LANGEZAAL Hoe men kan stemmen ,bij volmacht" Rhodesia biedt de vakbekwame emigrant goede toekomst KARWEITJE „OP. HOOG NlVEAU,f LAFSTE lileum-aaiieia WJf geinen gtatfa KEUyiTZET Chauffeur-monteur Chauffeur en IJZERWERKER NETTE BEDIENDE FLINK MEISJE tZeiefoontjeó ZATERDAG 13 MAART 1954 UE LEIDSE COURANT VIERDE BLAD PAGINA 2 Verkiezingen Provinciale Staten Door een wijziging van de kieswet zijn er ingrijpende veranderingen aangebracht in de regeling van het stemmen bij volmacht. De regeling ziet er thans als volgt uit: Wie mag stemmen bij volmacht? Iedere kiezer, die vermoedelijk niet in staat zal zijn persoonlijk te stemmen, kan een verzoek indienen bij volmacht te mogen stemmen. Hieronder vallen onder meer: per sonen, die bedlegerig zijn of een lichaamsgebrek hebben tengevolge, waarvan zij zich niet kunnen ver plaatsen; vrouwen, die rond de stemdag (21 April) zullen bevallen; personen, die om goede reden op 21 April buiten de eigen provincie vertoeven en geen gebruik kunnen maken van de regeling voor het stemmen in een andere gemeente. Op de secretarie van iedere ge meente kan men gratis een formu lier verkrijgen, waarop het verzoek om bij volmacht te mogen stemmen wordt gedaan. Op dat formulier moet men invullen: naam, adres, gebooi*- tedatum, de gemeente, waar men in het kiesregister is op genomen (dit is practisch altijd de gemeente, waar men staat ingeschreven), deze zelfde gegevens van degene, die men voor zien wil laten stemmen (de gemach tigde), alsook de redenen, waarom men bij volmacht wil stemmen; dus: ziekte of afwezigheid. Ook moet de gemachtigde op dat formulier verklaren, dat hij de mach tiging aanneemt. Let wel: voor zie ken is geen doktersverklaring meer nodig! Het ingevulde formulier moet men uiterlijk op de veertiende dag vóór de stemdag dus uiterlijk op Woensdag 7 April stux-en of bren gen naar de secretarie der gemeen te, waar men staat ingeschreven. De gemachtigde ontvangt dan la ter de oproepingskaart voor de stem ming thuis. Wie kan gemachtigde zijn? Anders gezegd: wie mag men voor zich laten stemmen? Gemachtigden mogen zijn: a") de echtgenoot of echtgenote; b) een bloedverwant of aanverwant in de eerste tot en met de derde graad. Dus: een vader mag stemmen voor een dochter of zoon en omge keerd; hetzelfde geldt voor grootouder en kleinkind, oom en neef of nicht tante en nicht of neef. Het geldt niet voor nichten en neven onder elkaar. c) de echtgenoot van een schoon zuster of de echtgenote van een zwager; d) de huisgenoten van de volmacht gever. Willen deze personen onder a. t/m d. als gemachtigde optreden, dan moeten zij nog aan de volgende eisen voldoen: 1. opgenomen zijn in hetzelfde kie- zersregister, waarin de opdracht gever staat ingeschx-even; op drachtgever en gemachtigde moe ten dus in dezelfde gemeente wo nen. 2. bevoegd zijn aan dezelfde verkie zing deel te nemen. 