RIJNSTREEK DUINSTREEK DE TAMTAMKWPPER BB. Zeeroverij in een modern jasje Problemen rond grondaankoop beginnen oplossing Ie naderen DONDERDAG 22 APRIL 1954 DE LE1DSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA I ALPHEN AAN DEN RIJN REEDS MEER DAN 25.000 BEZOEKERS IN „AVIFAUNA". Sinds de opening van Avifauna op 10 April, zijn reeds meer dan 25.000 personen de ingangspoort gepas seerd. Op de 2e Paasdag was het zelfs zo druk, dat het bovenrestaurant tweemaal moest worden gesloten, omdat geen enkele plaats meer on bezet was. Ook het zelfbedienings restaurant heeft duizenden mensen getrokken. Naar schatting: waren 40 pet. der bezoekers Duitsers, 15 pet. Belgen en andere buitenlanders en de overige 45 pet. Nederlanders. HAZERSWOUDE Molen-modellen. Dat onze mo lens, alom bekend zijn behoeft geen betoog. Onze Hollandse molen is in het buitenland zeer gewild. Diverse molen-modellen verlieten onze ge meente om voor etalage-doeleinden geplaatst te worden. Voor Amerika werden vorig jaar door de heer G. Sepert uit Hazerswoude 4 stuks af geleverd en nu heeft hij weer op dracht ontvangen om een model van een wipwater-molen te maken, met een roelengte van een meter, geheel uitgevoerd in blank gelakt eikenhout. Deze molen wordt gebouwd voor re kening van de Holland-Amerika-lijn te Rotterdam. De Hazerswoudse Sportduiven- vereniging „De Reisduif" hield een traditionele paaseierenvlucht. De twee eerste prijzen werden gewon nen door P. v. d. Male. De derde prijs won W. Zintel. Geboren: Delia, dochter van A. v. d. Zwaan en J. Sepers. Ondertrouwd: Pieter Gerardus Voskuil 21 j. en Maria Johanna Ja- coba Rietveld 21 j. LEIMUIDEN E.HJB.O. Het district Noord-Hol land van de E.H.E.O. hield een ver gadering in Leimuiden. Besloten werd op Zaterdag 24 April de dis trictswedstrijd te houden. De plaat selijke afdeling zal zich met de or ganisatie belasten. Geen bezwaren werden geopperd tegen het voorstel, om ook publiek tijdens de wedstrij den toe te laten, om meer belangstel ling te wekken voor het werk der E.H.B.O. Aan de wedstrijden, die in de zaal van mevr. Sneeboer ge houden zullen worden van 2.30 u. tot 6 uur zullen deelnemen de afdelin gen Aalsmeer, Hoofddorp, De Kaag, Nieuw-Vennep en Leimuiden. Bureau B. B. Langebrug 56, teL 80441. Aetherklanken Televisie-programma. VARA: 20.15 Act. en weeroverz. 20.30 Beelden uit het kunstleven. 20.30 Pauze. 21.0021.45 Gevar. pro gramma., HILVERSUM I, 402 M. 7.00—24.00 KRO. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.30 Vlaggenparade. 8.00 Nws. en weerber. 8.15 Gram. 9.00 v. d. huisvr. 9.35 Wa- terst. 9.40 Franse chansons. 10.00 Symphonette-ork. en sol. 10.30 Gram. 11.00 v. d. zieken. 11.40 Koorzang. 12.00 Angelus. 12.03 Metropole Ork. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Metropole Ork. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nws. en Katholiek nws. 13.20 Gram. 13.45 voor de vrouw. 14.00 Gram. 14.30 idem. 15.00 „Hier vry Europa". 15.30 Kamermuz. 16.00 v. d zieken. 17.00 v. d. kind. 17.15 Kin derkoor. 17.40 Licht muz. 18.00 We tenschap en leven", gesprek. 18.10 Lichte muz. 18.40 Vrasrenbeantw. 18.52 Act, 19.00 Nws. 19.10 Regerings- uitz.: Verklaring en toelichting. 19.30 Verz. progr. 20.25 De gewone man. 20.30 Pol forum. 21.00 Lucht machtkapel. 21.30 „Slag om de Greb- beberq", klankb. 22.00 Viool en pia no. 22 25 Amus.-muz. 22.45 ,,Kerk en mens"e caus. 23.00 Nws. 53.1&—24.00 Gram. HILVERSUM II, 298 m. 7.00 VARA. 10 00 VPRO. 10.20 VARA. 12.00 AVRO. 16 00 VARA. 19.30 VPRO 21.00 VARA. 22*0 VPRO. 23.