DUINSTREEK Fath komt naar Nederland Nederland laat Japanners vrij Hongaarse Beria Prins sneller dan geluid Geldkistje in vuilnisemmer Politieke oerikelen in Tilburg Eindhoven wacht met kloppend hart op zijn 150.000ste inwoner „Is dat nu een torenspits 's Gravenhage waardig 7" ZATERDAG 13 MAART 1°54 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 KOUSEN MET LUIPAARD-VLEKKEN EN LIEVEHEERSBEESTJES De Parijse mode-vorst Jacques Fath I waarde van 110.000 gulden aan juwe- is van plan om in gezelschap van zijn len worden gesierd, charmante echtgenote, 7 mannequins Het is vier jaar geleden, dat Fath en 5 andere medewerksters op 10 en 11 April een bezpek aan Nederland te brengen. In zijn reisbagage bevindt zich 120 nieuwe modellen, die in alle mode centra vanwege hun verrassende lij nen en kleuren ware sensaties ver oorzaakten. Op kasteel Oud-Wassenaar, waar Fath het week-end gaat doorbrengen, zal hij en passant twee thé's en een gala-diner ter begeleiding van drie modeshows weggeven. Zeer exclusief zullen deze evene menten zijn, want in totaal zullen slechts 1100 personen van des heren Fath creaties kunnen genieten. Dan zullen de geheimen van Fath's op vatting van de wespentaille en al les ,wat tot deze constructie bijdraagt, haarfijn uit de stoffen worden ge daan. Een aantal discrete plaatsen is gereserveerd voor leden van het corps diplomatique en eventueel an der hoog bezoek. Niet slechts japonnen, hoedjes, des sous en schoentjes zullen worden ge toond, ook de nieuwste creaties op het gebied van kousen, namelijk met ge- styleerde luipaardvlekken, lieveheer beestjes on ragfijne chontillykant zullen worden gedemonstreerd. De collectie van het huis Fath is verzekerd voor 134.000 gulden. Bo- vendien zullen zfjn modellen voor een Victoria te Amsterdam shows hield, die in ware opstootjes van een in grote opwinding verkerende 9000 vrouwen sterk publiek ontaardden. Deze excessen zullen worden voor komen door strenge selectie van het publiek en bewaking van kasteel Oud-Wassenaar door rechercheurs van de rijkspolitie. Alleen op deze voorwaarden was Fath bereid op nieuw in Nederland zijn creaties te demonstreren. De ontwerpen van Jacques Fath worden door slechts 34 Nederlandse gekocht. De confectie-industrie zorgt er voor, dat honderdduizenden ande ren zich in de schaduw van het mode genie kunnen koesteren. Twaalf Nederlandse haute coiffu re-kappers zullen de eer genieten de haren van Faths mannequins te mo gen bijkammen. Het Japanse persbureau Kyodo heeft bekend gemaakt dat de Neder landse regering een nota heeft over handigd aan de Japanse regering waarin wordt meegedeeld dat zestien Japanse oorlogsmisdadigers door Ne derland op erewoord worden vrij gelaten. Voor de zestien oorlogsmisdadigers zullen de gevangenisdeuren de vol gende week geopend worden. Volgens Kyodo bevinden zich dan nog 188 door Nederland veroordeelde oor logsmisdadigers in gevangenschap. Het betreft hier, volgens inlichtin gen uit Den Haag, de tweede groep van Japanse oorlogsmisdadigers, die misdrijven in Indonesië hebben ge pleegd. Brits Hjnvliegtuig verongelukt Fen Constellation vah de „British Overseas Airways Corporation' (Boac) is vanochtend by een lan ding op het vliegveld Kallang bij Singapore verongelukt en in brand gevlogen. Over het aantal slachtoffers is nog niets