Eerste hulp bij de kinderspelen Jongens en meisjes vochten om de prijzen Tentoonstelling naastJosephkerk Jleidóe VxvUa 0980 MAREIS Interessante lezing over: Eva in Papaaland11 BIOSCOPEN ZATERDAG 1 MEI 1954 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGtNA 2 De spelen en wedstrijden voor de schoolgaande jeugd zijn zeer prettig verlopen. Er waren maar even 1062 deelne mers. De uitslagen luiden: Meisjes 9 j.: 1. Corry van der Leek. 2. Jose Bosman, 3. Rietje Sprin gers, 4a. Henny Pauw, 5. Alie van Spronzen. 6. Anneke Dubbelaar. 1. Suja Petit, 8. Greetje Dubbelaar, 9. Janny de Haan. Meisjes 9 j.: 1. Truusje Meyer, 2. Leny Teske, 3. Hanny Coster, 4. Het ty Verwey, 5. Conny van Gelder, 6 Anneke Kromhout, 7. Elly Kamping. 8. Mieke Sjardin, 9. Thea van der Klaan. Meisjes 9 j.: 1. Elly Vintges, 2. Jo ke Verver, 3. Ria Houders, 4. Ineke Stol, 5. Tineke Duindam, 6. Selma Philips, 7. Thea Kreuger, 8. Ria v. Opijnen, 9. Sigrid Bevaart. Meisjes 10 j.: 1. Riet Waasdorp, 2. Alice Bol, 3. Dony Haefker, 4. Carla Bouter, 5. Leny Jongmans. 6. Olly Brükner, 7. Thea Heemskerk, 8. Jan na v. d. Berg, 9. Adri Kikkert, 10. Ineke Verzuu. Meisjes 10 j.: 1. Anneke van der Keur, 2. Lenie Kukler, 3. Ansje de Klerk, 4. Lietsbeth Boersma, 5. Ll- neke Gijbeis, 6. Regien Donnet, 7. Regina Zimmerman, 8. Jetty Ouwer- kerk, 9. Tilly la Rivière, 10. Adrl Melet. Meisjes 11 jaar: 1. Stien van der Woerd, 2. Jopie de Mik, 3. Betty Ezendam, 4. Marianne Vallentgoed, 5. Emmie Dekker. Meisjes 11 jaar: I. Thea Seriier, 2. Hanny Ossevoort, 3. Cobie Fransen, 4. Annie Verschoor, 5. Ineke Spuyt. Meisjes 12 jaar: 1. Anneke Overde- vest, 2. Anneke Esderts, 3. Ester v. cL Stel, 4. Annie Sjardijn, 5. Jeanne v. d. Meer, 6. Sarrie van Leeuwen. Jongens 9 jaar: 1. Henk Nagtegaal, 2. Gerard de Graaf, 3. Peter Janssen, 4. Ignas de Jong, 5. Gerard Mark, 6. Peter Kempeneers, 7. Cor Kapaan, 8. Wim Koekenbier, 9. Bert Stikke- lorum, 10. Hannie Marceils. Jongens 9 jaar: 1. Wim Visser, 2. Leo Rijnbeek, 3. Bram v. Mourik. 4. Hans Aalbersberg, 5. Piet Vijlbrief, 6. Roland v. Mastrigt, 7. Kees Klein- man, 8. Evert Lodders, 9. Jan Riet- Vandaag is het 25 jaar geleden, dat do heer A. L. Verhoog als admi nistrateur van de Kettingrabriek van de Kon. Ned. Grofsmederij te Leiden in dienst trad. De jubilaris, vergezeld van zijn echtgenote, werd in de directeurska mer ontvangen door de directeur en diens staf en door verschillende vertegenwoordigers van beambten en werklieden. De directeur, ir M. C. de Jong, ken merkte in zijn toespraak de jubilaris als een harde werker, die met zijn arbeid een zo belangrijke plaats in neemt bij de administratie van de fabriek. Als geschenken ontving de Jubila ris een enveloppe met inhoud, een blauw herdenkingsbord, een comfor tabele stoel, een fruit- en een bloe menmand. Burgerlijke Stand Geboren: Abraham Albertus Jo seph, z. van P. A. Gordijn en E. A. M. O wel; Geertje, d. van K. Otten en G. Klinkenberg; Maria Adriana The- resia, d. van W. A. H. Mulder en J. J. Moraal; Jacob Piet-er, z. van J. Burggraaf en G. Koers; Cornelia Jo hanna Theresia Maria, d. van F. W. J. Nijssen en J. B. C. M. Boogers; Anne Marie, d. van A. Straver en M. J. Spelt. Ondertrouwd: S. Amoldus en J. M. Koenem P. Beij en G. J. Remmers waal; J. P. Bosman en G. Hoogstad; J. van den Brink en M. G. v. Weer- lee; J. Bronsgeest en A. E. de Leen; J. Bronsgeest en A. J. Verschoor; C. Gans en H. van Es; G. Cuvelier en