UVS bracht een 4-1 zege mee uit Rotterdam Meerburg boog met 3-0 voor de leiders iBJBiEE Oxford werd winnaar De Hoop wint lange afstands kampioenschap van de Amstel Roodenburg verraste DOSR en won met 4-3 MAANDAG 5 APRIL 1954 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 2 Neptunus blijft degradatie-candidaat moest zich werkelijk somwijlen tot verdedigen bepalen. De afwerking van de Rotterdamse aanval liet even wel veel te wensen over. Daarente gen bleven de Leidse aanvallen ge- Vorige week wezen we er reeds op, vaarlyker, maar het duurde toch dat UVS nog steeds moest oppassen meer dan een half uur alvorens Ver niet in de gevaarlijke degradatie- I kuylen wederom uit een voorzet zóne te geraken, omdat de positie van Verhoogt, de bal opnieuw achter op de ranglijst met zoveel gegadig- j doel Versprille plaatste (03). Daar- den voor de laatste plaats nog lang na gelukte het de Rotterdamse mid- niet safe was. De 41-overwinning voor de eer te redden (13). maar der Leidenaars op het werkelijk in Kantebeen bracht uit een pass van degradatie-gevaar verkerende Rot- Cor v. d. Zeeuw de eindstand op 1 terdamse Neptunus heeft evenwel v bewezen, dat de Blauw witten er niets voor voelen om met het 40- jarig jubileum in het vooruitzicht zich nog zorgen te maken over de gradatie-mogelijkheden en de over tuigende 41 zege, gisteren na een goede wedstrijd behaald, heeft het Eerste klasse A: Be QuickZwol- gevaar voorgoed afgewend, zodat de se Boys 0<1 Leidenaars nog wel een plaatsje in de Eerste klasse: B: Vitesse—AjGOVV bovenste helft der ranglijst zullen 22; Sneek VSV 21. UITSLAGEN KON. NED. VOETBALBOND behouden. Eerste klasse D: EBOHMaiurits 5—4. West II. Tweede klasse A: ON A TEC 6—2; Leerdam—HOV 1—0; CW Velox 33. Tweede klasse B: NeptunusUVS 1—4. Derde klasse A: BMTL/ugdunum 2—3. Derde klasse B: WPSchevenin- gen 24; Blauw ZwartLaakkwar tier 1—4; GDAH'PSV 2—0. Vierde klasse A: MeerburgLisse 03; DOSRRoodenburg 34. Vierde klasse C: SpoorwijkEDS De wedstrijd van gisteren deed de Blauwwitten weer in aanzien stijgen, want het spel, dat zij tegen Neptunus in Rotterdam te zien gaven, was ze ker een klasse beter dan dat der Rot terdammers, hetgeen temeer opviel nu spil Devilee niet van de partij was en werd vervangen door Moraal. Reeds onmiddellijk na de aanvang kwamen de Leidenaars in het offen sief. Het spel over de vleugels vlotte goed en Kantebeen bleek al spoedig weer de nestor, om wie het spel zich deze middag zou afspelen. Reeds kort I - _.T_ - na de aanvang kreeg hij een kans, 0 v Westerkwartier—^DJS 3—2. maar inplaats van zelf te schieten,' ,ier0 gaf hij de bal door naar Cor v. d. 1kerk 22! LSO—GSV 31. Zeeuw, die nog beter opgesteld stond, maar deze miste lelijk, een fout, wel- ke even later aan de andere kant bij een aanval op het UVS doel werd j nagevolgd door de Kreek, rechtsbui-1 ten van Neptunus. Een nieuwe aanval werd door Ver hoogt voor UVS opgebouwd en hij plaatste de bal naar Kantebsen, die de Rotterdamse doelman kansloos passeerde (01). De gastheren lie ten zich door deze achterstand niet ontmoedigen en pakten dadelijk weer resoluut aan, doch de terrein omstandigheden waren daarbij een handicap hetgeen er mede oorzaak van was, dat van Duyl met een paar Rotterdammers in botsing kwam, zo dat zij alle drie het veld moesten verlaten. Keeper Van Duyl werd vervangen door Roman, de doelman uit UVS' vijfde, een der Rotterdam mers kon verder spelen, maar mid- voor Lucas ging naar de kleedkamer. In de hoop, dat hij nog terug zou ke ren, speelde Neptunus voorlopig met tien man, waarop aanvoerden Kan tebeen sportief Verkuyen liet uitval len. Nog voor de rust vergrootte C. v. d. Zeeuw de UVS-voorsprong