A UlÖ5€^hutspot Katholieke „doorbraak" van P.v.d.A. in Leiden aanzienlijk teruggelopen Teruggang van Prot. Chr. partij en Leidse cijfers en percentages „Onze K.V.P. heeft zich in l Leiden uitstekend gehouden1' Tweede concert van Beethoven Cyclus Voor leden van K. 0. Antoine zegt: Er bestaan geen lelijke vrouwen Wat is toch Oh, la-la"? Nieuwe leltercode van het verkeer TYPISTE DONDERDAG 22 APRIL 1954 DE LEIDSE COURANT eERSTE BLAD PAGINA 3 K.V.P. sinds 1952 flink gestegen De Leidse verkiezingscijfers geven 1 aanleiding tot enige interessante be- 01 spiegelingen. In de eerste plaats kan f geconstateerd worden, dat de K.N.P. (Welter) in vergelijking, met de Tweede Kamer-verkiezingen in 1952 flink achteruit gegaan is, namelijk van 1227 op 596 stemmen. De K.V.P. ot Bteeg in vergelijking met 1952 van 9549 tot 10445 stemmen, dus een winst ij van 896 stemmen. Als we aannemen, ei dat het verlies van Welter ten goede gekomen is aan de K.V.P.moet even- eens aangenomen worden, dat de K. V.P., de overige winst (896 596 300) van de P. v. d. A. heeft afge snoept). Een mooi resultaat dus! Dit mooie resultaat betekent overi- gens niet, dat de P.v. d. A. sedert f 1952 stemmen heeft verloren; inte- gendeel, zij had een winst van 895 stemmen, die voor een groot deel wel afkomstig zal zijn van de 548 stem men, die de C.P.N. sedert 1952 verlo ren heeft. De verdere winst zal de P. v. d. A. wel gemaakt hebben ten kóste van de protestant-christelijke Ei partijen, die sedert 1952 in Leiden hard" achteruitgegaan zijn. Voorzich- ce tig geconcludeerd, mag gezegd wor- c den, dat hetgeen de P. v. d. A. met ai een overdreven groot woord de door- braak noemt, in Leiden althans wat de katholieke gelederen betreft niet alleen tot stilstand gekomen, maar zelfs teruggedrongen is en dat deze „doorbraak" zich in de prot. chr. gelederen sterker heeft doorgezet. meent. 1954 Prov. Staten 1953 Gemeenteraad Uitstekend gestemd. loewel een vergelijking met de ge- enteraadsverkiezingen van 1953 moeilijker is, omdat diverse kleinere partijen verleden jaar in Leiden niet j, deelnamen, is het toch interessant om na te gaan hoe de verhoudingen lig- j gen. Ten opzichte van 1953 verloor de IK.V.P. in Leiden slechts 18 stemmen, ,l terwijl de K.N.P. (Weiter) verleden jaar geen lijst in Leiden had, maar w nu 596 stemmen wegsleepte. Wanneer Weiter ook dit jaar niet deelgenomen had, zou het merendeel van deze stemmen ongetwijfeld op de K.V.P. 1 gevallen zijn. De katholieken hebben dus uitstekend gestemd. De P. v. d. A. verloor ten opzichte van verleden jaar 104 stemmen, ter- wijl de Socialistische Unie, die ver- leden jaar bij de gemeenteraad niet meedeed, deze keer precies 104 stem- men, vermoedelijk afkomstig van de P. v. d. A., die in ruil hiervoor wel een aantal stemmen van de prot. ch. heeft gekregen. De laatste partijen verloren in Leiden ook sedert verle den jaar een groot aantal stemmen (1297), maar hierby moet rekening k gehouden worden met het feit, dat de Staatk. Ger. en het Ger. Pol. Ver- bond, die in 1953 niet mëededen, nu k samen ruim 800 stemmen kregen, :e vanzelfsprekend tenkoste van A.-R. P' en C.