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.33 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. 8.45 Voor de huisvr. 9.00 Gym. voor de huisvr. 9.10 Gram. VPRO: 10.00 „Thuis", caus. 10.05 Morgenwij ding. VARA: 10.20 Voor de kleuters. 10.40 Viool en piano. 11.00 Voordr. 11.20 Gram. 11.35 Orgel en zang. AV RO: 12.00 Gevar. muz. 12.30 Land- en utinb.frieded. 12.33 Soort en prog nose. 12.48 Gram. 13.00 Nieuws. 13.15 Meded. en gram. 13.30 Lichte muz. 14.00 Kookpraatje. 14.20 Pianotrio. 14,45 Voordr. en muz. 15.05 Franse chansons. 15.30 Musette ork. VARA: 16.00 Kamerkoor. 16.30 Muz. caus. 17.10 Voor de jeugd. 17.40 Gram. 18.00 Nieuws. 18.15 Gevar. muz. 18.45 „De Haverkist", hoorsp. 19.00 Voor de jeugd. 19.10 Pianospel. VPRO: 19.30 „Mensen en conflicten", hoorsp. 19.50 Ber. 20.00 Nieuws. 20.05 Zang. Hier na: „De viif maagden", hoorspr. VA RA: 21.00 Voor de jeugd. 21.40 Gevar. muz. 22.00 Buitenl. weekoverz. 22.15 '•Strijkork. VPRO: 22.40 „Vandaag", caus. 22.45 Avondwijding. VARA: 23.00 Nieuws. 23.1524.00 Omr.ork. ROELOFARENDSVEEN GIDSEN SPEELDEN MET GROOT SUCCES „HET BLOEMENMEISJE" Dc gidsen van de St. Catharina- groep Roelofarendsveen traden, na maandenlange voorbereidingen, gis teravond in de Pancratiuszaal aan, om de grondig ingestudeerde kin deroperette „Het Bloemenmeisje" van A. E. de Vries ten tonele te voe ren. Vooraf sprak pater C. van Dijk een kort openingswoord. Naast de aanwezige ouders toonden ook em. pastoor J. G. Onel, pastoor Th. Schoenmaker en kapelaan Sikking hun belangstelling. Na het openings lied volgden een viertal gidsendan- sen, waarna het doek openging voor het eerste bedrijf der kinder op eret- te. In het kort weergegeven werd hierin verhaald hoe Rosita, het bloe menmeisje, een zomerfeest geeft voor haar vriendinnen en al haar bloemen. Een zwerfster, die om een aalmoes bedelt, wordt van het feest verdreven. Decemibris welke van deze daad hoort laat de meisjes als straf wegvoeren naar het land van sneeuw en ijs. Wanneer zij hieruit willen wegvluchten, worden zij door een heks naar een oud kasteel gevoerd. De door gidsen uitgebeelde bloemen treuren om het verlies der meisjes. Een door Koning Winter (Decembris) verloren diamant kan echter redding brengen, aangezien de vinder een grote beloning kan vragen. Kabouters, bloemen, Hakke- plak en de zwerfster gaan dan op zoek, waarna de zwerfster de geluk kige vindster wordt, welke als be loning de 'bevrijdingf vraagt van de meisjes die haar van het feest heb ben weggejaagd. Deze wens gaat in vervulling, waarna met de zwerfster als middelpunt het zomerfeest wordt voortgezet. Het geheel was prima ingestudeerd en met natuurlijke kinderlijke blij heid werden de in dit verhaal voor komende personen uitgebeeld. Voor al Rosita (Corrie Bartels) en Hak- keplak (Annie v. d. Zwet) bleken geboren toneelspeelsters. De zelf vervaardigde kleurrijke costuums deden het bijzonder goed. Een woord van lof voorts voor de door de heer Thl Wesselman vervaardigde decors. De dans was ingestudeerd door de heer en mevr. Henny Boes uit Lei den. Een woord van lof mogen wij niet onthouden aan guido Jeanne Spruit en de dames Bakker en Koek, welke een belangrijk aandeel had den in de voorbereidende werkzaam heden en in de instudering dezer operette. Woensdagmiddag werd de genera le repetitie door ruim 400 kinderen Tanger als steunpunt IN DE MIDDELLANDSE ZEE be vindt zich een geheimzinnige piraten- vloot. Het is echter een vloot, waar van