LEITEX DE TAMTAMKLOPP Fortuna veroorzaakte met een prijslot het noodlot van Amsterdamse agent Kwart-lot bleek „twintigje" te zijn ir jj\ Hollandia- Ondergoed Controlerend geneesheer van vrijheid beroofd Minister Zijlstra is tevreden over industrie en uitvoer Regeling cadeaustelsel Oiaüt GOLF) VRIJDAG 9 APRIL 1954 DE LE1DSE COURANT DERUh BLAD PAGINA Ik heb voor de club twee kwart- loten en één twintigje gekocht", ver telde in Augustus van het vorig jaar een thans 32-jarige Amsterdamse agent van politie aan zijn collega's. Met zeven van hen hadden zij al ja renlang samen in de staatsloterij ge speeld. Ieder betaalde maandelijks een gulden in de pot, die door de agent beheerd werd. En aan ieder der leden verstrekte deze agent zoals gebruikelijk cok ditmaal een brief je met de door hem vosr de club ge kochte nummers. Op de briefjes s'1 o.a. nr. 3623 als kwartlot ver meld. Het noodlot speelde deze penning meester parten. Op lot nr. 3623 viel bij de trekking in September een prijs van ƒ15.000.maar in plaats van een kwartlot ad ƒ20.had hij slechts een twintigje van ƒ4.ge kocht. Toen de opgetogen agenten de volgende dag op het bureau kwa men, stond hij voor de onmogelijke taak him een teleurstelling te be sparen. Zij meenden samen een kwart van dit geld, dus ƒ3750.te mo gen verdelen. In plaats daarvan ver namen zij van hun collega „dat hij zich vergist had" en dat hij met zijn twintigje voor hen allen dus slechts ƒ750.(minus de normale aftrek) kon gaan incasseren. Groeiend wantrouwen. Het wantrouwen groeide onmiddel lijk. Zou de penningmeester soms toch een kwartlot hebben en probe ren zijn collega's met wat kruimels af te schepen? Of zou hij reeds va ker twintigjes hebben gekocht, hoe wel hij geld had geïnd voor het ko pen van kwartloten? Als er dan geen prijs op zo'n lot viel, kraaide er geen haan naar en dan kon hij immers de overgehouden ƒ16.in eigen zak steken? Het Amsterdams gerechtshof heeft gistermiddag in het proces tegen de betrokken agent 9 getuigen gehoord. Eén van hen was de collega van ver dachte, die op de „dag der grote te leurstelling" samen met hem naar het loterij kantoor was gegaan.- Te weinig kasgeld. Teruggekomen op het bureau had men verdachte ter verantwoording geroepen. Hij moest zijn notitieboekje tonen. Hoewel de administratie zeer oppervlakkig was, kon men nagaan, dat ér nog ongeveer ƒ60.in kas moest zitten. De verdachte had in het boekje echter slechts 12.liggen. Aanvankelijk werd met hem af gesproken, dat hij er voor zou zor gen dit aan te zuiveren bij de eerst volgende uitkering van zijn tracte- ment. Tevens moest hij dan zijn eigen aandeel in de uitgekeerde prijs van 750.afstaan als kleine vergoe ding voor zijn gedrag. Doch enkele dagen later dienden zijn collega's toch een klacht tegen hem in. Toen kwa men de juridische moeilijkheden. Moeilijk. Indien immers verdachte wèl een kwarlot zou hebben gekocht, dan was daarop misschien helemaal geen prijs gevallen. Hij kocht een twin tigje, waarop tenminste nog een prijs van ƒ750.— vieL Had hij dus door oplichting zijn collega's benadeeld? Neen, dat kon niet met zekerheid gezegd worden. Bovendien kon niet ontzenuwd worden, dat verdachte mogelijk geprobeerd heeft kwartlo ten te kopen, doch dat deze uitver kocht waren. De betrokken collectri- ce, die gehoord werd, bevestigde, dat dit inderdaad voorkomt en kon zich de verdachte niet herinneren. Er res teerde dus alleen een vervolging we gens verduistering van 60.kas geld. Vrijspraak. In December j.l. stond hij voor de Amsterdamse rechtbank terecht. „Ik had het clubgeld nooit apart van mijn eigen geld", zei hij toen. „Ik wist pre cies hoeveel geld ik van de club onder me had en betaalde de lootjes uit