-H. Desalniettemin is het ver- lies van de prot. ch. partijen ernstig. Als het gemeenteraad was sa geweest 1 h ipelen met verkiezingscijfers is een. aardig spel. Men kan de Leidse uitsla- si' gen van gisteren even beschouwen als gemeenteraadsverkiezingen. In dit geval zou de P. v. d. A. 14 zetels pr gekregen hebben (15 sedert 1953), de n Prot. Chr. 9 (9), de K.V.P. 8 (8), de n: V.V.D. 3 (3) en de C.P.N. 3 (2). De M Voorzitter S. Menken: „Ik ben inderdaad tevreden over de uitslag", verklaarde ons heden- ,(i morgen de heer S. Menken, voorzit ter van de K.V.P., afd. Leiden, wet- P houder van Leiden en thans ook lid 1 van de Prov. Staten van Zuid Hol- land. „Ik ben tevreden omdat onze K.V.P. zich in Leiden uitstekend I heeft gehouden, hetgeen overigens j niet wil zeggen, dat ik over de hele j uitslag bijzonder voldaan ben". Niet bijzonder voldaan was de heer j- Menken o.a. over het feit, dat de communisten sedert 1953 in Leiden K iets vooruit gegaan zijn, terwijl zij over het algemeen in het hele land fl wel stammen verloren hebben. Dit "wijst er op, aldus de heer Menken, f dat de communisten in Leiden een stevige greep hebben op hun eigen i| groep. j Dat de K-N.P. (Weiter) meer dan de helft van haar in 1952 verkregen f aanhang verloren heeft, stemde del dat w heer Menken uiteraard tot vreugde I heeft, terwyl Weiter toch 600 stern- al had hij er nog iets hogere ver- j afsnoepte^ De K.V.P. moet deze wachtingen van gehad. „In een op-' J'"~ J timistische bui hoopte ik, dat Wei ter slechts een kwart over zou hou- P. v. d. A. zou dus een zetel aan de communisten verliezen, hoewel de communisten toch slechts een winst van enkele stemmen hadden. Deze verschuiving wordt echter veroor zaakt door het feit, dat er gisteren een aantal kleine partijen in het spel waren, die bij de gemeenteraadsver kiezingen van 1953 niet deelnamen. Wanneer we de uitslagen van gis teren een ander aanzien geven door de Soc. Unie bij de P. v. d. A. te tel len, de K.N.P. bij de K.V.P.. dc Staatk. Ger. en het Ger. Pol. Ver bond bij de Prot. Chr., dan verandert cr aan de zetelverdeling van 1953 niets. Uit dit laatste zou kunnen blijken, dat de „vergissing" van verleden jaar geen vergissing is geweest. Men her innert zich nog wel, dat de P. v. d. A. verleden jaar in Leiden grote winst boekte, die voor een deel veroorzaakt werd door een groot aantal stemmen op de 1 B lijst. Van Prot. Chr. zijde werd toen betoogd, dat deze stemmen vergissingen waren en thuis hoorden op hun lijst 2. Naar onze mening ech- is niet gebleken, dat het een vergissing was. Sedert verleden jaar zijn de F^ot. Chr. over het algemeen overal achteruitgegaan; het is dus zeer goed mogelijk, dat de omstreden raadszetel niet in 1953, maar pas dit jaar inderdaad door de P. v. d- A. ge wonnen is ten koste van de Prot. Chr. Tevredenheid. Hoe het ook zij, de uitslag van gis teren biedt ons in Leiden redenen tot tevredenheid. Het herstel van de ka tholieke eenheid blijkt er duidelijk uit. In vergelijking met 1952 ging de K.VP. 1,9% vooruit, terwijl de K. N.P. 1,2% achteruitging. De winst van de K.V.P. is dus groter dan het ver lies van de K.V.P. en moet dus ook andere oorzaken hebben, die gevon den kunnen worden in teruggang van het aantal kath. stemmers op de P. v. d. A. Men kan in Leiden niet zozeer spreken van de gebruikelijke K.V.P.