DODENHERDENKING Mozaiekleggers beginnen nieuwe wegen te bewandelen Mozaieken Verpleegsters Alg. Ledenvergadering van de Coöp. Boerenleenbank „Leiderdorp" Assistent-Juffrouw NET KAMERMEISJE De kwaliteit der mozaieken gaat vooruit. Was het tot voor kort de ge woonte met hyacinten-nagels figuren te „verven" in de gazons der villa-tui nen, de laatste jaren kon men zeer kunstzinnige figuren zien met fijne kleurencombinaties. Ook vandaag-de- dag kan men daar in de bollenstreek weer sterke staaltjes van zien. In Sas- senheim treft men o.m. voor de schuur van G. B. de Vroomen Zn. een waar kunststuk aan, dat het schip der Europese Defensie Gemeenschap uitbeeldt en in de streek-mozaiek- wedstrijd werd hieraan een tweede prijs toegekend. De eerste was voor de heer Veldhuijzen van Zanten „Merenbrugh" te Lisse, die twee pau wen met waaierende staarten had. De Belgische bezoekers, die de bol lenstreek vandaag weer bij duizen den heeft gehad het is de laatste jaren trouwens een traditie gewor den, dat de Belgen op 1 Mei „en masse" naar de bollen komen kij ken! hebben in de Hoofdstraat een vertrouwd beeld kunnen zien. Op een voetstuk van blauwe hyacinthen stond daar namelijk een van rose dito's gemaakt „Manneke uit Brus sel". In Lisse is men wat het versieren betreft een nieuwe weg ingeslagen. Naast vele uitstekende „gewoon" ge legde mozaieken. vindt ge er nu bal- cons, die versierd zijn met hyacinten- bloemen, die stuk voor stuk op ijzer- draad zijn geregen. Een zeer goed voorbeeld, van wat hiermede te be reiken is kan men zien aan de Heere- weg bij de heer Veldhuijzen van Zanten „Bloemoord". Daar heeft men met rose hyacinten-nagels ook nog de voordeur knap versierd en vóór die deur een klein soort pergola van dezelfde bloemen. Aan de andere kant van de weg ziet men ook iets nieuws op dit gebied: een schilderij met een lijst van lichtblauwe hya cinten, een donkerpaarse „achter grond" en daarop een stijlvol gesto ken vaas met gele narcissen en tul pen. Over vazen gesproken: meer en meer ziet men vooral in Lisse oo de palen der tuinhekken decoratief opge maakte pullen en vazen met bol- bloemen prijken. De zg. bloemstukken worden nu trouwens ook bij de mozaieken ge bruikt. Een origineel rnozaiek een enveloppe van witte hyacinten met een sterk vergroot, maar niettemin natuurgetrouw Keukenhofpoststem pel in de rechterbovenhoek en ge adresseerd aan „To Flowerfriends, Everywhere bij de heer Veldhuij zen van Zanten Buitendorp", trekt sterk <ie aandacht door de fra've bouquetten op de hoeken. Ook het rnozaiek van de fa. Warnaar te Sas- senheim heeft men met bouquetten een „make up" gegeven. Het zou te ver voeren allen in de streek gelegde mozaieken hier te be spreken, m^ar dit kunnen we er ze ker van zeggen: de kwaliteit gaat voortdurend vooruit; men blijft niet op de oude wegen wandelen. Het UITSLAGEN MOZAÏEK- WEDSTRIJDEN IN STREEK- VERBAND. Grote mozaieken: eerste prijs: Veld huijzen van Zanten, „Merenburgh", Lisse. Tweede prijs: G. B. de Vroo men en Zn, Sassenheim. Kleinere mozaieken: eerste prijs: W. S. Warmenhoven, Hillegom. Twee de prijs: Veldhuijzen van Zanten, Stationsweg, Hillegom. Naar de jury ons mededeelde was de beoordeling van de mozaieken in streekverband op enkele moeilijkhe den gestuit, daar Sassenheim en