dezelfde portefeuille, waarin in mijn eigen geld had. Dat mag toch. Dat er in het notitieboekje 12. zat was toeval. Het was feitelijk geld van mezelf. Maar 60.en zelfs nog meer had ik thuis liggen. Nooit heb ik geld van de club willen ver duisteren. Ik heb het niet gedaan ook". De rechtbank sprak hem daarop vrij. Een maand. De officier van justitie, die een maand geëist had, tekende hoger be roep aan. Gistermiddag hield de ver dachte hetzelfde verweer vol. Maar twee adjudanten van het hoofdbu reau van politie, die hem in het voor onderzoek hadden ondervraagd, wa ren zeer pertinent in hun verklaring, dat verdachte zelf toegestemd had in uitstel van betaling, omdat hij had verklaard geen cent meer te bezitten. „Er moest geld van de club zijn", be toogden zy. Het was er niet en dus maakten wij wegens verduistering proces-verbaal op". De procureur-generaal achtte het wettig en overtuigd bewijs geleverd. „Deze verdachte heeft met opzet ge knoeid. Als hij bona fide was ge weest, dan had hij toch meteen te gen zijn collega's kunnen zeggen, dat de kwartloten uitverkocht waren en dat hij daarom alleen maar twintig jes had gekocht. En als hij thuis in- spraak doen. I derdaad geld had, dan lag het toch voor de hand om het direct aan te bieden. Waarom heeft hij dan toe gestemd in het uitstel van betaling? Hy wist toch, dat hij onder ernstige verdenking stond?" Hij eiste wegens gepleegde ver duistering een maand gevangenis straf. Civiele vordering afgewezen. Eén der andere agenten stelde zich civiele partij en vroeg schadever goeding van omstreeks ƒ300.per lid. „Als verdachte inderdaad een kwartlot had gekocht, zoals hij ons zei, dan zouden wij per man onge- ceer f 370.hebben gekregen. Nu hebben we slechts ƒ70.ontvangen" President: „Maar wie zegt nu, dat als verdachte een kwartlot had ge kocht, hem inderdaad dit zelfde num mer zou zijn overhandigd?" In zijn requisitoir vroeg de procu reur dan ook afwijzing van de ci viele vordering. De raadsman van verd. hield vol, dat de agenten de ƒ60.kasgeld zonder moeite uit de woning van de verdachte hadden kunnen halen. „Diens vrouw hield een potje bij, waarin nog veel meer zat", zei hij. Hij vroeg vrijspraak. Het hof zal op 22 April a.s. uit- VOOR van de bovenste plank DAMES HEREN, en KINDEREN ZIE ONZE SPECIALE HOLLANDIA-ETALAGE. Noordeinde 42 Rijndijk 244 WERKWILLIGE WOESTELING De Veendamse arbeider O. heeft de controlerende geneesheer, die hem na zijn ziekte kwam bezoeken in de huiskamer opgesloten, omdat de arts hem niet onmiddellijk een heid van de ~arts. Deze laatste dacht, herstelverklaring, had willen geven. O. wel zou kalmeren, doch toen De Veendammer O. ontstak hierop in woede en greep de arts, hij slin gerde hem de huiskamer in en deed vervolgens de deur op slot. Slechte ruil. Daarna posteerde hij zich met de rug tegen de deur en eiste een her stelverklaring in ruil voor de vrij- lAOverienue) Minister Zijlstra heeft gisteren ini Over de melksanering merkt mi- de Eerste Kamer medegedeeld, dat nister Zijlstra op, dat de politiek de vooruitzichten met betrekking tot I der regering er in het algemeen op de export gunstig zijn. In 1953 steeg gericht is, de eisen van de Vestigings- omvang van de export in verge lijking met 1952, met 15 percent. De stijging gedurende de eerste maan den van dit jaar bedroeg, in verge lijking' met de corresponderende maanden in 1953: 20 percent. De in- dustrialisatiepolitiek heeft voor de bevordering van de export dus wel zeer gunstig gewerkt. Hij toonde een groot vertrouwen in een verdere toeneming van de export. De minister repte van „belasting verlaging." „De thans doorgevoerde belasting verlaging zou men een eerste ronde kunnen noemen, maar of er een tweede