DE TAMTAMKLOPPER „Zwarte Bende" uit Schoonhoven bracht Oudewater in rep en roer De brand in de kraamkliniek Guareschi gaat zitten „Gevecht" om oermens Gevolgen van de waterstofbom Nederlandse rattenvanger op tiendaagse jacht in België Gedeelte van St. losephstichting te Apeldoorn uitgebrand Nieuwe Tolbrug wordt 12 Jun geopend door mr. L. A. Kespei Hr£i WOENSDAG 21 APRIL 195f DE LEIUSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 Politionele actie Alhoewel iedere plaats begerig is naar vreemdelingenbezoek, was Oudewater Zondagavond maar zeer matig geestdriftig, toen „de zwarte bende" uit Schoonhoven zes man nen van zeer twijfelachtige reputa tie binnen de veste verscheen. Nauwelijks was het illustere ge zelschap per auto gearriveerd of een van de leden, kennelijk door geest rijk vocht beneveld, kreeg verschil van mening met een politieman, die hem mee wilde nemen naar het bu- hun bondgenoot te ontzetten, geen natuurlijk moeilijkheden op leverden. Toen de vijandelijkheden tastbare vormen gingen aannemen, kreeg ook de politieman assistentie, maar deze was niet voldoende om de Bacchusdienaren te overmeeste ren. Publieke belangstelling. De politiemannen werden in het defensief gedrongen en honderden belangstellenden sloegen gespannen het gevecht gade, ondertussen de po litie bijstaand met practische wenken en diepzinnige beschouwingen. Terwijl het gevecht zijn hoogte- Koninklijke vacantie Veel sneeuw en zon, geen lawinegevaar Uit Oberburgl, waar de koninklijke familie verblijft, wordt aan de rijks voorlichtingsdienst bericht, naar de ze dienst ons mededeelt, dat de weersomstandigheden belangrijk ver beterd zijn. Er is veel sneeuw geval len, doch vandaag scheen de zon. Er is geen lawinegevaar. De prins en de prinsessen hebben tochten gemaakt naar de Hochwild Hütte en de Samoar Hütte. De Koningin heeft eerste Paasdag een protestantse kerkdienst bijge woond in een studentenhuis in Ober- gurgl. Protest onderweg Nederlands schip in Venezuela vastgehouden Dezer dagen is van Nederlandse zij de protest aangetekend bij de Vene zolaanse regering inzake het opbren gen op 14 April en het vasthouden van de „Scheveningen 178". Het schip is thans nog niet vrijgegeven en de bemanning heeft nog niet haar vrij heid terug. Van welingelichte zijde wordt ver nomen, dat het vrijwel zeker is, dat het schip werd aangehouden buiten de zóne van ca. 19 km., die door de Venezolaanse regering was ingesteld voor controle op eventuele smokkel handel en inspectie van papieren. De Scheveningen 178 is uitgerust met goede instrumenten, bevindt zich, evenals de bemanning, in La Vela. Vernomen wordt, dat Hr. Ms. van Speyk, die met Pasen is uitgeva ren, thans patrouilleert in de betrok ken wateren. Ook vliegtuigen van de marineluchtvaartdienst, die op Cura cao zijn gestationneerd, zijn voortdu rend in de lucht. Tot dusver zijn 13 van de 15 zui gelingen gestorven, die op eerste Paasdag uit een zaal werden verwij derd van een kraamkliniek te Rea ding, waar brand was uitgebroken. De toestand van de twee overge bleven babies is ernstig. Zuster Freda Holland, de ver pleegster, die de kinderen uit de brandende zaal weghaalde en daar bij ernstige brandwonden heeft op gelopen, gaat goed vooruit, na een huidtransplantatie. Giovannino Guareschi, de schrijver van „Don Camillo", heeft verklaard zijn jaar gevangenisstraf te zullen uitzitten en niet in hoger beroep te gaan wegens belastering van voor malig premier Alcide de Gasperi. Hij heeft niet verklaard welke re denen hij voor dit besluit had, maar hij zei dat hij deze in het volgende nummer van zijn monarchistische weekblad „Candido" zou bekend ma ken. Vermoedelijk zal Guarschi 20 Mei de gevangenis ingaan. Dan wordt namelijk het vonnis van het hof van