DUINSTREEK Minister Scelba bindt de strijd aan De dienstplicht in Duitsland Koningin Wilhelminavereniging Incident op Rhodos KATERDAG 20 MAART 1954 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 tament, waarvan binnenkort de mooi ste stukken verzameld in massa-op- lage verspreid gaat worden, gezamen lijk te lezen. Pastoor L. Brink dank te de spr. en verzocht nog dringend, bouw 7s" een' "oriëntatiebijeeakmnst ï2,2LÏÏE NOORDWIJKERHOUT ORIëNTATIEBIJEENKOMST PAROCHIE ST. VICTOR. In het parochiële verenigingsge- belegd voor ouders en jongemannen met het doel de moeilijkheden te on dervangen, die mogelijk leunnen ont staan bij ouderen en jongeren uit de thans veelvuldiger lezing en bespre king van de H, Schrift. Als spreker was uitgenodigd de weleerw. heer J. J. A. van Dijk, dr. theol. en phil., conrector van de St. Bavostichting. Tegenwoordig was ook pastoor L. Brink. Kapelaan L. Wüst leidde de spreker in, die zijn voordracht begon met er op te wijzen, dat er geen kloof mag ontstaan tusesn de opvat tingen van ouderen en datgene wat de kinderen thans onder leiding van de Kerk geleerd wordt. Dat men ook niet bevreesd zij voor lichtvaardige spot over de inhoud van de H. Schrift daar deze sleohts geuit kan worden door hen, die niet weten, dat ook uitgebreide niet-katholieke en zelis ongelovige wetenschappelijke krin gen tot heel andere inzichten over de geestelijke waarden van de H. Schrift gekomen zijn dan zij, die een halve eeuw geleden de H. Boeken als het grote bedrog aan de kaak wilden stellen. Spr. lichtte vervol gens toe, hoe de Christenen die uit het heidendom bekeerd werden de H. Schriften van het Joodse volk hebben overgenomen, zonder ook fei telijk maar iets te weten van de om standigheden, waarin deze geschre ven waren, hetgeen reeds voor de eerste Christenen een bron van moei lijkheden geworden is, zodat de een die, de ander weer een andere me ning had over zekere stukken uit de Bijbel. Tot deze kennis nu hebben de ontdekkingen van de laatste eeuw veel bijgedragen: door de vondst en de moeizame ontcijfering van ge schriften die tot 3000 jaar vóór Chr., het moment dat er voor eerst ge schreven werd, teruggaan, heeft men veel beter de bedoeling van de ge wijde schrijvers leren kennen, waar het uiteindelijk om gaat, wanneer men de H. Schrift wil uitleggen. Wanneer men b.v. twee geschriften, die over eenzelfde onderwerp han delen en bovendien van elkaar af hankelijk zijn met elkaar vergelijkt en men merkt, dat de tweede schrij ver belangrijke veranderingen heeft aangebracht, dan kan men daaruit met grote zekerheid afleiden wat nu wel de voornaamste bedoeling van die tweede schrijver geweest is. Spr. lichtte dit nu toe met enige voor beelden: het scheppingsverhaal, het verhaal van de zondvloed en het boek Job, en besloot met een war me aanbeveling ook in het huisgezin, zowel het Nieuwe als het Oude Tes te maken en hun godsdienstig leven te verdiepen. VERGADERING VAN DE ORANJE VERENIGING De jaarlijkse algemene ledenver gadering van de Oranjevereniging, welke gisteravond in hotel v. d. Geest is gehouden, was volgens traditie slecht bezocht. De penn., de heer Houtsma, bracht het financieel verslag uit. De con tributie-inkomsten waren, vergele ken bij 1952, weer ruim 100, gedaald. Gelukkig zyn de andere inkomsten, zoals het staangeld van de kermis exploitanten wat gestegen, zodat de penningmeester met zijn zuinig en accuraat beheer het batig saldo weer wat heeft weten op te voeren. De voorz. deelde vervólgens een en ander mede over de viering van Ko ninginnedag op 30 April. In overeen stemming met de bedoeling regering heeft het bestuur al zijn aandacht op deze dag geconcentreerd en zal er op 5 Mei niets worden ge