De taak van de katholieke jongeren ligt op internationaal terrein Meer begrip in Nederland voor de Christelijke Maatschappij gedachte Had Duitse boer geen ongelijk? RIJ NSTREEK Ned. Juristenblad bepleit schikking De A*N*W*B* organiseert autobeurs voor haar leden MAANDAG 5 APRIL 1954 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 Jongeren K.V.P. vergaderde te Utrecht Te Utrecht is Zaterdag voor de derde maal de Jongerenraad der K.V.P. bijeen gekomen, waar als sprekers zijn opgetreden de minister van maat schappelijk werk, mr. F. van Thlel en de voorzitter van de K.V.P. Mr. H. W. van Doorn. De voorzitter drs. C. Kosijn wees in zijn openingsrede op, de eigen politieke taak en verantwoordelijkheid van de Katholieke jonge ren, die misschien niet zozeer op nationaal dan wel op internationaal ter rein ligt. Hierbij herinnerde hij aan de zojuist te Wenen gehouden Assem blee van de Europese jongeren, waarmee met de jonge Christen Demo craten overeenstemming is bereikt over de Souvereiniteit van God en de doorvoering van Christus wet in het staatkundig leven. De Katholieke jongeren wensen hun verantwoordelijkheid op eigen wijze te dragen en in dit verband merkte de heer Kosijn op, dat hij in de partijraadsvergadering van Januari ji. het jongeren werk met opzet in het centrum van de maatschappelijke problematiek had geplaatst en niet zozeer de financiële kant had aangeroerd. Het bereiken van het gestelde doel hangt ook niet op de eerste plaats van de geldmiddelen af, maar van de activiteit deb leden. De kracht van de organisatie zal altijd in de leden liggen. Het gesprek, dat met het K.V.P.- bestuur over het jongerenwerk is ge voerd, geeft reden tot vertrouwen en optimisme. De partijvoorzitter, mr. Van Doorn, zette, alvorens de vraag „,\Vaarom als jongere in de politiek" te beant woorden, in zijn rede eerst uiteen, waarom in het algemeen aan politiek gedaan moet worden. De Katholie ken hebben in de wereld een ge heel eigen taak, van hun geloof uit, door hun deelnemen aan de Kerk, door de tijd waarin zij leven en door him plaats in het aardse bestaan. Het is hun plicht ervoor te zorgen, dat de weg, die zij als de juiste zien, ook door hun broers en zusters wordt ingeslagen. De staatskunde heeft bij de aanleg van die weg een belangrij ke plaats. Politiek is bouwen aan de toekomst, zorg voor het algemeen welzijn en het creëren van een goe de rechtsorde. Wie zijn hiertoe meer geroepen dan de jongeren? Politiek is beweging en strijd, die door de jongeren beter bijgehouden kan worden. Het dynamisch karakter en de strijdbaarheid zijn elementen, die de politiek verplicht de jongeren in ruime mate in het werk van de staatskunde en ook van de partijen te betrekken. Ook terwille van de ob jectiviteit en de integriteit achtte de heer Van Doorn het nodig, dat aan de jeugd, die nog blaakt van natuur lijke objectiviteit en politieke onbe vangenheid een plaats gegeven wordt. En voor een gave politiek achtte hij de inzet van de jongeren onontbeerlijk. Mr. Van Doorn stelde met voldoening vast, dat de laatste maanden blijkbaar ook in socialis tisch en liberale kringen de christe lijke sociale oplossing van de maat schappelijke vraagstukken begint door te dringen. In de duidelijke er kenning van