kracht. Alcide de Gasperi had Guareschi zoals bekend van laster beschuldigd toen deze in „Candido" een brief pu bliceerde waarin de ex-premier er (in 1944) bij de geallieerden op aan drong Rome te bombarderen. De brief bleek vals waarop tegen Gua reschi werd geëist: een jaar celstraf, betaling van de kosten van het pro ces (1200 gulden), een boete (600 gulden) en een schadevergoeding aan de Gasperi van 1 lire (ruim V» cent). Onmiddellijk na de eis hadden de ad vocaten van Guareschi gezegd dat zij in hoger beroep zouden gaan. Gister avond liet de schrijver echter weten, dat hü zyn raadslieden opdracht had gegeven de zaak te laten vallen. punt naderde, werd de groepscom mandant op de grond gesmeten en door een van de bendeleden met de voeten bewerkt. Dit was voor de politie het sein om krachtdadig in te grijpen; de gummiestokken kwamen te voor schijn en na enkele minuten zat een deel van de „zwarte bende" in een overvalwagen zijn gekneusde botten te wrijven. Pijnlijk. De vechtersbazen waren niet de enigen, die moesten constateren, dat een gummniestok uiterst pijnlijke gevolgen met zich mee kan dragen,, want de belangstellende inwoners uit Oudewater, die met hun neus vooraan hadden gestaan, kwamen ook tot de ontdekking, dat dit lichaamsdeel uiterst kwestbaar is. Een gedeelte van de zwarte ben de" haa het hazenpad gekozen, maar in de loop van de avond kwamen zij ook tussen de vier muurtjes terecht. GEZELLIGE DAMPEN- Donderdagavond 22 April te 8 uur zal de wereldpijpprookdag, die op ini tiatief van de Purmerender pijpro kersclub „De Gezellighe" dampkring" op 24 April wordt geho&den, officieel worden afgekondigd. De wereldmo- roep zal deze proclamatie in het Ne derlands, Frans, Duits, Engels en Spaans uitzenden. Daarna worden de namen bekend gemaakt van hen, die door bijzondere verdiensten voor het vriendschapsideaal een zgn. „Vriend- schapspijp" krijgen aangeboden. Op de lijst staan vijf Nederlanders en een Amerikaan. Voor de journalistenpijprOokdag (Donderdag 22 April) zullen speciale pijpen worden vervaardigd met het opschrift „Wereldpijprookdag 1954". LEERKRACHTEN IN DE LICHAM. OEFENING BIJEEN De heer J. M. J. Korpershoek, voorzitter van de Vereniging van Leraren en Onderwijzers in de Li chamelijke Opvoeding in Nederland, heeft vandaag in Het Gulden Vlies to Leiden de 92e vergadering der vereniging geopend. De heer Kor pershoek sprak over „De spanning tussen inzicht en daad in de licha melijke opvoeding in Nederland". In de mergel gevonden Prof. dr. I. M. van der Vlerk van het rijksmuseum voor geologie te Leiden vertoeft sedert enige dagen te Bemeten bij Maastricht en heeft een bezoek gebracht aan de mergel groeve 't Roorn onder de gemeente Margraten, in welke groeve skelet- resten van een Masasaurus werden gevonden. Prof. van der Vlerk is van mening, dat het skelet van dit monster uit de krytperiode zeer verspreid ligt in de mergel,, hetgeen het onderzoek aanzienlijk bemoeilijkt. Enige wer vels zijn intussen ontdekt, doch zij konden nog niet uit de mergel wor den gehaald. Men is daarom met de exploitatie van de groeve overeenge komen dat deze zal waarschuwen, zo dra meer skeletresten worden bloot gelegd. Naar wij vernemen zal dr. A. A. Thiadens, directeur van het geolo gisch bureau voor het mijngebied te Heerlen, zich morgen op de hoogte gaan stellen van de stand van zaken in de groeve. De mooiste stukken van de Mosasaures worden thans in het rijksmuseum te Leiden geprepareerd. Hiertoe behoren de onderkaak, enige tanden en een serie wervels. Zodra JOURNALIST JOH. LÜGER. De heer Molenaar, lid van de Eer ste Kamer, heeft aan de Minister van Justitie de volgende schriftelijke vragen gesteld: 1. Heeft de minister kennis geno men van het verslag, dat de heer Joh. Lüger in „De Telegraaf" van Don derdag, 15 April 1954, doet van een bezoek, dat hij op verzoek van de officier van justitie te Amsterdam, de heer mr. F. Hollander aan deze bracht? 