Lisse koesterde zich In Oranjezon GEZELLIGE FEESTEN IN OEGSTGEEST Gouden paar in Zoetermeer Viering van Koninginnedag was grootser dan ooit Se fvcant zegt het met htaemen fcara.»*. i i. J 1 ëmmmz mmmmmmi i i 7" 1 j 3 ZATERDAG 1 MEI 1954 DE LEIDSE COURANT VIERDE BLAD PAGINA i In de rij van gemeenten Is Lisse ook niet achtergebleven om het Oran jefeest te vieren. Reeds om half acht was het reveille, zodat de langslapers wel uit hun bed moesten komen om het feest mee te vieren. Spoedig daarna klonken de tonen van de ko- raalmuziek vanaf de St. Agatha-toren. Het kindercorso stelde zich om streeks 9 uur op op het Hobaho-ter- rein- Hierbij waren schitterende stuk jes en allerhande fietsen, autopeds, driewielers, kruiwagens, bokkenwa gens waren versierd met fleurige bloemen en groen. Het was voor de jury zeer moeilijk om de prijzen toe te kennen. Deze fleurige en vrolijke stoet trok door de straten van Lisse, waarbij de belangstelling enorm was. Men toog hierna naar het sportpark om aldaar de kinderspelen gade te slaan, welke evenwel voorafgegaan werden door een aubade aan de bur gemeester. Wielerwedstrijd. De omgeving van het sportpark stond in het teken van de wieler sport. Hier waren wedstrijden aan de gang voor luxe rijwielen over een afstand van 15 km., welke zeer snel verliep. Daarna was er een groot wieier - criterium waaraan 80 renners deel namen. De tour ging hard en dit bleek voor velen te snel, want zeker een twintigtal rijders staakte de strijd tussentijds. De 70 km. werden afgelegd in 1.37.12 uur, zodat gemiddeld met een snelheid van 38 a 39 km. werd gereden. Aan de behendigheidswedstrijd voor luxe auto's namen 28 personen deel, waaronder de burgemeester, die het parcours aflegde en slechts 1 fout maakte. Jammer was het dat de wed strijd voor de grote luxe auto's ontij dig werd afgebroken doordat een hindernis (de zgn. wip) defect raakte. Alvorens de voetbalwedstrijd Lis seLisser Boys aanving werd de R.K. V.V. Lisse door de heer de Vos ge huldigd namens geheel Lisse met het behaalde kampioenschap. De voetbal wedstrijd was aantrekkelijk met Lis se iets in de meerderheid, hetgeen uitkwam in de 10 overwinning. Zeer in de smaak viel de demon stratie van kunst- en stuntvliegen, snelheidsrace en een z.g. teamrace door de Haarlemse Vliegschool gede monstreerd. De uitslagen. Bloemenmozaïeken kinderen: 1. kinderen van Ruiten, Schoolstraat, 2. kinderen Steenwinkel Hereweg, 3. kinderen van Dijk, Achterweg. Wielercriterium: 1. A. Voorting, 2. C. Bijster, 3. G. Peters, 4. D. Wallet, 5. P. Peters, 6. P. Steen voord en, 7. T. Peters, 8. A. van Wetten, 9. E. van 't Oever, 10. A. van Houwelingen. Behendigheids wedstrijd luxe auto's: 1 Oosterkamp, 2. mej. Veldhuyzen van Zanten, 3. A. Meijer, 4. Th. de Vroomen, 5. de Vroomen en 6. van der Mey. In de avond werd tot slot van dit Koninginnefeest een avondfeest ge houden in het Hobaho-gebouw, waar aan medewerking werd verleend door de Gemengde Zangvereniging „Looft den Heer", de R.K. Zangvereniging „St. Gregorius", de Muziekvereni ging „Trou moet Blijeken", de Mond- accordeonvereniging „Kunst en Vol harding" en de keurturnploeg „Olym- „De Woudkoningin" won de derde prijs in het kindercorso te Lisse. (Foto: N. v. d. Horst) DE ACTIEVE ORANJEVERENI GING HAD OOK DIT JAAR, WE DEROM VOOR EEN UITGEBREIDE SERIE FEESTELIJKHEDEN ZORG- GERAGEN EN HET VOLGENS DE BILT NIET VERWACHTE ORANJE ZONNETJE GOOT TOCH HAAR GOUDEN STRALEN OVER DE FEESTVIERENDEN WAARDOOR DE STEMMING ER NIET MINDER OM WERD. Des morgens om acht uur klonken reeds de carillonklanken vanuit de