RIJNSTREEK De 67-jarige Opa Schram start morgen met 71-jarige Brabander te Driebergen Betjes kamer zal worden in Beemster gerestaureerd Vogelpest Clandestiene borreltjes? Onschuldig verkeersongeval kostte Rijnsburger het leven MAANDAG 22 MAART 1954 DE LEIDSE COURANT CCKSTE BLAD PAGINA 2 VOETREIS NAAR ROME! Schram bij nader inzien laten va ren. Voor de wandelsportvrienden in binnen- en buitenland behoren Opa Schram en zijn grote witte baard nu eenmaal onafscheidelijk bij elkaar. ..Ze zouden me niet herkennen zon der dat struikgewas aan mijn kin", zegt dc altijd opgewekte oude baas lachend. Hij vindt het jammer dat zijn vrouw niet mee kan; zij is niét zo kras meer. „Maar ik zal haar zo wat elke dag een prentbriefkaart sturen, dan blijft ze toch goed op de hoogte van onze tocht", verzekert Opa Schram. En zijn dochter zal tij dens zijn afwezigheid wel zorgen, dat het haar moeder aan niets ont breekt. Zo zal hij dan op zijn oude dag langs de kust van de Middellandse Zee kunnen wandelen, die hij vroe ger als verlofganger van de boot af zag eertijds was Opa Schram con troleur van de PTT in Indonesië maar nog nooit had kunnen betre den „Moeder krijgt iedere dag een kaartje" Opa Schram, die reeds twaalf keer de vierdaagse heeft uitgelopen en in de kringen van de wandclsportliefhebbers een zeer bekende figuur is, zal Dinsdagmorgen om negen uur vertrekken voor een „monstertocht" va£ meer dan 3000 kilometer naar Rome en terug. Hij vertrekt vanaf het ge meentehuis is Driebergen. Te elfder ure heeft hij nog een reisgenootgekre- gen: de heer J. Wilmsen uit Ast (N-Br.), die met zijn 71 jaar de nu 67- jarlge Opa Schram nog in leeftijd overtreft. schoenen zullen in zijn ransel de voornaamste plaats innemen. De route is zeer nauwkeurig uitgestip peld; do papieren zijn in orde, maar verder heeft Opa Schram niet veel speciale voorbereidingen getroffen. Wel heeft hij het roken er al een paar maanden geleden aan gegeven, teneinde beter in conditie te komen. Geen peulschilletje Het kostte Opa Schram niet veel moeite, aanbiedingen te krijgen van mensen, die over zijn tocht gelezen hadden en wel mee wilden. Maar alle candidaten deinsden terug, toen zij eens wat rustiger uit gingen re kenen, welke consequenties er aan zo'n voetreia verbonden zijn. Alleen de heer Wilmsen hield voet bij stuk. Hij spreekt vloeiend Duits en daar Opa Schram die taal ook enigermate beheerst en Frans en Engels vrij goed spreekt, zijn de twee vol goede moed, dat zij zich er wel door zul len «laan. De heer Wilmsen is geen geoefende wandelaar zoals Opa Schram; wel heeft hij vrij wat „weg- ervaring" door grote fietstochten, die hij maakte. „Kalmpjes aan!" Opa Schram wil het, om zijn reis genoot wat te laten wennen, nu de eerste dagen maar kalm aan doen en daarom Dinsdag beginnen met een „wandelingetje tot Wageningen", zoals hij het noemt. In dit tempo voortwandelend zal het tweetal er vijf zes dagen voor nodig hebben om Keulen te bereiken. Vandaar gaat de tocht langs de Rijn tot Ba zel, waarna de wandelaars via Zwit serland Italië hopen te bereiken. Voorbereiding Opa Schram heeft al een boekje klaargemaakt, dat hij op elke pleis terplaats af wil laten stempelen. Een omvangrijke bagage kan en zal hij niet meenemen: Twee paar reserve- liet Bheumatische Pijnen meet D niet door blijven Iepen. Roel xe uit, met wortel en tak. Heem Kruschen. Jaar-in, jaar-uit