2. Is de minister bereid te onder zoeken, of dit verslag een juist beeld geeft van de reden, waarom de Offi cier van Justitie de heer Lüger bij zich heeft ontboden, alsmede van het verloop van de ontvangst? 3. Is de minister bereid aan de Kamer en aan d.r Officier van Ju stitie zijn oordeel over diens hou ding in deze kenbaar te maken, in dien althans het resultaat van het onderzoek daartoe aanleiding geeft? Ter gelegenheid van zijn aftre den als voorzitter van de St. Lebui- nus onderwijzers ver. in het aartsbis dom Utrecht is de heer W. F. Wild schut door Z. H. de Paus benoemd tot ridder in de Orde van Gregorius de Grote. het onderzoek in Leiden is beëindigd, worden de versteende beenderen ten toongesteld in het museum kasteel „Den Halder" te Valkenburg. Een ander, die reeds enkele maanden ge- leden enkele delen van de oermens vond, heeft deze afgestaan aan Maastricht, zodat beide plaatsen nu een gedeelte van de Mosasaurus heb ben. Zullen enkele Japanse vissers sterven Vier of vijf van de 23 Japanse vis sers, die verwondingen opliepen ten gevolge van radio-actieve as na de waterstofbomontploffing op 1 Maart, zullen mogelijk sterven, indien hun toestand niet binnen veertien dagen verbetert, aldus heeft dr. Joshio Mi- kama Woensdag gezegd. Dr. Mikama, de voornaamste dok ter van de groep artsen die de vis sers behandelt, zei dat de patiënten geregeld bloedtransfusies krijgen, maar dat „dit niét voor onbepaalde tijd kan doorgaan". RADIO-ACTIEF BESMETTE RENPAARDEN. Dertig renpaarden, die per schip uit Australië naar Japan zijn ver voerd, bleken radio-actief besmet te zijn, aldus professor Jasoehi van de medische faculteit van de universiteit Osaka. Het schip, waarmede zij wer den vervoerd, voer op 10 April 850 mijl ten zuidwesten van Bikini, waar de Amerikanen waterstofbomproeven houden. De radio-activiteit zou echter nie mand schaden, aldus' een woordvoer der van het ministerie van sociale zorg. Een bekende biljarter, de heer H. Komen uit Zaandam, is gistermid dag met zijn bromfiets tegen een vrachtauto gereden en gedood. Z. H. de Paus heeft de heer H. Nelissen, uitgever te Bilthoven, be noemd tot ridder in de Orde vón Gregorius de Grote. Zonder fluit Dinsdag heeft de Maastrichtse rat tenvanger de heer P. Olischlager, een begin gemaakt met zijn rattenverdel- ging in de Belgisch-Limburgse ge meente Heers, waar duizenden ratten een plaag vormen voor de bewoners van dit vriendelijke dorpje. De heer Olischlager heeft op zich genomen de plaats afdoende te verlossen van die rattenplaag, een onderneming, welke het gevolg was van een uitdaging, welke de heer J. G. Paradies uit Bree (B.) tot de Maastrichtse rattenvanger had gericht. In de afgelopen nacht had de heer Olischlager poolshoogte genomen van de situatie én daaruit geconcludeerd, dat vooral de kasteelvijver, de beek oevers en enkele boerderijen verza melpunten van honderden ratten vormden. „Krijgskunde". De heer Olischlager heeft een uit eenzetting gegeven van de wijze, waarop hij zijn verdelgingsactie voor bereidt. Hij wees de voor gewone mensen vrijwel onopgemerkte ratten- paden in schuren en stallingen aan en liet zien hoe hij broodkorsten, die geprepareerd waren met vergift en een lokmiddel, op „strategische" punten voor de ratten neerlegde. Binnen 10 dagen. In de komende dagen zal de heer Olischlager in twintig sterk door de ratten geteisterde boerderijen, in de bijgebouwen van het kasteel, aan kasteelvijver en beekoevers en ook op andere plaats waar ratten zitten, zijn noodlottig „aas" deponeren. Bin nen een dag of tien zullen de