L A DUINSTREEK Kunstleven in Leiöen R'dams Philharmonisch Orkest speelde verzoekprogramma Grafische tentoonstelling in „De Lakenhal1' geopend ADA.HSOS GEVESTIGDE EN VERTROKKEN PERSONEN IN EN UIT lEIDEN MAANDAG 8 MAART 1954 DE LEIDSE COURANT eERSTE BLAD - PAGINA 3 Tweede populaire concert J7DUARD FLIPSE heeft Zaterdag- avond in het tweede Populair Concert door het Rotterdams Phil harmonisch Orkest de volle Gehoor, zaal in de ban gebracht van de klankrijke muziek, door dit Rotter dams ensemble zo uitstekend ten ge- hore gebracht. Deze muziek sprak on middellijk tot hart en zinnen, mis schien wel iets te gemakkelijk om een ganse avond te blijven boeien. Het was, zoals de dirigent in zijn toe lichting mededeelde, een verzoek programma, dat, al moge het niet uit de hoogste regionen gekozen zijn, aan degenen, die er om verzochten alleszins genoegen zal hebben ver schaft. De Slavische Mars van Tchai- kwosky bezorgde dirigent en uitvoe renden al dadelijk een éclatant suc ces. Melodie-klanken die pakken, va- riaties en contrapunt. De componist weet een werk met meesterschap dat te geven wat het toekomt. Het orkest liet muziek horen ongetwijfeld; iet wat luidruchtig misschien, maar in elk geval muziek in de volle beteke nis, en dat is 't mooiste wat een or kest kan geven. De solist van deze avond was de pianist Paul Niessing, die hier te Lei den geen onbekende meer is, na zijn voortreffelijke musicologische be schouwingen, die hij in 't Oostersch Instituut voor K. en O. heeft gehou den. Deze speelde het pianoconcert A kl. t. van Grieg, dat de componist in 1869 voltooide. Wij hebben aan zijn voordracht van het zo prettig vertrouwde stuk, dat niettemin hoge eisen stelt aan de vertolker, ware vreugde beleefd. Vaardig, muzikaal en met juist stijl inzicht en wellui dende aanslag heeft hij 't concert ge speeld. Het orkest heeft veelal een dienende functie, maar waar Grieg zware tutti's schreef, was dit wel eens te krachtig. Niettemin, bet ge heel van solist en orkest was om wel luidendheid en precisiteit te bewon deren. 1UA DE PAUZE SCHONK de ouver- ture Zampa v. Harold ruimschoots genot. Men kent eigenlijk van deze opera, die van veel betekenis is voor de ontwikkeling van de Opera Co- mique, alleen maar de ouverture; een aaneenschakeling van mooie motie- Wat lezers schrijven DE OUD-GEPENSIONNEERDEN Heemstede," 5 Maart. Destijds is door de Minister van Binnenlandse Zaken prof. dr. L. J. M. Beel op aandringen van vele Ka merleden aan de Staatscommissie van Poelje verzocht bij het indienen van haar interim-rapport zoveel mo gelijk spoed te betrachten, omdat de nood onder de zgn. oud-^epension- neerden, in het algemeen dan die genen die vóór 1 Januari 1947 ge- pensionneerd zyn, zeer groot is. Volgens een persbericht dato 22 Februari 1954, zou deze Commissie haar tussentijds rapport vermoede lijk in de laatste week van Februari j.L indienen. Het rapport zou voor de betrokken pensioengecechtigden niet onbelangrijke verhogingen be helzen. Is dit bericht aan de ene kant hoopgevend, aan de andere kant vragen de vele oud-landsdienaren zich af: Hoe lang zal het nog duren voor wy er enig resultaat van zien? Er heerst n.l. bij hen een zeer grote achterstand. Want wat wegen de reeds toegekende toeslagen tot 40 op tegen de sinds 1940 geste gen kosten voor het levensonder