RIJNSTREEK A Opening van Avifauna gaat gepaard met etalagewedstrijd Kind verdronken Cltaam-dip |B. B. Nieuwe lettercode van het verkeer vrijdag 9 april 1954 de leipse courant TWEEDE BI.AD - PAGINA J ALPHEN AAN DEN RIJN Als uiting van grote vreugde over het behoud van het internationaal vogelpark „Avifauna" te Alphen a. d. Rijn heeft de georganiseerde mid denstand een „tiendaagse winkel week" georganiseerd. Aan deze middenstandaactie is een étalage-wedstrijd verbonden, waar voor prijzen beschikbaar zijn, prijzen evenwel waarvoor alleen de deelne mende middenstanders in aanmerking komt en dus generlei actie-element hebben voor het publiek. Deze actie is Donderdagmiddag in gezet. Overal wapperen de komende dagen de vlaggen en zullen feestelij ke étalages en uitgedoste winkelstra ten. kleur en fleur schenken aan de heropening van „Avifauna", dat vanmiddag om 3 uur met een toe spraak van burgemeester Ed. C. Wit- schey plaats vond. In de loop van de Donderdagmid dag heeft een jury de étalages be oordeeld naar de maatstaven welke als voorwaarden waren gesteld. De deelnemende winkelbedrijven waren in drie groepen verdeeld. Elke groep had haar eigen jury. Presidente van alle drie groepen jury-leden was mevr. Witschey-Van Unen, de echt genote van de burgemeester. Prijswinnaar. Het niet gemakkelijke werk werd vlot verricht, want reeds des avonds vond in Hotel „Centraal" de prys-uit- reiking plaats. Alle beloningen be stonden uit geldprijzen, variërend in grootte van de waardering. Mevr. ALPHEN a. d. RIJN Donderdagmiddag omstreeks 4 uur is het 23^-jarig dochtertje Gerritje van de familie Koopman, aan -de Steekterweg te Alphen a. d. Rijn, spe lenderwijs in de Oude Rijn geraakt en verdronken. Dr. J. v. Eek kon slechts de dood constateren. VLUCHTELING. Een 14-jarige pupil van de Martha - Stichting te Alphen a. d. Rijn ver koos Donderdagmorgen in alle vroeg, te de vrijheid. Die vrijheid duurde echter niet lang, want reeds dezelfde avond omstreeks negen uur kreeg de Alphense politie, die intussen al naarstig aan het speuren was gegaan, een telefoontje van de Belgische gen darme, dat de knaap te Mol, nabij Turnhout in België door haar was aangehouden. Hoe hij erin geslaagd is clandestien de grens over te ste ken, zal misschien wel het geheimpje van de vluchteling blijven. De Belgi sche politie vertrouwde hij dit althans nog niet toe HISTORISCHE VERENIGING VERDIEPTE ZICH IN DE GOOCHELKUNST. Voor de Historische Vereniging' voor Alphen a. d. Rijn en omgeving sprak Donderdagavond in de trouw zaal van het raadhuis, de Hollandse- Witschey reikte ze uit, waarbij zij een korte toespraak hield. De prijswinnaars zijn: in groep A: fa. Bosch-Quant, le., fa. C. J. Win- ninghoff, 2e, en Boekhankel Marx, 3e. In groep B viel de eerste prijs ten deel aan de fa. Jelle de Grouw, de 2e prijs aan Slagerij Otter en de 3e pr. aan de juwelier Baksteen. In groep C waren de gelukkigen: le Schilders, en behangersbedrijf J. M. Wijsman, 2e Melkhandel A. J. de Kwaasteniet en 3e Vishandel Koren. Een ere-prijs werd voorts nog toe gekend aan de firma Bosch-Quant. Deze bijeenkomst, waarvoor grote belangstelling was getoond, stond o. l.v. de voorz. van de „winkelweek commissie", de heer J. Schiedam. Het woord werd ojïi. nog gevoerd door de heren C. A. Bos en H. v. Deuren, beiden voorzitters van de pl. middenstandsverenigingen, respec