Dc KNAC richt zich tegen ernstig verkeersgevaar Avifauna Breeklustig knaapje kreeg van geplaagde aannemer pak slaag Benelux „volslrekt onaanvaardbaar" voor tuinbouw Ook de nieuwe bemanning weigerde aan boord te gaan Eén radiozegel te weinig geplakt Schuldeisers belegeren de Maastrichtse notaris DONDERDAG 25 MAART 1951 DE LE1DSE COURANT TWEEDE BI.AD - PAGINA 'i Stilstaan van voertuigen op de weg bij duisternis Het bestuur van de KNAC heeft bij „helder" weer voldoende is, om zich met een adres tot de Minister deze lampen ook bij slecht weer aan van Verkeer en Waterstaat gewend het doel te doen beantwoorden en met betrekking tot de gevaren, zij ia er van overtuigd, dat voertui- welke voor het wegverkeer ont- j gen geen motorrijtuigen zijnde, staan door bij duisternis op de rij- waarvoor dezelfde eisen van zicht- weg stilstaande voertuigen, waaruit j baar heid zijn gesteld, hieraan vrij dikwijls ongevallen met zeer ernsti- gevolgen ontstaan. De KNAC is van mening, dat de ge oorzaak veelvuldig moet worden ge zocht in het feit, dat ook een ver antwoordelijk bestuurder deze voer tuigen niet tijdig kan onderkennen, en dat zulks in het bijzonder wordt bemoeilijkt "door slechte weersom standigheden en het veelvuldig ge dwongen rijden met gedimde kop lampen, dan wel door een combina tie van de beide factoren. De wetgever heeft, weliswaar voorschriften gegeven ten aanzien van de uitrusting, doch deze blijken in de practijk geenszins voldoende te zijn. Terwijl de meer moderne personenauto's over het algemeen van twee voldoende achterlichten zijn voorzien, kan dit geenszins worden gezegd van de meeste vrachtauto's, bussen en dergelijke, terwijl in het bijzonder de bepalin gen t.a.v. de overige voertuigen ge heel onvoldoende zijn. Adressante is met name van oor deel, dat de met Januari 1956 voor geschreven twee achterlichten ab soluut noodzakelijk zijn en dat zij gaarne zal medewerken om de mo torrijtuigbestuurders tijdig op deze verplichting te wijzen. Zij vraagt zich echter af of de eis van twee honderd meter goede zichtbaarheid Richtingaanwijzers van auto's gebroken Gisternacht is op het politiebureau Leidseplein te A'dam een man inge sloten, die ervan wordt verdacht van een aiuto een richtingaanwijzer hébben afgebroken. Getuigen zouden de man daarmee bezig hebben ge zien. Aangezien de laatste tijd wel meer van auto's, staande in de om geving van het Leidseplein, richting aanwijzers zijn vernield, wordt ver band gezocht tussen de gisternacht gesignaleerde en die vorige beschadi gingen. De politie stelt een onderzoek in. De aangehouden man doet er het zwijgen toe. Zomeropruiming schoenen te vroeg De Ned. Kath. bond van Schoen- winkeliers heeft Dinsdag in Breda zijn bondsvergadering gehouden. De voorzitter, de heer C. de Jonge uit Amsterdam, besprak in zijn openings woord onder meer de moeilijkheden die er waren om met de Algemene Bond van Schoen winkeliers tot sa menwerking te komen. De wijziging van de opruimings- data maakte een groot deel van de morgenbesprekingen uit. De datum voor de zomeropruimingen is voor de meeste zaken te vroeg. Men was het eens met de textielzaken, die even eens een andere datum willen heb ben. Half Juli valt midden in het zo merseizoen, zodat het publiek zich gedurende deze opruiming te vroeg kan voorzien van goedkoper zomer- schoeiseL Speciaal de seizoenplaatsen ondervonden daarvan nadeel. Stem men gingen ook op tegen de verkap te opruimingen, die allerwege wor den gehouden en aangekondigd wor den als speciale aanbiedingen. In de middag sprak drs. K. Samson, secretaris in algemene dienst van de NRKM, over de vaak patriarchale verhoudingen in de middenstands bedrijven. WETTELIJKE GRONDSLAG VOOR MAATREGELEN BU RAMPEN, Gedurende de watersnood heeft zich in sterke mate het