BOEK r „Actie Zonnewijzer"kan niet in 24 uur afgewerkt worden Lente-symphonie op „Amstelf lora *54" Een half-automatisch telefotonet is in opbouw in Nederland »Boekenweek« is bekend en wordt belangrijk gevonden Wilde staking Gelukkige gasontploffing Indianen-overvallen teisterden de bossen in de buurt van Baarn VRIJDAG 26 MAART 1954 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BI.AD - PAGINA en Gezi in AAN de vooravond van de Boeken- week 1954 kunnen we reeds vaststellen, dat er dit jaar geen ge brek. aan initiatief is in het katho lieke kamp. Vanmorgen is de „Actie Zonnewijzer" begonnen met de ver spreiding van 250.000 exemplaren van het Oude Testament, waarmede de Katholieke Actie en de St. Willi- brordvereniging een gedurfde poging doen om op grote schaal belangstel ling te wekken voor een Gezinsbiblio theek. Morgen vindt de start plaats van de Lezerswedstrijd, welke wordt geor ganiseerd door de „Katholieke Lec tuur week-commissie". Het gaat er dan om de titels van boeken te voor zien van de schrijversnaam. Die titels zijn zó gekozen, dat niet alleen vader en moeder, maar ook de kinderen, ongeacht hun leeftijd, aan de uit werking van de opgave een steentje kunnen bijdragen. Want dót stond by de organisatoren voorop: Het hele gezin moet er aan te pas komen! En tenslotte is door „Sint Jan", de organisatie van de katholieke boek handelaren en uitgevers, een bro chure verspreid onder de titel „Lec tuur en Gezin". Drie belangrijke initiatieven dus, waarbij telkens opnieuw het zwaarte punt valt op de betekenis van „het boek en het gezin". J. N. van Rosmalen schrijft in de bovenvermelde brochure, dat het ge zin, de voedingsbodem der persoon lijkheid en de bakermat der waar achtige vrijheid, steeds meer van zijn door God toebedeelde functies wordt beroofd. Het moderne leven heeft een zekere ontoereikendheid in de ge zinnen gebracht en daardoor zijn al lerlei functies ervan overgegaan naar bepaalde lichamen, die zich opwerpen als beschermers van de menselijke persoonlijkheid. In feite betekent dit een ondergraven van de christelijke instelling van het gezin en een los maken van de menselijke persoonlijk heid van haar natuurlijke basis. TTOT de verliezen, die het gezin on- dergaat, behoort ook de verzwak king van zijn culturele functie. Van daar waarschijnlijk, dat men het zwaartepunt heeft gelegd op „het boek en het gezin", want ook het boek ondergaat een functieverminde ring door film, radio televisie e.d. Nu ligt het niet in de bedoeling, om hier twee uitgestotenen bijeen te brengen, maar wel om het gezin.te brengen naar zijn stille in inspireren de vriend: Het boek. De uitdrukking „Met een boekske in een hoekske" mag dan iets meligs hebben, in feite vestigt zij de aan dacht op een waarheid, die vaak over het hoofd wordt gezien. Want in de afeondering komt het boek pas ten- volle tot zijn recht en straalt het die typische intieme sfeer uit, welke ra dio noch techniek of amusement ver mogen te geven. Een goed boek is een goede vriend. Het ontstaat uit de intimiteit van de scheppingsdrang. Dan wordt het ge publiceerd en met schreeuwende re clame aan een willekeurige massa prijsgegeven; in het openbaar ont leed en becritiseerd, voorzien van allerlei kwalificaties en tenslotte ver handeld tegen klinkende munt. Maar daarna keert het terug naar de intimiteit, naar de mens, onge schonden zoals het van de auteur is uitgegaan. Het heeft zich losgemaakt van de massa en spreekt zijn taal zonder acht te slaan op het openbare vertoon, waarmede zijn komst werd ingeluid. „De beslissende waarde van een boek valt tussen dat boek en één mens, niet „de" mens", schreef Men- no te Braak. FN dan willen we de gezinsboeken- kast niet uitsluitend volproppen met brave romannetjes. Ook de goede ontspanningslectuur is gezond. Zij verruimt de verbeelding, oefeht de geest