tievelijk van de Alphense midden standsvereniging. Beide sprekers uit ten hun enthousiasme over het initia tief van de commissie en waren vol lof over de bereikte resultaten. Het vertrouwen werd uitgesproken, dat een volgend maal zo mogelijk nog een grotere eenheid zal kunrnen wor den bereikt. Dat „volgend maal" is niet heel verweg, want ter ere van het bezoek van de koningin en de prins op 21 en 22 Mei zal men, op aansporing van burgemeester Wit- schey wel weer „wat doen". Taak voor dames. Burgemeester Witschey merkte op, dat de commissie er goed aan heeft gedaan de dames in de jury te be trekken. Zij winkelen immers het meest en $oen alle inkopen. Spr. was erkentelijk voor het initiatief van de middenstand om op deze wijze met de heropening van Avifauna mede te leven. De burgervader was verheugd, dat Avifauna voor de gemeente be- WIJZIGING DATUM INENTING TEGEN DIPHTERIE EN SLIJM HOEST TE ALPHEN a. d. RIJN De datum, waarop dokter Pilon zitting houdt voor zijn patiënten, wier achternaam begint met één van de letters A. t/m L., is niet, „zoals aangegeven is in de toegezonden cir culaire, 19 April maar 23 April jls. (Advertentie) houden kon blyven. Men heeft hier- ongeval. voor grote offers gebracht en is heel veel werk verzet om dit vogelpark, uniek in ons land, in zijn oude glorie te doen herleven. De stichter ervan, de heer G. v. d. Brink, heeft een groots werk verricht. Hij heeft prachtige idealen nagestreefd en iels heel moois tot stand gebracht, waar mede hij aan de gemeente Alphen a. d. Rijn een naam heeft gegeven, be kend in alle werelddelen. Dit moet onder alle omstandigheden worden gewaardeerd door de inwoners. Ook het gemeentebestuur is hem hiervoor erkentelijk. De burgemeester be treurde het jammerlijk verloop van het beheer en kon meeleven met de teleurstelling die voor de heer Van den Brink en zijn familie ongetwij feld groot moet zijn. Voorzichtig uit gedrukt heeft de burgemeester goe de verwachtingen dat o.l.v. de Stich ting, gesteund door de raad van ad vies, onder supervisie van gemeente en Gedeputeerde Staten, het vogel park een beter en langduriger leven beschoren zal zijn. Namens de deelnemers aan deze „Avifauna-middenstands-tiendaagse" sprak de heer Jelle de Grauw dank voor de organisatie. ERNSTIG BEDRIJFSONGEVAL. De heer S. Jansen, wonende te Hazerswoude, overkwam Donderdag, morgen bij het verrichten van hei werkzaamheden in plan „Nabij" te Alphen a. d. Rijn een bedrijfsonge val, waarbij hij vrU ernstig werd ge. blesseerd. Toen men daar bezig was heiwerk zaamheden te verrichten, is omstreeks 8.30 uur de heistelling plotseling om gevallen. De heer Jansen kwam on der het gevaarte terecht en kneusde een rugwervel. Dr. J. Pilon verleende de eerste hulp. Per ziekenauto is het slacht offer naar zijn woning overgebracht. De arbeidsinspectie stelt een on derzoek in naar de oorzaak van het welke gelden voor het kampioen schap van Leiderdorp. In de eerste voorronde werden de volgende uit slagen verkregen: lste klaase: Tervooren—Nagtegaal %—M; rector de GrootSterk afgebr. Splinter—W. F. Smit 34—J4. J. de Jong—Verlind 0—1. Ginjaar- Spek W—H. Boon—Korstena 1—0. 2de klasse: v. HaaaterW. v. d. Leek 10; Leporte—Laven—v. d. Zwan 1—0. RozendaalBerg 10. Rozendaal—Meinema 0—1. NJEUWVEEN Biljarten. De wedstrijden om het persoonlijk kampioenschap van Dito hebben weer opnieuw een aan vang genomen. De uitslagen waren als volgt: J. BaderJ. v. Eijk 02. A. J. v. Trigt—L. Kesting 0—2, H. LeliveldTh. Notenboom 02. J. GielingA. v. Eijk 20. G. Keijzcyj.