ontbreken van een duidelijke wettelijke grond slag voor de genoemen maatregelen odoen gevoelen. De regering wil in deze leemte voor de toekomst voor zien en heeft daartoe enkele wijzi gingen aanhangig gemaakt van de wetten Bescherming Bevolking en Verplaatsing Bevolking, alsmede van enkele andere wetten, die betrek king hebben op een oorlogsituatie. Deze wetten worden nu ook van toepassing verklaard bij rampen en bij dreigend gevaar daarvoor. Dit zal geschieden bij Koninklijk Besluit op voordracht van de minister-presi dent, die daarbij handelt in overeen stemming met het gevoelen van de raad van ministers. De Staten-Gene- raal krijgen achteraf gelegenheid het K. B. goed te keuren. wel nimmer voldoen. Een en ander is voor de KNAC aanleiding om de Minister te ver zoeken: 1. te bevorderen, dat de bestaande voorschriften t.a.v. de achterver- lichting, ook t.a.v. van het niet gemotoriseerd verkeer (voertui gen, rijwielen etc.) met kracht worden gehandhaafd; na te doen gaan in hoeverre de bepalingen kunnen worden aan gevuld, zodat verder reikende voorschriften tot beter resul taat kunnen leiden; te overwegen of niet ware voor te schrijven bepaalde catego rieën voertuigen te voorzien van het unieke vogelpark te Alphen a/d Rijn heropent 10 April 1954 Fietsendief reed zonder en tegen de lamp Gisternacht om half twee werd op de Houtmankade in Amsterdam een 19-jarige wielrijder aangehoud-en en bekeurd omdat hij op een fiets reed, die niet voldeed aan de vereiste ver lichting. De agent van politie, die het niet onwaarschijnlijk achtte, dat de tocht op het onverlichte rijwiel zou worden voortgezet, achtervolgde voor alle zekerheid de man, suiker werker van beroep. In de Zaanstraat gekomen zag hij tot zijn verwonde ring, dat de oorspronkelijke fietser nu zonder rijwiel verder wandelde. Do fiets stond tegen het hek van de spoorweg geparkeerd. De agent sprak de man aan. Deze kon geen aanne melijke verklaring van zijn handel- o_„ wijze geven. Op het politiebureau vormige stroken reflecterend gekomen, waarheen de agent hem materiaal, welke behalve ande- j met het rijwiel had gebracht, vertel- re voordelen, het grote voordeel de hij toen maar dat hij het rijwiel bezitten van groter oppervlak op de Nassaukade had weggenomen. en mindere kwetsbaarheid dan I de gebruikelijke reflectoren; FABRIEKSBRAND te doen onderzoeken welke de IN HAAKSBERGEN, juiste plaatsing van reflectorenDe textielfabriek van de firma D. behoort te zijn in verband met Jordaan en Zonen te Haaksbergen Pa diende prompt een aanklacht in Nadat de lieve Amsterdamse jeugd reeds voor meer dan 2.000.schade had toegebracht aan een aannemer, die voor de gemeente in de hoofdstad een opdracht uitvoerde, had de zoon van de aannemer op zekere dag zijn geduld verloren en een van de belha mels kreeg een flink pak rammel. Het dertien-jarige slachtoffer we nende naar Pa en Moe, die het toch maar bar en boos vonden en prompt een aanklacht wegens mishandeling tegen de 34-jarige aannemerszoon in diende. Gisteren moest de man zich verant woorden en zijn verhaal geeft wel een zeer speciale kijk op de menta liteit van de frisse Hollandse jeugd. de zichtbaarheid enerzijds de mogelijkheid van beschadi ging anderzijds; 5. .te overwegen om bij verplicht voorschrijven van stroken re flecterend materiaal tevens aan- wijzigingen te geven, waar deze moeten worden aangebracht in verband met de zichtbaarheid in de gedimde lichtbundel; 6. te bevorderen dat vrachtauto's aan de achterzijde een witte markering voeren. is gistermiddag brand uitgebroken. De viltklanderij der fabriek is ge heel uitgebrand. Het vtiur, dat ver moedelijk is ontstaan doordat een vat met chemicaliën explodeerde, werd geblust door de eigen brand weer en die van Enschede. Het gebouw liep veel