organiseerd. De dodenherdenking op 4 Mei zal op dezelfde wijze als vorige jaren plaats vinden. Op 30 April dan zullen er allereerst wec-r kerkdien sten gehouden worden in de beide R.K. Kerken. In de ochtenduren komt er een geheel nieuw evenement voor de kinderen n.l. een bloemencorso met versierde fietsen, autopeds, zeep kisten etc. Het moet iets van de kin deren zelf blijven, die uiteraard daarbij de assistentie van vader, moeder, grote broer of. zus niet zul len kunnen missen. De O.V. zal aar dige prijzen beschikbaar stellen voor de mooiste prestaties. Na dit corso zal er vliegerwedstrijd zijn voor jongens zowel als meisjes, en het corso zelf wordt natuurlijk opgeluisterd met muziek. 's Middags om 2 uur zal er op 2 sportterreinen tegelijk begonnen wor den met sportwedstrijden voor de jeugd, 's Avonds om 7 uur de tra ditionele zanghulde van de jeugd voor het Raadhuis plus enige num mers door een gemengd koor. Daar na had het bestuur zich een demon stratie van de R.K. Gymnastiekver. GIOS gedacht, maar de voorzitter deelde mede, Helicoptervluchten boven Bollenstreek Behoudens toestemming van de Rijksluchtvaartdienst zullen van 1 April tot half Mei door de Sabena helicoptervluchten boven de Bollen streek worden gehouden, met tussen landingen in Lisse, Haarlem en Zand- voort. De helicopters, die in Brussel opstijgen, zullen op Zaterdag; Zon dag en feestdagen hun tochten ma ken. (De kosten voor een trip van Brussel naar Kennemerland zullen 100 gulden bedragen. Voor een rond vlucht zal 12 gulden worden ge vraagd). 7, 8 en 9 September. Bij voldoende deelname zal er zeker weer een ronde voor de man nen boven de 30 jaar worden gehou den en van die deelname zal het ook afhangen of er weer een fiets be schikbaar kan worden gesteld. De heer Verschoor vroeg, waarom met de traditie van fanfaremuziek bij de prijsuitreiking gebroken was. Dit is volgens de voorzitter op ver zoek van de muziekverenigingen zelf gebeurd, omdat de jongere leden be zwaar maakten. Hij was het echter met de vraagsteller eens, dat er bij de prijsuitreiking fanfare behoort en daarom zal getracht worden dit jaar de traditie weer te herstellen. Nadat tenslotte de heer v. d. Ploeg had medegedeeld, dat er reeds ker misexploitanten hadden ingeschre ven en de inschrijf sommen weer iets hoger liggen dan vorig jaar, sloot de voorzitter deze weliswaar slecht be zochte maar geanimeerde en prettige vergadering. Bescherming Bevolking. Konden wij u vorige week melden, dat de organisatie van de zelfbescherming in het kader van de B.B. krachtig ter hand was genomen, de blokhoofden waren benoemd en deze zich zelf plaatsvervangers zouden gaan kiezen, thans kunnen wij reeds berichten, dat elk blokhoofd reeds een plaatsver vanger gevonden heeft. Het zijn de heren Th. B. Korsthuis, G. v. Leeu wen, J. v. d. Slot, P. C. Vlasveld, J. J. Barbée, J. Bons, W. B. v. d. Voort en Jac. Broekhof. Maandagavond zijn genoemde he ren en de blokhoofden met de bur gemeester en diens staf bijeengeweest om de verdere organisatie van de I Johannes Maria, zn. van J. W. A. v. d. zelfbescherming te bespreken. De Wijngaart en H. J. M. Maris; Maria, blokhoofden zijn druk bezig met het dr van P. C. Langezaal en M. Ge- samenstellen van hun blokploegen en I bert; Marinus Josephus Maria, zn van de burgemeester doet nogmaals een M. J. v. d. Lans en J. M. v. Leeuwen; beroep op diegenen, die door de blok- I Agnes Hubertha Petronella Maria, hoofden worden aangezocht om tot dr van P. Onderwater en J. C. Kor de ploeg toe te treden, om aan het tekaas. hingmeesteresse werden allen herko zen. Na de pauze werd vanwege de stichting Het Vierde Prinsenkind 'n film vertoond. Geboren: Maria Pieternella, d. van L. Spaargaren