Driekwart millioen personen langs route van bloemencorso NIEUW RECORD GEVESTIGD Zware dag voor politie Geslaagde start van het I nternationale Muziekconcours Fraaie mozaieken in tuinen van Sassenheim Bekroningen Een nieuwtje was de politieman met de portofoon, een draagbaar zonder- tje, dat bij de regeling van het ver keer goede diensten bewees. De makers van de 35 praalwagens, die Zaterdagmiddag door de Bollen streek trokken, hebben eer gehad van hun werk, want zeker driekwart mil lioen mensen stonden langs de route van de „flower-train". Deze bena ming is afkomstig van de duizenden Amerikanen, die ook dit jaar weer vertegenwoordigd waren. Met hun onafscheidelijke camera's repden zij door de dorpskernen en klauterden op hekken, om toch maar niets van het spectaculaire schouwspel te mis sen. Belgen, Fransen en ook de Duit sers waren in groten getale aanwezig, terwijl ook het Spaanse element tus sen de bezoekers opviel. De „Melodie in Bloemen", een ge zellige bundeling van alles wat er be staat tussen straatdeun en opera aria's heeft het goed gedaan en kon gemakkelijk wedijveren met het hoogtepunt, dat vorig jaar in de cor so-geschiedenis werd bereikt. De toeschouwers hebben menig vro lijk ogenblik beleefd. Er was b.v. een ladderwagen van de G.E.B. nodig, om een schone prinses op haar zetel te krijgen. Verder was het opnemen van de fourage de moeite waard. De be stuurder van een tractor nam twee liter melk, zes flesjes colda en een grote hoeveelheid sinaasappelen mee. Een verzuim in ons verslag van Zaterdag moeten we nog even her stellen. Hoewel geen praalwagen, was de manier, waarop men „De olieman heeft een Fordje opgedaan" in beeld bracht, zeer origineel. Men had een museumstuk weer van een motor voorzien en temidden van de pracht en praal maakte deze „pruttelaar" van onze goed-gesitueerde voor ouders een komisch effect. Politie had het moeilijk. De politie had het dit jaar bijzon der moeilijk. De enorme Paasdrukte ondanks de koude had reeds een schaduw vooruit geworpen. Men was een beetje huiverig voor de corso dag! En niet zonder reden, dat werd De Zweedse koninginnetjes keken even somber. Niet omdat ze hun bloe- mentocht niet leuk vonden, maar vermoedelijk moesten ze de kaakspieren even in orde brengen. Het valt niet mee om voor zoveel fotografen op com- i te glimlachen. „Columbus" werd voorafgegaan door natuurlijk hèt ei. Een schitterende wagen! duizend auto's en meer dan duizend autobussen kronkelden over de we gen van bollenland, die helaas niet berekend zijn op zo'n enorme toe loop. Alle parkeerterreinen waren in enkele uren tijd afgeladen vol en me nig chauffeur heeft zijn wagen er gens in de Haarlemmermeer neerge- ze,t omdat het niet anders ging. Door deze drukte kwam de corso stoet, die uiterlijk op tien uur aan de startplaats in Sassenheim moest zijn ongeveer een uur te laat aan. Op de hoofdweg bleek het verkeer namelijk in de knoop te zitten, maar de rijks- J politie wist het probleem tot oplossing te brengen. Er is geen enkele onontwarbare knoop ontstaan. De politieman, die zich met een draagbaar zendertje tus sen de drukte begaf, om de centraal post op de hoogte te houden, heeft goed werk gedaan. Gezien de moei lijke situatie komt overste Warmoltz alle eer toe voor de manier, waarop hij met zijn mannen telkens weer de dreigende opstoppingen wist „los" te krijgen. Ook zij Ook de leden van de jury hebben het moeilijk gehad. Door de late aan komst van de wagens moesten zy op het laatste ogenblik aan de keuring beginnen, terwijl zij de zekerheid hadden, dat het corso geen