en verbreedt de belangstelling. Een onderzoek van het Katholiek Sociaal-Kerkelijk Instituut heeft uit gewezen, dat de katholieken naar verhouding weinig lezen. Daarom wordt er in deze Boekenweek actie gevoerd onder de katholieken. Hun aandacht wordt gevestigd op de goe de vriend, die men tot op heden vaak links liet liggen. En over de keuze van de boeken behoeft men zicji geen zorg te maken. Er is voorKchting genoeg. „De Zonnewijzer-serie" wijst de weg naar een gezinsbibliotheek en daarnaast zijn er ook andere ka tholieke organen, die op dit terrein hulp bieden. Mgr. Alfrink zei onlangs: „Het werk van de katholieke lectuurvoor ziening is een stuk zielzorg, een stuk apostolaat. Het goede boek is gees telijk voedsel het doet opbouwend werk. Het verspreiden van het goede boek is een stuk prediking van de waarheid". Welnu, deze prediking van de waar heid is vandaag op grote schaal be gonnen. Moge zij in onze katholieke gezinnen veel weerklank vinden. Vandaag begint in het kader van de door de Katholieke Actie en de Sint Willebrordvereniging opgezette „Actie Zonnewijzer", de verspreiding van het Oude Testament in 250.000 katholieke Nederlandse gezinnen. Aanvankelijk bestond de verwach ting, dat deze verspreiding binnen 24 uur zou kunnen worden uitgevoerd. Thans bericht men ons echter, dat de verzending het gehele expeditie apparaat zowel van de initiatiefne mers met hun medewerkers als van de PTT voor dergelijke problemen geplaatst heeft, dat aangenomen moet worden, dat dit plan niet ge heel zal kunnen worden uitgevoerd. Zo overstelpend was de drulkte, dat Woensdag op een van de grachten in Amsterdam het hartepunt van de verzending zelfs verkeersopstop pingen ontstonden. Op een gegeven ogenblik moest de PTT ,die voor de ze actie een klein legertje extra be- De radio-telescoop Deze zomer wordt met bouw begonnen By de N.V. Werkspoor te Amster dam heeft de stichting Radiostraling van Zon en Melkweg een bestelling gedaan voor de bouw van een ra diotelescoop met een doorsnede van 25 meter. Het instrument zal worden opgesteld op een heideterrein in het staatsbos nabij Dwingelo. Reeds deze zomer zal met de bouw ter plaatse worden aangevan gen; de installatie zal in het voor jaar van 1955 worden opgeleverd. De reflector zal draaibaar worden be vestigd aan een toren, die op een ronde railbaan kan draaien. Hierdoor is het mogelijk de telescoop op alle delen van het heelal te richten. Een speciaal mechanisme zal zorg dragen voor het automatisch volgen van een eenmaal ingesteld gebied. De Stichting Radiostraling van Zon en Melkweg is tot de bouw van het radio-astronomisch observatorium in staat gesteld door een subsidie van de Nederlandse organisatie voor zui ver wetenschappelijk onderzoek. De kosten zullen naar schatting ƒ700.000 bedragen. ERNSTIG AUTO-ONGEVAL EIST BIJ HE YEN EEN DODE Een zwaargewonde In het ziekenhuis te Nijmegen is overleden een aannemer uit Heyen, die Dinsdagmiddag ernstig werd ge wond, toen hij ten noorden van zijn woonplaats met zijn auto tegen een boom reed en uit de wagen werd ge slingerd. Het ongeluk gebeurde toen de aan nemer een voor hem uit rijdende vrachtauto trachtte te passeren. Bij die manoeuvre raakten de wagens elkaar en verloor het slachtoffer de macht over het stuur. De mede-in zittende, een timmerman uit Heyen, verkeert nog in ernstig gevaar. stellers heeft ingezet; de verzending voor enige uren stopzetten, omdat plaatsgebrek daartoe noope. De mogelijkheid bestaat dus, dat een deel van de 250.000 katholieke gezinnen de leiding der actie schat ongeveer 20 a 30.000 nog niet van daag bediend zullen worden. Meer dan 2 a 3 dagen zal de vertraging ze ker niet duren. Met het oog op de enorme belang stelling in het gehele land, wyst men er bovendien op, dat die gezinnen, die geen Oude Testament ontvan gen en toch aan deze actie zouden