DE TAMTAMKLOPPER Vrijgezellenbond groeit snel Jachtopziener leverde gevaar op voor de kattenstand In één dag werd een kerk gebouwd Vragen over pensioenen van;^0 FJESSiïSEïïrJïrJi Binnen tien jaar zullen militaire toestellen op atoomkracht vliegen Geen mysterie Wederom een ontsnapping uit strafkamp bij Vught Brand met explosies te Amsterdam Mens uit de Bronstijd ligt in plastic begraven B.B. MAANDAG 26 APRIL 1954 DE LE1DSE CUUKAN1 DERDE BLAD - PAGINA 1 Eerste jaardag gevierd In de tot de laatste plaats toe be zette kleine zaal van het Amster damse Concertgebouw heeft de thans vier maanden oude Nederlandse Vrij- geaellenbond gisteravond de „Wereld VlHögezellendag 1954" (eerste Zondag na Pasen) met een speciale feest avond gevierd. Iets overdreven! Het woordje „wereld" voor deze vjfigezellendag is voor het ogenblik nog" wat aanmatigend, hetgeen de voorzitter van de bond, de Amster- Smer Niek Engelschman in zijn lingswoord bevestigde. Er waren ele Belgische vrijgezellen, doch bH hen bleef het voor zover het bui- ^landers betrbf. Nederlandse vrij- •llen waren in ruime getale, naar ïtting 500, aanwezig. „Universele verbondenheid". j Wij moeten er voor trachten te zflfgen, dat het volgend jaar ook in andere landen deze dag gevierd wordt ak een dag van „Universele Verbon- Siheid" sprak de heer Engelschman. Tevoren had hij over „de bijna storm achtige ontwikkeling en groei" van de bond gesproken. Schouder aan schouder! Na vier maanden is er in het hele land een beweging ontstaan, zo zei- de hij van ongehuwde mannen en vieuwen ,die zich aaneengesloten hebben om schouder aan schouder concrete dingen te bereiken. Naar be kend zijn dat voornamelijk vermin- ADVOCAAT PLUNDERT FAILLISSEMENTEN. De oficier van Justitie te Zutfen heeft gevangenistraf van twee jaar met aftrek geëist tegen de gewezen advocaat en procureur mr H. te Epe. Mr. H. was gedagvaard omdat hij uit een faillissement in Nunspeet een bedrag van ongeveer 20.000 had verduisterd. Hij had zich als curator gelden toe geëigend uit drie faillissementen. In zijn requisitoir noemde de offi cier van Justitie het geval pijnlijk, voor allen, die bij de rechtbedelmg betrokken zijn. De eerste reactie is een gevoel van deernis met hem die zo diep is* gezakt dat hij zijn toevlucht nam tot daden die hemzelf, zijn gezin en ook de stand der advicaten in discrediet brengen. Door financieel wanbeheer heeft hU eerst zijn eigen vermogen en daar na dat van anderen verloren. Hier past een zware straf opdat niemand zal denken dat de rechterlijke macht een advocaat de hand boven het hoofd zal houden. De verdediger, mr. M. W. C. de Jonge, kon zich niet ge heel verenigen met het psychiatrisch ™TOspraak over 14 dagen. Aetherklanken DINSDAG. Televisie-programma. N.C.R.V. 20.15 Journ. en weerber. 20.30 Be zoek reptielenhuis Artis. 21.00 „De dering van belasting voor bepaalde groepen van ongehuwde volwasse nen en het verkrijgen van mogelijk heden tot betere huisvesting van vrij gezellen, die veelal hun leven door brengen in wat de heer Engelsch man noemde „peperdure huurka mers". Nienwe afdeling. Hij wijdde voorts enkele woorden aan de zojuist in Alkmaar opgerich te vakgroep voor verloofden, die soortgelijke doeleinden, met name die der huisvesting, zal proberen te behartigen. Aan het gevarieerde feestprogram ma werkten in 17 nummers talloze artisten belangeloos mede. PER PANAMEES NAAR CANADA. Zaterdagmiddag arriveerde bij de Holland-Amerika lijn het 11.86 brt. metende nu. „Seven Seas" van de rederij .Caribbean Land and Ship ping Corp." te Christobal. Het schip, dat Vrijdagmiddag uit Bremerhaven is vertrokken met ongeveer 850 emi granten mei