l€Ö5€^hutspot Rijnstreek Pater Tijnagel sprak bij de K.A.B. over St. Joseph Katholieke WEEKAGENDA Aan groot gevaar ontsnapt WINKELJUFFROUW ZATERDAG 20 MAART 1954 DE LElpSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 Het is jammer dat gisteravond maar zo weinig kaderleden van de Leidse K.A.B. de weg naar de foyer van het St. Antonius Clubhuis had den kunnen vinden. De wegblijvers misten de zeer interessante ziens wijze, die pater C. Tijnagel O.F.M. in zijn lezing over de figuur van St. Joseph, verkondigde. De voorzitter van de K.A.B. de heer K. F. de Bree, kon in zijn ope ningswoord tot zijn grote tevreden heid de oprichting van een Credo Fugno-ciub vermeiden. Hij hoopte, dat vele leden zioh by deze club, die onder leiding van pater Tij nagel staat, zouden aansluiten. Na nog herinnerd te hebben aan de komen de grote vergadering, waarbij de K.A.B. met de K.A.V. voor het eerst gezamenlijk over diverse problemen van gedachten zal wisselen, gaf hij het woord aan pater Tijnagel. St. Joseph, aldus spreker, is wel speciaal de patroon voor de mannen Het is opvallend, dat, hoewel er over St. Joseph maar betrekkelijk weinig bekend is, de kerken op zijn feestdag geheel gevuld 2ijn. Als jon geman aanvaardde hij een zeer bij zondere levensstaat. Terwijl St. Jo seph een vrijwillige kinderloosheid verkozen had, werd hy nog vóór zijn huwelijk voor de aanvaarding van voedstervaderschap geplaatst Volgens spreker moet de patroon van de timmerlieden niets meer of minder dan een soort manusje van alles geweest zijn. Deze rustige een voudige man wachtte een veelbewo gen leven. Waarschijnlijk is St. Jo seph enige tijd voordat Jezus in het openbare leven trad gestorven. Onze kennis over hem houdt op by het Evangeliewoord „En Hij was hun onderdanig". Van de periode na het Studenten uit Cambridge zullen Leiden bezoeken Var» 20 Maart tot 4 April zullen 25 juridische studenten uit Cambridge een bezoek brengen aan Leiden. In deze twee weken zullen zij zich een beeld kunnen vormen van de rechts, studie in de Sleutelstad en van ver scheidene economische en touristische aspecten van ons land. Het grootste gedeelte van het pro gramma bestaat uit wetenschappelijke voordrachten, die alle in Leiden wor den gehouden. Er staan voorts excur sies op het programma naar Velsen, de N.V. Breedband, het Frans Hals museum te Haarlem en de Polygoon studio, alle op 24 Maart. Het program ma vermeldt ook een receptie door de president van het Internationale Ge rechtshof sir Arnold Mc Nair in het Vredespaleis te Den Haag op 30 Maart, een excursie naar Amsterdam, waar een tocht door de grachten zal worden gemaakt, en een bezoek aan het Rijksmuseum en de diamantslijpe rij van Asscher, op 31 Maart. Op 1 April zal als besluit van het weten schappelijk gedeelte van dit bezoek een proefproces worden gehouden in de sociëteit „Minerva" te Leiden. Op 4 April vertrekken de studenten weer naar Engeland. twaalfde jaar van Christus weten wij dus niets. Joseph was de wettige vader van Christus en droeg als zodanig de ver antwoordelijkheid voor vrouw en kind. God moet hoge eisen aan St, Joseph hebben gesteld. Het is dan ook waarschijnlijk, dat hij in de he mel een zeer bijzondere plaats in neemt. De geschiedenis zo vervolgde pa ter Tijnagel, is een herhaling van principes niet van