en al tientallen ja ren lang, vonden tienduizenden baat en verlichting bij Kruschen Salts. De kleine dagelijkse dosis Kruschen doet het. Juist omdat Kruschen regel matig gebruikt wordt, stimuleert het de bloedzuiverende organen en geeft ze de regelmaat van een klok. Kruschen is geen wondermiddel. De zes minerale zouten hebbeD ieder hun eigen functie en gezamenlijk brengen ze Uw ledematen die bevrij ding van stramheid en pyn. (Advertentie) Aetherkianken DINSDAG Televisie-programma: VARA: 20.15 Cebaret. I.d.pauze: Act. HILVERSUM I 402 M. 1.00 AVRO 7.50 VPRO. 8.0«—24.00 AVRO AVRO: 7.00 Nieuws; 7.10 Gram.; VPRO: 7.50 Dagopening; AVRO. 8.00 Nieuws; 18.15 Gram.; y.00 Morgen wijding; 9.25 V. d. huisvr.; 9.30 Wa- terst.; 9.35 Gram.; 10.50 V. d. kleu ters; 11.00 V. d. zieken; 11.30 Piano recital; 12.00 Gram.; 12.30 Land- en tuinb. meded.; *2.33 V. h. platteland 12.40 Twee piano's 13.00 Nieuws; 13.15 Meded. of gram.; 13.20 Lichte muz.; 14.00 „Wij ontdekken Ameri ka", caus, en muz. 14.30 Gram.; 14.40 Schoolradio; 15.00 Gram.; 15.15 V. d. vrouw; 15.45 Gram.; 16.30 V. d. jeugd; 17.30 Instr. sext. en soliste; 17.45 Rep. of gram.; 18.00 Nieuws; 18.15 Gram.; 18.20 Mil. caus,; 18.30 Koorconc.; 8.40 Gram.; 18.55 „Parijs vous parle"; 19.00 V. d. kind.; 19.Q5 Pianomuz. 19.30 Luisterwedstr.; 20.00 Nieuws; 20.05 Gevar. progr.; 21.35 Lichte muz.; 21,55 Meded.: 22.00 Gram.; 22.05 Tiroolse muz.; 22.45 Buitenl. overz.; 23.00 Nieuws; 23.15 „New York calling", caus.; 23.20 24.00 „Francesca da Rimiini", opera. (3e acte). HILVERSUM II 298 M. 7.00—24.00 KRO KRO: 7.00 Nieuws; 7.10 Gram.; 7.15 Gym.; 7.30 Gram.; 7.45 Morgen gebed en liturg, kalender; 8.00 Nws en weerber.: 8.15 Gram.; 9.00 V. d. vrouw; 9.40 „Lichtbaken", caus.; 10.00 V .d. kind.; 10.15 Schoolradio; 10.45 Gram.; 11.00 V. d. vrouw; 11.30 Schoolradio; 11.50 „Als de Ziele luis tert", caus.; 12.00 Angelus; 12.03 Gram.; 12.30 Land- en tuinb. meded.; 12.33 Gram.: 12.55 Zonnewijzer: 13.00 Nieuws en Kath. nieuws: 13.20 Amus. ork. en soliste; 14.00 Studentenork. en solist; 14.50 Gram.; 15.00 Metro- pole ork. en soliste; 15.30 Ben je zes tig? 16.00 V. d. zieken; 16.30 Zieken- lof; 17.00 V. d. jeugd; 17.15 Felicita ties v. d. jeugd; 17.45 RegeringSuitz. Rijksdelen Overzee: L. E. van der Jagt: „Arbeid en maatschappelijke zorg in de Nederlandse Antillen"; 18.00 Gevar. muz.; 18.20 Sportpraatje 1830 V. d. jeugd; 18.52 Act.; 19.00 Nieuws; 19,10 Gram.; 19.15 Uit het Boek der Boeken; 19.30 De gewone man; 19.35 Gram.; (Intermezzo: 19.50 „Vader doet de vaat"); 20.30 Lijdensmeditatie; 21.30 Strijkork. en solo; (In de pauze: pl m. 22.00—22.15 Ken een Haan een ei liggen?); 22.45 Avondgebed en liturg, kalender; 23.00 Nieuws; 23.15 Viool en piano, 13.5024.00 Gram. De baard gaat mee Het plan om zijn baard af te sche ren voor rijn vertrek heeft Opa „Menselijke" oproep Het opkamertje in Midden-Beem- ster, waar Betje haar leven als do- minese sleet en waar sij begon aan de romans, die haar naam voor het na geslacht tot een begrip zonden ma ken, zal worden gerestuareerd en zo veel mogelijk in de originele staat worden teruggebracht. Voor wie geen geduld meer kun nen opbrengen de brieven van mej. Saartje Burgerhart en al de nobele of verdorven figuren, die in haar le ven een rol speelden door te lezen, kon en kan in het hoek van Jan Mens lezen over het 'boelende leven van deze vrouw, die