uit een voorzet van Verhoogt, waarmee de UVS-rechtsbuiten zijn waarde op nieuw bewees (02). Een gewijzigde opstelling na de rust bracht weer twee volledige elf tallen en tevens een veel betere Nep- tunus-ploeg ln het veld en* UVS B.IVI.TLUGDUNTJM 2—3 Eerlijk gezegd heeft groen wit nog hard moeten vechten voor de over winning en speciaal in het laatste gedeelte van de wedstrijd moesten onze stadgenoten nog alle zeilen bij zetten om een gelijk spel te ontlopen De eerste aanvallen waren voor Lugdunum en nadat Filippo een goede kans had gemist, kon Verhoe ven bij een plotselinge aanval hard inschieten. Een der achterspelers sloeg de bal uit het doel hetgeen de scheidsrechter ontging. Het was slechts uitstel want even later was het schot van Mizee wel raak (O1). Lugdunum bleef in de aanval, maar ook BMT verstond de kunst van verdedigen en toen de groen wit- achterhoede het traditionele foutje maakte, werd het voor rust nog ge lijk (1—1). Ook in de tweede helft waren de meeste aanvallen voor Lugdunum en vrij spoedig werkte De Roo keu- rig de bal in de BMT-touwen (12). BMT werkte zich geheel los en van Wel c.s. kwamen onder hoge druk. Toch gelukte het Verhoeven de voor-1 sprong te vergroten (13). Echter gooide de thuisclub alles op de aan val. Het werd zelfs 23 en in het laatste kwartier heeft groen wit hard voor de overwinning moeten vechten. Ondanks verwoede aanval- len van BMT kwam er in de stand j geen verandering en kwam Lugdu- j num nog juist met de hakken over de sloot. ZATERDAGVOETBAL KNVB. De uitslagen van de voor de Za terdagcompetitie van de KNVB ge speelde wedstrijden luiden: District West II 3e klasse A: Noord- wijkMonster 03. 4e klasse A: Lisser BoysSport lust '46 03; VWSBodegraven 4— 2, LeidenKoudekerk 2—3. AUTOMOBILISME. VIER DODEN BIJ RACES IN ITALIË. De motor- en automobielsport heeft dit weekeinde in Italië 4 slachtoffers geëist. Bij een auto-rallye voor dames te San Remo kwamen mevr. Giuliana Pini, 41 jaar oud en de 52-jarige mevr. Marghe- rlta Santaguzzi om het leven. Twee mannen, een op Zaterdag en een op Zondag, werden gedood tijdens de Ronde van Italië, welke voor het eerst gehouden wordt. In deze motorwedstrijd die 8 dagen duurt, vielen voorts reeds talrijke gewonden te noteren. 5 Coureurs werden verder ernstig ge wond tijdens de Ronde van Sicilië, een automobielwedstrijd over 1080 kilometer. ENGELAND—SCHOTLAND (SCHOOLJONGENS) 1—0 In het Wembley stadion hebben de Engelse schooljongens met 10 van de Schotse gewonnen. Ruststand 00. Er waren 90.000 toeschouwers, een record voor dit soort wedstrijden die samen voor een recette van 162.500 gulden zorgden, eveneens een record'. SCHOTLAND—ENGELAND 2—4 Maar Lisse had meer moeite dan de uitslag doet vermoeden Het heeft er lange tijd naar uitge zien* dat Lisse met de ene goal, die aanvoerder v. Mil in de eerste helft in eigen doel plaatste en hem in wan hoop naar zijn hoofd deed grijpen, genoegen zou moeten nemen. 10 Min. voor het einde bezweek echter de Meerburg-defensie, waarin Th. Zand bergen zeer verdienstelijk F. Zand bergen op de linksbackplaats ver ving, tweemaal in èén minuut en was Lisse zeker van de overwinning. De eerste helft toonde een spel- beeld, waarin Lisse grotendeels domi neerde en behoorlijk spel vertoonde, waarbij de bal steeds onmiddellijk werd doorgegeven, hetgeen bij Meer burg nogal eens te wensen overliet. Vooral J. Zandbergen op de rechts buitenplaats liep zich nogal eens vast in de verdediging. Door gevaar lijke passes bracht Lisse herhaaldelijk verwarring in de vijandelijke verde diging en Pelk moet telkenmale han- delend optreden. In de 30e minuut; wordt de bal uit een ingooi scherp voor het Meerburg-doei