* G. Lending 11. J, BaderA. Straathof 02. ZOETERWOUDE GROTE POLDER. In do gisteren gehouden verga dering van stemgerechtigde ingelan den werd de rekening 1953 vastge steld aan inkomsten op ƒ78.010.60, aan uitgaven op ƒ70.916.01, batig sal do 7.094.59. De begroting voor 1954 werd vast gesteld aan inkomsten en uitgaven op 53.595.71. In deze begroting is bij dé uitgaven opgenomen voor aan leg van nieuwe werken, zijnde de laatste termijnen van de bouwkosten van de ombouw van do molen, 19.877.84. De omslag voor 1954 werd bepaald op 13,- Door wijziging van het Bijzonder Reglement is de vrijdom van lasten voor de landerijen, liggende in het Zwieten, vervallen. Eertijds waren deze landerijen ge heel vrij van polderlasten totdat in 1874 bij een kwestie tussen deze in- aarlanderveen DOO-R GAS BEDWELMD Dinsdag' werd de heer K. Külker, werkman bij de water en gasbedrij ven tijdens werkzaamheden door gas bedwelmd. By het omwisselen van de oude straatlantaarns voor nieuwe, was de heer Külker in een diepe kuil bezig met het afsluiten van de gasleiding. Tijdens deze werkzaam heden werd hij onwel en hoewel hij direct de kuil verliet, moest men hem bewusteloos een huis binnendragen. Mevr. v. d. Wind bracht hem met een zuurstofapparaat uit zijn diepe bewusteloosheid terug, waarna hij per auto naar zijn woning werd ver voerd. bodegraven morgen vroeg toen men weer aan het werk wilde gaan, bleek dat de dam, welke opgegooid was om het water tegen te houden in de nieuwe sloot te lopen, weggeslagen was. Er staat nu ruim een meter water wat het vlot graven tegenhoudt. Aquariurablologie door dr. J. M. Lodewijks. Uitgeverij: Hollandia, Baam. In de sorie-uitgave „Het Handboek voor de Aquariumliefhebbers", is nu ook deel 2 verschenen, waarin dr. J. M. Lodewijks het een en ander ver telt van Aquariumbiologie. Tevens is daaxin opgenomen een hoofdstuk, ge schreven door prof, dr. J. J. Duyvené de Wit over de leer der hormonen. Het Handboek voor de Aquarium- liefhebber is breed opgezet en men heeft met zorg de medewerkers ge kozen, die hun kennis en ervaring erin zullen neerleggen ten gerieve van de belangstel'ende lezers. Er is ge streefd naar een grote male van des kundigheid en dat verhoogt de waarde van de uitgave aanmerkelijk. Deskun digheid heeft echter ook zijn nadelen, hoe merkwaardig dat ook moge klin ken Hoe verder een deskundige n.l. is dtorgedrongen in de geheimen van zijn eigen wetenschap, ^es te verder is hij verwijderd van hen, die nog aan het begin staan; en dat zijn verreweg de meesten.. Een deskundige vindt elementaire begrippen vanzelfspre kend, en voelt niet meer, hoezeer een beginneling daarmee kan worstelen om ze onder de knie te krijgen- Een deskundige in één woord aenkt en schrijft vaak al te zeer in vaktijd schrifttermen, dlo een gesloten boek zijn voor het gros van zijn lezers. In dit opzicht heeft, men het met dr. Lo dewijks goed getroffen. Hij heeft oen losse, vlotte, populaire stijl; men hoort hem als het ware in zijn boek spre- werd^cetroffan invoer eanve^.d.rlng. M«r men hSiüSdSïïLiS bemerkt ook, d.t de onderwerpen, halv, polderlasten. wearover hij spreekt en schrijft, voor Tot leden voor de oommissie tot hem