de rechten van het ge zin wil spr. meer zien, dan verkie zingskoorts. Organisatie-vorm De tijd is gunstig voor een ver dere doorzetting van de doorbraak van Christelijke visie maar de jon geren moeten daarbij in de eerste ge lederen staan.. De ouderen moeten voor de eigen inzet de jongeren in het politieke werk zo gunstig moge lijke voorwaarden scheppen. Mr. Van Doorn zei, als voorzitter van de K.V.P. niet te zullen rusten, voor deze voorwaarden, terwille van de partij, vervuld zijn. Het overleg over de organisatorische vorm is reeds ge vorderd. De politiek laat echter nog vele jongeren onbewogen, waarvoor Mr. Van Doorn als oorzaak zag de opleiding, waarbij staats- en over heidsbelang voor ons Katholieken niet primair gesteld worden, de ach terstand der Katholieken in het be stuurlijk leven. Door de emancipatie komt aan die achterstand langzaam maar zeker een einde, maar mr. Van Doorn noemde het voor 1954 wel zeer merkwaardige feit, een geval, dat hem bekend is, dat in een amb telijke aanbeveling van een katho lieke sollicitant, gesproken wordt over een uitstekende kracht, die ech ter tegen heeft, dat. hij katholiek is. Onder de 25 hoogste functionnarissen van een ambtelijke dienst bleek er Knoeierijen bij een verzekeringsbedrijf Zes personen in arrest Het assurantie wezen is in opschud ding gebracht door de arrestatie van een half dozijn geëmployeerden bij de N.V. Verzekerings Maatschappij Nationale Unie van 1945. Een der ge arresteerden is de directeur van de N.V., de heer K., de anderen zijn za kenlieden uit Den Haag. De aanhou dingen staan in verband met onregel matigheden, die in het bedrijf ge pleegd werden. De N.V. hield zich vooral bezig met autoverzekeringen. De knoeierijen met financierings- en verzekeringscontracten op auto mobielen dateerden, zoals al spoedig bleek, niet uit de laatste tijd. Zij ble ken over een periode van enkele ja ren te zijn geschied. Het onderzoek, dat de Haagse re cherche ter hand heeft genomen, is nog in volle gang. De Nationale Unie van 1945 werd op 14 Januari j.l. failliet verklaard. Bij haar was oun. verzekerd de ex peditie-onderneming, waarvan een vrachtwagen verleden jaar betrok ken was bij het ernstige ongeluk op de Wiedbrüg in Duitsland. Het is nog niet geheel duidelijk in hoeverre er verband bestaat tussen de thans aan het licht getreden mal versaties en het faillissement van de maatschappij. slechts één katholiek te zijn. Bij de gedachtenwisseling over dit punt merkte Mr. Van Doorn op, dat nog te weinig, geschikte katholieke krach ten voor een bepaalde functie be kend zijn. Geen overheidstaak. Mr. Van Thiel gaf een begrips omschrijving van het maatschappelij ke werk en deed een beroep op de jongeren om hun plaats in het maat schappelijk werk in te nemen, het zij als beroepskracht, hetzij als vrij williger. Om de grenzen van het maatschappelijke werk te bepalen dient men uit te gaan van de ana lyse van de menselijke persoon. De taak van de maatschappelijke werker is het bevorderen van de sociale in tegratie van de mens en zijn gezin, in het milieu, waarin hij leeft en v/erkt. Het maatschappelijke werk dient van de levensbeschouwing uit te gaan, dat de persoonlijkheid er bij 'betrokken is en de overheid mag zich slechts in bijzonder