DUINSTREEK Commissie voor Volkskunde zoekt Vastenavond-gegevens GEVESTIGDE EN VERTROKKEN PERSONEN IN EN UIT lEIDEN WAAR SCHEIDT HET LICHT ...EN BEGINT DE NACHT MAANDAG 22 MAART 1954 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 Vereniging „Oud Leiden" Ia verschillende streken van ons land wordt van ouds Vastenavond de dag, die aan de Vasten vooraf gaat uitbundig gevierd. Dit blijkt ook uit het oude Deventer lied: Vrouwe, 't is Vastenavond, Ik komme niet in huus Veur van oavond, Ik komme niet in huus Veur mar gen vrog Ik dat dan niet vrog genog? Ook in Leiden en Rijnland ging deze dag niet onopgemerkt voorbij. Zo werd in 1668 ten behoeve van de conventualen in het Leidse Sions- hofje uitgegeven een bedrag van 5.16 als „Vastenavondgift". In het begin van de 19de eeuw werd in het Gast- en Proveniershuis te Noordwijk-Binnen op „vasten avond" extra bier geschonken, n.l. een half vat. In de omstreken van Leiden, o.a. in Hazerswoude en Koudekerk, werd voor kort in de vastentijd in huise lijke kring „vastelavond" gehouden, in het bijzonder in protestantse ge zinnen. Familieleden, vooral neven en nichten, werden een paar dagen verzocht te komen. Overdag ging men bij kennissen op visite en des avonds werd „geschimmeld", (Schim- meispel met klok en hamer). Men bakte oliebollen en wafelen. De win tertijd leende zich uiteraard bij uit stek voor deze gezellige, huiselijke avonden. .Het gezelschap werd meest al nog vergroot met kennissen uit de buurt, zodat soms 20 a 30 gasten bij een waren. Soms was er geen slaap gelegenheid genoeg, zodat de man nelijke gasten in het hooi moesten slapen. Deze personen werden „vas- telavondgasten" genoemd. De Commissie voor Volkskunde van de Vereniging „Oud-Leiden", die zoals bekend, gegevens verzamelt betreffende het volksleven van deze streek, zou gaarne vernemen in wel ke plaatsen van Rijnland de vasten avond op bijzondere yrijze werd of wordt gevierd, voorts waar het huis lijke „vastelavond" werd of nog wordt gehouden en hoe dat alles plaats vond of nog plaats vindt. Gegevens daarover worden gaarne UIT DE LEIDSE RAAD In de hedenmiddag onder voorzit terschap van jhr. mr. F. H. van Kin schot om 2 uur aangevangen verga dering van de Leidse gemeenteraad is stilzwijgend 'besloten tot medewer king aan het R. K. Schoolbestuur bij het stichten van een school voor ge woon 'Lager Onderwijs aan de Timor - straat. Het verzoek van het bestuur van het Missie college St. Willibrordus te Katwijk aan den Rijn, om subsidie voor de uit Leiden afkomstige leer lingen werd op voorstel van B en W verworpen. door de redactie van dit blad inge wacht. Plet verzoek van de Commissie voor Volkskunde om oude volksrijmen in te zenden had een groot succes. Niet minder dan 20 verschillende rij men werden n.l. reeds ingezonden. Deze zullen t.z.t. worden gepubli ceerd in een deeltje van de „Oud-Lei- den"-Serie betreffende het volksle ven van Rijnland. Twee van de inge zonden versjes mogen hier volgen: Wie iets weet of ziet van 't mijne, Ga naar huis en kijkt naar 't zijne. Ziet gij daar dan geen gebreken, Dan moogt Ge vrij van de mijne spreken. (Op een bovenlicht van een woning te Nieuwveen). XXX Als de zon met haar vergulde stralen Over ons land komt nederdalen, Wie is dan 't eerste wakker? 