bestemming Canada, is gecharterd door de „Intergouverne- mental Committee For European Mi gration". Daar deze organisatie het schip niet geheel volgeboekt kon krijgen, werd voor 175 Nederlandse emigranten passage op dit schip geboekt. De Nederlanders scheepten zich Zaterdagmiddag te Rotterdam in. De .,Seven Seas" vertrok om zes uur weer van de Rotterdamse haven om, met circa 1020 emigranten, op 4 Mei a.s. te Quebecq aan te komen. De Amsterdamse politierechter} De officier van justitie achtte het heeft gistermorgen een 59-jarige bewys tegen de jachtopziener gele jachtopziener uit Blaricura, aan wie verd. Hij eiste 50 boete, het opzettelijk doodschieten van een kat ten laste was gelegd, wegens ge brek aan bewijs vrijgesproken. Een als getuige gehoorde 26-jarige metselaar, die dichtbij het jachtveld woont, waar de kat werd doodge schoten, vertelde, dat hU het schot hoorde vallen, toe-rende en de jacht opziener met zijn hond aantrof. Hij verklaarde voorts, dat het pu bliek in Blaricum er de jachtopzie ner van verdenkt de beruchte hon den- en kattendoder te zijn, die het vorig jaar zo van zich deed spreken. Van zijn kant beschuldigde de jachtopziener er deze getuige van, dat hij zijn beschuldigingen uit rancune uitte, aangezien getuige zelf een be rucht stroper zou zijn. TWEEDE SLACHTOFFER VAN ONGEVAL BIJ HEEZE OVERLEDEN. In het R.K. ziekenhuis St. Anna te Geldrop is een tweede slachtoffer van de aanrijding welke vorige week te Heeze onder Kreijl geschiedde, overleden. Bij dit ongeval werd de bestuurder van de personenauto, vrij wel op slag gedood, terwijl zijn echt genote en zijn dochter en nichtje zwaar gewond naar het ziekenhuis te Geldrop werden overgebracht De dochter van de Rotterdamse bestuur der is thans ook aan de bekomen verwondingen overleden. In zijn uitspraak zeide de politie rechter „er welhaast van overtuigd te zijn, dat de jachtopziener of diens metgezel de kat hebben doodgescho ten". De metgezel was een 63-jarige smid uit Blaricum, die als getuige had verklaard, dat het schot niet door een van hen beiden was gelost. Aangezien de politierechter echter niet alleen op de verklaring van de jonge metselaar durfde af te gaan,, sprak hij de jachtopziener vrij. Schijnwerper op 't probleem der jeugd Tijdens een Zaterdag te Roermond gehouden studiedag, gewijd aan de jeugd en haar problemen, die o.m. werd bijgewoond door vele geeste lijke en wereldlijke autoriteiten hield de Brabantse journalist Jef de Brou wer een inleiding over de ontwikke ling van het jeugdwerk in algemene zin en over de integratie van de jeugd in de maatschappij. Tijdens deze in leiding beklemtoonde de heer De Brouwer de noodzaak van subsidië ring van de jeugdbeweging door de staat. Sprekende over de taak van de jeugdbeweging noemde spr. deze een aanvullend „partner-schap" van ge zin en onderwijs. De jeugdbeweging, zeide de heer De Brouwer, is door de snelle evolutie, zoals deze zich weer spiegelt in het huidige tijdsbeeld, een dwingende noodzaak geworden. Zij staat gelijkwaardig naast gezin en onderwijs en is een springplank van het kind-zijn naar de maatschappij. Niet optimistisch. Tijdens de middagvergadering hield het Tweede Kamer-lid J. Peters een inleiding over de situatie van de jeugd in Limburg. Spr. was te dien aanzien niet optimistisch. Hij consta teerde dat een groot deel van deze jeugd niet meer gelooft in de voor bereidende functie van dit leven op een leven hiernamaals. Hij vroeg zich af of men dit probleem niet te veel emotioneel, dan wel realistisch en in telligent benadert. Tot slot vroeg de heer Peters een ruimer overheids subsidie en een duidelijke lijn in de jeugdzorg. Het