3. xxiet meer dan één aanwijzing als gemachtigde hebben aanvaard. Een gemachtigde mag derhalve slechts voor één persoon bij vol macht stemmen. Hierop is één uitzondering: men mag tweemaal gevolmachtigde zijn, als het voor de huisgenoten is. Een stemgerechtigde zoon mag dus voor zijn beide ouders bij vol macht stemmen, wanneer die ouders bedlegerig zijn, op reis zijn etc. Stemmen in een andere gemeente. Bij de verkiezing van de Provin ciale Staten kan men toestemming krijgen te stemmen óf in de eigen gemeente of in een andere gemeente onder voorwaarde echter, dat deze beide gemeenten in dezelfde provin cie liggen. Krijgt men deze toestemming dan kan men of in de eigen gemeente of in de andere gemeenten stemmen. Men heeft dus de keuze. Deze rege ling is zeer gunstig voor degenen, die buiten de eigen gemeente werken en alleen tijdens het weekend thuis zijn. Bovendien is zij gemakkelijk voor hen, die voorzien, dat ze op de stem dag 21 April waarschijnlijk elders in de provincie vertoeven. Men vraagt dan deze toestemming en dan kan men op beide plaatsen terecht. Zeer begrijpelijk is dan ook in de kieswet bepaald, dat hij, die van de ze regeling gebruik kan maken, geen verlof krijgt om bij volmacht te stem men in de eigen gemeente. Wat moet mef Joen om te mogen stemmen in een an dere gemeente? Uiterlijk op 7 April begeeft men zich persoonlijk naar de secretarie van een gemeente. Het hoeft dus niet de eigen gemeente te zijn. Men geeft daar op: naam, adres, geboorteda tum. de gemeente, waar men woont en de gemeente waar men ook wil stemmen. Ook moet in die laatste ge meente een adres wordexx opgegeven, waarheen de oproepingskaart kan worden verzonden. Direct ontvangt men dan een ver klaring, dat men toestemming heeft gekregen in een andere gemeente te stemmen.NDeze verklaring en de op roepingskaart moeten worden mee gebracht, als men in die andere ge meente gaat stemmen. Ongeschoolde arbeid voor kleurlingen „Het is nu zover dat wij met de werkelijke emigratie naar Rhodesia kunnen beginnen. Rhodesia is een erg jong lantl d.w.z. dat het pas kort zeer behoorlijk bestaan kunnen op bouwen". Hoog boven het glinsterende water van de Theems met een schitterend uitzicht op de bijenkorf Londen, zijn arbeiders op het ogenblik druk bezig de Victoria-toren. te ontdoen van zijn steigers, die nu zullen worden op getrokken rondom de legendarische Big Ben (links, op de achtergrond). De toren, die tijdens de bezetting zijn stem via de radio in de onderdrukte gebieden horen li et, werd door een in de buurt ontplofte bom nogal be schadigd en slechts provisorisch hersteld. Het Ministe rie van Openbare Werken in Engeland heeft nu echter besloten de schade te laten herstellen en tegelijk verweerde muurgedeelten te laten vernieuwen. Pioniersgeest nodig. In Rhodesia wordt de ongeschoolde arbeid in het algemeen verricht door de kleurling. Zodat de immigratie kansen voor ongeschoolden naar dit land voorlopig nog niet groot zijn. Wel is het zo dat iemand die zijn vak Rhodesia heeft volgens de heer Van Luyk veel naturlijke rijkdom men maar het heeft ook een tekort Aldus sprak de heer H. A. van aan werkkrachten. Het feit echter Luyk van 'het commissariaat voor dedat dit land zo jong is, stelt aan de- behoorlijk verstaat, in Rhodesia goe. emigratie gisteravond in de rege- j gene, die er heen wil trekken om de promotiekansen heeft, vooral ook ringsuitzending „Verklaring en toe- j