Hil legom slechts twee groepen kende grote en kleine mozaieken terwijl Lisse meerdere afdelingen telde. Men mocht niet verwachten, dat een streekwedstrjjd, die voor de eerste keer werd gehouden, meteen al vrij zou zijn van kinderziekten. Maar het verdient ongetwijfeld aanbeveling deze mozaiekwedstrijd in streekver band een volgend seizoen Opnieuw öp de kalender te zetten! nieuwe, dat men nu heeft gelanceerd, maakt een prima indruk! SASSENHEIM Ook voor dit weekeinde hebben verschillende inwoners van de ge meente weer mozaieken gelegd of vernieuwd. Een zeer fraai rnozaiek is te zien voor de schuur van de fa. De Vroo men waar de E.D.G. op fraaie wijze werd uitgebeeld. Een reproductie van een bekend standbeeldje in Brussel kan men ook bewonderen, terwijl in het plant soentje op de Oude Haven het Vrij heidsbeeld van New York is ge plaatst. Ook op de Oosthaven heeft VVV haar mozaïek ververst. Dit rno zaiek is een grote molen Cs avonds verlicht) tussen kleurige bollenvel den. De verlichting van het dorp is nog steeds aanwezig. Jammer genoeg moesten de slingers en bloembakken die het dorp zo'n fleurig aanzien ga ven reeds worden opgeruimd. Niettemin is een bezoek aan ons dorp nog steeds de moeite waard. 40-JARIG JUBILEUM M. J. A. POST. Hedenmorgen werd het jubileum van de heer Post, die 40 jaar aan de R.K. Jongensschool als onderwijzer werd verbonden, gevierd op school. Morgen om 9 uur zal de Hoogmis worden opgedragen tot intentie van de jubilaris, 's Middags van 3 tot 4 uur zal de jubilaris officieel worden gehuldigd. Hierna bestaat er gelegen heid voor iedereen de jubilaris te fe liciteren tot 5 uur. Zeer zeker zullen velen, ook uit de omgeving, van deze gelegenheid gebruik maken. Gisteravond bracht Adest Musica de jubilaris een serenade. Viering Koninginnedag. De schooljeugd van Sassenheim heeft de verjaardag van onze vorstin gevierd met een aubade en sportwedstrijden. Des morgens om 9 uur gaven de leerlingen van de drie hoogste klas sen van de Lagere Scholen 'n aubade voorNhet gemeentehuis. Deze aubade stond onder leiding van de heer Kleinstra. De aubade werd afgeno men door de burgemeester en zijn echtgenote, beide wethouders én het bestuur van de oranjevereniging. Na de aubade sprak de burgemeester de kinderen toe. In de loop van de mor gen zy'n de kinderen op de scholen getracteerd, terwijl in het KSA-ge- bouw een filmvoorstelling werd ge geven. Op het gemeentelijke sportpark werden verschillende sportwedstrij den gehouden. De medewerkers van de feesten waren 's avonds door de oranjevereniging uitgenodigd in Het Bruine Paard. De waarnemend voorzitter, de heer M. v. Breda, dankte de medewerkers in het bijzonder de heren Meyle voor de voortreffelijke leiding van de sportwedstrijden en de heer Kleinstra voor de leiding van de aubade. Namens de kinderen dankte de heer M. J. A. Post het bestuur van de oranjevereniging voor het prachtige programma. De burgemeester maakte hierna de winnaars van de sportwed strijden bekend. Het waren de volgende scholen: ULO-scholen: Handbal jongens senioren: De Vis- serschool; handbal jongens junioren: De Visserschool. Volleybal jongens Don Boscoschool; volleybal meisjes Don Boscoschool. Voetbal jongens senioren De Vis serschool; voetbal jongens junioren Don Boscoschool. Slagbal meisjes De Visserschool. Handbal meisjes De VisserschooL Estafetteloop: jongens senioren De Visserschool; jongens junioren De Visserschool; meisjes senioren Don Boscoschool; meisjes junioren Don Boscoschool. Alle prijzen waren een beker. Lagere Scholen: Handbal jongens: 1. St. Antonius- school (beker); 2. Herv. school; 3. St. Pancratius school; 4. De Visserschool. Slagbal meisjes: 1. Herv. school (beker); 2. St. Annaschool A; 3. De Visserschool; 4. St. Annaschool B. 