DUINSTREEK DE TAMTAMKLOPPER Ned. straaljager in Ijsselmeer Ontploffing in kerkgebouw Auto over de kop Droevig ongeluk in N.O. Polder Noordwijk-Binnen gaat dubbel en dwars feestvieren DONDERDAG 18 MAART 1931 DE LEIDSE COURANT I WEEDE BLAD - PAGINA 2 TWEE VLIEGERS VONDEN DE DOOD Toen schippers gistermiddag van e entocht over het Ijsselmeer te Har- derwijk aan wal kwamen, hadden zij aan boord het stoffelijk overschot van een vliegenier, die kort daarvoor tijdens een oefentocht over het Ijssel meer met een straaljager in see gestort was. De tweede inzittende van het vliegtuig kwam eveneens by dit ongeluk om het leven. De slachtoffers zyn twee militaire vliegers van de vliegbasis Soesterberg de 24-jarige sergeant-vlieger Nieuwenhuis uit Rotterdam en de 23-jarige lergeant-vlieger Moeke uit Amsterdam. SPROETEN-* komen vroeg in t voorjaar Koop kijdig SPRUTOL (Advertentie) Geen blijvende busdienst Den Haag-Amsterdam Noodmaatregel De minister van Verkeer en Wa terstaat, mr. J. Algera, heeft ver klaard, dat de busverbinding Am- iterdamDen Haag niet van blijven de aard is. De bewindsman legde uit, dat de gelijkvloerse spoorverbindingen mo menteel niet tot een hogere fre quentie op te voeren zijn waardoor een noodmaatregel gewenst bleek. Achterhouding van zilveren guldens? Aan het voorlopig verslag van de commissie van rapporteurs uit de Eerste Kamer over het ontwerp van wet tot invoering van nieuwe rijks daalders en guldens, luidt als volgt: Bij de overweging van dit wets ontwerp in de afdelingen der Kamer vroegen enige leden zich af, of het verstandig is de muntbiljetten van 2.50 voorlopig in circulatie te la ten. Zullen niet guldens worden ach ter gehouden en zullen deze niet zo veel mogelijk met biljetten van 2.50 worden betaald? Komen er zilveren - vrrDl^rvtp^ «m» man guldens en rüksdaalders te behoeven d« chauffeur In de gereformeerde Maranatha- kerk aan het Mosplein in Amsterdam- Noord heeft zich gistermiddag een ontploffing in een gaskachel voor gedaan. Op dat moment bevonden zich enkele vrouwen en kinderen in het kerkgebouw. Een vrouw liep lichte verwondingen op, twee meis jes van negen en tien jaar bekwa men brandwonden in het gezicht. Na in een zittinglokaal van de G. G. D. te zijn verbonden, zijn ze naar hun woningen vervoerd. De brandweer, die met twee mo torspuiten en een ladderwagen was uitgerukt, behoefde niet op te tre den. Drie zwaargewonden DE AMSTERDAMSE TRAM WOEDT DUURDER. Ook beter? Wanneer de Amsterdamse raad accord gast met een voorstel van B. en W. zul)en zeei binnenkort de kaartjes op de Amsterdamse tram, bus er veerpom met ongeveer 30 pet. in pi ijs stijgen Het overstapje van 15 cent zal dan 2 dubbeltjes gaan kosten, de 4-rit- tenkaarten worden 15 cent duurder en stijgen tot 0.65. Ook de weekkaarten en abonne menten zullen een soortgelijke prijs verhoging ondergaan. H. Wijdingen paters Franciscanen Op Zaterdag 27 Maart aa. zal mgr. dr. J. M. J. A. Hanssen, bisschop- coadjutor van Roermond, in de Min der broederskerk van de H. Hierony- mus te Weert, de H. Subdiakenwy- ding toedienen aan fr. Leontius Hooy- mans, Ocgstgeest; fr. Evermodus de Wit. Grootebroek; fr. Othmarus Smits, Tilburg; fr. Boudewijn Wou ters, Amsterdam; fr. Geraldus Stee- gers, Den Haag; fr. Macarius Ebing, Amsterdam; fr. Marculphus Suilen, Swalmen; fr. Libertus Arends, Coe- vorden; fr. Philibertus van der Slot, Noordwijkerhout; fr. Fernando