waterschade op. In de ge hele fabriek werken ongeveer 1000 arbeiders, waarvan 100 in de vilt klanderij. De overige afdelingen van de fabriek kunnen normaal door werken. Centraal Bureau voor Tuinbouwveilingen Houd Duitsland in de gaten Te Utrecht heeft de voorzitter, de heer M. Prins van het Centraal Bu reau van de Tuinbouwveilingen tij dens de jaarvergadering dezer orga nisatie gesproken over zijn inzich ten op het gebied van de Europese handel, de economische integratie j doch wel vrije inwisselbaarheid van van klein Europa, Benelux en dej valuta, en onderlinge concurrentie, Oost-West-handel. Spr. zeide o.m.,gepaard gaande aan bescherming van dat naar zijn oordeel de invoerrech- j het Duitse bedrijfsleven. drievoudige bescherming van dit deel van de Nederlandse agrari sche sector, indien het landbouwpro- tocol gehandhaafd blijft. Naar mening van de heer Prins lijdt het geen twijfel, of Duitsland zal straks, economisch bezien, in West- Europa de toon aangeven. Minister dr Erhard, wenst een Europese inte gratie, die met de Duitse belangen strookt, namelijk geen vrijhandel, ten voor de inter-Europese handel nog steeds een zware belemmering vormen en dat hij spoedige verbe teringen daarin niet verwacht, zulks Sezien de Geneefse resultaten inzèke e GATT (de algemene overeen komst inzake tarieven en handel), waardoor een deel van de in Europe se samenwerking verkregen libera lisatie teniet dreigt te gaan. Al zou het tot economische inte gratie komen, dan nog zouden op agrarisch gebied zeker tijdelijke be schermingen gehandhaafd moeten blijven teneinde de producties der landen tot een zeker evenwicht te kunnen laten groeien. de Duitse markt, de jongste ontwik keling in het handelsverkeer met En geland en de Beneluxmisère dwin gen de Nederlandse tuinbouwer zich ernstig af te vragen of het jaar op jaar doorgaan met rnillioenen-inves- teringen in tuinbouw en fruitteelt, verantwoord is. Handelspolitiek is in Europa alles in beweging. Voorzich tigheid is naar mening van de heer Prins geboden. Glastuinbouw en fruitteelt hebben thans vrijwel on beperkte vrijheid tot uitbreiding. Op heffing echter van de teeltbeheersing betekent niet het loslaten van zelf- beheersing. Met inachtname van de Een vraag is echter,^T"d^e ge- Europese toestand en_van eigen fi- integreerde markt ooit tot stand zal nanciele positie zal iedere glastum- kunnen komen. Het is immers lang niet zeker, dat de Europese Defen sie Gemeenschap, die in een politie ke gemeenschap voorziet, tot stand zal kunnen komen. Van dit al of niet tot stand komen van EDG en EPG hangt het ontstaan of uitblijven van een open mrkt in klein Europa af, aldus de heer Prins. De nagestreefde economische Unie met België steunt op een ander principe, namelijk op het streven naar samenwerking. Op vele gebieden, en zeker op het ge bied van de tuinbouw, heeft deze sa menwerking tot nu toe gefaald, zo zeide de heer Prins. Naar zijn me ning draagt het landbouw-protocol van Benelux, dat thans zeven jaar werkt, allerminst bij tot de handel in tuinbouwproducten. Blijkens er varingen zijn de moeilijkheden in de laatste jaren eerder vergroot. De Nederlandse tuinbouw heeft dan ook ernstige bezwaren tegen verdere handhaving van deze over eenkomst. Nu In de laatste tijd met verdubbelde ernergie naar de volle dige economische unie met België en Luxemburg wordt gestreefd, dient de tuinbouw te laten weten, dat de ze volstrekt onaanvaardbaar is voor Het Amstelstadschandaal Eerst het schip opknappen Twintig Nederlandse zeelieden, die naar Vancouver waren gevlogen om het vrachtschip de Amstelstad te be mannen, hebben gedreigd naar Ne derland terug te keren, tenzij het schip wordt opgeknapt De Amstelstad kwam Dinsdag in Vancouver aap nadat tien officieren en zes keliners het schip