Een uniek bejaardencentrum is heden te Hilversum geopend Bromfietser op overweg gedood Maatregelen niet tegen te goeder trouw sanerenden A.N.P. zorgde *s avonds voor zeer snelle berichtendienst Vrachtauto ramde stenen muur en stortte op spoorweg Personenauto bij botsing vernield DONDERDAG 22 APRIL 1954 DE LEiDSE COURANT Di.RUE BI.AD PAGINA 1 Bijzondere subsidie Vandaag zal de Aartsbisschop-coad jutor, in tegenwoordigheid van de ministers van Wederopbouw en van Sc publiekrechtelijke Bedrijfsorgani satie en van enige andere autoritei ten in den lande, de inzegening ver richten van een Bejaardencentrum, dat enig in den lande kan worden renoemd. Het is namelijk het eerste centrum, dat in het bijzonder is op- rezet voor de grote groep ouden van dagen, die genieten van de noodwet Ouderdomsvoorziening.. Voor hen ruim 90 percent der bevolking van het nieuwe complex behoort tot deze „oep heeft de minister een bij zondere subsidieregeling in het le ven geroepen, waardoor de huren laag kunnen worden gehouden. Het enorme complex, verrezen aan de Minckelerstraat, is een groot ge bouw met imposante vleugels en aar dige galerijen, ontworpen door ar chitect S. G. Barenbrug te Hilversum. Toen de geestelijke vaders van het Centrum, de voorzitter en secretaris van de Woningbouwvereniging „Sint Jozef" zich voor de uitvoering van het plan hadden gewend tot de toen malige minister In 't Veld, was Zijne Excellentie enthousiast, eerst wegens het prachtige ontwerp en verder om dat de aanstaande bewoners bejaar den van alle gezindten zouden kun nen zijn. Voor de tussenvorm van normale bewoning en totale verzor ging zegde de minister een extra subsidie per jaar en per woning toe tot honderd gulden, mits het inko men van de echtparen minder dan ƒ2000,en van de alleenstaanden minder dan 1300 zou bedragen. Dit betekent, dat de moderne wo- Kinderbijslag voor priesterstudenten Naar de staatssecretaris van Sociale Zaken uit een ter zake ingesteld on derzoek is gebleken, ligt het niet in het voornemen van de Nieuwe Alge mene Bedrijfsvereniging ten aanzien van de beoordeling van het recht op kinderbijslag voor 16-jarige en oudere kinderen, die als interne leerlingen onderwijs genieten op priestersemi naria en te wier behoeve langs de weg der kerkelijke voorziening tege moetkoming in de studie- en inter- naatskosten worden verstrekt, andere normen te stellen dan die, welke voor het recht op kinderbijslag voor stu derende kinderen in het algemeen zijn gesteld. y De bovenbedoelde tegemoetkomin gen dienen naar het oordeel van de staatssecretaris bij de beoordeling van de vraag, of recht op kinderbijslag be staat, op dezelfde wijze in aanmerking te worden genomen als alle andere noetkomingen in de kosten van ningen, centrale verwarming inbe grepen en eventuele hulp, acht gul den per week zullen doen, inplaats van de gestetde tien gulden. Elke woning in dit uniek bejaar dencentrum bestaat uit een flinke woonkamer, slaapkamer, keukentje met warm en koud water, en een halletje. In de keuken is een stort- luik voor afval. In de kelder van de verzorgingsafdeling wordt de was van alle bewoners gedaan, en daar bevindt zich ook de automatische oliestookverwarming. In het com plex wordt een consultatiebureau van het Wit-Gele Kruis ingericht, even als een dokterskamer en een klein laboratorium. Er is een recreatiezaal met bibliotheek. In de keuken kan voor 200 mensen tegelijk worden ge kookt. Aanmaning Bakkers Weinig gelukkige woordkeuze Op vragen van het Tweede Kamer lid, de heer Koersen betreffende de wijze van aanmaning van broodbak kers, die ingevolge artikel 2 van de i heffingsverordening sanering brood- bakkersbedrijven hun bijdrage niet op de vastgestelde tijd hebben vol daan, heeft de minister van Land bouw, Visserij en Voedselvoorziening, de heer Mansholt, schriftelijk geant woord, dat hij heeft kennis genomen van de wijze, waarop het hoofdbe drijfschap