't Is de Haan, 't is de bakker. (Opschrift, dat vroeger stond op de bakkerij van de Haan, Noordeinde, Zevenhoven). GEM. AANKONDIGING SCHOUW VAN WEGEN, LANEN, ENZ. Burgemeester en wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat te beginnen op Donderdag, 1 April 1954 krachtens het bepaalde bij artikel 17 der verordening van 6 Juli 1899 (Gemeenteblad No. 15), laatste lijk gewijzigd «bij verordening van 9 Juli 1928 (Gemeenteblad No. 223) op wegen, lanen, straten enz. en wate ringen en sloten, schouw zal plaats hebben over alle wegen, lanen, pa den, straten, kaden, pleinen, hofjes, stegen, sloppen of poorten en gan gen, benevens de daarin gelegen of daartoe behorende bruggen en ande re kunstwerken, voorzover die bij zonder eigendom zijn, en zonder ver hindering door of vanwege recht hebbenden voor het publiek verkeer openstaan, alsmede over alle wate ringen en sloten en de riolen ter ver vanging daarvan gemaakt, benevens de daartoe behorende sluizen, dui kers. buizen, toegang^kokers en der gelijke werken, voorzover die bijzon der eigendom zijn. 7674 KATWIJK ONDERSCHEIDING VOOR MOEDIGE SCHIPPER. Op 1 Februari 1953 bevond de „Voorwaarts" zich op 140 mijl ten noorden van IJmuiden tengevolge van het zware stormweer in ernstige UTRECHTSE UNIVERSITEIT. Aan de Rijksuniversiteit te Utrecht slaagde voor het doctoraal examen Semietische letteren mr. A. J. W. Huisman uit Leiden. Gevestigd in de week van 15 tot en1 met 20 Maart, M. D. van Beelen. dienstbode, Boerhaavelaan 1; A. van den Berg, verpleegster, Rijnsburgervveg 10; I. E. V. Bolduan, korp. schrijver KM, Noordeinde 2a; N. H. Bon, Rijnsburger- weg 140; M. de GruaffDe Bruin en fam., L. Scheistr. 13; A. J. Cavé, Hooi gracht 97a; H. A. van Dijk, banketbak ker, Da Costaslr. 24: M. Ferwerda, adj. commies Reg. en Sue., Roodb.str. 40; A. Flipse, magazijnbediende. Rijnsb.w. 144; J. A. Geenen, magazijnbediende, Meer hof 32; T. van der KraanDe Groot, Willemstr. 34; P. J. de Haas, telegrafist I KM, Hertnstr. 17; W. van der Hoeven, monteur-pijpwerker, De Wetstr. 11; J. van der Hoorn, Breestr. 143; M. M. van Wijngaarden—Huitema, Mauritsstr. 49; M. SchwartzKeiser en fam., Franchi- montlaan 57; E. Ketting en fam., leraar Chr. Kweekschool, Franchimontlaan 55; L. BuitenbosVan Laar en fam., Boer haavelaan 18a; E. Lammerts van Bueren en- fam., korp. der mariniers. Nieuwe Rijn 75; M. WittemanLaterveer, J. v. Houtkade 12; G. M. Montanus. dienst bode, Volmolengracht 2a; M. W. de Nie, verpleegster. K. Rapenburg 19; G. C. Roelink, electricien, R. Visscherstr. 57; T. W. M. RuigrokRosdorff. Fr. van Eedenlaan 17; O. P. de Ruiter, Oude Sin gel 72; G. Sassen en fam., rijksambte naar, O. Rijn 85a; J. Sloos, v. d. Werff- straat 27a; M. Steur, gezins%'erzorgster. Rapenburg 59: P. Verkleij. 4e Binnen vestgracht 17; A. P. A. de Vrind, kan toorbediende, H. Rijndijk 202; J. M. GroencveldWaltman, st.-typiste. Boer haavelaan 47. Vertrokken in de week van 15 tot en met 20 Maart. H. Arendshorst, Was- senaarseweg 6. Apeldoorn. Beekberger- weg 46: J. D. Bal en fam.. Steenstr. 15. Zeist, Amersf.weg 39c; Th. van den Berg. Hooigracht 55, Haarlem, Gaelstr. .39; M. P. M. Bergers, P. de la Courtstr. 24. India; C. Bogaart. Ambonstr. 38, "s Gravenhage, Tasmanstr. 96A: M. E. L. Brans, Kloksteeg 29, Lisse, Oranjelaan 40; A. Cankrien en fam., a.b. „De Kreeft" Utrecht, a.b. ..De Kreeft", ligg. Mer- wedekade t.o. 166; C. F. Carels, Juliana- straat 18. Brunssum. Pelgrimsweg 55; M. J. de Graaff. Hooigracht 47a, Rotterdam. Gordelweg 160; R. E. Haalebos. De Sit- terlaan 61, Indonesië; P. Hartevelt. Ten Katestraat 10. Rijswijk Z.H„ Ieplaan 159; H. M. A. LigtvoetHeinen, Kanaalstr. 