van Noort, Rijswijk; fr. Wendelinus Brou wer. Sneek; fr. Tiburtius de Jong, Bolsward; fr. Dominitianus Rurup, Den Haag ;fr. Amantius van Wordra- gen, Zaltbommel; fr. Ladislaus van Zeelst, Ammerzoden; fr. Ranulphus van Griensven, Hilversum; fr. Gela- sius Vrolijks, Nijmegen; fr. Guido Kooijman, Utrecht; fr. Petronius Kasseier, Amsterdam; fr. Isaias van Lieshout, Papekop; allen van de Or de der Minderbroeders. Op Zondag Laetare 28 Maart a.s. zal dr. J. H. G. Lemmens, bisschop van Roermond, in de Minderbroeders, kerk van de H. Hieromymus te Weert de heilige Priesterwijding toedienen aan fr. Humbert Leers, Apeldoorn, fr. Paschasius Brom, Haarlem; fr. Diederik Ruigt, Megen; fr. Paduanus van Vugt, Utrecht; fr. Liberatus van der Lubbe. Den Haag; fr. Valerius Oostrum, Utrecht; fr. Lucianus Beek man, Den Haag; fr. Josaphat van Luijk, Pijnacker; fr. Ferdinand Slui ter, Groningen; fr. Casimirus Faase, Noordwijk; fr. Vivaldus Oorschot, Hoenkoop; fr. Fabianus van den Brom, Rotterdam; fr. Hermes van Vliet, Utrecht; fr. Maximilanus .De- mes, Dokkum; fr. Timotheus Bouw meester, R'dam; fr. Theodotus Pol- zak, Hilversum, fr. Silas Plouvier, Keizersgracht 229 Amsterdam. Men Lelden; allen van de Orde der Min- zal u daar gaarne alle inlichtingen derbroeders. verstrekken. HET „WONDERLAND" KAN GEEN WONDEREN DOEN! Gedurende de komende zomer maanden zal in het RAI-gebouw te Amsterdam het „Wonderland" ont breken, dat daar enige jaren achter een de jeugd van Amsterdam en omgeving vacantie-amusement heeft geschonken. Bij gebrek aan voldoen de financiële steun is zeifis tegen een toegansprijs van zestig cent geen sluitende exploitatie mogelijk geble ken zo delen ons de initiatiefne mers mede. Een oude Saksische boerderij, daterend uit 1614, is door het ge meentebestuur van Ruinerwold aan gekocht Wilt U iets weten? Vraag: Betreffende R.K. reisvereni- gingen in Nederland. luccotci I»w. Antwoord: Er is maar één R.K. reis- PP man, Westervoort; fr. Basilius Peper- I vereniging in Nederland, gevestigdverlenen. In het comité werden be- De heer en mevrouw P. Hoogeveen —Van der Poel, tot voor kort woon achtig te Stompwijk, thans te Em- m el oord (N.O.-pol der) keerden in de nacht van 16 op 17 Maart, te onge veer 12 uur per auto huiswaarts. Op de grote weg naar hun woon plaats bleek de benzinetank ledig te zijn, zodat het echtpaar besloot maar te gaan lopen of mogelijk te liften. Terwijl zij rechts van de weg lie pen, naderde op een gegeven mo ment een auto van rechts en van links. De rechts passerende auto, vermoedelijk door het niet dempen die met zijn vrouw gearmd liep, zo dat beiden werden weggeslingerd. De heer Hoogeveen werd zwaar getroffen met eon ernstige schedel- basisfractuur en een gecompliceerde beenbreuk. Mevr. Hoogeveen liep 'n hoofdwonde op. De auto stopte onmiddellijk en direct werd geestelijke en medische hulp gehaald. De verongelukten werden naar het ziekenhuis te Kam pen vervoerd, waar de heer Hooge veen des morgens om zes uur is overleden. Mevrouw Hoogeveen kon het zie- van het licht van de tegenligger ver- j kenhuis verlaten om naar haar ge blind, schepte de heer Hoogeveen,zin van drie kinderen terug te keren. KATWTTK AAN DEN RIJN ZILVEREN JUBILEUM STICHTING MISSIECOLLEGE. Morgen 19 Maart, feestdag van St. Joseph zal het 25 jaar geleden zijn, dat pater mr. E. v. d. Helm, O.F.M. voor het eerst, namens de orde der paters Franciscanen het