VREEMDE RIOOLBEWONERS IN LEIDEN ONTDEKT RIJNSTREEK Alsem. LedenrgÉrins Vanaf Maart 1956 zwemt verse vrijelijk door de Benelux vis CCöP. BOERENLEENBANK Veel te weinig R»K+ officieren in toporganen van het leger Zoetermeer werd opgeschrikt door een butagas-ontploffing Onenigheid over de nieuwe burgemeesterswoning DINSDAG 30 MAART 1954 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 Eerst overgangs periode Tijdens de Benelux ministerscon ferentie te Brussel van 27 Maart Maart 1954 is in aansluiting op de gedachtcnwisseling, die minister Mansholt en zijn Belgische ambtge noot, de heer Heger, op 13 Maart j.J. te Ulvenhout terzake hebben gehou den ten aanzien van de wederzijdse invoer van verse zeevis beneden 40 cm. overeengekomen, dat de vrijma king van liet handelsverkeer tot 1 Maart 1956 wordt opgeschort. Een overgangsregeling met half jaarlijks te vergroten contingenten zal aan de liberalisatie vooraf gaan. Te beginnen met 80 ton over de pe riode van 1 April tot 1 Juni 1954 en 125 ton voor de periode van 1 Juni tot 1 September 1954 zal het kwar taalcontingent ieder jaar met 50 ton worden verhoogd. In de periode van 1 September 1955 tot 1 Maart 1956 zal het contingent echter 250 ton be- dargen. Met ingang van 1 Maart 1956 zal de wederzijdse invoer van verse zee vis beneden 40 cm. worden vrijge maakt, zodat dan volledige liberali- aatie van het handelsverkeer een feit zal zijn. (Het handelsverkeer in verse zeevis groter dan 40 cm werd reeds op 1 Maart 1952 geliberali seerd.) Geen gekluisterde garnalen. Ten aanzien van de invoer van garnalen uit Nederland in de Bel gischLuxemburgse Unie is voor gepelde garnalen voor de periode van 1 Maart 1954 tot 1 Maart 1955 een contingent van 200 ton vastge steld. Voor ongepelde garnalen is voor dezelfde periode een contingent vastgesteld van 400 ton, met dien ver stande, dat als de marktontwikke ling daartoe aanleiding geeft, het contingent in onderlinge overeen stemming met honderd ton kan wor den verhoogd. Op 1 Maart 1955 wordt zoals reeds was overeengekomen de we derzijdse invoer van garnalen geli beraliseerd. Dezelfde hoeveelheden verse zeevis beneden 40 cm en ver se garnalen mogen gedurende de bo vengenoemde perioden uit België in Nederland worden ingevoerd. NEDERLANDER GEARRESTEERD In Salatiga is gearresteerd de heer B. F. van der Jagt, employé van de suikerfabriek Panglan in het Tegalse. Hij wordt er van verdacht contact te onderhouden met de Darul Islam. Van der Jagt, die met vacantie in Salatiga was, is op transport gesteld naar Pekanlongan, vanwaar het ver zoek tot aanhouding afkomstig was. A. L. G. M. VAN OORSCHOT RIDDER IN DE ORDE VAN ST. SILVESTER Tot ridder in de Orde van de H. Silvester is benoemd de heer A. L. G. M. van Oorschot. Deze onder scheiding is hem verleend bij gele genheid van zijn 40-jarig jubileum als journalist. Handel met Rusland en zijn satellieten Levendig Blijkens een mededeling van de minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening heeft Nederland in het afgelopen jaar grote hoeveel heden tarwe en voedergranen betrok ken van Rusland en zijn satellietsta ten. Ruim 180.000 ton tarwe en ruim 70.000 ton voedergranen verhuisde het afgelopen jaar van het Oosten naar ons land, terwijl in omgekeerde richting ruim 21.500 ton boter en 2500 ton kaas ging. MAGNETISEUR UIT BERKENWOUDE VEROORDEELD. De 52-jarige magnetiseur T. F. uit Berkenwoude is vanmorgen door de Rotterdamse rechtbank veroordeeld tot zeven geldboetes van ƒ50,elk of tien dagen hechtenis voor elke