bekend. Ooggetuigen zagen en kele personen uit het brandende wrak kruipen, doch er schijnt weinig hoop te zijn, dat de personen in de passagiersruimte het er levend heb ben afgebracht. Aan boord bevonden zich 41 per sonen. Volgens nadere mededeling van de „Boac" zijn alle passagiers om het leven gekomen, terwijl acht van de negen leden der bemanning konden worden gered. Het Hongaarse militaire hoogge rechtshof heeft Gabor Peter, oud- hoofd van de staatsveiligheidsdienst, tot levenslange gevangenisstraf ver oordeeld wegens „misdaden tegen de staat en het volk", aldus heeft het Hongaarse persbureau Vrijdag mede gedeeld. Oud-minister van justitie Gyula Decsi werd tot negen jaar gevange nisstraf veroordeeld en een hoogge plaatst functionaris van zijn departe ment, Istvan Timar, tot elf jaar Wegens de zelfde misdrijven werden, aldus het persbureau, nog meer per sonen veroordeeld. De mannen werden schuldig be vonden op grond van een „diep gaand onderzoek, verklaringen van vele getuigen en bekentenissen van de beschuldigden", aldus het pers bureau. Deen en Peter waren in het begin van 1953 van hun functie ontheven en gearresteerd. Door de zuivering destijds werden speciaal Joden in de Hongaarse regering getroffen. Decsi en Peter zijn beiden Joden. Decsi was kolonel in de geheime politie en spe cialist in het ondervragen van be- langrijke beschuldigden. Hij verhoor de onder meer kardinaal Mindszenty. Peter zou Joden hebben geholpen bü het uitwijken uit het land. Bende-overvallen lieten 33 doden achter Gisternaoht zijn op Java 33 Indo nesische burgers door gewapende benden om het leven gebracht. De benden deden die nacht aan vallen op verscheidene kampongs in het regentschap Tjiamis. In de dessa Pameungpeuk staken zij twee mos keeën en dertig huizen in brand, ter wijl zij in Panjingkiran honderd hui zen in de as legden. In het onderdistrict Malangbon en in de omstreken van Leles doorzoch ten de plunderende en moordende benden eveneens tientallen huize» Vandaag zal prins Bernhard tijdens zijn bezoek aan de Amerikaanse North American-vliegtulgfabriek te Los Angeles een vliegtocht maken met een Sabre-lestoestel roet straal aandrijving, dat sneller gaat dan het geluid. Kort geleden doorbraken vier vlie gers van de Kon. Luchtmacht in En. geland als eerste Nederlanders de ge luidsbarrière. De Prins is dus de vyf- de Nederlander, die de gelegenheid krygt om supersonische snelheden te leren kennen. De Saber-trainer waarin de Prins vliegt, is uitgerust met twee zitplaat- sen, in tegenstelling tot de straal ja- dames rechtstreeks van de ontwerper gers van hetzelfde type, die in Korea L' r>- jveei gebruikt zUn en die slechts aan één inzittende plaats bieden. De Prins zal vijf dagen in Los An geles blijven en er voorts nog de Lockheed-fabrieken in Burbank be zoeken. By de politie te Nijmegen is aan gifte gedaan, dat op do vuilnisbelt der gemeente NUmegen in de Ooy- polder door vuilnissorteerders een geldkistje was gevonden. Het kistje bevatte ƒ3700 aan geld, een spaar bankboekje en enige waardepapieren. Men kon nagaan uit welke wijk dit geldkistje afkomstig kon zijn. De eigenaar was weldra gevonden. Deze verklaarde het volgende: Woensdagavond was hij uitgegaan en zijn woning stond onbeheerd. Hij had het geldkistje veiligheidshalve in de vuilnisemmer gedeponeerd. Des