uitzonder lijke gevallen met de uitvoering be zig houden. Zij moet echter het maatschappelijk werk bevorderen, subsidiëren en heeft verder een coör dinerende functie. HET GRENS-INCIDENT BIJ BERGEN Een ingewikkelde geschiedenis Naar aanleiding van het bericht omtrent het incident tussen de Duit se grensboer Jolian Schabrucken en een Nederlandse landbouwer op het door de laatste bewerkte land te Siebengewald is ons van de zijde van dé Nederlandse advocaat van Schabrucken verzocht nog iets over de achtergrond van deze zaak te ver melden. Van Schabrucken werd na de oor log ongeveer 30 ha grond, in Neder lands Limburg onder de gemeente Bergen gelegen, op grond van de be sluiten tot onteigening van vijande lijk vermogen verbeurd verklaard. Schabrucken is van deze beslissing bij de Raad voor het rechtsherstel in beroep gekomen, die besliste dat van de akker verjoeg, toen deze daarop wilde gaan werken. Minnelijke schikking? Pachter Kersten liet het verjagen van zijn knecht niet op zich zitten en alarmeerde de rijkspolitie, waarna hij zelf naar de omstreden akker is ge gaan. Daar is het, zoals gemeld, tus sen Schabrucken en Kersten tot een woordenwisseling gekomen en er dreigde een handgemeen te ontstaan. Op dat moment heeft zich echter de rijkspolitie, die zich in de nabijheid verborgen had opgesteld, ingegre pen. Tegen Schabrucken werd pro ces-verbaal opgemaakt wegens het zonder daartoe gerechtigd te zijn lo pen over de grond, waarvan de toe gang op blijkbare wijze voor hem verboden is. Naar wij vernemen, zal er volgen- de week tussen de gemeente Bergen en Schabrucken een bespreking wor- Schabrucken zijn eigendom hoort te- j ,jen gehouden met het doel tot een Teruggave toegezegd. Inmiddels had het Nederlands Be heersinstituut de betrokken grond verkocht aan de gemeente Bergen, die hier een mogelijkheid zag om de be staansmogelijkheid van verschillende kleine boerenbedrijven te vergroten. De grond omvatte onder meer een ven met rondom terrein, ontgonnen en verbeterd, hetgeen ongeveer 37.000 gulden heeft gekost. Toen de raad voor het rechtsherstel besloten had tot het teruggeven van de gronden aan Schabrucken, van welk besluit geen beroep meer mogelijk is, vor derde gemeente Bergen schadever goeding voor de gemaakte verbete ringen. Geschorst wegens schade vergoeding. De raad voor rechtsherstel bepaal de toen, dat de executie van het von nis krachtens hetwelk Schabrucken zijn grond terugkrijgt, zou worden opgeschort tot uitspraak over de daim van de gemeente Bergen zou zijn gedaan. Deze opschorting had alleen betrekking op die percelen, die onder auspiciën van de cultuur technische dienst verbeterd waren. Hangende de geschillen zouden de landbouwers, die van de gemeente Bergen deze percelen gepacht had den, in het genot van hun pacht- rechten blijven. Ten tweede male verkocht. Een dezer pachters, de landbou wer Jacobs, zag echter geen heil in voortzetting van de pacht en deed hiervan mededeling aan de gemeen te Bergen en aan Schabrucken. De ge meente Bergen was toen van mening dat zij het recht had de grond aan een andere pachter toe te wijzen. Schabrucken echter meende ook op deze grond zijn eigendomsrechten te kunnen doen gelden, weshalve hij de knecht van de landbouwer Kersten