missiecollege van St. Willibrord alhier betrad, om voorbereidingen te treffen voor de officiële ingebruikneming in Septem ber d.a.v. Deze gebeurtenis zal mor gen in eenvoud herdacht worden, doch pater v. d. Helm zal naar Kat wijk a. d. Rijn komen, om voor deze plechtige gelegenheid een Hoogmis op te dragen. De officiële viering zal eerst later plaats hebben. LEIDSCHENDAM Voorjaaractie Rode Kruis. In de gisteravond gehouden vergadering van het Rode Kruis is besloten ook dit jaar een voorjaaractie te gaan voeren. Burgemeester Banning, de ere-voorzitter van de afdeling ver trouwde dat de burgerij aan deze actie haar volle medewerking zal duchten. NIEUWE INDUSTRIE IN UITHOORN. in de buurt van Utrecht een andere auto wilde inhalen. Door nog onbekende oorzaak raak te de chauffeur de macht over het stuur kwijt en de wagen raakte in Dezer dagen ia het overleg van de ^jTover™ top diJ3" Teerunie N.V. met de diverse rijks-, 'Drie van de inzittenden wer- provinciale- en gemeentelyke instan- d ernsü d naar het zieken. t,es afgesloten over de veshgmg van uis gebr«cht. voor het leVen van Uifliiorn. alleen een der verpleegsters wordt gevreesd, papierfabriek worden gesticht, die voorshands werk zal bieden aan vijf tig geschoolde arbeiders. De ge meente Uithoorn zal bij de (huisves ting van het personeel alle mede werking verlenen en de plannen voor de bouw van een rioolwater zuiveringsinstallatie conformeren aan de behoefte van deze nieuwe indus trie. Over enkele weken zal' met de 'bouw van de fabriek worden begon nen. Moedige redding Jongen tot kin in modder gezakt Enkele moedige brandweerlieden hebben een zesjarig jongetje dat tot op het laatste nippertje gered. HILLEGOM Stille Omgang. Het Genootschap van de Stille Omgang hield Woens dagavond de jaarvergadering in „Treslong". Nadat de voorzitter, de heer Q. Smit, een woord van welkom had gericht tot de aanwezigen, in het bijzonder tot de eerwaarde heren, de wnd. directeur kapelaan Suyker en de spreker kapelaan Hammann uit Schiedam, deelde hij mede, dat het bijeenkomen in Treslong een gevolg was van bijzondere omstandigheden. Verder deelde hij mede, dat niet het zangkoor van de St. Josephparochie, maar het St. Martinuskoor o.l.v. di recteur Bultink de muzikale omlijs ting zou verzorgen. Er was een schrijven binnengeko men waarin erop werd gewezen dat het voor sommigen niet gemakkelijk de kin in het drijfzand was gezaktis om zonder het gebruiken van eni- uiterste. Ook de deelname aan de Stille Omgang kan offers vragen en J||| dit offer te willen brengen om deel Nadat "de" politie" zichmet deze"zaait noemd de heren G. B. Mastenbroek als voorzitter, Rey als voorzitter van de commissie voor administratie, J. H. van Delft als voorzitter van de commissie huis aan huis bezoek en J. Stuurman als voorzitter van de commissie voor publiciteit. Baldadige jeugd. In de afgelo pen dagen heeft de baldadige jeugd een schade toegebracht van ongeveer 200 aan het hout dat is opgeslagen voor de bouw van de openbare school te nemen aan deze tocht ter liefde heeft bezig gehouden en de schuldi- van Christus en deel te nemen aan j ge jongens heeft opgespoord, zullen het offer van Christus getuigt van j de ouders van de knapen de schade de juiste geest waarmede men deze vergoeden. tocht gaat maken. Spr. wees erop, dat boete, gebed en vooral het bidden van de rozen krans de angst, die er in deze tijd is, zal