boete. Hij heeft op 16 Maart j.l. in ho ger beroep terecht gestaan wegens onbevoegd uitoefenen der genees kunde. De eis was toen bevestiging van het vonnis van de kantonrechter, nl. zeven maal vier cagen hechtenis. RIJKE FANTASIE VAN ARME VROUW. De bijna 58-jarigc vrouw E., Duit se van geboorte, echtgenote G. N. te Hoensbroek, he^ft indertijd een kap per A. J. M. opgelicht voor bedragen van in totaal 350.Zij deed „ster ke verhalen" over haar rijke relaties en verwachtende rijkdommen in het buitenland. Zo had zij de kapper veTteld, dat zij in Frankrijk op „de ambassade" was werkzaam geweest, in dat land veel geld op een bank had staan en door haar huwelijk met een invalide hoge Franse ambtenaar kon beschik ken over een groot kapitaal, dat haar schoonouders met haar in een uitge versmij hadden gestpken. Even opbellen. En toen de kapper de vrouw op een goede dag „permanentte" had ze nonchalant verklaard de haarbewer- ker aan enkele tientallen" duizenden guldens te kunnen helpen, als ze maar even opbelde. Dat had ze ge daan in de zaak en daarbij met een of ander nummer een Frans gesprek gevoerd. Het resultaat was, dat de kapper haar toen en ook later geregeld geldsbedragen „voorschot" voor reis jes, welke ze voor die tranactie naar Den Haag en Parijs moest maken. Totaal was de kapper op die manier ƒ350,— kwijt geworden. Verregaande goedgelovigheid. Ook tegenover een zekere J. A. in Horbach had ze soortgelijke verzin selen opgedist met het gevolg, dat zij ook van deze man geld, n.1. 275 DM, had weten las te krijgen. Natuurlijk waren alle rijkdommen en haar we duwe-staat met de hoge Franse amb tenaar verzonnen. Zij had slechts een zieke man en zwarte armoede. ALPHEN AAN DEN RIJN Wekeli'kse markt naar Zaterdag B en W van Alphen aan den Rijn stellen de raad voor de sedert 2 April 1953 bestaande wekelijkse goederen markt voort te zetten met nog één proefjaar en tot verzetting van de markt van Donderdag naar Zater dag en wijziging van de tijd in van 1017 uur. Nu het eerste proefi aar op 2 April a.s. afloopt hebben B en W en de marktcomir.issie zich beraden over de resultaten en of voortzetting ge wettigd is en of verzetting naar de ALPHEN AAN DEN RIJN. te houden op Maandag 5 April 1954, 's avonds te acht uur in Hotel „TOOR". De agenda ligt voor de leden der Bank ten kantore ter inzage. (Advertentie) ploma's aan de Gem. Nijverheids- J rwsuiiitii6 school te Alphen aan den Rijn. In Zaterdag, conform de algemene wens j ean feestelijke bijeenkomst in Hotel van kooplieden en marktbezoekers, j ..Centraal ontvangen zij vanavond aanbeveling verdient. bun dlpl°ma- De marktcommissie is van oordeel, I Primairen: Nelly Brandwijk. Greet dat de hooggespannen verwachtin-Peet, Joop Vergunst en Riek Ver- g'en over het slagen van de markt, hoef te Alphen aan den Rijn, Annie welke bij het in het leven roepen i Brussee, Bep Blok, Aagje Bouter, van de markt leefden, niet geheel in Emmie Ellerbroek, Lyda Geers, Em- vervulling zijn gegaan. De oorzaak de ?r' e £e hiervan is naar de mening van de gcholten, Beb Spijker Gerarda van commissie hoofdzakeliik gelegen inleen, BepVer^ het feit, dat bij vele Alphense inge- l!fnSpn deJ H lr Pn j I Francken, Sieny den Houdijker en «tenen schroom bestaat tegen hetH Middelkoyop te Hazerswoude, doen van inkopen oo de markt. DeA je windhorst en Janny Zweeris commissie verwacht dat deze schroom i ,e Koudckerk aan den Rijny Tina van zal verminderen naarmate de markt Sckerpenzeel te Leimuiden. Nel Vis langer zal bestaan. De commissie te Nieuwveen, Alie