willen deelnemen, zich kunnen wen en tot „De Zonnewijzer", Postbus 2012, Utrecht. Het is immers onmoge lijk gebleken hoe zeer dit ook ge wenst voorkwam, alle katholieke ge zinnen tegelijk te voorzien. De tech nische apparatuur liet zulks niet toe. Gezinnen die dan ook door techni sche overmacht zijn overgeslagen, zullen op hun verzoek onmiddellijk uit achtergehouden voorraad bediend worden. Ook zij kunnen aan de Zon- newijzer-'Lourdes-prijsvraag deelne men. Ouderdoms-verzekering niet vóór 1955 Het zou 100 millioen kosten als de wensen van de heer Gortzak (C. P.N.), om vooruitlopende op de defi nitieve ouderdomsvoorziening reeds enige voorlopige voorzieningen te treffen ten behoeve van de ouden van dagen, werden verwezenlijkt. Dit was een der zes motieven, waarom minister J. G. Suurhaff de verlangens van de heer Gortzak, in zijn interpellatie gistermiddag in de Tweede Kamer geuit,afwees. Minister Suurhoff zette uiteen, dat inwilliging der wensen van de heer Gortzak volstrekt in strijd met het S.E.R.-advies zou zijn. Men kan ele menten passend in een verzekerings stelsel niet enten op de regeling als de Noodwet-Ouderdomsvoorziening, welke op de verzorgingsgedachte ge baseerd is. De definitieve ouderdomsvoorzie ning zou daardoor bovendien worden vertraagd en gecompliceerd. De minister noemde Invoering ener Vijfhonderd burgervaders tussen dansende waterfonteinen Ruim vijfhonderd burgemeesters van gemeenten uit geheel het land hebben gistermiddag de voet gezet op de houten bruggetjes over de water partijen en op de paden langs het kleurige en geurige bloemtapijt van de internationale tentoonstelling „Amstelflora 1954" in het R.A.I.-ge- bouw te Amsterdam. Zij hebben met hun dames in be wondering stilgestaan bij het buste- beeld van H.M. de Koningin, verscho len in lieflijke lelietjes-der-dalen en bij de beeltenis van prinses Marijke definitieve ouderdomsvoorziening temidden der prille sneeuwklokjes ln voor 1 Januari 1955 volstrekt irreëel, het groene grasgazon. Rond deze In samenwerking tussen het hoofd versnelling en dus verbetering van bestuur van de P.T.T. en de Ned. Siemens Maatschappij is thans in voorbereiding de inrichting van een Nederlands telefotonet ten behoeve van het Algemeen Nederlandsch Persbureau A.N.P. en de daarbij aangesloten dagbladen. De verwach ting bestaat, dat dit net tegen het eind van dit jaar in werking kan worden gesteld. Daarmee zal ons land weer een belangrijke stap heb ben gedaan op het gebied van de WERELDBIDDAG VOOR VERVOLGDE CHRISTENEN Het internationale Comité voor de viering van het Mariajaar onder lei ding van de vice-gerens van Rome, mgr. Traglia, heeft voor alle gelovi gen een wereldbiddag uitgeschreven voor de vervolgde Christenen. Deze wereldbiddag wordt op 4 April ge houden. In verband daarmede zal de K.R.O. in samenwerking met het Apostolaat der Hereniging die dag 's morgens om 10 uur een Hoogmis uitzenden, die volgens de Slavisch- Byzantijnse ritus wordt opgedragen in de kerk van St. Willibrord buiten de Veste te Amsterdam. Het Utrechts Byzantijnse zangkoor verzorgt de gezangen onder leiding van dr. Mi- roslaw Antonovitch. Hoe denkt Nederland erover Onlangs heeft het Nederlands Inu- stituut voor de publieke opinie aan vele honderden mannen en vrouwen uit alle lagen van de bevolking over het gehele land gevraagd: „Hebt u wel eens gehoord van de jaarlijkse „Boekenweek"?" 