ratten, die op het aas afkomen en er van eten, dood zijn. De ervaren heeft geleerd, dat on geveer een op de twintig gedode rat- ten later gevonden wordt. Er zijn vijf francs per gevonden rattencada- ver uitgeloofd, zodat de jeugd van Heers in de komende dagen op zoek zal gaan naar de schuilhoeken van de gedode dieren. Bedrijfsgebouwen zijn verwoest Een hevige brand heeft gister avond de Sint Josephtichting te Apeldoorn geteisterd. Een groot gebouwencomplex van deze stichting (die zich bezighoudt met de verzorging van geesteszieken) waarin zich bevinden een toneelzaal met cantine, een schoenmakerij en wasserij, een boekdrukkerij en boek binderij, een garage en de stallen werd een prooi der vlammen. Per soonlijke ongelukken hebben zich, voor zover thans valt na te gaan, niet voorgedaan. In de wasserij lag veel wasgoed en hiervan kon niets in veiligheid wor- „SIBAJAK" TERUG IN NEDERLAND. Het ms. .Sibajak" wordt in de nacht van Dinsdag op Woensdag as. in Rotterdam verwacht. De ontsche ping begint Woensdagmorgen om acht uur. De „Sibajak" heeft ruim duizend emigranten naar Australië gebracht en heeft op de thuisreis Indonesië aangedaan. Het schip heeft nu ruim achthonderd pasagiers aan boord, bij wie vele uit Indonesië repatriëren- den, die van overheidswege aan on derdak moeten worden geholpen. Helpers van Breda heden veroordeeld Ieder 6 maanden J Vanmorgen heeft het gerechtshof te 's Hertogenbosch arrest gewezen tegen de vier helpers van de op Tweede Kerstdag 1952 uit de Breda se strafgevangenis ontsnapte oor logsmisdadigers. De vier handlan gers, de 43-jarige monteur, de 58- jarige fietsenmaker, de 45-jarige vertegenwoordiger, alle drie uit Amsterdam en de 38-jarige banket bakker uit Haarlemmermeer, wer den door het hof conform de eis veroordeeld tot een gevangnisstraf van zes maanden. Bij vonnis van de rechtbank in Breda werden in Oc tober j.1. de eerstgenoemde drie ver oordeeld tot een gevangenisstraf van vijf maanden, terwijl de man uit de Haarlemmermeer werd vrij gesproken. PROF. DR. IR. TELLEGEN BEPLEIT GESPREKGROEPEN TUSSEN ONDERWIJZERS EN OUDERS. Op de diocesane jaarvergadering te Den Bosch van de Katholieke Onder wijzersvereniging, die Dinsdag gehou den is, heeft prof. dr. ir. F. Teilegen een alleszins behartenswaardige inlei ding gehouden over de kerstening van het onder wij zersberoep. Een voortdurend verzorgde innerlijke houding moet de basis zijn voor de liefde tot de taak ten opzichte van het kind. Met betrekking tot de taak van de onderwijzer ten opzichte van de gemeenschap richtte spreker zich met name tot de onderwijzer-huisva- der. Krachtens deze beide posities kan den gebracht. Vele kostbare maohines h t inzicht hehhen in de gingen verloren. De broeders en het deze net deste mzicnt neböen in öe personeel slaagden er in het vee naar buiten te brengen. Elf koeien hadden echter zulke brandwonden opgelopen, dat ze moes ten worden afgemaakt. Oorzaak onbekend. Omtrent dé oorzaak van de brand tast men volkomen in het duister. Ook is het niet bekend waar het vuur px*ecies is ontstaan. Enige leden van het personeel zagen plotseling stukken van de dakbedekking weg vliegen, waarna direct vlammen uit de ontstane opening sloegen. Met eigen materieel begon men het vuur, dat door de Oostenwind fel werd aangewakkerd, onmiddellijk te bestrijden, dooh men stond voor een hopeloze taak. De Apeldoornse brandweer die snel ter plaatse was, slaagde er ondanks zestien stralen evenmin in het vuur te stuiten. Het broederhuis dat dicht •bij het gebouwencomplex staat liep gevaar, zodat het huis met enige stralen moest worden natgehouden. De nablussing vergde nog veel tijd. De aangerichte schade is nog moei lijk te schatten doch men neemt aan dat deze wel enige tonnen zal bedra