van Dijk en Bep acht een wekelijkse goederenmarkt I Spijker te Rijnsaterwoude. Corrie voor deze centrum-gemeente van zo-1 Froolik, Greetje Goedhart en Truus veel belang, dat alle mogelijke po-van Leeuwen te Ter Aar, Cor Brunt, gingen moeten worden aangewend om de markt vastere grond onder de voeten te geven. Zij stelt dan ook unaniem voor om te bevorderen, dat de markt met een tweede proefjaar worcft verlengd. De commissie heeft zich ernstig beraden, of verzetting van de markt naar de Zaterdag wellicht aanbeve' Willy Haak, Truus v. d. Lip en Joh. Verkade te Woubrugge. Hulp in de huishouding: Rietje Eckhart en Sjouke de Vries te Al phen a. d. Rijn, Willy Drost en Fien Gorissen te Waddinxveen en Lenie Speksnijder te Zwammerdam. Kinderverzorgster: Els Rademakers, Nel Samson, Elly Stoof, Bep Verkerk van de markt naar de Zaterdag. De meerderheid van de commissie HH meent, dat de markt op Zaterdag Voor de rechtbank toonde zij bit- meer kans van slagen heeft dan op tere spijt over het gebeurde. De of- Donderdag, daar het overgrote deel ling verdient. Zij heeft onder de j en Corrie van Wieringen te Alphen marktkooplieden, die op de Alphense a- d- Rijn. Rita Besselink te Boskoop, markt standplaats innemen, terzake Cok Koolhaas te Leimuiden. een enquêtte ingesteld. Bijna negen-' Coupeuse: Atie Reijneker en Cor- tiende deel van de kooplieden heeft Stapper te Alphen a. d. Rijn, zich uitgesproken vóór verzetting Gerrie Stigter te Nieuwkoop. ficier nam het nogal zwaar op en vroeg veroordeling tot vier maanden, waarvan een maand voorwaardelijk en een proeftijd van twee jaar. Mr. J. Schattenberg uit Geleen voerde als verzachtende omstandig heid de wel zeer ver gaande goedge lovigheid van de kapper en de Duit ser aan waardoor de oplichtingen vergemakkelijkt werden. De vrouw heeft verkeerd gehandeld, maar uit zwarte nood en daarom drong de verdediger op zeer grote clementie der rechtbank aan. Uitspraak 12 April. Costumière: Annie Deurlo en Loes van Berkel te Alphen a. d. Rijn. Huisnaaister: Maartje van Geme- ren te Boskoop. Landbouw Huishoudschool Het fanfarekorps „de Eensge zindheid" te Wormer heeft de 17- jarige Jan Molenaar tot dirigent ge kozen. Aan kunstschatten is na de be vrijding voor totaal 16 millioen gul den uit Duitsland teruggevoerd. der bevolking op Zaterdag meer koopkracht heeft dan op Donderdag en de vrije Zaterdagmiddag een be- f zoek aan de markt zal bevorderen. Jf CCSt D1CÉ QipiOffla S De minderheid van de commissie bestrijdt onder verwijzing naar het j WeRens ziekte van de dlrectrice mej. succes van de koopavond op Vnjdag-Heefen, leidde mei. Speelman het avond, dat er op Zaterdag meer, jaarlijks feest op de Landbouw Huis- koopkracht is. Zii acht het houden houdschool aan de Potgieterstraat te van de markt op Zaterdag niet in het Alphen aan den Rijn, het feest van belang van de middenstand. De op j de diploma-uitreiking. Donderdag gehouden markt blijkt, j aldus deze minderheid, in de prac- j Qp haar voorstel werd een tele- tyk reeds ten nadele van de midden- I gram verzonden aan de zieke direc- stand te zijn. j trice in het ziekenhuis te Arnhem. Bij de diploma-uitreiking waren Dinloma-llitreikifipr behalve de geslaagden, tegenwoordig isipiuuia Ulti lining mej. Prinsen, consulente, de ouders Gem. Nijverheidsschool de geslaagden van de 2-jarige Pri- De onderstaande meisjes zijn ge slaagd voor de daarbij vermelde di- ARKO concludeert: Tijdens een landelijke bijeenkomst van de Katholieke Officiersvereniging, die gisteren te Maastricht gehouden werd en die door vele autoriteiten werd bijgewoond, heeft de luit.