feiten. De techni sche vooruitgang heeft grote omwen telingen veroorzaakt. De materie mag ons echter nooit gaan overheer sen. Het lagere moet het hogere blijven dienen. Alleen als alles voert naar God, heeft ons leven zin. Daar om moeten wij altijd met liefde blij ven opzien naar St. Joseph, de man van de stille omgang met Christus. Burgerlijke Stand Geboren: Alida, dr. van P. v. d. Walle en W. Holsv/ilder; Antje Chris tina, dr. van P. Neuteboom en E. Stikkelorum; Hendricus Laurentius Maria Jozef, zn van C. Witteman en M. P. A. Caspers; Joseph Elisabeth Maria dr van R. A. Keijzer en A. A. Kempers; Lambertus zn van L. Hen- sen en M. J. F. Martijn; Bertil Erik zn van W. A. Veldhuijzen v. Zanten en M. II. Freeling. Overleden: H. Kramer, man 89 jr; A. C. Juta, vrouw 75 jr; T. de Haan, vrouw 68 jr; A. van Venetie, wednr, 77 jaar. Leidse Universiteit Geslaagd voor het doet. examen Ned. recht Mw. H. E. BremanSme- des te Den Haag en de heren W. Downer te Amsterdam en J. N. Ubbens te Wassenaar; voor het doet. examen Indonesisch recht mej. Liem Kien Loan te Leiden en de heren J. Reintjes van Veerssen te A'dam en A. D. Giezen te A'dam; voor het can- didaatsexamen Geneeskunde de da mes J. vafh Engelen te Breda; M. L. Hugenholtz te Blaricum; E. M. L. de Neef te Den Haag en de heren G. J. A. d'Arnaud Gerkens te Den Haag; C. H. Bowles te Scheveningen; A. G. Dissevelt te Leiden; C. A. Donker te Rotterdam; R. B. Glauboch (U.S.A.); T. ten Kate te Rotterdam; G. J. Kiers te Voorburg; F. M. Lali6ang te Lei den; A. W. Mante te Voorburg; M. L. Megdal (U.S.A.); R. Oltmans te Den Haag; F. C. M. T. Palmen te Klim men (L.); J. Ringelberg te Maas tricht; J. M. W. Scheltema te Hoeve laken; M. J. Stols te Rotterdam; The Tjeng Ho te Oegstgeest; M. v. d. Vliet te Leiden en R. v. d. Wilde te Den Haag; voor het doet. examen Ge neeskunde de dames H. Möller Alderlieste te Leiden; M. C. D. Croon te Wassenaar; C. v. Houwelingen te Rotterdam en J. A. v. Tricht te Den Haag en de heren F. N. M. Bierens te Leiden; E. Engelbrecht te Den Haag en W. H. Neele te Rotterdam; voor het artsexamen le gedeelte mevr. A. D. BonebakkerVan Enter te Lei den en de heren M. H. J. van Andel te Ede; B. K. P. Griffioen te Leiden en T. A. Mansoer te Leiden; voor het artsexamen 2e gedeelte Mevr. C. DrielsmaDe Vriend te Den Haag en de heren A. Haak te Den Haag; H. W. ter Haar te Leiden en J. Ver steeg te Leidschendam. VOOR LEIDEN Data van bijeenkomsten e.d. kun nen dagelijks schriftelijk of telefo nisch opgegeven worden aan de re dactie van De Leidse Courant, Papen gracht 32, Leiden. Tel. 20015. VOOR DE WEEK VAN 20 tm. 28 MAART. Dinsdag: Rectoraat Hooigracht 29, 8 uur Bijeenkomst van de Plaatselijke Raad voor Maatschappelijk en Cultureel Overleg. In den Vergulden Turk. 8 uur. Bijeenkomst van de Alg. Kath. Werk geversvereniging, kring Leiden. Pa ter dr. G. Plattel, 0.:P. spreekt over „De verantwoordelijkheid van de ondernemer voor de werkgelegen heid." Maandag: Gebouw Prediker, Janvossensteeg 17. Vergadering van de Ned. Kath. Kleding- en Textielarbeidersbond „Sint Lambertus", afd. Leiden, vak- rgoep Maatkleding. Kringbestuurder Smits spreekt over „De werkgevers- voorstellen tot wijziging der C.A.O. maatkleding". Hutspot-nieuws kan tot 1.30 uur telefonisch of schriftelijk doorge geven worden. Zaterdags