voor zichzelf en voor zijn kinderen omdat het verschil tussen ongeschool- lichting" voor de zender Hilversum meer te bereiken dan hier in Neder- de en geschoolde arbeid sterk tot uit- JX. land mogelijk zou zijn, zeer bijzonde- j drukking komt. De enige uitzonde- Zoals bekend is kortgeleden tus- re eisen. Spr. bedoelde hier mede dat j ring die op de regel voor ong.eschool- sen de regeringsautoriteiten van emigranten naar Rhodesia waar- r den bestaat, is de mogelijkheid voor - - - schijnlijk meer dan voor.de andere jongelui tussen de 20 en 25 jaar als leerlingstoker bij de Rhodesiaanse in de algemene belangstelling staat Rhodesia en~ Nederland een over-, - en dus nog niet die bekendheid eenkomst tot stand gekomen, waar- j landen, moeten beschikken over lieeft als de emigratielanden Austra-1 ^oor de emigratie van vakbekwame pioniersgeest, over durf en doorzet- lië en Canada. Toch is Rhodesia een arbeiders naar Rhodesia ook moge- tïngsvermogen om te kunnen slagen, land met een grote toekomst, waar. lijk is geworden. Tot nu tse is slechts In vrijwel alle industrieën die Rho- cnorme bodemrijkdommen, gepaard een bepefkt aantal Nederlanders naar desia rijk is, en dat zijn er vele, kun- aan een goed klimaat er voor zor- Rhodesia geëmigteerd, dat in ons nen goede vakmensen worden ge- gen, dat veel mensen in dit land eenland werd aangeworven. 1 plaatst. spoorwegen. Leiding gevende functies. Rhodesia biédt naast genoemde mo gelijkheden die ik u zojuist heb ge noemd, ook kansen in leidinggevende functies. Spr. dacht aan Delftse in genieurs en M.T.S.'ers met enige practijk. Ook de Rhodesiaanse regering heeft een leeftijdsgrens voor de emigranten vastgesteld. Hoewel deze grens niet in alle opzichten wordt aangehouden moeten wij toch wel denken aan een leeftijdsgrens van ongeveer 45 jaar. Wat de gezinsemigratie betreft kuxx- nen in verband met de huisvestings moeilijkheden geen grote gezinnen geplaatst worden. De Rhodesiaanse regering stelde hier een grens van maximaal drie kinderen. De heer Van Luyk meende, dat men in Nederland, al met al tevreden kan zijn met deze uitbreiding van onze emigratie-mo gelijkheden. Bij aankoop Kinderwagen BEDJE en KUSSENTJE en extra een prachtig gebord. LAKENTJE, SLOOPJE Bij aankoop WRINGER reeds vanaf 29.50 WRINGERBOX extra zwaar v. slechts 7.50 Bij aankoop KINDERSTOEL o( KINDEFBOX een prachtige TEDDY BEER GRATIS Bij aankoop gratis BERKELITE KOEKEPAN reeds vanaf 197.— Uitsluitend tegen inle vering van deze adver tentie betalen wij U retour 15.— Deze meest Fantastische en laatste Jubileum-aanbieding geldt slechts tot en met 25 Maart a.s. Wij danken al ónze cliëntele en relaties voor de overweldigende belangstelling ondervonden bij ons 110-jarig bestaan en bevelen ons voor de toekomst weer gaarne aan. STILLE RIJN 7, TELEFOON 26545 JANVOSSENSTEEG 37, TEL. 25354 De zaak met 'n 110-jarige reputatie Voor direct gevraagd bij H. A. v. d. MEER, Touringcar en Transport bedrijf, Plantage 16, Oude wetering. Tel. K 1713-229. Gevraagd vpor direct een Manufacturen en Woning inrichting. Schoolstraat 18, Voorschoten. 