gesner'en koek rijn; het caat nazien van de rekening 1954 werdenhem I0 vlol a(, dat de )ezer v.'cl eens benoemd ce heren L.JC. v. d. Poel,|moejte heeft zijn lenige geest te vol- G. W. v. d. Poel en PRyneburger en igen Maar dat neemt niet weg. dat de tot plaatsvervangend» leden de he- onderwerpen, welke de schrijver be ren Jac. O. v. d. Salm, W. de Jong j handelt, de moeite van het beatude- en W. de Groot. Tijdens deze vergadering had de verkiezing plaats van een voorzitter ec^ooooecoooooooo» wegens periodieke aftreding van de heer L. A. Droogh, die met algemene stemmen werd herkozen. ren waard zyn. Men kan een aqua riumliefhebber van alles vertellen over de manier waarop hij te hande len heeft, maar hoofdzaak blijft da hy ook begrijpt wat hij doet en een Inzicht krijgt in de structuur, de ana tomie en de physiologie van zijn mate riaal: de vissen. „De bedoeling van dit boekje", zo formuleerde dr. Lodewijks het zelf, „is: iedere aquariumhouddf meer inzicht to geven in wat hij kan doen en mis doen in zijn bakje, mee^ en beter begrip bij te brengen van de redenen van bepualdo verschijnselen, van mogelijke gevolgen ook van wat hij onderneemt." Een dergelijke op vatting van de taak van voorlichting brengt de aquariumllefhebberij op een hoger plan, heft haar In een weten- achappelljko sfeer. En de moeite, wel ke de lezer zich moet getroosten o. het gegevene zich eigen te maken, is daarom alleszins verantwoord. Tal van tekeningen helpen hem daarbij. Nu de aquariumliefhebberij zo popu lair is geworden is de verschijning van deze uiterst deskundige voorlich ting zeer welkom, temeer omdat het aantal werken over de biologie van vissen, voor zover ons bekend, niet al te talrijk Is. Wilt U iets weten? vermoedt, dat de doorgestoken. dijk vannacht is Vraag: Route per autobus Noord- Men wijk a. Zee via Rynsburg naar Bak- hazerswoude INBRAAK Vannacht om ongeveer kwart over twaalf is er bij slager H Straver in gebroken. De buit bedroeg slechts 30 a 40 gulden. Waarschijnlijk dacht de inbreker meer te vinden, daar het Vrijdag marktdag is. Om kwart over twaalf werd mevr. EX-KAPT. WESTERLING SPRAK.stravef waJcker en zag een zaklan- I taarn in de kamer. Daar het meer De belangstelling, die ex-kapt. R. voorkomt dat een der zoons 's nachts Westerling, bekend om zijn acties1 uit 'bed komt, riep ze zyn naam, in Indonesië, tijdens zijn lezing in; maar kreeg geen antwoord. Toen ze Hotel van Haaften ondervond had uit bed kwam koos de inbreker het groter kunnen zijn. Spr. begon met hazenpad. Direct werd de politie te constaren, dat Indonesië thans een I gewaarschuwd, maar zelfs een on verkapte communistische dictatuur j derzoek met de polifiehond haalde kent. Uit de medelingen van een j niets uit De woonkamer bleek gron- hooggeplaatst Indonesisch officier dig doorzocht, doch er werd niets bleek overduidelijk hoe Soekorno handelt volgens richtlijnen uit Mos kou. De overeenkomst van Lingjad- jati was een communistische over- Amerikaanse goochelaar Jan Hagoort winning, waar het grootste gedeelte van het Indonesische volk op tegen uit Naarden over de geschiedenis der goochelkunst en baar beoefenaars van vroeger en heden". Dat de heer Hagoort over een gro te historische kennis van dit vak beschikt en dat hij daarnaast deze kunst zelf ook meesterlijk beheerst, is voor de vele belangstellenden dui delijk