verdrijven en dat rust en vrede er door zullen terugkeren. Daarna zong het mannenkoor het Mirakellied erx besloot kapelaan Suiker de bijeenkomst. Aanrijding. Toen de heer L. B. uit Voorburg per fiets het Kerkhof laantje kwam uitrijden op de dezer dagen tot voorrangsweg gemaakte Veurse Straatweg, werd hij aange reden door de motorrijder L. v. V. alhier. De wielrijder moest vanwege de opgelopen verwondingen naar St. Antoniushove worden overbracht ge verversing na afloop van de Stille KATWIJK Ko-Plu-Ko. De pluimvee- en ko nijnenvereniging „Ko-Plu-Ko" hield haar jaarvergadering in „Casa Cara oi.v. voorz. Sibie. Het jaarverslag- van secr.-penningmeester L. A. Kreft getuigde van veel activiteit in het afgelopen jaar; in het bijzonder werd gememoreerd de gehouden tentoonstelling in Flora te Rijnsburg. Het financieel rapport over 1953 was gunstig, er was een batig saldo. De aftr. bestuursleden, de heren J. N. Sibie, J. Sehadde van Doorn, J. Bosch en L. Parlevliet, werden her kozen. Aan de hoofdwinnaars wer den onder toepasselijke bewoordin gen de kampioensprijzen uitgereikt. Een geanimeei-de besoreking had verder nog plaats over de aanstaande te houden provinciale tentoonstelling. Na de rondvraag nog een extra ver loting. Aet herklank en VRIJDAG. TELEVISIE-PROGRAMMA. AVRO: 20.1522.15 „Escapade", blijspel. HILVERSUM I. 402 M. ra! ltMAVRO. 16.00VARA® 19.30 delijk de brandweeï ïmchMiTstak h^e/s^d^s werd herkozen als bestuurslid. Het jongenskoor van de St Martinuspa- - ^et Adders en planken kon een rochie Zong het Ave Verum en daar- Nws. 8.18 Gram. 8.45 Voor de huis- P naar de jongen gelegd worden en na was het woord aan kapelaan Ham vrouw. 9.00 Gym. 9.10 Gram. 9.30 wlst men hem uit zijn hachelijkemann. De oud-directeur van de af- Waterstanden. 9.35 Schoolradio. VP JJ RO: 10.00 „Kinderen en mensen". 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Voor de kleuters. 10.40 Kamerkoor. 10.55 Voordr. 11.15 Gram. 11.30 Or gelspel. AVRO: 12.00 Amus. muz. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Wlm Eilander was met enigeOmgang dadelijk naar huis te ver- knaapjes tegen allerlei waarschuwin-1 trekken zoals dat tot heden gebeur- gen in toch in Amsterdam op een de. Het bestuur zal zich hierover be- terrein gaan spelen, dat door bagger- j raden en trachten uit te vinden, hoe opspoiting in een moeras herschapen de meerderheid hierover denkt. Dit was. J jaar gaat men na afloop direct naar huis. Op een gegeven moment zakte deDaarna volgden de jaarverslagen jongen dan ook langzaam maar ze-van secr. en penn.; daaruit bleek dat ker in de modder weg. Niemand! de financiële toestand gezond was durfde zich zonder hulpmiddelen op en dat er op het ogenblik 76e leden het land te begeven en toen uitein- j zijn. Het vertrekpunt is deze keer VPRO. 21.00 VARA. 22.40 VPRO. 23.0024.00 VARA. VARA: 7.00 Nws. 7.13 Gram. 8.00 van Wim alleen nog het hoofd bo ven de modder uit. positie te redden. DEVffiZENOVERTREDING BIJ EEN AMSTERDAMSE BANK? deling hield zyn betoog in de geest van het Maria-jaar. Hij wees er op, dat het van ons bidden zal afhangen dat de wereld behouden zal blijven voor de Kerk, dat Rusland zich zal bekeren en dat in ons vaderland de afgevallenen zullen terugkeren in de schoot der Kerk. Spr. vergeleek de Een door de Economische Con- Sport en prognose. 