Raadhuistoren, welke klanken om half negen vervangen werden door frisse kinderstemmen, toen de kin deren van de hoogste klassen der lagere scholen o.l.v. de heer Chr. Hanegraaff een zanghulde brachten, waarbij burgemeester Du Boeuff en verschillende gemeentelijke autori teiten op het bordes toeluisterden. Na een korte toespraak door de eerste burger van Oegstgeest, was dit programmapunt ten einde. De kinderen der kleuterscholen maakten vervolgens met medewer king van de Drumband der Kath. Zeeverkenners „St. Paulus" en het Tamboer- en Pijpercorps „Kunst en Genoegen" uit Leiden een kleine rondgang door de kom der gemeen te, waarna zij een kindervoorstelling bijwoonden en werden getracteerd. In de concertzaal van Endegeest was eveneens voor de schoolkinderen een feestelijke samenkomst en werd de boeiende geluidsfilm „Kees de zoon van de stroper" vertoond. Maandag 3 Mei a,s. viert het echtpaar f Chr. F. Westerman f. en M. C. Reyneveen f zijn gouden bruiloft. De beide echtelieden respect. 72 en 73 jaar verheugen zich in 'n goede gezondheid. De bruid als we op bezoek komen vinden we haar in de jachtkamer van de Nutriciahoeve maakt geen grote wandelingen meer. Waarom ook? Het is zo gemakkelijk om met ,de bus" mee te rijden. „De baas", dat is de gouden bruide gom, die zich niets van alle drukte aantrekt en rustig zelf zijn auto rijdt. Werken? Nee, dat doet de heer Wes terman niet meer. Niet, dat hij de hele dag niets doet, de boerderij ech ter van zijn zoon heeft zijn volle aan dacht; hoe kan 't anders, maar de tijd van hard sjouwen is voorbij. De jachtkamer van de Nutriciahoe ve, die er keurig verzorgd en artistiek uitziet, natuurlijk met veel bloemen, heeft het echtpaar niet altiid be woond. 29 Jaar hebben zij gewoond en ge werkt op de boerehoeve aan de Broekweg, waar de bruidegom gebo ren is. Datwas een tijd van hard werken, 't vee verzorgen, 't bouwland bewerken en daar tussen door jaren lang melk rijden naar Den Haag. Zo kwam men tot welstand. En om 12 kinderen groot te brengen, is ook nog Wef wat nodig. Negen zoons en twee dbchters een kind is gestorven zijn allen getrouwd en maken het best. Temidden van hun dankbare kinderen en 57 kleinkinderen zullen de beide krasse bejaarden hun gou den bruiloft vieren. Wij wensen hen een gezegende levensavond toe. VOORSCHOTEN Het was op deze Koninginnedag groter feest dan andere jaren. Hec programma was uitgebreider en grootser, omdat tevens het 50-jarig bestaan van de Kon. Wilh. Vereni ging werd gevierd. Het was de ge meente aan te zien. Verschillende straten streden met elkaar om de eer om de mooiste te zijn. De jury heeft nog niet beslist, daar ook de illumi natie meetelt. Bijzonder mooi moeten we noemen de Narcisstraat, Willem de Zwijgerlaan, Wijngaardenlaan, terwijl de Leidseweg de kroon spant met het meest originele idee van ver siering. Diverse particulieren en zakenlie den hadden van de versiering extra werk gemaakt, zodat de versiering in Voorschoten een werkelijk feestelijke indruk achterliet. De kinderoptocht, die dit keer flinker was opgezet, gaf 's morgens al een hele drukte. Iedere school had de taak op zich genomen een sprookje uit te beelden. Het werd op deze manier nog een grote stoet. Het was de taak van de jury om de uitbeelding en de verzorging naar waarde te taxeren. De jury, bestaande uit mevrouw Eggink-Offringa en de heren G. Buis en J. van Alphen, had geen gemakkelijke taak. De uitslag was als volgt: le pr. De Rattenvanger van Hameln R.K. Meis jesschool; 2e pr. De wolf en de 7 geitjes Openb. Lag. School; 3e pr. Doornroosje Herv. School; nog 