geworden. Maar zij die ge meend hebben wat meer uit de ge heime keuken te kunnen achterhalen, zijn zeer beslist niet tevreden ge steld, want al leek het er af en toe wel op, dat de heer Hagoort „iets" van zijn geheimen zou gaan prijs ge ven, dan werd juist alles in oen grote mysterie gehuld. Terecht, want ook een fabrikant geeft zijn fabrieksge heimen niet prijs. Het was een leer zame avond voor wat het eerste deel, de historische uiteenzetting, betrof daarin schuilde voor de heer Ha goort immers geen gevaar voor con currentie en dus kan men het rustig van hem leren en het was een ge zellige avond in het tweede deel, want de spr. heeft toen allen vergast op waarlijk meesterlijke goocheldemon was en nog is. Verschillende docu- menten die hem in handen waren gevallen, werden door kortzichtige autoriteiten als waardeloos be schouwd. Recente gebeurtenissen to nen aan, hoe alles volgens commu nistisch plan verloopt. Grote dingen staan in Z.O. Azië te gebeuren o.a. zag spr. de verovering van Birma door China, de proclamatie van In donesië door Soekorno tot volksre publiek, hetgeen z.i. lelden zal tot infiltratie in Afrika en Australië. Spr. besloot met een korte uiteen zetting van de Stichting S.O.S., die werken wil voor herstel van onrecht d.w.z. de machtsoverdracht aan de federalistische Staten van Indonesië. Bescherming Burgerbevolking. De uitnodigingen door het gemeen tebestuur verzonden aan vele inge zetenen hebben succes gehad. Een tjokvolle zaal bij van Haaften was het resultaat. Het openingswoord werd gesproken door burgemeester J. Croles, die in het bijzonder het welkom toeriep aan de heer Hess, Kringcommandant van de B.B. en herinnerde aan de waterstofbom, JBF bracht,^oordat^entmn'het*nut vïn de BB is gaan twijfelen. De heer Hess herinnerde aan de kum; hoeveel km? Antwoord: Noordwijk, Rjjnsburg, naar Rjjkswog, Sassenheim, Lissc, Hillegpm, Heemstede, Haarlem. Vel- sen, Beverwijk, Castricum, Bakkum; afstand 48 km. Vraag: Route Roelof arends veen naar Bilthoven; hoeveel km? Antwoord: Roelofarendsveen, Rijn- saterwoude, Alphen a. d. Rijn, Bo degraven naar Rijksweg, rond Utrecht, de Bilt, Bilthoven: afstand 63 km. Vraag: Route LisseHilversum— Apeldoorn, terug via Dleren-Arnhem Utrecht; hoeveel km? Antwoord: Lisse Leimuiden, Uit- hoorn, Loenersloot, Vreeland, Hil-i versum, Amersfoort, Voorthuizen, Apeldoorn; afstand plm- 100 km. Apeldoorn, Beekbergen, Loonen, Eer beek, Dioren, Velp, Arnhem, Ede, Scherpenzeel, Woudenberg, Zeist, de Bilt, Utrecht, Bodegraven, Alphen, Rijnsaterwoude, Leimuiden, Lisse; afstand 150 km. Bezienswaardighe den zijn er zovele, dat wij deze op deze plaats niet kunnen opnoemen. Wij weten ook niet voor welk genre De Britse atoomgeleerden heb- 8 ben gisteren meegedeeld, dat zij 8 het eerste Engelse radio-actieve 8 ei hebben verkregen door een 3 kip afvalstoffen van een atoom- fabriek te voeren. Wat z'; er mee o zullen doen, is niet helemaal dui- 3 deüjk. Een der geleerden deelde aan een verslaggever mee, dat 8 het gebruikt zal worden „voor x verdere wetenschappelijke proef- nemingen". Een woordvoerder van het na- 3 tionale radiochemische centrum 8 in Amershom zei: „Het ei te, let- teriyk, zyn gewicht in goud 3 waard". Het eerste ei dat do kip legde 8 na haar atoom-maaltyd, was nog heel gewoon, het tweede bevatte g een behoorlijke hoeveelheid ra- g dio-activitoit en