en A. E. Heemskerk; Krinus Petrus Maria, zn van P. N. v. d. Ploeg en C. C. v. Stijn; Fran- ciscus Joannes, zn van N. Zonne veld en H. J. J. v. d. Vlugt; Paulus Johannes, zn van M. J. v. d. Aard weg en J. W. Straathof; Robertus Eli zabeth Cornelis Maria, zn van H. E. G. Slootbeek en A. A. Meijer; Vir- ginie Maria Wilhelmina, dr van T. Kortekaas en H. F. Murk; Maria Lu cia Jacintha Franciscus, dr. v. J. P. v. Dongen en E. M. v. d. Hulst; Cor nelia Adriana Gemma, d. van C. J. Ruigrok en A. M. Pouw; Theodorus verzoek gehoor te geven en actief te gaan medewerken aan de zelfbe scherming van de bevolking. De blokhoofden en hun plaatsver vangers komen Donderdag 25 Maart reeds weer bijeen om de eerste in structie te ontvangen. Het is verder de bedoeling, dat de blokploegen in de eerstkomende da gen volledig geformeerd worden. volledig heren-elftal. Het moet mo gelijk zijn de beide puntjes in Noord- wijk té houden. Dekenaal tafeltennistournooi Morgen zal in de gebouwen van de fa. C. P. Alkemade aan de Pické- straat een dekenaatstournooi plaats hebben, waaraan een flink aantal tafelennisverenigingen zullen deel nemen. Dit is het vorig jaar opgezet en onze pl. ver. TOV wist toen be slag op de wisselbeker te leggen; of hen dat dit jaar ook zal gelukken is een open vraag. Echter staat wel vast dat het er spannen zal. De wed strijden vangen aan te 12 uur en zullen duren tot ongeveer 8 uur 's avonds. Er is dus voor iedereen volop gelegenheid eens een kijkje te gaan nemen. De Zondagsdienst zal deze week worden waargenomen door dr. Goen- raads Nederveen. De Duinrand apo theek is geopend van 11.30 uur tot 1 uur en van 4.30 uur tot 5.30 uur. Voor spoedgevallen doorlopend. Geboren: Kornelis M. d. van G. Hoogstraten en L. A. Horschenhau- sen. Willem z. van G. E. Dijkema en H. Vlijm. Geert H. z. van H. A. Eigenbrood en S. M. v. Leeuwen. Clara Th. C. d. van M. Turk en J. A. E. Raauhorst. Margareth C. d. van J. M. Huijbers en C. Uytewaal. Wil helmus z. van C. Oostveen en C. H. Schelvis. Gijsbetrha d. van W. Ch. de Jong en M. G. de Rooij. Bernar- dus J. z. van H. A. M. v. d. Berg en A. Smeltink. Ondertrouwd: J. M. Beaumond 27 j. en G. F. Oord 26 j. J. Imthorn 25 jaar en J. Antonetta 23 jaar. Getrouwd: R. A. Berkhorst en J. J. v. Beelen. Overleden: Anna M. Hemming 71 jaar. Johannes G. Slot 81 j. Corne lia A. Hazenoot 4 jaar. OEGSTGEEST Ondertrouwd: C. Th. Schuts 28 j. en J. J. M. Lefeber 24 j. Oranjevereniging. In het Witte NOORD WIJK Huis hield de Oranjevereniging haar jaarvergadering. De voorz. herinner- Handbal Het programma voor de er aan, dat thans 30 April als na- morgen luidt: 1 uur MSV IIHVL I j tionale feestdag is vastgesteld, zodat voor de lauwertak; 2 uur: MSV 1 in het gehele land nu deze dag (heren)—HTOS n (heren); 3.30 uur: vrijaf wordt gegeven, voorzover dit Raoiditas II—MSV III (MSV-terrein) mogelijk is. 2.30 uur: DIOS—MSV I. Vertrek per In het jaarverslag deelde secr. LISSE b-us om 1 uur vanaf Lindenolein. 4Vos o.a. mede, dat het ledental thans uur: Concordia aMSV a. Vertrek i 950 bedraagt. KAV Onder leiding van mevr. per fiets om half drie vanaf Linden- heer Gaykema gaf een finan- H. de Bruin-Weijers, hield de KAV plein. |<a«l ovement. Er was een batig haar jaarvereaderini» in h-t KAB-, Het eerste elftal zal vastberaden saldo van 23. - De afbetaling van gebouw aan de Schoolstraat. I het strijdperk moeten betreden, we- ge.jidsinsta.lat.e ïs tbn emde, zo tende, dat slechts een overwinning van 200 ïstaan aan fonds. Voorts gaf de Oranje-avond r Zij wierp een kleine terugblik op tende, dat slechts een ov-te-uekor t V van deze vereniging deelde mede, het afgelopenjaar en vertelde van de kans op het kampioenschap laat Rar dat