L MOORSEL DUINSTREEK l€IÓ5€^hlltspot unstleven m Leiöen GORDIJNSTOFFEN OCUaentenaUO lijktijdige innerlijke bewogenheid en voor L. A.K* R.K. Openbare Leeszaal en Bibliotheek Leiden NIEUWE BOEKEN Een der Hilversumse dames is sinds Maandag vermist VRIJDAG 26 MAART 1954 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 I vaardbaarheid en 't schone en de ge- weloverwogen planbeheersing. Wij vonden 't 'n mooi en interessant werk zeer moeilijk voor beide instrumen ten. Met het grootste enthousiasme en overgave werd de boeiende sonate gespeeld, en met veel bijval door de toehoorders ontvangen. Ook Badings' Sonate no. II, date rend van 1939, kreeg een geslaagde vertolking. Natuurlijk heeft de wel overwogen bouw zoals van die bij Badings werk kent. De viool heeft een melodische partij en 't klavier evenwaardig. Ook houdt de compo nist van tegenstemmen. Alles even geslaagd en knap. De uitvoering was zeer verzorgd, maar van de ganse avond zijn wij hierin 't minst ge boeid geworden. Tenslotte de le Sonate in A gr. t. van Tauré, een juweel, zo zangrijk, lyrisch bewogen en brillant. De vio list zowel als de pianiste hebben de Sonate alle recht laten wedervaren, qua toon en allure, gevoel en kleur, bovendien technisch in orde. Het auditorium was niet groot, maar het betoonde zich met veel applaus en terugroepingen zeer ingenomen met de kunstzinnige wedergave van de verschillende sonaten. Als toegift „Habanera" van Ravel. J. Kortmann. OET STUDENTENDUO Frans Ka- rel Adriaanse, viool en Hans Hanrath, piano, hebben gisteravond een concert gegeven, opgenomen in de studentenserie, waarvoor men de grootste waardering mag hebben. Er is voldoende reden om deze twee mu sicerende sttv1 enten, die elkaar mu zikaal gesnroken zo uitnemend ge vonden hébben en over voldoende technische middelen en muzikaliteit beschikken onder competente musi ci te rangschikken. Bovendien ken merkt hun sa mensnel zich door even wicht en stijlinzicht. In deze tijd van soms uiterst mo dern muzikaal experimenteren is er ook grote belangstelling voor de oudere en klassieke meesters. Daar om kon men zo goed het interessan te programma waarderen, waarin te beginnen met Tartini een ommegang van circa drie eeuwen door de mu- zieklitteratüur gemaakt werd. De sonate in g mineur" van Tir- tini deed de stoutste verwachtingen koesteren en in vervulling gaan, want de voordracht had stijl en mooie warme kleur. Dan Mozart „Sonate C majeur K.V. 296". „Mozart" en „lente" zijn twee begrippen, die wij zo gaarne samenvatten, en hoewel 't buiten nog niet veel voortj aart, was er in de interpretatie van deze sonate lenteklank. Beide heren gaven histo risch verantwoord snel. in liin, kleur, en diepere aantrekkelijkheid. Dan wordt een sprong genomen tot Willem Pijper (18941947) naar de in 1922 gecomponaerde sonate no. IL In korte tijd ontwikkelde Pijper zich tot een vani de meest geavan ceerde componisten. Stond men ééns vreemd tegenover diens composi ties, nu treft ons de volkomen aan- Belangstelling voor standwerkersconcours Onder de standwerkers blijkt grote belangstelling te bestaan voor het concours, dat morgen op de Zater dagse markt wordt gehouden, ter ge legenheid van het 22ste lustrum van het studentendispuut voor styl en welsprekend „Exercendo". Plm. 20 standwerkers, afkomstig uit alle delen van het land, hebben voor dit concours ingeschreven en zullen mor gen hun beste beentje voorzetten in het aanprijzen van hun artikelen. Be halve dat „Exercendo" aan de stand werker, die het hoogst aantal punten weet te behalen, een bul in Ihet voor uitzicht heeft gesteld, hebben meentebestuur, V.V.V., de afdeling Leiden van de