voor akkerbouwproducten broodbakkers aanmaant, die de bij drage, verschuldigd ingevolge artikel 2 van de heffingsverordening sane ring broodbakkerijbedrijven 1953, niet binnen de vastgestelde termijn hebben voldaan. Hoewel een aanmaning naar haar aard wil zij effect sorteren De onbewaakte overweg nabij de Voorwillens te Gouda heeft binnen een week twee slachtoffers geeist. Op Goede Vrijdag werd een dertien jarig meisje dodelijk door een trein aangereden. Gistermiddag omstreeks half zes is de 35-jarige heer K. uit Gouda door een passerende trein gedood. De heer K., die een brom fiets bereed, droeg een bos takken over de schouders, waardoor hij waarschijnlijk de 'trein niet heeft zien naderen. Het slachtoffer was op slag dood. Het stoffelijk overschot is naar het van Iterson ziekenhuis te Gouda overgebracht. De brom fiets werd totaal vernield. TWAALFJARIGE JONGEN VERONGELUKT Doordat de sturen van twee naast elkaar fietsende jongens elkaar raakten, is de 12-jarige J. Selier gis termiddag omstreeks twaalf uur op het rijwielpad van de Soestdijker straatweg te Hilversum nabij zijn ouderlijke woning komen te vallen. De jongen, die zijn zusje achterop sad. viel op de rijweg juist voor een passerende zware vrachtauto. Een der achterwielen reed over de jon gen heen. Hij was op slag dood. Het zusje bleef ongedeerd. ADRES VAN NEDERLANDSE BROMFIETSBOND. De Nederlandse Bromfietsbond heeft zich tot de minister van Fi nanciën gewend met een adres, waar in hij de minister verzoekt te over wegen de betaling van de motorrij tuigenbelasting voor bromfietser maandelijks te laten geschieden op eenzelfde wijze als deze voor de ra- dioluistervergunning wordt voldaan. Dan zouden de bromfietsers maan delijks zegels van 1.25 kunnen plak ken op hun belastingkaart, zo zegt het adres. De bond meent, dat de betaling van de belasting per jaar of per drie maanden zoals thans gebeurt voor vele bromfietsers bezwaarlijk is en dat daardoor velen zonder belasting te betalen hun voertuig berijden. DE K.R.O. EN HET,, WARD-INSTITUUT De Bossche Diocesane Onderwij zersbond heeft in zijn 53ste algeme ne vergadering besloten contact op te nemen met de Katholieke Radio Omroep met het oog op het door de ze radiovereniging ingenomen standpunt inzake de zogenaamde Wardmethode bij het zangonderwijs. De K.R.O. zou namelijk niet wil len samenwerken met het Wardin- stituut, hetgeen de onderwijzers on juist achten. De Dordtse melksanering Excessen uitzondering Te Utrecht heeft de centrale bestu renbond van zuivelhandelaren giste- krachtige bewoordingen dient te zijn ren voor haar leden een bijeenkomst gesteld en een mededeling, dat het gehouden, waar aan de ongeveer dui- verschuldigde eventueel bij dwang- J zend opgekomen melkhandelaren bevel zal worden ingevorderd, in de I voorlichting gegeven werd over de te aanmaning moet worden opgenomen verwachten regeringsmaatregelen. ter voldoening aan het voorschrif! van artikel 2 van het besluit tot re geling van de invordering en het verzet, bedoeld in artikel 9 van het organdsatiebesluit voedselvoorziening 1941, acht de minister de tekst van de aanmaning, gericht tot de in ge breke blijvende bakkers, niet geluk kig. Zoals bekend, heeft de regering na de gebleken moeilijkheden in melk- sanering volgens een nota van mi nister Zijlstra een aantal regerings maatregelen in overweging genomen. Nadat deze maatregelen in de bij eenkomst uitvoerig waren besproken, werd een algemene conclusie opge- did we eenmaal naax Maw gaan Automatische telegraaf gaf vleugels Record werd met opleiding, opvoeding en onderhoud, i I De staatssecretaris deelt dit mede tirCD QCDTOKCG in antwoord op desbetreffende vra gen van het Tweede-Kamerlid De Kort en hij voegt daaraan toe, da\ uit- het bovenstaande voortvloeit, dat overeenkomstig het bepaalde in arti kel 19, derde lid der kinderbijslagwet van geval tot geval zal moeten wor den nagegaan, of het onderhoud van het kind in belangrijke mate voor re kening van de ouders blijft. Hieruit volgt, dat kinderbijslag, al leen dient te worden geweigerd, in dien incidenteel is gebleken, dat de ouders niet meer in belangrijke mate in de hiervoor aangegeven zin in het onderhoud van het kind bijdragen. 