A. M. Wagemaker; J. v. Heijningen en A. M. Boom; P. M. Hoogduin en S. van den Berg; N. Hoppers en C. Kromhout; L. J, W. G. de Jong en A. M. de Graaff; C. Kuilman en J. C. Weenig; J. M. E. Masurel en J. H. Brinks; W. Neuteboom en H. A. A. v. d. Geer; C. J. A, Somers en E. Baart; A. Vaneveld en E. B. Pot; P. van Vliet en E. M. de Vries; M. v. d. Voord en P. W. Groeneveld; G. Vos- sers en A. H. Zeyger; P. J. v. d. Weij- den en P. Veldhuijzen; F. A. IJzer man en J. C. Gordijn; W. J. Zirkzee en G. v. d. Kooij. Overleden: E. J. Selier, huisvr. van Neuteboom, 81 j.; A. J. Tieleman, man, 55 j.; A. C. Pfeiffer, wed. van Meijer, 86 j.; N. Bos, huisvr. van v. d. Vyver, 24 j.; W. J. la Haye, man, 62 j. Dienst der apotheken. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apothe ken te Leiden wordt van Zaterdag 1 Mei 13 uur tot Zaterdag 8 Mei 8 uur waargenomen door de Apotheek Boekwijt, Breestraat 74, Tel. 20552; de Haven-Aptoheek, Haven 18, Tel. 20085. Te Oegstgeest door: de Oegstgees- ter Apotheek, Wilhelminapark 8, Tel. 26274. Zondagsdienst Huisartsen. De Zondagsdienst wordt waargenomen door de artsen De Bruyne, Hartman, Pleiter, Verbrugge en Wijdicks. Kiv*?. Tijdens de kinderspelen in het sportpark aan de Zoeterwoudse Sin gel moest de E.H.B.O. enkele keren hulp bieden aan kinderen, aan wie de zwaartekracht parten had ge speeld. kerker, 10. Jan Calsijn. jongens 10 jaar: 1. G. Schaap, 2. Adri Regeer, 3. Rudie Pusma, 4. Bram v. d. Broek, 5. Tom Ventgers, 6. Nico •V d. Hoed, 7. Aart v. Egmond, 8. Leen v. d. Plnym. Jon? I i 10 jaar: 1. Wim Rijnsbur ger, 2. Johan Bakker, 3. Henk Ver hoeven, 4. Harry de Graaf, 5. Eddy van Wijk, 6. Koos Gijzenij, 7. Martien de Klein, 8. David Slijkhuis. Jongens 11 jaar: 1. Jopie Leeuwis, 2. Wim Riel, 3. Cor Holverda, 4. Ten- ny Petit, 5. Hans Blote, 6. Wim Schel le vis, 7. Piet Vinkesteyn, 8. Jos v. d. Meel. VERKENNERSGROEP VIERT 20-JARIG BESTAAN. Wanneer we de jeugd in geordende discipline kunnen bezig zien, is dat altijd een verfrissing voor ons, vol wassenen. De Verkennerij was altijd in staat, het beste en edelste wat er in een jongen te vinden is, op te sporen en tot een boeiende werkelijkheid te ma ken. Deze Verkennerstentoonstelling van het 20-jarig bestaan van de St. Jo- seph-groep legt hiervan weer het on omstotelijk bewijs, ter tafel. U zult versteld staan, wat 'n vindingrijk brein met boomstammen en touw uit de grond kan stampen. De meters hoge toren, waar u echt in kunt klau teren, is een staaltje van handig heid en vakwerk, dat men alleen van technische ingenieurs zou verwach ten. En dan tussen de hoge huizen een volledig kamp! Het is alsof de tenten verwonderd rondkijken, omdat ze al tijd gewend zijn midden in de vrije natuur te staan. Maar het geeft een prachtig beeld van geest van het ver kennen, waar ieder, die het vroeger deed en de frisse buitenlucht ooit ge snoven heeft, met liefde zal rondneu zen. Heeft U de verkenners wel eens zien jakardraaien? Heeft U ze wel eens in bliksemvaart achter elkaar door een smalle hoepel zien duiken? Dat en nog veel meer kunt U komen zien Zondagmiddag tussen half een en zes uur. U zelf hoeft ook niet stil te zitten. U kunt een kunstmatig wild paard beklimmen en als U er één minuut op kunt bleven zitten verdient U een behoorlijke prijs. Wij tarten U dit te proberen! En er is nog veel meer. Maar komt U zelf maar kijken. Het is de moeite waard. Aalm. H. STOELINGA. De heer