's Avonds maakten Adest Musica en Crescendo een muzikale rondgang door het dorp. NOORD WIJKERHOUT II. MIS IN OOSTERSE RITUS. Aanstaande Zondag zullen de pa rochianen van Sint Victor de zeer bijzondere gebeurtenis van een H Mis in de Oosterse Ritus in hun eigen parochiekerk kunnen meemaken. Deze H. Mis zal worden opgedragen door pater Micheas, O.F.M.C., ziel zorger van de ballingen uit het Oos ten, met assistentie van pater Ga briel, O.F.M.C. Deze H. Mis vangt aan om 10.45 v.m. De liturgische gezangen worden uitgevoerd door een Slavisch koor. Zaterdagavond zal pater Micheas 's avonds om 8 uur, na het plechtige lof ter opening van de Meimaand, in het patronaatsgebouw een. lezing n^êt lichtbeelden houden over de Ooster se Liturgie en de verering van de H. Maagd in het Oosten. De Oosterse liturgie, waarin van zelfsprekend de Oosterse mentaliteit van de gelovigen tot uiting komt, wil bij het opdragen van de H. Mis voor al de nadruk leggen op de tegen woordigheid onder ons van de God- Mens. Behalve het brengen van het brood naar het altaar door de gelovigen zelf, maken tal van zinrijke hande lingen en woorden, vooral de z.g. smeekgebeden, welke door priester, diaken en volk afwisselend worden verricht, het offer een offer voor al len, zoals ook duidelijk blijkt uit het gebed by de offerande „We offeren van Uw eigendom, wat U toekomt voor alles en voor allen". 's Avonds om 7 uur worden door het Slavische koor liederen gezongen ter ere van de Moeder Gods en zal pater Mioheas preken over de ver volgde Kerk in het Oosten. BROEDER-KOK JUBILEERT. Woensdag 28 April was het 25 jaar geleden, dat de eerw. broeder He renas, beter bekend als broeder-kok van de St. Bavostlchting, als Broeder van Liefde zijn eeuwige geloften af legde. De viering van dit jubileum ving reeds Dinsdag aan, toen in een bij eenkomst van doktoren, eerw. broe ders, verplegend en overig personeel en patiënten de jubilaris in diverse toespraken gehuldigd werd. Dokter Sengers sprak namens de dokters, de heer Beniers namens het personeel en de heer Pirovani namens de pa tiënten. Hartelijke woorden van feli citatie werden gesproken en men maakte van deze gelegenheid gebruik om aan broeder-kok eens duidelijk te vertellen, hoezeer iedereen in de stichting de wijze, waarop hij voor rie inwendige mens zorgt, waardeert. De eigenlijke jubileumdag begon met een plechtige Hoogmis in de ka pel van de stichting, opgedragen door rector v. d. Gent met assistentie van kap, dr. v. Dijk en kap. Keijer uit Vogelenzang. Het eigen zangkoor, gevormd door broeders, personeels leden en patiënten voerde op keurige wijze de 3-stemmige mis van Jan Nieland uit. Na de H. Mis recipieerde de jubi laris in één der kamers van het hoofdgebouw en behalve de confra ters en het personeel der stichting maakten vele anderen