zal komen is het gevolg van een aantal factoren, die men op het moment slechts ten dele kan over zien", zei spr. Sprekende over de export zei prof. Zijlstra, dat hy bij eventuele belas tingverlaging een algemene verla ging prefereert boven extra-facili teiten voor de export. Met de Sovjet-Unie zyn de bespx-e- kingen over een nieuw handelsver drag zo goed als beklonken. Ook met andere landen achter het IJze ren Gordijn zyn thans onderhande lingen over een handelsovereen komst gaande. Handel met China, waarom de heer Geugjes (CPN) gevraagd had, durf de de minister niet goed aan, gezien de labiliteitsfactor die zich bij de Oost-West-handel voordoet, Op weg naar het I)zeren Gordijn vermist Zonder in het bezit te zijn van een visum voor de Sovjetzóne van Duitsland reisde een dame uit Borne veertien dagen geleden naar haar moeder die bij Eisenach woont. Ze had haar moeder in tien jaar niet gezien en was van plan haar mee te nemen naar Nederland. Ze is echter niet op de plaats van bestemming gearriveerd. Sedert 26 Maart heeft men niets van haar ge hoord. Haar man heeft zich tot het Nederlandse Roode Kruis en het de partement van Buitenlandse Zaken gewend om klaarheid in deze ver dwijning te brengen. De vrouw is Sudetenduitse van afkomst. Ze werd geboren in Rosenheim en is met haar familie uit Tsjecho-Slowakije ver dreven. Haar man ontmoette haar toen hij tijdens de bezetting in Duits, land werkzaam was. Zij hebben vier kinderen. v/et en van de Wet op de Bedrijfsor ganisatie te handhaven. Ook in de melksector zal dit tot uitdrukking moeten komen. By het verzoek om de omzetbelas ting voor de sigarettenindustrie te verlagen merkte de minister op, dat hij moeilijk kan vooruitlopen op het ingediende wetsontwerp, waarbij een algehele verlaging van deze belasting wordt geregeld. Staatssecretaris Veldkamp zeide gisteren in de Eerste Kamer, dat bin- De arbeider ihada door de po.,tie tas bevrijden, nen enkele dagen een regeringsvoor stel bij de Tweede Kamer zal wor den ingediend tot regeling van het cadeaustelsel. De regering streeft naar een regeling met een beperkt karakter. Alleen de uitwassen zul len bestreden moeten worden en wel door in het algemeen het ten ge schenke geven van „branche-vreem de" goederen te verbieden. In het algemeen heeft de overheid tot taak een ordelijk economisch ver keer mogelijk te maken. „Uitwassen moeten afgesneden of voorkomen worden". Dat hier wel degelijk spra ke is van uitwassen toonde de staats secretaris met de volgende voorbeel den aan: levensmiddelenbedrijven geven zilvercassettes, lakens en slo pen cadeau, scheermesjesfabrikanten zoeken het in horloges, bij pudding fabrikanten schijnen rijwielen in gearresteerd en opgesloten in het huis van bewaring te Groningen. Gedurende zijn ziekte had O. uit de ziektewet getrokken. De controle rende geneesheer vond de man tij dens zijn eerste bezoek niet thuis en ook enkele malen daarna werd de arts door de echtgenote van O. te woord gestaan. Tenslotte deelde de arts de echtgenote mede, dat O. weer kon gaan werken. Geen herstelverklaring. Hij ging twee dagen later echter nogmaals naar de woning van O. en vond deze dit keer thuis. De man verklaarde, dat hij weer aan het werk was gegaan, doch dat hij naar huis was gestuurd, omdat hij geen her stelverklaring kon overleggen. Hij verzocht de arts derhalve, hem deze verklaring te geven. De arts was hiertoe niet bereid, aangezien het niet de gewoonte is deze verkla ring direct af te geven, doch ach teraf per post toe te zenden. Hij wenste van deze gewoonte niet af te wijken. opgesloten t van zins bleek, hem _;af de arts de verklaring af. Direct lierop stelde hij zich met de politie in verbinding om aangifte te