-winst, ontstaan uit het grote percentage katholieken onder de nieuwe kiezers, omdat er in Leiden practisch geen bevolkingsaanwas plaatsgevonden heeft; het totale aan tal geldige stemmen was gisteren zelfs iets kleiner dan in 1952. Burgerlijke Stand Geboren: Maria Helena dr van W. Cornelisse en E. Overdijk; Catha- rina Johanna dr van W. F. v. d. Blom en S. Kooreman; Maarten Adriaus zn van J. H. Smits en A. Eikelenboom; Maria Johanna The- resia dr van M. W. Visser en M. E. v. d. Meel; Franciscus Antonius Ma ria zn van W. M. Nijhof on A- A. van Oostveen; Cornells zn van J. Laterveer en C. Gijsman. Overleden: Z- de Jong man 85 jr; H. Menijn weduwnr 89 jr; J. Haas noot huisvr. v. Plug 49 jr. Gehuwd: N. J. van der Haai- en M. C. van Kartevelt; H. J. van der Leek en M. J. Stokkel; J. Bekooij en J. M. C. van den Hoed; W. B. Smit en J. van der Tuin; J. de Jong en R. Bui telaar; G. F. Kruit en A. W. H. Lan- geveld. \700RTDUREND BEZIT doet bij de mens de waardering, zelfs van het fraaiste, soms verminderen. Om dan weer tot juiste taxatie te komen is het nodig, dat het schone op over weldigende wijze gedemonstreerd wordt, of wel dat een terugblik op het genotene het bewustzijn doet herleven, zodat er geen twijfel meer bestaan kan. Een cyclus van Beet hoven-werken, zoals Willem van Ot- terloo met het Residentie-orkest voor K. en O. geeft, zal ongetwijfeld door het bieden van zulke hoge kunst de indruk, hierboven aangeduid, verle vendigen. Van Otterloo betoonde zich giste ren de meester-dirigent en de pres taties van het Residentie-orkest wa ren boven alle lof verheven. Het programma was voortreffelijk; met de Spaanse pianist Eduardo de' Pueyo als solist in het 3e pianocon cert, de 5e Symphonie in c kl. t., en als begin de Derde Ouverture Leo- nore, die op deze avond het minst op de voorgrond trad als interpretatie. De tempi werden geweldig opgedre ven en het beroemde trompetsignaal in dit symphonisch gedicht miste klaarheid in klank. Dan mocht men zonder enig voorbehoud genieten van 't bezield Beethovenspel van Eduardo del Pueyo met een piekfijn orkest; hij is een groot pianist met ernst en toewijding, die een frappante ontle ding geeft, die de virtuoze kwalitei- i ten van zyn spel met goede smaak Franse haarstylist één uur in Leiden Hoe veel mooier klinkt Antoine j reisd. om daar uit de handen van zes dan Antoon. Als u nu de naam nog fluisterend uitspreekt met de ogen naar de hemel gericht kunt u daar maar één persoon mee bedoelen: An toine, de Parijse meester. Antoine, die met twee gezegende handen van een ragebol een sympho nie kan maken, van piekhaar poëzie pure. Antoine is op Schiphol geland en onmiddellijk naar de Keukenhof ge- 1952 Tw. Kamer 1950 Prov. Staen stemmen pet. stemmen pet. stemmen pet. stemmen pet. PARTIJEN 15446 33.4 P. v. d. A. 18656 37.7 18760 37.9 17797 35.9 K.V.P. 10445 21.1 10463 21.2 9549 19.2 9838 21.2 A.R. 3892 7.8 1 2*7 4671 9.4 4455 9.4 C. H. 7049 ,4.2 12238 6550 13.2 7482 16.1 V.V.D. 4429 8.7 4505 9.1 4299 8.7 3787 8.2 C.P.N. 3581 7.2 3517 7.1 4129 8.4 4146 9.2 St. G. P. 680 1.4 4129 8.4 4146 9.2 K.N.P. 596 1.3 650 570 Ger. Pol. V. 127 0.3 