minuut later zou starten dan aangekondigd was. Dit laatste in verband met tele visie-uitzending, die vanaf het bal- con van ,.De Witte Zwaan" verzorgd zou worden. Niettemin is de jury nog bijtijds klaar gekomen en wij geloven, dat haar keuze voor zover dat althans I vast te stellen was de goedkeuring Zaterdagmorgen al gauw duidelijk, van deelnemers en kijkers wel kon Tienduizenden fietsers, ruim vijftien, wegdragen. Een aardig tafereeltje leverde ook de wagen „Twee emmertje water HILLEGOM Nadat Zaterdagmiddag de voorzit ter van de Hillegomse Harmonie Ka pel, de heer P. Drost, een inleidend woord had gesproken vingen de wed strijden van het Internationaal Mu* ziek-Concours aan. De „Zingende Snaren" uit Dintel- oord was het eerste corps, dat zich liet horen. Dit jeugdige corps, be staande uit -20 leden, wist met 336 „De drie kleine kleutertjes" een alleraardigst tafreeltje. Ondanks dat Sassenheim steeds minder genoemd wordt als een der bloembollengemeenten, heeft men dit weekeinde kunnen ervaren, dat het zijn naam als bloembollengemeente met ere kan dragen. Dit bewezen o.a. de 60 mozaieken, die in deze gemeente waren vervaar digd, terwijl ook de versiering zowel overdag als des avonds tot de beste van de streek behoort. De plaatselijke V.V.V. heeft hoe wel zij nog zeer jong is haar beste beentje voorgezet. Door haar initia tief werd een prachtig mozaiek ge legd in de tuin van Casa Reale, ter wijl des avonds het dorp feestelijk is verlicht. Op de oude Haven is het fonteintje omgetoverd tot een prachtig geheel waar velen met bewondering naar keken. De burgemeester heeft de fontein en de gasverlichting in wer king gesteld door Vrijdagavond als eerste de verlichting te ontsteken. De mozaieken getuigen wederom van vakmanschap en liefde voor het vak. Verschillende grote weieldpro- blemen heeft men trachten uit te beelden. Men kan mozaieken vinden waarin het verlangen naar de vrede wordt geïnspireerd, alsmede stukken betrekking hebbende op de water stofbom. De uitslag mozaiekwedstrijden is: Grote tuinen: 1. Krouwel „Beuken rode"; 2. J. v. Reisen „Hyacintha"; 3. R.K. Pastorie; 4. V.V.V. „Casa Reale"; 5. P. Philippo; 6. P. v. Reisen „Vre- destejjn"; 7. L. Colijn; 8. J. v. Zon neveld; 9. Gem. Huis; 10. J. Verde- gaal; 11. G. Eikhuizen. Kleine tuinen: 1. G. v. Reisen Jzn.; 2. Jonkman; 3. J. Rotteveel; 4. S. Rotteveel; 5. Perfors; 6. K. Bakker; 7. Scheffers en Kroes; 8. A. Arents- horst; 9. J. Bakker; 10. G. Stolwijk. Tuinversiering: 1. J. Zandbergen- Terwegen; 2. P. Westerbeek Jr.; 3. L. M. v. Reisen; 4. L. Bisschops; 5. J. v. Hoven. Ge vel versiering: C. v. d. Heiden en Vliem, eervolle vermelding. Schotten in Hobaho Zaterdagavond werd in de Hobaho- hallen te Lisse een groot feest gege ven tot besluit van het corso. Goed half acht was de hal van de Hobaho reeds druk bezet en naar schatting waren er een 3000 4Q00 personen verzameld om naar het exclusieve concert te luisteren te geven door „De Schotse Hooglan ders". Notaris F. Pinxster opende als voorzitter van de VW Lisse deze avond met een kort welkomstwoord. De Schotse Hooglanders speelde hierna het Nederlandse en Engelse volkslied om vervolgens over te gaan tot het programma, dat begon met Mars Fantasia „Colonel Boogey on Parade", Ouverture „Orpheus in de Onderwereld", cornet-solo „Softly wakes my heart", waarin solist was C. L. C. Harper, Dans „Tango Bo lero", Scottish Dancing Potpourri, Wals „Moonlight on the Alster", Scot tish Selection „The Thistle", Lied „La Golindrina" en Finale „Grand Mili tary Tattoo". Het concert van „De Schotse Hoog landers" werd magnifiek uitgevoerd. „The Militairy Band" trad ter afwis seling enkele malen op met de doe delzak en Schotse dansen, die de Schotse Folklore vertolkte. Het gezel schap kreeg een enthousiaste ovatie. Het verdere gedeelte van de avond werd gepasseerd met dansen. Grote praalwagens: 1. N. V. G. B. de Vroomen Zn., Sassenheim, met ..Duizend en een nacht". Tevens de beste kleurencombinatie en de mooi ste nraalwagens van het gehele corso. 