OVERHEIDSHULP GEVRAAGD BIJ AFZETMOEILIJKHEDEN VAN GROENTEN. Naar aanleiding van de moeilijkhe den rond de afzet van een aantal vol- legrondsgroenten en met name van de bewaarsluitkool heeft de Stichting voor de Landbouw zich bij schrijven van 24 Maart jl. gewend tot de mi nister vaii Landbouw. In dit schrij ven 'heeft de Stichting er de nadruk op gelegd, dat in deze omstandighe den hulp van overheidswege drin gend geboden is. Tevens zijn voor stellen gedaan over de vorm, waar- ni een hulp het beste gegeven kan worden. Tijdens de maandelijkse bespre king, welke de Stichting voor de Landbouw op 31 Maart j.l. met de minister mocht hebben, is dit schrij ven uitvoerig besproken. Een nadere toelichting op de gedane voorstel len kon worden gegeven. Met vol ledig begrip voor de bestaande moei lijkheden heeft de minister toege zegd dat de voorstellen van de Stich ting nader te overwegen en op zo kort mogelijke termijn een beslis sing te nemen. minnelijke regeling van de ontstane kwesties te komen. ^LPHEN AAN DEN RIJN N utsambachttekenschool Diploma-uitreiking In tegenwoordigheid van weth. G. Nijman, controleurs van het leerlin genstelsel, leraren en ouders heeft de dir., de heer ir. F. H. Kotter, Za terdagavond de diploma's uitgereikt voor de vijf-jarige cursussen van de Nutsambachtstekenschool te Alphen aan den Rijn. Ir. Kotter deelde mee, dat de cur sussen thans gesplitst zijn in ele mentaire (A) en vervolgcursus (B) en dat voor beide cursussen diploma's worden uitgereikt. Er is ijverig en opgewekt gewerkt. Spr. dankte di recteur en leraren. De toekomstige bezitters van diploma A adviseerde spr. ook dipl. B te bemachtigen. Blijkens het verslag van de dir., de Heer R. Vis, is deze cursus afgeslo ten met 150 leerlingen. Weth. Nijman sprak inplaats van weth. A. J. Dekker van onderwijs en zei, dat het gemeentebestuur trots is op'deze school. Dat is merkbaar bij besprekingen in het college. De jon gelui zijn in een bevoorrechte positie om een dergelijke school te kunnen bezoeken. Zij verstevigen er mee hun positie om kans te maken als leider in de bedrijyen. Het diploma bete kent niet een afsluiting van studie mogelijkheden. Er is te kust en te keur gelegenheid om de nu bereikte resultaten verder uit te diepen. De volgende leerlingen behaalden het einddiploma: Bouwkunde: J. Boerefijn, H. Bons, J. van Muilwijk, G. Verkerk, J. J. L. v. d. Vliet, H. Wiggemanse, P. Kra nenburg en J. P. v. d. Lee, Alphen a. d. Rijn, J. J. N. v. d. Hoorn, W. A. J. v. Tol en A. v. Wijk. Ter Aar; Ph. Eskes en H. Haak te Woubrugge. Meubelmakers: H. J. Zirkzee, Al phen a. d. Rijn en E. v. d. Horst te Woubrugge. Machine Bankwerker: C. v. d. Boom, C. A. Godthelp, D. Hoop, A. AANKOMST „ZUIDERKRUIS" TWEE DAGEN VERTRAGD. Het s.s. „Zuiderkruis", een in dienst van de Holland—Afrika Lijn varend regerings-emigrantenschip, dat mor gen Dinsdag 6 April in Rotterdam zou arriveren, heeft met storm te kampen gehad. Tengevolge hiervan zal het schip, dat verlofgangers aan boord heeft, twee dagen later, name lijk Donderdag 8 April in de haven van Rotterdam aangekomen. Het Joodse Weesmeisje Anneke Beekman Het Nederlands Juristenblad komt deze week terug op de kwestie dei verdwenen kinderen. Omtrent de hier in 't geding zijnde