3e pr. De Jantjes van de Ds. Fartgensschool, 4e pr. De Elfjes School met de Bijbel. Troostprijzen: le. De drie Zigeu ners R.K. Meisjesschool; 2e Roodkap je en de Wolf Openb. Lag. School. Ook reden er in de stoet heel wat vergierde voertuigen mee. De prijzen hiervoor waren als volgt toegekend: le Onder Moeders para plu (v. d. Zwan); 2e pr. Het Mand- motief (Spiegeler); 3e pr. Groep fiet sen rood, wit en blauw (Barmentlooï 4e pr. Fiets met pop (Meerhoff). In het Burgemeester Berkhoutoark sprak burgemeester C. J. v. d. Hoe ven de kinderen toe. Na afloop van het défilé werden de kinderen getrac teerd. Steeds meer wedstrijden. Om 9.30 uur waren de deelnemers voor de Puzzlerit voor wielrijders reeds gestart. Er waren heel wat liefhebbers, maar liefst 108. De rit voerde door Duivenvoorde, Meyen- dell, Oostdorp en duurde 1H uur. De deelnemers waren zeer enthousiast over de tocht. De organisatie verliep prima. Het tafeltennistournooi was inmiddels ook begonnen. De prijzen werden achtereenvol gens behaald door A Dames: 1. G. Verrips, 2. P. van Bemmelen. 3. S. Rooijakkers. B. Heren: 1. A. Vogels. Winnaar komt nu definitief in bezit van de beker 3 jaren achtereen win naar. 2. J. Verrips, 3. Y. v. Rooyen. Na afloop van de tractatie werden er in de Wijngaardenlaan voor de kinderen allerlei spelletjes georgani seerd zoals zaklopen, hoepelen, step- penrace, kuipje steken en rolschaat- senwedstrijd. Ook voor de Puzzlerit voor auto's en motoren was er veel animo. 60 Deelnemers verschenen aan de start. De deelnemers kregen soms erg vreemde opdrachten. Zij moesten onderweg bijvoorbeeld zuurstokken kopen. Het was nogal ingewikkeld geweest, maar verder toch gezellig en leuk. Precies zo ver ging het de bromfietsers: 30 deelne mers namen aan de uitgestippelde landelijke poldertocht deel. De tocht had nogal voetangels en klemmen, maar was bijzonder geslaagd. De middag werd grotendeels gevuld met De bewoners van de Leidseweg zorgden voor een originele versie ring. Van de uniforme as-emmers werden bloembakken gemaakt. (Foto: N. v. d. Horst) In Lisse heeft ons blad het eens zonder drukinkt geprobeerd en het resultaat daarvan is een bloemrijk stukje". .Foto N. v. d. Horst. volksspelen: touwtrekken voor ploe gen, mastklimmen, kuipje steken, zaklopen voor paren, Kruiwagenrace en ringsteken op de fiets en fietsen door een fitsband. Bij alles bestond voldoende belangstelling. De wie lerwedstrijden ontbraken ook dit keer niet en deze sport trekt al bij zonder veel toeschouwers. De uitda gen van deze wedstrijden zijn als volgt: A. Sprintwedstrijd: 1. S. Kooy, 2. J. Schrijvers, 3. A. v. d. Ham. Troostprijs: H. Balfoort. B. Indivi duele wedstrijd: 1. S. Kooy, 2. J. Schrijvers, 3. J. van Gent, 4. S. v. d. Mey. Bij de Junioren was de uit slag als volgt: 1. A. van Geloven, 2. H. v. d. Meer, 3. H. van Veen. De voormalige R.K. Kleuterschool aan de Veurseweg was voorzien van een 3-tal tentoonstellingen. Een interes sante verzameling postzegels, een poppententoonstelling met inzendin gen van poppen van H. M. de Konin gin en voorts een kleine tentoonstel ling van knutsel en huisvlijt. Een an der lokaal was gevuld met oorlogs- en bezettingsherinneringen, waaruit wel bleek, dat de mens gauw vergeet. Volksspelen. De leerlingen van de vier laagste klassen maakten een stertocht die besloten werd met een dsfilé voor het gemeentebestuur. Te elf uur had den op de Endegeesterlaan verschil lende volksspelen plaats, waarvan we de uitslag hieronder vermelden. De traditionele ringrijderij kon ook dit jaar wederom dank zij de me dewerking van de