van Japan Over de Stille Oceaan hadden geva ren. De oorspronkelijke bemanning van negentien koppen verliet in Ja pan het sohip uit protest tegen het verstrekken van „slecht voedsel en drinkwater" en tegen „slechte ie- vensomstan-digheden en een onrede lijke behandeling". De nieuwe bemanning verklaarde, dat zij niet aan boord zal gaan, ten zij het schip wordt opgeknapt, schoon linnengoed verstrekt en meer voed sel aan boord wordt genomen. De Amstelstad zal volgens de plan nen met graan naar Japan terug keren. der en fruitteler zijn eigen verant woordelijkheid dienen te dragen. Inzake de oost-westhandel zeide de heer Prins voorshands geen gro te verwachtingen te koesteren. Over het komende landbouwschap liet de heer Prins zich hoopvol uit. De agrarische sector is z.L rijp voor een publiekrechtelijke bedrijfsorga nisatie. Het laatste onderwerp van de heer Prins betrof de bewaarkool waarvan het evenwicht tussen teelt en ver bruik veelvuldig verbroken wordt. Het prijspeil lijdt daar hevig on der, het minimumprijzenstelsel komt niet meer tot zijn recht en de hef fingen worden te zwaar waardoor de teelt van bewaarkool niet meer lonend is. Collectieve verantwoorde lijkheid hiervoor in financieel op zicht kan door de tuinbouw niet wor den aanvaard. De nood in de be- waarkoolsector zal veeleer door de overheid moeten worden Dit is niet eenvoudig. De moeilij! den zijn ontstaan door het wegvallen van buitenlandse afzetmogelijkheden (Oost-Europa), door Duitse bescher ming van eigen productie en door het veranderen van gebruiksgewoon- ten in geheel West-Europa. Drasti sche sanering is, vanwege de kleine omvang der bedrijven, niet eenvou dig. Herverkaveling tot verantwoor de landbouwbedrijven zou grote moeilijkheden voor de bevolking scheppen. Reeds zijn door de sobe re hardwerkende telers van bewaar kool ter voorkoming van prijsbederf door over-aan bod sinds 1948 grote offers gebracht De teelt 1953 en de uitkomsten van dit voorjaar zyn me de als gevolg van onbereikbaarheid van sommige afzetgebieden en over matige bescherming van andere, slecht. „Wij menen van de overheid te mogen vragen, zo zeide de heer Prins, er voor te 2orgen, dat de po sitie der telers op de traditionale markten relatief niet slechter wordt Dit zal veel vergen van de onder handelingsbekwaamheid van verte genwoordigers van onze overheid. Zolang dit niet bereikt is en dit is kennelijk het geval is het niet te veel verlangd, dat da overheid de teelt van bewaarkool in stand houdt" Ontslag te Onstwedde Beslissing werd weer uitgesteld Voor de tweede maal heeft het ambtenarengerecht te Groningen zich bezig gehouden met het beroep dat de corpschef der politie te Onstwedde heeft aangetekend tegen het eervol ontslag dat de burgemeester van de gemeente Onstwedde hem heeft ver leend wegens ongeschiktheid. Enkele weken terug, toen deze zaak voor de eerste maal diende, achtte de voorzitter van het ambtenarenge recht het gewenst, dat in deze zaak als getuige gehoord zou worden de procureur-generaal van het gerechts hof te Leeuwarden om uit te maken, of deze destijds aan de corpschef een vermaning had uitgedeeld. Dit stond in het rapport van de burgemeester van Onstwedde, doch werd door de ontslagen corpschef ontkend. Vriendelijk. Deze had tijdens de zitting ver klaard dat hij bij de procureur ont boden was naar aanleiding van een tegen hem ingesteld onderzoek. Hij zou toen vriendelijk ontvangen zijn en aan het slot van het onderhoud i zou de prodcureur tegen hem gezegd I hebben, een streep onder het dossier te zetten en de zaak maar te verge ten. Vaderlijk. De procureur, thans als getuige ge- hoorcj, zeide dat hij inderdaad de corpschef vriendelijk ontvangen had, maar dat hfj wel degelijk een vader lijke vermaning had uitgedeeld. Deze getuige