7319 Scheepsbouwer H. F. BOCXE TER AAR terstond gevraagd bekwaam Voor direct gevraagd Ne te Monteur-Chauffeur zelfstandig kunn. werken. Huis in het voonxitzicht. Brieven onder no. 7335 bureau van dit blad. WONINGRUIL ARNHEM—LEIDEN Aangeboden benedenhuis met sousterrain. Gevraagd: Beneden- of heel huis m. tenminste 3 slaapkamex's. Brieven onder no. 7351 bureau van dit blad. Gevraagd: Bakkersbediende of -leerling Bakkerij HOOYMANS Hoofdstraat 255 Sassenlxeim. WINKELJUFFROUW gevraagd in levensmidde- lenbedrijf. Aanmelden DE RAADT, Plaats van Mid- dendoi-p 21, Voorburg. Voor de huishouding WERKSTER gevraagd. gevraagd, om in het zui- I velbedrijf te worden opge- I leid. Niet jonger dan 16 jaar. 7347 N. J. DE GROOT, Delftse- kade 35, Leidschendam. Notaris J. FTJHRI SNETH- LAGE te Leiden, is voor nemens op Vrijdagen 19 en 26 Maart a.s. om 7 uur n.m. in het Notarishuis te Leiden bij oipbod en afslag te verkopen: 7284 Het huis met tuin Ber kenkade 14 te Leiderdorp, groot 1.89 Are: verhuurd voor 39.35 per maand. Lasten 43.33 p. i. Bezichtiging: 16, 18, 23 en 25 Maart a.s. van 24 uur n.m. Betaling kooppenningen 26 April 1954. Nadere inlichtingen ten kantore van gen. Notaris, Turfmarkt 4, Tel. 21917. gevraagd voor hulp in klein gezin. Aangeboden wordt een werkkring, die veel zelfstandigheid ver eist. Hulp van werkster aanwezig. Brieven onder no. 7314 bureau van dit blad. Slagersleerling of Halfwas gevraagd bü J. TH. KLEIN. Dorps- straat 73. Nieuwkoop, Te lefoon 135. 7334 2 Nette Werkster gevr. voor twee" dagen per week liefst Vrijdag en Zaterdag. Mevr. v. d. Post, Terwee- weg 71, Oegstgeest. 2 Tuindersknechtje gevr. 1617 jaar. Wed. B. Koot, Noordeinde 48 te Roelof- arendsveen. 1824 .*2* Knecht gevraagd voor het hele jaar. 1718 jaar, voor bloemisterij en tuin derij. J. S. Klein Hzn., Noordeinde 211, Roelof- arendsveen. 1824 2 Schoonmaakster gevr. voor direct. J. van Rhoon, Westeinde, Roelofarends veen. 1824 2* R.K. Boerenknecht of aankomende gevraagd met April of Mei, goed kunnen de melken, bij L. Koot, Leidseweg 555, Voorscho ten. 1809 2* Aank. Boerenknecht gevraagd, leeft. 15 a 16 j., kunnende melken of gene gen dit te leren, liefst uit Voorschoten of omgeving. J. P. Hooyman, Voorstraat 11, Voorschoten. 1810 2* Zelfst. Meisje gevr. in R.K. gezin m. k., voor dag en nacht, hulp werkster aanwezig. Van der Lugt, Oosteinde 68, Voorburg, telf. 779223. 7299 2* Werkster gevraagd per 1 Mei voor twee dagen p. week, bij A. J. de Vette, Frederikskade 3, Rijp we tering, post Woubrugge. 2* Flink Meisje gevraagd voor de huishouding, hui selijk verkeer, hulp van werkster. Brieven onder no. 1794 bureau van dit blad. PERSONNEL 2* 'n Goed bevaren schip per gevraagd. G. K. S. Utr. Veer t.o. No. 3, Leiden. 2 Flinke Werkster gevr. ('s Maandags). V.g.g.v.; nette verschijning. Aanm. Pr. Bernhardl. 62 Oegst geest. 7341 2* Gevraagd halve kracht als hulp van de tuinman. Aanmelden Huize SI. Je roen, Noordwijk-Binnen. 2* Net Meisje gevraagd' in omgeving Leidse Hout, 16 a 17 jaar, voor huis houding, desgewenst voor de winkel. Brieven onder no. 7350 bureau van dit blad. 2* Net Meisje gevraagd, in klein gezin, van 8.30 tot 2.30, v.g.g.v. Aanmel den Mevr. Fles, Marelaan 21. Oegstgeest. 