1 MEI: FEEST VAN DE ARBEID Ter gelegenheid van de eerste Mei, Feestdag van de arbeid, zendt' de K.R.O. die dag van 21.0022.30 uur een programma uit, dat begint met een toespraak door minister mr. F. J. F. M, van Thiel. Daarna volgt een gevarieerd 1 Mei-programma. Als extra-attrac ties zijn in dit programma twee wed strijden opgenomen n.l.: „Hoe ple zierig is uw arbeid?" en „Twee mi nuten in andermans schoenen", waarin een handelsreiziger, een sla ger, een mijnwerker, een advocaat, een huisvrouw, een politie-agent en een tuinder laten horen wat zij van eikaars werk weten? Hondenverkiezing Terwijl een Hilversumse dame en kele dagen geleden vrolijk met haar hond in de radio-stad liep, hoorde zij plotseling het geknars van rem men en even later de woedende stem van een opgewonden heer, die vertelde, dat zij met zijn hond liep. De Hilversumse dame wilde uit leggen, dat ze de hond enkele weken daarvoor in een hondenasyl aange troffen had en tegen vergoeding mee naar huis genomen had, maar de heer, die (bijgestaan werd door zijn vrouw, wilde niet luisteren, zette kwaad de hond in zijn auto en ver dween. Wenende kwam de dame op het politiebureau, waar een onvervaar de agent haar bezwoer, dat zij haar hond terug zou krijgen, want het nummer van de auto was bekend. Hét onderzoek voerde naar Kor- tenhoef, waar inderdaad bleek, dat de hond ruim een jaar geleden ge stolen was. Ondertussen kwam in Kortenhoef een nieuw dramatje tot leven, want de hond zat mistroostig in zijn mand weigerde pertinent alle voedsel en dacht met woordenloos heimwee aan ziir Hilversumse tijd, zijn meeste re- -? en de wandelingetjes in de zon. Momenteel wandelt hij weer kwispelstaartend door Hilversum. Voor landelijke verkiezingsuitsla gen zijn de dagbladen en nieuws diensten in Nederland voor het groot ste deel aangewezen op het Alge meen Nederlands Persbureau, dat met een correspondentennet door geheel Nederland het centrum vormt, waar heen uit alle plaatsen en plaatsjes van Nederland liet verkiezingsnieuws stroomt. In Den Haag, de hoofdzetel van het Algemeen Nederlands Persbureau, staat bij deze gelegenheden een le gertje medewerkers gereed, die de binnengekomen uitslagen verwerken en per Telex doorgeven aan de dag bladen en nieuwsdiensten. Nog nooit zijn de verkiezingsuitsla gen van de A.N.P.-vekiezingsdienst zo snel binnengekomen als bij de verkiezingen van gisteren. Dit is me de mogelijk geworden dank zij de perfectionering van het telegraafnet van P.T.T., dat voor het eerst in volle geautomatiseerde omvang bij het overseinen van de resultaten werd gebruikt. Telegraaf -automaat. Voor de 1083 Nederlandse gemeen ten waren 1079 correspondenten aan gewezen om de eindresultaten te te legraferen. Het verzamelen van deze telegrammen geschiedde telefonisch op 20 van de 81 Nederl. telegraaf kantoren. De cijfers van Amsterdam, Rotterdam, Utrecht en Den Haag werden door het A.N.P. rechtstreeks verzameld. Zodra een correspondent zijn tele gram per telefoon aan een der 19 centra had opgegeven, koos de tele grafist in dit centrum volautomatisch het telegraafkantoor Den Haag via de grote telegraaf-automaat te Am sterdam. Deze telegraaf-automaat heeft zeven verbindingen met Den Haag. Om iedere mogelijkheid van stagnatie te voorkomen, moesten zes der 19 centra Rotterdam kiezen. Het telegraafkantoor Rotterdam stond in doorlopende vast dubb°le verbinding met Den Haag, zodat dit kantoor over negen kanalen doorlopend kon ont vangen Opstoppingen van telegram men zijn dan ook niet voorgekomen. Het overseinen geschiedde met zoge- Om kwart voor tien waren vrij- op de telex, waarvan stroken direct op een telegramformulier kunnen worden geplakt. Uren eerder dan vroeger. naamde bandschryvers, een variatie slagen van enige kleine gemeenten te Den Haag binnen. De A.N.P.