onderwas van de meis jes vond spr. te intellectualistisch. Fl. 20.000,— naar Loon op Zand De onder-officier Spaapens uit Loon op Zand zal Zondagavond hebben geglunderd. Hij was de man, die het steentje met de hoofdprijs van 20.000 bezat uit de drie millioen steentjes, die Zondag bij de kerken in ons land werden verkocht met het doel geld bijeen te brengen voor de bouw van een Gedachteniskerk aan dc Grebbe. In enkele uren tijds was Zondag dit geld bijeen. De actie, die door de KRO werd gevoerd en door het hoofdbureau der R.K.E.H.B.O. te Rot terdam is georganiseerd en geleid, leverde nl. een bruto saldo op van 660.000.In de drie millioen steen tjes, die als loterij werden verkocht zaten in totaal 1001 prijzen, waaron- jl der zes hoofdprijzen. actie besteed. Notaris L. J. W. Krop man onthulde voor de microfoon de geheimen om te kunnen ontdekken of men de prijs gewonnen had. d. Kamer, heeft aan de mihfcte, van ™SS '"kSo Binnenlandse Zaken de volgende te melden. Drie voldeden aan dit ver- schriftelijke vragen gesteld: zoek, onder wie de winnaar van de hoofdprijs. De organisator overhan- 1. Kan de minister mededelen of j uigde voor de microfoon een chéque de regering reeds haar standpuntvan een half millioen gulden voor heeft bepaald met betrekking tot de I de kerkbouw aan mgr. H. J. J. M, zowel in de Tweede als de Eerste Ka- j van Stralen, aalmoezenier van de mer toegezegde verbeteringen in de j luchtmacht, die de kardinaal-aarts pensioenen der z.g. oud-gepension-i bisschop van Utrecht vertegenwoor- neerden? 2. Indien de hierboven De heer Stapelkamp, lid der Twee- Beeldeman van Taroudant' 21.10 Melodiën. 21.35—21.45 Dagslui ting. HILVERSUM I, 402 M. gestelde vraag bevestigend wordt beant- woord, kan de minister dan ook filmrep.reeds mededelen, wanneer een wets ontwerp ter regeling van deze ma terie bij de Kamer kan worden te gemoet gezien? 3. Indien de hierboven gestelde vragen ontkennend zouden worden beantwoord, kan de minister dan zeg- .gen, hoe de stand van zaken ten aan zien van deze aangelegenheid is? 7.00—24.00 KRO. KRO. 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.45 Morgengebed en lit. kal. 8.00 Nws. en weerber. 8.15 Tulpenrally. 8.25 Gram. 9.00 v. d. huisvrouw. 9.35 Wa- terst. 9.40 Lichtbaken. 10.00 v. d. Mouters. 10.15 liedjes. 10.45 Gram. 11.00 v. d. vrouw. 11.30 Schoolradio. a 11X0 „Als de ziele luistert". 12.00 Ar.-Dlljlt 11001? gelus. 12.03. Gram. (12.30—12.33 Land- en tuinb.meded.). 12.50 Rep 13.00 Nws. en kath. nws. 13.20 Amus. ork. en solist. 14.00 Gevar. progr. 14.50 Gram. 15.00 Koorzang. 15.30 „Ben je zestig?". 16.00 v. d. zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 v. d. jeugd. 17.45 Regeringsuitz.: Nederland en de fffcrcld: „Indrukken uit Denemar ken", uitwisselingsprogr. 18.00 Me- tropole-ork. 18.20 Tulpenrally. 18.30 yld. jeugd. 18.52 Act. 19.00 Nws. 19.10 Ronde van Nederland. 19.20 Uit het Boek der Boeken. 19.35 Gram. 20.25 De gewone man. 20.30 Concert- gebouwork. 22.00 Ken een haan een ei liggen? 22.15 Orgelconc. 22.25 „Ouders en kinderen", caus. 22.40 Gram. 22.45 Avondeebed en lit. kal. 23.00 Nws. 23.15 Radio Philharm. ork. en soliste. 