Centrale vereniging voor de Markt-, Straat- en Riviervis handel en diverse bedrijven voor dit concours een prijs beschikbaar "ge steld. De jury, die de standwerkers op stijl en weisprekendheid zal be oordelen, wordt gevormd door de he ren J. C. Stoop, praeses, E. L. Th. M. Spitzer, T. M. Halbertsma, R. K. J. Koumans en J. D. A. Doeglas. Ter gelegenheid van dit concours zal morgenochtend van 11 tot 12 uur een carillonbespeling plaats vinden. Het programma Voor deze bespeling wordt geopend met het Io Vivat, dat tevens het teken zal zijn, dat het concours geopend is. Van 11 tot 12.30 en van 2.30 tot 4 uur zal de jury rond gaan, waarna om 5 uur vanaf het bordes van het Stadhuis (aan de zijde van de Vismarkt) de prijsuit reiking zal plaats vinden. Het ligt in de bedoeling van het college van B. en W. de opening van het concours bij te wonen. Jaarvergadering Ex. Po. Gé's In de gezellige vriendschappelijke sfeer die haar bijeenkomsten altijd kenmerkt, hield de Vereniging voor Ex-politieke Gevangenen, district Leiden, gisteravond in Hst Gulden Vlies haar jaarvergadering. De voorzitter, de heer L. Questroo, gaf in zijn openingswoord uit:ng aan zijn blijdschap over de grote levens vatbaarheid van de afdeling. De druk bezochte vergadering was hior wel het beste bewijs van. Na het jaar verslag van de secretaris, dc heer W. M. v. d. Burg, dat een bevestiging was van de optimistische kijk van de heer Questroo, gaf de osnning- meesteresse, mevr. C. H. Hendriks- Snel, inzage in het financiële beleid. Een batig saldo van 210,36 was voor de zaal reden genoeg om de bewezen kundigheid van haar be windvoering met een harteijk ap plaus te belonen. De periodiek aftredende bestuurs leden, de heren kap. H. Stoïlinga, C. A. de Bruyn en Sj. Mazurel wer den bij enkele candidaatstelling her kozen, terwijl de heer Questroo voor het zesde jaar de voorzitterhamer mocht opnemen. Na de pauze vertoonde de heer A. H. M. Banning, hoofdbestuurslid, nog enige zeer bijzondere films. The quiet gentleman; KaySmith: The Lardners and the Laurelwoods; Lowndes: I, too, have lived in Ar cadia; Queen: The king is dead; Shute: No highway. Duitse romans. Hardt: Don Hjalmar; SackvilleWest: Erlosche- nes Feuer. Franse romans. Duchemin: Une panne par jour; l'Ermite: La journée de satan. Men moet stoppen en fcbiuHjj? j§ voorrang geven aan het j hemel weet het. verkeer op de andere wee. Ontwikkelingslectuur. van As- peren: Pluimveeteelt; Bosohman: Bloembollenteelt, 2 dln; Bouman: Revolutie der eenzamen; Calon: De jongen; Ganzevoort: De auto en zijn 'baas; de Haan, Kuipers en Zirkzee: Glas; Hunt: De beklimming van de Mount Everest: Janssens: Christelij ke eigendomsleer; van Kampen: Groenland; Leidse wevers onder gaslicht; Leopold en Stadhouders: Ziektenbestrijding in de fruitteelt; Luxwolda: Dierkunde; Oldenhoff: De psychologie van het sociale leven; van der Plas: Ergenshuizen; Riem ens: Groenteteelt onder glas; Romme: Ka tholieke politiek; Schildt: In Odys seus* kielzog; Thijsse: Onkruiden; Ivan der Torn: Planning; Tsjechow: Oom Waan ja, de drie zusters, de kersenbongerd; Vandervelden: Auro ra; Veldkamp: Inleiding tot de so ciale verzekering; van Vriesland: Spiegel van de Nederlandse poëzie door alle eeuwen, 2 din; Barrett: Herders in de mist; Dirks: Het ant woord van de monniken; Keulers: De brieven van Paulus; Lunshof: De dui vel: Schouwenaars: De godsdienstige opvoeding van het jonge meisje; Sil vester van Veghel: Rond haard en erf. Nederlandse romans. van Am- mersKuiler: De Liga van de Goe de wil; van Assemburg: Ontastbaar gebied; Corsari: Schip zonder haven; GreupRoldanus: De humeuren in de straat der