-ver- kiezingsdienst kon toen, 65 man sterk, aan de slag. Dë grote stroom der telegrammen kwam tussen half acht en kwart over negen, uren vroe ger dus, dan voorheen het geval was. Om half zes kwamen reeds de uit- wel alle uitslagen binnen, doch het duurde tot 10.35 uur, voordat de licht stad Eindhoven als hekkesluiter over steld, welke door de vergadering is goedgekeurd. Hierin wordt gezegd goedgekeurd, Represailles. Er kunnen vele „manen" voorbijgaan voordat we naar Mars kunnen reizen, maar we kunnen er komen", zegt dr. Wernher von Braun, leider van de Hierin wordt gezegd dat, „zo er afdeling ontwikkeling geleide projectielen, Redstons Arsenal, Huntsville, sprake mocht zijn van represailles Alabama in de Verenigde Staten. In een uitgave van Collier's Magazine van overheidswege in verband met schrijft dr. von Braun dat het waarschijnlijk een eeuw zal duren voordat mogelijk voorgekomen excessen bij j men een tocht naar Mars zal kunnen maken, welke reis heen en terug twee de melksanering, deze represailles en een half jaar in beslag zou nemen. De suggestieve tekening toont de lan- niet gericht kunnen zijn tegen hen dingsraketten, welke op de planeet Mars gereed staan voor de tocht terug, die in het geheel niet zijn gesaneerd of op wier sanering niets is aan te merken: die bij deze excessen niet zijn betrokken. De centrale besturenbond van zui velhandelaren dringt er bij de zus terorganisaties op aan voor deze stel ling gezamenlijk aandacht te vragen bij de verantwoordelijke overheids organen, alsmede samen te werken aan de opbouw van de melkvoorzie- ning in Nederlanji in het belang van consument en melkhandel. de lijnen kwam. De extra bezettingen van de 19 centra van P.T.T., tezamen ongeveer 150 man, waren toen al goeddeels huistoe. Ook de dertig extra telegra fisten van het Haagse kantoor wa ren toen reeds met hun werk gereed. De verwerking. De organisatie van deze speciale landelijke telegraafdienst was in han den van de heer B. A. Harteveld. De heer M. W. van Kerkhof had de lei ding van het Haagse kantoor in han den. De telegrammen van P.T.T. bleven ditmaal „in huis". In een grote zaal naast de Haagse seinzaal was een deel van de A.N.P.-staf aan het werk om de binnenkomende gegevens zo snel mogelijk te verwerken en aan de dag bladen en de radionieuwsdienst door te zenden via het vaste algemene te- lexnet. De gegevens werden nadien per kieskring en per provincie verzameld, waarna zij konden dienen om de na men der gekozenen op grond van de kiesdelers uit te rekenen. Geponste vergelijking. Een andere afdeling van de A.N.P.- verkiezingsdienst was gevestigd in het bedrijfschap voor vee en vlees, die de Hollerith—afdeling beschik baar stelde om de verkiezingsresul taten te vergelijken met de op pons kaarten vastgestelde uitslagen uit de jaren 1952 en 1950. Dit volautomati sche systeem werkte uitermate snel. gegevens en de berekeningen werden over twee telexlijnen uitge wisseld. Alle gegevens werden ver volgens per automatische telex naar de dagbladen en de radio geseind. Met enige uren heeft de A.N.P.- verkiezingsdienst, die vroeger hon derden medewerkenden telde, mede dank zij de technische vooruitgang, de eigen records kunnen slaan. OPNIEUW ROULETTESPELERS IN AMSTERDAM BETRAPT. In een woning aan de Amsteldijk te Amsterdam heeft de recherche van het politiebureau Stadhouderskade, gistermiddag kort na vijf uur een inval gedaan omdat het vermoeden bestond, dat daar gelegenheid werd gegeven tot hazardspel. Het binnen komen der woning viel de recher cheurs ditmaal niet moeilijk, omdat juist toen zij arriveerden een der be woners van het huis naar boven wilde gaan. De politie heeft nu eenmaal voorrang. In een kamer