bevestigde voorts dat hij de burgemeester van Onstwedde bij diens ambtsaanvaarding gewaar schuwd had om op de corpschef te letten, gezien bepaalde gebeurtenis sen die zich vroeger hadden afge speeld. Niet vaderlijk? De raadsman bracht een brief in het geding van de oud-burgemeester van Onstwedde, waarin stond dat de politiechef tijdens het betrokken on derhoud niet was vermaand. Hij ver zocht ook deze oud-burgemeester als getuige te horen, terwijl de raads man tevens verzocht een dossier te mogen aanbieden, waarin de be zwaren tegen de politiechef ingediend werden weerlegd. Na in raadkamer te zijn geweest besloot het ambtenaren gerecht dit dossier te weigeren. Wei gaf men toestemming de oud-burge meester als getuige te dagvaarden. Wegens diens ziekte zal thans de zit ting op een nog nader vast te stellen uur worden gehouden te Meppel, waar deze nieuwe getuige woonach tig is. HOGE PRIJZEN BIJ DUIVENSPORT Ondanks de oppositie is in de voor jaarsvergadering van de afdeling Oss en omstreken van de Algemene Bond van Postduivenhouders besloten, dat het „poulen" op afdelingsvluchten is opengesteld tot vijf gulden per duif. De tegenstanders zijn van mening, dat dit geen duivensport meer is, maar „duivengokkerij", te meer daar voor het komende bondsccmcours een hoofdprijs beschikbaar is gesteld van 2000 gulden. Verscheidene duivenhouders zijn de laatste tijd verblind door de hoge prijzen die er zijn te winnen. Er zijn onregelmatigheden gepleeegd, hetzij met de klok, hetzij bij het ringen. Men heeft nu besloten steekproe ven te nemen in de manden, waarin de duiven voor verzending bijeenge bracht worden. Want al had de aannemer dan al een hoge schutting om het bouwwerk la ten zetten, de voortvarende lievelin getjes lieten zich daardoor niet rem men, klommen over de omheining heen en vernielden wat him voor de voet kwam. Toen de aannemer, die de jongens al herhaalde malen weggejaagd had, naar de jongens toerende, kon hij een grote mond van de jongens in ont vangst nemen. Dit werd de zoon te machtig; hij kreeg een van de kna pen te pakken en diende hem een. ste vig pak slaag toe. Wanneer het Amsterdamse knaap je gedacht had, dat hij gistermorgen de held van de rechtszaal zou wor den, kwam hij wel wat bedrogen uit en ook Pa en Ma kregen nu niet direct een beloning voor hun tedere liefde. De officier, verdediger en rechter stonden volledig aan de kant van de aannemer: „In plaats van een aan klacht in te dienen, hadden de ouders er beter aan gedaan, de behandeling van de aannemerszoon nog eens dun netjes over te doen", meende de offi cier, die het klachtenboek van de aannemer met een hele waslijst per soonlijke ervaringen aanvulde: Auto's worden vernield, spiegelruiten be>- schadigd en de lieve jeugd koestert zich in de bescherming van de wet. Juridisch moest het recht echter ziji beloop hebben, maar de rechter zocht de minimum straf voor de aan nemerszoon op: Twee kwartjes. JHR. QUARLES VAN UFFORD VOORZITTER DER A.V.R.O.? In omroepkringen wordt de benoe ming verwacht van een nieuwe voor zitter van de AVRO. Jhr. H. G. A. Quarles van Ufford, te Wassenaar, die als opvolger van de heer G. de Clercq wordt genoemd, zal vermoe delijk in de April-vergadering van het algemeen bestuur van deze om roepvereniging tot lid van het dage lijks bestuur worden benoemd. Na dat hij vervolgens korte tijd het voor zitterschap zal hebben waargenomen zal aan de jaarlijkse algemene ver gadering, die in Juli te Arnhem zal worden gehouden, de benoeming van jhr. Quarles van Ufford tot voorzit ter worden voorgedragen. Amstdflora 1954 Watermuziek in een romantisch bergmeer Een jury van honderd experts, on der wie 35 buitenlanders, zullen bij na zeventig Nederlandse, 22 Duitse, zeven Belgische, en enkele Zwitserse inzendingen