gebruik van de gelegenheid om broeder-kok met zijn jubileum geluk te wensen. Hier toe behoorden o.m. burgemeester v. d. Weijden en de gemeente-secretaris alsmede vele personen uit het dorp en van buiten het dorp, die op één of andere manier meer of minder regelmatig met broeder-kok in con tact komen. Verder bracht de jubilaris zijn feestdag temidden van familieleden en confraters door. Maar in de voor avond moest hb nog even uit de fees- teUjke kring komen om een serenade van de R.K. Muziekvereniging „St. Jeanne d'Arc" in ontvangst te nemen. Dinsdag had reeds de Chr. Muziek- ver. „De Harpe Davids" de voorbe reidende feestvreugde met een sere nade verhoogd. Donderdag zal voor broeder-kok wel weer een normale werkdag ge weest zijn maar 's avonds was hij weer jubilaris, want toen bood de voetbalver. St- Bavo (WSB) in sa menwerking met de toneelver. JAJA een feestavond aan in hotel v. d. Geest. De jubilaris was in de zaal aanwezig in gezelschap van de eerw. broeder-overste en 2 confraters. JAJA speelde op de van deze ver eniging bekende vlotte en innemende wijze het toneelspel „De tyran" van Bob Bertina. Na het eerste bedrijf nam de voorzitter van WSB, de heer Jeukens, het woord om de jubilaris namens zijn vereniging te felicite ren. In een korte toespraak wees spreker er op, dat zowel spelers als supporters veel met broeder-kok op hebben, want hij zorgt voor thee tij dens de rust in de kleedkamers cn hij leidt de versnaperingen verkoop op het terrein. Namens de vereniging bood de voorzitter aan de jubilaris twee rollen voor zijn tape-recorder aan. Dit was voor de broeder een zeer welkom geschenk, want de tape recorder is zijn hobby. Dc heer Jeu kens memoreerde ook nog even de vriendschapsbanden tussen JAJA en WSB en hij' sprak de hoop uit, dat deze banden door deze avond nog verstevigd zullen worden. Nadat het toneelspel beëindigd was dankte de heer Jeukens namens alle aanwezigen JAJA voor de prettige avond en het goede spel en bood hij ieder der dames op het toneel een bouquet tulpen aan en wel rode en witte, de kleuren van WSB. fïierna verliet de jubilaris de zaal en bleef de WSB-famllle nog enige tijd gezellig bijeen onder leiding van de heer Duin en met muziek van Al- bert Gerritsen en zijn collega's. Sportief succes van de jeugd. Bij de te Leiden in de Paasvacantie ge houden schoolvoetbal wedstrijd en heeft het elftal van de St. Jozefjon gensschool behalve een zeer eervolle 2e prijs (een medaille) ook de wissel beker voor het sportiefste elftal we ten te bemachtigen. Aan deze beker waren nog 14 toegangsbewijzen voor het UVS-terrein verbonden. De halve finales en de finale zijn Zaterdag te Leiden verspeeld. In de finale verloor de St. Jozefschool van een school uit Alphen. Na de wed strijden kregen alle deelnemers een diploma. WARMOND KONINGINNEDAG. De viering van koninginnedag ving aan met een samenkomst van alle schoolkinderen vóór het gemeente huis. Hierbij bood de heer Th. R. de Vroomen namens de burgerij de ge lukwensen aan van de burgemeester, die zich met zijn echtgenote en de beide wethouders op het bordes van het gemeentehuis hadden opgesteld. De burgemeester sprak hierna de kinderen toe, waarna de schoolkin deren met veel vlaggetjes en oranje, vergezeld van de beide muziekgezel schappen, een