tot 12 uur. Tel. 20015. Zaterdag 20 Maart, voor deze vergadering verwacht. Na- Gisteren heeft Vroom en Drees- dere mededelingen volgen nog. mann te Leiden in haar meubelafde- Gisteren heeft de heer George Gus- ling een tentoonstelling open ge-1 senhoven in het pand Oude Rijn 2 steld van moderne meubelen, waarbij een luxe bakkerij geopend, nadat de 'bijzondere, aandacht is besteed aan winkel in de voorgaande weken in de moderne woning, die over het grijpend gerestaureerd was. De mo algemeen klein en eenvoudig Men heeft er enige twee- en drie kamer-fats ingericht met zeer prac- tische meubelen, die weinig ruimte innemen. Met moderne gordijnstof fen, waarvan een grote verscheiden heid aanwezig is, zijn de ingerichte vertrekken bijzonder fleurig aange kleed. Opmerkelijk is de ruimte werking, die de inrichters vooral met kleureffecten bereikt hebben. Zwart blijkt in dit opzicht zeer mo dern te zijn. Voorts omvat de ten toonstelling een aantal karakter- meubelen, waarvan de uit Brabant afkomstige, met de hand uit iepen hout gesneden meubelen, een zeer goede indruk maken. Maandag 5 April zal in Leiden een grote openbare propaganda-verga- dering van de K.V.P. gehouden wor den, in verband met de a.s. Staten verkiezingen. Als sprekers zullen de heren Deerenberg uit Schoonhoven en Van der Weyden uit Nieuwkoop optreden. Ook uit de omgeving van Leiden wordt veel belangstelling HAARLEMMERMEER Geboren: Leendert zn van L. van de Polder en H. van der Plas; Mar tha Maria Elisabeth dr van J. P. G. Konst en C. G. van der Plas; Adriana Cornelia dr van G. F. A. Timfnèrs en L. H. Weeland; Maartje dr van H. Walkier en W. Rol; Wilhelmina Adriana Pfetronella dr van J. Bram en D. W. van Loevestijn; Geertje dr van A. J. Meijer en I. Schoenmakers Magdalena dr van A. Moens en C. Zijp; Tom zn van M. C. J. C. Doorn en C. M. Oosterhoff; Gerarda Jo hanna dr van P. G. Slaakweg en B. Wieringa; Franciscus Jaseph Maria zn van R. de Waard en J. M. Wel bergen. Ondertrouwd: Johannes Maria Ses- sink 31 jr. en Geertduida Jacoba Blokker 22 jr. Getrouwd: A. Kielstra en A. van der Luit; J. de Wit en A. Smit; H. Brink en B. van Marsbergen; G. J. Stolker en J. M. H. Nucolet; A. W. van Honk en C. van Ru ijk. Overleden: J. de Jager 87 jr w. v. J. Blok; J. G. Sneeuw 25 jr e. v. F. J. Groene woud; H. Mainz 54 jr e. v. L. H. Bacharach; T. Stapel 73 jr e. v. J. de Groot. KATWIJK AAN DEN RIJN Voor wat betreft de patiënten van de doktoren van der Laan, Berg man en H. Hueting, wordt de Zon dagse dienst waargenomen door dr. J. Bergman, Valkenburgse weg la, Tel. 2921. In memoriam C. A. Veltkamp. Een zeer vooraanstaand ingezetene is gisteren overleden n.l. de heer C. A. Veltkamp. De overledene bereik te de gezegende ouderdom van 78 jaren. In Januari 1.1. kreeg de heer Veltkamp bij het 40-jarig bestaan van de Katwijkse Bouwvereniging, waarvan hij 40 jaren bestuurslid was, een Koninklijke onderscheiding. De overledene, afgevaardigde voor de A.R.