gen. De verzekering dekt echter de schade. Het gebouwencomplex vormde met het broederhuis het laatste over blijfsel van het voormalige landgoed Hoheheim dat in 1935 door de broe- dersseniteten van de H. Franciscus werd overgenomen. De gebouwen waren ruim 100 jaar oud. integratie van het onderwijs in het geheel van de opvoeding. Het contact tussen school en ouders wilde spreker zien in de vorm van gespreksgroepen, die niet het institutionele van het on derwijs, maar juist de integratie in de opvoeding als geheel tot onder werp zullen hebben. De onderwijzers moeten de belangstelling van de ouders niet als een lastige inmenging zien, maar zij zouden in die gesprek groepen de juiste vorm van sam5. werking kunnen vinden. Dit gesnt| vraagt geduld en volharding, zond, jacht naar spectaculair succes. De vergadering besloot tot de o- richting van een priester-studiefond waarvoor als eerste schenking eenW drag ^van 2500.— beschikbaar wtt GEMEENTERAAD WARMOND De Warmondertolbrug, die heden morgen ln verband met een verbre ding voor vier- en meer wielige voertuigen werd afgesloten, zal op Zaterdag 12 Juni door de commissa ris van de Koningin officieel her opend worden. Deze opening zal bovendien ge combineerd worden met een werk bezoek van de commissaris aan de gemeente Warmond. Dit deelde de burgemeester van Warmond, jhr. mr. L. M. E. von Fisenne op dte gister avond gehouden gemeenteraadsver gadering mede. De agendapunten van deze zitting werden in een verbazend snel tempo afgewerkt. Slechts enkele voorstel len leverden stof tot discussie. Het voorstel van B. en W. om het ongedekte bedrag voor de kosten van de vernieuwing der Warmon- dertolbrug op rekening van de ge meente te nemen, zoals door de Ged. Staten verzocht was, werd door de raad zonder meer aangenomen. Ook de suggestie van B. en W. tot toe treding van de ambtenaren in ge meentedienst tot een gemeenschap pelijke ziektenkostenrekening, ver dween vlot onder de hamer. De na tionale reserve zal verder voor haar onderricht, een lokaal in het voor malige gemeentehuis kunnen huren. Kampeerleges verlaagd. Het voorstel en besluit van B. en W., om de gelden, die geheven wor den voor het kamperen aanmerke lijk te verlagen, ontmoette geen en kel bezwaar. De veelal jeugdige per sonen, die van de kampeer-gelegen- heden in de buurt van de Kaag ge bruik maken, zullen inplaats van 0.75 per persoon in de veertien da gen en minder voor een kampeer- verblijf van zeven dagen, of minder 0.50 hoeven te betalen. Boven de ze termijn blijft het oude leges ge handhaafd. Het besluit hield ook een kostenvermindering voor de aan schaf van een bewijs van Nederlan derschap in. stemming bij de vergadering. De voorzitter deed vervolgens j» dedeling van de toewijzing van h woniugrichtcontingent voor de i ren 1954-1955 en 1956. 24 van de! woningen worden toegewezen ai de woningstichting Warmunda. p, ticulieren zullen twaalf woninp voor hun rekening kunnen ne& en zes blijven er in reserve. De Warmonderbrug zal naar q- dedeling van burgemeester Von K senne, vandaag voor alle verkei uitgezonderd voetgangers, fietsen i - bakfietsen, afgesloten worden. E was niet mogelijk de werkzaamb den tot het najaar uit te stellen. Ook van de oprichting van noodbrug moest afgezien wordt Op twaalf Juni zal de Tolbr. „in betere staat hersteld" door t commissaris van de Koningin b opend worden. De rondvraag leverde tenslot weinig stof tot gesprek meer op. Aetherklanken DONDERDAG HILVERSUM I 402 M. 7.00 KRO, 10.00 NCRV, 11.00 Kï 14.00—24.00 NCRV KRO: 7.00 Nieuws; 7.10 Eescho. wing over de verkiezingen; 7J-J Gram.; 7.45 Morgengebed en lit. h 8.00 Nieuws en weerber.; 8.15 E schouwing over de verkiezingen; 8] Gram.; 9.00 V.d. huisvr.; 9.35 Watt standen; 9.40 Kamerkoor en sa NCRV: 10.00 Gram.; 10.03 „Pas en Pasen", cantate. 