werden ne gen personen aangetroffen, de bank houder en de bewoonster (kamerver- huurst^-), en zeven gewoontespelers. De bankhouder en de kamerverhuur ster, die nog nimmer met de politie in aanraking zijn geweest, bevinden zich nog in hechtenis. De zeven spe lers tegen wie proces-verbaal is op gemaakt, zijn na verhoor vrijgelaten. De rechercheurs hebben ae roulette- bak, laken, fiches en een bedrag van 96.50 gld. in beslag genomen. Voor 90% vrijwillig. Van de duizend gemeenten zijn er op het ogenblik tweehonderd waar melksanering is, waarvan 22 met sanctie van het bedrijfschap zuivel en de rest op vrijwillige basis. Bij de 200 saneringen zullen er wel zijp die niet feilloos werken, maar dan mag de sanering als zodanig niet worden veroordeeld en nog minder mogen regerings-represailles worden genomen tegen de gehele melkhan del. De dienende taak van de melk handel is naar zijn mening niet in strijd met de sanering. UITSPRAAK IN DORDTSE ZAAK. arrondissementsrechtbank te Dordrecht heeft gistermorgen uit spraak gedaan in een economische zaak, die de melkhandel in Dordt en omgeving nogal in beroering heeft gebracht. Hij veroordeelde Dordtrechtse Melkinrichting tot 500 gulden boete en storting van een waarborgsom van 10.000 gulden voor de tijd van twee jaar en de procura tiehouder van dit bedrijf tot 100 gul den boete subs, tien dagen hechtenis. De melkinrichting was opzettelijke overtreding van de „zuivelverorde- ning verplichte bij- en verwerking van melk" ten laste gelegd. Zij had op aandrang van de saneringscom missie in Dordt twee melkhandels ren, die het saneringscontract niet hadden willen ondertekenen, op con- stitie had tegen de melkinrichting ge- eist duizend gulden boete en storting van een waarborgsom voor de tijd Val van viaduct GEEN ERNSTIG GEWONDEN Woensdagmorgen omstreeks half drie is een zware vrachtauto van een expediteur uit Krimpen aan de IJssel, bestuurd door een militair door de stenen muur van een viaduct bij Ber gen op Zoom gereden en op de spoorlijn gestort. Vermoedelijk heeft de bestuurder de bocht te ruim genomen, waardoor hij de macht over zijn stuur kwijt raakte. Nadat de wagen een stenen muur over een lengte van enige meters had verbrijzeld, waardoor de schok enigszins werd gebroken, stortte hij de diepte in en kwam 7% meter la ger over de kop op de spoorlijnen te liggen. Beide sporen versperd. In de totaal vernielde cabine za ten drie inzittenden, de militair, een meisje en een chauffeur van de fir ma Dekker. De bestuurder liep een shock op, de andere twee bleken een hersenschudding en een paar been verwondingen opgelopen te hebben. Alle drie werden met een ziekenauto naar het Algemeen Burger Gasthuis vervoerd waar zij ter verpleging werden opgenomen. Hun toestand is niet ernstig. De vrachtwagen versperde beide sporen, waardoor de posttrein naar Zeeland niet door kon rijden. Na een paar uur hard werken waren de beide sporen weer vrij. Daar de bestuurder van de wagen een militair is, werd het verdere on derzoek door de politie overgedra gen aan de Kon. Marechaussee. Een dodedrie zwaar gewonden Gistermiddag omstreeks 16.45 uur heeft zich op de rijksweg Geldrop Heeze onder Heeze ter hoogte van Kreijl een ernstige aanrijding voor gedaan tussen een vrachtauto, komen de uit de richting Geldrop cn een personenauto, komende uit de rich ting Heeze. In laatstgenoemde wagen was gezeten de familie M. uit Rot terdam, bestaande uit vader, moeder en dochter alsmede een nichtje, dat uit Duitsland mee op vacantie kwam. De bestuurder der personenauto werd op slag gedood. De drie overige inzittenden werden zwaar gewond naar het St. Anna-ziekenhuis te Geldrop overgebracht. Voor het' le ven van twee hunner wordt ernstig gevreesd. De oorzaak is in onderzoek bij de rijks- en verkeerspolitie. De personenauto werd totaal vernield. De totale consumptieve uitgaven van twee jaar van 10.000 gulden en i van de Nederlandse bevolking heb-j TELEGRAFISCHE GELUKWENSEN de procuratiehouder tot 300 gulden I ben in Februari van dit jaar, in ver- AAN H.M. DE KONINGIN of 60 dagen en storting van een waar-gelijking met de voorafgaande borgsom van 200 gulden, eveneens maand, wederom een daling te zien Gezien de beperkte openstelling voor de tijd van twee jaar. gegeven. van de P.T.T.