Nederlands eerste roman schreef. Jan Mens heeft in zijn boek „Eli sabeth" een beroep gedaan op de le zers om gelden bijeen te brengen, teneinde het huis van Betje de Wolff weer zo veel mogelijk in zijn origi- Jubileum A. L. G. M. v. Oorschot De Hilversumse journalist A. L. G. M. van Oorschot, een bekend or ganisatieman uit het Nederlandse journalistieke leven en na de oorlog heroprichter en secretaris van de Kath. Ned. Journalistenkring, heeft in het afgelopen weekeinde onder bijzonder grote belangstelling zijn veertigjarig jubileum als journalist gevierd. Meer dan 130 telegrammen, zestig bloemstukken en enkele honderden personen, die kwamen gelukwensen, stroomden zijn woning aan de Ko ningstraat in Hilversum binnen. De aalmoezenier voor de pers, pa ter M. Bogaartz, deelde de jubilaris in tegenwoordigheid van burgemees ter J. J. G. Boot van Hilversum en deken H. F. Frank mee, dat voor hem een pauselijke onderscheiding was aangevraagd. De federatie van Nederlandse journalisten was ver tegenwoordigd door voorzitter J. van Mechelen en secretaris mr. H. M. van Randwyck; de Kath. en Prot. Chr. Journalistenorganisaties door hun resp. voorzitters de heren L. Ha- nekroot en dr. E. Diemer. Namens de Ned. Dagbladpers en de Kath. N.DJP. kwam de heer C. Dosker, voorzitter van laatstgenoemde orga nisatie gelukwensen. De Kath. Radio Omroep, waarvan de jubilaris reeds vele jaren bestuurslid is, werd ver tegenwoordigd door voorzitter prof. dr. J. B. Kors en directeur P. A. M. Speet. Van „De Leidse Courant", waarvan de jubilaris in zyn journa listieke jeugd redacteur was en ook thans nog een gewaardeerd mede werker. kwamen hun gelukwensen aanbieden de directeur, de heer C. M. van Hamersveld, mevrouw E. H. L. WilmerKoelman en de hoofd redacteur. Onder de velen, die kwamen ge lukwensen bevond zich ook dr. Lam- mers, hoofd van de Rijksvoorlich tingsdienst, alsmede hoofden van an dere voorlichtingsdiensten en vele collega's. De „orgelman" naar Engeland Parel per plaatje Wim Sonneveld, alias Willem Pa rel heeft het lied van de orgelman op de plaat vastgelegd. Deze „Parel- uitgave" kwam tot stand met mede werking van de Ramblers en een ge mengd koor. De opnameleiders wa ren de eerste zes keren niet tevreden, zodat Wim Sonneveld het lied ook een zevende maal moest zingen. Hy vertelde, dat het lied van de or- fel man zelfs wordt geëxporteerd. De irecteur van de Jack Hylton Com pany. Geatrix Newman, heeft het liedje in het Engels vertaald. Het zal in een der komende Engelse shows als finale dienst doen onder de titel: „Where is the organman??"' met een compleet, uit het volksbeeld verdwenen Engels orgel op het to neel. Bovendien gaat Billy Cotton het met zyn orkest voor de microfoon introduceren. nele staat terug te brengen en zijn lezers hebben zich niet onbetuigd gelaten. Het historisch genootschap „Jan Adriaanszn.", dat de gelden in ontvangst neemt, meent reeds vol doende middelen te tellen ,om de restauratie ter hand te nemen. Boerderij verbrand Benauwde redding In de boerderij van de landbouwer J. de Vries aan de Drieroede te Sur- huisterveen is gisteravond omstreeks negen uur brand uitgebroken. De vlammen grepen zo snel om zich heen, dat de bewoners, die reeds te bed lagen, zich ternauwernood in nachtgewaad konden redden. De boerderij, alsmede de aange bouwde schuur brandden tot de grond toe af, waarbij alle huisraad, de