weduwen; Ilavank: Cir cus Mikkenie; Huizinga: Smallegan- ge; Meyer: Draaiboek voor Titia; de Munck: Dit is het paradys; van Nij- nattenDoffegnies: De dwarskop; Thiry: De zevenklapper; West: Sofie Barra; Wolffenbuttelvan P-oyen: De grote vriendschap en enirc detec tive romans van Fox, Hobart en Mo- ran. Vertaalde romans. Aadahl: Al- les voor elkander; Andres: Bruiloft j bij de N.R.M. bovendien een goede der vijanden; Baring: De delicate naam als schrijver, dichter en teke- martelaar; Böil: Eng is de poort;naar. De directeur bood hem een Christie: Na de begrafenis; Lindop: j geschenk onder couvert aan en het De zanger niet het lied; Shaw: De getuigschrift van de Ned. My. voor Nijverheid en Handel. Namens het I personeel sprak de heer F. Hakkaart, Engelse romans, Deeping: Time 1 die de jubilaris dankte voor zyn col- to neal; Greene: It 's battlefield; j legialiteit en medewerking in perso- Hawley: Executieve suite; Heyer: neelszaken. Spr. bood een stoel en KATWIJK AAN DEN RIJN KERKSTRAAT IN HET NIEUW De grote veranderingen in de Kerkstraat gaan beginnen. Bomen rooien, trottoirs hier en daar ver smallen, de rijweg met 75 cm ver breden, doelmatige electrische lan taarns plaatsen en met een bepaald aantal vermeerderen, het wegdek vernieuwen, alles ten dienste van het steeds drukker wordend verkeer en ter voorkoming van ongevallen. Het werk zal wel enige weken vorderen, maar dan zal het ook „af" zijn. Bestuur Oranjevereniging. De samenstelling van het dagelijks be stuur der Oranjevereniging heeft enige wijziging ondergaan. De heer N. J. Winters, die reeds 15 jaar de gelden dezer vereniging met gepaste zuinigheid beheerde is als zodanig afgetreden om dit werk aan jongeren over te laten. Voorz. is dr. J. Berg man, secr. de heer Van Weensveen en penn. de heer J. A. van der Horst. Dammen. Uitslagen van de Kat- wijkse Damclub KDC. Prijzenwed- strijd 2ste ronde: H. J. Koelewijn Am. van Beelen 11; A. A. Vooys Burgerlijke Stand Geboren: Gretha Hendrika, dr van A. C. v. Iterson en G. H. Maat; Pe- tronella Paulina, dr van W. H. Steen bergen en M. M. Speel; Maria Hele na Berta Wilhelmina, dr van F. V. Weber en E. Post; Robert zn van W. F. Bey en J. B. Breedeveld; Maria Johanna Hendrika dr van H. A. M. Akerboom en M, J. C. Bank; Paulus Carolus zn van C. v. Laere en W. L M. Martens; Jacoba dr van G. de Jong en J. C. v. Stam; Marjolijn He lena dr van L. S. Monteba en J. Sjar- dyn. Ondertrouwd: C. J. H. Blokhuizen en P. Faas; H. H. de Haas en T. C. J. v. d. Meel; J. F. Hageman en E. Jo- hanns; A. W. Kervezee en P. Barends G. F. Kruit en A. W. H. Langeveld; W. F. v. Tongeren en S. Cornet; J. Zwart en H. Mooten. Gehuwd: A. de Greef en J. O ver duin. Overleden: J. J. Piket wednr, 75 jr; W. M. v. d. Toorn, huisvr. van Straathof 66 jr; C. A. M. de Groot, man, 42 jr; J. v. d. Tuin, wed. van Hoogkamer 80 jr; H. E. C. Ohlen- schlager, huisvr. van Cosijn 48 jr. Hutspot-nieuws kan tot 1.30 nur telefonisch of schriftelijk doorge geven worden. Zaterdags tot 12 nur. Tel. 20015. Vrijdag 26 Maart Gistermiddag om twee uur heeft de 28-jarige motorrijder C. S., wo nend aan de Hooglandse Xerkgracht, op de Oude Singel de 38-jarige wiel rijder J. A. L., wonend in de Oranje straat, aangereden. De motorrijder viel en liep een hersenschudding op. De wielrijder klaagde over pyninde rug en het hoofd. Gisteren was het 25 jaar geleden, dat de heer W. F. Streef land in dienst trad bij de Ned. Rotogravure Mij. Hy begon als leerling-tekenaar en is thans voorman op de afdeling zwart- retouche. In de recreatiezaal werd de jubilaris gistermorgen hartelijk ge huldigd door de directeur, de heer J. C. Stafleu, die