avonds had hij echter vergeten het kistje uit de emmer te halen. Zo was zijn schat naar de vuilnisbelt gegaan. Texel krijgt aansluiting op waterleiding Maandag zal te Den Burg de eer ste buis worden gelegd voor het op het eiland Texel aan te leggen water leidingnet, waarop ongeveer 2000 per celen zullen worden aangesloten. De uitvoering van dit object zal onge veer drie millioen gulden vergen. Be nodigd zijn 90.000 meter hoofdleiding. De uitvoering van het werk zal on geveer een jaar duren. Zodra het pompstation, dat ten zuiden van De Wie worden wethouder? Iedere Tilburgenaar, die maar de minste belangstelling voor de stede lijke politiek kan opbrengen, ziet mo menteel met spanning uit naar de raadsvergadering van 19 Maart wanneer de vroede vaderen zullen moeten beslissen over de bezetting van twee wethouderszetels. Ware alles normaal in Tilburg, deze gebeurtenis zou niet de minste moeilijkheid met zich meebrengen, want de meerderheid in de raad is K.V.P. en een van de zetels zou dus bezet worden door een volgeling van de heer Romme. Daar je niet alles kunt hebben (zeggen ze) heeft de Tilburgse K.V. P. enige tijd geleden de tweede ze tel a] aan de P.v.d.A. aangeboden en zo zou er niets aan de hand zijn, ware het niet, dat men het er hele maal niet over eens is, wie uit de twee partijen op de kussens terecht moeten komen. De K.V.P. is onderling verdeeld over de candidaat, waarvan de P.v.d. A. tezamen met de volgelingen van de heer Weiter dankbaar gebruik ho pen te maken en de candidaat, die de P.v.d.A. voorgedragen heeft, acht diezelfde K.V.P. minder geschikt, zo dat zij wellicht haar steun zal ont houden. Via hatelijke stukjes in de plaat- selyke kranten is het al aardig oo Koog wordt gebouwd, gereed is, zalweg een prestige-kwestie te worden eerst Den Burg, hoofddorp met 4000. en wanneer men eenmaal daar be zielen, worden aangesloten. Men ver- J land is in de politiek, dan kan het wacht dat dit reeds de komende een langdurig geval worden. In 24 jaar werd het dorpje Lichtstad In 1920 was Eindhoven nog een onbeduidend stadje en thans staat het klaar om het historische Haarlem v3n zijn vyfde plaats op de rangUjst van Nederlands grootste steden te verdringen. In 1920 telde Eindhoven, dat toen juist uitgebreid was met vijf omliggen de dorpjes, 45.624 inwoners en thans verwacht men iedere dag, dat de 150.000 Eindhovenaar zijn leven in de Lichtstad zal aanvangen. Tot nu toe schijnt ieder erg bly te zijn met dit heugelijke feit; geen stukjes in de krant verschenen, die aandringen op rouwdiensten (De venter heeft dus geen school gemaakt!), de burgemeester stelt zich voor om in hoogsteigen persoon de geboorte-aangifte te ontvangen en in te schrij ven, er zullen de jonge Eindhovenaar 5 obligaties van de geraeentelening ieder groot 100.worden aangeboden en voor de gelukkige vader en moeder wordt ook nog een verrassing in gereedheid gebracht. Verbaasd het iemand, dat de middenstand reeds te kennen heeft gege ven, niet achter te zullen blijven in het betuigen van medeleven met dit feestelijk gebeuren? En kan men verbaasd zijn, dat Eindhoven met Bra bantse zwier zich optuigt om deze stedenmijlpaal met de nodige luister te passeren? Eindhoven is geen Deventer en per slot van rekening was het in Deven ter nog slechts de 50.000 en dan is men nog niet zo aan grote getallen ge wend. KATWIJK AAN DEN RIJN I is van 141.94 waarbij moet worden 1 r^r. gerekend een bedrag van ƒ86.