-gen. A. G. J. v. d. Kroon zijn grieven geuit over het feit, dat er iu verhouding ontstellend weinig katholieke officieren wor den benoemd in de hogere legerleiding. De heer Van der Kroon onderstreepte deze klacht met enkele getallen, die inderdaad een zeer scheve verhouding weergeven. Rekening houdend met het feit, dat ruim éénderde van de Nederlandse bevolking katholiek is, doet het wel zeer merkwaardig aan, dat van de 32 Nederlandse generaals en slechts 6 katholiek zijn, terwijl de verhouding bij de officieren, die generale-staf-bevoegdheden bezitten nog schever getrok ken is, daar in deze groep van de 90 officieren slechts 12 katholiek zijn. Spreker acht het een verheugend verschijnsel, dat er in de na-Indische jaren een groot percentage cadetten Katholiek is en verwacht daarvan een toekomstige vertegenwoordiging van Katholieken in de toporganen van het leger, die meer beantwoordt aan de verhoudingen van de volksgroepen in Nederland. maire dagschool en mep. Speelman verzorgde de rest. Beiden hadden een persoonlijk woordje voor de geluk kigen. Aan de ouders deelde mej. Prin sen mede, dat het in het vooiTiemen van de schoolleiding ligt, om een cur sus voor assistenten in de huishou ding te, gaan geven, omvattende vele takken ten dienste fvan het dagelijks huishoudelijk leven. Deze cursus is wettelijk geregeld en hiervoor zal ook een wettelijk geldend dipionia worden verstrekt. Na de uitreiking van de diploma's regende het geschenken aan de wrn. directrice en leraressen en werd tot slot door de meisjes een feestelijk programma van zang, muziek, schets jes en declamatie verzorgd. 2-jarige primairen: Mientje Roden burg, Aarlanderveen. Geertje van Dorp, Siena van Klaveren, Willy van Staveren, Ieneke van Staveren, Geer tje Verwaal, allen te Hazerswoude, Paula van Driel, Nelly Kroon, Alie Leenheer, Adrie Scheer, Ina Oppe- laar, Nelly van Veen, Janny Ver doold, Gerda van Vliet en Riet Wille te Koudekerk aan den Rijn, Henny Jongeleen te Leiderdorp, Janneke Hoogstrate, Adrie de Jong, Alie Enkele inwoners van het centrum ven Lei den zijn vanmorgen, toen zij zich wasten of wat theewater tapten, verrast door vreemde die ren die uit de afvoerbuizen kropen en een typische lucht verspreidden. Hier en daar Is men er in ge slaagd één van de beesten, die bij nadering' haastig weer wegkropen, te van gen. Over aard en de oorzaak van hun verschijning kon men ons van bevoegde zijde nog geen inlichtingen verstrekken. Wel kon men ons mee delen. dat de amphibius rolarius of wel populair het rioolraggertje, tot de amphibieën behoort en uitheems is. In verband met de grote zeldzaamheid, waarmee het griezelig getekende diertje in deze streken voorkomt, zijn enige exemplaren onmiddellijk voor nader onderzoek naar een Natuurkundig laboratorium gebracht, waar wij te vens in staat werden gesteld het diertje voor de lens te nemen. Het rioolraggertje is ongeveer 10 cm. lang en zwart van kleur en heeft een zeer eigenaardige tekening. De kop lijkt enigszins op die van een marmotje. De ogen zijn heel anders, dan men van een onder de grond le vend dier zou verwachten. Zij zijn groot en helder. De kop is van het lichaam gescheiden door een brede van witte haren, die een vreemde zelfstandige beweeglijkheid bezitten. In hoeverre de rioolragger voor mens schadelijk is kan men ons nog niet zeggen. Wij hopen morgen op deze vreemde ontdekking terug te komen. Zondagavond te ongeveer tien uur heeft zich een