het derde nog g meer. Daarna nam de radio-acti- viteit af en de kip legt nu weer o eieren, waarvan men omeletten 3 kan bakken. Amsterdamse Effectenbeurs Noteiingeu 8 April. Ned. '53 <314) 102 15/19 Ned. *33 3 3/4 100 9/16 Ned. 48 3 1/4 US Ned. 47 3 «x 393 1/8 Ned. '34 3 1/4 97 11'16 ACTIEVE AANDELEN. A.K.U. Philips Unilever Wilton Feyenoord Biliton 2de r Kon. Olio Amst. Rubber Holl. Amor. JUn Kon. Ned. Stoomb Ned. Scheepv. Unle H.V.A Cult Deli My Senembah 213 1 2 270 11'16 197 vermist als een portemonnaie met plm. 30 gulden, 's morgens werd in de tuin nog de boodschappentas ge vonden. De dief had gymschoenen aan en is hoogstwaarschijnlijk met een auto geweest, welke een hon derd meter verder geparkeerd stond. Verschillende mensen hebben deze u "zich interesseert. U doet laeter auto horen vertrekken. Op de plaats I hiervoor te informeren by het bu- waar de auto geparkeerd stond1 reau voor Vreemdelingenverkeer in werden ook voetstappen gevonden, uw woonplaats. Teruggekomen De dieven, die in de nacht van Zaterdag op Zon dag by de heer G. Kaptein wasgoed hebben gestolen, zijn eergisteren- nacht weer teruggeweest, maar hebben niets meegenomen. Met ingang van 29 Maart j.L is als vaste besteller bij de P.T.T. aan gesteld de heer Joh. de Bruin. „gezellig weggaf" dat de ty'd on merkbaar voorbij schreed. In zijn causerie liet de heer Hagoort in vogelvlucht de meer dan 5700- jarige geschiedenis van do goochel kunst de revue passeren. De heer Hagoort onderwierp ook de moderne goochelkunsttij d aan een beschouwing. Het helderzien en de technische experimenten (handvaar digheid) deden toen him intrede, Spr. noemde als een van de groten Bartho- lomeus Bosco. Uit zijn tijd stammen vele eminente goochelaars. De ge nieën in kaartentrues deden in 1816 hun intrede. Spr. noemde een groot aantal beroemdheden in de goochel kunst, o.w. de zeven geslachten van één familie, afstammelingen van de Hollander Jasper Bamberg, die in 1725 te Leiden werd geboren. De heer Hagoort illustreerde zijn :auserie met een serie interessante lichtbeelden. De voorz. van de Historische Ver eniging, weth. A. J, Dekker, leidde de avond in en sprak tot besluit fcep dankwoord. vorige avond in Bodegraven, toen de opbouw was begonnen. Intussen is men administratief gereed» geko men, zyn er sociale voorzieningen gekomen, heeft men instructeurs ge vonden en is de ledenwerving in een vergevorderd stadium. Bodegraven is op één blok na klaar. Wij zbn niet verantwoord als wq de BB laten rus ten. Hierna werdén 2 films vertoond over de Februari-ramp èn over ha ringvangst, waarna de heer Hess overging tot het uitreiken van het BB-speldje en de bekende blauwe boekjes. De heer J. de Bruijn ver zorgde dan een wedstryd in hersen gymnastiek met vragen over alles wat de diverse diensten van de BB aanging. hazerswoude (h. r.) DIJK DOORGESTOKEN? Achter de Rhynenburgerlaan is reeds enkele weken bezig een drag line een sloot aan het graven. Van- leimuiden A.N.WJB. Door de A.N.W.B. werd Donderdagavond in café Sneeboer een byeenkomst belegd, waarvoor helaas een geringe belangstelling was. De heer Pais tra kon slechts een 25-tal personen verwelkomen. Spre- Antwoord: Leiden. Alphen, Bode graven, Woerden, Utrecht, de Bilt, Zeist, Driebergen, Veenendaal, Ben- nekom, Oosterbeek, Arnhem, Velp, De Steeg, Dieren, Laag Soeren, Eer beek; afstand 139 km. Vraag: Route Wassenaar naar Sint Anthonis per motor; hoeveel km, Antwoord: Wassenaar, Den Haag, rbksweg Rotterdam. IJsselmonde, vóór Rijsoord linksaf naar de rijks weg Alblasserdam, Schelluinen, langs Gorcum, na 15 km. rechtsaf naar kar merkte op, dat de A.N.W.B. sinds I Waqrdenbin-g, Hedel Den Bosch, 1938 niet meer zulke bijeenkomsten 5,eesch' Nistelrode Uden, Volkel, st Anthonis; afstand had belegd. Deze organisatie, opge richt in 1883, was aanvankelijk al leen voor de wielrijders, doch vond later door het toenemende motori sche verkeer haar taak meer op het algemeen veerkeersgebied. Op aller- lei wijze staat zij haar leden bij. In Nederland zyn momenteel 270.000 leden, waarvan in Leimuiden 38. Het is zeer noodzakelyk, dat het ledental toeneemt. Wanneer men denkte, dat een enkele wegwijzer een bedrag van 250,aanschaffings-kosten met zich brengt kan men begrijpen, dat dit over geheel ons land een flinke som bedraagt. Ook geeft de A.N.W.B. be langrijke aanwijzingen aan het _Mi- nisterie van Verkeer en Waterstaat, I maar 'n gewone doelschop voor de Vraag: 1. Wanneer een doelvorde- diger van een bepaalde club de bal uittrapt, zo hard. dat deze zonder 'n speler te raken in het doel van de tegenpartij terecht komt, is dat een doel punt? 2. Wanneer een doelverdediger de bal uittrapt en deze zonder 'n tegen speler geraakt te hebben van buiten het strafschopgebied terug komt, b.v. door de felle wind en in het doel van de eigen partij terecht komt, wat is het dan? Antwoord: 1. Dit is geen doelpunt, waardoor de verkeersongelukken ver minderd worden. De Wegenwacht van de A.N.W.B. startte in 1946"met 7 wegenwachters, dit aantal is thans gegroeid tot 136, die door 7 man wor den geïnspecteerd. Na deze inleiden de woorden van de heer Palstra, werden enige filmpjes vertoond. leiderdorp Schaakkampioenschap. Gister, avond is in „Het Wapen van Leider dorp" een aanvang gemaakt met de schaakwedstryden, uitgeschreven door de Leiderdorpse Schaakclub. partij, in welker doel de bal terecht komt. 2. Hiervoor wordt een cornerbal gegeven. Wilt u over deze en andore moei lijke spelregels (en uitzonderingen) meer weten, dan kunt u deze elke Maandagavond op de spelregslavond van de Leidae scheidarechterscora- missie in „de Kleine Burcht" ter ta fel brengen. Ook teeen ramnen ^nredestild. AA: auto's van leden van het het Koninklijk Huis; CD: auto's van het Corps Diplo- matique; CDJ: (Corps Diplomatique Judl- ciaire). Leden van het interna- tionc'a gerechtshof in Den Haag; FH: Fabrikanten-Handela ren) motorrijtuigen uit de handelsvoorraad met een voorlopig kenteken. GN: Geen Nederlander) motorrijtuigen, die niet tot het Nederlandse park behoren; GV: Grens Verkeer) land- bouwtractoren. die aan beide zyden van de grens werken; HH: rywielen met hulpmotor, die naar landen trekken waar zij als motorrijtuigen worden beschouwd. KL, KN t/m KZ: motorrijtuigen van de Koninklyke Land macht. KM; Koninklyke Marine. LM: Luchtmacht NA, NF, NJ, NN, NS, NV: vrachtauto's en autobussen met een breedte van 2.20 me ter of minder. NB, PB enz.: vrachtauto's en bussen met een breedte van meer dan 2 20 meter. ND. NG, NK. NP. NT, NX. PD, PG enz.: personenauto's. De letter N is afgewerkt. De uit reiking (85000 stuks) is tot PG gevorderd; NE, NH, NL. NR, NU. NZ, PE, PH enz.: motorrijwielen met of zonder zyspan en motor bakfietsen. ZZ: Zeer Zwaar) abnormaal zware motorrijtuigen waar van het gebruik afhankelyk is van een ontheffing. 