GIOS op 28 en 29 April uitvoe- j de diocesane jaarvergadering, welke bestaan. HVL heeft ggndagJ.1v.n 'onds Voo?t3 f de Qranje-avenc ringen geeft in. de zaal. van Bramazij «Ma w£en gdoden bezofcht. j MSV gelijk. Waneer MSV van DJOS in toneejzaal v/m Endegeest een en het dus moeilijk zal zyn om daags De afdeling telt momenteel 320 le- wint zal op Zondag 4 April de laat- t na<Jeli sïct men deze daarna weer met een nieuw program-j den. Mevr. Van der Veek—Mesman ste en beslissende wedstryd te Leid- *vrmdf,n nip£ meeP 7al organiseren, ma voor het publiek te verschijnen, j penn., bracht eveneens haar jaar- o avonden niet meer zal organiseren, schendam gespeeld worden. Laat de- j De kascommissiö steide bij mon- ze_*ans niet voorbijgaan. 1 de van de heer Koerten voor de Het tweede elftal speelt voor de penningmeester te déchargeren. lauwertak. Dit is een soor- tourncoi aftredende bestuurslid, de heer Joh. Uitenboogaard, zag zich met alg. stemmen herkozen. De voorzitter gaf een uiteenzet- tin.?: van de a.s. feestviering. Zo mo gelijk ringrijderij, hinderniswedstrij- Tegen de communisten In Italië is op het ogenblik een har de politieke strijd aan de gang. De energieke premier Scelba heeft blij kens een officieel communiqué een programma ontvouwd voor de verde diging van de democratische instel lingen tegen de activiteit van tota litaire politieke groeperingen, die haar geldelijke fondsen uit het bui tenland ontvangen. Het programma ls duidelijk tegen de communisten ge richt. Er zullen maatregelen geno opgeroepen. Drie weken geleden is die grondwetswijziging reeds door de Bondsdag (volksvertegenwoordiging) aanvaard. Er zal echter geen enkele Duitser men worden tegen de communisti sche infiltratie op politiek, econo- nomisch en cultureel terrein. Scelba had dergelijke maatregelen reeds aan gekondigd in rumoerige zittingen van de Senaat en de Kamer op 26 Fe bruari en 10 Maart. Dit offensief der nieuwe Italiaanse coalitie-regering valt midden in een scherpe campagne, die de communis ten en linkse socialisten niet zonder succes ontketend hebben naar aan leiding van de twee schandalen. waarover wij reeds eerder bericht bewapend mogen"worden, zolang het hebben, en welke de regering geen i plan tot vorming van een Europees goed hebben gedaan. leger, waarin de nieuwe Westduitse Volgens de regeringswoordvoerders divisies zouden worden opgenomen, is Scelba van plan vooral de han- door alle betrokken landen niet is delsondernemingen der communisten goedgekeurd. Bovendien moeten op hard aan te pakken. Deze zouden grond van het nog steeds geldende door faciliteiten in de Sowjet-Unie in bezettingsrecht de drie geallieerde Hoge commissarissen nog hun uit drukkelijke toestemming tot de thans aanvaarde grondwetswijziging geven. Vooral de Fransen houden aan die voorwaarde vast, omdat zij niet het gevaar willen lopen, dat West-Duits- iand op eigen houtje zich bewapent, j voordat het Europese leger, waarin Betogers hebben de ruiten inge- het herbewapende West-Duitsland 'n slagen van het Britse consulaat op plaats moeten krijgen, zal zijn verwe- Rhodos, één der eilanden van de Do- zenlfjkt. Tot dusver hebben nog al- decanesos, toen aartsbisschop Maka- leen België en Nederland het Europe- Over het avondevenement zal het j verslag uit. De dames hadden in het bestuur zich dus nog nader moetenverslagjaar een bedrag van 1825,34 beraden. 