geplaatst. Pelk loopt reeds naar de heek om de bal te stoppen maar A. v. Mil, mid den voor doel opgesteld, tracht de bal te stoppen maar ziet tot zijn grote schrik de bal van zijn schoen in het verlaten doel springen (01). Meer burg, hierdoor wakker geschud, zit dan even fel op de bal en zet een van de weinige goede aanvallen op, maar Ruigrok c.s. geven niet thuis en. bo- j -j r« u A*i j -r- vendien is keeper Baak in uitsteken- De wedstrijd Schotland Enge- de vorm. Diens verre uittrappen zijn land, meetellend voor de voorronden een niet gering voordeel voor de Lis van het tournooi om het wereld- ser voorhoede en als Vreeburg daar- kampioenschap (groep III), is met door eenmaal een goede kans krijgt 4—2 door Engeland gewonnen. De j denken we hem de voorsprong te ruststand was 11. zien vergroten, maar zyn kogel be- Door deze zege heeft Engeland niet j landt in de veilige handen van Pelk. slechts het kampioenschap van hetDc rust komt met een 10 achter Verenigd Koninkrijk gewonnen maar stand voor Meerburg. Is het tevens als eerste geëindigd in in de tweede helft is Meerburg groep III van de voorronden voor 'twel meer in de aanval, maar de wereldkampioenschap. Dit betekent I meeste spelers wachten te veel tot de den door de bal corner te tippen. Hieruit wordt het leer door hem weer tot hoekschop verwerkt en uit deze tweede corner mist Janson op het nippertje een goede scoringskans. Lisse neemt dan weer meer en meer het spel in handen en zet de Meer burgverdediging onder steeds groter druk. Vreeburg komt een keer vrij voor Pelk, maar schiet in het zijnet. Weer komt Lisse terug en het is de zelfde speler, die doorbreekt en fraai overgeeft naar de geheel vrijstaande v. d. Berg. Maar de toestormende v. Mil redt met een sublieme kopbal, zij het ten koste van een corner. Aan de andere kant krijgt B. de Jeu einde lijk een vrije schietkans, maar heeft pech als hy juist langs de verkeerde kant van de paal schiet. 10 Min. voor het einde heeft Lisse eindelijk succes als de Meerburgverdediging even verslapt en Vreeburg de uitlopende Pelk te vlug af is en de bal langs hem in het doel plaatst (02). Vanaf de uittrap wordt de bal door Lisse over genomen en voor de Meerburgverde diging zich bewust is wat er gebeurt, heeft linksbuiten v. d. Voort de bal opnieuw langs Pelk gewerkt (03). De laatste minuten zet Meerburg nog eens alles op alles om tenminste de eer te redden, maar verder dan een onverwacht schot van v. Wetten in de hoek, waarmee hij echter Baak niet kan verrassen, komt het niet. Als de scheidsrechter het einde blaast, heeft de beste ploeg gewonnen. die he*»1 U ooknieu- U moigen begi biCArPA"N.; we macgmidde roaag l dat alles beva diq geheel - - „„dig teelt le zijn- De „oimaa heoll voor cachel-(o»"c" dubbei vool- '-leTe?c«ncve, f _-J smaakloos, i DE 100 ste BOATRACE (Advertentie.) OM HET WERELDKAMPIOENSCHAP. De negende partij van de tweekamp om 't wereldkampioenschap tussen Bot winnik en Smyslov is door Smyslov, die met wit speelde, gewonnen. Botwinnik gaf bij de 25e zet op. De stand is thans 54 in het voordeel van Botwinnik. De Amsterdammer Van den Berg, die vorig jaar ook als eerste was geëindigd, heeft wederom in de eregroep van de jaarlijkse Noteboom-schaakwedstrijd te Leiden op de eerste plaats beslag gelegd. Hij bleef hiermee in het bezit van de Noteboom-wisselbeker. De uitslagen van de derde en laatste ronde luiden: C. B. van den Berg—N. Cortlever 10; dr. M. Wijnans—mr. P. J. Rassers HVi- De eindstand luidt: 1. Van den Berg 3 punten; 2. Cortlever 2 punten; 3/4. Wijnans en Rassers punt. Een te Eindhoven gehouden schaak wedstrijd tussen personeelsleden van de Staatsmijnen en Philips, waarbij aan 500 