77% antwoordt hierop: „ja". Dit percentage is 06 bij hen, die alleen lager onderwijs hebben genoten. Bij hen, die de U.L.O. doorlopen hebben of vakonderwijs hebben gehad, vind men 91%, dat bekend is met de jaar lijkse „Boekenweek". Bijna iedereen die middelbaar of hoger onderwijs heeft genoten (98%) weet van de „Boekenweek" af. Schrijversbal. In veel veel mindere maté is men bekend met het „schrijversbal"; ruim één op de vier van alle ondervraag den (28%) weet van het jaarlijkse „boekenbal" af. 15% van de mensen met lager onderwijs weet hiervan af tegenover 40% dat U.L.O. of vakon derwijs genoot en 66% van de men sen met middelbaar of hoger onder wijs. Bij de N.V. „Industrie" te Vaassen is gisteren een wilde staking uitge broken. Wegens een meningsverschil met de directie over het stukloon hebben 22 machinevormers van de ijzergieterij het werk neergelegd. De directie van het bedrijf heeft direct na het uitbreken van de sta king contact opgenomen met een ver tegenwoordiger van de bedrijfsunie van metaalbewerkersbonden, tenein de over deze kwestie te spreken. Naar de directie mededeelde, ge schiedt deze staking tegen de wil van de bedrijfsunie in. De unie hééft de stakende arbeiders aangezegd heden op het gewone uur weer op het werk te verschijnen, waar de aangelegen heid dan door de directie, de verte genwoordiger van de bedrijfsunie en de stakende arbeiders zal worden besproken. 20% zegt nooit gehoord te hebben van de „Boekenweek" of het „Schrij- versbal", 3% geeft geen antwoord. Nuttig? Vervolgens werd gevraagd: „Lijken u deze dingen nuttig voor de verkoop van boeken of niet?" Twee van elke drie ondervraagden zien het nut hiervan in, 8% echter niet, terwijl 25% het antwoord schul dig blijft. Naarmate men meer opleiding ge noten heeft, wordt het percentage ho ger van hen, die het nut inzien van de „Boekenweek" en het „Schrijvers bal" voor de verkoop van boeken. 56% van de mensen met alleen de lagere school vindt dat dit alles nut tig is, de U.L.O. en vakonderwijsmen sen denken er zo oVer in 77% van de gevallen, terwijl 89% van hen, die middelbaar onderwijs of een univer sitaire opleiding genoten, deze din gen nuttig vindt. Alleen materiële schade In de nacht van Woensdag op Don derdag heeft zich een gasontploffing voorgedaan in het huls van een fa milie aan de Spoorbaanstraat te Gla- nerbrug. Het hoofd van het gezin had een uur tevoren in de keuken vertoefd en heeft waarschijnlijk met een stoel de gasslang weggetrokken, waardoor de keuken zich met gas vulde. Door een brandende gaskachel is het gas geëxplodeerd. Het echtpaar sliep in de aangrenzende karper, waar grote brokken steen op het bed vielen. De man bevrijdde zich het eerst en hielp daarna zijn vrouw. Beiden hadden nagenoeg geen letsel opgelopen. Een baby die in dezelfde kamer sliep, kreeg evenmin letsel. Het huis werd zwaar beschadigd. beide beelden, vervaardigd door de beelhouwster Lidi Buma-van Mourik voor het studentensanatorium in La ren, is de geheele bloemenschat van de tentoonstelling gegroepeerd, waar aan hare majesteit speciale goedkeu ring heeft geschonken. Primeur voor Nederland. De burgemeesters zijn op uitnodi ging van het tentoonstellingsbestuur en het gemeentebestuur naar de hoofdstad gekomen om kennis te ne men van hetgeen de bloemenkwekers uit alle hoeken van ons land gedu rende tien dagen zullen laten zien, zowel als van wat de buitenlandse kwekers hebben ingezonden. Ook de dansende waterfonteinen van de Duitser Otto Prystawichz voor het eerst in Nederland vertoond oogstte de bewondering van de edelachtbare heren en hun dames. De burgemeesters, alsmede de vele wethouders, tezamen ongeveer 1200 gasten, zijn na hun aankomst in het R.A.I.-gebouw allen persoonlijk door burgemeester d'Ailly en zijn echtge note begroet in de speciaal voor ont vangsten ingerichte en aangeklede zaal. In Zeeuws costuum. Tijdens de receptie verzorgde de Amsterdamse politiekapel de muziek. Ook burgemeester S. A. N. van Oeveren was met zijn echtgenote in Zeeuws costuum overgekomen uit zfjn gemeente Wolphaartsdijk om het Een kijkje in de overdekte bloemen tuin, die de RAI op het ogenblik is. Amsterdamse bloemenfeest mee te maken. Voor één burgemeesters- echtpaar uit elke provincie was een verrassing in de vorm van een gratis „Fleurop"-telegram, waarmede