12.48 Gram. 13.00 tröledienst ingesteld onderzoek by ,__o Nws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 een van de kleinere Amsterdamse rozenkrans met de slinger van Da- ia nüTeoa Kookpraatje. j banken heeft gisteren tot de arre-vid. Daarmede is de vyand te ver- 14.20 Sopr. en piano. 14.50 Voordr. statie van de directeur en de twee slaan. De thans regerende Paus is de ™e* muz. 15-10Meisjeskoor. 15.30 procuratiehouders geleid. i Paus van Fatima en de Mariaver- ieoft muz" ur.ftTT .ra,m- Een groot aantal bescheiden is m ering. Laten allen zich houden aan 16.30 Muz. caus. 17.10 Voor de kinde-1 beslag genomen en de assistentie de door hem gegeven richtlynen. ren. 17.40 Gram. 18.00 Nws. 18.15 van Nederlandse Bank is ingeroe- Ziet naar de Moeder Gods die zich pen om na te gaan, of er inderdaad onderwierp aan de wil van God in sprake is geweest van deviezen- alle nederigheid. Neemt haar als voorbeeld. Offerbereidheid tot het Lichte muz 18.45 De Haverkist" hoorsp. 19.00 Voor de kinderen. 19.10 Lichte muz. VPRO: 19.30 „Mensen en conflicten", hoorsp. met comm. I 19.50 Ber. 20.00 Nws. 20.05 Boekbe spreking. 20.10 Pianorecital. 20.30 Benelux. 20.40 „Hedendaagse arbeids problemen", caus. VARA: 21.00 Voor de jeugd. 21.35 Amus. muz. 22.00 Buitenl. weekoverz. 22.15 Dansmuz. VPRO: 22.40 „Vandaag", caus. 22.45 Avondwijding. VARA: 23.00 Nws. 23.15—24.00 Omr. ork. HILVERSUM II. 298 m. 7.00—24.00 NCRV. NCRV. 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.33 Gewijde muz. 7.45 Een Woord voor de dag. 8.00 Nws. en weerber. 8.15 Gram. 8.30 Tot Uw dienst. 8.35 Gram. 9.00 Voor de zie ken. 9.30 Voor de vrouw. 9.35 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Cello en piano. 11.25 Gram. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Surinaamse volksmuz. 12.59 Klokgelui. 13.00 Nws. 13.15 Nieuw Wiener Bohème ork. 13.45 Gram. 14.00 Voor de jeugd, jeugd. 14.30 Gram. 15.15 Voordracht. 15.35 Pianorecital. 16.00 „D. Lathy rus als snijbloem", caus. 16.15 Strijk kwartet. 16.45 Gram. 17.15 Kamer muziek. 17.45 Fries progr. 18.00 Gram. 18.10 „Een goed woord voor een goede zaak". 18.15 Chr. Harmonie- Vereniging. 19.35 Gram. 18.45 Mu ziek v. blazers. 19.00 Nws en weer bericht. 19.10 Regerinesuitz.: Verkla ring en toelichting". 19.30 Gram. 19.40 Radiokrant; 20.00 Gram. 20.05 Opening Alg. Vergadering v. d. V. V.D. 21.00 Gevar. progr. 22.00 Gram. 22.25 „Langs wegen van kunst en schoonheid", caus. 22.45 Avond-over denking. 23.00 Nws. en SOS-ber. 23.15—24.00 Gram. Ter voorbereiding van de a.s. Ko- ninginnefeesten te Noordwyk Binnen kwam gisteravond in café Flora on der voorzitterschap van dr. Kruijt, de Oranjevereniging Noordwyk Bin nen byeen, waarbij de opkomst goed was. In de kascommissie werden be noemd de heren A. W. v. cL Holst, L. J. v. d. Meer en D. A. Lüschen en als plaatsvervangers J. v. Beelen en G. A. Vink. Op 30 April zal het Koninginne- feest worden gevierd door de school jeugd. 8.30 wordt aangevangen met koraalmuziek vanaf de toren en te 9 uur kinderaubade voor het gemeente huis. Hierna trekken de kinderen in optocht door het dorp. Voor indivi duele groepen, welke de kinderen in deze optocht zullen uitbeelden, zul len prijzen worden uitgeloofd, terwijl ook prijzen worden beschikbaar ge steld voor klassen of scholen in haar geheel. Na de optocht zullen aan de kinderen in hun scholen de tractaties worden uitgedeeld. Te 1.30 uur van gen de kinderspelen aan o.l.v. het onderwijzend personeel op hun scho len, waarvoor