de kwaliteiten van do heer Streeiland als vakman en leermeester prees. De jubilaris heeft bloemen aan. Namens de afdeling sprak de heer J. Wolring, die een bloemenstandaard en bloemen aan bood. Tenslotte dankte de heer Streefland, terwijl hij enige aardige anecdotes uit het verleden op haalde. De Haagse politie heeft een 64-ja- rige Leidse vrouw en haar 43-jarige Leidse dochter aangehouden, die in een groot Haags magazijn winkeldief stal pleegden. Bij het onderzoek bleek, dat de grijpgrage dames reeds voor 250 gulden aan levensmiddelen, stoffen en toiletartikelen hadden ge stolen, alles voor eigen gebruik. Na der bleek nog, dat de moeder zich reeds eerder aan deze bijzondere vorm van voordelig inkopen had schuldig gemaakt. Het reisbureau „Cebuto" organi seerde Woensdag in de foyer van de Stadsgehoorzaal een touristen-avond, waarop mevr. Kloosterman een le zing hield over Oostenrijk, toege licht met films en lichtbeelden. De bezoekers waanden zich enige uren in Tvrol, Salzkammergut, Salzburg en Wenen; zij genoten van de veelzijdi ge schoonheid en cultuur, die dit land de touristen biedt. STADSKOK. C. van Klaveren 20; H. Klinken bergH. Voorzaat 02—; B. Bijster boschH. Durieux 02. KATWIJK Reddingsbrigade. Het jaarver slag van de Reddingsbrigade is ver schenen. In dit verslag komt tot uiting, dat de K.R.B. in het afgelopen jaar wel zeer actief is werkzaam ge weest. Deze vereniging telde per 1 Jan. 1605 leden. In het bestuur had den enkele mutaties plaats, de heer Maitimo werd vervangen door de heer E. Wouda en de heer Pluim- graaff werd als penn. aangewezen. Het aantal verwerkte vondelingen bedroeg aan de Zuidpost 161 en aan de Noordpost 58. Eerste hulp werd verleend in 594 gevallen, de kwallen- betengevallen niet meegerekend. Een gehouden plaatselyke demonstratie met behulp van een Helicopter en reddingsboot heeft zeer voldaan. Dank zij de activiteit van de instruc teurs de heren A. Parlevliet en M. P. Viool slaagden voor de zwemoplei- ding „Kustwacht" 12 van de 15 can- didaten. Aan 29 kinderen kon het A-diploma en aan 15 het B-diploma worden uitgereikt De E.H.B.O.-cur- sus onder leiding van Dr. Bergman was .een succes. Er is alle reden om aan te nemen dat de nieuwe Strand- post nog voor het komend badseizoen zal zijn verrezen. De rekening over 1953 sluit met een batig saldo van 37,20. Met het saldo van 1952 ad 241,70 maakt dit een bedrag uit van 278,90. RIJNSBURG ERNSTIGE BOTSING. Tramverkeer werd gestremd. Hedenmorgen te 9.30 uur had op de Rijnsburgerweg een botsing plaats tussen twee auto's. De heer v. d. P., komende uit de richting Oegstgeest, wilde met zijn auto de inrij naar zijn woning inrijden en werd hierbij in de flank aangereden door de hem achteropkomende auto van de heer v. d. W. uit Noordwijk. De auto van de heer v. d. P. draaide een gehele slag in de rondte en belandde tussen de tramrails Beide wagens werden iets beschadigd en konden op eigen kracht verwijderd worden. Het tramverkeer had een 20 minuten op onthoud. NOORDWIJK ZILVEREN JUBILEUM. Gistermiddag werd in de Raadzaal de heer A. v. Schie gehuldigd in ver band met zijn 25-jarig jubileum als incasseerder van de gemeente Noord- wyk. burgemeester roemde in een geestige speech de plichtsbetrachting van de jubilaris, die steeds op cor recte wijze zijn werk deed. Namens het gemeentebestuur feliciteerde spr. de jubilaris hartelijk met deze ge denkdag. Hierna werd de traditio nele enveloppe overhandigd. De gemeente-ontvanger, de heer A. Dekker, voerde ook het woord en tekende de heer v. Schie als een be kende en geziene figuur. In de func tie van de jubilaris dient men te kunnen omgaan met mensen