2. Black Diamond Lines, Rotterdam, mét „Romance". Tevens de bloemen- wimpel. 3. N. V. Warnaar Cp en Gebr. Bergman, Sassenheim, met „Die schone Galathea". 4. Zweedse groep van de Bond voor Bloembol- ler^andelaren met „Zweedse Rhap- e; Lin°s met „Colum bus". 6. Afdeling Bloembollencul- van Sassenheim met „March of Spring". 7. Oranje Lijn, Rotterdam- Eervolle vermeldingen in deze klasse kregen N. V. Phonogram, Amsterdam met „Barcarolle". Belle Teeuwen N. V. Guldemond Zn. te Lisse met „Aida". Middengrote praalwagens: 1. Van Gend en Loos met „La Ronde". Te vens de prijs voor de meest humoris tische wagen. 2. Vereniging Bloem bollencultuur Lisse met „Bloembol- lenwereldlied". 3. Jaco"es A^ard, Londen, met „Romeo en Julia". 4. N. V. C. Colijn Zn., te Voorhout met „Twee emmertjes water halen". 5. Lucas Bols, Amserdam, met „Me lodie der Likeuren". Eervolle ver meldingen KLM met „KLM-mars", Ford met „Bloemenfee". Kleine praalwagens: N. V. Eduard N?~'wenhuis, Lisse met „Spinne- li Luxe auto: Bulbhorst, Sassenheim, met „Drie kleine kleutertjes". 2. J. M. Warmerdam, Hillegom, met „Gold und Silber". 3. W. S. Warmenhoven, Hillegom en 4. C. S. Weyers en Zn., Hillegom met „Largo" van Handel. De verenigingsprijs ging naar de R. K. Harmonievereniging „Cres cendo" te Hillegom. punten nog juist een le prijs ir wacht te slepen. Eveneens was dit het geval me: S.H.E.L.L. Harmonie, ook 336 pm en een le prijs. Het „Sagene Ugdomskorps" Oslo, Noorwegen, bracht het er ter af door 372 punten en eer prijs te behalen en tevens werd haar directeur, Bjarne Hamborj directeurs-prijs toegekend. De „Möllergata skoles Gutt-emui korps" uit Oslo, kreeg met 144 p ten een 2e prijs. Ook het „Ab Heyn's Muziekcorps" bracht hel verder dan tot een 2e prijs mei punten. De „Seegraber Bergkapelle' Leoben-Seegraben, Oostenrijk, 304 punten en ook een 2e prijs. „St. Hildegardis" uit Tuitj.enb moest het met een derde prijs len. Ere-wedstrijden. Na deze voorwedstrijden we des avonds de ere-wedstrijdén houden. Daaraan namen alleen de ee prijswinnaars deel. De eerste j werd daarbij toegekend aan het, gene Ungdomskorps' 'uit Oslo tweede prijs aan de „S.H.E.L.L. E monie Amsterdam" en de derde: aan de „Zingende Snaren" uit i teloord. Zondagmiddag begonnen de t strijden om 2 uur. De eerste: corpsen, alle fanfare-corpsen, Wilskracht Sterk" uit Venhuizen H., „Eensgezindheid" uit Egm: Binnen, „St. Cecilia" uit Zwaas, haalden alle een 3e prijs. Ook' dit lot beschoren aan de „Harnt Appollo" uit Den Oever N.-H. De „Muziekvereniging Lijempf Leeuwarden ging met een twe prijs naar huis, met 315 punten. Vier corpsen wisten deze mii een le prijs te verdienen. Het u de Koninklijke Utrechtse P.T.T. I fare „Onder Ons" met 337 punten „Sortland Muzikkforening" Sort!; Noorwegen, met 337 punten. „Hoogoven Harmonie" te Velsen,: 343 punten. En de „Fodens Works Band" uit Sandbach in i geland. Dit Corps verkreeg met punten een le prijs met Lof en vens werd aan haar directeur H; Mortimer de directeurs-prijs tos. kend. praalwagens". MAANDAG 26 APRIL 1954 DE LEIDSE iRANT TWEEDE BLAD - PAGINA 1 es

Leidse Courant | 1954 | | pagina 8