borden werd gespeeld, is door de Staats mijnen met 257243 gewonnen. Ook in 1950 en 1951 hadden de Staatsmijnen ge zegevierd. Sinds 1951 wordt de ontmoe ting een keer in de drie jaar gehouden. Ofxord heeft op gemakkelijke wijze de 100ste bootrace. van Putney naar Mortlake, met 4j^ lengte voorsprong op Cambridge gewonnen. De Oxfordploeg legde de afstand van 41/4 mijl 6800 meter af in de tijd van 20 min. en 23 sec., hetgeen ver boven het bestaande baanrecord ligt. Dit record staat met 17 min en 50 sec. op naam van de ploeg van Cambridge in 1948 gemaakt. Al bij het krieken van de dageraad begonnen talloze Londenaars en vele duizenden andere kijklustigen, die uit alle delen van het land naar de hoofd stad waren getogen, hun plaatsen te kie zen aan de Theems tussen Putney en Mortlake. Af en toe viel er een ffjn motregentje, maar niemand liet zich hierdoor afschrikken, de stroom toe schouwers hield aan en toen het startsein werd gegeven stonden dichte ménsen- menigten. waarvan het aantal niet bij benadering kan worden geschat, samen gepakt op beide oevers van de rivier. Het ging ditmaal immers niet om een gewone boat-race, ofschoon die ook telken jare de gemoederen in heftige beweging pleeg te brengen, maar om de 100e editie er van. De serie wedstrijden beginnen in 1829, maar aanvankelijk kwa men de lichtblauwen (Cambridge) en de donkerblauwen (Oxford) niet ieder jaar tegen elkaar uit. Op de erelijst was Cambridge sterk in 't voordeel met 54 tegen 44 overwinningen, tegen één dead heat, in 1877. En van de 8 races, na de oorlog geroeid, waren er 6 in het voor deel van de Canrtabs geëindigd. Wat de 100e wedstrijd aangaat liepen de voor spellingen nogal uiteen, maar men ver wachtte, dat de zwaardere Cambridge- ploeg in geval van ruw water in het voordeel zou zijn. Beide achten waren sinds Januari in training, en vermelding verdient, dat Oxford voor het eerst in de geschiedenis van de wedstrijd vier Australiërs in zijn bemanning telde. Verleden jaar hadden de Cantabs met 8 lengten van de Oxonians gewonnen, maar deze uitslag bood weinig houvast voor de jubileum-race omdat de twee ploegen sindsdien sterk zijn gewijzigd en beide slechts één overlevende van 1953 in de gelederen telden: Wallis bij Cam bridge en Quick bij Oxford. Toch was Cambridge op grond van de prestaties tijdens het trainen een tikje favoriet (6—4). In weerwil van de tegenwind op het grootste gedeelte van de baan en van de ruwe gesteldheid van het water, dat dus volgens de deskundigen Cambridge had moeten begunstigen, heeft de lich tere Oxfordploeg een gemakkelijke zege behaald. Ze won de toss en koos de (zuidelijke) Surrye oever. Onmiddellijk na de start namen de donkerblauwen de leiding en liepen uit, eerst tot 1/3 daar a tot een volle lengte. Een tussenspurt an Cambridge deed deze voorsprong goeddeels te niet bij het eerst mijlbaken-, maar het rhythme van de donkerblau wen bleef sneller dan dat van hun te genstanders (32 tegen 31 slageh in d( minuut) en bij de brug van Hammer smith (bijna 2 mijl van de start) was het verschil weer één lengte. Na .Hammersmith bracht de aanwak kerende wind het water van de Theems stuurman van Oxford leidde de boot op Voor de eerste maal in de roeige- schiedenis heeft De Hoop beslag gelegd op het lange afstandskampioenschap van de Amstel, de traditionele opening van het roeiseizoen. Voor deze zware tijdrace over 8 km. van Ouderkerk aan de Amstel naar Am sterdam kwamen in de eerste divisie acht ploegen aan de start. Het weer was in vergelijking met vorige dagen vrij gunstig. De roeiers hadden een matige bries soms tegen, soms op zy, terwijl een fijne motregen het verblijf aan de boorden van de Amstel bepaald