'bijeen weten te garen, doch het re- De volksfeesten 'zijn vastgesteld op spectabele bedrag van 1636,48 werd vpor verenigingen uit verschillende uitgegeven zodat uiteindelijk een klassen. Ons tweede treft het niet, batig saldo werd verkregen van dat het de eerste wedstrijd moet spe- 188,86. j len tegen HVL. Een overwinning zal Vervolgens werd overgegaan tot zeer moeilijk zijn. enige mededelingen. Op de a.s. moe- j Het derde elftal speelt tegen Ra- deilf lampionóptocht, feestelijk deravor:d zal mevr. Boudens van piditas II. Na de mooie overwinning marktterrein, jeugdwedstrijden en I Heel komen spreken, terwijl op die op Concordia zal het derde alles volksspelen. Voor enige klassen der twee jaar tijds dertig milliard lire avcnd eveneens de insignes zullen doen om geen enkel puntje meer te scholen zullen wederom voorstel- naar Italië hebben overgeheveld, j woraen uitgereikt. Het is bij de KAV verliezen. lingen worden gegeven, het is niet waarmede de communistische partij de gewoonte om jaarlijks een dagje Het A-elftal komt tegen een oude mogelijk dit voor alle klassen te haar acties tegen de regering kon ujt gaan en dit zal gebeuren op 2 tegestander. Concordia zal alles doen doen. De kindertractaties gaan ge- bekostigen. Intussen heeft Scelba ook0j y September a.s. De voorzitster om MSV een keertje te verslaan, woon door. Het Marktterrein wordt inbeslagneming geëist van alle bezit-£pO0rde de leden aan om voor deze Krijgen ze de kans? i reeds Donderdagavond 29 April ge- tingen der voormalige fascistische te gaan Sparen. En nu onze heren. Wat hebben opend en duurt tot I Mei. partij (vele gebouwen werden na de j £e bestuursverkiezing leverde jullie het tegen Westlandia kranig! r.WBn. p'.:,. Ma..io dr oorlog overgenomen door de eom-,goen moeii;jkhed.n op en de presi- gedaan. Zondag zijn er weer enkele =>b.in-C«>1'^"niik BMttaan murusten). dente, de secretaresse en de pen- soldaten thuis en rekenen we op n *^,0 c Mvan deNeréetotBai> - I berich; Rudolf Alphons, zn van H. J. j Laagland en A. Grün; Erik Jan, zn van L. Bogaard en M. Belgraver; Pe- tus Nicolaas Joseph, zn van W. i van der Meer en G. B. Edelaar. Ondertrouwd: J. N. Lancel 35 j. te Leiden en M. A. de Jongh 27 j. Getrouwd: J. Hortensius en G. H. van der Steen. Overleden: C. Keèreweer w. v. N. VOORSCHOTEN De Westduitse Bondsraad (de verte- maakt plannen voor gouden bestaan genwoordiging der staten) heeft de I grondwetswijziging goedgekeurd, j De piannen Van de Koningin Wil- de wielerwedstrijd zorgen weer df waardoor de Duitse burgers weer helmina Vereniging voor de viering heren J. F. Balfoort en J. Waasdorp. Bink 83 j.; G. van Holten voor de krijgsdienst kunnen worden! 1 mJ 1 rios van Cyprus daar arriveerde. Aartsbisschop Makarios is een der leiders van de beweging op Cyrus, die vereniging van deze Britse kolonie met Griekenland eist. De betogers waren zes duizend man sterk. Zij begonnen de ruiten met stenen te gooien, nadat zij een cor don van vijftig bewapende politie mannen hadden doorbroken. De Griekse minister-president, veldmaarschalk Papagos, heeft Vrij dagavond te Athene zijn afkeuring uitgesproken over de betogingen te Rhodos. Hij heeft opdracht gegeven degene, die er verantwoordelijk voor zijn, te straffen. VOORZICHTIG MET DIE VIS. De vis, gevangen in de wateren van de Stille Oceaan, waar onlangs atoomproeven zijn gehouden, zal door beambten van het Amerikaanse mi nisterie van landbouw onderzocht worden, voordat zij in Amerikaanse havens gelost wordt. Het onderzoek cal enkele weken voortgezet worden. se legerplan goedgekeurd. Frankryk en Italië moeten nog volgen. Hoe komen die guldens in Londen Rechercheurs van Scotland Yard trachten het raadsel op te lossen van een gisteren in Londen gevonden tas met 1400 Nederlandse zilveren gul dens, die het jaartal 1954 dragen. Zij staan vooral voor een raadsel, omdat in 1945 in Nederland geen zilveren guldens zijn gemunt. De guldens zyn gevonden door George Liles, lid van de Raneleagh club, op. het terrein van die club. Liles deelde