23.45—24.00 Gram. HILVERSUM TI 298 M. 7.00 AVRO, 7.50 VPRO, 8.00—24.00 ook tijdens verkiezingen Even voor de verkiezingen is te 'sGravenhage een voor een Chris- teiijk-Historisch candidaat beledi-j digde. De prijzen. Mogelijk bevinden zich onder onze lezers ook winnaars van de pryzen. Voor hen vermelden we de nummers van de steentjes en de prijzen die hierop zijn gevallen. Tweede prys: O 2950 9544 (radio- gramofooon). Derde prijs: B. 2950 9911 (televisietoestel). Vierde prijs: CREMATORIUM TE DIEREN GEOPEND E 2950 9911 (televisietoestel). Vijf de prijs: K 2950 9544 (koelkast). Zesde prijs: H 2950 9911 (radio toestel). De kleinere prijzen vielen op de volgende nummers: 1 t.m. 200 gra- mofoonplaten, 201250 sneelscheer- apparaten, 251275 looplampen, 276 375 bridgedozen, 376475 plasto- cel-armaturen, 476525 platenspe lers, 526575 radiotoestellen, 576 AMERIKAANSE VERKLARING Kort daarop ook burger vliegtuigen De heer Hall L. Hibbard, vice-pre sident van de ontwerp-afdellng van de Lockheed-vliegrtuigfabrieken, heeft Zaterdag voorspeld dat binnen tien jaar atoomvliegïuigen het luchtruim zullen kiezen, die in staat zijn de Verenigde Staten van kust tot kust in twee uur te overbruggen. Deze voorspelling deed hij tydens de jaarlijkse bijeenkomst van de „Airforce Association" in Santa Mo nica. Hij voegde hieraan toe, dat hij verwachtte, dat deze vliegtuigen mi litaire vliegtuigen zouden zyn. Ik heb het idee, dat de eerste series van deze vliegtuigen strategische bom menwerpers zullen zijn, die in staat zyn met supersonische snelheid tc vliegen en die gebruikt zullen wor den voor intercontinentale opera ties. Na deze eerste series verwacht ik. dat ook andere soorten militaire vliegtuigen voortgestuwd zullen wor den door atoomkracht ook voor de burgerluchtvaart te gebruiken zal zijn. Dergelijke vliegtuigen zullen het luchtruim doorkruisen met snel heden van 2 tot 3 maal de snelheid van het geluid. De heer Hibbard legde uit, dat de kernreactor ongewenste straling paart aan zeer gewenste hitte. Het zal dus nodig zijn de bemanning en het vlieg tuig tegen de nadelige invloeden van de straling te beschermen. Dubbele bescherming. Hy voorspelde, dat dit het best gedaan zou kunnen worden door zg. gescheiden afscherming, d.w.z. dat een weinig wegende bescherming rond de reactor en een andere rond de bemanning het effect van de ge vaarlijke uitstraling zouden teniet doen. Deze methode van dubbele be scherming. aldus Hall Hibbard, zou aanmerkelyk lichter zijn dan de be- infraphil-apparaten, 626—675 j schermingseenheid, die ^alleen een j 625 J5P4 ultraphil-apparaten, 676775 rijwiel- atoom-reactor lichten, 776835 presenteerbladen, j nien. systeem, de reactor, een soort „atoom bom voor vredelievend gebruik" zal een bron van energie zijn, welke kan worden gezruikt om Jet motoren, Turbomotoren of Racketmotoren te voeden. De heer Hibbard zei tenslotte, dat Lockheed het probleem van atoom- voortstuwing reeds vier jaar bcstu-' deert en wel onder strikte geheim houding. „Het commentaar", aldus de heer Hibbard, dat ik hier geef, is samengesteld, nadat we het punt voor punt op „security" onderzocht heb ben. Het spreekt vanzelf, dat de ge gevens daarom enigszins algemeen moeten blijven". in het Bollenland De telefoon heeft Zaterdagochtend bij de Marineluchtvaartd'enst en de Marine voorlichtingsdienst niet stilge staan. Tien!allen vragen kwamen bin nen naar aanleiding van het feit, dat velen boven Hillegom parachutisten uit een eskader marinevliegtuigen hadden zien springen. Toen het es kader op Valkenburg landde, wer den voor alle zekerheid de koppen geteld en toen men niemand bleek te missen, ging men speuren naar de oorzaak van de geruchten. Die bleek tenslotte te liggen in het feit, dat er enige witte roowoikjes uit de uit laten van een „Avenger" waren ge komen, die in het felle zonlicht ge makkelijk voor parachutes aangezien konden worden. Toen dit was vast gesteld, keerde de rust op Valken burg en op de Marvo terug. moeten afscher- 836885 tabakspotten, 886935 siga rettendozen, 836985 sigarenkokers, 986995 asbakken. De totale waarde van de prijzen bedraagt 48.997,50. Alle