doen. De politie arresteerde O. on bracht hem naar Groningen, waar hij voor de officier van justitie werd geleid en daarna werd opgesloten in het huis van bewaring. Later bleek, dat O. niet naar zyn werk was teruggekeerd, doch zich als werkzoekende had laten inschrijven op het arbeidsbureau. DELFT 19 EEUWEN OUD? Ir. J. J. Terwen uit Leiden, die in opdracht van het gemeentebestuur van Delft, indertijd opgravingen te Delft heeft verricht in het belang van het" oudheidkundig onderzoek, heeft over zijn ontdekkingen en conclusies een en ander verteld in een lezing voor het oudheidkundig genootschap „Delfia Batavorum". De heer Terwen zei, dat het onder zoek enige belangrijke feiten aan het licht heeft gebracht, doch dat er ook nog verscheidene vragen zijn trek te zijn, voor pakjes soep kan I gebleven. Er zullen daarom ook dit men nylons cadeau krijken, btf het jaar opgravingen worden verricht. schoensmeer kopen heeft men kans op een fototoestel en in de textiel winkels geeft men soms zelfs eieren als toegift. Volgens dr> Veldkamp was hier dus inderdaad sprake van een „verstoring van de normale concurrentie-verhou- dingen". Dit kan niet overgelaten worden zoals de heer Vixseboxse (C.H.) dat gisteren wenste aan het gezond verstand van de huis vrouw. Overigens heeft de Neder landse Huishoudraad zich ook tegen deze gang van zaken uitgesproken. Daar wenst men ook een wettelijke regeling. Overblijfselen van een Romeinse wachttoren zijn niet gevonden, doch wel is aan te nemen aldus de spre ker, dat Delft een Romeinse sterkte is geweest. De oorsprong van Delft ligt echter veel vroeger en, in tegen stelling tot de tot nog toe gehuldig de theorie poneerde ir Terwen dan ook de stelling dat Delft reeds in de eerste eeuw moet hebben bestaan. Wat de naam van de stad betreft meende ir Terwen dat deze niet is afgeleid van het woord „Delf" of „Dulve", dat gracht betekende, doch van een watertje, genaamd „De Elve". (50) Twee honderdjarigen! Op 28 April bereikt mej. N. Schoon te Wer kendam de honderdjarige leeftijd en op 12 April maakt mevr. Jac. Veele te Axel haar eeuw compleet. Richard Flink zal behalve als acteur, ook als regisseur by de to neelgroep Theater te Arnhem optre den. Bom «et vreselur gebrul yen de verbolgen LEEUW. ZINKT DE MOED IN ViTRMiETJEi binden. EN HET NEEMT DE YLWHT RhriitVikt afschuwelïkheid! Vita miefie voor min oqen zien ver- scheuren?Dat maq niet!Ik moet) -- - s f 7/ - -*&■- Aetherklanken ZATERDAG. HILVERSUM I, 402 M. 7.00—24.00 KRO. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.15 Gewijde muz. 7.45 Morgengebed en lit.kal. 8.00 Nws. en weerber. 8.15 Gram. 9.00 voor de huisvrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Gram. 10.00 voor de kleuters. 10.15 Gram. 10.30 Idem. 11.00 voor de zieken. 11.45 Pianospel. 12.00 Angelus. 12.03 Gram. 12.30 Land- en tuin'b.meded. 12.33 Gram. 12.55 Zon newijzers. 13.00 Nws. en Katholiek nws. 13.20 Amus. muz. 14.00 Boek bespreking. 14.10 voor de kinderen. 14.20 Engelse les. 14.40 Koorzang. 15.00 Kron. v. Letteren en Kunsten. 15.40 Ork.conc. 16.00 Zang en piano. 16.20 „De vliegende Hollander", caus. 16.30 Schoonheid van het Grego riaans". 17.00 voor de jeugd. 18.00 Voetbalrep. 18.10 v. d. jeugd. 18.25 Journalistiek weekoverzicht. 18.35 Lichte muz. 18.45 Buitenlandse cor respondentie. 19.00 Nieuws. 19.10 Gram. 19.20 Pari. overz. 19.30 Gram. 20.25 De gewone man. 20.30 „Licht baken", caus. 20.50 Gram. 21.00 „De werkers van het elfde uur", hoorsp. 21.50 Gram. 22.30 „Wij luiden de Zon dag in", Avondgebed en lit.kal, 23.00 Nws. 23.15 Nws. in Esperanto. 23.22 Kamerork. 23.50—24.00 Gram. HILVERSUM n, 298 M. 7.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 19.30 VPRO, 20.