houd met een kleine 170 Onlangs vermeldde een kranten bericht dat deze kosten weer met 4 waren omhoog gegaan. En het zal hierbij heus niet blijven, hetgeen o.a. blykt uit de niet onbelangrijke verhoging van de prijzen op de kof fie en de thee, één dezer dagen in gegaan. Er zal nog heel wat water door de Rijn moeten stromen alvorens de voorstellen de gebruikelijke weg van Ministeriële beraadslagingen en de behandeling in de beide Kamers der Staten-Generaal zijn gepasseerd. Dat wordt op z'n minst genomen na jaar 1954. En zolang nu kunnen de betrok kenen die uitsluitend van hun pen sioen moeten leven, niet meer wach ten omdat, gelet ook op de woorden van Minister Beel zelf, de nood te hoog is. Aangezien ultimo 1953 ook in ho gere sferen de verhogingen op sa larissen, toelagen en pensioenen van terugwerkende kracht tot 1 Januari 1953 v/aren geëffectueerd, wordt er zeker op gerekend dat de pensioen- verhogingen voor deze oud-gepen- sionneerden, aan wie bij hun in- diensttreden een onbezorgde levens avond was beloofd, ook vanaf 1 Ja nuari 1953 zullen ingaan om althans een klein gedeelte van de achter stand in te halen. Het is achter dringend nodig dat ten spoedigste een handeling plaats vindt welke voorlopig de nood kam lenigen. Een voorschot van minstens 300.zal dan binnen de korts mogelijke tijd moeten worden uit gekeerd. Met het toekennen van zo'n voor schot zal de regering by monde van Minister Beel niet alleen met woor den, maar ook met daden tonen dat het haar ernst is spoedig hulp te geven. L.H. ven, opgewekt en vast: een fijne har monisch bewerkt Andante, een pittig 3e thema„ zijn de gegevens voor de brillante ouverture, die ook brillant gespeeld werd. Zijn „Danse Macabre" schreef Saint-Saëns naar aanleiding van het gelijknamig gedicht van de Cazalis, en de componist schreef hier mede een fantastisch spookbeeld. Mu zikale distinctie sierde Flipse's ver tolking. Ten slotte het Ballet Sylvia van Leo Délioes. Heel prettige lichte mu ziek, die belangrijk is bovendien, om dat de componist de muziek, die tot dusver bij de dans achter stond, even redig aan het ballet maakte momenteel interesseert men zich zeer voor de balletopvoeringen en nog steeds wordt Délibes geacht als de promotor van de balletmuziek, die zich in deze tijd hoe langer hoe meer ontplooit. Al deze gegevens in aan merking genomen heeft 't program ma, dat eigenlijk zeer populair is (omdat de muzieken zo overbekend zijn) toch zeker heel grote verdien sten, temeer waar de uitvoering zeer effectvol was en in de zaal buiten gewoon op prijs werd gesteld. Diri gent Flipse beloofde een laatste po- Maandag 8 Maart Zaterdagmiddag om kwart voor een is een uit Katwijk komende tram op het Stationsplein uit de rails gereden, die op dit punt te veel uitgesleten was. De tram kwam dwars op beide tramsporen te staan, waardoor het gehele tramverkeer gestagneerd werd. De passagiers moesten even voorbij het noodvia- duct reeds uitstappen, terwijl de trams naar Katwijk en Noordwijk van de remise af vertrokken. On middellijk werd met het vervangen van de rails begonnen. In de loop van de middag kon het normale tramverkeer weer hervat worden. Alle leden van het R.K. gemengd koor „Het Zonnelied" worden mor genavond op de repetitie verwacht, die zeer belangrijk is, in verband met het zangconcours op 18 Maart, dat