landbouwwerktuigen en een partij hooi verloren gingen. Elf stuks vee zijn in de vlammen omgekomen; al leen twee paarden kan men tijdig in veiligheid brengen. De brandweer van Surhuisterveen kon als gevolg van gebrek aan blus water weinig tegen de vlammenzee uitrichten. De oorzaak van de brand is nog onbekend. AFSCHEID J. DRIJVER BIJ NATUURMONUMENTEN. In de Zaterdagmiddag te Amster dam gehouden jaarvergadering, van de Vereniging tot behoud van Natuur monumenten in Nederland is afscheid genomen van de hoofddirecteur-se cretaris, de heer J. Drijver, die sinds 1913 aan de Vereniging verbonden is geweest. Dr. J. A. van Steijn, de voorzit- I ter, overhandigde de 67-jarige heer Drijver een. zilveren sigarendoos. Het ligt in de bedoeling, hem ook een stuk grond op Texel te schenken, een fraai vogelterrein, doch het ver krijgen van dit terrein door de Ver eniging stuit nog op enkele moeilijk heden, welke echter wel overwon nen kunnen worden. De Vereniging blijft voor het bezit er van bezig. Namens de minister van O., K. en W. heeft mr. F. P. Th. Rohling, chef der afdeling oudheidkunde en natuur bescherming, de heer Drijver mede gedeeld, dat H. M. de Koningin hem bij bevordering benoemd heeft tot officier in de orde van Oranje- Nassau. De heer Drijver is verder gehuldigd door prof. dr. J. Th. Stomps en de heer G. A. Brouwer, namens de Ned. Ver. tot bescherming van vogels, waarvan de scheidende hoofddirec teur ook secretaris is. In zijn jaarverslag herdacht de heer Drijver mr. dr. P. G. van Tien- hoven, de erevoorzitter der Vereni ging. Het ledental der Vereniging steeg met 335 leden-tot 20.224. De bezittin gen werden uitgebreid met de Kaapse Bossen onder Doorn, met de Beulak- kerweide in N.W.-Overijsel en met een nieuw stuk van de Nieuwkoopse plassen. Op Texel werd 4H ha. gras land verworven, in de Kortenhoefse plassen werd de zg. Westzijde aan gekocht; het eikenbos het Metbroek b() Vlagtwedde werd uitgebreid door aankoop. De Vereniging verwierf tus sen Camp en Petter 17 ha. plassen, een prachtig vogelterrein. Zij heeft niet kunnen voorkomen, dat de 30 meter hoge radiotelescoop van de stichting „Radiostraling van Zon en Melkweg" in de onmiddellijke nabij heid van de Dwingelose heide komt. Verder is medegedeeld, dat op Texel de strijd tegen de overbevol- king van kokmeeuwen voortgezet wordt. Dr. ir.. G. W. Hermsen rapporteer de, dat de achteruitgang van het vo geleiland Griend (tegenover Harlin- gen) zich niet snel, maar vertraagd voortzet. IVUEKE TELKAMP GAAT TROUWEN. De 19-jarige Mieke Telkamp, die via de radio en gramofoonplaten in nauwelijks één jaar een grote mate van bekendheid verwierf, zal op 1 Mei onder het klokkegebeier van de O.L. Vrouwekerk in Hilversum, naast Gerard Zuur haar „ja, ik wil!" uitspreken. Gerard Zuur was eerst een stoere zeerob, maar daar 'had Mieke bezwa ren tegen en thans werkt Gerard bij de Fordfabrieken; daar zit ook be weging int LANDBOUWLUCHTVAART- CURSUS Op 25 en 26 Maart a.s. zal op het vliegveld Ypenburg een landbouw- luchtvaartcursus worden gehouden, met de bedoeling de belangstelling voor de landbouwluchtvaart te ver breden en de kennis hiervan te ver diepen. De cursus zal worden ge houden onder auspiciën van het In stituut voor Plantenziektenkun- dig Onderzoek, de Rijksluchtvaart dienst, het Nationaal Luchtvaartla boratorium en de centrale dienst van de arbeidsinspectie. De