-partij was van 1931 tot 1946 wethouder van Openbare werken, tevens was hy van 1929 tot 1946 kas sier van de Coöp. Boerenleenbank te Katwijk aan Zee en administrateur van de Katwijkse Visserijschool. Ook in het kerkelijk leven bekleedde hij verschillende functies. De begrafe nis zal plaats hebben a.s. Maandag middag om 1 uur op de Algemene Begraafplaats te Katwijk a. d. Rijn. LEIDSCHENDAM Zorg voor de jeugd. De laatste bijeenkomst van het K.A.B. winter- program was gewijd aan het actuele jeugd vraagstuk. Over dit onderwerp sprak de heer George de Vos, voor heen' landelijk leider van de Kajot ters en thans diocesaan bestuurder van de K.A.B. In een boeiend be toog wees spr. allereerst op. de grote verantwoordelijkheid van de ouders om hun kinderen zó op te voeden, dat zij met de tegenwoordige metho den mee kunnen. Wat vroeger mis schien nuttig geoordeeld werd, is in vele gevallen thans op de achter grond geraakt. Maar "niet alleen de ouders hebben verplichtingen ten opzichte van de jeugd, ook de mens in het algemeen, want iedere gene ratie moet de wereld overgeven aan het komende geslacht. Vooral de vorming van de geestelijke zelfstan digheid is van groot belang. Ook de geest, adv., pater Belderok, sprak in dezelfde geest en wees nog speciaal op de jeugd in de onder neming. De voorz., de heer A. M. Langeveld die daarop het winterpro- gram sloot, memoreerde dat tijdens de afwerking van dit program grote gebeurtenissen hebben plaats gehad o.a. de sanctie van de sociaal econ raad op de voorstellen van de geza menlijke arbeiders organisatie met betrekking tot het te verwachte ouderdomspensioen. Ook de stichting door de K.A.B. van een fonds voor het gezin is van groot belang. Dit fonds, waaromtrent de leden van de K.A.B. nog nadere schriftelijke uit leg zullen ontvangen, komt niet in de plaats van de verenigingen voor gezinshulp, maar is bedoeld om de gene die verplicht zijn de gezinshulp in te roepen, het dragen van de fi nanciële lasten te vergemakkelijken. De vergadering werd opgeluisterd door zang van het uit de K.A.B. ge vormd dubbel mannenkwartet on der leiding van de heer Henk Bak ker. Geboren: Johan M. zn van B. van der Veer en G. Staat; Theodorus A. A. M. zn van L. Oudshoorn en H. C. Steijger; Piet zn van K. L. van dei- Hout en G. J. Staal; Josephus A. M. zn van J. E. F. M. Holleman en P. M. Nillesen; Daniël Th. M. zn van F. H. M. Daniels en M. W. M. Land man. Ondertrouwd: J. Rosbergen en G. Alblas; P. H. Bakker en C. W. de Koning; W. H. L. van Kan en J. A. van Meizen; D. H. Muusers en E. M. Warmerhoven. Overleden: W. Dirkse 81 jr ongeh. P. Kramer 86 jr wed. van H. van Leeuwen. derne inrichting van winkel en eta lages, vol met heerlijkheden, doen het uitstekend. De heer Gussenhoven mocht gisteren vele gelukwensen ontvangst nemen van belangstellen den, relaties en kennissen. STADSKOK. TER AAR Gistermorgen om omstreeks half vier werd het 8-jarig dochtertje van de heer K. Mulder te Korteraar wak ker doordat het zich niet wel gevoel de. De moeder, door het kind ge wekt, zou helpen, maar kon niet op de been blijven, en vader Mulder sloeg even later tegen de grond. Hij slaagde er echter in, de ramen te openen. De frisse lucht kon de loom heid en de hoofdpijn niet verdrijven en ook de twee oudste kinderen ble ven zich onwel gevoelen. Daarom werd om half zes de huisarts opge beld, echter zonder resultaat, want men bleek geen verbinding te krij gen. Een zuster van de heer Mulder, bekend E.H.B.G.