-kantoren op de a.s. I .Koninginnedag verdient het aanbe- GEBRUIK VAN TREKHONDEN I Het indexcijfer van de waarde veling telegrammen met gelukwen- VEROUDERD. Ivan de totale consumptie (1949 Sen aan H.M. de Koningin ter gele- Verschenen is het verslag van de I J0?* m_ FetrVa^ £P 109> genheid van haar verjaardag, vaste commissie voor BinnenlandseJege?n{:o25 183 vroegtijdig liefst vóór of op 29 Zaken uit de Tweede Kamer over1.9®3 en..}00 ln Februari 1953. Het April a.s. aan te bieden. Deze tele- het wetsontwerp tot instelling van PriJsindexcyfer steeg in Februari grammen worden dan verzameld een verbod van nieuwe inschrijvin-1 ^an 123 tot 125 (v.j. 120), terwijl het en op 30 April afgeleverd. - hoeveelheids indexcijfer daalde van 102 tot 87 83), of per hoofd der bevolking van 96 tot 82 (79.) Het gemiddelde waarde-indexcij- fer van de totale consumptieve uit gaven van de Nederlandse bevolking over de maanden Dec. 1953 t.m. Febr. 1954 beliep 122, tegen een ge- Daling van verbruik ««demShC^iin de maand Februari gen als bedoeld in artikel 11, lid 1, onder 2e, van de trekhondenwet 1910, stb. 203. Aan dit verslag is het vol gende ontleend: Enkele leden bleken het niet zonder bezwaar te achten, dat de mogelijkheid van het gebruik van trekhonden wordt uitgesloten. Naar het deze leden voorkwam, I I wordt in verscheidene streken vanimiddeld waarde-indexcijfer van 116 R'dam romantiek ons land nog vry veel gebruik van trekhonden gemaakt en voor de be trokkenen, gewoonlijk kleine onder nemers, die tot de economisch zwak keren behoren, zal het een belang rijk nadeel zijn, wanneer zij tot het aanschaffen van een bakfiets, al of niet met motor, moeten overgaan. De andere leden der commissie juichten de indiening van het wets ontwerp van ganser harte toe. Zij waren van oordeel, dat de hond niet als trekdier geëigend is en dat het gebruik van honden als trekdieren zeker onder de huidige omstandighe den als verouderd moet worden be schouwd. Bovendien is een behoor lijke controle op het naleven van de bestaande voorschriften ten aanzien van het gebruik van trekhonden moeilijk te verwezenlijken, hetgeen het bezwaar tegen dit gebruik ver hoogt. Bruidegom in vrijheid Bruid nog in kluister De Amerikaanse bruid zit nog cijfer over Dec. t.m. Febr. "beliep 123 steeds zuchtend in de Rotterdamse (v.j. 120), terwijl het gemiddelde «el en heeft deze kluisters nog steeds hoeveelheidsindexcijfer 100 96) be- niet kunnen verwisselen voor de droeg, of per hoofd der bevolking zoete banden, waarmede zij zich ge in de overeenkomstige maanden van 1952-'53. Het gemiddelde prijsindex I (92). In Maart gingen arbeidsdagen verloren In Maart jl. zijn door werkstakin gen en uitsluitingen in totaal 4246 arbeidsdagen verloren gegaan, te gen 1440 in Februari en 1452 in Maart 1953. Er kwamen in Maart 9 (v.m. 8; v.j. 5) geschillen voor, waarbij ge middeld 2335 633 340) werknemers waren betrokken, aldus het C.B.S. willig wil laten strikken door haar I Nederlandse sprookjesprins. I Haar bevrijding is echter weer een meer stapje dichterbij gekomen, doordat haar bruidegom, die vorige week eveneens in de cel verdween, omdat er moeilijkheden omtrent 2 schrijf machines ontstaan waren, thans weer in volle vrijheid vertoeft. Alhoewel de officier verlenging van de hech tenis gevraagd had, besliste de recht bank in het voordeel van de onder nemende jongeman en thans schijr de zon door het getraliede venstert van Virginia Barbara weer stukk vriendelijkervol verwachting.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 9