door K. en O. is uitgeschreven. Het Leidse afdelingsbestuur van de Ned. Kath. Bond van Hotel-, Ca fé- en Restaurant-geëmployeerden „St. Antonius" verzoekt de deelne mers aan de excursie, die morgen middag gehouden wordt, uiterlijk om 13.10 uur op het station aanwe zig te zijn. Ook voor hen, die zich nog niet hebben opgegeven ook dames kunnen mee, wanneer zij pulair concert op 24 April met allerlei er voor zorgen tijdig aanwezig te fraaie Weense werken in de delicate muzikale sfeer. Voor het komende seizoen de geestelijke vermoeienis sen, welke niet te vermijden zijn voor een ietwat dieper peilen in de meer klassieke muziek. Ons komt 't voor, dat men zich veilig kan over geven aan Flipse's inzicht hierom trent, zijn kennis en ware muzikan tengeest, die wij volop mogen bewon deren. J. Kortmann. zijn. Het bestuur rekent op een grote opkomst. Wij willen de leden van de R.K. Leidse Harmoniekapel wyzen op de repetitie van Dinsdagavond in de zaal Maria Gijzensteeg, die om 8 uur precies begint. Instudering van het concoursnummer staat op het pro- grama. Dit moge aanleiding zijn, dat er niemand ontbreekt. STADSKOK Kinschot heeft Zaterdagmiddag of ficieel de tentoonstelling van de Ver eniging tot bevordering van de Gra fische Kunst, kortweg „De Grafi sche", geopend. Tot 5 April zal deze expositie, die een prachtig overzicht geeft van wat in Nederland op dit ge bied gepresteerd wordt, in „De La kenhal" te bezichtigen zijn. De directeur van dit museum, de heer J. N. van Wessem, verheugde zich in zijn welkomstwoord de grafi sche kunstenaars in „De Lakenhal" te mogen herbergen. Vervolgens gaf hij een kort overzicht van de groei van deze nogal versmade kunst in ons land. Een van de eerste, die de etsnaald hier hanteerde, was Luscas van Ley- den. Door de hand van Rembrandt bereikte de kunst in de gouden eeuw haar hoogtepunt. Ondanks dat er uit de achttiende eeuw bijna geen be- Burgemeester jhr. mr. F. H. van f langrijk grafisch werk bekend is, zou 1 het toch interessant zijn de etsen van byv. Cornet uit het stof op te rake len. Sinds de bevrijding mag de kunst zich in een groeiende belang stelling verheugen. Goede drukken, aldus de heer Van Wessem, liggen binnen ieders bereik en zijn verre te verkiezen boven de kitsch die men nu veelal prefereert. De heer Prange, die als vice- voorzitter van „De Grafische" hier na het woord voerde, gaf blijk van zijn gehechtheid aan Leiden, waar hij de kunst als zyn toekomstige loop baan had leren kennen. Spr. meende tenslotte dat, hoewel velen er tegen woordig anders over denken, het zwart-wit nog steeds het enige do mein van de grafische kunst is. In zijn openingswoord memoreer de burgemeester Van Kinschot de tentoonstelling, die verleden jaar ter gelegenheid van het veertigjarig be staan van „De Grafische" in Amster dam gehouden werd en die zonne klaar bewees, dat de grafische kunst in Nederland zich nog steeds in stij gende lijn beweegt. De werken geven weliswaar blijk van 'n zeer uiteenlo pende opvatting, maar haar technische verfijning en vooriaamheid sluiten recht aan bij de grote tradities uit het verleden. De hoop uitsprekende, dat velen de gelegenheid zullen aan grijpen deze belangrijke tentoonstel ling te zien, verklaarde de burge meester haar voor geopend. Lustrum voorstelling U.S.A. WIJ KUNNEN NIET anders