men een bloemenruiker kon zenden naar een relatie waar ook ter wereld. Mevr. d'Ailly-Fritz trok hiertoe tij dens de receptie de nummers, die cor respondeerde met de nummers op de toegangsbewijzen, waarmee de prijs winnaars bekend werden. VOOR OORLOGSE UITVOERING VAN MATTHEUS-PASSIE oJ.v. WILLEM MENGELBERG. De K.R.O. zendt Dinsdag 30 Maart a.s. (21.3023.05 uur) het eerste deel uit van een Mattheus-Passie-uitvoe- ring, welke voor de oorlog geleid werd door Willem Mengelberg. Dins dag 6 April (21.3022.45 uur) volgt het tweede deel. De solo-partijen worden gezongen door Jo Vincent, sopraan; Ilona Du- rigo, alt; Louis van Tul der, tenor; Karl Erb, tenor; Willem Ravelli, bas; Herman Schey, bas. Behalve instru mentale solisten werken mede het Concertgebouw orkest, het Amster dams Toonkunstkoor en het Jongens koor „Zanglust". Deze uitzending van een voor de oorlog op band opgenomen Passie uitvoering is mogelijk geworden dank zij de enorme vooruitgang op het gebied van de mechanische ge luidsweergave. In de laboratoria van Philips is men er in geslaagd de oude opnamen over te nemen op de plaat en daarbij de kwaliteit zeer belang rijk op te voeren. de nieuwsvoorziening. Tot dusverre levert de foto-afde ling van het A.N.P. de voor de Ne derlandse couranten bestemde foto's per post of per trein door het gehele land. Daar deze wijze van verzen ding een aanmerkelijk tijdverlies op levert, vooral voor de dagbladen, die ver van Amsterdam, waar A.N.P.- Foto is gevestigd, worden gedrukt, werd reeds geruime tijd gezocht naar een sneller transmissiemiddel. De verzending van het geschreven nieuws geschiedde vroeger ook per- trein, doch in 1936 werd het telex- net in werking gesteld, waardoor al le dagbladen in Nederland hun nieuws gelijktijdig en zonder tijd verlies konden ontvangen. Overbrenging van foto's langs de draad en zelfs door de aether is niets nieuws, dit gebeurt al jaren. Maar een telefotonet, waardoor de aange- Wie zich de laatste tijd in de buurt I Vredespijp, slotenen alle gelijktijdig en byna j van de „Hoge Vuursche", de bossen zonder menselijke handelingen aanrond Baarn, waagde, liep kans op j De kellner maakt zich niet zo heel de zijde van de ontvanger het beeld- j een gegeven moment door een troep erg kwaad, maar hij was er dan ook hun redactie-kantoren j Indianen overvallen te worden om nieuws nuix icum;uc-XMuituren ontvangen, vereist een half-automa- zich een luttel aantal seconden later tische apparatuur, die na lang over-1 aan een martelpaal terug, te vinden, leg op grond van de behoeften van waaromheen krijgsraad gehouden het A.N.P. door dr Rudolf Hell te j werd. Kiel werd ontworpen en uitgevoerd, j De synchronisatie van de zenderHet voorstel van een der Indianen en alle ontvangers zal vol-automa-1 om tot scalpering over te gaan, werd tisch geschieden. De enige menselij- j meestal wel afgewezen, maar, dat er ke handelingen, die nodig zyn, zijn j toch nog voldoende onprettige straf- aan de zijde van de zender het in- j fen uitgedacht "kunnen worden, on- zetten van de over te brengen foto dervond een elf-jarig meisje, dat ook en het inwerking stellen van de j jn handen van de Roodhuiden viel en automatische synchronisatie en aan^at van een steile heuvel werd af- dezy de van de ontvangers het in-1 gerol<3, nadat ze met touwen tot een zetten van een cassette met fotopa- postpakketje was gemaakt. Tllpr pn npf hpHnifelrlpor i n etollor. c pier en het bedrijfsklaar instellen van het apparaat. Daarna komt dan nog het ontwikkelen van de ontvan gen foto in de donkere kamer. Het Nederlandse Telefotonet zal beginnen met 16 aangeslotenen en wel in de volgende steden: Amster dam, Utrecht, Rotterdam, Groningen, Arnhem, Enschede, Hilversum, Wil- dervank, Winschoten, Nijmegen, Zwolle en Leiden. Als regel zal van één vast punt uit worden gezonden, nl. Amsterdam, doch