht. Dit is nodig om an dere toestanden te verkrijgen. Hoewel op onderdelen verschil van mening bestaat, was men het in gro te lijnen toch wel eens over de in houd van de brief van de alg. secre taris. Gistermorgen kwam de gemeente raad van Boskoop in openbare spoed vergadering bijeen onder leiding van burgemeester Verkerk. Wethouder Van Nes was wegens verblijf buiten lands afwezig. De voorzitter deelde mede, dat de ze vergadering op deze uitzonderlij ke dag moest worden gehouden, om dat de gunning van het werk-verbe-1 tering van de oeververdediging langs de Gouwe eerst kon doorgaan wan-1 neer de overdracht van enkele per- celen grond en water met de ge meente was geregeld. In verband met I deze werkzaamheden kan n.l. een verbetering en uitbreiding van de gemeentelijke opslagplaats worden verkregen. Er zal een gedeelte wa- I ter worden gedempt en de nieuw verkregen grond zal dan dienen voor i uitbreiding van de opslagplaats. Voorts zullen enkele percelen land en water, welke eigendom van de femeente zijn, aan de provincie wor- en overgedragen. De koopprijs voor de gemeente zal bedragen f 4.per M2. gij een oppervlakte van 475 M2 zal dit dus een bedrag worden van 1900.Aangezien de schoeiïng langs dit terrein en langs het be staande terrein moet worden ver zwaard zullen de kosten hiervan eveneens voor rekening van de ge meente komen, tot een bedrag van f 6500.terwijl de kosten verbon den aan het geschikt maken van het terrein voor opslagplaats bedragen f 2700. In verband hiermede verzoe ken B. en W. de Raad een crediet van 12.000.te willen toestaan. De heer v. Wengerden vroeg of het polderbestuur is verzocht het tussen- gelegen stuk grond aan de gemeente te willen afstaan zo dat het opslag- terrein dan één geheel zal kunnen vormen. Weth. Taat deelt mede dat de polder daartoe niet genegen is, aangezien geen andere plaats voor een overscheping kan worden gevon den. Het zwembad. De heer Valk drong in verband met deze werkzaamheden en overname van grond aan op een oplossing voor het zwembad dat dreigt te moeten verdwijnen. Nu daar ter plaatse toch wijzigingen komen is het van het allergrootste belang, dat de moge lijkheid van verbetering of zelfs uit breiding van het bestaande zwem bad onder de ogen wordt gezien. Een pracht oplossing zou zijn dat op dezelfde plaats een geheel nieuw zwembad zou worden gebouwd. Een betonnen bak met waterdichte af scheiding langs de G^nve p^n^ui- tend op de nieuwe waterkering is zeer wel mogelijk. Tevens is het dan geschikt te maken voor schoolzwem men. Weth. Taat antwoordde hierop, dat deze kwestie het college van B. en W. zeker warm houdt. De gehele ge meente heeft hier belang bij. Wij doen alle mogelijke moeite om een oplossing te vinden. Er zijn momen teel twee plannen in studie. Uit de volgende discussie bleek wel, dat alles in het werk zal wor den gesteld om het zwembad te be houden en zelfs om dit te moderni seren. Tenslotte deelde de voorzitter me de, dat de raad een principe-besluit moest nemen in verband met het uit breidingsplan aan de Wilhelmina- laan. Hierin was opgenomen, dat er ook winkelwoningen zouden worden gebouwd. Hier zou echter geen sub sidie voor worden gegeven, zodat de raad het uitbreidingsplan moet wij zigen in dien zin, aat de bouw van winkelwoningen vervalt. De heer Verbeij oppert enkele be zwaren, omdat het nieuwe terrein, waarop eventueel winkels zullen ver reizen niet zo gunstig is gelegen. De voorzitter meent dat in genoemde buurt niet zo'n grote behoefte aan winkels bestaat en meer behoefte bestaat aan woningen. De raad kon zich tenslotte hiermede verenigen. „EXCELSIOR" BRACHT GOUDEN ECHTPAAR EEN SERENADE. Het echtpaar Maassen-de Bree, wonende in de Nieuwstraat, dat Woensdag het feit herdacht dat zij voor 50 jaar in de echt werden ver bonden, was blijkbaar zeer verrast, toen de Harmonie „Excelsior" in de avonduren kwam aangemarcheerd om op dit gouden gebeuren een stem pel te zetten. De getrouwen, waarvan de bruid 73 en de bruidegom 75 lentes telt, hadden het er op aan gestuurd, om alles zo rustig mogelijk te laten ver lopen, maar hadden voor wat Excel sior betrof, buiten de waard gere kend. Nadat een pittige mars had ge klonken, feliciteerde de voorzitter van de Harmonie, de heer W. Schou ten het echtjaar, hetgeen bezegeld werd met een „lang zullen ze le ven", waarna de muzikanten een dronk werd aangeboden. Tot afscheid gaf de drumband een „toegiftje", dat er zijn mocht. Dat de geste van „Excelsior" door het gouden paar en de aanwezige fa milieleden werd gewaardeerd daar van <»-<- ~-,'»n d*- d~-'1

Leidse Courant | 1954 | | pagina 9