zeggen, dan dat de Leidse Gymnasiasten- bond bij haar negende lustrum, met het blijspel „Jeugd" van Claude An- dré Puget een zeer gelukkige keuze heeft gedaan. Het stuk heeft immers alle factoren, die het spelen voor en door de jeugd aanlokkelijk maken. Het behandelt de problemen, waar mee wel hoofdzakelijk de aan puber teit onderhevige personen te kampen hebben. De „Sturm und Drang" pe riode brengt hen in situaties, die de ouderen niet meer dan een storm in een glas water achten, maar die dooi de jeugd met veel fantasie beleefd worden. Ook in het stuk „Jeugd" is dit het geval. Als de ouders van een groepje pu bers plotseling verhinderd blijken hun wereldje in tóóm te houden, wordt dit door de jeugd met gejuich begroet. Eindelijk zien zij eens de gelegenheid zelf de zaak op te knap pen en elkaar de bekentenissen te doen, die het jeugdig gemoed nu een maal bezig houden. De verklaringen worden echter met passende onver schilligheid aangehoord en afgewim peld. ÏTNE TELEURGESTELDEN (in dit geval de meisjes) roepen dan een droomfiguur in het leven, die de onverschillige jongelingen tot jalou- zie en nadenken moet stemmen. Groot is echter de schrik en de ver wondering van beide partijen als een dergelijk persoon plotseling in hun midden staat. De jongedames maken van zyn aanwezigheid gaarne ge bruik om hun vriendjes met ontzet ting te slaan. Stuk voor stuk leggen zij namelijk aan de voeten van de indringer dweperige verklaringen af, die door de man gretig aangehoord worden. Eerst als een van de meisjes zich, door liefdesverdriet gedreven, enig leed berokkent, ziet hij zijn dom heid in en verdwijnt. Onder regie van L. y. d. Plas ga ven de jeugdige spelers, die op een enkele uitzondering na voor het eerst op de planken van de Schouwburg stonden, een goede vertolking van dit alleraardigste stuk. Ditmaal ge lukkig geen door snor en grime pot sierlijke jeugdige gezichten, die met grocstem allerlei hooggestemde on zin uitslaan; maar de jeugd die vol komen zichzelf kon zijn. Een opgeto gen zaal, bloemen en toespraken be loonden hen daarvoor. U rydt op een voor rangswee, welke ge kruist wordt door een THet-voorransweg. NOORDWIJKERHOUT HUISBROEI VAN L.TJ.'ERS. Zondag heeft de L.T.J. in 't Jeugd huis tentoongesteld het resultaat van de door de leden onderling gehouden huisbroeiwedstrijd. En dit resultaat is helaas op een teleurstelling uitgelo pen. Van de 40 L.T.J.'ers, die in Oct. j.l. de 5 potten met elk 5 tulpen t.w. Krelage Triumf, Mr. v. d. Hoef, Al- bina, Rose Copland en Fh. Snowden in ontvangst hadden genomen, heb ben er slecht 13 hun potten voor de tentoonstelling ingeleverd. Moest dit vorig jaar, toen voor de eerste maal een dergelijke wedstrijd werd, ge houden geweten worden aan te wei nig animo bij de leden, ditmaal zijn de bollen de schuld geweest. Het be stuur had het n.l. er op gewaagd om de voor het broeien bestemde bollen op de velling te kopen, maar uit het broeiresultaat is gebleken, dat in elk geval de Albino's en de Ph. Snow- dens gestookt zijn geweest. Met deze soorten heeft n.l. alleen Tom Heems kerk een dragelijk resultaat weten te bereiken en bij de anderen was het hoogstens zo, dat men kon con stateren, dat er nog wel bloem in zou komen, maar toch nog pas over enkele weken. Ook bij Tom Heems kerk waren de Albino's en Snowdens beduidend