—wat Voor wat betreft de patiënten W..M van doktoren van der Laan, Berg reeds is -betaald over 1954, saldo dus uumuieii v«m uw tMtmi, dwfi'i...,.,.., r oon r\„ man of Hueüng, wordt de Zondagseveln-L dienst waargenomen door dr. E. van der Laan, Rapenburg 1, Tel. 2810. K.A.B. Onder leiding van voorz. Hensen vergaderde de K.A.B. Het le dental bedraagt 52. Het verslag van penn. H. Looyenstein vermeldde per 31 Dec. 1.1. een batig soldo van 269.11. De begroting voor 1954 slui tende met een eindcijfer van 308.30 werd goedgekeurd. Voor 1954 zullen als kascommissie fungeren de heren Vink en v. d. Eshof. Het periodiek aftredende bestuurslid de heer H. Looyenstein werd herkozen en in f>laats van het vertrokken bestuurs- id, de heer C. Ransdorp, werd ge kozen de heer H. van der Boog. Naast de bestuursleden van Herwon nen Levenskracht de heren Vink en J. v. d. Eshof werd gekozen de heer A. Oudshoorn. Voor een volgende feestavond werd de aandacht ge vraagd voor de plaatselijke toneel vereniging „De Derde Slag". I mede, dat de contributie verhoogd zal worden tot 0.40 per persoon (seniorleden) tevens wil men in sa menwerking met de andere tennis vereniging meubilair aanschaffen, waarvoor 300op de begroting is uitgetrokken. Daar mej. A. Verdegaal heeft be dankt als penningmeesterese kwam vervolgens de verkiezing vtan een nieuwe penningmeesteresse aan de orde. Met algemene stemmen werd mej. G. Verdegaal gekozen. Tot le den van de kascommissie werden be noemd de heer P. v. Reisen en mej. J. Kwaad. De wedstrijdcommissie be staat uit mej. J. v. Berk, I. Tyssen, J. Zwetsoot en de heren B. Peters en P. v. Reisen Sr. Een voorstel dit jaar wederom aan wedstrijden deel te nemen werd aangenomen. Even eens werd aangenomen een voorstel om dit jaar te trainen. Hiervoor zal een trainer worden aangetrokken. De geest. adv. kap. de Klerk sprak de vergadering hierna toe. Spr. was van mening, dat de sport niet moet Kiebers uit Sassenheim. De nieuwe brug zal royaler worden en boven dien beter in het landschap passen dan de oude brug, die nodig vervan gen moest worden, omdat de z.g. landhoofden, waarop het brugdek rustte, verzwakt waren. De door- vaartwydte was daardoor verkleind tot 4.25 meter. De nieuwe brug zal een doorvaartbreedte hebben van 5.85 meter. Het wegdek van de oude brug was 3.85 meter breed; het nieu we betondek, dat lVA meter lang wordt, zal 7 meter breed zijn; een rijweg van 5 meter breed met aan weerszijden een trottoir van 1 me ter. Langs de brug komen aan weers zijden ijzeren leuningen. Men hoopt de nieuwe brug omstreeks half Mei gereed te hebben. Ten behoeve van voetgangers en fietsers is een houten noodbruggetje geslagen. De Hoogeboomseweg tussen Maaldrift en Ruigelaan is voor het overige verkeer tijdelijk gesloten. Een beperkt scheepvaartverkeer zal van de werkzaamheden geen hinder ondervinden. Het huisvuil uit Wassenaar zal dus. onvoorziene omstandigheden voorbehouden, weer met schepen kunnen geschieden. Nieuwe directeur Rotterdamse Bank. Met ingang van 1 April a.s. is de heer H. v. d. Leest tot direc teur van het Wassenaarse kantoor der Rotterdamse Bank benoemd. De LEIDSCHENDAM Geboren: Margaretha M. C. dr van A. M> van Leeuwen