11, Oegstgeest. Rhijng.str.weg 23; W. W. Hopperus Buma, Hogewoerd 126. Die penveen, Ronde 80d; F. Huizinga. Witte Singel 5, Leiderdorp, Resedastr. 36; F. Inberg. Fagelstr. 39. Groningen, Ooster singel 59; L. N. J. Joosten, Alb. Verweij- siraat 11, Hilversum. Stieltjeslaan 1; R. S. Keilman. Vrouwenk.steeg 12, Pijnac- ker. Westlaan 48; G. W, Kemp. Rapen burg 131, Rhenen U.. Rijksstr.weg 255: L. P. Kramer, Boerh.laan 17. Goes, Pic- cardstraat 22; C. P. Leune en fam.. Ra penburg 110, Amsterdam, Prinsengracht 821; J. Ligtvoet, BronkhorstsUaat 45, Oegstgeest, Rhijng.str.weg 23: J. Brink manv. d. Linden. Leuvenstr. 59. St. Maartensdijk. Kon. Julianastr. 1; J. Lot- terman, Morsstr. 62-64. Amersfoort. Leusderweg 309; J. W. B. Lut en fam.. Wasstr. 51. Wassenaar. Middelweg 99; J. G. P. Meijers en fam.. Haarl.str. 98-100, Roosendaal ca. NB.. Markt 11; P. de MooijDe Mooij. Hooigracht 75. Oegst geest, Warmonderweg 16; S. J. Naber en fam.. Utr. Jaagpad 19. Canada; A. H. Ofner, Meerb.str. 13, Canada: G. H. Hor- tensiusv. d. Steen, Maredijk 13a, Oegst geest, v. Assendelftstr. 28; J. R. Swart, v. 't Hoffstr. 38b. Indonesië: J. P. M. Tacx. Haarl.str. 131, Breda, Teteringse- dijk 261: L. E. Tjon-A-Joe, W. Singel 10. Suriname; J. P. H. van der Togt, Breestr. 84. Alkmaar, Leliestr. 10; A. A. Uiterwaal, Rijnsb.weg 10. Utrecht. J. v. Effenstr. 21; A. Verburg en fam., M. Moonsstr. 13, Argentinië; J. C. Verhoog Maandag 22 Maart. Zaterdag is in Leiden en Oegst geest de jaarlijkse straatcollecte voor de kindcr-uitzending gehouden. De opbrengst was ƒ2.260.16, waarvan 1.933,93 in Leiden en 326.23 in Oegstgeest. Prachtige bedragen, waarvoor de Leidse Raad voor Kin deruitzending de gevers zeer dank baar is. Woensdag a.s. vieren twee Leidse dames, die vermoedelijk Leideus oud ste tweeling zijn, hun tachtigste ver jaardag. Het zijn de wed. W. van Oosten-Stol en de wed. J, Bakker Stol, resp. wonend op Leuvenstraat 14 en op Rijnsburgersingel 12. Zij werden 24 Maart 1874 geboren in een huisje aan de Vestestraat, waar reeds vier kinderen waren. Later kwam er nog een broertje bij. Nog vaak ko men de dames bij elkaar theedrinken, breien en praten. Praten over de oude tijd, toen zij als meisjes nog precies hetzelfde gekleed gingen. Pas toen de liefde in het spel kwam, gin gen zij zich verschillende kleden. Dat is zo gebleven, ook nu beide dames, na resp. 48 en 53 jaar getrouwd ge weest tc zijn. als weduwe hun oude dag slijten. Maar voor het feest van a.s. Woensdag hebben zij weer pre cies dezelfde japonnen. STADSKOK. Burgerlijke Stand Geboren; Wilhelmina Johanna Jo- zepha Maria. d. v. H. J. Commandeur en E. A. de Haas; Johan, z. v. P. de Boer ^n A. Meijer; Jan, z. v. N. A. Korbee en A. van Delft; Jacobus An- thonius Jozef, z. v. C. W. M. Linden- hoff en C. I. T. Spiekerman; Rober- tus Ronaldus, z. v. H. C. Kramers en H. Selier; Ingrid Charlotte, d. v. A. J. Wargerink en H. H. Sieverink. en fam.. Langegracht 51, Woubrugge. Rodepolderkade 3; G. A. W. Verver, Catharinastr. 2, Oegstgeest. Julianaln 2; L. C. Visser. Soembastr. 60, Rotterdam. Ie IJzerstr. 53; O. E. A. D. van der Wilk. Rapenburg 6, Utrecht, Lucas Bolwerk 6; A. Withaar. Houtlaan 29, Oegstgeest. Warmonderweg 74; C. H. van Zeeland, Zeemanlaan 24, Wassenaar, Schouwweg 60; M. J. C. G. VerschurenZonderop, Da Costastr. 