-ster, was inmiddels gearriveerd. Men besloot het gezin bestaande uit vijf personen, bij fa milie onder te brengen. Op medisch advies hebben de ouders de gehelen dag het bed ge houden. De twee oudste dochtertjes maakten het al gauw weer goed. De kleinste in de wieg van elf maanden had niets gemankeerd. Daarover heeft de dokter zich zeer verbaasd. De oorzaak van dit geval van kolen dampvergiftiging was een mooie haard die nog nooit goed had willen trekken. Het rookkanaal in de schoorsteen bleek uitstekend in or de te zyn. Voorlichtingsavond voor Tuin ders. Door het Rijkstuinbouwcoiv sulentschap Amsterdam werd voor de tuinders een voorlichtingsavond gehouden in café Kramer. Door de heer D. C. van Harten, secr. van de Veiling Ter Aar, wer den de talrijk opgekomen belang stellenden verwelkomd. Ir. M. J. M. Loomans van het Rijkstuinbouwcon- sulentschap sprak over „De finan ciering in de tuinbouw". Op voor iedereen bevattelijke wijze werden de voornaamste punten uit het kas boek, maar vooral ook van de ba lans toegelicht. Hierbij werden voor al nagegaan de mogelijkheden van de vervroegde afschrijving n.l. 1/3 van de aanschaffingswaarde en de investeringsaftrek. Het tweede deel van de causerie handelde over het Landbouwborgstellingsfonds en het Waarborgsinstituut voor de Veen- streek. Het doel van het W. I. is om het kleine tuinders mogelijk te ma ken, dat kassen enz. kunnen worden gebouwd. Voor deze credieten zijn zowel rijk, provincie, gemeente als veiling borg. Aanvragen kunnen worden ingediend via de Boeren leenbanken waarbij men is aangesp ten. Deze worden dan in een advies commissie behandeld en doorgezon den naar het Dag. bestuur. Voor het Landbouwborgstellings fonds moet men over een zeker ge deelte eigen kapitaal kunnen be schikken, hetgeen dus inhoudt, dat credieten aan grotere kwekers wor den verstrekt. Als borg voor het L.B.F. kan het z.g. Marshallgeld worden gebruikt. Aanvragen hiervoor dienen recht streeks gericht te worden aan de di recteur van de Tuinbouw. De behan deling gebeurt dus niet in de advies commissies. Door de talrijke vragen welke werden gesteld en naar genoegen werden beantwoord, is wel gebleken dat deze onderwerpen belangstelling genoten. Schaken en Dammen. Wedstrijd Nooit Gedacht tegen L.S.G. 5 Leiden. Jac. Rietveld (Ter AarE. J. Kerk hoven (Leiden) 01; B. Rietveld P. A. C. D. Verstraten 1—0; H. Bos— Jhr. S. W. Brons 01; Nic. van Eyk F. Blanjé 01; A. KoelemanF. Diemer 01; J. W. F. de Bruyn— Mr. J. C. de Regt 0—1; W. Esveld Az (res)A. L. Koevoet 01; H. Aaftink—J. L. Kanbier 01; M. HeijnsW. E. Kerberger 10; A. W. v. d. JagtJ. N. Hordeman 0—1; Dammen. J. BesemerAnt. Hartvelt 11; N. Groen in 't Wout Snaterse 1—1; II. Muhr—N. Kalsho- ven 20; R. LubbertsJ. v. d. Star re 11; J.c. v. d. StarreW. van Cliet 2-0; H. C. Broer—W. v. d. Starre,, afgebr. NOORDEN Jaarvergadering Wit Gele Kruis. Donderdagavond werd in de Ge- zellenzaal de 16e jaarvergadering gehouden van de Zuid Hollandse Bond van het Wit Gele Kruis. De voorz., de heer S. Splinter, memo reerde in zijn openingswoord, dat de gang van zaken, gezien de opkomst wel goed ging.- Het ledenaantal is ge stegen tot 244. De wijkzuster heeft 262 ziekenbezoeken afgelegen en 297 huisbezoeken voor baby's gedaan. Bij het' consultatiebureau werden 30 baby's ingeschreven met 207 consul ten, er zijn 177 stuks materiaal uit geleend. Voor de t.b.c.