passagiers- en vrachtschepen over het algemeen weinig last ondervin den, zodat het niet nodig is bij het bevaren van deze oude wereldzee het hart in de keel te voelen kloppen. Deze vloot vaart natuurlijk niet onder de oude bekende zeeroversvlag en entert ook geen rijkbeladen koop vaardij schepen. O neen, deze tijd is, althans in de Middellandse Zee, voor ben. De schepen varen keurig onder vlag van een of ander Zuid-Ameri kaanse staat, maar hun acties zijn in ieder geval in strijd met de wetten. Het is een behoorlijke vloot, die naar schatting ongeveer veertig sche pen bezit, waarvan het gTootste deel oude torpedoboot jagers is, die voor hun nieuwe taak zijn verbouwd, en kele grote luxe jachten en zelfs een oude onderzeeër. Neen, met de oude kaapvaart hou den deze schepen zich niet bezig, want dan zou hun rijk vrij spoedig ten einde zijn, aangezien een derge lijk driest optreden dadelijk de nodige marine-eenheden van verschillende landen in actie zou brengen. Zij bedrijven een heel ander soort wer, dat in het duister geschiedt en, doordat het niet zo opvalt, ook geen ongewenste aandacht op zich ves tigt. De eigenaars en bemanning van de schepen plegen internationale smok kel in groot verband. Het gaat hier niet om kleine beetjes, maar om enorme hoeveelheden, met een ka pitale waarde, want anders zou een dergelijke kostbare organisatie niet verantwoord zijn. bijgewoond, welke begrijpelijk met nog meer enthousiasme in het ver haal meeleefden. ZOETERWOUDE (DORP.). St. Christoffelgroep. De welpen en verkenners worden morgenoch tend 23 April in uniform en met fiets om vijf voor half zes (5.25) aan het Jeugdhuis verwacht. Gezamenlijk gaan wij dan naar de II Mis en vlaggeparade in Leiden ter ere van onze patroon St. Joris. Denk om kerkboek en één stuiver voor de collecte. Gemeenteraad Bodegraven Op de avond van de verkiezingsdag kwamen de leden van de Bodegraaf- se raad in openbare vergadering bij een o.l.v, burgemeester mr. J. Croles. Onder de ingekomen stukken was een schrijven van mr. H. La Gro, die de raadsman is van 4 personen, die eige naars zijn van gronden in het uit breidingsplan. Bij monde van weth. Karssen werd een uitvoerige memo rie voorgelezen, waarin B. en W. aan de raad adviseren dit stuk als kennis geving aan te nemen, omdat B. en W. nog met de onderhandelingen be zig zijn omtrent grondaankoop en omdat de door adressant voorgestelde wegen de gewenste oplossing niet brengen. B. en W. hebben goede hoop dat deze binnen afzienbare tijd zal worden gevonden. De heer Lamme kreeg op ziin ver zoek eervol ontslag als hulpkeur meester wegens vertrek naar Amers foort. Een herziening van de kinder bijslagregeling van 't gemeenteperso- neel kwam er zonder slag of stoot door. Hierna ging de raad op voorstel van de burgemeester in comité ter bespreking van de verhoging der wet houders-salarissen, maar niet nadat diverse leden hun verbazing hadden uitgesproken over de drastische ver hoging die bijna op een verdubbeling neerkomt, behalve het op de vorige vergadering aangenomen pensioen-; fonds. Na heropening van de open bare vergadering werd het punt zon der hoofdelijke stemming aangeno men en worden de wethouders-sala rissen dus gesteld op 1800 per jaar, met voorbijgaan van een voorstel van Ged. Staten, die f 1250 hadden voor gesteld. De komende nieuwe lagere school zal niet 7 maar 8 lokalen hebben. Deze school zal door de gemeente worden gebouwd en later aan het schoolbestuur worden overgedragen. De heer Boer wilde weten, waartoe