441 1/8 93 3/8 148 1/2 132 1/2 136 1/2 120 7 '8 53 Scheepsberichten ALBLASSERDIJK, p. 8 Oucssant naar Lissabon: ALDERAMIN. p. 6 Ceylon 11 Celombo; AVERDIJK. 7 v. New Port News n. Antwerpen: BANKA. p. 8 Str Balabak n. Bangkok; CALTEX DELFT p. 8 Gibraltar n. AntwerpenCERQNIA. Lincoln tu Curagao verw.; CHARIS. 9 v.m. v. Limasol to Hamburg: ESSO AMSTERDAM. 8 30 m. z. Krta n. Sidon; GADILA. 8 v. Cristobal naar Aruba; JAGERSFONTEIN. 8 245 m. nno Las Palmaa n. Southampton; JAVA, p. 7 Key west n. Charleston; JOH. v. OL- DENBARNEVELT. 8 00 m. o. Malta n. Port Said; LEMSTERKERK. 8 v, Har- thapoint te Bahrein; LEUVEKERK, 8 v Madras n. Bombay; LISSEKERK. 8 v. Kuweit te Bandarshapur; MARIEKERK. 9 v. Singapore te Hongkong: MARKEN. 8 v. Port Said n. Ccuta; MELISKERK. 8 v. Takubar n. Dalren: NIEUW AM STERDAM. 8 80 m. o. Malta n. Athene; NOTOS, 7 v. Messina n. Lipnri; OVER- IJSEL, 9 v. Singapore te Djakarta; ORANJESTAD, 7 v. Amsterdam te Ham burg; OVULA, 7 v. Punta Cardon te Recife; PERNA, 13 v. Curacao to Go thenburg verw.; PRINS ALEXANDER. 8 v. St. John te Le Havre; RADJA. 8 v. Genua n. Marseille; RIDDERKERK, 8 v. Suez n. Port Sudan: RIJNKERK, 9 v. Hongkong te Manillu; SARANGAN. 8 v. Tuticorin n. Colombo; SILIN- DOENG. 7 n.m. v. Singapore n. Mahe (Seychellen); SLAMAT, p. 8 Sabang n Colombo; SOMMELDIJK, 8 v. Suez n DJeddah; STAD BREDA. 8 v. Aden n. Melbourne; TOMINI, p. 8 Finisterre n. Marseille; TOMORI, 8 v. Marseille te Genua; UTRECHT, p. 8 Sabang n. Co lombo; WAAL, 8 v. Rotterdam te San Juan; ZAAN, p. 8 Terschelling n. Aar- hus; ZUIDERKRUIS. 8 n.m. v. Las Pal- mas te Southampton. ABBEDIJK, 8 v. London tc Bermuda; AKKRUMDLJK, 8 v. New York te Rot terdam; ALBIREO, p. 9 VLissingen naar Antwerpen; ALCHIBA. 8 v. Santos. 9 te Rio de Janeiro; ALKAID. 9 v. Rot terdam te Recife; AMSTELKROON. 8 v. New York n. Casablanca; ARENDS- KERK, 9 v. Lor Marques to Beira; BOISSEVAIN, 8 v. Manilla n. Hong kong; BOSCHFONTEIN, 8 v. Antwerpen In. Amsterdam; BREDA, p. 9 Panama kanaal n. Cristobal; CALTEX PERNIS. 8 v. Sidon n. Rotterdam; ENGGANO. 9 v. Rotterdam to Hamburg; GAASTER- LAND, p. 8 Kaapverdlsche ell. n. Bahia; GAROET, 8 v. Hamburg te Rotterdam; GROOTE KERK. 8 v. Genua n. Port Said; HEELSUM. 8 v. Homburg naar Houston; HELDER. 9 v. Cristobal te Curacao; HELICON. 8 v. New York n. Baltimore; HERA. 8 v. Rotterdam naar Amsterdam; ITTERSUM. 8 v. Bordeaux n. Le Havre; KIELDHECHT. 8 v. Rot terdam n. Kobe; LAERTES, p. 8 Minikoi n. Penang; LIMBURG. 9 v. Kaapstad te Port Elisabeth; LOOSDRKCHT. p. 9 Oporto n- Antwerpen; LOMBOK. 9 van Norfolk te Baltimore; MAASDAM. 8 800 m. o. ten n. Kp Race n. New York; MARKELO, 8 v. Rotterdam n. Nobro; MITRA, 8 v. Now York n, Curagao; NIGERSTROOM, 9 v. Amsterdam te Antwerpen; OOTMARSUM. 8 v. Sa vannah n. Le Havre: OVULA, 8 v. Recife n. Bahla; PRINS MAURIT8, 8 v. Ant werpen tt. Hamburg; RADJA, 9 van Genua te Marseille; SCHIEDIJK. 8 v. Hamburg te Roterdam; SIRRAH. 9 van Melbourne te Curacao; STAD MAAS TRICHT. 8 van Gibraltar n. Savona; STAD SCHIEDAM. 8 v. Gibraltar naar CiviU Vecchla; SUMATRA. 8 v. Halifax 9 te Boston; TIBERIUS. 8 v. Hamburg te Antwerpen; WATERMAN. 8 320 m. z. Kp Race n. Southampton; ZAAN, 8 v. Rotterdam n. Aarhus. U nadert een wegversmalling

Leidse Courant | 1954 | | pagina 7