te behande len onderwerpen zullen o.m. betrek king hebben op de vliegtechnische gezichtspunten, de toediening van middelen, de luchtvaardigheidseisen en de erkenning van landbouwlucht- vaartondernemingen. Een heidebrandje ten Zuiden van de spoorlijn ApeldoornAmersfoort 'breidde zich Zaterdagmiddag in kor te tijd zo sterk uit, dat 60 hectaren heidegrond binnen een paar uur zwartgeblakerd werden. Brandweren en militairen uit de omgeving na men aan de 'blussing deel. Met te genvuren werden de vlammen ten slotte overmeesterd. Een 18-jarige Haagse wielrijder werd Zaterdagmiddag in zyn woon plaats door een personenauto aange reden en zo ernstig gewond, dat hy Zondag in het ziekenhuis is overle den. ALPHEN AAN DEN RIJN Bij de loodgieter W. Tromp in de Schoolstraat is vanmorgen door over verhitting een benzinelamp geëxplo deerd. Persoonlijke ongelukken de den zich niet voor, maar 21 ruiten be zweken voor de luchtdruk. INTERNATIONAAL AGRARISCH CONGRES. In het tijdvak van 5 tot 10 April a.s. zal in hotel „Toor" te Alphen aan den Rijn een internationaal Agra risch Congres worden gehouden. Het initiatief hiertoe is genomen door de Ned. Chr. Jonge Boeren- en Tuinders- bond, waarvan de heer Joh. de Jong, directeur van de landbouwschool te Alphen aan den Rijn, voorzitter is. Hij zal dit congres leiden. Aan het congres zullen deelnemen drie of vier organisaties uit Engeland, twee uit West-Duitsland en één uit Zwitserland, Oostenrijk, Denemarken, Noorwegen, Zweden en Finland. Het doel van deze bijeenkomst is een oriënterend gesprek te voeren over elkanders bevindingen, het leren kennen van eikaars wensen en hier door, benevens door het afleggen van bezoeken van Nederlandse jonge boe ren en tuinders aan bedrijven in het buitenland, op basis van wederkerig heid de internationale samenwerking te verbeteren en te leiden. Jubilarissen gehuldigd. In het afgelopen jaar heeft de Martha-Stich- ting opnieuw een aantal jubilarissen gehad. Het waren de dames G. Ro- lander Broers en L. Suttorp en de heren A. Hoekstra en E. v. d. Boven- kamp. Het is de gewoonte om alle jubi larissen tegelijk in één bijeenkomst te huldigen. Zulk een gemeenschappelijke avond was er Zaterdag in de grote zaal van de M. S. Daar waren behalve de ju bilarissen met hun familieleden me- dewerkers(sters) en bewoners van de Stichting bijeen. Er werden vele vriendelijke woorden gesproken. De avond werd opgeluisterd met voor drachten, zang en dans. Bekroonde tekenaar. De Natio nale Spaarraad heeft insamenwerking met het Verbond voor Veilig Ver keer de lopende jeugdspaaractie ge steld in het teken van „Veilig Ver keer" en hieraan een tekenwedstrijd verbonden, onder het motto „Spaar je geld en je leven". De tekeningen moesten het motto uitbeelden. Aan deze nationale wedstrijd werd door plun. 900 lagere en v.g.l.o-scholen in het land deelgenomen in Alphen practisch alle scholen met een to taal aantal leerlingen van 150.000. Uit het enorm aantal inzendingen werden er door een speciale jury 88 bekroond. De bekroonde tekeningen zijn op de Huishoudbeurs te Amster dam tentoongesteld. Onder deze be kroonde stukken bevind zich ook een tekening van Kees Veenendaal, leer ling van de openbare school aan de Oudshoornseweg. Zilveren jubileum. I.m.v. zijn 25-jarig jubileum in overheidsdienst werd de heer J. J. van Wijk, loper bij de water- en licht bedrijven, Zater