en H. J. Nieu- wenbroek; Alexander A. M. zn van A. H. M. Hollen en J. M. W. Blonk; Jan J. zn van H. Klaver en A. C. Laarman; Cornells W. A. zn van C. A. Verhagen en P. Th. Kerkvliet; Cornelia J. M. dr van M. A. Heijne en C. H. Haaken; Jan zn van A. Jas-1 doen voor de junioren om hen aan perse en J. G. van den Driest. de vereniging te binden. Voorgesteld Ondertrouwd: Hendrikus A. Cle- werd iemand aan te trekken om de celsavondschool hebben met succes ment te Wassenaar en Anna E. M. junioren te trainen. Het blijkt ech- examen afgelegd in machineschrij- p°PPe- iter dat verschillende junioren dei-Y®*,®» stenografie. Voor het prak- worden verwaarloosd omdat door de tegenwoordige directeur, de heer L sport het lichaam wordt ontspannen 1 - - - - - en daardoor ook de geest wordt ver rijkt. Vervolgens kwam het junioren- vraagstuk ter sprake. Het bestuur was van mening meer te moeten C. van Schie, is benoemd in geiyke functie by het kantoor Herengracht te Amsterdam. Aan de heer F. H. J. Terpstra werd bijzondere procuratie verleend. Machineschrijven en steno. En kele leerlingen van de R.K. Han- Getrouwd; P. B. van Eeden en M. I wens te kennen hebben gegeven als H. van Bohemen; B. G. Hilswilder en M. Th. Visée te Den Haag. Overleden: Johan A. C. M. v. d. Zijden 62 j. geh, met M. E. Schude- larej Johanna C. Luiten 72 jr geh. met J. van Maren. NOORD WIJK Zilveren ambtsjubileum. Giste ren herdacht de heer J. Gravendaal, technisch opzichter bij de Electrici- teitsbedriiven de dag waarop hij voor 25 jaar in dienst der gemeente Noordwijk trad. Bij deze gelegenheid waren giste ren bijeengekomen burgemeester Van Berckel, de gemeentesecretaris, de hoofden van verschillende diensten en collega's, om de jubilaris geluk wensen aan te bieden. Burgemeester Van Berckel roemde in een geestig speech je de trouw en yver van deze ambtenaar, die grote verdienste in onze gemeente heeft verworven. De directeur der gemeentebedrijven, de heer Melse, dankte de jubilaris voor zijn nauwgezette plichtsvervul ling, zijn yver en prettige samenwer king, waarna de heer Marjjt in een humoristisch gedicht het een en an der uit de levensloop van de heer Gravendaal vertelde. Na deze offi ciële plechtigheid werden de aanwe zigen in de gelegenheid gesteld de jubilaris te complimenteren. SASSENHEIM Agenda gemeenteraad Maandag avond a.s. om 8 uur komt de ge meenteraad van Sassenheim bijeen om de volgende punten te behande len: Beëdiging nieuwe raadslid Th. L. v. d. Geest; verkiezing wethouder; nieuwe regeling subsidie kleuteron- derwys; renteloos voorschot speel tuinver. DW; verhuur tennisbaan voor 1954; verhuur terrein achter „Het Oude Koningshuys"; crediet voor verlegging trottoirs in Sassen- heim Noord en voor straatverlichting Klinkenberg; voorzieningen zwem bad; verhuur gas- en warmwater toestellen in gemeentewoningen; overname Hoekstraat van diverse eigenaren; intrekking raadsbesluiten verkoop van een gedeelte van het industrieterrein aan de N. V. Stan- daardbouw. Ledenvergadering R.K. Tennis vereniging De R.K. Tennisver. onderafd. van de*R.K. Sportver. Teylingen hield gisteravond in „Het Bruine Paard" haar ledenvergade ring. Ondanks het belangrijke pro gramma was de opkomst niet bevre digend. In zijn openingswoord sprak de voorz. de heer A. Vermeer hier over zijn spijt uit.. Uit het