139 146 Soc. Unie 104 0.3 164 Overige partijen 2.7 2.5 T otaal 49559 100 49483 100 49605 100 46372 100 mannequins zes tulpen aan te nemen. Deze opnieuw geschapen tulpen, kweekresultaat van tientallen jaren voorbereiding, zijn naar Antoine ver noemd. Over vijf jaar zyn voldoende bol len gekweekt om te exporteren. Dan zullen deze tulpen ten over vloede de roem van Antoine ver spreiden. In Leiden werd de heer Antoine op de universiteit ontvangen. On middellijk daarna reed hij naar de kapsalon van de heer Westen waar hij zijn signatuur plaatste in een te gel, die in de muur van het huis een blijvende getuigenis zal afleggen van zijn aanwezigheid. Antoine toonde zich een uiterst be minnelijk man. Hij is zeventig jaar, maar heeft het uiterlijk van een goe de vijftiger. Het gebruik van wat mastiek en poeder is hierbij niet te verhelen. Hij draagt schoenen met hoge hakken en aan de rechterhand ten toon spreidt, maar bovenal be wijst een kunstenaar te zyn, die vol maakt klavier speelt niet alleen, maar tevens de karakteristiek en stijl on derscheidt en kleur en expressie aan brengt. Bovendien bezit hij een prachtige aanslag en een volwaardige techniek. Imponerende Beethoven vertolking gaf hij, welke door de vele toehoorders langdurig werd be jubeld. Bovendien was er een voor treffelijk samenspel met het orkest. Tenslotte Beethoven's verbijsteren de 5e Symphonie, verbijsterend groots dan! Het hoofdmotief een hef tig dringend kloppen; het gehele le deel gevormd uit de eerste vier tonen van het hoofdthema, het 2e thema van eenzelfde origine; een cantilene element, een coda, dat geweldig mee slepend is. Het Andante breed wel vend ingezet in alten en celli, een ingrijpende variatie. Het allegro, dreigend en beklemmend van karak ter, het Trio meer opgewekt en le venskrachtig, overweldigend de inzet van de Finale; de overwinning op de geest behaald. Een geweldig Coda, de uitdrukking van een ontzaglijk ziels proces. Van Otterloo leidde het orkest met volledige beheersing van de parti tuur met meesterlijke directie en de momenten van inspiratie groeiden uit tot een zeer kunstzinnig muzikaal ge beuren. Het orkest reageerde volko men op de intenties van de dirigent en speelde met indrukwekkende grootheid en fijnheid van geest. Men bracht de dirigent tezamen met het orkest een geestdriftige ovatie. J. KORTMANN. RECTIFICATIE Bij hét verslag over de Kath. E.H.B.O. en de daarbij vermelde uitslagen, die wij gisteren publi ceerden, stond o.m. de naam H. J. H. Maatfrooy; deze naam moet zijn H. J. H. Montfrooy. Ouderavond van Gidsen en Kabouter Leonardus parochies Het was een ouderavond, waarnaar de gidsen en de kabouters van de St. Cuneragroep van de Leonardusparo- chie met spanning hebben uitgezien. Een half jaar werd er aan het zang spel. „De Schone in het slapende bos" gewerkt. De leidsters hebben zelf bijna alle costuums gemaakt; zelfs de vaders en moeders van de kinde ren hebben meegewerkt toen er han den dreigde te kort te komen. De moeite is beloond. Een geheel gevuld Antonius Clubhuis heeft met plezier naar de heldere zang en het aardige spel van de kinderen geluis terd en gekeken. Zij brachten een zangspel „De Scho ne in het slapende bos", een