niet tot een genoegen maakte. De uitslag in de eerste "divisie, waarin Njord voor het eerst sinds lange tijd ontbrak, luidt: 1. De Hoop 1 28 min. 52 dat Engeland in de vierde poule van de eindronden geplaatst wordt, met België, Italië en Zwitserland. Maar Engeland en Italië zullen als „geplaatste" landen niet tegen elkaar behoeven te spelen. Schotland komt in de derde pooile met Oostenrijk, Uruguay en Tsjecho- slovakye. In deze poule zijn alleen Oostenrijk en Uruguay „geplaatst", zodat Schotland tegen deze beide landen zal moeten spelen. De eindstand in groep UT luidt: bal bij hen komt en bovendien laat Janson op de linksbuitenplaats zich veel te veel afdekken en bijna elke bal die naar links gezonden wordt is een prooi voor Th. Wassenaar. Toch volgen er enige goede aanvallen en vooral v. Wetten zendt een paar ge vaarlijke schoten in. Eén daarvan kan Baak nog maar net uit zyn doel hou- 1. Engeland 2. Schotland 3. N. Ierland 4. Wales 3 3 0 0 3 111 6 11—4 8—3 4—7 5—S DE ENGELSE LEAGUE Voor de Engelse league zijn de volgende wedstrijden gespeeld: Eerste divisie: Bolton Wanderers —Arsenal 31; BurnleyChelsea 1—2; Charlton Athletic—Sheffield United 30: LiverpoolSunderland 43; Manchester UnitedCardiff Villa 21; Newcastle UnitedMan chester City 43; Preston North End Portsmouth 40; Sheffield Wed nesdayHuddersfield Town 14: Tottenham HotspurBlackpool 22 West Brom witch AlbionWolver hampton Wanderers 01. Tweede divisie: Birmingham City Oldham Athletic 21; Fulham Notts County 43; Leeds United Everton 31; Leicester CityBris tol Rovers 1—0; Luton TownDon- caster Rovers 20; Nottingham Fo restBury 22; Plymouth Argyle Blackburn Rovers 11; Rotherham UnitedBrentford 11; Stoke City—Lincoln City 4<1Swansea Town—JDer<by County 2.1; Westham United—Hull City 1—0. PAARDENSPORT. EERSTE OFFICIËLE JEUGDRUITER- WED STRIJD VAN PRINSES MARGRIET. In de manege van de Kon. Ned. Fede ratie van Landelijke Rijverenigingen te Amersfoort is Zaterdagmiddag onder auspiciën van de Zuidveluwse jachtver- eniging een jeugd-indoorwedstrijd ge houden, waaraan door elf ruiters en amazones tot en met 13 jaar werd deel genomen. Prinses Margriet bevond zich onder hen en dit betekende, dat zij voor het eerst aan een officiële wedstrijd deelnam. H.M. de Koningin is de gehele middag aanwezig geweest om van de prestaties van haar dochter getuige te zijn. Ook prins Bernhard heeft geruime tijd de wedstrijden bijgewoond. De uitslage luiden: Dressuur: 1. Brigitte Linthorst, Apel doorn op „Libresco", 117 1/4 punt; 2. en 3. ex aequo Brigitte Linthorst, Apeldoorn op „Kindness" en Gerda Roerink, En schede op „Toprow", beiden met 117 punten, 4. Anita Dethmers, Apeldoorn, op „Sidi" 111 punten en 5. prinses Mar griet, Soestdijk, op „Barbero" 10914 pnt. Springen: 1. Anita Dethmers, Apel doorn op „Sidi", 0 fouten, stijlcijfer 8 y9, 2. Wendelien Lans, Arnhem op „Mar griet". 0 fouten, stijlcijfer 8, 3. Brigitte Linthorst, Apeldoorn op „Libresco", 3. ;n, stijlcijfer 7^.4. Wendelien Lans, ïem, op „Albici", 4 fouten, stijlcijfer 1 5. Gerda Roerink, Enschede, op „Toprow", 4 fouten, stijlcijfer 7 1/4. g 3-1 achterstand.... Zowel voor de vereniging als voor het eerste elftal van DOSR was het Zondagmiddag geen erg gelukkige dag. De minder gunstige weersom standigheden en de wedstrijd Bel giëNederland waren oorzaak, dat de DOSR penningmeester waarschijn lijk niet erg tevreden geweest zal zijn. Maar nog minder reden tot jui chen had het DOSR-elftal zelf. Im mers om een 31 voorsprong in een 43 nederlaag te zien eindigen zal aan de Koning c.s. ongetwijfeld wei nig vreugde geboekt hebben. Temeer daar deze Roodenburg-zege nog ver diend was ook, dank zij een volko men foutieve