10.30 Morge dienst; KRO: 11.00 V. d. zieke 11.45 Pianospel; 12.00 Angelus; 11 Lunchconcert; 12.55 „Een leve monument"; 13.00 Nieuws en Kati liek nws; 13.20 Sopr., alt en piao 13.45 Gram.; NCRV: 14.00 Gro 14.45 V. d. vrouw; 15.15 Gram; 15; Strijkkwart; 16.00 Bijbellezing; 16; Pianorecital; 17.00 V. d. jeugd; 17; Gram.; 17.40 Voordr.; 18.00 Polit De heer S. van Schie vestigde nog r /Tb^'r! de aandacht, op de moeilijkheden, I V*'3* RaadthuisP™ die laat arriverende kampeerders,1J®/45 ^Ser des Heilskwartier die dus geen vergunning meer kun nen krijgen, te wachten staat. De voorzitter beloofde in deze ge vallen echter een soepele houding der politie. Het toekennen van grond- en bouwvoorschotten in de voorkomen de tekorten bij de bouw van 8 wo ningwet woningen aan de Scheeps- makersdam, voor de huisvesting van ouden van dagen en 8 woningwet woningen aan de Jan Steenlaan van de woningstichting Warmunda een voorstel van B. en W. werd aangenomen. De heer J. v. Vliet, deelde desgevraagd nog mede, dat met de bouw van de woningen nog voor de winter begonnen zal kunnen worden, als de ambtelijke molen in Den Haag tenminste geen roet in het eten gooit. Toewijzing woningcontingent. Tijdens de bespreking van een ver zoek van de heer J. G. de Jong om van de gemeente een naast zijn per ceel aan de Jan Steenlaan gelegen strook grond te kunnen kopen, bracht de voorzitter een ontwerp op tafel, waarbij een tegemoetkoming aan het geprolongeerde verzoek schrift van de heer de Jong moge lijk wordt. Het punt aan het einde van Jan Steen- en Lockhorststraat, aldus de voorz., is niet bijzonder geëigend voor de oprichting van een vereni gingsgebouw, zoals dit oorspronkelijk geprojecteerd was. Op die plaats zou eventueel een plantsoentje aange legd kunnen worden, waardoor de heer De Jong drie meter schaduw loze grond bij zijn percee. zou kun nen trekken. Het ontwerp vond in- Nieuws en weerber.; 19.10 jeugd; 19.30 Orgelconc.; 19.55 „I mee naar Jubo I" caus,; 20.00 Rad krant; 20.20 Gevar. progr.; 21 Gram.; 21.50 „Ik denk er zo over., en U?" 22.00 Qntspannïngsmuzit 22.20 Oi^elconc.; 22.45 Avondovt denking; 23.00 Nieuws en SOS-k 23.1524.00 Gram. HILVERSUM II 298 M. 7.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nieuws 7.10 Grai 7.15 Gym; 7.30 Gram.; VPRO: Dx opening; AVRO: 8.00 Nieuws 8 9.00 Morgenwijding; 9.15 Gram.; 9i V. d. vrouw; 9.35 Gram. 10.50 V.: kleuters; 11.00 Lichte muz.; 123 Orgelsp.; 12.25 In 't spionnetje, 12.' Land- en tuinb. meded.; 12.33 Piar spel; 12.50 Uit het bedrijfsleve 13.00 Nieuws; 13.15 Meded. i gram.; 13.25 Dansmuz.; 14.05 J man van Hatton Garden";, hoors 14.30 Tenor en piano; 15.00 V. zieken 15.45 Gram.; 16.00 Van w tot vijf; 17.00 V. d. jeugd; 17.45 B geringsuitz.: Drs B. van Eldik: „Ni derland en de wereld: De nieu» Indonesische monetaire maatrêf len", 18.00 Nieuws; 18.16 Spoi'tpr blemen; 18.25 V. d. jeugd; 18.40 R? en gram.; 19.00 V. d. kind.; 19 Gram.; 19.10 Gesproken brief c Londen 19.15 Gram.; 19.45 „Nedt landers in Zuid-Afrika", caus.; 20.' Nws.; 20.05 Kamerork. 21.00 „Hi Dilemma van Mrs. Moggs", hoorsj 21.55 Mer/1 of gram. 22.00 Gevi progr. 22.45 Sportac't.; 23.00 Nw 23.15 Jazz-com petitie; 23.4524.9 Gram. (58) Juli te veel mee te maken.wj graag zot doen.. maar w!j bang wij op oude dag t"7 wj sukkelaars zin!") tij Paoalffmbfek hj tam tamklopper, kii hebben ge - heim medicijn voor h'joude dagIk dal machtig medi cijn buil maken Maar h-j is zelf in nood'ïlk al ie maat met wt 'jten m. gebeurd W'] kwamen hem zoeken Jten moeten! Vlug zalF Tamtambericht roor Papal- flmbiek.'...Geheim me dic jn leveren stop.wj anders vrienden dood ma ken.. vlug z'jn. flop. W'j loerangetangs!

Leidse Courant | 1954 | | pagina 2