en hier voor de nodige tact te bezitten. Over deze eigenschappen beschikt de heer v. Schie. Namens het personeel sprak de heer J. Marijt, die de jubilaris een electrisch scheerapparaat aan bood. De heer v. Schie sprak een dankwoord. DE ZILK ZILVEREN KOSTER Op 1 April a.s. hoopt de heer J. Hoeks zijn zilveren jubileum te vieren als koster. Dit zal een feest worden voor geheel de Zilker ge meenschap, want men heeft daar nooit een andere koster gekend. Hij diende drie pastoors n.L pastoor Kok en daarna pastoor Hansen en nu pas toor Groen. Hij deed zich kennen als een bekwaam en actief koster, voor wie nooit iets te veel was. als het belang van de kerk of van de paro chianen in het geding was. VLPHEN AAN DEN RIJN Kees Veenendaal won tekenwedstrijd „Veilig Verkeer", dat steeds een sterker wordende actie voert tot be perking van verkeersongevallen heeft in het afgelopen jaar een tekenwed strijd georganiseerd op nationaal niveau onder de schoolgaande jeugd van lagere- en v.g.l.o.-scholen. Kees Veenendaal was de enige Alphenaar, die in deze wedstrijd, met 87 anderen, met uitzonderlijk talent voor tekenen, de prijs van 150, heeft veroverd voor zijn school aan de Oudshoornseweg en een persoon lijke prijs ad 5,op een spaar boekje. Dit was het resultaat van een wedren van niet minder dan 150.000 tekenaartjes in dop. Dit mooie succes van Keesje Vee nendaal was voor vele autoriteiten aanleiding om de prijsuitreiking met enig vlagvertoon te doen geschieden, zoals de heer A. v. d. Veen Meer- stadt, voorz. van de pl. afd. zei. Bij deze plechtigheid waren tegen woordig de ouders van de winnaar, ds. L. J. G. Veenendaal en mevr., het hoofd van de school, de heer C. H. Knook, de heer Bern. Knaapen, consul van de A.N.W.B. en bestuurs lid van het V.V.V., de heer J. v. d. Horst, secr. van het V.V.V., de heer A. Klein, dir. van het postkantoor, tevens vertegenwoordiger van de Rijkspostspaarbank. Het gemeentebe stuur werd vertegenwoordigd door de heer A. J. Dekker, wethouder van onderwijs. De voorz. bood het diploma, keurig ingelijst, alsmede het geldsbedrag voor de school in enveloppe aan. De heer A. Klein, dir. van het post kantoor, feliciteerde de winnaar, de school en zijn ouders met het be haalde succes. Spr. reikt een spaar bankboekje van de Rijkspostspaar bank uit, waarop ten name van Kees 5,— staat geboekt. Weth. A. J. Dek- tatie. Ds. Veenendaal sprak mede namens zijn echtgenote woorden van dank voor de grote eer de school aange daan en feliciteerde de klas. Voor dit succes richtte dominee een speciaal dankwoord tot de leraar van Kees, de heer F. J. ten Brink, wien het te kenen eveneens „in het bloed zit" en en tot het hoofd van de school. In een opstel zullen de kinderen van de klas mogen omschrijven hoe de 150,naar hun mening besteed zal moeten worden. Marktberichten LEIDEN, 26 Maart. Vee. Aan gevoerd: 8 stieren, 140 melkkoeien 170 vette koeien, 185 varekoeien, 12 vetie kalveren, 436 nuchtere kalve ren, 30 vette schapen, 50 weidescha- pen, 224 vette lammeren, 151 weide- lammeren, 58 varkens (zeugen) 197 schrammen, 516 biggen, 1 paard en 15 geiten, totaal 2173 stuks. Prijzen: fokstieren 380—500, melkkoeien 7601100, vette koeien 8001030 per stuk en 2.102.95 per kg. Sch. gewicht; .varekoeien 550800, vaar zen 600830, pinken 375575 per stuk; vettè kalveren 1.602.00 per kg. levend gewicht: nuchtere slacht- kalveren 3045 per stuk en 0.90 1.10 per kg. Levend gewicht; vette schapen 90125, weideschapen 130 150, vette lammeren 90120, zeu gen (drachtige) 300400, schram men 60120, biggen f 4058 en geiten 15—35 per 6tuk. Handel: melk- en warekoeien,, vaarzen pinken redelijk, vette en nuchtere kalveren stug, vette koeien, zeugen, schram men en biggen matig, schapen en lammeren lui duur. T.B.C.