dit nodig is en wie de kosten van overdracht zal betalen. De burge meester gaf aan, dat de scholenbouw steeds meer door de gemeentebestu ren in handen wordt genomen omdat dit het verkrijgen van bouwvergun ningen vergemakkelijkt. De kosten van de notariële acte zijn voor het schoolbestuur. De watertoren zal gerestaureerd wor den door de fa. Visser en Smit te Papendrecht, al wilde de heer v. Elk liever een openbare aanbesteding. Dit is echter specalistenwerk waartoe niet iedere aannemer in staat is. De heer Boer wees op de mogelijkheid van een lekkage in de waterleiding en op het zeer grote waterverbruik in Bodegraven. Hy wilde overal me ters plaatsen. De voorzitter had ech ter laten berekenen, dat de kosten hiervan veel hoger waren dan de kos tenbesparing. De heer Batelaan gaf het financieel overzicht van het gemeentelijk wo ningbedrijf, waarin hij de gemeente woningen in complexen verdeelde. Bij de meeste complexen was een klein nadelig saldo. In verband met het bezoek van H. M. de Koningin op 20 Mei a.s. moest er een begrotingswijziging plaats hebben, die geen moeilijkheden on dervond. Het laatste en toegevoegde punt wasde verhuur van gemeente eigendommen. De heer v. Elk nam het op voor de veehouder A. Veelen- turf, die door de werkzaamheden in het uitbreidingsplan zijn vee niet in zijn weiland kon brengen. Door het plaatsen van hekken of het leggen van dammen zal hierin tegemoet wor den gekomen. Wethouder Karssen zal een nader onderzoek instellen. Tenslotte kreeg de heer v. Elk ge legenheid voor zijn interpellatie in zake de spoorwegovergang in Oud- Bodegraven. Hij stelde voor het be staande tunneltje te verruimen, zo dat voetgangers en wielrijders geen last hebben van gesloten spoorbomen. B. en W. zullen een en ander na der bekijken. Hierna sloot mr. J. Cro les deze vergadering. Zij kijken niet zo nauw. WAT VERSCHEPEN EN VER HANDELEN deze piraten dan? Och, dat is heel eenvoudig gezegd. Alles, waar veel geld aan te verdienen valt. Natuurlijk betreft dit in bijna alle gevallen zaken, die normaal niet v.er- scheept of ingevoerd mogen worden, zoals: wapens, verdovende middelen, bepaalde soorten sigaretten, nylon en tegenwoordig houden zij zich zelfs bezig met illegale verscheping (han del?) in uranium. Dit is nog maar een greep uit hun handel, maar zij verschepen allcj, waar grof geld mee te verdienen is. Zo verhandelen zij ook allerlei goederen van achter het ijzeren gordijn naar het westen en omgekeerd. Of dit nu gewone goede ren of strategische materialen be treft, deert hen niet. De vraag van deze lieden is altijd: „Wat is er aan te verdienen?" Bepaalde groepen in het Nabije Oosten onderhouden goede betrek kingen met de leiding van deze in ternationale organisatie, want deze piraten zijn eigenlijk hun levensader. Zy zyn hun bevoorraders van zwarte wapens en hun afnemers van over tollige voorraden verdovende mid delen en dergelijke. De Middellandse Zee-piraten hebben uiteindelijk de hand gehad in verschillende oproeren en relletjes in hetNabije Oosten, even als in sommige Midden- en Zuid- Amerikaanse landen. Zij zyn het, die wapens kunmen leveren, ongeacht van welk type, van een revolver en hand granaat tot een mortier of kanon toe, wanneer er maar contant betaald wordt. Eventuele transport- of bestel- moeilijkheden lossen zij op deskundi ge wijze voor de afnemers op. Tanger. EEN ZEER BELANGRIJKE plaats voor de piraten is Tanger, waar hun hoofdkwarier is gevestigd. Deze in ternationale stad leent zich bij uit