rondgang door het dorp maakten. Het geheel maakte een zeer fleurige indruk, 's Middags was er op het sportveld „Overbos" een sport middag. Begonnen werd met een korf bal wedstrijd tussen de Chr. Korf balclub „Warmond I" en „Ons Eiland". De eindstand werd 21 voor Warmond. Ook de hferna volgende voetbal wedstrijd Rijnsburgse BoysWar- munda leverde een Warmondse over winning op (32). Tussen de bedrij ven door werden enkele aantrekke lijke atletiekwedstrijden gehouden, waarbij vooral het hoogspringen veel aandacht trok. Na afloop reikte de Burgemeester aan de winnaars de prijzen, bestaande uit medailles, uit. De uitslagen van de atletiekwedstrij den luiden: 60 meter hardlopen meis jes B: 1. Anneke Kennis, 2. Petra Meskers; idem meisjes A: 1. Nelly v. d. Berg, 2. Sj. GuldemOnd; idem jongens pupillen: 1. Ad van Bentem, S. P. Sikking; idem jongens C: 1. G. de Boer, 2. C. v. Winscn; 600 m. hardlopen jongens C: 1. G. de Boer; vijfkamp heren: 1. L. v. d. Lans, 2. J. Koppers; vijfkamp jongens: 1. J Schoo, 2. M. Warmenhoven. 's Avonds gaf ..Warmonds Fanfare" nog een concert in de muziektent. Mozaïkwedstrijd. De door de Prov. V.V.V. uitgeloofde medaille voor het beste mozaïek werd toege kend voor het mozaïek, dat door het secretarie-personeel gelegd is bij het gemeentehuis. Dit stelt het gemeente wapen voor. De 3 andere mozaïeken, by de N. H. kerk, de R.K. kerk en tegenover huize „Vroonhof", kregen eervolle vermeldingen. NOORD WIJK ORANJEFEESTEN. Begunstigd door het goede weer hebben zowel Noordwljk-Binnen als Noordwijk-Zee op spontane wijze de verjaardag van H. M. de Koningin gevierd. Dit geldt vooral voor de jeugd, welke onder begeleiding van muziek in een fleurige optocht door de dorpen trok om aan het eind in de n een tractatie in ontvangst te nemen.' in de namiddag hadden de kinder spelen plaats op de schoolpleinen on der leiding van het onderwijzend personeel, waarbij de glunderende gezichten getuigden van veel pleizier. In Noord wij k-Binnen bleven de feesten voor de groten alleen beperkt tot het Openluchtcaibaret, waarvan een duizendkoppige menigte volop heeft genoten. Te Noordwyk-Zec werd echter door de groten de gehele dag gefeest en de hoogtepunten waren hierbij het traditionele touwtrekken, waar voor men een ideale plaats had ge vonden in het Dobbelman's-duin en de grote ronde van Noordwijk-Zee op tourfietsen, waarbij het aan spanning niet ontbrak en welke buitengewoon goed slaagde. De uitslagen van ver schillende volksspelen te Noordwijk- Zee zijn als volgt: Zaklopen: 1 Jo Duivenbodc, 2 Jo Barnhoorn Kzn., 3 Nic. Barnhoorn, 4 Henny v. 't Wout, 5 A. Duivenboae. Mastklimmen: 1 H. Hazenoot, 2 D. van Duin, 3 C. Barnhoorn, 4 J. Duin dam, 5 W. Baalbergen, 6 K. Kruijer, 7. N. Barnhoorn, 8 C. Oranje, 9 P. Plug. Krui wagen rece: 1 N. Barnhoorn, 2 Hermans, 3 C. Barhoorn, 4 F. Baai- bergen, 5 Caspers. Touwtrekken (Heren): 1 Ploeg J Barnhoorn Paul zn., 2 Ploeg A. van Duin; 3 Ploeg N. A. C., 4 Ploeg C Orange. Verliezereronde: 1 Ploeg van Vene- tiën, 2 Ploeg C. van Egmond Jnr. Touwtrekken (Dames): 1 Ploeg Pension Unded, 2 Ploeg mevr. Moe- nen. Ronde van Noord wijk (race): 31 deelnemers, afstand 32.5 km. 25 ron den, tijdduur 61 minuten: 1 N. Schmal A. Vink, 3 C. v. d. Berg, 4. L. Bedijn In de PSYCHIATRISCHE INRICHTINGEN ENDEGEEST ca. te OEGSTGEEST kunnen wor den geplaatst: in het bezit van diploma A ter opleiding voor het Diploma B. Salaris op 23-jarige leeftijd: Voor externen 2205.60. Voor internen 2151.60 (Inhouding voor kost, inwoning en bewassing 900.p. j. Schriftelijke sollicitaties te richten aan de Geneesheer-Directeur. 