prijzen worden na inlevering van plaatjes franco thuisgezonden tot 24 Mei 1954. Daarna moeten de prijzen afgehaald worden in Rotterdam, Heemraadsin gel 303. De ppjzen blijven tot 26 Oc tober 1954 ter beschikking van de houders der plaatjes. De heer Hibbard voorspelde, dat atoomvliegtuigen er ongeveer uit zul len zien als de toestellen, die op het ogenblik gebruikt worden; zij zul len dus niet groter zijn. We! is te ver wachten, dat zii iets zwaarder zullen zijn door het gewicht van de afscher ming. Voor de vrede. Het hart van het voortsturings- worden. Na ongeveer drie kwartier oeen siacnioners de brandmejster het >brand meester" geven, nadat met grote Een felle brand heeft gisteravond voorzichtigheid de flessen propaan- een magazijn met scheepsmateriaalgas, voor zover niet ontploft, uit de en iife1ree?SchIapIlen de, van ijzer en hout opgetrokken loods werf te Amsterdam-Noord in korte waren verwilderd Bii het hlussinps. Alhoewel de strafgevangenis te Vught moeilijk een slecht bewaakt complex genoemd kan worden, heeft thans wederom een gevangene kans gezien om de vrijheid te kiezen. Het is een 25-jarige gedetineerde, die het vorige jaar veroordeeld werd we gens medeplichtigheid aan diefstal met braak, geweldpleging en weer spannigheid. Dit is de derde gevangene, die in de loop van enkele weken uit dit strafkamp heeft weten te ontsnap pen. Op 10 April namen twee man nen de benen, die eveneens voor vrij ernstige vergrijpen tot langdurige gevangenisstraf waren veroordeeld. Dezen zijn tot nu toe niet opgespoord. tijd herschapen in een stalen geraam te met wat afval. Een aantal in het magazijn opgeslagen flessen pro paan- gas, die een achttal explosies veroor zaakten waardoor glasscherven in het rond vlogen, deed aanvankelijk het ergste vrezen. De geneeskundige dienst was spoedig met een ambu lance-wagen ter plaatse, doch men hoefde geen hulp te verlenen, mede dank zij het energiek optreden van de brandweer. De nachtwaker van de werk zag tot zijn schrik tijdens zijn ronde te ongeveer kwart voor negen rook uit het magazijn komen. Hij had de te genwoordigheid van geest direct ge bruik te maken van de aanwezige schuimblussers, waarvan hij er drie Het tweede crematorium van de op de rookmassa ledigde. De uitslaan- vereniging voor Faoultieve Lijkver branding is Zaterdagmiddag door de algemeen voorzitter, de heer A. H. Wegerif, geopend. De belangstelling uit heel het land was zeer groot Er waren geen vertegenwoordigers van de landelijke overheid, wel van de gende affiche aangeplakt. In verband I plaatselijke, o.a. burgemeester J. de daarmede heeft de politie twee per-1Bruln van Rheden- sonen gearresteerd. Deze zullen nu voor deze zaak door de officier van justitie worden vervolgd. vlammen deden hem evenwel ogenblikkelijk de brandweer alarme ren, nadat hij de electrische stroom had uitgeschakeld. De brandweer was snel ter plaatse met drie motorspui ten, een gereedschapswagen en een babyspuit, waardoor met een groot aantal stralen het vuur bestreden kon waren verwijderd. Bij het blussings- werk kon gebruik worden gemaakt van de op de werk aanwezige licht installatie, die de plaats in een helle floed zette. Een schip, dat op de hel ing lag met de neus dicht bij het ma gazijn, kon door het nathouden wor den gespaard. Toen de drijvende mo torspuit „Jason" arriveerde, was men de brand reeds meester en dit mate riaal behoefde geen dienst meer te doen. Naar wy van de directeur verne men, dekt de verzekering de niet ge ringe schade. VUBOND VOOR VEILIG V EK KEER Nadcrlnp. bchool, speelterrein ot andere plaat» waar kinderen plegen ©eer te «teken SCHIEDAM KRIJGT EEN SCOOTERFABRIEK. In de gemeenteraad van Schiedam is Vrijdagavond een voorstel aange nomen tot het verlenen van borg stelling door de gemeente voor een bedrag van 500.000 ten behoeve van de bouw van een industriehal. Hierin zal de N.V. Centrale Werk plaats een scooter-industrie vestigen, waarvan de producten zowel voor de binnen- als voor de buitenlandse markt bestemd zullen zijn. Deze scoo terindustrie zal de eerste in Neder land zijn. AVRO. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gram. VPRO: 7.50 Dag- JP«nmg. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Koorzang. 9.30 v. d. huisvr. 9.35 Gram. 10.50 T. d. kleuters. 11.00 v. d. zieken. 11.30 Alt en piano. 12.00 Hammondork. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Ronde v. Nederland. 12.40 v. h. plat teland. 12.47 Orgelspel. 13.00 Nws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Metro- Aunerika*^' 14^30^Gra'm^l4 Nieuw-Lekkerland, de heer Van radio. 15 00 G-am 1515 v^l 'Waa5bet8K' een moment be- is 4R ,e leefd, toen hij bij Kinderdijk met zijn én maand oude Chevrolet van de acht AUTO REED VAN ACHT METER HOGE DIJK IN DE LEK. Zaterdagmiddag heeft een arts uit T. jciigu. 1I.OV Lichte muz. 17.45 Rep. 18.15 Confe rentie der Grote Vijf. 18.20 Mil. caus. 18.30 Fanfare ork. 18.55 Paris vous parle! 19.00 v. d. kinderen. 19.05 Bariton en piano. 19.30 Gram. 20.00 Nws. 20.05 Gevar. progr. 21.35 Lichte muz. 21.30 Meded. 21.55 Tulpen- ^Tftft'J*2"05 Gevar. muz. 22.45 Rep. 23.00 Nws. 23.15 Buitenl. overz. 23 30 —24.00 Gram. meter hoge dyk in de Lek stortte. Te voren had de arts een telefoonpaal omver gereden. Dit kan zijn leven gered hebben, want zijn snelheid werd daardoor verminderd, waar door de auto maar drie meter van de kant terecht kwam. Voorbijgangers en inzittenden van een zeiljacht kon den de arts uit zijn gevaarlijke posi tie bevrijden. Een bijzondere grafvondst, be staande uit een skelet, dat tot nu toe het oudste is, ooit op de Veluwe ge vonden, is opgegraven tijdens onder zoekingen van de rijksdienst van het oudheidkundig bodemonderzoek op Speulder Veld by Speulde. (62) Bij de opgravingen zijn 'behalve vuurstenen messen ook zeldzame be kers gevonden, die tot de oudste po't- tenlbakkersproducten uit ons land behoren. Ook het skelet werd in een der onderzochte grafheuvels aange troffen. Tydens de opgravingen was echter alleen aan de grondverkleu- ringen te zien, dat hier een mens be graven lag. Deze aanwijzing was echter zo belangrijk, dat men besloot zo mogelijk tot conservering over te gaan. Om de verkleuringen in de grond heen werd een kist vervaar digd, die plankje voor plankje in de grond werd gebracht, waarna men het geheel als een blok kon opnemen. Door de zorgen van de rijksdienst voor het oudheidkundig bodemonder zoek werd de zandmassa in het labo ratorium geprepareerd met een plastic preparaat waardoor het ge heel verhardde en het aanzien heeft verkregen van een stuk zandsteen. Tijdens deze bewerking bleek, dat zich in het opgenomen grondblok nog delen van de schedel en de rugwer vels bevonden. Het gehele blok is toen omgekeerd en de aanwezigen beenderresten werden zover blootge- gelegd, dat deze verduurzaamd kon den worden. Het geheel is thans zo ver geprepareerd, dat men een harde zandplaat heeft, waarin het gehele menselijke lichaam duidelijk te on derscheiden is. Het lichaam blijkt in gestrekte houding te zijn begraven. De ouderdom kan op ongeveer drie en een half duizend jaar worden ge steld. Deze mens heeft geleefd in de bronstijd. Een B.B. zonder vrijwilligers, la als 'n brandspuit zonder water Bureau B. B. Langebrug 56, tel. 30441.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 9