stek voor dergelijke praktijken. Er wordt geen behoorlijke controle uit geoefend en daardoor is het een prachtig rust- en steunpunt voor deze organisatie. Wat er in de haven van Tanger wordt in- en uitgevoerd, in teresseert practisch niemand. Hier kan men dus voorraden opslaan of ladingen tijdelijk later verblijven, totdat er een koper voor is of de'tijd gunstig is, om een en ander ergens af te leveren. De zeevaart buiten de territoriale wateren is vrij en niemand heeft er iets mee te maken als over de Mid dellandse Zee een schip vaart, met welke lading ook. Gevaarlijk wordt het voor de heren eerst, wanneer zij binnen de territoriale wateren van een land komen, want daar heeft de politie of marine recht van spreken en wanneer de lading contrabande bevat, kan het schip inbeslag geno men worden, terwijl de bemanning voor de rechter rekening en verant woording zal moeten afleggen. Om dit laatste draait het dus bij deze piraten. Maar daar is de hele or ganisatie op ingesteld en inzeer veel gevallen weten zij hun contrabande op de een of andere listige wijze aan land te krijgen, waar de ontvangers er verder voor zorgen. Internationale bestrijding. DE STRIJD tegen deze piraten is een werkelijke internationale. Ver- WASSENAAR i lammetje geboren, een wijfje, dat 'nu al, slechts één dag oud, levensblij Red Stars won Zmdwijck-volley- ^oor het antilopenverblijf dartelt, baltournooi De v G Tr r»"*- ZOETERMEER VERZOEK AAN DE RAAD. R.K.S.V. Zuid- wyck heeft op de Tweede Paasdag haar buitenaccomodatie od het sport park „Stevenshof" in gébruik geno men met een invitatietournooi, waar aan door een 15-tal volleybal-teams van vijf verenigingen werd deelge- Door de middenstanders van Den nomen. Ondanks het minder aange- Hoorn en een aantal bewoners van name weer werd er met veel enthou- 8 ln omgeving liggende buurten siasme gekampt om de verenigings- ,^an ^aad be* verzoek gericht, prijs, die was uitgeloofd voor het tet Pa? da' door d« Slootweg team met de meeste trefpunten. .over erf 15 aa?«ele??' eïKvan g^" Met een toespraak door de heer "fntewege aan dè achterzijde werd M. C. Plompen werd het toumooi fnfrsl°tan' "om open te stellen ?a°PdêdHaaes verenTrineTed^StaS De van dit overpad van de Haagse vereniging Red Stars maakt het de ],ewoners van de om. won de verenigingsprys, die met jjggen(je buurten gemakkelijker om enkele toepasselijke woorden werd snel de winkeIiers van Den Hoo(.n te uitgeieikt door de heer H. J. Kny- loreiken. De middenstanders voelen nenburg. Op de tweede plaats ein- zich gedupeerd bij voortdurende af digde het damesteam van Zuidwijck ^uiting van dit overpad. öp de '>2rde plaats de heren van R.K.L. Zuidwijck beschikt op Stevenshof thans over drie uitstekende volleybal- banen. Het ligt in de bedoeling nog een vierde aan te leggen. Voor de training van de dames en heren se nioren heeft het bestuur een beken de figuur uit de Nederlandse volley balwereld aangetrokken, nl. de heer J. van Zweeden, internationaal spe ler en aanvoerder van de landskam pioen RVC. Woensdag zal de heer Van Zwee den zijn taak bij Zuidwijck aanvan gen. De jeugd en de actie voor D.P.'s Ook de jeugd neemt actief deel aan de actie ten bate van de vluchte lingenhulp. Vier jongens van de openbare lagere school aan de Bloem- camplaan, Wirr. Jaarsma, Maarten v. d. Bergh, Hessel Polstra en Onno Wentges, hebben de aardige gedachte gehad op de ouderavond van 7 April 1.1. op enige ping-pongtafels een prachtig spoorweg-emplacement van hun electrische