1823 2* Aankomend knechtje gevragad voor bloemisterij en tuinderij. J. J. C. Hoo- genboom, Zuideinde 118, Roelofarendsveen. 1824 2* Werkster gevraagd 2 halve of 1 hele dag per week. Aanmelden na 6 u. 's avonds Breestraat 143A, Leiden. 1807 2* Gevraagd net R.K. zelfstandig meisje. C. G. Overdevest, Herenstr. 65. Leiden. 1811 2* Net Meisje biedt zich aan per 1 April, van 9 2 uur, v.g.g.v. Brieven onder no. 1806 bureau van dit blad. 2* Twee Jongens gevr. 15 16 jaar. Jachtwex'f de Does, Doeslaan 16, Lei derdorp. 1812 2 R.K. Boerenknecht ge vraagd met 1 Mei, goed kunnende melken, bii H. C. v. d. GeestJ Zijldijk 10. Warmond. 7323 2 R.K. Huishoudster ge vraagd zo spoedig moge lijk in moederloos gezin. C. M. Karremans, Oude Rijn 9, Leiden. 1814 AANGEBODEN 2 Kunt U een beetje pia no spelen maar niet vlot, een Engelse Wals, Foxtrot enz., volgt onze speciale dansmuziek cixrsus en U speelt perfect. Nieuw Amerikaans systeem. Mu ziekschool Zwaag, Kore- voorstraat 5, tel. 24358. 2* Aangeboden in omge ving Acad. Ziekenhuis één of twee gestoffeerde ka mers met aparte keuken. Brieven onder no. 7349 bureau van dit blad. 2* Te koop: pracht accor deon 49.pianoklavier, compleet ^et koffer en riemen; tevens guitaar 25.Korevaarstraat 5, Telf. 24358. 7361 •2* Stencilmachine (Ideaal) aangeboden in prima staat priis billijk. Te zien des avonds na 7 uur, Oude Vest 49a of tel. 22415. 2* Eéndagskuikens! Hen netjes, Sexgarantie 97 Onze specialiteit; pracht - gezonde hennetjes 2, 3, 4 weken oud. Broederij Groeneveld. Opfokbedrijf, Rijkserk. 15386 Valk Bou- manweg. Tel. 25590. 2 Piano stemmen ƒ2,50 per keer bij abonnement. Ook voor buitengemeen ten. Bezuinig door mij te laten stemmen en'repare ren. E. E. Rosin, Wasstr. 56, tel. 24413. 1799 2* Meubelen. Ik kan de winkel niet meer in, zo veel meubelen staan er! Litsjumeaux, ledikanten, dressoirs, tafels, txiinbank, boekenkasten, kloosterta fels, kasten en schriifbu- reau's. Pluyfn en Zonen, Hogewoerd 41, Telef. K 1710—21266. 7342 2* Te koop: pracht Amer. hangkast, koffers ward- x-obes), zeer nuttig voor emigranten of toeristen overzee. Bevx\ Hoge Riin- diik 198. Leiden. 1813 2* 2 IJzeren Roeiboten te koop, 1 weekeindscheepje, gebouwd op Westlands- bokje, voor goedkope prijs. Scheepswerf Gebr. Ti.js- sen, Utr. Jaagpad t.o. 48. Privé woonschip Voor An ker, Zijlsingel t.o. 80, Lei den. 1818 2* Alt op de Mare. Heren- rijwiel met lamp f 60, Herenrijwiel 22'' 35, Wandelwagentje 30, Motorrijwiel met Sachs- motor 98 cc. 15 Watt ver lichting 100,Burgers herenrijwiel 65,Frans sportframe met vork 7,50 I 2 Te koop: twee moderne clubfauteuils m. vier stoe len 95, schrijftafel 15, overgordijnen 15, uit- schuiftafel, bankstel met bijbehorende tafel 95, meisjes- en jongens rijwiel 35, handnaaimachine 25 trapnaaimachine 57.50. Nieuwenburg, Hooigracht 55 (geen winkelhuis). 2 Te koop: een tweede hands eikenhouten roei boot tegen elk aannemelijk bod. Brieven onder no. 1819 bureau van dit blad. 2 Verloving-, Geboorte-, Ondertrouw- en Visite kaarten bedrukt. Levering van alle soorten drukwerk nota's, kwitanties, brief kaarten, postpapier en en veloppen. Vraagt onze spe ciale prijzen. A. A. Ver hoog. kantoorboekhandel, Haarlemmerstr. 