Heuzen, die voor het natje en het droogje van onze Leid- sc zwanen, Leido en Leida, zorg draagt, ontdekte gistermorgen, dat Leida, de nacht niet werkeloos voor bij had laten gaan. In het nest lag namelijk een voorwerp, dat voor de uitbreiding van het Zwanengezin van enorm belang geacht mag worden. Tc oordelen naar de omvang van het ei, zal de te water lating van de baby wel met enige deining gepaard gaan. Aan de Muziekschool der Mij. voor Toonkunst is benoemd tot le raar contrabas en hoorn de heer H Guldemond. De heer Guldemond is lid van het Residentieorkest, behaal de in 1952 het contrabasdiploma, in 1953 het hoorndioloma cum laude. Hij is geboren in 1929 en is oud-leer ling van bovengenoemde Muziek school. Evenals vorige jaren, worden ook dit jaar de leden van de Katho lieke Jeugd-Jongeren- en Sport-orga- nisaties opgeroepen ter bijwoning van een H. Mis op Dinsdag 4 Mei n.3. tot intentie van de gevallenen in de 2e Wereldoorlog. De deken is zo vriendelijk geweest, het aanvangsuur van deze H. Mis te stellen op 6.45 uur, zodat practisch alle jongeren hierbij tegenwoordig kunnen zijn. Wilt U ons helpen deze mooie traditie te handhaven door de leden van Uw organisatie aan te spo' ren Dinsdagmorgen in de St. Lode' wijkskerk aanwezig te zijn. Van de R. K. Gymnastiekver- ontvingen wij Nieuwe cantine in de Doelenkazerne Menigeen zal vanaf de Witte Singel kunnen hebben constateren, dat op de Vegte, 2. Wim Vink, 3. Matthie Keereweer, 4. Ton Riebeek. auuuvii iiDuucu vvilaiaICi CU, Udl IJ IJ - ™£ü5:Tr;-l?en? K+L*" het P,ein van de Doelenkazerne iets bijzonders aan de hand was. In on geveer twee maanden tijd werd het ruime uitzicht, dat men over deze vlakte van de stad had, ontnomen door, enige grote loodsen, die voor de legering van 400 man bestemd ziin. Gisteren werd een der loodsen die geheel als cantine is ingericht met de receptie van de garnizoenscomman dant ter gelegenheid van Koninginne dag in gebruik genomen. Official dealer voor Leiden en omstreken Autobedrijf N.V. WASSENAAR TELEFOON 2545 Advertentie j. R.K. Vrouwengilde t*1 Ondanks de festiviteiten, die gis- Ondnaks de festiviteiten die Donder dagavond in Lelden veel mensen op van de groep Gilde van de Neder landse Katholieke Vrouwenbeweging goed vertegenwoordigd in de boven zaal van „In den Vergulden Turk", waar pater W. Wempe een lezing met lichtbeelden hield over „Eva in Papualand". De dames zullen vermoedelijk meer dan ooit de plaats hebben kun nen waarderen „waar haar wieg stond", want pater Wempe, die erva ringen vertelde uit zijn 7-jarige mis sie-arbeid in westelijk Nieuw-Gui- nea, kon dit Nederlandse gebiedsdeel voor zijn gehoor niet bepaald aan lokkelijk maken. Het begin was hoopvol, omdat de geboorte van een dochter in Nieuw Guinea niet van gejammer wordt vergezeld. Maar dat was dan ook al les, want de achtergrond hiervan bleek weinig verheffend. Een doch ter betekent geld in het laad je van papa. Als het meisje nauwelijks tei wereld is, wordt het reeds „bespro ken" door de vader van een zoon. De huwelijken, die op een dergelijke manier tot stand komen, zijn niet slecht, hetgeen te danken is aan het ouderlijk gezag, dat steeds in ere wordt gehouden, maar verder is er aan deze gewoonte slechtsi narigheid verbonden. De meisjes worden ver ruild voor varkens en oude kanon nen en jongemannen, die geen geld voor een meisje hebben, zijn prac tisch verplicht een lening aan te gaan, Waarbij bepaald