17, Rotterdam, Talma- straat 105 A. moeilijkheden. Op de radiografische oproep tot hulp snelde de „Concordia" onder schipper H. Groen te hulp en wist het bijna zinkende schip vast te maken, de bemanning moed in te spreken en na verloop van twee etma len met levensgevaar en groot zee manschap het gehavende schip bin nen te brengen. Deze verdienstelijke daad is aan leiding geweest dat aan schipper Groen de Ruytermedaille in zilver werd toegekend. In het raadhuis te Katwijk aan Zee spelde Zaterdagmid dag de heer W. L. de Vries, directeur- generaal van de scheepvaart, die ver gezeld was van de heer C. Moolen- burgh, inspecteur-generaal voor de scheepvaart, deze koninklijke onder scheiding de nog jonge schipper op. De uitreiking geschiedde in aanwe zigheid van het college van B. en W. van Katwijk, de betrokken reders en de bemanningen van beide vissers schepen. NOORD WIJK Dekenaal tafeltennis- tournooi T.O.V. 2e maal met wisselbeker Het tweede dekenale Tafeltennis- tournooi is gisteren wederom een groot succes geworden zowel door ae deelname als uit sportief oogpunt bekeken. Alleen is het jammer dat niet meer sportliefhebbers blijk van hun belangstelling hebben gegeven voor deze waarlijk interessante sport. Aan het tournooi namen deel „Trefkracht" uit Lisse, de Zilk, „St. Bavo", Noordwijkerhout, DES uit Voorhout en TOV uit Noordwijk, ieder met 2 teams spelend in de 4e klasse. Bij de opening sprak de voorz. van TOV enkele welkomstwoorden tot de deelnemenden en in het bij zonder tot deken Brinkman en de beide kap. Dank bracht spr. aan de fa. C. P. Alkemade voor het be langloos afstaan van hun lokalen, de heer Duindam voor de organisatie en de heer J. v. d. Ploeg uit Noord wijkerhout voor de welwillendheid om de leiding van dit tournooi op zich te nemen. Deken Brinkman was verheugd over de goede deelname aan het tournooi; spr. noemde Tafel tennis een uitstekend spel van con centratie van hersenen en lichaams- Eeuwig is in het leven de strijd tussen het goede en het kwadetos seu het vrolijke en het sombere, het licht en de duisternis. Het is zo moei lijk voor de moderne mens om uit zijn wereld van harde nuchterheid oog te hebben voor die voortdurende strijd, die nimmer een einde zal nemen. Hjj ziet niet, hoe in elke duisternis een volhardende kleine lichtstip zich een weg baant, hoe ook echterin elke lichtgloed een donkere vlek met even taaie volharding haar plaats verdedigt. Het is een duel van elka Iar ontwijkende krachten. Waar licht, hoe gering ook, zich genesteld heeft, is de toegang aan het duister ontzegd, altijd en altijd weer; een volkomen uitzichtloos duister is niet denkbaar. Als op drukke verkeerspunten de nacht neerstrijkt, heeft het duister reeds meteen een tijdelijk karakter door het licht, dat van geen wijken Kievitsei in Oegstgeest In de provincie Zuid-Holland S is Zondag het eerste kievitsei gevonden op het grondgebied 5 r van de gemeente Oegstgeest. De vinder ,de heer J. A. Vochteloo, keurmeester-hoofdopzichter bij i het openbaar slachthuis te Lei- den. spoedde zidh onmiddellijk j, C na zijn vondst naar de commis- 5 l saris der Koningin, aan wie hij f het ei aanbood. delen. Hij dankte allen die aan de organisatie van dit tournooi in het bijzonder de voorz. van TOV, heb ben medegewerkt en spoorde allen aan het werk van de besturen te waarderen, door steeds achter hen te staan. Voor de aanvang van de wedstrijden werd nog een demon stratie gegeven van twee top-klasse- spelers en wel