rechterlijke uit spraak zegt hefc blad o.m.: „Niemand die meer dan wij overtuigd kan zijn van de eerbied waarop zij aanspraak heeft, niet alleen om der wille van de objectieve beslechting van het induviduele geval, maar vooral niet minder om der wille van het vertrouwen in de rechtsorde voor de toekomst. Wanneer er echter gevaar zou bestaan dat een vijf jaar oude-rechterlijk' uitspraak in de weg zou staan aan de best mogelijke ontplooiing van het ziele-leven van een opgroeiend mens, dan eist o.i. herziening van die uit spraak overweging. Anderzijds: de voorgeschiedenis kan men niet buiten beschouwing laten. Vooreerst immers: aangenomen dat het kind zich thans thuis voelt in haar milieu, dan is deze vertrouwdheid, voorzover de laatste vijf jaren daartoe hébben bijgedragen, in zover bewerkt door een misdrijf. Het be hoeft nu toch wel niet veel betoog, dat het grote bezwaren heeft, wanneer c-en misdrijf -uiteindelijk blijkt te leiden tot het daarmede beoogde doel. Vervolgens: aan de omstandigheden, waaronder het kind thans leeft, kleeft dan toch minstens dit hoogst ernstige gebrek dat het kind gedwongen is, in verborgenheid en onder een valse naam te leven. Het spreekt vanzelf, dat wij ons geen gezaghebbend oordeel aanmatigen over de juiste afweging van dit alles. Wij menen echter goed te doen met niet te verbergen, dat, zou inder daad blijken dat het kind zich met het katholieke milieu verbonden voelt ('t geen dan door een objectieve instantie vastgesteld dient te worden), hei naar onze mening beter is dat zij in een katholiek milieu blijft." Het blad pleit dan voor een redelijke oplossing en eindigt zijn artikel aldus: „Mogen er aan beide zijden personen van het vereiste gezag en de ver eiste bezadigdheid worden gevonden om een schikking in te leiden en mog de justitie het niet beneden zich achten, te doen wat zij met handhaving van haar waardigheid doen kan om harerzijds zulk een schikking te bevorderen." M. G. Jongeleen, J. Koetsier en J. v. Wieringen, G. J. v. d. Meent, C. W. Moorman, J. Vitters, J. P. Winkel, Alphen a. d. Rijn en J. Th. v. d. Hoorn te Ter-Aar. IJzeren scheepsbouw: R. J. de Jong, B. Britsemer en A. L. Louwerse te Alphen a. d. Rijn. Houten scheepsbouw: C. H. Boo gaard en A. v. d. Boom, Alphen a. d. Rijn; J. N. P. v. Veen, Koudekerk a. d. Rijn; A. J. M. v. d. Meer te Roelof arendsveen, J. v. d. Zwan te Rijnsaterwöude; J. Schijf en A. Ver kerk te Woubrugge. Autotechniek: J. J. v. d. Berg te Aarlanderveen. Ie Vervolgcursus, afd. bouwkunde: J. v. Heusden, H. Verhagen, D. Ver- heij te Alphen a. d. Rijn, H. Uilenberg te Leimuiden en K. v. Eijk te Ter- Aar. Afd. houten scheepsbouw: C. Zwart te Rijnsaterwöude. OPENLUCHTZWEMBAD GOEDGEKEURD. Ged. Staten van Z.-H. hebben het crediet ad ƒ300.000 voor de bouw van een openluchtzwembad te Alphen a. d. Rijn goedgekeurd. Het zwembad zal worden gebouwd ten zuiden van „Avifauna", naar het ontwerp van het architectenbureau Wessels te Bussnm. Getracht zal worden dit plan nog dit jaar te verwezenlijken. Dammen. De 7e ronde van de bordenwedstrijden van de Hoornse damclub bracht de volgende uitsla gen: E. MegchelseR. v. Klaveren 02; C. VerboomA. de Groot af- gebr.; N.N.