dagmiddag in de cantine gehuldigd. Sedert 1937 werkt de jubilaris bij dit bedrijf. Daarvoor was hij bij PTT en gemeente-secretarie. Hij werd allereerst toegesproken door de weth. van de bedryven, de heer C. M. Deerenberg, die mede na mens het gemeentebestuur het woord voerde. Spr. waardeerde de yver waarmede de heer Van Wijk zijn werkzaamheden in dienst van de ge meente heeft verricht. Als stoffelijk blijk van waardering bood spr. de gebruikelijke enveloppen aan. De dir. van de bedryven, de heer A. J. Heemskerk sloot zich aan bij de woorden van de weth., en uitte vele wensen voor de toekomst van de jubilaris en zijn gezin. Namens de personeelsvereniging en als collega sprak vervolgens de heer J. Bijleveld. Hij bood een twee tal boekwerken aan over beeldende kunst en litteratuur. De heer Van Wijk dankte voor de tot hem gerichte woorden en voor de geschenken. Landbouw-boekhouddiploma. In de chr. lagere landbouwschool heeft de dir., de heer Joh. de Jong, aan een aantal cursisten het landbouw- boekhouddiploma uitgereikt. Het zijn de heren D. v. d. Akker. A. Koetsier, W. de Wit en M. v. d. Vis te Alphen a. d. Riin, J. v. d. Bosch, C. Kempe naar, Jac. en J. Verduijn te Aarlanr derveen, B. van Leeuwen uit Noor den en A: Treur te Oegstgeest. Stille Omgang. Ongeveer 190 personen hebben in de nacht van Zaterdag op Zondag deelgenomen aan de Stille Omgang. Geboren: Edward, zn van J. G. van Zwieten en K. Treffers; Pieter Korne- lis Rudolf, zn van P. K. Baaij en E. van Zijp; Aagje, dr van D. van der Leede en M. A. van der Velden; Arie, zn van Jacob Domburg en J. J. van Zanten; Johannes Teunis, zn van M. de Graaf en H. A. Voskuilen; Lucia Maria, dr van J. G. H. Simmerman en J. J. Koster; Heiltje Cornelia, dr van J. Versteeg en M. den Horder: Geer- truida Antonia Helena, dr van Joan nes N. A. Koot en Christina L. den Blaken; Renée Johanna, dr van P. Duinker en J. C. Botermans. Ondertrouwd: J. H. van Esch 28 j. en S. J. Descendre 27 j.; J. Kool 30 j. en J. A. van Eek 23 j.; M. W. A. Knappen 25 j. en C. Th. J. M. Doele- man 27 j.; A. J. Redegeld 26 j. en W. A. M. Knaapen 23 j.; H. M. v. d. Zalm 31 j. en E. M. Rozestraten 28 j.; J. J. Verschuur 27 j. en M. ter Wal 23 j.; F. C. Willemse 25 j. en S. Zan- neveld 31 j. Getrouwd: J. de Groot 28 j. en G. M. van den Akker 34 j.; N. IJff 27 j. en G. W. van Leeuwen 24 j.; J. Spaar garen 23 j. en L. van den Dool 24 j. Overleden: Hendrik Cornells Goe- bel 78 j.; T. Duyser 69 j., weduwe van J. Doruiter. BODEGRAVEN Een geval van vogelpest op het pluimveebedrijf van de heer Schou ten is oorzaak dat de gehele pluira- veestapel moet vernietigd worden. Het aantal kippen en jonge hennen bedraagt circa 1400. Een flinke scha depost voor dc eigenaar. Stille Omgang. 110 Mannen uit Bodegraven (en de Meije) namen de ze keer deel aan de Stille Omgang. Na een kort Lof in de parochiekerk, (rok men om kwart voor twaalf naar het station, waar de extratrein klaar stond, waarin ook afdeling Woerden zou worden opgenomen. Om 12.30 ar riveerde men in de hoofdstad, waar onder zacht voorjaarsweer de bede tocht begon. Om 2.30 uur werd bij de Zusters op de Nieuwe Herengracht de H. Mis bijgewoond, die werd opge dragen door pastoor Schulte, pastoor uit de Meije. Na het ontbijt trok men naar het Centraal station om de ex tratrein van 5.20 te halen, die circa 6.10 in Bodegraven arriveerde. Premie