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.55 voor de vrouw. 9.00 Gym. VPRO: 10.00 „Tijdelijk uitgescha keld". caus. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 voor de arb. in de con- tuinbouwbedryven. 11.40 Clavecimbel recital. 12.00 Gram. 12.30 Land- en tuin'b.meded. 12.33 Orgelspel. 13.00 Nws. 13.15 VARA-Varia. 13.20 Poli- tiekapel. 13.45 Sportpraatje. 14.00 Po- litiekapel. 14.25 Gronings progr. 14.50 Volksdansen. 15.15 Van de wieg tot het graf. 15.30 Dans muz. 16.00 Ka merork. en sol. 16.45 Weekjourn. 17.15 Lichte muz. 17.45 „Een wet telijke ouderdomsverzekering voor allen!", caus. 18.00 Nws. en comm. 18.20 Dancmuz. 18.40 Regeringsuitz.: Atlantisch allex'lei. Een en ander over de 14 landen v. h. Atlantisch Pact. 19.00 Art. staalkaart. VPRO: 19.30 „Passepartout", caus. 19.40 „Het Boek Handelingen", caus. 19.55 „Deze week", caus. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Gevar. progr. 22.00 Soc. comm. 22.15 Franse chansons. 22.40 „Onder de panne", caus. 23.00 Nws. 23.15—24.00 Verz. progr. DE BESLISSENDE C RONDE 45) Door Percy King kort, onaangenaam lachje horen, toen Cullingwood op zijn beurt de revolver onder de divan wierp. „Ik. dacht, dat Oakton en jij tot een vergelijk gekomen waren", mok te Carline. „Hij telefoneerde me ten minste zoiets. Je zou je verder niet met onze zaken inlaten'.' „Oakton is- een gezellige sprook jesverteller on jij bent naiever dan „Mijn ibevel geldt even goed voor JP u, miss Falkner," zei Keith scherp.ik dacht, als je zo grif gelooft. Kom- „C7He revolver op de grond!" faan, Carline, probeer mij niets wijs Het meisje hief het hoofd niet op,te maken! Ik heb jou en je vrienden te; i zij hem antwoordde, maardoor. Jullie wilden me voor een ging rustig door met wrijven. „Denkt week of drie op x'eis sturen hè, om u werkelijk, mr. Cullingwood, dat j gedurende die tijd de handen vrij u op de wereld bent, om te com- te hebbenNeen, hoor! Ik hou veel manderen, en al de anderen er zijn, te veel van jullie, om je zo maar in om naar uw pijpen te dansen? Te- de steek te künnen laten!" gen mij zou u beter een toontje la-„Als je maai- niet denkt, dat je je ger kunnen zingen. Ik beteken geld zelf daar een dienst mee bewijst! voor u. Keith sloeg met een gefronst voor hoofd haar gedoe een ogenblik gade. Toen het hem begon te vervelen, Het kon je wel eens heel lelyk op breken!" „Denk je? Ach, kom! Hoepel nu op, Carline! Ik wil een onderhoud stapte hij op miss Falkner af en nam J met miss Falkner hebben, en daarbij haar de revolver uit de hand. Zij hief kun jij gemist worden als kiespijn, het gezicht op. Een verdachte glansOf neen nog een minuut! Wees was in haar ogen gekomen; onwille-braaf en steek je handen naar het keurig moest Keith aan Oakton's I plafond! Ik moet eens even nakijken woorden denken: zij is een duivelin. I of je geen verboden waar in je zak- Duivelin of niet hy liet zich door j ken hebt! Pleeg geen verzet, want naar niet intimideren. Zij zou doendan zou ik me heus genoodzaakt wat hij voorschreef. Roberta liet een I zien, je een pak voor de broek te ge- Cullingwood besefte, dat het niet geheel en al zonder risico was. Ge vaar dreigde hem weliswaar niet van Carline's kant; de kerel was een er barmelijke lafaard en doodsbenauwd voor zijn eigen huid. Neen; als zich moeilijkheden voordeden, zouden ze komen van de zijde van Roberta; Keith wist nog op geen stukken na, wat hij aan haar had. Hij begreep, dat het in ieder geval zaak was, haar terdege in de gaten te houden, ook al sloeg zij met een uitdrukking van onverschilligheid op het gezicht de visitatie gade. Het kon schijn wezen. Kenh vroeg zich af, of Carline op Roberta's tussenkomst rekende; het verbaasde hem, dat de