minder dan de andere soorten, die bijzonder mooi waren. Tom Heemskerk behaalde dan ook met vlag én wimpel de eerste prijs. Gerard Oostdam wist op de 2de prijs beslag te leggen. Hy had mooie tul pen, maar de 2 gestookte soorten had hij nog niet in bloei. Tom Heemskerk had nog een vrije inzending huisbroei staan en hij leg de ook in deze categorie met zijn fraaie potten Golden Harvest en v. .dacht niet, dat het zó koud was. Burgerlijke Stand Geboren: Pieter, zn van P. Eradus en P. Hoppenbrouwer; Willem Johan, zn van J. Fukken en J. Hoek; Rober- tus Gerardus Maria, zn van J. Broek man en D. van Buuren; Elizabeth Philippina, dr van C. van Onselen en J. C. v. Benetiën; Frits, zn van W. Swaak x M. Duivesteijn;-Sara Hele na Annie, dr van A. J. Bouwer en* G. Haneveld; Elsje Johanna, dr van J. van Rijswijk en E. C. Samwel; Mar tina, dr van G. v. Eygen en M. v. Soeren. d. Eerden beslag op de le prijs. Gerard v. d. Berg had alle potten maar voor de zekerheid in de kas geplaatst en in ongeveer 17 dagen een mooi resultaat weten te berei ken. Maar hij had toch maar 3 Albi no's in bloei weten te krijgen en geen enkele Snowden. Zijn vrije potten waren echter bijzonder fraai cn ook hij kreeg een eerste prijs bij de kas- broeiers. Verdere prijzen werden in deze categorie niet toegekend. De keuring werd verricht door de heren J. Oostdam en C. v. d. Berg. Het bestuur is van plan het vol gend jaar over een andere boeg te gooien. Men wil dan geen bollen meer uitreiken maar elk lid vragen om met 5 potten eigen bollen uit te komen en liefst nog met meer. Con tact zal worden gezocht met de L. T.B. in de ljoop ook de ouderen te laten deelnemen. 25 Jaar bloemistknecht bij zelfde werkgever. Op Donderdag 11 Maart zal de heer P. J. Duivenvoor den Pzn., wonende N. Duinstraat 66. de dag herdenken, waarop hij 25 jaar geleden als 19-jarige jongeman in dienst trad bij de firma H. Ver- degaal en Zn. Deze te Sassenheim ge vestigde firma heeft ook een grote tuin met schuur in Noordwijkerhout en op deze tuin heeft Duivenvoorden 25 jaar lang zijn beste krachten voor de firma gegeven. De heer Piet Duivenvoorden ken nende, vermoeden wij, dat het hem op deze jubileumdag niet aan be langstelling van zijn vele vrienden zal ontbreken. SPORT A TH LE TI EK. WERELDRECORDS ERKEND. De Internationale Athletlek Federatie heeft 28 nieuwe wereldrecords (19 bij de heren, 9 bij de dames) erkend. Het zijn: Dames: 100 meter: 11.4 sec., Marjorie Jackson (Austr.), Glfu, 4-10-1952. 800 meter: 2 min. 7.3 sec., Nina Otka- lenko (Rusl.), Moskou, 27-8-1953. 4 x 100 meter: 45.6 sec.. Rusland, Boe dapest, 20-9-1953. 4 x 200 meter: 1 min. 36.4 sec., Rus land. Boedapest, 9-8-1953. 3 x 800 meter: 6 min. 33.2 sec.. Rus land, Boedapest. 19-0-1953. 3 x 880 yards: 6 min. 49 sec., Groot Brittannië, Londen, 3-8-1953. 4 x 220 yards: 1 min. 39.9 sec., Groot Brittannië, Londen, 30-9-1953. Discuswerpen: 57.04 meter (187 ft V/z inch), N. Dymbadze (Rusl.). Tiflis, 18-10-1952. Heren: 1000 meter: 2 min. 20.8 sec., M. Whit field (V.S.), Eskilstuna, 16-8-1953. 1500 meter: 3 min. 43.sec., W. Lüg (Duitsl.Berlijn, 29-6-1952. 10.000 meter: 29 min. 1.6 sec., E. Zato pek (Tsj. SI.). Stara Boleslav, 1-11-1953. 3.000 meter: 1 uur 35 min. 23.8 sec., E Zatopek (Tsj. SI.), Stara Boleslav. 26-10-1952. 4 x 800 meter. 