deken Brinkman en kap. Hartog, welke strijd zo snel ging, dat de leiding het aantal tref fers niet kon registreren. Te half een werd met het program begonnen en eerst te ruim half acht beëindigd. De uitslagen zijn als volgt: 1. TOV, 37 pnt, wisselbeker met lau werkrans, 2. St. Bavo 31 pnt, zilv. medaille, Zilk 22 ptn, bronzen med. De persoonlijke prestatieprijs werd gewonnen door Th. Kret TOV. Aan het einde bracht de g. a., kap. Har tog, dank aan allen voor de goede organisatie cn het prettige verloop van deze ontmoetnigen, waarna nog enkele demonstrated werden gege ven tussen J. Puijk. Ned. kampioen 2e klasse en J. P. v. d. Ploeg welke eerstgenoemde glansrijk won. De ontmoeting tussen Puijk en G. Turk TOV leverden een toppunt van span ning op, waarbij G. Turk de kam pioen wist te verslaan, een pracht prestatie. Solist voor de radio. De heer W. Q. Schelvis, lid van het Fanfare corps „Excelsior", zal op 3 April a.s. in de KRO-uitzending enkele solo nummers spelen op de Bariton. Hier bij zal hij begeleid worden door de heer Gé v. d. Berg. VOORSCHOTEN Greenwav-theater. ..De zoon van dr. Jekyl" is doo:r de K.F.C. ge keurd voor 18 jaar en ouder. Coöp. Boerenleenbank in Voorhout gaat gouden bestaan vieren weet. Door het zwart boort zich een priemende bundel wit van een auio, brutaal en bewust van zijn macht. Soms is het maar een aarzelend schijn sel, een zwakke gloed, dat echter even zeker het duister verjaagt. Een illustratie van deze fictieve strijd geeft een opname als bovenstaan de van het met natrium verlichte verkeersplein aan de Oude Rijn nabij Utrecht. De strepen geven aan, waar ijlende licht puntjes passeerden, de voertuigen, waartoe zij behoorden, verloren zich nabij in de vernevelde achtergrond. Een schoon spel van lijnen en nuances, dat verdwijnen zal. zodra de zon haar rechten weer opeist en het nuchtere daglicht doet te rugkeren Ongeveer 50 jaren geleden kwam men In Voorhout na lange beraad slagingen tot het besluit tot oprich ting over te gaan van een Spaar- en Voorschotsbank. Oorspronkelijk werd men het in een vergadering van de pl. afdeling van Bloembollencultuur er over eens, om een Inspecteur van Raiffeisenbanken te Utrecht inlich tingen te vragen. Dat was op 14 De cember 1903. Het toenmalige bestuur van voornoemde afdeling werd op gedragen de voorbereidende werk zaamheden hieromtrent te regelen. De navolgende personen, de heren Petrus Berbee Fzn., Cornelis Wester beek, beiden bloemisten, Johannes van Dobbelen, hoofdonderwijzer, Leonardus Prins, zonder beroep en Petrus Warmerdam, bloembollen kweker. hebben zich ter dege van hun taak gekweten, met als gevolg, dat op 7 Maart cLa.v. voor belang hebbenden en belangstellenden een vergadering werd uitgeschreven in 't Stationskoffiehuis van de heer C. Paardekooper. Vele invitaties wer den verzonden en ook velen waren aanwezig, toen de heer P. Berbee Fzn. deze vergadering opende. Het begin Uit de notulen dezer vergadering blijkt, dat allen enthousiast bleken om tot oprichting van een Spaar- en Voorschotsbank voor Land- en Tuin bouw over te gaan. De noodzaak stond vast. Nadat op gebruikelijke wijze van gedachten was gewisseld werd gelegenheid gegeven om als lid toe te ti-eden, tegen betaling ad 0.50. 