-bestrijding zijn er door de wijkzuster 11 huis bezoeken gedaan en er is één patiënt uitgezonden. De vaccinatie van de kleuters is goed geslaagd. Het verslag van de penn. was ook zeer gunstig; er was ontvangen 2.965,36 tegen een uitgave van 2.644,68, derhalve een batig saldo van 287,30. De heren A. v. d. Berghe en J. de Rijk werden benoemd als lid van de financiële commissie 1954. De be stuursleden J. Mourits, Th. Pieterse en mej. W. C. de Hartog werden bij acclamatie herkozen. Bij de mede delingen kwam het wijkgebouw ter sprake. Wanneer alles liep volgens de verwachtingen, dan zou een van de nieuwe gemeentewoningen op het Vlietpark als wijkgebouw ingericht worden en indien enigszins mogelijk zou ook het materiaal daarin onder gebracht worden. LEIDERDORP De Zondagsdienst wordt waar genomen door dokter H. Bakema, Acacialaan 58, Tel. 24828. VERBOND VOOR VEILIG VERKEER Wegversmalling „Draaiboek voor Titia", door Irma Meyer. Uitgave van „De Fontein", Utrecht. Prijs 6.90. Een vlot geschreven roman, waar van de inhoud herinneringen op roept aan het Middeleeuwse spel „Mariken vah. Nimwegen". De hoofd figuur is een jong meisje, dat actrice wil worden. Haar vader kan deze wens niet erg waarderen en doet alle mogelijke moeite, om zijn dochter van de planken te houden. Het meis je offert echter alles op voor haar toekomstdroom en komt tenslotte in Parijs terecht. In het cabaret en later bij het grote toneel oogst zij vele successen, doch in de drukke beslommeringen van het artiestenle ven verliest zij haar geloof. Wanneer de afgewaaide haar zusje ziet spelen in „Mariken van Nimwegen" grijpt de ontroering haar aan en ziet zy reeds, welke fout zij heeft begaan. Teruggekeerd in Frankrijk, waar naast de triomphen ook de tegen slagen haar wachtten, vindt zij ten slotte de weg naar de Moederkerk terug. Dit gegeven heeft Irma Meyer met talent uitgewerkt. Het verhaal heeft diepte en is vlot geschreven. Men zal deze roman, die overtuigings kracht bezit, met genoegen lezen. „Rare Kostgangers", door Arie van der Lugt. Uitgave „Het Thijmfonds", Den Haag. De twee zwervers, die in dit boek de belangrijkste personen zijn, kan men zonder overdrijving met rare kostgangers betitelen. Het zijn een paar van die gemakkelijke jongens, in het genre van de vogelen des he mels. Zaaien en maaien doen ze niet, maar hoewel ze het niet breed heb ben, blijven ze toch in leven. Op een listige manier krijgen de heren een vondeling in handen gespeeld,, die ze voor goed geld aan een bepaald klooster moeten afleveren. Met de beste bedoelingen steken ze het geld in hun zak en gaan hun taak vol brengen. Helaas is de weg naar het klooster lang, voor de vondeling ten minste. Voor de lezer geldt die „he laas" niet. Want juist die lange weg biedt hem vele aangename uren. In een met humor doorspekt verhaal voert Arie van der Lugt de lezer mee door de doolhof van avonturen. Fan tasie en originaliteit treden op de voorgrond. Men zal zich kostelijk amuseren met de zwervers en „En geltjes". „Onze Kamerplanten", door A. Jansen. Uitgeverij Born N.V. Assen. In de serie „Dc practische biblio theek", waarin kleine moderne hand boeken voor iedereen worden uitge geven, is tl'nans een werk versohenen, dat de liefhebbers(sters) van kamer planten goed te pas kan komen. De planten dragen hun deel bij tot de gezelligheid in huis. Helaas loopt het nogal eens uit op tobben. De blaad jes krijgen bruine