geweldige ontploffing voorgedaan in het pand Leidse Wal len 32. Het ontsnapte gas uit een niet goed aangesloten Butagasfles is ont brand, waardoor de wijkzuster E. v. Hooff brandwonden aan gezicht han den en benen opliep. Een begin van brand kon tijdig met brandblussers gedoofd worden. In het pand werd 'n grote ravage aangericht. Toen de wijkzuster E. van Hooff, Zondagavond de gaskachel wil aan steken bleek de Butagasfles leeg te zijn. Deze fles stond in een kast op gesteld. De zuster sloot een reserve- fles aan, deed de kast dicht, stak de gaskachel aan en stelde deze op laag. Kroon Mijnie van der Lippe en Jans- Vervolgens ging zij met haar zuster je van Vliet te Ter Aar, Rijmpje een patiënt bezoeken. Teruggekeerd Baan, Riet Lamens te Waddinxveen, bemerkte zij bij het binnen komen Jannie Boon, Joke van Harten te van haar kamer een gaslucht. Reso- V/oubrugge. luut stapte zij naar de kast om de Naaldvakken, diploma A, idem: Ma- hoofdkraan dicht te doen. De Buta- rietje van Dolder, Tally van der Zwaag te Alphen a. d. Rijn, Siena van Griethuizen, Riet Ravensberg en Annie van Rijn te Hazerswoude, Hazerswoude, verklaarde zich een Gerrie Rosenboom te Rijnsaterwoude, groot voorstander van de onderwijs- Riek Schouten te Ter Aar, Jo Kem- j vernieuwingscursussen en de toe- penaar te Woubrugge. passing daarvan in de scholen. Het Naaldvakken, diploma B, idem: ftyve onderwas zou daardoor veel Gerrie Verheul, Aarlanderveen, Riek losser worden. Wanneer elke klasse van den Bosch, Risje Oosthoek, Jo de wil trachten een team te vormen, Regt, Jo Visser, Catrien Wassenaar dan ?al men h°gei" kunnen komen te Alphen a. d. Rijn, Jannie Corts, dan het gewone vlak. De verschil- gasfles was schijnbaar niet goed aan gesloten, zodat de kast geheel met gas gevuld was. Toen de zuster de kast deur dan ook opendeed stroomde het gas de kamer in, ontvlamde door de brandende gaskachel en ontplofte met een geweldige steekvlam. De zuster kreeg de vlartl in het gezicht en han den en benen werden door de hitte verzengd en haar kleren raakte in brand. Door de ontploffing vloog het raam naar buiten, een deel van het plafond stortte omlaag en enig meu bilair en gordijnen raakten in brand. Ook tussen het plafond ontplofte het gas, zodat ook in de benedenverdie ping het plafond gedeeltelijk omlaag kwam. In andere delen van het huis sprongen de ramen. Haar zuster had de tegenwoordig heid van geest ogenblikkelijk met water* het vuur te doven. Politie en dokter waren snel ter plaatse. Dok ter De Bruijn verleende de eerste hulp. Met branwonden overdekt is 't slachtoffer naar St. Antoniushove in Voorburg gebracht. De verzekering dekt de schade. Marktberichten LEIDEN, 30 Maart. Varkens. Aanvoer 292 vette varkens, zware Koudekerk aan'den'Ryp, Ne~l Wöoi- lende vormen van handenarbeid wer-1,91-1 94, slagersvarkens 1.92- dam te Woubrugge, Riet Visser te den daarb0 als een zeer goed mid- 1.94, zouters 1.801.89, per kg, le- Zoetermeer. del aanbevolen. Tal van voorbeel-1 vend gewicht. Zeugen geen notering: den met leer, hout, klei, steen,' me-Handel slepend, enkele prima boven taal en papier werden getoond. I notering. Bovendien 56 nuchtere kal- Daarbij werd op de voorgrond ge-veren van i 32—38 per stuk. plaatst, dat eipn ontwerpen ook bij j ROTTERDAM, 30 Maart. Vee. - De vrije tijd-besteding en de K.A.borduurwerkhoofdzaak moet zijn en J Aangevoerd 5529 (7293) stuks waar- B. Al enige jaren is de vrije tijd- j moet bePalen tot|Van 650 vette koeien, 1367 (575) ge- ZOETERWOUUE LEIDERDORP besteding in