29, Telef. 22597, Leiden. 1780 2* Alt od de Mare. Nieuw Nelson damesrijwiel, groen chroom velgen, trommel- naven, iets beschadxgd 195.Herenrijwiel 3 versn. naaf 95,Dames sportrijwiel trommelrem- men 120,—, idem rem- naaf ƒ100.—. Dam esrij wiel 65.—, Transportrijwiel 95.—. 1820 2 Alt op de Mare. Onze Anti-Roest vaagt alle roest weg 0,35 en 1,05. Polish en was voor lak- en chroom- werk 0,75. Vaseline 0.50. Poetsolie 0,50. Teoflux rij- wiellak 0,85. Kwastjes 0,30 2 Grote keuze Dames- en Heren polshorloges, Ver lovingsringen, atelier voor alle reparaties. Jac. Hoo- gervorst, Geversstraat 47, Oegstgeest, Telf. 26151. 2 Waterd. Kampeertenten met 20 korting. Iets smoezelig Showmateriaal. Volle gar. Geïll. Cat. op aanviv The Indiana, Hfd. kant. v. Ned. Haarlem, Zijl weg 111, tel. 17877; R'dam Mathenesserlaan 30 teL 24034. 7287 2 Te koop: Rijwielen ƒ25 en 35, tlieemeubel 35, opklapbed 15, kinder- traoauto 9, babyledikant met bedje f 17.50, step 3.50, wringers ƒ9, twee pers. bedstel ƒ35, éénpers. 17.50, ledikanten 7.50. Nieuwenburg, Hooigracht 55 (geen winkelhuis') 2 Herenhoeden stomen, modelleren, nieuw lint, nieuw leer, eventueel ver groten of verkleinen. Voor vakwerk Van Velsen, hoe- denkliniek. Donkersteeg 3. 2 Ga mee met Uw tijd! Dames- en herenpolshor loges, pendixles, koekoek- klokken en wekkers op gemakkelijke betalings voorwaarden. De Leidse Uurwerkenhand el, Akker hof 11, tel. 26550. 7160 2 Dames. Permanent com pleet alles inbegrepen 6.75, krulpermanent 5.— Kapsalon De Kaag. Me disch gediplomeerd Haar- specialist, Huigsloterdijk 387 tel. K 2534—217. 2 Heeft U een verfplan, dan naar de vakman. Glas en Verfhandel „De Roer spaan", Bloemistenlaan 14A H. M. Pasman, Telf. 22973. Kwasten en ladders te huur. 1461 2 3. A. Verheul, Haarlem merstraat 86, levert U op gemakkelijke betalingsvoor waarden horloges, klokken, verlovingsringen, goud- en zilvei-werken. 3190 2 Naaimachine te koop, in pracht salonkast, uit stekende staat. Tevens een handnaaimachine. Te zien Westkanaalweg 17, Lan- geraar. 1760 2 Metalen Horlogebanden v.a. ƒ2,25. Enorme keuze wekkers, koekoeksklokken pendules enz. Alles met onze bekende garantie. Koopt bij vakmensen! Leidse Üurwerkenkliniek, Lage Rijndijk 8. Leiden's beste Speciaalzaak. 2 Keurig eikenhouten ko nijnenhok met 2 volwas sen konijnen te koop aan geboden. Prijs ƒ20. Te bevragen Akkerhof 11, Leiden. 7292 2 Bromfietsen annex wasmachine verhuur. De nieuwe D.M.F. Onze Hoo ver wasmachines vanaf 1.25 per vier uur. Huis man, Hugó de Vriesstraat 36. Leiden, tel. 30372. 2 Muziekliefhebbers! Vrolijke zang- en klas sieke platen vanaf ƒ0.50 Mooie Philips Radio's van af 25.Koffergramo- foons v.a. 25.Mooie Pianoklaviers, accordeons vanaf 55.Radiolam pen en -onderdelen, luid sprekers en naalden; Re paraties enz. Janvossen- steeg 41. 1551 2 Waar voor uw geld! Heeft U alleen als u bij vakmensen koopt. Wij zijn ruim gesorteerd in dames- en herenhorloges in alle prijsklassen. De beste ga rantie geeft de Uurwer kenkliniek, Lage Rjjndx.ik 8, Leiden. 