—E. Masmeijer 2—0; L. VerdegaalN. Uithol 20; T. Spek K. Vouts 2—0. BEDRIJFSONGEVALLEN. Omstreeks 11.30 uur vond Zater dag bij de nieuwbouw voor de Mar- tha-Stichting een bedrijfsongeval plaats, waarvan de 15-j. P. v. d. Hoek het slachtoffer werd. Het jongmaatje was met zijn vader op de steiger be zig metselwerk te verrichten. Voor het schoonmaken van een speciebord moest hij zich naar beneden begeven via een ladder. Hi, stapte echter mis en viel van een hoogte van 4 meter naar beneden. Dr. J. v. Eek liet hem overbrengen naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden. De knaap bleek zijn rechter pols op twee plaatsen te hebben gebroken en had een her senschudding opgelopen. Omstreeks 12.30 uur van Zater dagmorgen bij de wegwerkzaamhe den te Hoorn een ongeval plaats, waarbij de arbeider E. Voogd een ern stige hersenschudding heeft opgelo pen. Hij was bezig met een kruiwa gen, via een kruigang, wat specie naar een put te vervoeren. De plank schoot toen van de dwarsbalk én de man viel in de put, waarna hij de plank op het hoofd kreeg, met het gemeld gevolg. De artsen J. v. Eek en P, Stehouwer verleenden eerste hulp. Per ziekenauto is het slachtof fer naar zijn woning vervoerd. Geboren: Gerarda, d. van J. de Bruin en G. Huisman; Maria Josepha Anna, d. van P. M. Vink en J. M. Buffing; Jannetje Jacobus, d. van de Jong en J. A. van Os; Elizabeth, d. van L. de Graf en M. J. van den Bo6ch; Michaël Johannes Henricus Cornelis, z. van Adrianus van dei- Hulst en J. M. Markx; Carla, d. van C. Schellingerhout' en J. M. van den Bos; Margje Anna, d. van W. van Winkel en P. van Leeuwen; Jacobus, z. van Th. van Egmond en W. H. M. van Eerkei. Huwelijksaangiften: F. A. Hooger- vorst, 24 jaar en M. C, J. Kleijn, 22 laar. Huwelijken: N. IJff 28 jaar en G. Muziekexamens voor amateurs Evenals vorige jaren werd te Lel den het jaarlijkse examen gehouden voor amateurs-muzikanten van de R.K. Bond van Muziekgezelschappen in Zuid-Holland. De examen-dag werd ingeleid door de bondsvoorz., de heer C. A. Volge- ring, met een korte toespraak. Spr. verwelkomde de heren examinatoren S. Noom en L. v. d. Hoef. Spr. teken de deze dag als een zeer belangrijke, zowel voor deelnemende muzikanten als voor de verenigingen. Aan. het examen namen 21 perso nen deel. Er slaagden 16 candidaten, 5 moesten er worden afgewezen. De geslaagden waren: Voor diploma A: H. Warmenho- ven Noordwijk, G. Hölscher, Th. de Jong en Nic. Kuiper allen te Roe lof arendsveen, H. v. der Scheer, C. van der Scheer, A. Tangel, Jac. Kerklaan. L. Zwinkels, M. v. d. Spek en N. A. Vis allen te Wateringen. Voor diploma B: J. H. Heemskerk te Warmond, G. Weijers te Hillegom (met lof), J. Th. Lelieveld Ter Aar, J. Rebers, Schiedam. Voor diploma D: P. v. d. Spek, Wateringen. competitie der Aar lander veense Schaakclub is als volgt: C. Brouwer— K. Rodeburg 1—0; K. Rodeburg—C. Brouwer 10; Ant. VerhageC. Brouwer 1—0; Jac. Breedijk—A. Ro deburg K—Yz', H. Giesbergen—J. Verweij 1—0; J. v.' Harten—D. v. d. Laan 10. ALKEMADE Geboren: Wilhelmus M., zn van W. vander Star en Th. W. Nederstigt; Petromella B. M., dr van J. P. v. d. Meer en M. Th. Haverkort; Ronal- dus H. M., zn van C. G. v. d. Meer en M. J. de Jong; Maria J. J., dr van J. H. v. d. Zwet en G. J. Wesselman; Lambertus H. J., zn van J. Akerboom en