woningbouw. B. en W. hebben ter kennis van belanghebben den gebracht, dat wijziging is geko men in de premie- en. bijdragerege- 1 ling woningbouw 1953. Zij, die een premie woning bouwen en deze zelf j bewonen, zullen naast de premie en de jaarlijkse bijdrage ingevolge de genoemde regeling een extra toeslag ontvangen, gelijk aan 30 pet. I van de normale premie, als de bouw i van de premiewoning gepaard gaat imet de afbraak van een krot, waarin I door dezelfde persoon als eigenaar of j mede-eigenaar werd gewoond. Met een krot wordt gelijkgesteld een noodwoning, een keet, een woon wagen, een woonschip e.d. Voorts kan in bijzondere gevallen worden afgeweken van de leeftyds- grens van 50 jaar, welke normaliter geldt voor degenen, die een jaar lijkse bijdrage voor een eigen woning I willen ontvangen. I Belanghebbenden kunnen zich I wenden tot het bureau van gemeente werken in het gemeentehuis. Stemmen bij volmacht. Kiezers, die op 21 April a.s. bij dc verkie zing van leden der Prov. Staten bij volmacht dan wel in een andere ge meente in deze provincie wensen te stemmen, moeten uiterlijk 7 April a.s. een verzoekschrift indienen c.q. daar van in persoon mededeling doen ter gemeentesecretarie. Motorcursus Holl. Mij. van Land bouw. De diploma's voor de mo torcursus werden uitgereikt aan: N. v. d. Wind, L. Verkerk, F. Op 't Land. M. Verburg, C. v. d. Berg, W. v. Oos- terom, W. Hogeboom, J. Speelman, H. Wijnen, J. Habben Jansen, C. v. d. Graaf. Geboren: Gerardina Maria, d. van C. v. Dam-de Rijk; Cornelis, z. van C. Hoogendoorn-Bongenaar; Ariaantje Barbara, d. van W. Los-Kooiman, Janny Josephine, d. van W. van Zel- deren-van Rooijen. Ondertrouwd: P. v. d. Werf 26 i. en M. A. van Muiswinkel 23 j.; J. Th. H. C. Schepman 28 j. en J. M. Snoep 29 j. Overleden: H. Schouten 74 j., echt. genoot van N. Kwakernaak; S. Schouten 87 j., echtgenoot van A. Rykaart. HAZERSWOUDE Nieuwe instrumenten. Het An jerfonds heeft voor de Muziekver eniging „De Harmonie" een subsidie uitgetrokken van 400.voor aan koop van nieuwe instrumenten. LEIMUIDEN MEYE ZEGVELD Op last van de inspecteur van de belasting zijn er in De Meye een aan tal huiszoekingen gedaan, waarhij de rijkspolitie assistentie verleende, in een der onderzochte woningen werd beslag gelegd op een jachtgeweer. Dit laatste schijnt echter zeer toeval lig te zijn, want naar men ons mede deelde, werd er gezocht naar een clandestiene distilleerderij. ALPHEN AAN DEN RIJN Nabij de Hefbrug te Gouwsluis in Alphen a. d. Rijn vond Zaterdagmid- dog omstreeks half drie een verkeers ongeval plaats, dat aanvankelijk niet van ernstige aard bleek, doch tenge volge waarvan het slachtoffer, de 51- jarige heer S. Bekker uit Rijnsburg, enkele uren later ten huize van zijn ouders te Bodegraven, aan de Beurs straat, waar hij een bezoek bracht, is overleden. De heer Bekker, die per bromfiets uit Rynsburg op weg was naar Bo degraven, om zijn ouders te bezoeken, laveerde nabij de. Hefbrug tussen twee fietsende kinderen door, waar ven de een, een meisje, nog een kind achterop de fiets had. Bij deze manoeuvre moet de man door tot nu toe nog niet nader vastgestelde oor zaak in aanraking zyn gekomen met een van de fietsers en hierdoor te zijn gevallen. Hy liep bij de val een lich te wond op boven het oog, welke wond door de brugwachter Kastelein werd verbonden. Daarna vervolgde de heer Bekker zijn reis op