7206 2 Chique Bankstel te koop, apart model, be staande uit: 3-zitsbank, gebogen model en 2 club fauteuils met losse kus sens ƒ495.—; tevens fraai bankstel 575.Te zxen Zaterdag. Zondag tot en met Woensdag. Nxeuwe Parklaan 115. Den Haag Telefoon 55.16.80. 7306 2 Te koop en los te huur 2 mooie in beste staat zijn de ijzeren vletjes van 3 ton met. nieuw houtwerk. 2 Amerikaans grenen tjot ter zwaarden 25. P. M. Verhaar, electr. scheeps- makerij. te Roelofarends veen. 1800 2 Dames, voor een krul- Permanent a ƒ4.50 Dames Kapsalon ,,Anco", Thor- beckestraat 58 boven. Te lefoon 31310. 1804 2 Schrijfmach., brandk., naaimach. radio, pracht schrijfmachines, brand kasten, bxxreaux, boeken kasten, radiotoestellen, stoelen, linnenkasten, ta fels, bad en geysers, haar den, kachels, divanbank, muurfraismachin, laden- kastjes. Nieuwe Rijn 60 te genover Watersteeg. Tele foon 22150. 1808 GEVRAAGD 2 Klein montage- of an der thuiswerk gevraagd. Brieven onder no. 7373 bu reau van dit blad. 2 Gevraagd: alle Sier teeltvergunningen Jam- Dec., ook periodieke. Aan geboden Tuinbouw teelt— vergunniri m, c.v. N. Bak ker Hzn., Roelofarends veen K 1713 no. 487. TE HUUR 2 Autostalling, vriie auto- box te huur. Te bevr. bij J. W. Goddijn, Hoge Mors- weg 108, tel. 20078. 2 Verhuur vanaf 1.25 per gehele ochtend, mid dag of avond. Huurkoop div. merken onder fabr.- garantie vanaf 2.75 o. w. Vraagt inl. Leidse Was- Mach. Verhuur Modern. Margrietstr. 7, Franchi- montlaan 64, tel. 22880. WONINGRUIL 2 Woningruil. Aangebo den 2 mooie woningen op goede stand- Gevraagd: 1 flinke woniixg, minstens 6 kamers, tuin en achteruit gang. Brieven onder no. 1822 bureau van dit blad. 2 Woningruil Den Haag- Leiden. Aangeboden zon nig benedenhuis kamer en suite, 2 slaapkamers, gro te keuken, gelegen bij R. K. kerk exx school in win kelcentrum, te ruilen voor eexx woning te Leiden of Oegstgeest. Brieven no. 1772 bureau van dit blad. DIVERSEN v2 Openlijk dank aan God op voorspraak der H. Maagd Maria voor ver- kregpn gunst na het hou den van de novene der 3 Weesgegroeten. 1824 2 Openlijk dank aan God op voorspraak van de H. Maagd Maria voor een ver kregen gunst, na het hou den van een noveen der 3 Weesgegroeten. 1816 2 Huwelijk. Net R.K. we duwnaar, midden 60, nog vitaal, zoekt kennismaking met wed. z. k. of onge huwde dame, ongev. 60 j., bemiddeld, liefst met wo ning omgeving Leiden. Brieven onder no. 1805 bureau van dit blad. 2 Raadgevend-, Bemid- delings Kantoor K. W Wijk Gep. Insp. v. Pol, Rechts kundig Adviseur, Thorbec- kestraat 78 Leiden, tele foon 22503 belast zich met het opstellen van brieven, requesten, sollicitatiebrie ven, verzcek- en bezwaar schriften 2 Sierteeltvergunningen Jaarteelt, Periode van warme en koude kas of bak. Bloemisterij A. of B. In- en verkoop J. Eist- geest, Zuideinde 99A, Roe lofarendsveen. Telef. 291 K 1713. 2 Autorijschool-Taxibe drijf. Snelle opleiding rij bewijs, met motorles en verkeerswet Nieuwe ver warmde lesauto's, 5 per lesuur. Gedipl instructeur mpt 22-jarige rijles-erva ring. Voor rijles dus naar Marks, Morsstraat no. 60a, Tel. 26584. 2309 Adverteert in De Leidse Courant <>SCK><S<>00<>0<><>00000<> V

Leidse Courant | 1954 | | pagina 12