9497 Op Donderdagavond 6 Mei 1954 te 7.30 uur in het DORPSHUIS te Leiderdorp. De Agenda ligt ten kantore van de Bank vóór de leden ter inzage. Met ingang van 1 Mei 1954 zullen de zittingsuren zijn als volgt: Dinsdagmorgen Donderdagmorgen 912.30 uur. Zaterdagmorgen Maandagavond 7__0 ntr Vrijdagavond v uur GROTE TEXTIELINDUSTRIE in het Westen des lands vraagt wegens uitbreiding voor spoedige indiensttreding. om leiding te geven aan een groep meisjes. Haar, die menen de nodige geschiktheid en ambitie hiertoe te bezitten en tevens niet ouder zijp dan ongeveer 40 jaar, wordt verzocht eigenhandig ge schreven sollicitaties in te zenden onder no. 9492 bureau van dit blad. Bij gebleken geschiktheid wordt goede salarisre geling in uitzicht gesteld. EEN PARTIJ HOOI te koop bij C. DE KONING Veursestraatweg 97, Loid- schendam, tel. 1336. 9505 PALACE HOTEL Noordwijk aan Zee vraagt voor terstond Jxiefaanljeó PERSONEEL 2 Gevraagd net R. K. meisje voor dag of dag en nacht, v. g. g. v. Adres P. P. Clemens, van Arember- gelaan 119, Voorburg, Tel. 771976. 2438 DINSDAG 4 MEI DES AVONDS 7.15 UUR IN DE STADSGEHOORZAAL SPREKERS: os H. C. TOUW, Ned. Herv. Pred. Ie Utrecht Rector H. L. J. M. S0NDAAL (Pr.) Oegstgeest MUZIKALE MEDEWERKING: NED. MADRIGAALKOOR o.l.v.Willem Mizee TOONKUNSTORKEST o.l.v. Henk Gelrn.ort Notaris N. W. HOLTKAMP te Leiden is voornemens op Vrijdagen 7 en 14 Mei а.s., telkens nam. 7 uur in het Notarishuis te Leiden Hoge woerd 144, publiek te verkopen: Te Leiden: 1. Herenhuis, Witte Singel 7 Verhuurd voor 71.86 p. m. lasten pl.m. 108.80. 2. Woonhuis, Hoogl. Kerk- gracht 10. Verhuurd voor f 11.05 p. w. Lasten pl.m. 72.11. 3. Woonhuis met afz. bo venwoning .Pasteurstraat 2 b en 2c, Verhuurd: no 2b voor f 6.p. w. en 2c voor 6. h p. w. Lasten pl.m. 84.19. Te Leiderdorp: 4. Woonhuis, Eikenlaan 9; Verhuurd voor 7.10 p. w. Lasten pl.m. 38.50. 5. Woonhuis, Berkenkade 6 Verhuurd voor f 6.40 p. w. Lasten pl.m. 20.53. Te Voorschoten: Woonhuis, van Kempen straat 18, Verhuurd voor f 38.95 p. m. Lasten pl.m. 55.80. 7. Woonhuis, van Kempen- straat 22. Verhuurd voor 38.80 p. m. Lasten pl.m. 55.49. Betaling op 14 Juni 1954. Nadere inl. verstrekt gen. Notaris, Rapenburg 66, te lefoon 26478. Boerendochter per 1 Mei, bij L. C. v. d. Geest, Leid- seweg 44, Oud-Ade. 2 Gevraagd Buschauffeur voor arbeidersvervoer. Br. met uitvoerige inlichtingen onder no. 9445 bureau van dit blad. AANGEBODEN 2 Accordeon, Gitaar, Ha- waiiangitaarbanjo, klari net, microzang. Deze instru menten kunt u leren bij Muziekschool Zwaag. Pret tige lesmethode. Lage cur susgelden. Instrumenten in huur. Prospectus gratis. Korevaarstraat 5. tel. 24358 Q? Nette meisjes en enige jongens gevraagd. Leeftijd 1416 jaar. Aanmelden tot 6 uur, Marediik 165. $F Nette Slagersleerling gevraagd. Er wordt aan huis geslacht. P. W. Kapel, Wilhelminastraat 17, Noord wy'k, tel. 2806. 2497 2 Net R. K. Meisje voor terstond gevraagd, voor dag en nacht of hele dagen Mevr. BuckGeelen, He renstraat 17, Voorhout. 