tezamen een bloemen en plantenschat ter waarde van circa drie millioen gulden te waarderen krijgen om uit te maken wie de prij zen verdienen, die koningin Juliana, prins Bernhard en vele schenkers be schikbaar hebben gesteld voor „Am- stelflora 1954", de grootste bloemen tentoonstelling die ooit in Nederland is gehouden. De duizenden bloemen, bloeiende en groene planten in weinig minder variëteiten zijn onder leiding van de heer C. Thim in 2000 kubieke me ter grond over 18000 vierkantemeter in alle zalen van de hoofdstedelijke R.AJ. gerangschikt in perken, gazons, langs vjjvei-s op afwisselende niveaux tot een indrukwekkend lustoord. Honderden fonteinen! In een der zalen is in een berg meer, liggende in een begroeid rots plateau, de installatie aangebracht „de watersymphonie",, die Otto Parystawickiz met 180 toetsen be speelt en die enige honderden fontei nen op melodieën van begeleidende gramofoonplaten doet opspuiten. De voorzitter van de stichting „Am- stelflora 1954", de ruim 75-jarige heer J. H. Kaufman en zijn staf ver wachten dat deze derde tentoonstel ling alle records zal breken. De vo rige „Amstelflora" gehouden in 1948, heeft een bezoekersaantal van ruim 203.000 geboekt. Donderdagochtend elf uur zal bur gemeester d'Ailly de tentoonstelling officieel openen, 's Middags zijn ruim 500 burgemeesters uit het gehele land met hun echtgenoten de gasten van de stichting en het bestuur van de hoofdstad. Tijdens het verbranden van on kruid viel een 87-jarige man uit Ber gen (L.) de vorige week in het vuur, waardoor zijn kleren vlam vatten. Voordat het vuur gedoofd kon wor den, werd de man zo ernstig gewond, dat hij gisteren in het ziekenhuis is overleden. i 'Omdat hij de Regionale Omroep Noord niet kon beluisteren De Leeuwarder rechtbank behan delde Woensdag de zaak tegen de 43- jarige dagbladinspecteur G. J. te Goutum, die geweigerd had het volle aantal zegels op zijn luistervergun ning te plakken, omdat hij met zijn radiotoestel de Regionale Omroep Noord niet kon beluisteren. Omdat hij niet kan ontvangen, plakte hij met opzet één zegel te weinig. Daar de rechtbank destijds eerst het oordeel van de directeur-generaal der P.T.T. wilde horen, was 'de zaak uitgesteld. Dit oordeel is thans ont vangen en het luidt, naar aanleiding van een rapport Waaruit blijkt dat met het toestel de zenders Hilversum I en Hilversum II kunnen worden ontvangen, aldus, dat hier sprake is van een ontvangtoestel in de zin der wet. Verder is er over deze kwestie nog gecorrespondeerd met de Stichting j Nederl. Radio-Unie. Van deze zijde heeft men o.a. geschreven, dat van de steunzender Hoogezand gebruik mag worden gemaakt voor een re gionaal programma, maar dat dit programma stellig niet wordt be schouwd als bestemd voor alle luis teraars. Als verdachte de R.O.N. zou kunnen beluisteren, zou hij zich er nog over kunnen beklagen, dat hij de Regionale Omroep Zuid niet kon ont vangen. Verdachte zei, dat de Regionale Omroep Zuid natuurlijk voor de Zui derlingen is. zodat hij niet zou ver langen deze uitzendingen te kunnen beluisteren. De zenders Hilversum I en II zijn vooral afgestemd op de luis teraars in het centrum des lands en daarom mag een Fries verlangen de Noordelijke uitzendingen, die vooral ook aan zijn provincie zijn gewijd, te kunnen verstaan. Volgens de officier van Justitie is deze kwestie niet geëigend om in de rechtszaal te worden beslist, maar in ieder geval heeft verdachte juridisch het reclit niet aan zijn kant. Spreker vroeg bevestiging van het vonnis van de kantonrechter, namelijk 25, boete of tien dagen hechtenis en te ruggave van het radiotoestel. De verdediger zei, dat de Nederl. Nasleep „President Robert" Belasting voorop Toen enkele jaren geleden de avon tuurlijke Haagse kleermakerszoon zijn