E. M. Bernard; Wilhelmus Leo- nardus zn van J. Kuipers en Th. J. van Klink. Ondertrouwd: A. C. de Jong' en C. M. Zaal; C. H. v. d. Star en A. M. v. d. Fits; J. H. v. d. Star en M. Th. v. d. Fits. Gehuwd: J. G. van der Meer en C. M. Zwetsloot. BODEGRAVEN Geboren: Maria Elizabeth, dr van G. v. Wijk-Voordouw; Gerritje Jo hanna dr van J. v.d. Waay-de Wit; Anna Emanuella dr van Th. Bunnik- v. Dijk. Getrouwd: Pieter v. d. Werff 26 jr en Maria Anna van Muiswinkel 23 jr Johan Theodoor Schepman 28 jr. en Johanna Mathilda Snoep 29 jr. Overleden: Christoffel Klein 74 jr, geh. met Geertruida Mak. BOSKOOP Kuitbeen gebroken. Toen mevr. Zaal op haar rijwiel op 't Goudse Rij - pad reed, kwam ze te vallen, waar door zij haar been bezeerde. Deson danks vervolgde zij haar weg, doch verkoos het lopen boven fietsen, zij het met veel pijn. Zij wandelde naar haar ouders in Alphen a. d. Rijn, waarna zij het toch maar beter vond een dokter te raadplegen. Dat het slachtoffer, door op haar tanden te bijten een geweldige presta tie had geleverd, kwam wel naar vo ren, toen de dokter een gebroken kuitbeen constateerde. Geboren: Frank Cornelis, zn van J. M. van der Vlis en M. Alblas; Nel ly, dr van C. H. van Veen en C. Burg- graeve; Elisabeth Maria, dr van B. G. Kompeer en M. Th. Stolker. Ondertrouwd: E. P. Schouten 25 j. en C. van Tienhoven 23 j. Gehuwd: L. J. Jopse 21 j. en J. C. W. van Leeuwen, 24 jaar; J Spaar- honing 18 j.; N.' Hoogendoorn 24 garen 23 jaar en L. van den Dool 24 1 jaar; H. Boot 31 jaar en J. man 23 jaar; J. de Groot 28 jaar en G. M. van den Akker 34 jaar. Overleden: Jennigje Koetsier 81 j. weduwe van W. van de Stouwe; Willemina M. van den Toorn 66 jaar, echtgenote van H. J. Straathof; Ali- da A. Spruijt, 67 jaar, echtgenote van L. Straver; Emmetje van Oudenaar den, 73 jaar, echtgenote van H. Schoo. tt TT i ij. en C, van Tol 22 j.; H. Hout- 31 j en j de Bart 23 j. H. van Veen HAZERSWOUDE DIEF NAM DE VUILE WAS MEE. Bij de heer G. Kaptein is door een nog onbekend persoon in de nacht van Zaterdag op Zondag ingebroken. De dief had het op de vuile was gemunt, want alles wat verdwenen was, bestond uit ondergoed, dat m ,Tor,nlTT,r„ het boenhok in de tobbe stond. AARLANDERVEEN Een zelfde soort diefstal heeft reeds 'eerder plaats gehad aan hetzelfde Schaken. De uitslag van de in adres. het Dorpshuis onderlinge Bezoekers van de bloembollenvel- den zullen op 11, 18, 19, 24 en 25 April en op 2 Mei a.s. gébruik kun nen maken van extra stoptreinen die de N.S. tussen Den Haag en Amster dam laten rijden. Deze treinen zul len .stoppen te Leiden, Warmond, Voorhout, Noordwijkerhóut, Lisse, Hillegom, Vogelenzang-Bennebroek, Heemstede-Aardenhout en Haarlem. Tussen 's morgens half tien en 's avonds half acht zal ieder uur een stopttrein rijden. De stations en hal ten tussen Den Haag en Heemstede- Aerdenhout zullen op de genoemde data voor het vervoer van reizigers en bagage zijn geopend. Voor de duur van de bloementen toonstelling Keukenhof zal voorts na genoeg ieder uur tussen 's morgens half tien en 's avonds half acht een trein van de gewone dienstregeling op het baanvak AmsterdamRotter dam te Lisse stoppen om bezoekers aan deze tentoonstelling gelegenheid te geven tot in- en uitstappen. Deze treinen stoppen evenwel