2481 2 Wy geven voor A ver gunning f 1.25 per M2. Be taling contant by het teke nen van het formulier. Te vens Tulpen- en Narcissen- vergunning contant tegen hoge prijs. Br. onder no. 2484 bur. van dit blad. 2* Te koop party hooi, 50 kg. charlotte. J. A. Vane man, Zuidweg 15, Rijp- wetering. 2500 2* Z. g. a. n. Mosquito hulpmotor aangeboden 1953 Deskundig onderzoek toe gestaan. Prijs f 185.Te bevragen J. Stam, Terwee- eg 60, Oegstgeest. 9487 2* Aangeboden I. T. A. auto, weinig gebruikt, nog bijna fabrieksnieuw, ver beneden de nieuwe prijsl En een Ford Prefect Sedan 4-deurs, v. d. Meij, Mare- dijk 159, Tel. 21280, Leiden. 2* Aangeboden meisjes- fiets 65, mooie dames fiets 70. damesfiets, spor tief model 85. herenrij wiel als nieuw 75, heren supersportfiets f 95, "Alles wordt met garantie ver kocht. Rijwielhandel Achil les, Hogewoerd 9. 2506 als nieuw, prijs f 500. Tel. K 1719—2853 (bij geen geh. 2505). 9438 SF Betere Muzieklessen. Vanouds aanbevolen adres Muziekinstituut Van Wouw Rapenburg 1, Tel. 20438. Piano, Accordeon, Guitaar (solo, slag- en hawaiisn), MandoVne, Banjo, Viool, Dwarsfluit, Uitsluitend privélessen, geen contrac tuele verbintenis. Rapen burg 1, Leiden. 2495' 21 Te koop. modern schrijf bureau 35, vloerkleed 15.accordeon pianokla vier 25.rijwielen f 25 en 35, opklapbed 15.— stoelen 3.viool met kist 9.2 pers. bedstel 35, 1 pers. f 17.50, ledi kanten 7.50, wringers f 9 poppenwagen 5,Nieu- wenburg, Hooigracht 55, 2 Te koop: Trouwjapon, prachtige witte zijde, met kant, lange sleep en sluier, maat 40. Tevens een ge klede lange blauw (mode kleur) japon, maat 44-46. Prijs nader overeen te ko men. Br. onder no. 2493 bureau van dit blad. ST Te koop een motor- scherm en een riem voor zeer zachte prys bij A. Jansen, Oud-Adeselaan 16. Rijpwetering. 9494 2* Te koop Hartjes dak pannen by H. Rotteveel Azn., Zuidweg 16, Rijpwe tering. 9494 2" Vauxhall 14, 6 cylin der, bouwjaar 1948. Tegen elk aannemeiyk bod. Bre- derostraat 27, Leiden. 2498 2* Muziekliefhebbers Vroiyke zang- en klassie ke platen vanaf 50 cent. Mooie koffergramofoons vanaf 25, Philips radio's vanaf f 25, accordeons van af f 55, electr. motoren, ra diolampen, onderdelen, ve ren, naalden, luidsprekers. Janvossensteeg 41, Leiden. 2" Motorrywiel. Wegens vertrek aangeboden: Eij- sink 125 cc 1940, in prima staat, met papieren. Prijs f 175.Tevens Ei j sink, 38 c.c. Prijs 60.Schip Johanna, Utrechtse Jaag pad t.o. scheepswerf Maas. 2 Rijwielen direct af fa briek, 30 pet. voordeliger vanaf f 87.50. Voor solide personen desgewenst ge makkelijke betalingscondi ties. Geïll. prijscourant NN gratis. Simba Riiwielfabr. Naaldwijkseweg 24—26, te 's Gravenzande. Tel. K 1748 no. 673. Te bezichtigen bij A. F. Pact, Rijnmond 9, te Katwijk aan Zee. 2 Te koop: Kaptein Moby- lette model 1953, in prima staat. Te bevragen Gouw- sluiseweg 32, Alphen aan den Rijn. 9495 2 Machinefabriekje Sme derij. Aangeboden com pleet machinefabriekje- smederij, in centrum der stad. Inventaris overname machines 1250.Huur per maand f 40. Boven smederij verdieping met keuken en zolder. Techn. Handelsondern. J. Nieu- wenburg, Tesselschadestr. 35A, Leiden. Tel. 24662. 