wordt, dat de eerste dochter voor de geldschieter is. Deze laatste ziet in het meisje weer een handelsobject, dat voor een linke som van de hand kan worden gedaan. Allerlei mistoestanden zijn hiervan uiteraard ook nog het ge volg. Het feit, dat er in de kampongs meer jongens dan meisjes zijn, werkt in de hand het op jeugdige leeftijd „wegkopen" van de meisjes. Een va der koopt vaak een pas geboren meisje voor een zoon van zestien jaar, waardoor kinderhuwelijken ont staan. Pater Wempe gaf een uitvoerige uiteenzetting over alle moeilijkheden rond het huwelijk in Nieuw Guinea en schetste de inspanning, welke vaak nodig is, om zelfs de katholie ken te overtuigen van de noodzaak van "net kerkelijk huwelijk. Bij het vertonen van de lichtbeel den ging pater Wempe in op de werkzaamheden, die Eva in Papua- land moet verrichten en ook daarbij hebben wij niemand horen opmer ken: „Konden we er ook maar heen". Dit was overigens ook niet' de be doeling van deze avond. Het ging er om belangstelling te wekken voor het merkwaardige volk van Nieuw- Guinea en voor de missie-arbeid, die daar wordt verricht. .Pater Wempe slaagde daarin voortreffelijk. Met een aantal films, waarin ook andere gedeelten van het grote eiland «TICatholieke WEEKAGENDA VOOR LEIDEN Data van bijeenkomsten e.d. kun nen dagelijks schriftelijk of telefo nisch opgegeven worden aan de re dactie van De Leidse Courant, Papen gracht 32, Lelden. Tel. 20015. VAN 1 TOT EN MET 9 MEI. Zaterdag: Nieuwe Rijn 52, 2 en 8 uur Lente feest S.F.L. „Oh-La-La". Parochiekerk O. L. Vr. Hemelvaart en St. Joseph, 9 uur, viering Feest van de Arbeid. Zondag: St. Antonius Clubhuis, 8 uur. Op voering van „Liefde om de IJskast" door speelgroep O. K. O. Nieuwe Rijn 52, 2 en 8 uur, „Oh- La-La". Herensingel (achter de kerk), na de laatste H. Mis Tentoonstelling Verkennersgroep „St. Joseph". R. K. Lyceum, 1 uur, rayon-wed strijden Kath. E. H. B. O. Maandag: St. Antonius Clubhuis, 8 uur, her haling opvoering O. K. O. Dinsdag: Boerhaavelaan 36, 10.30 uur ope ning R. K. Technische School „Don Bosco". Vrijdag: Het Gulden Vlies, 8 uur: groeps- eniging „Victorie" het bericht, dat de damesdeelneem- vergadering gemeente-ambtenaren sters aan de rhythjnische wedstrijden van de ARK.A afd. Leiden, op Zondag 2 Mei a.s. om 4 uur fèèl&3wu,a2 Zondag 's middags aanwezig moeten zijn aan de Stadsgehoorzaal. Deelneemsters- kaarten kunnen vandaag worden af gehaald bij mej. van Dijk, Maurits- straat 89. RUTECK'S CONCOURS VOOR AMATEURS GESLOTEN. Het Muziek- en Zangconcours voor amateur-ensembles en -solisten, dat de afgelopen maanden in de Ruteck's lunchroom te Leiden is gehouden en waaraan 56 ensembles en 145 deelne mers hun medewerking verleenden, beleerde Donderdagavond de slotfina- le, die door een tot de laatste plaats bezette zaal werd bijgewoond. Zoals we na afloop van enkele le den der jury waarin bekende fi guren uit de muziek- en radiowereld zitting hadden vernamen, was het peil van de prestaties een lichte te leurstelling geworden, al bereikten deze een hoger niveau, dan op der gelijke concoursen in grotere steden als Amsterdam en Utrecht. De orkest leiders Jan Corduwener en Jos Cle- bèr waren beiden van mening, dat in amateurkringen te weinig naar origi naliteit gezocht wordt en met de pro grammaleider van Phonogram, Nico ^oer, achtten zij een gemis aan ge- schoolde ondergrond soms pijnlijk be- In het begin van dit jaar kreeg de wezen, kapitein