financiële verslag bleek dat er een batig saldo seniorlld te worden ingeschreven, zodat hiermede het juniorenvraag- stuk zou zijn opgelost. Er werd nog medegedeeld, dat de banen op 28 Maart geopend zullen worden. Geboren: Franklin, z. v. A. v. d. Wagt en N. Romijn; Herman Johan, v. W. Mandgraaf en G. T. Brou tykdiploma machineschrijven slaag den: mej. W. van Dam, mej. R. van Leijenhorst, mej. A. Lode wij ks, de heer J. Louwman, mej. N. Vcrkleij en mej. E. van Wissen. Voor het praktykdiploma Steno grafie Nederlands slaagden: moj. I. Konst, mej. G. Lubbe. Schooldammen. Aan het school- wi pétTOMUa Hendrüca Maria, d. werd deelgenomen door 150 leerlin gen van diverse scholen. De uitsla gen zijn: vZvN 2—Zijllaan 2: 30-4); vZvN 1—vZvN 2: 9—21; Zijllaan 2—Kievit 1. 723; Bloemcamplaan Chr. Zijl- laan 1: 228; Kievit 1Bloemcamp laan ols: 217; Kievit 2Montes sori 1: 1317; Zijllaan 1Kievit 2: 228; Montessori 1Herenweg 1: 525; Bloemcamplaan olsHeren weg 1: 327; vZvN 1Bloemcamp laan Chr.: 29—1; vZvN. 1—Zijllaan 1: 22—8; vZvN 2—Kievit 1: 23—7; Zijllaan 2—Herenweg 1; 2-—28; Bloem camplaan Chr.Montessori: 228; Kievit 2Bloemcamplaan ols: 1515 De uitslag van de wedstrijden om het Persoonlijk Kampioenschap van Wassenaar, zijn als volgt: Hoofdklasse: J. LodewyksJ. Vermeulen: 0—2; P. GijsbertseA. Vermeulen: 20; J. van Doorn—H. van Boxcel: 11. 2e klas: A. de GreefW. C. van Laar: 1—1; A, v. d. Berg—Th. Orie: 2—0; J. Mulder—O. Th. Rijsdijk: 0—2. 3e klas: W. WildenbergM. L. Bol: 20; W. JansenC. van Kuijen: 0—2; H. Knijnenburg—H. Bronk- horst: 0—2. Geb.: Emilie Janine, d. v. W. R. van 't Oever en M. R. Wiegman; Eduard Alexander Marie, z. v. H. L. J. van Dillen en T. van der Zon; Mieke, d. v. A. Mulder en H. J. W. Scheffer; Adrianus Petrus Maria, z. v. A. L. L. van Lochem en G. F. J. de Vries; Leonardus Cornelis, z. v. H. F. Luiten en C. H. van der Valk. W. B. van der Krogt en A- P. M, Kniest; Sophia Maria Afra, d. v. Th. P. van Kesteren en A. C. Wowijs; Catharina Antonia Maria, d. v. C. P. van den Berg en M.. Meeuwlssen; Annelouise, d. v. J. Bakker en A. Venema; Anna Johanna Cornelia, d. v. J. Th. ten Eosch en C. M. Caspers; Johannes Jacobus Daniël, z. v. J. J. Geerling en C. van Egir.ond. Ondertrouwd: Nioola Fokke, 24 jaar en Aaltje vsn der Voet, 23 jaar; Cornelis van dpr Niet, 32 jaar en Johanna Kleine, 28 jaar. Getrouwd: Cornelis Jacobus van Vliet, 24 jaar en Harmina Jantina Aangecnbrug, 28 jaar. Overleden: Johannes Martinus Kramer, 61 jaar; Nikolaas Johannes Rotteveel, 57 jaar; Maria Borst, wed. Bonnet, 86 jaar. VOORHOUT Voorlichting Staatsmijnen. Door bemiddeling van het Gewestelijk Arbeidsbureau Lisse was in café Boerhaave een vergadering belegd, waar door enige heren van de Staats mijnen voorlichting werd gegeven over het ondergrondse werk in de mijnen. Met nadruk werd gezegd, dat het niet de bedoeling was om mensen te ronselen. Uiteengezet werd, hoe de arbeidsvoorwaarden zijn en de lonen. Gesproken werd over tijdloon en accoordloon, over veiligheidsmaatregelen, pensioenre* geling en ziekteverzekering. Ook het woningprobleem werd aangeroerd. Eventuele candidaten kunnen zich opgeven bij het Arbeidsbureau te Lisse. Een hierna vertoonde documen taire film van de Staatsmijnen liet 2ien, hoe het leven en werken rond en in de mynen is. VOORSCHOTEN ZILVEREN