er zullen voor zieningen worden getroffen, dat ook van andere punten in het land kan worden gezonden door middel van I een draagbare zender. Dat betekent 1 extra-tijd winst omdat een foto van een belangrijke gebeurtenis in den lande dan niet eerst naar Amsterdam behoeft te worden gebracht, maar vanuit elk punt in het land meteen op het net kan worden gegeven. DR. ARIENS GEWOON HOOGLERAAR Het bestuur der Sint Radboud- stichting heeft dr. E. J. Ariëns bevor derd tot gewoon hoogleraar in de fa culteit der geneeskunde aan de R.K. Universiteit om onderwijs te geven in de pharmacologic. DIAMANTEN PAAR IN DINTELOORD Op Woensdag 31 Maart hoopt het echtpaar Chr. van 't HoffTolenaars te Dinteloord zijn diamanten brui loft te vieren. De heer Van 't Hoff is 87 jaar oud, zyn ega 84 jaar. Onder het ijs! Wanneer echter het vonnis van de roodhuidenstam te zwaar was en de uitvoerende macht er feitelijk niet heel goed raad mee wist, werd de gevangene maar vrijgelaten. Dit on dervond een leerling-kellner, die door de Indianen ook gevangen genomen was, aan de martelpaal werd ge kluisterd en veroordeeld om onder het ijs gestopt te worden. De straf was een beetje moeilijk uitvoerbaar en de kellner herkreeg zyn vrijheid. VRACHTAUTO DOODDE WIELRIJDER Een 18-jarige wielrijder uit Groe- nekan is gistermorgen op de Witte Vrouwensingel te Utrecht door een vrachtauto overreden. Hij werd zeer ernstig gewond en overleed ln de loop van de avond ln het St. Anto- niusziekenhuis. By het passeren van een gepar keerde bakfiets werd de jongen voor bijgereden door een vrachtauto. Blijkbaar was de ruimte tussen bak fiets en vrachtauto te smal gewor den. Het slachtoffer stootte met zijn hoofd tegen de laadbak van de auto en kwam te vallen. Het rechterach- terwiel van de auto reed over zyn lichaam heen. Met een schedelbasis- fractuur en gebroken benen werd hij naar het St. Antoniusziekenhuis overgebracht goed van afgekomen, doch de ouders van het meisje waren minder enthousiast. Zij gingen eens met de boswachter spreken, die al meer klachten ontvangen had van andere zijden. De houtvester was er wel mee op de hoogte, dat er een stelletje knapen in zijn bossen de idealen van Karl May poogden te verwezenlijken; dat zij echter tot de „tanden' 'toe bewa pend waren met messen en stokken en zelfs een roestige defecte stengun in hun bezit hadden, was hem niet bekend. Hij ging naar de avontuurlijke kna pen toe, liet hun hoofdkwartier slo pen en gebood de jongens onmiddel lijk een vredespijp te roken. De politie zal verder een oogje in het zeil houden, dat de avonturen boeken in de buurt van Baarn niet te realistisch tot werkelijkheid worden gebracht. PROF. GRANPRE MOLIERE NAAR BASILIEK VAN OUDENBOSCII Thans staat vast, dat ir. M. J. Gran- pré Molière naar Oudenbosch zal ko men om een onderzoek in te stellen naar de toestand van de basiliek van H.H. Agatha en Barbara aldaar. Hij zal dit doen in samenwerking mot de heren ir. H. J. W. Theunissen uit Den Haag, ir. C. Geenen uit Eindho ven en ir. G. Leeuwenberg. Boven dien zal een nog aan te wijzen ar chitect aan dit. deskundig gezelschap worden toegevoegd. De Stichting Be houd Basiliek Oudenbosch heeft in middels een definitief bestuur gekre gen, dat gepresideerd wordt door de burgemeester de heer B. Funk. De Stichting hoopt, dat ongeveer over drie maanden het architectenrapport gereed zal zijn. Hoewel van de zijde der Stichting nog geen plan van ac tie buiten de gemeente is vastge steld, zal West-Brabant toch reeds in staat worden gesteld de actie tot het behoud van de basiliek te steunen. De Oudenbossche toneelgroep „De Koepelspelers" hebben namelijk be sloten een tournée te gaan maken door West-Brabant. De opbrengst van hun uitvoeringen gaat in de kas van het fonds voor de basiliek.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 7