mede, dat de guldens in een groene tas, gemerkt ..Midland Bank", zaten. De tas was in een zak gestopt. De Midland Bank weet echter niets omtrent een tas met 1400 gulden. Vermoed wordt dat het valse guldens zijn. van haar 50-jarig bestaan nemen j Tenslotte werd een commissie sa-1 vaste vorm aan. Deze week heeft het mengesteld, die zal trachten een op- SASSENHEIM bestuur een bespreking gehad met tocht op Zaterdagmiddag 1 Mei te j haar medewerkers, waaruit diverse organiseren. De heren A. Oosterbaan, i K.V.O.B. contactavond. Gister commissies ontstaan zijn en waarbij J. M. Janssen, D. A. Anker en A. I avond vergaderden de leden van de de plannen nader werden besproken. Planje zullen de mogelijkheden on-K.V.O.B. uit Sassenheim in hotel - - -1- i-- derzoeken. Het bestuur heeft dus ve-„Het Bruine Paard". len aangetrokken om te helpen de j De heer Baars van het hoofdbe- beide feestdagen te doen slagen. Erstuur var. de L.T.B.-KVOB gaf een Een belangrijke punt van de be spreking vormde de versiering van de gemeente voor de feestdagen 30 April en 1 Mei a.s. De commissie, die het aanbrengen van erepoorten, van straat- en gevelversieringen zal pro pageren bestaat uit de heren J. W. Barmentloo, C. Verhey, R. H. de Vries en F. Gnodde. Deze commissie zal trachten in iedere straat contact mensen aan te trekken, die dan weer hun straat zullen bewerken om op deze wijze te komen tot voldoende contanten en werkers. Er zullen mooie prijzen beschikbaar gesteld worden. Overwogen wordt de prij zen zo te kiezen, dat in het bijzon der de kinderen uit de betrokken straat er wat aan zullen hebben. De traditionele kinderoptocht op Vrij dagochtend, waarvoor dit jaar meer aandacht gevraagd wordt in de vorm van versieringen, zal georganiseerd worden door de heer C. Scheepma ker, die met mevrouw en de heer J. Verwer en de heren F. Th. A. Meer- hoff en P. L. Wiertsema de kinder spelen zal voorbereiden. In afwij king van andere jaren zullen de kin- zal voor elk wat wils zijn en als de inwoners willen meewerken aan een algemene versiering van de gemeen te zal ook de entourage voor een kinkend feest aanwezig zijn. Oostpriesterhulp vroeg en kreeg. Gisteren is een kapelwagen van de Oostpriesterhulp in Voorschoten geweest, om hulp en steun voor de millioenen vluchtelingen in Duits land, die van huis en haard verdre ven nog steeds in de ellendigste om standigheden verkeren. Er werd ruim en veel gegeven in geld en in natu- ra en het R.K. Verenigingsgebouw was 's avonds te klein om allen te herbergen, die naar de film over het werk onder vluchtelingen kwamen kyken. In een toespraak van de heer Grif fioen werd nog eens de beklemmen de werkelijkheid aan allen duidelijk gemaakt, de geschiedenis van weg voering der millioenen uit het oosten gruwelijke omstandigheden deren op Zaterdagochtend de een ofwaarin deze mensen kwamen te ver- andere voorstelling krijgen. De heren keren. M. G. Emeis, H. A. Davidson, J. Waes- dorp en R. H. de Vries zullen de or ganisatie voorbereiden. Natuurlijk zullen de diverse puzzleritten niet ontbreken. Op Vrijdagochtend is er een puzzlerit voor fietsers. (De heren M. G. Emeis, H. R. Mol, J. Waasdorp en Bakker zullen de regelingen tref fen. De bromfietsrit, ontworpen dooi de heer H. A. Davidson wordt Vrij dagmiddag verreden. Vertrek 1.30 uur. Inschrijving Papelaan 67, in- legdgeld 0.75 tot 28 April, nadien tot en met de start 1.25. De heer Th. J. Thies zal een puzzle-rit voor auto's en motoren leiden. De volksspelen zullen niet ontbreken. De heren -J. Bolle, H. Durieux, A. J. Kokshoorn, P. L. Wiertsema; J. Verwer en J. van Biemen zullen een aantrekke lijk programma samenstellen. Voor Het werk van de Oostpriesterhulp te steunen is