een aantal prachtige prijzen worden beschikbaar gesteld, 's Avonds te 8 uur zal een oranje cabaret worden gegeven voor het Raadhuis, uitgevoerd door Noord- wykse artisten. Zaterdag 3 Juli zal ter gelegenheid van de verjaardag van Prins Bern- (31) hard de gebruikelijke sportmiddag ol.v. de heer J. Gravendaal worden worden georganiseerd. Naast de ge bruikelijke wedstrijden in hardlopen, estafette, hoog- en verspringen wordt ook overwogen enige gymnastische oefeningen in te lassen, waardoor een massale deelname van de jeugd aan deze sportmiddag zal worden verkre gen. De kroningsfeesten zullen aanvan gen op Zaterdagmiddag 28 Augustus met een demonstratie op het terrein aan de Nachtegaalslaan door de Northgo-ruiters en op hetzelfde ter rein het traditionele touwtrekken om de K. en M.-beker. Dinsdag 31 Aug. te 4 uur zullen de vermakelijkheden op het Lindenplein worden openge steld, terwijl aldaar 's avonds het ringsteken voor meisjes en jongens op versierde fietsen en het vermake lijke kussenslaan zal plaats hebben. Woensdag 1 Sept. 's avonds te 8 uur tobbetje steken, hetwelk steeds een grote attractie is. Donderdag 2 Sept. is de gehele dag bezet met ringrijden op brom- en motorfietsen, schietwed strijden, ringrijden met paard en wagen en race-wedstrijd met kleine auto-tjes voor meisjes en jongens, 's Namiddags de ronde van Noord- wijk per tourfiets voor veteranen en 2.45 uur de grote ronde voor de jon geren. Des avonds heeft op het Lin denplein nog blikjeslopen plaats. In begin Augustus zullen de hoofden der commissies de indeling der div. spelen ontvangen, waarna deze de hun toegewezen commissieléden bij een moeten roepen voor de difini tieve organisatie. JAARVERGADERING REDDINGS BRIGADE. Gisteravond hield de Noordwijkse Reddingsbrigade haar 33e jaarlijkse Alg. Ledenvergadering in hotel De Zeeleeuw, waarbij de opkomst goed was. Na opening door de voorz., de heer E de Groot, werd het lijvig dossier van ingekomen en uitgegane stukken behandeld. Hieruit bleek, dat od 30 Maart as. in De Zeeleeuw een film voorstelling gegeven zal worden, waarbij interessante films zullen worden vertoond over werk der kustbrigades, het reddend zwemmen, het zwemmen door invaliden en blinden, waaraan nog zullen worden toegevoegd enkele filmpjes over Noordwijk. Uit de stukken bleek tevens, dat de brigade thans weer koninklijk is goedgekeurd en in dit verband werd dank gebracht aan notaris mr. C. Punt voor het belangloze werk in deze door hem verricht Door de heer J. Koeman werd hierna verslag uitgebracht over de propaganda-revue-avonden, waarby hy vooroo stelde dat het de commis sie noodzakelyk is gebleken dat voortaan geen vier maar vyf avon den gegeven zullen worden, om aan de vele aanvragen te kunnen vol doen. In totaal werden voor deze vier avonden uitgereikt 2004 kaarten. Het totale exploitatiecijfer bedroeg 2522,47, met als batig saldo 140,13. De prettige avonden, verschaft aan leden en donateurs, bleken ook pro pagandistisch te zijn, want een 20-tal nieuwe leden kon worden geboekt. Door de voorz. werd dank gebracht aan de propaganda-commissie voor haar omvangrijk werk, maar vooral werd dank gebracht aan de dames, welke belangeloos een 60-tal cos- tuums voor de revue hebben ver vaardigd, waardoor het mogelyk was een batig saldo van deze avonden te verkrijgen. Zowel door het bestuur als door de commissie werd in het vooruitzicht gesteld dat