puntjes of een schimmel heeft zich binnengedron gen. Wat nu? In „Onze Kamerplan ten" kan men naslaan, op welke wijze de planten verzorgd dienen te worden. Met deze gids zal men dub- mel plezier beleven aan het huis kamer-groen". „De IVIuze cn de Dieren", samengesteld door M. Vasa- lis. Uitgave van Ver. ter be vordering van de belangen des Boekhandels. Het is een traditie geworden om bij gelegenheid van de Boekenweek een bloemlezing van verzen te laten verschijnen onder de titel „De Muze enDit jaar zijn het de die ren, die door de Muze gekoesterd worden, hoewel men dit koesteren, ook weer niet te lieftallig moet ne men, want de spin en de krekel bij voorbeeld hebben nimmer veel sym pathie kunnen verwerven. Met veel genoegen zal men deze zeer geva rieerde verzameling lezen. Het is een wandeling, die begint bij Argos, de hond van Odyssees en eindigt bij Lu- cebert. Opvallend is, dat de opesjes bij de dichters in ongenade zijn, zo dat „De dood van mijn poes", een stukje proza van J. van Looy, moest worden ingelast om deze schepselen, die juist in deze tijd van het jaar op de schuttingen luidkeels van de weedom over hun eenzaamheid ge tuigen, recht te doen wedervaren. De samensteller heeft de evolutieleer gelukkig buiten beschouwing gela ten, zodat men meteen aan de vo gels kan beginnen en niet eerst door enige bladzijden plankton moet wor stelen. „De Muze en de Dieren", is een geslaagde voortzetting van de serie, waarin de Muze met haar troetelkin deren in de publieke belangstelling wordt gebracht. Deken J. J.A. Kuilman f In de Mariastichting te Haarlem is hedenmorgen overleden de hoogeer waarde heer J. J. A. Kuilman, die op 8 Maart '47 werd benoemd tot de ken van Haarlem en tot pastoor van de St. Joseph-paroehie aldaar. Deken Kuilman werd twee weken geleden in de Mariastichting opgeno men ter observatie en onderging Woensdag j.l. een zeer zware opera tie, die vijf uur in beslag nam. Voor de operatie had de waarnemend de ken, mgr. C. v. Trigt, de zieke uit voorzorg bediend. De thans ontslapene werd op 5 Fe bruari 1894 te Limmen geboren en op 15 Aüg. 1917 priester gewijd. Hij was aohtereenvolgens assistent te Overveen en kapelaan te Wassenaar, Ouderkerk a. d. Amstel en Amster dam (H. Vincentius). In 1936 volgde de benoeming tot pastoor te Schoorl en 15 Febr. '41 tot pastoor te Am sterdam (H. Maria Magdalena). Op 8 Maart '47 werd pastoor Kuilman benoemd tot deken van Haarlem en tot herder van de St. Joseph-parochie aldaar. Op 7 Aug. '49 werd de deken ere-kanunnik van het Haarlemse Ka thedrale Kapitte'l. Na de dood van mgr. F. Filbry werd hy benoemd tot kanunnik bij genoemd kapittel. KONINGIN BIJ OPENING VAN DE BOEKENWEEK De koningin heeft het voornemen te kennen gegeven op Vrydag 26 Maart a.s. de officiële openings avond van de Boekenweek in het Gebouw voor Kunsten en Weten schappen te 's-Gravenhage bij te wonen. i Scheepsberichten ABBEKERK, 19 v. Brisbane te Caims; ALDEGONDA. 19 v. Pladju n. Penang; ALPHACCA, 19 v. Baltimore n. Trini dad; AMOR, 19 n.m. to Barcelona; AM- STELKROON, 19 v. Philadelphia naar Now York; ARGOS, 19 v. Tunis naar Patras; BARITO, 20 te Hollandia; BËN- NEKOM, 18 v. Amsterdam te Delfzijl; CISTULA, p. 19 Straat Soenda n. Mel bourne; COTTICA, 19 v. Amsterdam n. West Indie: DICO. 19 te Amsterdam v. Oporto; EENDRACHT. 