tactiek van DOSR in de tweede helft. Want wat reeds meer dere malen met angst en vreze was gedemonstreerd, nX om met een ge ringe voorsprong een voorhoede-spe ler terug te trekken in de verdedi ging, leidde gisteren nog tot een fa tale nederlaag. Wil men een dergelijk systeem ten uitvoer brengen, dan is een volledige training een allereerste vereiste. Want zoals het nu werd toe gepast was het niet alleen een ver zwakking van de voorhoede, maar ook zelfs van de achterhoede, omdat men dan elkaar maar een beetje in de weg loopt en een behoorlijke voorhoede hiervan altijd handig zal weten te profiteren. Over de wedstrijd het volgende. Een zwaar bespeelbaar terrein bracht nu eenmaal geen ideaal voetbal, maar gelukkig vergoedde spanning en sensatie veel om het geheel toch tot een aantrekkelijke strijd te be stempelen. Reeds na 6 min. neemt DOSR de leiding, als Waasdorp de bal keurig krijgt aangegeven, want voordat keeper Kromwijk er op be dacht is, ligt de bal uit een vliegend schot reeds in de touwen (10). Dit inspireert DOSR tot enkele goede aanvallen, maar zij vindt nu echter de Leidse veste gesloten. Onver sec.; 2. Willem III 1 29.01.6; 3. Willem III 2 29.22.0; 4. Nereus 30.13.6; 5. Antwerp Sculling Club 30.31.6; 6. RSN de Bruxel- les 32.17.6; 7. Societé Nautique Univer sitaire de Bruxelles 32.29.0. De ploeg van Het Spaarne, die in de tijd van 29 min. 10 sec. als derde werd geklasseerd, werd gedisqualificeerd, om dat zij de eerste vlag aan de verkeerde kant had genomen. Dead heat ln de tweede divisie. Door een beslissing van de wedstrijd- commissarissen is de strijd in de tweede divisie, waarin 24 ploegen pitkwamen, geëindigd met een dead heat tussen de derde ploeg van Willem III en de Be ringen Rowing Club uit België. Het opnemen van de tijden van deze ploegen werd bemoeilijkt omdat zij beiden gelijk met andere ploegen binnen kwamen. De ené groep tijdwaarnemers wees Willem III als winnaar aan met een verschil van 1/5 seconde en bij de andere groep was Beringen eerste met hetzelfde verschil. Het Salomonsoordeel van de jury luid de toen: dead heat Op voorstel van het bestuur van Willem III kregen de Bel gen de bij de zege behorende Carel W. Kok-beker voor een jaar in bezit, terwijl de roeiers van Willem III de medailles in ontvangst mochten nemen. Voor de Belgische ploeg is dit een bij zonder fraai resultaat. Beringen roeide in een geleende boot van de Amstel en de wel meegebracht riemen pasten niet goed in de dollen van de boot. Dit was voor de Belgen geen onoverkomelijk be zwaar. Hun grootste pech kregen zij wel toen hun nummer zeven, Bervoets, zes kilometer zijn riem door de dol voel de schieten. De ploeg kwam bijna stil te liggen maar Bervoets slaagde er in de riem los te rukken en zo kon de strijd voortgezet worden met bovengenoemd succes. De uitslagen van de eerste tien in de tweede divisie luidt: 1. en 2. Wil lem III 3 en Beringen Rowing Club (België) elk 29 min. 39.4 sec.; 3. De Hoop 2 30.00.8; 4. Triton 1 30.17.2; 5. Proteus 2 30.17.4; 6. Spaarne 2 30.18.2; 7. Njord 1 30.20.7; 8. Proteus 1 30.32.0; Skadi 30.35.4; 10. Triton 2 30.36.4. wacht weet Roodenburg zelfs de ge lijkmaker te scoren, want als na 17 min. spelen de DOSR-achterhoede even aarzelt reageert van Groenen bliksemsnel en heeft geen moeite om, alleen voor keeper v. d. Tang, deze met een beheerst schot te pas seren. Nog voor rust herneemt DOSR de leiding, want als een Roodenburg- speler juist buiten het beruchte ge bied hands maakt, is het schot van Waasdorp keihard en zuiver gericht (2—1). Na de hervatting speelt DOSR als gemeld met een viermans voorhoede. Dit ontlokt reeds direct een Rooden- burg-offensief, maar toch is