2 25 tot f 50 bijverdien ste p. w. Prettig werk met geheel nieuw -art. dat elke huisvrouw dringend nodig heeft. Geen risico! Schr. v. inl. Fa. Jameco, Postbox 205, Den Haag, onder bijv. v. postz. voor antwoord. 2 Woonhuis te koop. Ge deeltelijk leeg te aanvaar- 1 den. Br. onder no. 2505 bu-' reau van dit blad. 2 Te koop: een Isingbox 6 x 6 75, Filmerbox 6 x 9. beide met paraattas. Te bevragen 's avonds na 7 uur J. DieDstraaten Jr., Johan de Witstraat no. 48, Leiden. 2 J. A. Verheul, Haarlem merstraat 86, levert U op gemakkelijke betalingsvoor waarden horloges, klokken, verlovingsringen, goud- en zilverwerken. 2 Herenhoeden stomen, modelleren, nieuw lint, nieuw leer, eventueel ver groten of verkleinen. Voor vakwerk Van Velsen, hoe- denkliniek. Donkersteeg 3. 2 Grote keuze Dames- en Heren polshorloges. Ver lovingsringen, atelier voor alle reparaties. Jac. Hoo- srervorst. Geversstraat 47. Oegstgeest, Telf. 26151. F Te koop aangebo'en 'ord V 8 1934, Luxe. Tegen elk aannemelijk bod, Kerk straat 65, Noordwijk B. 2 Te koop: twee moderne clubfauteuils met 4 stoe len 55,babycommode 17.50, divan f 22.50, drie wielerfietsje 5.baby ledikant 7.50, wringer met box f 15.—, pracht houten ledikant met Au- pingspiraal 19, uitschuif- tafel f 17.50, meisjesrijwiel 35, Nieuwenburg, Hooi gracht 55. 2 Te koop aangeboden een electrische wasmachine in prima staat, houten kuip 120.—. J. Sikking, Agent L. Crt. Warmond. 9504 2 Uw adres voor rolfilms kleurenfilms, ontwikkelen en afdrukken is natuurlijk Pijl. Haarlemmerstraat 103 Leiden. 9309 GEVRAAGD 2 Gevraagd: Siert. Ver gunning warme cn koude kassen en bakken; open grond A en B Jan.-Dec. Te huur gevraagd 100 R.R. A en B. c.v. N. Bakker Hz Roelof arends veen K 1713 no. 487. 2 Te koop gevraagd an tieke staande klok, stoel- tjesklok en staartklok, hout of uurwerk, stuk of worm gaatjes geen bezwaar. Br. onder no. 9481 bureau van dit blad. TE HUUR 2 A.s. Bruidjes huurt uw Bruidsjapon bij C. de Groot van Egmond, Haarlemmer straat 145147, Leiden. Zeer grote keuze nieuwe japonnen, ook kinder en bruidsjurkjes, sluiers, Avondjaponnen. 9480 2 Verhuur vanaf f 1.25 per gehele ochtend, mid dag of avond. Huurkoop div. merken onder fabr.- garantie vanaf i 2.75 d. w. Vraagt inl. Leidse Was- Mach. Verhuur Modern. Margrietstr. 7, Franchl- montlaan 64. tel. 22880. DIVERSEN 2 Openlijk dank aan God voor geslaagde exameni door de voorspraak van Maria en broeder E. Witte. 2 Wij repareren gebroken porselein, Saksische groe pen. antieke borden, beel den, koperwerk, tin enz. Inkoop aile soorten porse lein antiek, meubels, goud, zilver, enz. Bremmer Haar lemmerstraat 99, ingang Goe Gerritsteeg 1, tele foon 22791, Morsstraat 41. telefoon 26918 2 Autorijschool-Taxibe- dryf. Snelle opleiding rij bewijs, met motorles en verkeerswet Nieuwe ver warmde lesauto's, f 5 per lesuur. Gcdipl instructeur met 22-jarige rijles-erva ring. Voor rijles dus naar Marks, Morsstraat no. 60e. Tel. 26584.230Ó 2 Slerteeltvcrgunningen Jaarteelt, Periode van warme en koude kas of bak. Bloemisterij A. of E. In- en verkoop J. Eist- geest, Zuideinde 99A, Roe- lofarendsveen. Telef. 291 K 1713. 2 Rechtskundig Bureau van Th J v d Heijden. Hoge Riindijk 103a Lei den, tel 23405 incasso's contracten, pachtzaken, woon- en bedrijfsruimten processen rechtszaken.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 3