muzikale bewerking van het sprookje Doorn roosje. Voor de pauze stonden de Gi- bato's op de planken. Een band met veeltonige bezetting, die met verve GEM. AANKONDIGING VERKIEZING PROVINCIALE STATEN. De voorzitter van het hoofdstem bureau voor de verkiezingen van de 'leden der Provinciale Staten in kies kring III (Leiden), brengt ter open bare kennis, dat in een openbare zit ting van dit hoofdstembureau, te houden op Vrijdag 23 April a.s„ des voormiddags te 10 uur, in kamer 204 (2e verdieping) van het Stadhuis, ten aanzien van iedere lijst zullen wor den vastgesteld het aantal stemmen, bij de op 21 April gehouden ver kiezing van de leden der Provinciale Staten op ieder candidaat uitge bracht, alsmede de som van deze aantallen stemmen. 9011 Leiden, 21 April 1954. De voorzitter voornoemd. F. H. v. KINSCHOT. een ring met een enorme zwarte 1 moderne schlagers over het voetlicht steen. Hij gaf de aanwezige dames gaarne advies over bij haar persoon passende haarmode. Een van de dames deed bij hem de opwelling ontstaan om voor de vuist weg een excentriek kapsel te creëren. Deze in het begin ietwat te genstribbelende mevrouw ontving een kapsel, dat de handen op elkaar bracht en spontaan bravogeroep ont lokte. „Inderdaad, ik ontken dat er lelij ke vrouwen bestaan", zei de grijze Antoine toen hem naar deze uit spraak gevraagd werd. Iedere vrouw kan mooi zyn, wanneer haar kapsel, haar kleding en vooral haar maintien Bioscopen De films voor de komende week zijn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd: Casino: „Moeder leugen", 18 jaar. Lido. „De blauwe gardenia", 18 jaar. Luxor: „Kinderen der liefde", 18 jaar. Trianon: „Julius Caesar", 14 jaar. Rex: „Commando des doods", 14 jaar. K.V.P. zich gehandhaafd al wa< Itim ter der den. Maar ontevreden ben ik er ze ker niet over". Bepaald angstig noemde de heer Menken het verlies van de Prot. Chr. ■mpartijen, speciaal van de A.R. „Dit verlies is ook voor de K.V.P. beden- kelijk, want al verhinderen wij eerr P.v.d.A.-doorbraak in de kath. gele deren, dan blijft toch het gevaar be- -■ staan, dat de P.v.d.A. straks weerde,r grootste partij wordt door veel stem- i katholieke volksdeel heus wel ach- men te winnen van de protestanten", ter zich houdt. Daarom moet nu reeds v., ..'J geeft in dit opzicht duide-1 begonnen worden met de propagan dise cijfers, aldus de heer Menken, da voor de Tweede Kamer-verkie- Wanneer we de uitslag van gisteren zingen In 1956. Ons succes van gis- eii -m van gemeen- teren moet warm gehouden worden, ln 1953, toen dan zal het over twee jaar nog gro- Welter in Leiden met meedeed, blykt ter zijn!" 600 stemmen dus ergens anders ge wonnen hebben, vanzelfsprekend op de P.v.dJL De communisten verloren geen stemmen aan de P.v.d.A., die haar verlies aan de K.V.P. dus goed gemaakt moet hebben met winst op de Prot. Chr. partijen." „Laten deze verkiezingen weer een les voor ons geweest zijn", besloot de heer Menken. ,Een les, dat de K. V.P. niet bang behoeft te zijn en bij een flink gevoerde propaganda het heid". „Iedere vrouw kan charme hebben". Om half acht vertrok Antoine uit Leiden naar het Kurhaus in Seheve- ningen. Daar zal hij Zondagavond in sa menwerking met