niet op de dagen, waarop de extra stoptreinen AmsterdamDen Haag rijden. Grote belangstelling verwacht Onopgemerkt tussen haar klas genoten heeft prinses Beatrix Zater dagmiddag in Krasnapolsky te Am sterdam de jaarlijkse toneel- en mu ziekuitvoering van de „Samenwer kende Instituten voor Kunstonder- 1 wijs te Amsterdam" bijgewoond. De A.N.W.B. zal ten behoeve van haar leden een beurs organiseren, waarop gelegenheid wordt geboden tweedehands auto's te kopen of te verkopen. De beurs wordt van 18 tot en met 21 Mei in de Houtrusthallen in De;n Haag. gehouden. De toeristenbond meent dat zij hiermee tegemoet komt aan de wen sen van haar 140.000 leden-automo bilisten, die herhaaldelijk een der gelijk verzoek tot haar richtten. Op de veiling zullen .geen auto's worden toegelaten, waarvan de ge taxeerde waarde beneden de 1500 gul den ligt. Zij mogen bovendien niet ouder dan 1945 zijn. Omdat aan de voorbereidingen tot de beurs vele kosten verbonden zijn, visa versa rekent de A.N.W.B. 25 gulden voor kosten van administratie en keuring. De verkoper moet bij toewijzing die door een notaris zal geschieden vier procent van de verkoopprijs aan de A.N.W.B. betalen. De koper be taalt zes procent van dit bedrag aan de bond. De A.N.W.B. verwacht een grote belangstelling voor deze door hem Middenstand. De pl. afd. van de N.R.K.M. houdt in het kader van de „Actie U" op Dinsdag 6 April in cafe Boers (Rijndijk) en op Woensdag 7 April in café Timmermans (dorp) een Midd. Praatavond (Forum). Le den en niet-leden zijn welkom. ,1- W W V ZOETERWOUDE gecreeerde veiling. Hij stelt zich voor op elk der vier dagen circa hon- I N.K.J.B.-sterrit. Morgenavond derd auto's te kunnen tonen. j organiseert de N.K.J.B. een avond- sterrit voor alle jongens boven 15 jaar. Zij die hieraan mee willen ry- den, zijn verplicht om half acht in het Don Boscohuis aanwezig te zijn. Nadere inlichtingen worden daar ge geven. Koninklijk gezin Paasvacantie op H. M. de Koningin en Z. K. H. Prins Bernliard zuilen met de prin sessen Beatrix en Irene en jonkvrou- we Renée RoëlI van 14 tot 24 April in het Oostenrijkse dorp Obergurgl vertoeven om tezamen nog enige da gen de wintersport te beoefenen. Aangezien prins Bernhard, zoals bekend is, geen snelle afdalingen maakt om het extra risico van een val te vermijden, zal hij enige malen met de prinsessen trektochten in het hooggebergte ondernemen. Zaterdagavond te 10 min. over 9 uur heeft de Amstelflora te Am sterdam mej. J. Gosse uit Amster dam als de 200.000ste bezoeker wel kom geheten met een siervaas. Op dat tijdstip, stonden nog duizenden bezoe kers onder politie-bewaking te wach ten om binnengelaten te worden. Wilt U iets weten? Vraag: Betreft kip zonder kop. Antwoord: Na verwijdering van de kop is het dier voorgoed uit zijn lijden. Vraag: C. M. te L. inzake gemeen tewoning. Antwoord: De gemeente i$ o.i. de enige instantie tot wie U zich kunt wenden. Gezondheidscommissies zijn opgeheven. Vraag: In welk jaar hebben wij de laatste „zwarte" Goede Vrijdag ge had? Antwoord: Voorzover ons bekend, is tijdens de eerste wereldoorlog in de „zwarte" Goede Vrijdag (onthou ding van zuivel) gedispenseerd en is dit na de oorlog zó gebleven.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 2