gedurende 't zomerseizoen nog drie revue-avon den gegeven zullen worden. De secretaris noemde in zijn jaar verslag 1953 één der moiste jaren van de Brigade, door de tot stand- koming van het materialenhuis, waarmede een jarenlange gekoester de wens in vervulling is gegaan. Het ledental gaat steeds crescendo en be draagt thans 829. De stranddemon- straties, strandwacht en verdere ac tiviteiten van de werkende leden hadden een vlot verloop en met in standhouding van prettige onderlinge omgang, verzocht hy dat allen een voudige maar harde werkers voor de Brigade zullen blijven. Het jaarverslag van de penning meester gaf aan een exploitatie van ƒ4542,52, met een batig saldo van 155,92. De verzekeringskas bedraagt thans 6229,14 en het Tomfonds 612,30. In de nieuwe kascommissie werden benoemd de heren Schuma cher, Dekker en Koeman. De versla gen van de hoofdinstructeur," wagen commandant en commissaris van ma teriaal gaven een actief verenigings leven en een goed en uitgebreid materialen-bezit weer. In verband met het bedanken van de huidige secretaris, de heer v. d. Bent, voor deze functie, terwyl de heer S. Verloop in het vooruitzicht stelde dat hij volgend jaar als pen ningmeester deze functie zal neerleg gen stelde het bestuur voor het be stuur uit te breiden met twee leden hetwelk de sanctie van de vergade ring verkreeg. De periodiek aftredende bestuurs leden Dekker en v. cL Bent werden herkozen, terwijl in het bestuur wer den gekozen de heren H. Feenstra en W. Peen. In de commissie van het verzekeringsfonds werden herkozen dr. J. v. Nes, J. v. d. Niet en J. Schu macher. De contributie werd evenals voorgaande jaren vastgesteld op 2,50 per gezin, waarby het bestuur de wenselykheid opperde, dat de 18- jarigen uit de gezinnen, zich opgeven als individueel lid. De Districtsvergadering zal gehou den worden op 8 Mei a.s. en de Bondsvergadering op 22 Mei a.s. Op de werkersvergadering van 4 Mei as. zullen hiervoor afgevaardigden worden benoemd. Tot hoofdleider-instructeur werd herbenoemd de heer A. Passchier. De Bondsstranddag zal dit jaar in Noordwijk georganiseerd worden. Het bestuur sprak de wens uit, dat deze organisatie attractief zal worden sa mengesteld, het zal zich hiervoor in verbinding stellen met de contact commissie, welke deze zal organise ren. In de rondvraag wees mevr. Til burg op het feit dat in geen enkele commissie de dames-leden worden betrokken. Voortaan zal daar aan de nodive aandacht geschonken worden. Ook vond dezelfde spr. wense lijk mer overleg met de Eerste Hulp brigade van Noordwijk Binnen. De heer C. v. d. Berg deed het voorstel tot het aanbrengen van reddingsha ken by de bruegen te Noordwyk- Binnen. Ook hierover zal men in overleg treden met de E.H.B. te Noord wijk-Binnen. De heer v. d. Berg wees ook op de noodzaak van meer toezicht zomers bij het zwemmen aan de Noord wij- kerhoutseslag en vond het dringend noodzakelijk dat in Noordwykerhout een Reddingsbrigade werd opgericht. Het bestuur had in deze richting al eens eerder oogin<?en in het werk gesteld, welke echter geen resulta ten hadden opge'everd. Het zal nog maals in deze richting werken en zo mogelyk het bondsbestuiir hierbij inschakelen. Door de heer Plug werd mededeling gedaan dat de ver miste reddingsboei terecht was ge komen. Hierna volgde sluiting van deze zeer belangrijke vergadering.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 6