de modekunstenaar Jacques Griffe een show de la coif fure verzorgen. Een gedeelte van deze show is Vrijdagavond aanstaande op de tele visie te zien. liet klinken. Nummers als: Nou tot ziens dan en Ricochet inspireerden de zaal tot samenzang. Vooraf heeft pater Maarechalker- weerd O.F.Mde aalmoezenier van de groep mijnheer pastoor, de kape laans van de Leonardus parochie en alle belangstellenden welkom gehe ten. Hij nam hierbij de kans waar om de nadruk te leggen op het belang van de Katholieke jeugdbeweging in deze tijd. „Bij opgroeiende kinderen komt er een moment waarop de aan hankelijkheid van het kind aan het familiemilieu vermindert. Het kind zoekt contact met leeftijd en lotgeno ten om met anderen samen te zijn." Hij dankte de leidsters en in het bijzonder juffrouw v. Mil, die zo vele avonden hebben geofferd aan de voorbereiding tot deze ouderavond. Mogelijkheid van slipgevaar.. Hutspot-nieuws kan tot 1.30 uur telefonisch of schriftelijk doorge geven worden. Zaterdags tot 12 uur. Tel. 20015. tr In aanvulling op het duistere te legram van Dinsdag ontvingen we hedenmorgen uit Parijs een schrij ven, waaruit om te beginnen bleek, dat het geheimzinnige „Oh, la-la", dat Leiden straks in opschudding zal brengen, niets te maken heeft met de beroemde Parijse kapper Antoine, die gisteren in Leiden is geweest Hoewel nog lang niet alles ons duidelyk is gewerden, blijkt nu och wel, da „Oh, la-la" zich zal af spelen tussen 29 April en 2 Mei a.s. Verder wordt in het schrijven de Nieuwe Ryn genoemd als het cen trum, waarin zich sentionele din gen zullen voordoen. Over enige dagen zal heel Leiden volgeplakt zijn met „Oh la-la". Mis schien zullen de raambiljetten een oplossing geven. Thans weten we nog niet of „Oh, la-la" een nieuwe scheercrême, een soort Angora-poes, een luxe slee, een charmant meisje of e«n geweldig feest zal zijn. We weten slechts, dat het uit Parijs komt. Op zichzelf is dit al voldoen de om tienduizenden Leidenaars op te laten trekken naar „Oh, Ia-la"! Houdt dus vast: 29 April—2 Mei, Nieuwe Rijn, „Oh, la-la"! Donderdag 22 April. I dan nemen wc er nog twee. Op Romme! Och, we behoeven nauwelijks te j Maar nu moeten we nog even vertellen, dat wij vandaag in een bij- j nuchter zijn. Want we moeten U nog zonder optimistische bui zijn. Door ï,e£?e~?n' 1, f.ï1 ,Yan, ,e Stadskoks aderen vloeit het onver-i R*K* Gym.ver. „Sportlef die deel- valste K.V.P.-bloed en dat heeft nemen aan de wedstryden op 2 Mei, gisteravond bijna het kookpunt be reikt. We hebben ons moeten inhou den om niet op ons schrijfbureau te klimmen en een dolle wilde dans uit te voeren. Dat we het niet gedaan hebben, is begrijpelijk, want er stonden masas's mensen op de Pa pengracht naar de verkiezingsuitsla gen te kijken en te luisteren. Massa's mensen, die vrij-uit door de redactie- ramen konden kijken. Een dansende Stadskok zou daarom geen pas ge geven hebben. Toen om elf uur het werk gedaan was, zijn we onze rode collega van Het Vrije Volk gaan condoleren met het feit, dat de K.V.P. zoveel „doorbraak-stemmen" uit de P. v. d. A. heeft teruggehaald. We hadden gewed, begrijpt u, om een kruikenfin, U weet wel. Nu was onze collega een goed verliezer en met een royaal gebaar overhan digde hij de omstreden prijs. Van avond nemen we er eentje. Op de gezondheid van Het Vrije Volk. En a.s. Vrijdagavond verwacht worden en dan hun inleggeld (ƒ1.50) mee moeten brengen. Voor de leden van de R.K. Gym.