57 Personen trad toe. Van deze 57 zijn er momenteel nog vijf in leven en nog lid van de bank t.w. de heren Petrus Lemmers, Leo nardus Adrianus Prins Gzn., Arie Turnhout, Christiaan Does en Theo- dcrus Hoogstraten. Nadat de ledenlijst voltekend was, werd aan de orde gesteld het kiezen van een kassier. Met 40 van de 57 stemmen werd gekozen de heer P. Berbee Fzn. Als voorwaarde werd gesteld, dat hij zijn brandkast ter beschikking zou stellen, plus een lo kaliteit of zoiets. Aan dat laatste kon de heer P. Berbee wel voldoen, als de heren maar genoegen wilden nemen met een schuur. Brandkast was vanzelfsprekend. Het salaris werd vastgesteld op 100.per jaar. Groei Het eerste jaar sloot de kassier zijn boeken af met een balans van 21239,uitstaande voorschotten 8378.tegoed in rek. courant 11320.aan spaargelden binnen gebracht 11.096.Zes jaar later kon voor het eerst 1734.op de reserve geplaatst worden. Dit bedrag is thans uitgegroeid tot f 52.556.—, terwijl de spaargelden nu 974.073, zijn; uitstaande voorschotten thans 283.897,aegoed in rek. courant 331.959, Deze getallen worden niet meer verwerkt in een oude schuur. Enkele izren na de oprichting werd een ge legenheid gezocht op de zolder van het huidige café-rest. „Boerhaave". Daarne weer terug naar een ver bouwde gelegenheid om uiteindelijk te verzeilen in een schitterend bank gebouw aan de Herenstraat. Dit was in het jaar 1936. Velen hebben om trent dit kapitale gebouw de hoof den weieens geschud, vooral de oude re generatie. De initiatiefnemers echter, hebben het goed gezien en de omzet liet dit wel toe. Feest Begrijpelijkerwijs zal dit heuglijke feit feestelijk worden gevierd. Reeds meerdere jaren is. met toestemming der vergadering, een reserve-feest- fonds geplaatst en hiervan zal de le den een feest worden aangeboden. Een feestcomité bestaat uit de heren A. C. H. N. M. de Bekker, voorz., Th. P. v. d. Hulst, seer.. A. C. Pen- nings. pennJ. L. Nijssen, H. J. Ves- ter. E. F. Knoppert en P. G. v. d. Lans Deze heren hebben ook niet stilgezeten. Allereerst nodigen zij ter gelegenheid van de viering van het 50-jarig jubileum alle leden uit ter officiële receptie in het Parochie huis op 20 April a^. des namiddags 2.30 uur. Op Dinsdag 27 -Maart en Donderdag 29 Maart a.s. zal de leden met hunne dames een feestavond worden aangeboden, waar o.a. een csbaretgezelschap zal optreden. Laatste Berichten DOOR RADIO-ACTIVITEIT AAN GETASTE JAPANSE VISSERS BUITEN GEVAAR De 23 Japanse vissers die na de ontploffing van een Amerikaanse waterstofbom op het atol Bikini, in de Stille Oceaan, door radio-activi teit bleken te zijn aangetast, verke ien thans niet meer in levensgevaar. Alle euvelen, welke zij door de besmetting hadden gekregen, zijn evenwel nog niet verholpen. IN KETEL GEVALLEN. In de afgelopen nacht, omstreeks drie uur. is op de bodem van een ketel op het terrein van de N.V. Am sterdamse Superfosfaatfabriek het stoffelijk overschot van de 50-jarige arbeider C. J. van der Nes aangetrof fen. Men vermoedt, dat de man, die werkzaam was aan de in aanbouw zijnde ketel, van een hoogte van cir ca 16 meter is neergestort. Het stof felijk overschot is naar het Wilhel- minagasthuis overgebracht. Marktberichten ROTTERDAM. 22 Maart Vee. Aanvoer 1635 stuks totaal, waarvan 913 vette koeien, 722 varkens, Prij zen vette koeien f 2.803.02, 2.62— 2.82 en 2.322.60, varkens 1.94, 1.92 en f 1.88. Vette koeien aanvoer even korter, handel redelijk, ruim prijshoudend enkele prima's boven notering; varkens aanvoer iets min der, handel tamelijk, niet geheel prijshoudend.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 3