schavuit zich zo rustig liet fouilleren. Er kwam evenwel niets bijzonders voor de dag een rijbewijs; een portefeuille, die behalve geld, geen paperassen van betekenis bevatte; een sigarenkoker; sleutels en meer van die dingen, welke een man bij zich draagt. Cul- lingwood had stellig verwacht, enige belangrijke papieren op Carline te 1 zullen vinden. Papieren, die hem zouden inlichten, hoe en in welke mate Woodford Chrichton in de zaak-Roberta Falkner betrokken was. Doch geen spoor daarvan. Culling- wood's gezicht drukte duidelijk te leurstelling uit, en Carline grijnsde. I „O, ik snap donders goed, waarop jy aasde, vriend! Maar zó stom ben ik niet!" „Carline, met de almanak zeg ik: na deze beter!" „Wanneer tenminste vóór een vol gende keer die grote mond van jou niet het zwijgen opgelegd is, waar op allemachig veel kans bestaat!" „Gommenikkies!" deed Keith ge schrokken. „Zou je wericelyk den ken, Carline?" Carline. wit van drift, omdat hij zo openlijk voor de gek gehouden werd. wendde zich tot Roberta Falk ner. „Jij bent de bewoonster van deze suite, Robby! Beveel die druk temaker dat hij zé onmiddellijk ver laat!" Toen hy merkte, dat het meis je zich niets van zijn woorden aan trok en hem behandelde, alsof hij lucht voor haar was, balde Carline de vuist „Wees voorzichtig, Robby Ik waarschuw je! Speel achter mijn rug geen vals spel! Heb jij soms Cul lingwood verzocht, om naar hier te komen? Daar zou je je eigen glazen mee ingegooid hebben en verduiveld lelyk ook!" Hij bevochtigde de lippen. „Denk er aan slechts één enkel woord van mij en het is gedaan met de gulden vrijheid!" De kleur op Roberta's wangen kwam en ging. „Stel je niet aan als „Als hij dan nog in leven is! Wel een zot, Eric!" Haar schelle stem er is een bedroefd klein beetje aan sloeg over van opwinding. „Culling- het leven van zo'n ploert gelegen!" wood weet niets in elk geval niet Keith liet zijn knokkels gevoelig méér, dan Oakton nodig vond, hem neerkomen op Carline's hand, die vanmiddag mee te delen. Daar zal de schouder' van het meisje in een hij niet ver mee komen. Ik wist van 'ruwe greep omvat hield, zijn bezoek net zoveel af als jij. Gis- Carline's gezicht werd purper, zijn teravond zei ik hem, dat ik van zijn ogen fonkelden in haat. Maar' hij diensten niet langer gebruik wenste liep zwijgend door naar de anti- te maken." 1 chambre. Midden in het vertrek „De revolver vergeet niet, watdraaide hij zich om. ze betekent, Robby! De revolver „Je zult er voor boeten!" dreigde méér zeg ik niet!" hy. „Je zult er voor boeten! Nog Het was Keith duidelijk, dat een nooit heeft iemand het gewaagd, me verborgen bedoeling, een bedreiging als een pias te behandelen!" achter Carline's woox-den lag. Maar Cullingwood grinnikte tergend. „Je de -betekenis ervan ontging hem ten weet niet half, hoe belachelijk je enenmale. bent, kerel! Beledig geen fatsoenlij- „Komaan, het is nu welletjes ge- ke piassen jij bent niet meer dan weest!" zei hij ongeduldig. „Daar is een wanhopig mislukte nabootsing het vieikante gat! Er uit! Of sta je ervan!" er op, dat ik je een handje help?" „En jij!" brieste Carline zich plot- Carline ging naar de deur. Rober- seling tot het meisje wendend. „Jtf ta volgde hem, sloeg de armen om vindt het wat aardig, hè, dat die zijn hals. lunxmmel me behandelt, alsof ik de „Doe het niet, Eric!" smeekte zij.eerste de beste kwajongen ben! Ik „Doe niets, waar je later spijt van zal jou eerst geven, wat je toekomt! zult hebben! Je hebt myn belofte, Daar rnyn woord!" Toen Carline zich poogde los te maken: „Eric, je weet toch, dat mijn woord mijn woord is? Ik zal Zaterdag met je trouwen, over drie dagen, als (Wordt vervolgd)

Leidse Courant | 1954 | | pagina 9