de parochie een zorg geweest voor het bestuur van de K. A.B. Met de organisatie van de goed geslaagde jaarlijkse huis vlij ttento on stellingen was er reeds vëel bereikt. Om dit streven nog meer te bevor deren was het voor voorzitter God- dijn een vreugde, iemand gevonden te hebben, die niet alleen iets wilde vertellen, maar die ook genegen was leiding te geven. De heer J. C. Twaalfhoven, leraar M.O. Kunstnijverheidondeïwijs, uit tijddodend werk. Na de pauze werden verschillende bruiksvee, 80 vette kalveri/n, nuchtere via uc pciu^e wauen vcihuuueuue «raskalver'pn RCÏ99 vragen beantwoord, waarbij spr. de H wJÏ^nai,o w toezegging deed bereid te zijn, wan-l^fi 199 varkens, 148 biggen, neer men dat wenste, leiding aan Paarden, 11 veulens, 64 schapen, verschillende groepjes te geven. Opgave voor te vormen handwerk- clubjes kunnen geschieden bij het bestuur. VOORSCHOTEN Greenway theater. „De Trouba dour" K.F.C.-keuring boven 14 jaar. GEMEENTERAAD VAN BOSKOOP Tunnel onder de Gouwe? Na een pauze van tijna twee maan den kwam de gemeenteraad gister avond in openbare vergadering bij een, onder leiding van burgemeester Verkerk. Alvorens deze tot de be handeling van de agenda overging, herdacht hij met enkele woorden het verscheiden van het oud-lid der raad, de heer Soet, die zich op ver schillende terreinen verdienstelijk heeft gemaakt. Hierna werd een ogenblik stilte In acht genomen. Reeds bij de mededelingen kwa men de tongen los. Na enkele inlich tingen betreffende het woningcon tingent en de onbewoonbaarverkla ring van krotwoningen en de oprui ming daarvan, aan de heer Dool, kwam over de mededeling van B. en W. dat aan prof. Wieger Bruin was opgedragen, het ontwerpen van een ambtswoning voor de burgemeester, een ware spraakwaterval los, die zich nogal toespitste. Alle fractielei ders vroegen het woord. De heer Splinter achtte de plaats niet gewenst en wenste de burgemeester meer in het centrum van het dorp. De heer Noest was tegen een ambtswoning als zodanig. Hij was ook van mening dat eerst eèn raadsbesluit nodig was om daartoe te besluiten en hier werd de raad voor een voldongen feit ge plaatst. Ook de plaats, in het Vifor- park, leek hem niet juist. De heer Bulk was eveneens tegenstander van een ambtswoning. Wanneer de op volger van de tegenwoordige burge meester de woning niet wenst te be trekken, zit de gemeente met de last van een grote woning. De heer v. d. Dool vindt de gang van zaken niet juist. Ter oriëntatie In de pers was reeds vermeld dat het ontwerpen van een ambtswoning was opgedragen, terwijl de raad hier mede niet bekend was. De voorzit ter antwoordt, dat hier slechts sprake is van een schets-tekening om enigs zins georiënteerd te zijn. Opgemerkt werd dat in de officiële stukken wordt vermeld, het opdragen van een ontwerp, terwijl de plaats reeds wordt aangeduid. De heer Verbeij verzoekt over dit onderwerp in een gesloten vergade ring nadere bijzonderheden, hetgeen wordt toegestaan. De beide wethouders geven dan nog nadere toelichting op de gang van zaken en zijn van mening dat hier niets ongewenst is geschied. Bij de laatste mededeling omtrent cle mededeling aan derden van de normen van onderstand aan derden, zulks in verband met het verzoek van de heer No^st, om deze ook ter kennis te brengen van de vakorgani saties en de weigering door B. en W., deelt de heer Noest mede dat hij het daar in geen geval mee eens kan zijn. Wethouder Taat licht een en ander toe, doch blijft op zijn standpunt staan. Tegemoetkoming reiskosten De verdere