fantastische reis met de „Presi dent Robert" begon, verbaasde de Maastrichtse notaris Quaedvlieg zijn gehele omgeving, door zich bij de avontuurlijke jongeman aan te slui ten. De notaris is reeds geruime tijd weer landrot geworden, maar zoals ook van andere zijden bleek was het een buitengewoon exclusief, doch tevens uiterst kostbaar reisje ge weest. Een leraar uit Den Haag zag zich volkomen geruïneerd en ook over de notaris gingen de meest drei gende berichten. Het blijkt echter, dat de notaris, die als vrij vermogend bekend stond, nog wel een appeltje voor de dorst achter gehouden heeft, want alhoe wel zowel de belasting als de diverse schuldeisers zich niet ongetuigd lie ten, en alhoewel er al enkele bezit tingen van hem verkocht zijn, worden de meeste schuldeisers en de be lasting blijkbaar tevredengesteld, want voorspelde excuties gaan niet door en dreigementen warden niet uitgevoerd. Ondertussen worden alle zaken in Nederland door de raadgevers van de notaris afgehandeld, want de notaris zit in Brussel; hij schijnt Nederland een te gevaarlijk land te vinden! Radio-Unie blijkens de stichtingsakte verplicht is tot het instellen en on derhouden van regionale omroepen. De R.O.N. is een onderdeel van de Nederlandse omroep. Verdachte dient daarom te worden vrijgesproken. Uitspraak over twee weken. Aetherklanken Televisie-programma NCRV: 20.15 Joum. en weerber.; 20.30 Relaas van een liefde; 20.50 „Levend porcelein". film; 21.05 „De wereld is zo groot", documentaire; 21.3521.45 Dagslui ting. HILVERSUM I, 402 M. 7.00 VARA 10.00 VPRO 10.20 VARA 12.00 AVRO 16.00 VARA 19.30 VPRO 21.00 VARA 22.40 VPRO 23.00— 24.00 VARA VARA: 7.00 Nieuws; 7.13 Gram.; 8.00 Nieuws; 8.16 Gram.; 8.45 V. d. huisvr.; 9.00 Gym. v. d. vrouw; 9.10 Garm.; 9.30 Waterst.; 9.35 Schoolra dio; VPRO: 10.00 „Thuis", caus.; 10.05 Morgenwijding; VARA: 10.20 V. d. kleuters; 10.40 Dubbelkwart. 10.55 Voordr.; 11.15 Gram.; 11.30 Or gel en zang; AVRO: 12.00 Musette- ork.; 12.30 Land- en tuinmeded.; 12.33 Sport en prognose; 12.48 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Meded. of gram.; 13.20 Lichte muz.; 14.00 V. d. huisvr. 14.20 Hobo en piano; 14.50 Boekbe spreking; 15.10 Viool en piano; 15.30 Dansmuz.; VARA: 16.00 Gram.; 16.30 Muzkale caus.; 17.10 V. d. jeugd; 17.40 Orgelspel; 18.00 Nieuws; 18.15 Verz. progr.; 18.45 „De havervM", hoorspel; 19.00 V. d. jeugd; 19.10 Kin derkoor; VPRO: 19.30 „Mensen en conflicten", hoorsp; 19.50 Ber.: 20.00 Nieuws; 20.05 Boekbespr.; 20.15 Ka merkoor; 20.30 Benelux; 20.40 „He dendaagse arbeidsproblemen", caus.; VARA: 21.00 V. d. jeugd. 21.35 Instr. kwart. 21.55 Buitenl. weekverz. 22.10 Lichte muz. VPRO: 22.40 „Vandaag" caus.; 22.45 Avondwijding; VARA: 23.00 Nieuws; 23.15—24.00 HILVERSUM II, 298 M. 7.00—24.00 KRO KRO: 7.00 Nieuws; 7.10 Gram.; 7.15 Gym.; 7.30 Gram.; 7.45 Morgengebed en liturg, kalender; 8.00 Nieuws en weerber.; 8.15 Gram.; 9.00 V. d. vrouw; 9.30 Schoolradio; 10.00 Chan sons; 10.15 Gram.; 10.25 Amus. ork. en solist; 11.00 V. d. zieken. 11.40 Lichte muz. 12.00 Angelus. 12.03 Me- tropole orkest; 12.30 Land- en tuin- buwmeded12.33 Franse chansons; 12.55 Zonnewijzer; 13.00 Nieuws er Katholiek nieuws; 13.20 Piano, orgel en zang; 13.45 V. d. vrouw; 14.00 Ka- merork. en .solist; 15.00 Gram.; 15.30 Her Vrij Europa; 16.00 V. d. zieken: 17.00 V. d. jeugd; 17.15 Kinderkoor; 17.35 Mil. kaoel; 18.00 „De ouders en de schoolbibiliotheken", caus.; 18.10 Amus. muz.; 18.40 Vragenbeantw. 18.52 Rep. 19.00 Nieuws; 19.10 Rege- ringsuitz. .Verklaring en toelichting" 19.30 Gram.; 20.25 De gewone man: 20.30 Politiek Forum; 21.00 Gram.; 21.40 Luisterwedstrijd; 22.10 Viool en clavecimbel. 22.45 „Kerk en Mens", caus.; 23.00 Nieuws; 23.1524.00 Gram.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 8