7 m. 28 sec., Tsjechisch Legerteam, Stara Boleslav, 29-7-1953. 4 x 1500 meter: 15 min. 27.2 sec., Groot Brittannië, Londen, 23-9-1953. 400 meter horden: 50.4 sec., J. Lituev (Rusl.), Boedapest, 20-9-1953. 880 yards: 1 min. .48.6 sec., M. Whit field (V.S.). Turku, 17-7-1953. 6 mijl: 28 min. 8.4 sec.. E. Zatopek (Tsj. SI.), Stara Boleslav. 1-11-1953. 20 mijl snelwandelen: 2 uur 39 min. 22.8 sec., J. Ljunggren (Zw.), Vaernamo, 3-8-1952. 30 mijl snelwandelen: 4 uur 21 min. 11 sec., J. Ljunggren (Zw.). Fristad. 8-8-1953. 20.000 meter snelwandelen: 1 uur 30 min. 26.4 sec., J. Dolezal (Tsj. SI.), Stara Boleslav, 1-11-1953. 30.000 meter snelwandelen: 2 uur 21 min. 38.6 sec.. J. Dolezal (Tsj. SI.). Praag, 12-10-1952. 50.000 meter snelwandelen: 4 uur 20 min. 58 6ec., J. Ljunggren (Zw.), Fristad, 8-8-1953. 2 uur snelwandelen: 25.595 meter (15 mijl en 1591 yards), J. Dolezal (Tsj. SI.), Praag. 12-10-1952. Hinkstapsprong: 16.23 meter (53 feet, 2 3/4 inch), L. Tscherbakov (Rusl.), Mos kou, 19-7-1953. Kogelstoten: 18.04 meter (59 ft V/2 Gevestigd iu de weck van 1 tot cn met 6 Maart. M. C. J. van der Aa, lerares NA, Rapenburg 57; P. J. A. Ber- ben, motormonteur, Varkenmarkt 7; M. J. van Berkel. werkster, Acaciastr. 20; P. Leenhouts—Dc Bruine en fam.. De Sitterlaan 19; M. Bruyn, Kloksteeg 29; H. Bui-gering, korp. ziekenverpleger, Duinhof 55; J. F. van Duuren, Fagelstr. 13; R. E. Frans. adm. empl., W. Rozen straat 64; H. H. Frese, wetensch. ass., Zoeterwoudsesingel 60; J. Gordijn, bot telier I KM, Herensteeg 33; F. Groenen dijk, Kampensteeg 10; A Grijpma, Mors- weg 108a; J. BoonDen Hoed. Sumatra- straat 165; M. J. van Houten, Jan van Goijenkade 6; H. A. van der Hulst, Hooigracht 11-27; A. BrouwerKeimpe- ma. verpleegster, Herengracht 63; L. A. Knetsch, onderwijzer bijz. LO, Stieltjes- straat 29; F. van der Linde, majoor kok, Lage Rijndijk 34; M. Lindhout, 1.1. ge zinsverzorgster. Rapenburg 59; N. C. Looijaard, Zoeterw.weg 138; J. Meer kerk, hulp in de huish.. Stille Rijn 9a; C. C. PiskoraMühlstaff en fam. Ker senstraat 23; J. Noorlander, dienstbode, Hogewoerd 79; H. de Planquc, ambt. ter gemeentesecr.. Plantage 12; T. C. van ZegveldSchaap, Herengracht 63; F. J. Schreuder, bedrijfsleider, H. de Vries- straat 12; L. Steijger, mach. houtbewer ker, Maredijk'58; C. A. Tukker, gezins verzorgster, Rapenburg 59; C. van der Veen, Rijnsb.weg 189; A. M. D. Veen- huijsen, 1.1. verpleegster, Rijnsb.weg 10; M. M. SchellekensVan Velzen, kan toorbediende, Stille Rijn 10; T. J. C, Verduin en fam., referendaris ter secr„ Tib. Siegenb.str. 15; M. M. Warmen- hoven, Zoeterw.singel 39; J. M. Vink De Winter. Janvossensteeg 32; B. de Wit, doktersassistente, Wasstr. 34; H. A. de Wit, onderwijzeres, Zeemanlaan 49. Vertrokken in de week van 1 tot en met 6 Maart. G. C. l'Ami en fam.. Huighof 2, Canada; S. L. Anema, Rood- borststraat 40, Bussum, Gentiaanstr. 21; G. A. W. MaderBaart, Rijndijkstr. 89, Zoeterwoude, H. Rijndijk 7; B. de Jong —Bandstra, Vree wij lestr. 8, Haarlem, Westerhoutpark 21; H. E. van Bazel, H. de Grootstr. 18. 's Gravenhage. Ten Hovestr. 40; H. Benninga, Fr. v. Eeden laan 17, Verenigde Staten van Noord Amerika;, G. A. SimonisBlaauvv, Lage Rijndijk 79a, Canada; M. van der Boon, Rapenburg 57, Bodegraven, Jullanastr. 9; A. C. A. Borg, Groenhovenstr. 6, Oegst- geest, Oranjelaan 19; J. P. Broekhof, Pasteurstr. 