een Christenplicht, dat dit is begrepen, bleek toen ook ge durende ae avond aan de wagen nog regelmatig kleding en sohoeisel ge bracht werd. Op de Kerkwerf was de kapelwagen te bezichtigen. Vuilnisemmers. Door onvoor ziene omstandigheden wordt de in gebruikname van de nieuwe vuil niswagen ongeveer een week uitge steld. Men gelieve de uitgereikte nieuwe vuiln is emmers eerst dan te gebruiken wanneer daar nader be richt van wordt gegeven. De Zondagsdienst wordt waar genomen door dr. F. J. M. Tonino, Voorstraat 23. Tel. 2493. De dienst doende zuster is zr. K. A. van Driel (Or. Gr. Kruis) Leidseweg 101. uiteenzetting over de P.B.O. De spre ker behandelde eerst het doel van de P.B.O.terwijl hij daarna de or ganisatie van dit orgaan besprak. Hieruit blijkt dat de bloembollen kwekers voornamelijk te maken zul len hebben met net bedrijfschap voor de land en tuinbouw, het land bouwschap genoemd en in de toe komst misschien een bedrijfschap voor de bloembollenhandel. Daarnaast zullen zij te maken heb ben met het productschap voor de siergewassen waaronder de bloem bollenteelt en de handel valt. Ver der moet men goed bedenken dat het juist de vak- en standsorganisa ties zijn die invloed hebben in de P.B.O. Als katholieke kweker dient men dus lid te zijn van een katho lieke organisatie. Op een vraag welke plaats de Alg. Vereniging voor Bloembollencultuur zal innemen in de P.B.O. kon de in leider geen antwoord geven. Dit zal de toekomst moeten uitwijzen. De heer de Vroomen, 2e voorzitter van de K.V.O.B. afd. Centrum Bloem bollenstreek sprak een kort propa gandistisch woord over het lidmaat schap van de K.V.O.B. Spreker zette uiteen om welke re den iedere kweker lid dient te zijn van de K.V.O.B. de enige principiële organisatie op het bloembollenge- bied. Daarnaast dient men lid te zijn van de standsorganisatie, dus de L.T.B. Vervolgens kwam ter sprake de vraag of in Sassenheim in het ver volg ook een oogstdankdag gehou den dient te worden. Tot nu toe is iets dergelijks in Sassenheim nooit georganiseerd. Men zou het zwaar tepunt willen leggen op de kerke lijke viering. De aanwezigen waren het over het algemeen fens dat een oogst dankdag zeer op z'n plaats zou zijn, temeer daar een dergelijke dag het organisatieleven bevordert. Het af delingsbestuur zal de plannen ver der uitwerken. De heer Verdegaal sloot hierna de vergadering. VALKENBURG Feestavond vrijw. brandweer. Gisteravond hield de ver. vrijw. Brandweer Valkenburg een feest avond. Onder de aanwezigen merk ten we op o.a. B. en W. en de com mandant van de brandweer van het vliegveld Valkenburg, de heer Math- lenen. De voorz. zei, dat de laatste jaren zeer veel tot stand gekomen is, wat betreft het materiaal en niet op z'n ipinst de geoefendheid der leden. Hierna trad op de brandweer- toneelver. „De Vlamspelers" o.l.v. de regisseur Ch. v. d. Holst uit Lei den en het Volendams accordeon ensemble. Zowel het toneelspel als de muziek viel zeer in de smaak bij het publiek. VOORHOUT Verkeersexamen voor de jeugd. Op wel zeer originele en tegelijk cok instructieve wijze, was door de postcommandant der rijkspolitie het parcours voor het practische gedeel te van het verkeersexamen uitgelegd voor de kinderen van de hoogste klassen der lagere scholen. Van de 51 candidaatjes, welke reeds een schriftelijk examen achter de rug hadden, werden 49 toegelaten. Met nummerborden op de rug, kwamen deze bijeen in het Overbos. Ruim 20 verkeersborden waren zodanig op gesteld, dat de rijdsters en rijders wel gedwongen waren het juiste parcours te rijden. De controleurs op de acht controleposten (wacht meesters en onderwijzend perso neel) hadden volop de gelegenheid de candidaatjes gade te slaan. Goed ïechts rijden, duidelijk en tijdig richting aangeven en verder alles wat voor een juist gebruik van de weg nodig is, werd onder de loupe genomen. Het was opvallend, dat door de meisjes beter gereden werd dan door de jongens. Na afloop ging de commissie aan het werk. Begin volgende week wor den de diploma's uitgereikt. WARMOND V.V.V.