der genie, de heer A. O. De chef van de muzikale verzorging Besterlink opdracht in record tempo der Ruteck's Lunchrooms, de heer J. legering en ruime recreatiegele- A. C. Bloem, deelde aan het slot van genheid voor vierhonderd' man te de avond aan de winnaars de prij- verzorgen. Op 25 Febr. kon met het zen uit, die bestonden uit geldbedra graven van grondschachten begon- j gen en taarten. De winnaars waren: John Pennink, die o.a. in Parijs en Brussel speelde, zal als solist optre den in het pianoconcert van Tsjai- kowsky op. 23. Jaap Stotijn zal het orkest dirigeren. John Pennink de buteert bij deze gelegenheid op het grote Nederlandse concertpodium. nen worden en op 31 Maart was het legeringsbarak reeds gereed. De can tine, die morgen officieel in gebruik genomen wordt, heeft een interieur, waar zelfs de meest door heimwee overmande recruut zich in thuis zal kunnen voelen. De ultramodernste snufjes zijn toegepast om het de jon gens na een dag van ingespannen wapenheffen, zo makkelijk mogelijk te maken. Het gebouw is onderver deeld in een manschappen- en on- derofficierscamtine, waartussen een magazijn en bureel van de Cadi voor de nodige consumpties en de afstand borg staat. In de grote zaal bevindt zich een prachtig toneel, met kleed kamers en verlichtingsmogelijkheden, waarvoor geen enkele grote schouw burg zich zou behoeven te schamen. Een modern ingerichte filmcabine Zang: le prijs mej. Lida Spaans, Voorhout, 2e prijs Duo Nico en Hen drik van Eijk, Waddinxveen; muziek: le prijs orkest „Sfeer en Rhythme", Den Haag, 2e prijs „Dreighton Swingtet", Delft; bovendien ontving een der zangeresjes van het Leidse Cowboy-ensemble „The Double X- Rangers" als beste zangeres een da mestas, aangeboden door een Leidse firma. LEIDSE STUDENTEN CONCERTEREN VOOR NIEUW DIACONESSENHUIS» Het Leids Studenten Muziekgezel schap Sempre Crescendo geeft 13 Mei a.s. een concert in de Stadsgehoorzaal in Leiden ten bate van de bouw van een nieuw Diaconessenhuis, waarvoor maakt dat de militairen in eigenreeds geruime tijd een steunactie werden „bezocht", werd het gespro- kring van de nieuwste films zullen 1 wordt gevoerd. ken woord nog aangevuld. i kunnen genieten. De 23-jarige Nederlandse pianist IN DE LEIDSE Casino Jacques Becker vertelt in zijn „Rue de L'Estrapade no. 7" op de van hem bekende luchtige wijze over de oplosbare ongeregeldheden in een huwelijk. De echtelieden in deze film zijn, een zeer charmant vrouwtje en een goed gebouwde cou reur, die vele vrouwenharten in be roering brengt. Als zijn vrouw hem aan de zelfkant van hun huwelijks leven betrapt, besluit zij voortaan zelf in haar levensonderhoud te voor zien. De coureur krijgt spijt en pro beert haar dan met de snelheid, die hem krachtens zijn beroep eigen is, terug te winnen. Het heeft echter nog al wat voeten in de aarde, voor hij haar weer over de drempel van zijn woning mag voeren. „Rue de l'Estra- pade" is 'n voluit Franse film. Even als in Edouard en Caroline van de zelfde maker is er een echtelijk me ningsverschil, dat echter op vlotte en oorspronkelijke wijze wordt opgelost. In de hoofdrol Louis Jourdan, die na zijn omzwervingen in de Ameri kaanse filmwereld eindelijk weer eens gelegenheid krijgt mens te zijn. Toegang boven 18 jaar. Lido Een indrukwekkende film wordt deze week in het Lido-theater gegeven onder de titel van „Elvira's offer", een film, die verhaalt van het leven rond de grote