- ver. „Victorie", die deelnemen aan bovengenoemde wedstrijd, is er he denavond om 8.15 uur een extra-les (rhythmische groep). De welpen en verkenners van de St. Leonardusgroep worden Vrijdag morgen om half zes in het jeugdhuis verwacht, 's Avonds om kwart over acht is er kampvuur op het Docos veld. Ook de oud-verkenners en leiders worden verwacht. De collectrices van de Paasei-actie, ten bate van de RJC. Kinderuitzen ding, zijn aan vele adressen tever geefs geweest, omdat de bewoners niet thuis waren. Zij die nog een zak je willen inleveren, worden vrien dclijk verzocht dit te doen bij mevr. Van Spanje, Kamerlingh Onnes- iaan 24, of bij mevr. Van Wely, Bree straat 12. STADSKOK. van het auto- en motorver- keer in Nederland: AA: auto's van leden van het het Koninklijk Huis; CD: auio's van het Corps Diplo matique; CD.T: (Corps Diplomatique Judi- ciaire). Leden van het interna- tion:*s gerechtshof in Den Haag; FH: Fabrikanten-Handela ren) motorrijtuigen uit de handelsvoorraad met een voorlopig kenteken. GN: Geen Nederlander) motorrijtuigen, die niet tot het Nederlandse park behoren; GV: Grens Verkppr) land- bouwtractoren. die aan beide zijden van de grens werken; HII: rijwielen met hulpmotor, die naar landen trekken waar zij als motorrijtuigen worden beschouwd. KL, KN t/m KZ: motorrijtuigen van de Koninklijke Land macht. KM: Koninklijke Marine. LM: Luchtmacht. NA, NF, NJ. NN, NS, NV: vrachtauto's en autobussen met een breedte van 2.20 me ter of minder. NB, PB enz.: vrachtauto's en bussen met een breedte van meer don 2 20 meter. ND, NG, NK. NP, NT, NX, PD, PG enz.: personenauto's. De letter N is afgewerkt. De uit reiking (85000 stuks) is tot PG gevorderd; NE, NH, NL, NR, NU, NZ, PE, Pil enz.: motorrijwielen met of zonder zijspan en motor bakfietsen. ZZ: Zeer Zwaar) abnormaal zware motorrijtuigen waar van het gebruik afhankelijk is van een ontheffing. dienst te Wassenaar geeft mat leedwezen kennis van het overlij den van hun Colleg-a H. VAN ZWIETEN Zijn nagedachtenis zal altijd bij ons in ere blij ven voortleven. 9040 Wassenaar, 22 April '54. De aangekondigde AFSLAG van de 2 huizen, Hermanstr. 14 en 16 alhier. gaat niet door als zijnde de perc. uit de hand verkocht. 9022 Nots. STUMPEL. GEVRAAGD nette leerling Brood- of Bankelfaakker OF HALFWAS Aanmelden voor 6.30 uur bij Fa. H. C. VAN NOORT, Hogewoerd 122, Leiden. DORTMUNDER ACTIEN-BIER Het Bier met Wereld reputatie. Op fust en fles. Importeurs: Bronwater Import Gradatio Amst. Vcerk. 5IA, Haag. Telefoon 110984. Vraagt steeds Dab. 2364 vraagt Thuiswerk of werk voor halve dagen. Brieven onder no. 9021 bu reau van dit blad. TE KOOP even buiten Haarlem een vele jaren gevestigd KRUIDENIERS- BEDRIJF Mooi huis in fraaie omge ving. Spoedverkoop we gens ziekte. Br. onder no. 9026 bureau van dit blad. BIEDT ZICH AAN: Centr. Mil. Dienstplicht vervuld. Brieven: A. Loef, Verleng de Voorkade 73, Boskoop.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 3