PRIESTERFEEST BIJ DE CAPUCIJNEN FATEM3 GEARRESTEERD Naar te Teheran wordt meegedeeld is de Perzische oud-minister van Bui tenlandse Zaken, dr. Hoessein Fatemi, naar wie sinds de val van de regering Mossadeq werd gezocht, thans ge arresteerd. DERTIG „DOORNEN" VORMEN j VOLLEDIG FAMILIE-ORKEST. Binnenkort hoopt Ger de Roos een r> i liefst Een verslapping! Verontwaardigde architectent „Moet Dinsdag a.s. herdenkt pater Cyril- lus O.F.M. Cap., de dag, waarop hij voor 25 jaar tot priester werd ge wijd. Pater Cyrillus werd in 1929 te 's-Hertogenbosch door mgr. Diepen gewijd; het jaar daarop ging hij in Leuven Geologie studeren. Na zijn doctoraal examen werd hy benoemd tot leraar aan het seminarie van de paters te Langeweg. In 1939 promo veerde hy te Leuven. Toen in de oorlog het seminarie van de paters werd verwoest en er geen gelegen heid meer was de leerlingen onder te brengen bracht de jubilaris een wapenfeit op zyn naam door huize „Beresteyn" te „veroveren" op het Militair Gezag, dat er andere plan nen mee had. Sedert 1945 verblijft de pator in Voorschoten en is te vens vicaris van het klooster. Als wetenschapsman publiceert hU in wetenschappelyke tydschriften. We- was grote architecten on- Sens de vasten zal de feestviering I niet op de eigenlyke feestdag plaats zo de bekroning van de^Do^traverse door het dorp is voor- nieuw familie-orkest, dat maar uit 30 leden bestaat, door de aether en door Nederland te voeren. Nadat de gemeente 's-Gravenhage Het orkest is afkomstig uit Weert, dezer jagen mct een moedig besluit voormalige residentie geschieden?" rangsweg. De ingezetenen van waar 30 leden van de familie Van u i vragen de architecten zich bezored Voorschoten worden er attent op Doorn zich hecht aaneengeschakeld n eulde h«" "wel-1 eclen zlcn OMorga I gemaakt, dat de Veuraeweg, School- hebben om onder leiding van Opa lende onzekerheid omtrent het lot 8116 hioeite, die men voor straat. Koningin Julianalaan en Leid een zo hooggestemde zaak over reweg. dus de grote doorgang door heeft'" I*1®* dorp voorrangsweg is gewor- I den. Het verkeer op deze weg heeft „Kyk naar Zutfen, Weert en Hulst", dus altyd voorrang! Bij de verschil- AUDENADER IN GRIEKENLAND. 1 7_. zeg?e" verwijtend, „en zie hoe- lende zijwegen zijn de bekende drie- I architecten over de bekroning, die veel deze plaatsen voor hun toren-1 hoekige waarschuwingsborden met Volgen, een communiqué van Vrii- men deze toren toegedacht heeft. I spitzen veil hebben! Schrijf een lan- rode rand eenlaatst. De ouders wor- yan Doorn een waardige bijdrage te de ,lnds onthoofde Jacobs- leveren in Nederlands muzikale le- L ven< toren, is er thans een verontwaardigd I protest gerezen uit de kringen van' dag over de besprekingen tussen de Westduitse kanselier, dr. Adenauer en Griekse regeringsleden hebben Griekenland en West-Duitsland vol ledige overeenstemming bereikt over de krachtsinspanning, die nodig is voor de organisatie en de verster king van de veiligheid in Europa en de vrije wereld. Het communiqué meldde tevens, dat binnenkort Duits-Griekse be- sprekinen gehouden zullen worden om een culturele overeenkomst te bereiken. Adenauer en de Griekse premier, Papagos, zijn het er ook over eens, de economische banden tussen deiyke prysvraag uit, benoem een den erop gewezen vooral hun kin- Het ontwerp heeft