-vrije afd. ruimer aanvoer (106). 26 Maar. Kaas. Aangevoerd 14 partijen Goudse kaas, Prijzen: le kwaliteit 2.162.24, 2e kwaliteit 2.102.15 per kg. Handel lui. LEIDSCHENDAM, 25 Maart Groente. Sla A 2841, sla B 22—28 Sla C 17—21, stoofsla 1.26—1.78, spinazie 6872, spruiten 2225, ra dijs 27—28. ROELOFARENDSVEEN, 25 Mrt. Bloemen. Tulpen: Rose Copland 6289 ct., Zenober 4659 cent, v. d. Eerden 7091 cent, Prunus 6177 cent, White Sail 44—69 cent, Crown Imperial 4672 cent, Gilden Harvest 7295 cent, Bandoeng 0.95—1.10. GERUCHTEN ROND ANNEKE BEEKMAN In de zaak van het Joodse meisje Anneke Beekman is een mysterie ontstaan rond een der Hilversumse dames, die het meisje jarenlang ver zorgd hebben en in 1948 van deze voogdij ontheven werden. Terwijl een van de zusters momen teel met Anneke Beekman in Bel gië vertoeft, werd mevr. Langendijk- van Moorst Maandag door twee he ren, die zich uitgaven als recher cheurs in haar huis te Hilversum op gehaald om zich met hen voor een verhoor naar de hoofdstad te bege ven. Niet thuis. Zy belde haar man op, die op dat tijdstip in Beverwijk vertoefde en zeide met de mannen mee te zullen gaan. Toen de echtgenoot echter des avonds naar zijn woning terugkeer de, was zyn vrouw nog niet terug gekeerd. Officiële instanties wilden hem geen inlichtingen verstrekken en het gerucht gaat, dat zij pertinent ontkend hebben een bevel tot aan houding afgegeven te hebben. Naar België. In tegenspraak met dit gerucht is het feit, dat de heer Langendyk nog geen aangifte van vermissing heeft gedaan. Althans dit kan een tegenspraak zijn, maar als derde mogelijkheid wordt geopperd, dat mevrouw Lan- gendijk-Moorst in gezelschap van de beide heren naar België is gegaan, teneinde contact op te nemen met haar aldaar voortvluchtige zuster, die nog steeds Anneke Beekman on der haar hoede heeft. Speciale order. Deze laatste veronderstelling wordt waarschijnlijk, wanneer een vierde gerucht juist is, waarin gemeld wordt, dat de Nederlandse grenspos ten gisteren een extra opsporingsbe vel ontvangen hebben, waarin het vermoeden wordt geuit, dat mej. Moorst vermoedelijk pogingen zal ondernemen om met het Joodse meisje Nederland weer binnen te ko men. Het extra bevel zou de opdracht geven in geval van aanhouding on middellijk de bagage van mej. Van Moorst in beslag te nemen. Na de schoonmaak alles fris en fleurig! Etamlne, zuiver katoen, wit ofécru. 1.10, 78, 69 Marquisette, enorme sor tering 98 79 68 Extra breed, 125 cm. 145 cm. Opneem-Gordijn, 90 cm breed Gordijnstof, Jacquard geweven 5 7 met schulp en entredeux 1.85 diverse kleuren 2.75 59 98 1.15 Gekleurde Etamine, 90 breed diverse kleuren 1.20 Stores, voor de moderne ffatbouw met ingeweven rand, 180 cm hoog 2.95 Volle, prachtkwaliteit, 160cmhoog 3.40 Vensterval m. bovenzoom met kant en entredeux met ruime strook met entredeux Botermarkt 2.15 1.35 98 met picot met kant 1.30 cm breed 3.10 Vier soorten uit onze enorme sor tering afgepaste gordijnen: met kant, 80 x 160 1.58 m. kant en entredeux, 90x160 2.25 Cretonne, 3.35 frisse kleuren 1.69 Cretonne, 2.75 120 cm breed Zware Franse Gobelin (voor de Zwitserse import met rijke kant ofmeubelbekleding en entredeux en strook 3.80 3.25 gordijnen, 130 cm breed 5.95 SPECIALE AANBIEDING Frotté Damast Gordijnstof, ge heel nieuw dessin, in 5 tinten w.o. oud goud, flessengroen 120 cm breed 3.95 Keuken-ruitjes, in 60 dessins kleur- en was- echt, 80 breed 1.65 1.48 120 cm breed 2.25 Grote collectie Picots, Entredeux en Macramé-kanten I

Leidse Courant | 1954 | | pagina 2