componist Puc cini. Niet alles wat er rond zijn veel bewogen leven hier te zien wordt ge geven, zal waarheid zijn, hetgeen trouwens in de inleiding ook al ge zegd wordt, maar zoals het hier ge geven wordt, kan men de stemming begrijpen, welke er in de omgeving van dergelijke grootheden heerst. Zij zijn geheel afhankelijk van het pu bliek, misgaders promotors en recen senten en zij komen dikwijls niet zonder moeite en zorgen tot zekere hoogte, om bij een volgende gelegen heid plotseling weer in een afgrond van afkeer neer te zinken. En merk waardig genoeg spelen vrouwen bijna altijd een rol van betekenis in hun leven. Zij wensen zich een vrouw, maar als zij deze eenmaal hebben, leven zij weer alleen voor hun be roepDat ondervindt ook Elvira, met wie Puccini tenslotte getrouwd is en als zij voelt, dat zij zijn kunst in de weg staat, besluit zij hem te verlatenmaar zij keert terug, omdat zij weet, dat zij hem niet al leen mag laten. De film is groots van opzet en in kleuren opgenomen. Tal van bekende opera-fragmenten zijn er in opgeno men en het geheel is voortreffelijk uitgevoerd. Spel en zang van sterren als Benjamino Gigli, Marta Toren, Nadia Gray en vele anderen zorgen voor een prima vertolking, zodat de film een bezoek zeker waard is. Door de KFC gekeurd voor 14 jaar. Trianon De Amerikaanse film wereld, die geheel in stijl! aan de lopende band de mensheid wil be kijken vanuit een gezichtshoek, die meer verrassend, dan eerlijk is, schijnt een bijzondere voorkeur te hebben het leven van kunstenaars zo te vervormen, dat de historie zijn eigen kind niet meer herkent. Zo heeft de bioscoopbezoekers in de na oorlogse jaren mogen „genieten" van „Song tot remember", „Song of Love" en andere producten, die men het best met gesloten ogen kan waar deren, omdat de muziek het meest eerlijke deel van de film vertegen woordigde. Een dergelijke film is ook „The great Caruso", die deze week in Trianon draait. Alhoewel de toeschouwer aan het begin van de film wordt verteld, dat de producers de gegevens van de weduwe Caruso als basis genomen hebben, zal hij tot de ontdekking komen, dat deze on dergrond wel verbazend diep is weg gezakt, want we mogen niet aanne men, dat mevr. Caruso het leven van haar eigen man zo slecht zou kennen. Enrico Caruso wordt in de film ver wrongen tot een brutale, luchthartige vlegel, die toevallig een gouden stem heeft; en zo is het karakter van de grootste zanger zeer zeker niet ge weest. Wat de muziek betreft: Mario Lanza moge dan al geen Caruso zijn, zijn zang weet de herinnering aan deze lieveling der Muzen zeer goed wakker te roepen. De minnaars van opera-muziek zullen niet teleurge steld worden en sommige onderdelen we denken vooral aan het „Ave Maria", dat Mario Lanza met een jongenskoor zingt zijn van ont roerende schoonheid. Voor alle leeftijden. Rex Liefhebbers van avontuur lijke Wild-Westfilms kunnen in de film „Texas onder terreur" hun hart ophalen. In Texas oefent een groep bandieten een ware terreur uit onder leiding van de uiterst brutale en ge vaarlijke bandiet José Esqueda. King Cameron, een jonge ener gieke Amerikaan, koopt daar land en laat er een farm bouwen; zodra deze gereed is, steken de bandieten de boel in brand. Over de daardoor ontstane strijd tussen Cameron en zijn vrouw tegen de Esqueda-bandieten, draait eigenlijk de gehele film. Zodat het niet te verdonderen is, dat het een spannend en sensationeel verhaal is