geen eigentydse gezaghebbende commisle en loofderen te instrueren omtrent de be- w .1 aantrekkelijke prijzen uit. Dan zaleken is van deze borden. Het is im- vorm, vertellen de architecten, net is puj^jQ van Neerlands architecten ;mers voor hun eigen veiligheid. zich beyveren om Den Haag te be kronen met een kroon de regerings zetel waardig." ronduit een verslapping van maar zeer matige architectonische waarde en de vormgeving is niet volwaardig. Alles by elkaar blyft er zo niet heel veel meer van het ontwerp over en de architecten geven ook precies aan, waarom er zo'n ge brekkig ontwerp uit de bus gekomen is. Alles is te bekrompen opgezet; Huuradviescommissie te Rotterdam is de prysvraag, die gehouden werd, gevestigd? kon alleen jonge architecten en stu-Antwoord: Heemraadsingel 237, denten verlokken naar de eer te din- Rotterdam. Wilt U iets weten? Vraag: Kunt u mij zeggen, waar de Gedurende dit weekeinde wordt voor spoedgevallen de doktersdienst waargenomen door dr. Th. J. Thies, Leidseweg 51, Tel. 2520. De dienst- hebbende zuster is zr Dammers. WASSENAAR NIEUWE BRUG OVER ZIJLWATERING Men is begonnen met het vervangen van de brug in do Hoogeboomseweg over de Zyiwatering. Het werk wordt uitgevoerd door de fa. C. J. ZOETERMEER D.W.O. vergaderde Om het on derlinge contact, oat door het uit vallen van de competitie in de afge lopen tijd erg geleden heeft te her- steden hield de sportver. DWO een ledenvergadering, waarvoor grote belangstelling bestond. Voorz. G. Opstal wees op de saamhorigheid en onderlinge vriendschap daar het ontbreken van deze eigenschappen funest zou zyn voor de competitie. Donderdagavond 18 Maart zal trai ner Th. Smit wederom met de trai- ningslessen beginnen. Het bezoek aan deze avonaen werd aanbevolen om in goede conditie te blijven. De competitiekansen zijn gunstig en het tweede elftal kan met stevig aanpak ken zelfs de promotiewedstrijden wagen. By de rondvraag werd de wens geuit te mogen dee.nemen aan de tweede trainingsavond die voor geselecteer den gehouden wordt. De mogelijk heid hiervoor bestaat, mits men ac tief is en de trainingsavonden trouw bezoekt. Vol goede voornemens ging men huiswaarts. De medische dienst zal mor gen worden waargenomen door dok ter P. Vegt en voor de beide kruis verenigingen door Zr E. van Hooff. Begin van brand Gisteravond omstreeks half zeven brak een be gin van brand uit in de lakspuiterij van J. Lamboo aan de J. L. v. Ry- weg waarbij een benzine motor vlam vatte. Met snelblusser en zakken kon men het vuur meester worden, zo dat de gealarmeerde brandweer geen dienst behoefde te doen. Pax Christi beweging Door de werkgroep Delft van de Pax Christi- beweging versterkt met leden uit Rotterdam en Berkel zal de eerste tocht van dit jaar gehouden worden van Zoetermeer met als eindpunt de O.L.Vr. van Jesse-kapel te Delft He denavond te 8 u. komen deelnemers en belangstellenden in het Parochie huis bijeen waarby het doel van de „Route de la Paix" uiteengezet zal worden. Zondagmorgen na de ge- dialogeerde H. Mis van 7 uur zal de tocht beginnen met intentie: „Dat allen, spcïaal de afgedwaalden in de Paastijd de Vrede van Christus zul len vinden. In Mei zal deze tocht nogmaals gemaakt worden, doch dan zal zy een internationaal karakter dragen.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 2