de brom fiets. In Zwammerdam kocht hij een i bel voor de brommer, omdat deze I blijkbaar bij de val verloren was ge- I raakt. Toen hij bij zijn ouders enige tyd was geweest voelde hij zich onwel worden. Te ongeveer vijf uur over leed hij. Dr. S. Beije uit Bodegraven selde vast, dat het slachtoffer tenge volge van een bloeduitstorting in het hoofd.opgelopen door de ongelukkige val, moet zijn overleden. Daar niemand zulk een ernstige wending van het ongeval had ver wacht, werd aanvankelijk weinig aandacht besteed aan de toedracht van het gebeurde. Toen het tragische vei-loop bekend werd en de politie be hoefte kreeg aan getuigen, kon de brugwachter zich alleen maar herin neren, dat het slachtoffer bij hem was geleid door een jongeman, die een rood-witfe sjaal droeg. Dit simpele gegeven heeft er niettemin toe ge leid, dat de politie de getuige kon zoeken en vinden in de kring van de plaatselyke R.K. Voetbalvereni ging „Alphense Boys". Het is intussen nog wenselijk, dat de meisjes en de jongen, die door de bromfietser wer den gepasseerd op de brug, waarna de man aan het slingeren is geraakt met zijn brommer en even verder voorbij de brug is komen te vallen, zich bij de politie melden voor het geven van nadere inlichtingen. NIEUWE AFDELING WIT-GELE KRUIS. In het parochiehuis had de eerste ledenvergadering plaats van de pas opgerichte afdeling van het Wit-Gele Kruis. Pastoor Hofstede was bij deze bijeenkomst tegenwoordig. De heer R. Broekhuizen, aan wie de leiding van deze avond was opgedragen, stelde aan de vergadering voor zus ter De Boer, die als verpleegster voortaan de gezinnen bij ziekte zal verplegen. Hierna werd een overzicht gegeven van de vele werkzaamheden en besprekingen, die aan de oprich ting zijn voorafgegaan. Boven ver wachting bedraagt het ledental nu reeds 150 gezinnen. Een ontwerp sta tuten werd aan de vergadering voor gesteld. Na enkele kleine wijzigingen werden deze aangenomen. Via de Bisschoppelijke Adviseur van het Wit-Gele Kruis zullen deze aan de Minister van Justilie worden voorge legd ter verkrijging van de koninklij ke goedkeuring. Met algemene stem men werd aan het bestuur machti ging verleend hierin zo nodig onbe langrijke wijzigingen aan te brengen. Ook een ontwerp Huishoudelijk Re glement werd voorgelezen, en na en kele opmerkingen aanvaard. De be stuursverkiezing 'had tot resultaat, dat de heer R. Broekhuizen met bijna algemene stemmen tot voorzitter werd herkozen. Voor het overige be stuur was de volgende voordracht gemaakt: Mevr. C. OmtzigtZijer- veld, mevr. A. de KoningScvhoo en de heren H. W. v. d. Hoorn, Th. M. Obdeyn, J. Overdevest. Alle candi daten werden met royale meerder heid gekozen en namen hun benoe ming aan. Mevr. C. OmtzigtZijer- veld zal de functie van penningmees- teresse vervullen en de heer H. W. v. d. Hoorn die van secrearis. Aan gezien de vergadering van mening was, dat het gebruikelijk is, dat een bestuur uit een oneven aantal perso nen bestaat, zal op de eerstvolgende ledenvergadering een 7e bestuurslid gekozen worden. Een candidaat kan vóór deze vergadering schriftelijk worden ingediend. Het bestuur deel de hierna mede, dat het materialen- detx>t is gevestigd bij de heer Ant. de Prie, W. v. d. Veldenweg, Leimuiden. De materialen kunnen aldaar worden afgehaald tegen bewijs van de ge neesheer.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 2