het DOSR, dat het eerste succes boekt. De moeizaam opgebouwde aanval te gen de steeds sterker wordende wind in, brengt de bal bij Waasdorp, die inderdaad uit zeer moeilijke positie met een schuiver in de rechterhoek ook het derde DOSR-doelpunt weet te scoren. Twee minuten later is het antwoord van Roodenburg gereed. En uit een vlotte aanval is het we derom van Groenen, die voor een serieuze afwerking zorgt (3—2). Wel wat fortuinlijk krijgt Roodenburg hierna de kans tot de gelijkmaker. Als de DOSR-achterhoede de bal wil wegwerken stuit hij via de rug van een medespeler terug en bezorgt van Weertee vrij spel en onhoudbaar Op Zondag 25 April a.s. zal op de Am- voor keeper v. d. Tang is de gelijk- stel tussen het „Koetje" (halverwege maker een feit (33). Dit bracht het Kalfje en Ouderkerk) en het nieuwe wel de gewenste spanning, echter clubhuis van Willem III een door deze geen mooie strijd meer. Van beide verenigin? \n samenwerking met de da- ziiden wordt nn alles-on alle* eeret mescomnussie van de Nederlandse Roei- J"?bond georganiseerde lange afstandwed- om het winnende doelpunt te scoren, strijd over 4 km. voor dames worden waarby byna iedere DOSR-aanval gehouden. De inschrijving staat open wordt afgevlagd. 7 Min. voor het voor achten en dubbel vieren. Deze wed- einde scoort Roodenburg dan door strijd is in het leven geroepen om ook haar midvoor het winnende doel- voor de dames een regelmatige winter- bekwame wijze in het minst woelige water, terwijl Cambridge, na verschei dene spurts in een poging om op te halen, op het ruwe water in ernstige moeilijkheden geraakte. Halverwege het parcours, toen de achterstand 2y9 lengte bedroeg, stuurde J. W. Tanburn, de stuurman van Cambridge, de boot achter de Oxford-acht om naar de beschutting van de Surrey-oever, opdat zijn man nen hun evenwichtige slag zouden kun nen herwinnen. Een tussenspurt deed 't verschil Slinken tot I14 lengte, maar bij de brug van Barnes begon Oxford, mid den op de rivier roeiend, op zijn beurt te spuïten met het gevolg dat het weer aangroeide tot 4 lengten. Cambridge gaf zich niet gewonnen en trachtte op te halen. Maar Oxford ver slapte niet en liep op het laatste stuk zelfs nog iets verder uit om ten slotte met 4-VC lengte voorsprong als eerste door de finish te gaan en zijn vijfde overwinning in 25 jaar te behalen. Al hoewel de tijd meer dan 2 minuten boven het record bleef moet deze toch goed worden genoemd, gezien de tegen wind en het woelige water. ATHLETIEK. Van Rooyen kampioen veldloop van Z.H. Van Rooyen van Holland (Leiden) heeft de door WIK te Wassenaar geor ganiseerde Zuid-Hollandse veldloopkam pioenschappen gewonnen. Bij de A-, B- en C-klassers, die gezamenlijk voor een afstand van 5000 meter waren gestart, ging hij in 16 min. 16.2 sec. als eerste over de eindstreep. Het heuvelachtige parcours was door de regenval van de laatste dagen nog aanmerkelijk zwaar der geworden. De uitslagen luiden: A-, B- en C-klasse: 1. Van Rooyen (Holland) 16 min. 16.2 sec.; 2. Van der Voort (Trekvogels) 10.55.8; 3. Verhoef (AV '47) 17.07.4; 4. Vergeer (AV '47) 17.08.4; 5. v. Driel (Trekv.) 17.08.4; 6. Janssen (Trekvogels) 17.35.2. Trekvogels won het clubkampioen schap met 9 punten. Bij de D- en E-klassers, die 3 kilo meter moesten afleggen, zegevierde Kruidenier (Holland) in 11 min. 24 sec. SIOMO WON BOS-ESTAFETTE. Een op te Werve te Rijswijk gehouden Bos-estafette, die over een totale afstand van 780 meter ging (150, 100, 80, 60, 150, 100, 80, 60) is gewonnen door Siomo 1 (Den Haag), dat 1 min. 51.9 sec. noteerde. Victoria (Rotterdam) noteerde dezelfde tijd, doch moest gediskwalificeerd wor den omdat een der loopsters van deze ploeg van het voorgeschreven parcours was afgeweken. De uitslag luidt: 1. Siomo 1 (Den Haag) 1.51.9; 2. LDA (Den Haag) 1.55.3 Zwaluwen (Den Haag) 2.00.1; 4. Bataven (Leiden) 2.03.