19 n.m. v. Bre men te Rotterdam verw.; ETREMA, 19 v. Singapore n. Calcutta; FRIESLAND krl., 19 v. Semarang n. Surabaja; GAAS- TERKERK, 18 v. Fremantle te Mel bourne; ITTERSUM, 19 v. Recife n. Las Palmas; KARIMUN. 20 te Djakarta; KOTA INTEN, 20 v. Safaga te Belawan; LAAGKERK. 20 te Tutlcom; LA WAK, 19 v. Tj. Priok n. Singapore; LEMSTER- KERK. 19 v. Khorramshar n. Basrah, LOMBOK, 19 v. Assab te Suez; LOOS- DRECHT, 20 v. Bombay te Aden; LOP- PERSUM, 19 v. Lagos n. Takoradi; NIGERSTROOM, 19 v. Le Havro n. Am sterdam; ORANJE. 19 130 m. zzw. Kreta n. Port Said; ORANJEFONTEIN, 19 v. Antwerpen n. Amsterdam; RADJA, p. 19 Sabang n. Colombo; ROEBIAH, 19 v. Colombo n. Belawan; ROTTI, 19 van Makassar n. Balikpapan; SAMARINDA, 18 v. Honolulu n. Los Angeles; SAPA- ROEA, 20 te Genua v. Rotterdam; SAR- PEDON, 18 n.m. v. New York n. Mara- caibo; SIBA.TAK, 19 ten n. Timor naar Surabaja; SLAMAT. 19 v. Cherlbon n. Djakarta; SLIEDRECHT. p. 19 Finisterre n. Aden; SOESTDIJK, 19 v. Colomob n. Djibouti; TAWALI, 18 v. Djibouti n. Aden; TROMPENBERG, 19 v. La Havre te Amsterdam; WILLEM RUYS, p. 19 Perim n. Port Said. Marktberichten VINKE VEEN, 19 Maart Groente. Witlof I 67—75 et., id. II 52—^66 ct., Waspeen 2327 ct., Prei 191 ct. per kg. Peterselie 56 ct. per bos. TER AAR, 19 Maart Groente. Witlof I 0.60—0.76, id. II 0.45—0.59, idem stek 0.330.37, spruiten 0.33 0,34, idem B 0.24, prei 0.09—0.21, uien 0.030.04, waspeen 0,130.17. kroten 0.05 alles per kg., sla 0.11 0.17 per stuk. KATWIJK a. d. RIJN, 19 Maart. Grente. Waspeen I 11—49, id. II 8—26, Breekpeen 3.506.20, Rode kool 710.60, Kroten 46.10, Boe renkool 13—14, Spruiten I 37—41, Spruiten II 22—35, Uien 2.404.80, Witlof I 33—78, Witlof II 7.50—56, Rapen 27. R'VEEN, 19 Maart. Bloemenvei ling. Piccadilly 0.74—0.86, Rose Copland 0.72,-0.95, v. d. Eerden 0.77 —1.01, Nansen 0.67—0.74, Wcber 0.50 —0.77, E. Eddy 0.68—0.87, Zenober 0.58—0.71, White Sail 0.46—0.74, Sonja 0.64—0.74, Pink Gem 0.62— 0.77, Golden Harvest 0.71—9.95, Crown Imperial 0.49—0.67, Krelage 0.48—0.62. W. Copland 0.37—0.78, Athleet 0.500.69, Campfire 0.73— 0.82, W. Pitt 0.70—0.93, Prunus 0.72 —0.85, Bartigon 0.69—0.80, Olympia de 0.670.74, John Gay 0.600.86, Albino 0.59-^-0.72, Sc. Admiraal 0.79 0.86, Dubbele tulpen 0.500.76. Narcissen: Actea 0.42—0.62, King Al fred 0.500.59, Early Glory 0.40 0.51, Whrestler 0.38—0.46, Havalock 0.37—0.43, Carlton 0.49—0.54, Sc. Elegance 0.36—0.43, Koster 0.35—0.53, Helios 0.360.46. Anemonen 0.50 0.71, Freesia's 0.40—0.73, Lathyrus 7.—1.25, Sneeuwklokjes 0.120.15, Irissen 1.101.65, per bos. Anjers 0.110.22, Forsythia 0.08—0.44 per stuk. OCCASIONS RADIOAPP. Overjarige radio's en radiogramofoons tegen sterk gereduceerde prijzen. Inruilradio's vanaf 40. Vraagt demonstratie met het nieuwste Philips druk knoptoestel BX 533, contantprijs 348.of le bet. 37.— en 18 mnd. term, a 20.80. Een uniek app. met dezelfde eigenschappen als een app. van de prijs klasse f 500.— tot 600.—. 7627 Reparatie van alle merken radio's tegen billijke prijzen Vooraf prijsopgave. Wij ruilen elke oude radio in. RAHIfl KflFTQ oud-ohef insp. Philips linuiu nul-I O Gangetje 12, Leiden Telefoon 23005 gevraagd voor de afd. Herenmode, boven de 18 jaar, v.gg.v. Aanmelden Zaterdag en Maandag tussen 6 en 8 uur. 7639

Leidse Courant | 1954 | | pagina 3