agendapunten worden nu met een sneltreinvaartje behan deld. De bijzondere scholen zullen de gevraagde voorschotten op hun ex ploitatie ontvangen tot een bedrag van f 29,99 voor gewoon lager on derwijs en van f 60,24 voor uitge breid lager onderwijs. Ook de toe kenning der voorschotten voor het vakonderwijs ondervindt geen be zwaar. Bij de toekenning van een te gemoetkoming in de reiskosten van een leerling van het buitengewoon lager onderwijs acht de heer Romijn 2/3 in dit geval te laag. Hij stelt daarom voor, de gehele kosten te vergoeden. Hier wordt even over ge discussieerd en op voorstel van de heer Jongejan wordt het 3/4. De aanschaf van verkeersmaquet- tes door de bijzondere scholerf onder vindt evenmin tegenstand. Bij het verlenen van medewerking voor de bouw van een rijwielbewaarplaats voor de R.K. Ulo merkt de heer Bulk op, dat hij voorstander is om een be staand fabrikaat te nemen aangezien deze altijd goed op maat zijn. 38 lammeren en 51 geiten. Prijzen: Vette koeien 2.80—3.02, 3.62— 2.82, 2.322.60, vette kalveren 2.30—2.40, 2.20—2.30, 1.90—2.10, per kg. levend gewicht, graskalveren 410350240, nuchtere kalveren 44—40—35, biggen f 70—52—40, slachtpaarden 2.00—1.90—1.75 per kg. slachtgewicht, schapen 150—125 —100, lammeren 115—105—95, kalf- en melkkoeien f 1125—940—780,- va rekoeien f 775—675—600, vaarzen 870700575, pingen 585485 375 per stuk. Vette koeien aanvoer ever. ruimer, handel lui, prijzen voor al met hoeer. Drima's boven notering, vette kalveren aanvoer als vorige week, handel levendig prijzen goed te handhaven, graskalveren aanvoer gewoon, handel traag, prijzen onver anderd, nuchtere kalveren aanvoer iets minder, handel redelijk, goed prijshoudend; biggen aanvoer klei ner, handel stug, prijzen vooral niet lager; schapen aanvoer even min der, handel vlot, prijshoudend; kalf- en melkkoeien aanvoer iets groter, handel stil, prijzen onveranderd, vare- koeien aanvoer gewoon, handel lui, prijzen constant, pinken aanvoer als vorige week, handel traag, prijzen onveranderd, t.b.c.-vrij aanvoer even kleiner, handel kalm, vast in prijs. BODEGRAVEN, 30 Maart. Kaas. Aangevoerd 19 partijen. Prijzen: 2.152.25 per kg. Handel kalm. TER AAR, 29 Maart. Groente. Witlof I 526T cent, idem II 3850 cent, idem stek 727 cent, spinazie 49—54 cent, waspeen 14—18 cent, kroten 5 cent, andijvie 64—71 cent, spruiten 40 cent, stoofsla 50—58 cent. uien 1—2 cent, prei 11 cent alles per kg., sla A 21—23 cent, idem B 13—17 cent, idem C 5—12 cent per stuk. ROELOFARENDSVEEN, 29 Maart. Bloemen. White Sail 35—50 cent. Rijzende Zon 42—54 cent, Weber 32 52 cent, Crown Imperial 28—54 ct., Golden Harvest 6079 cent, Rose Copland 5481 cent, Zenober 34—42 cent, v. d. Eerden 70—86 cent, E. Eddy 5872 cent, Sonja 40—53 cent, Sultane 3848 cent, W. Pitt 4570 cent, Bandoeng 0.77—1.00, Campfire 6474 cent, Red Pitt 6571 cent, Albino 4862 cent, Olympiade 58 68 ceit, W. Copland 4976 cent, Her Grace 6070 cent, Rijnland 6572 cent, Piccadilly 5565 cent, Aristo crate 0.901.00, Snowdon 6066 cent, John Gay 5269 cent, Parkiet tulpen 0.60— 1.30. Dubbele tulpen 2571 cent, Helios 1724 cent, Ear ly Glory 2128 cent, King Alfred 30 —41 cent, Frühling 3613 cent, Actea 3242 cent, Fortuna 3038 cent, Bux ton 3237 cent, Cheerfulness 3842 cent, Narcissen volle grond 1520 cent, Anemonen 30—52 cent, Blauwe Druifjes 1623 cent, Lathyrus 4070 cent, Wilg. Katjes 917 cent, Irissen 50—85 cent, Freesia's 0.451.00 per bos. Anjers 8—15 cent per stuk.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 2