—; 5. VFC (Vlaardingen 2.03.—; 6. Siomo II 2.03.9. punt, die wederom een fout in de DOSR-verdediging genadeloos af straft (34). Dit betekende tevens het einde van deze door DOSR zo goed begonnen, maar slecht afge werkte wedstrijd. training te stimuleren. Het ligt in de be doeling de wedstrijd jaarlijks te houden. Op dezelfde dag zal de wedstrijd over 8 km. in de veteranendivisie, die onlangs moest worden uitgesteld, worden ver- roeid, ditmaal van Amsterdam naar Ouderkerk. Een in Den Haag door de Zwaluwen georganiseerde 15 kilometer-loop. waar voor 40 athleten van start gingen, is ge wonnen door Van der Linden (Holland, Leiden) in 48 min. 30.8 sec. De verdere uitslag in de A-klasse luidde: 2. Bleeker (Olympus, Boskoop) 50.12.6; 3. Slegt (Daventria, Deventer) 52.20; 4. Braven- boer (AAA, Alblasserdam) 52.255. Smits (AAV '36. Alphen) 52.27.2; 6. Van Veen (Zwaluwen, Den Haag) 53.01.6. KAV DE BATAVEN. Gisteren heeft een damesploeg deelge nomen aan de Bosestafette, welke werd georganiseerd door de HAV De Zwalu wen. Gezien het feit. dat er verschei dene nieuwelingen in de ploeg waren opgenomen, die nog nooit aan een wed strijd hadden deelgenomen, werd er toch een goed resultaat bereikt. De leden van de damesafdeling wor den er aan herinnerd, dat de eerste bui tentrainingen hedenavond om 6 uur op de Sintelbaan zullen worden gehouden. A.s. Woensdagavond trainen eerst de dames van 6 tot 7 uur. dan de heren van 7 tot 8 uur. Vrijdagavond is er buitentraining voor de heren om 6 uur. ZWEMMEN. FORD KONNO BRAK WERELD RECORD. De Amerikaanse winterkampioen schappen zwemmen hebben het derde wereldrecord opgeleverd. Voor Ford Konno, die met de verbetering van de wereldrecord op de 220 yards en de 200 meter vrije slag kortgeleden getoond had, dat hij momenteel in uitstekende vorm verkeert, werd tijdens de 440 yards vrije slag op de 400 meter-grens 4 min. 26.7 sec. afgedrukt, hetgeen 0.2 sec. snel ler is dan de tijd. waarmee de Austra liër John Marshall op 24 Maart 1951 in hetzelfde bad het wereldrecord op zijn naam bracht. Ter samenstelling van een vertegen woordigend zevental van Kring 's Gra- venhage werd een selectiewedstrijd ge speeld, waarvoor vier Leidenaars waren uitgenodigd, t.w. W. v. Rooyen, W. v. Zijl en P. Erades (allen De Sleutelstad) en A. Plezier (De Zijl). Het zevental, dat zal deelnemen aan een internatio naal waterpolotournooi met C. N. Barce lona (kamp. van Spanje), HZ en PC (kamp. van Nederland) en ZIAN (Den Haag), is samengesteld als volgt: Doel: W. v. Rooyen 1 Sleutelstad): achter: J. Kooi (DZV), Y. Hofstede (DVZ) en P. Erades (Sleutelstad), aanv.; voor: F. Ruimschotel (HZ en FC), W. Goedhart (DVZ) en W. v. Zijl (Sleutelstad). Res. L. ten Berge (HZ en PC) en J. Brokke (DVZ). DAMMEN. De uitslagen van de partijen, gespeeld in de 10e ronde van het tournooi om het persoonlijk damkampioenschap van Nederland luiden GordijnHartgers 20; AnsemsBeers 02; Van Dijk Laros 11; JurgW. Roozenburg 11; Van den BergP. Roozenburg 02; De GraagKeller 11; BergsmaBom 11. De uitslagen van de laatste partijen uit de 9e ronde luiden: GordijnLaros 02; BeersW. Roozenburg 02; An semsKeiler 02. De stand luidt thans: 1. P. Roozenburg 16 punten; 2. Bom 14 punten; 3/4. Bergs ma en Keiler elk 13 punten; 5. Laros 12 punten; 6/7. Van Dijk en Gordijn ieder 10 punten; 8. Ansems 9 punten; 9/11. Beers, De Graag en W. Roozen burg ieder 8 punten; 12/13. Jurg en Van den Berg ieder 7 punten; 14. Hartgers 5 punten.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 6