heer Joh. Uiten- boogaard gehandhaafd blijven. Er hadden niet minder dan 24 paren zich laten inschrijven. Nadat eerst de prijzen voor de versiering der rijtuigen waren vast gesteld reden spoedig de verschillen de paren onder de ringlat door, el kander een prijsje bekampend. Vérsiering le pr. J. Schalkes; 2e pr. K. Haasnoot; 3e pr. P. Glasber gen; 4e pr. J. Verdoes; 5e pr. J. van Andel. Costumering: 1, prijs: A. Heems kerk en echtgenote. Ringrijderij: le pr. mej. J. v. Dijk en J. Schalkes; 2e pr. J. Schaap en echtgenote; 3e pr. J. L. v. Rijn en echtgenote; 4e pr. P. Glasbergen en mej. C. v. Andel; 5e pr. T. Schalkes en echtgenote; 6e pr. A. Heemskerk en echtgenote; 7e pr. J. de Lange en echtgenote. Rolschaatsen Een bijzondere attractie en ook in teressant nummer was de wedstrijd op rolschaatsen en de demonstratie van de Haagse Rolschaatsclub „Hol- landia. Deze „Hollandia Roller Show" eist van de beoefenaren behendig heid en snel reageren en het is een kleurrijk en feestrijke start gewor den van deze sport in onze gemeente en het was heusch ook geen eenzij dige demonstratie die de Hagenaars hier brachten. Naast behendige sprongen, komische nummers, dans- demonstraties, uitbeelding van oude en nieuwe tijd. Begrijpelijker wijze genoot dit programmanummer enorme belang stelling. Vooral bij de herhaling des avonds. De feestelijkheden werden besloten met een muzikale mars en concert door de Harm, kapel W. W. uit Lei den. Op het feestelijk marktterrein heerste de ganse dag, doch vooral des avonds een gezellige drukte en is ook Zaterdag geopend. Ook wordt Zaterdag de puzzlerit op de fiets voor jongens en meisjes Een gezellig tafereeltje even „weg gepikt" uit het omvangrijke feest programma te Oegstgeest. (Foto: N. v. d. Horst) gehouden onder motto: „Ken je Vermelden we nog dat Donderdag avond ter opening der feestelijkhe den een lampionoptocht werd gehou den met muzikale medewerking van i' de Harmonie „Triumph" en Drum band. I Uitslag mastklimmen le ronde le pr. F. Kranenburg, 2e G. J. Hooger- vost, 3e G. Vink, 4e W. Broekhuizen. 2e Ronde le pr. J. Anholst, 2e K. Hoogervorst. Touwtrekken: le pr. Groep v. d. Sleet; 2e pr. groep gemeentewerk lieden; 3e pr. groep Hoogervorst. De PTT-mannen vochten als leeuwen maar.... sneuvelden. WASSENAAR Credurende het a.s. week-end kan men zich voor medische hulp in spoedgevallen wenden tot de artsen M. de Haan, Lange Kerkdam 51, tel. 2501 en B. A. Geerlings, Storm van 's Gravesandeweg 64, tel. 2137. Van Zaterdagavond tot de vol gende week Zaterdag, wordt de avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken waargenomen door Apo- theek De Burcht, Joh. de Wittstraat 9, tel 3806. I Geboren: Rudolf Jan, zn van J. J. Dijksterhuis en C. van der Werf; Ar- noldus Willibrordus Maria, zn van J. W. Kaptein en M. J. C. de Jong; Cor- nelis Jacobus Maria, zn van C. J. Knijnenburg en E. Zwaan; Marga- retha Clasina Maria, dr van W. C. J. Looijestijn en A. M. C. Vermin. Ondertrouwd: F. Koolhoven en Jkvr. M. S. Sandberg; H. Burger en C. G. Redelaar; J. van der Staaij en E. A. van Berkel; G. Opstelten en E. Hoogendam. Getrouwd: A. J. Romeijn en M. M. Boer; J. H. de Graaf en A. J. M. P. Kenens; W. Gieling en S. van Kuijen; L. J. J. Besseling en G. L. Kokenberg; H. W. van Marie en J. C. Albarda; A. J. J. C. van den Bergh en P. Burlage. Overleden: Johan Christiaan van de Water 58 j.; Louise Marie Jeanne An- drée Bresson 77 j.; Petronella Chr'\- tina Asselberg 71 j.; Helena Sophia Becht 82 j.; Venceslava Maria Eme- rica Veith 87 j. - k v fi ï-v3

Leidse Courant | 1954 | | pagina 12