geworden. Keuring: boven 14 jaar. Tenslotte maken wij er attent op, dat de in de Donderdagavond- cyclus aangekondigde film „Verbo den vrucht" inderdaad een verboden vrucht is en door de KFC afgekeurd, Luxor Programma afgekeurd. HAZERSWOUDE Koninginnedag In verband met de verjaardag van H. M. de koningin personen deelnamen. Met de drum- van alle scholen van de laagste klas sen, nadat zij eerst een mars door het dorp hadden gemaakt, een aubade aan de burgemeester voor het raad huis. Toen de burgemeester de kin deren had toegesproken, marcheer den zij onder geleide van hun onder wijzeressen en onderwijzers naar bun school; daar werden zij getracteerd op snoep en sinaasappelen. Des mid dags werd er door de dames een ge- costumeerde handbalwedstriid ge speelde op het veld van de „Hazers- woudse Boys", tot groot vermaak van het publiek, 's Avonds had de mu ziekvereniging „De Harmonie" een faikkel- en lampion-optocht georga niseerd, waaraan een groot aantal personen deelnam. Met de drum band en muziek voorop, maakten men een mars door hét dorp. De verleidelijke fiets Gistermor gen had mevr. Stolk haar rijwiel ge plaatst tegen de muur van haar wo ning en waarschuwde haar 6-jarig zoontje, daar niet mee te gaan fiet sen. Nauwelijks had zijn moeder het hem verboden of hij nam de fiets en ging er op weg, doch hij kwam te vallen en brak zijn. linkerarm. Na voorlopig door dr. Meijst te zijn ver bonden, werd hij naar een zieken huis te Leiden gébracht. Nadat zijn arm aldaar was gezet, kon hij weer huiswaarts keren. Herbenoeming burgemeester Bij Koninklijk Besluit van 21 April j.l. is de heer L. J. den Hollander her benoemd als burgemeester. TER AAR EERSTE SNIJBONEN. Gisteren werden door de kweker J. Leliveld de eerste kassnijbonen aangevoerd aan de Centrale Veiling te Ter Aar. Zij werden gekocht door de groentenhanöelaar Jac. v. d. Broek te Leimuiden voor 3.90 per kg. ZOETERWOUDE VERKENNERS-SPORT Gistermiddag werden op het SJZ- terrein sportwedstrijden gehouden tussen verkenners uit Leiden (St. Franciscusgroep), Groenendijk (St. Hubertusgroep) en de St. Cristoffel- groep. Onder leiding van hopman Barendse werd in vlot tempo het uit gebreide programma afgewerkt. De 600 m. leverde voor alle drie de groepen 6 punten op. De St. Huber tusgroep won het kaarshappen, de St. Franciscusgroep het waterwippen terwijl de als gastheer optredende St. Christoffelgroep de 100 m., de estafette 4 X 75 m, en de kindermis- race won. Tot slot werd het voetbaltournooi gehouden. St. Huibertus won van Zoeterwoude met 10. Leiden speel de gjelijk tegen St. Christoffel (22) maar won, zij het gefatteerd, van St. Hubertus: 31. De einduitslag werd: 1. St. Franciscusgroep, 71 punten; 2. St Christoffelgroep, 641/2 punt; 3. St. Hubertus, 621/2 punt. Na deze geanimeerd verlopen wed strijden gingen de 70 verkenners naar het H. K., waar de boterham men in broederlijke stemming wer- de.n opgegeten. Tijdens een korte filmvoorstelling werd de uitslag be kend gemaakt. Bij de overdracht van de wimpel waren de yels niet van de lucht. Hopman Barendse deelde nog mee, dat de totale opbrengst van de actie „Een heitie voor een karweitje" in de parochie van de H. Kruisverhef fing 191,45 bedroeg. Verder, dat a.s. Zondag om half zeven een H. Mis wordt opgedragen tot intentie van de aalmoezenier. Gidsen, kabouters, welpen en verkenners, allen Zondag present.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 2