-nieuws. Vanwege het grote succes zal de plaatselijke afde ling van VW nog eenmaal een her haling geven van de kleuren-film „Rendezvous in Holland", waar on ze oud-plaatsgenoot Piet Kortekaas in optreedt, en van de film „Wind en Water" en wel op a.s. Woensdag avond om 8 uur in hotel „De Zon". De toegang is vrij voor een ieder bo ven 18 jaar. WASSENAAR V.V.V. Wassenaar hield jaarver gadering. In Huize Den Deyl werd Vrijdagavond de jaarlijkse algeme ne vergadering gehouden van de V. V.V. Wassenaar. Voorzitter dr. A. L. A. van Unen begroette in zijn ope ningswoord in het bijzonder oud voorzitter mr. dr. J, Hazenberg. Spr. deelde mede, dat binnenkort een door de V.V.V. verzorgde gids voor Was senaar verschijnen zal en dat op 15 April a.s. het inlichtingenkantoortje in het tramhuisje aan de Lange Kerkdam weer geopend zal worden. De le secretaris, de heer G. L. C. Zeedijk kreeg het woord voor oen keurig verzorgd jaarverslag, waarin niet alleen een overzicht gegeven werd van allerlei activiteiten van de plaatselijke V.V.V., maar waarin ook enkele verlangens, die de V.V.V. in het belang van het vreemdelingen- bezoek koestert, nader werden om schreven. Een behoorlijk kampeer terrein bijvoorbeeld, zou voor onze aan natuurschoon zo rijke gerneen- te, zeker van belang zijn. Nu moe ten aanvragen van kampeerliefheb- bers steeds worden afgewezen. In de practijk van net V.V.V.-werk blijkt ook een zekere behoefte aan hotel- of pensionruimte in de om geving van het strand. De penn., mr. Waalkens, gaf een overzicht van de financiële positie van de vereniging. Het jaar 1953 kon worden afgesloten met een ba tig saldo van 196,89. Voordat werd overgegaan tot de bestuursverkiezing werd de heer H. J, H. Harnas, die vele jaren deel uitmaakte van het bestuur, tot ere lid benoemd. Tweo aftredende bestuursleden, de heren F. Damave en A. L. de Gast werden herkozen. In de plaats van de heer G. v. d. Marei, die zich niet herkiesbaar stelde werd benoemd de heer P. W. Louwman, directeur van het Wassenaars Dierenpark, Na de rondvraag en de sluiting van het huishoudelijk deel van de vergadering vertoonde de heer J. de Kier uit Leiden enkele interessante films, o.m. over Parijs en over Keu kenhof. Gedurende het a.s. week-end kan men zich voor medische hulp in spoedgevallen wensen tot de artsen: R. S. ten Cate, Hugo de Grootstraat I, tel. 3027 en dr. H. D. Boer Witten- burgerweg 188, tel. 9124. Van Zaterdagavond tot de vol gende week Zaterdag heeft de Was- senaarse Apotheek, Schouwweg 32, tel. 2402, avond-, nacht en Zondags dienst. Geboren: Bernardus Jacobus Ma ria zn van J. T. Zonneveld en M. A. Bakker; Jacobus Pieter Martinus Jo hannes zn van J. A. van der Lee en H. M. Hoogenboom; Elisabeth Maria Clasina dr van C. J. Remmerswaal en J. M. W. van der Holst; Klasina Johanna Maria, dr van N. W. Heij- stek en J. M. Remmerswaal. Ondertrouwd: H. Huininga en C. G. Bos; A. R. van der Werff en C. Rus; G. P. W. Nijsen en L. H. B. Heijnen; N. C. Danielse en C. van Wijk; J. M. Snelderwaard en A. M. van der Kuil; T. M. Barniele en J. Perker; F. Zwart en A. M. Geurts; W. C. Wallace en P. Balok. Getrouwd: H. P. V. Englebert en B. van Rijmenam; J. A. G. P. van der Zon en M. L. T. l'Ami. Overleden: W. Reekers 53 jr; D. J. W. Laterveer 45 jr; W. P. Doorn bos 61 jr; F. H. van der Spuy 51 jr.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 2