treinen te bouwen, compleet met dorp, boerderij, park jes, bollenveld, enz. Er werd een kwartje entrée geheven. Op aardige wijze ingeleid door het hoofd der school, de heer De Bree, die zyn volle medewerking verleende, bracht dit 37 op, wat een prachtig resultaat was. Het comité hoopt, dat andere kinderen dit voorbeeld zullen vol gen. Paaslammetje De kudde Hert- antilopen van het dierenpark Wasse naar zorgde gisteren voor een Paas- verrassing. Daar werd namelijk een Zaterdag 24 April wordt in onze gemeente de traditionele „Emma- bloem"-collecte gehouden. Schietwedstrijden. De schietver eniging „Diana" hield Zaterdagavond in haar clublokaal een schietwedstrijd om Paaseieren. De uitslagen zijn: Klasse A: le pr. J. de Wilde 292 pnt.; 2e pr. P. A. v. d. Meer 291 pnt.; 3e pr. P. de Jong 290 pnt. Klasse B: le pr. P. de Bruin 296 pnt.; 2e pr. A. de Wilde Az.; 3e pr. J. de Bruin. Vrije baan: 1. P. de Bruin 2X36 p.; 2. Ph. v. d. Wees 2X36 p.; 3. P. A. v. d. Meer 2X36 p.; 4. J. Wolen- dorp IX 36 p. Junioren: 1. D. de Jong Jr. 36 p.; 2. J. Hoekstra 35 p. „De Witpen". De postduivenver. „De Witpen" hield gisteren een vlucht afstand bedroeg 31 km. De duiven afstand bed roeg 31 km. De duiven werden om 10 uur gelost. De eerste duif arriveerde om 10 u. 31.32, zodat ondanks tegenwind met een snelheid van ongeveer 60 km. gevlogen is. De uitslagen zijn als volgt: S. Hoogen- doorn le, 10e, 11e (45 eieren); A. Brusse 2e, 6e, 15e (30 e.); G. Hol stege 3e (25 e.); P. C. Heynen 4e, 5e, 9e, 17e, 18e, 19e en 20e (20 e. -f 10 e.); M. C. v. d. Goes 2e (15 e.); A. Vollebregt 8e (10 e.); A. de Braber 12e, 21e. 23e, 24e (5 e.); T. Pelle 13e (5. e.); A. Hermus 14e (10 e.); P. Rietkerk 25e. le Over duif A. de Biaber, 2e over- duif H. Musse, 3e overduif G. Coop. Zondag wordt een vlucht gehouden vanaf Tilburg. Tot inkorvers zijn aan- festeld A. Hermus, S. Hogendoorn en Pellen. (59) 'eetie! En wat zaFJde dief, die is mv onbekend er in ?Wie was [En luister nu eens, lieve vent... de dief ?v Onnodig zoon, ik ga proberen... Of ik, zonder ïou te bezeren... Op jouw hotte hersenpan- Geen tamtam seinen kloppen kan schillende belanghebbende landen i gen op de loer, maar het valt t mee om de heren te vangen. Huat ganisatie werkt prima en zjj v schikken over een goed function, 1 rende inlichtingendienst, die in is, indien nodig, het betrokj J smokkelschip op het laatste nipper te waarschuwen voor dreigend t vaar. Blijft het schip dan buitel territoriale wateren, dan gebeurt niets. i Lopen de heren in de val en den schip en lading verbeurd v, klaard, dan zwygen zij meestal I het graf, want er heerst een ijz$ j discipline en wie praat, wordt i dood. Men begrijpt hoe uiterste moei]i de strijd tegen deze piraten voor, j autoriteiten en de betrokken instj ties is. Zij wordt dan ook gevoe met wisselend succes. Vooral I 3 Frankrijk heeft men in de laatste ti - opmerkelijke successen kunnen bel len en bijna de gehele smokkelorgg satie in dit land werd opgeio; Maar.... na een tijdelijke rust j 1 men anderen hun plaats in. 3 Aan deze duistere praktijken niet eerder een einde komen, ij-;"' wanneer men in staat is, de organj tie in het hart te treffen en de I stukken achter slot en grendel zetten. rel Marktberichten VINKEVEEN, 21 April. Grott Spinazie 24—55 cent, prei 26- cent, uien 7 cent waspeen 3032 ce witlof 6975 cent, stoofsla 47 per kg., sla 616 cent per stuk, rad 4—9 cent en selderij 17—18 cent; bos. GOUDA, 22 April. Kaas. mi voer 45 partijen. Pry zen: le so de 2.012.12, 2e soort Q 1.90-1 Ée per kg. Handel flauw. TER AAR, 21 April. Groente, Witlof I 6674 cent, idem II 56- cent, idem stek 2538 cent, spins: m' 51—84 cent, idem B 41—43 cent.i m' dyvie 58—73 cent, postelein 86- P* cent, prei 15—23 cent, kroten U de cent, uien 56 cent, waspeen 26' ni aardappelen 12 cent alles per S€ stoofsla 0.60—1.30 per kist, sh 14—19 cent, idem B 9—14 cent, i& C 59 cent, bloemkool C 3854; idem stek 11—22 cent, alles per st radijs 5—7 cent, raapstelen 6 ct selderij 14 cent alles per bos. ROELOFARENDSVEEN, 21 Ap Groente. Aardbeien I 1.95—4J idem afw. 5585 cent per do« kropsla A 14—18, idem B 10- idem C 8.00 per 100, Stoofsla 1 per kist. Bloemen. Bartigon 6092 Rose Copland 59—91 cent, Krel. 64—79 cent, Hillegarde f 0.61—1 W. Pitt 0 68—1.30, Carara 55- cent, White Sail 66—85 cent, W. C( land 6479 cent, John Gay 60- cent. Albino 67—76 cent, Cordel R 0.921.01, White Virgine 72- cent, Piccadilly 0.90—1.20, Crct Tmperial 58—82 cent, Carnavon 88 cent, Moederdag 0.901.03 Bï doeng 0.78—1.11, Zenober 60- cent, Rynland 62—90 cent, Elisabt 1.001.20, Dillenburg 70—90 ce Tulpen gemengd f 0.80—1— R kiettulpen 0.60—1.60, dubbele t. pen 44—82 cent. Narcissen: Actea! —-56 cent, Cheerfulness 2646 ce: Narcissen geel 21—34 cent, Narcisa Red Cup 1831 cent, Anemonen' -7-54 cent, Irissen 1.30—1.80, Frt sia's 0 561.25, Lathyrus l.flt 1.70, Tuinplanten 1.60, Hortensi; 1.45—1.60, Anjers 14—32 cent. 'S HERTOGENBOSCH, 21 Apr Vee. Op de markt van heden we den aangevoerd: 6224 stuks vee. zjjr. 2305 runderen, 342 vette kalvert 1187 nuchtere kalveren, 89 fokzeugi 263 slachtzeugen, 71 lopers, 1735 l gen, 160 schapen, 58 lammeren, en Priizen: melk" en kalfkoe. 1050, gu'ste koeien f 550—62 5aIJvaarzen 650—925, klamvaarc J 5/5—675, guiste vaarzen f 550—7C 4005^5» graskalver; 240370, fokkalveren f 90—1: nuchtere slachtkalveren 36-< drachtige zeugen 240—360, lopt f 85—I™, biggep 42—75, schapr 65—75, vette schapen f 85-11 aaien met lammeren HÓ150 pi stuk. Aanvoer van slachtvee: 71 stuks, prijzen: extra kwal. 3.05—3! le kwal. 2.85—2.95, 2e kwal 21 —2.75, 3e kw 2.35—2.50, vette st ren 2.602.70, worstkoeien 2.K1 2.30, alles per kg. geslacht gewH Vette kalveren zware soorten —2.70, vette kalveren middenklsi: 2.102.30, vette kalveren liet soorten 1.70—1 90, nuchtere slact kalveren 0.951.10, zware soorti 1.201.40, slachtzeugen 1.56—li per kg. lev. gewicht, met 4 kg. tarr. jonge slachtvarkens van f 1.72—1' per kg. levend gewicht met 4 tarra. Verdere mededelingen: mindi aanvoer van rundvee. De handel ht een k'3lm verloop, maar voor c goedsoortige dieren wel pryshouden: Ruimere aanvoer van guiste koeif en weidevee, het beste soort weidt vee werd tegen hoge prijzen verkoc de mindere soorten werden tragf verhandeld teqen iets mindere pri zen. Flinke aanvoer van jongvee iw redelijke handel, de goedsoortige va: zen werden prijshoudend verkort Normale aanvoer van vette kalvert: met iets meer belangstelling voor er port. De handel had een vlot ver j loop met hogere prijzen. Het aanb£ van nuchtere slachtkalveren wt rrrnder. de handel verlieo kalm l' ongeveer prijshoudend. Minder aa: voer van ooien met lammeren e vette schapen, de handel verliep 1 tig en iets geheel prijshoudend. Grc'< aanvoer van biggen, de handel h* een lui-duur verlooo. Minder aar bod van lopers, rustige handel staande prijzen. Korter aanbod vï slachtvee met vlugge handel hogere prijzen. Slachtzeugen kaltt* handel met flauwe af loon.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 2