14a, Bloemendaal. Brederode- laan 54; N. Dee, Rijnsb.weg 10, 's Gra venhage. Dr. v. Welylaan 2; R. Dee. Rijnsb.weg 10, 's Gravenhage, Dr. van Welylaan 2; C. A. Dekker. Fagelstr. 22 A, Groningen, Bernouilleplein 11; L. Dorhout, Steenschuur 10, 's Gravenhage. v. Soutelandelaan 103; A. van Duijn, Roodb.str. 20, Oegstgeest, Marelaan 19; F. Elferink en fam., Damlaan 12, Haaks bergen, Spanbeddestr. 43; H. A. M. Fleur Kapteynstr. 3, Made ca., Kerkstr. 10; A de Graaf, Rijnz.str. 3, Vlaardingen, Goudsbloemstr. 20b; A. C. Groothoff, Roodb.str. 40, Heerlen, Valkenb.weg 63; A B. G. den Haan en fam., Verdamstr. 42. Canada; C. A. C. de Haas, L. Zand straat 4, Tilburg, Oude Wijk 1; L. M. Hogerzeil, W. Singel, Oegstgeest, Leidse- straatweg 11; F. J. Holland, O. Rijn 54a, Vriezenveen, Wyk 3 no. 360; L. J. Houf- felaar, Nieuwsteeg 37a, Liberia; R. J. Isselman, H. Rijndijk 108a, Doorn, Aca cialaan 7; J. de Jong. Rijnsb.weg 50, Zwolle, Ter Pelkwljkstr. 13; M. E. de Keijzer, De Genestetstr. 86, Oost en West Souburg. Abeelseweg 11; J. Kluit, Zoe terwoudsesingel 78, Breda, Ginnekenweg 228; C. T. Korfage, Hooigracht 11-27, 's Gravenhage, Nw Parklaan 169; J. Lam mens, Rijnkade 7, Canada; D. Laterveer en fam., R. Visscherstr. 6, Naaldwijk, Pr. Margrietstr. 8; H. van Leeuwen en fam., 3 Octoberstr. 4. Oegstgeest. H. Morsweg 104; L. WesterbeekVan Loef, Serin- genstraat 36, Oegstgeest, Geverstr. 15; E. F. Nielsen, Boerh.laan 17, Wassenaar, v. Z. v. Nijeveltstr. 288; J, H. Nooy v. d. Kolff, Papengracht 22, 's Gravenhage, v. Blankénb.str. 33; H. F. de Nooy en fam.. Rapenburg 85. Kerkrade, Koninginne straat 32: C. J. M. J. Officiers, Mariën- poelstraat 29, Dongen, Hoge Ham 158; G. Oostendorp, Krauwelsteeg la, Nieuwer- Amstel Amstelveen, Amsterdamseweg 1; F. Palyama, Akkerhof 36, Bloemendaal, Bloemend.weg 287; A. M. Pollmaan. Hoogstr. 3. België; L. G. J. Reinders, Julianastr, 75. Valkenswaard, Markt 3B; A. F. Roobol, Morskade 3. Straits Sett lements; J. Optendrees—De Ruiter, Da Costastr. 92, Roosendaal ca NB, Gal- vanistraat 27; C. van Rijn, Janvossen steeg 40, 's Gravenhage, Hobbemastr. 5 G. J. Simonis. H. Morsweg 19. Canada; H. H. J. Slabbers en fam., H. de Vries- straat 6. Eindhoven. Th. a Kempislaan 74; Wed. S. P. de Vries—Slangen. Witte Rozenstr. 57. Oegstgeest, Rhijng.str.weg 203; H. E. Smidt van Gelder, L. Mare 92. Velsen. Meervlletstr. 86; J. M. Spruljt en fam., C. Huygenslaan 1. Indoneisë; T. J. van Stockum en fam., Hogewoerd 7, 's Gravenhage. Corn, de Wittlaan 25; Z. Szirmai, Warmonderweg 37, Oegstgeest. Koninginnelaan 4; B. Tebrugge. Marc- dljk 6, Amsterdam, J. Evertsenstr. 69 1: P. Thorne, Breestr. 121a. Oegstgeest. Mauritslaan 1; H. W. Tiemens en fam.. Varkenmarkt 2, Cuyk ca, Margrietstr. 12; P. E. Tupker, Rijnsb.weg 10, Rotterdam, Henegouwerlaan 122 bv.; J. Kulk—Velle- koop, Hoogl. Kerkgracht 46, Ede Gld., Nassaulaan 30; J. M, F. Verberg, Leven daal 81, Nederlandse Antillen; J. L. Ver- hoeks, Hooigracht 97a, Wageningen, Dol- derstraat 78; C. J. v. d. Voort en fam.. Piet Heinstr. 3. Canada; M. A. Weste nenk. Rapenburg 121, Blaricum, Wal- landlaan 9; J. Westerbeek. Langebrug lb, Oegstgeest. Geverstr. 15; J. M. Kerkho venWillemsc, Wasstr. 26, Neede, Dr. Plantenstr. 3; W. MourikVan Wouw, Tesselschadestr. 3 IA. Geleen. Beekho- venstraat 69; W. van den Wijngaard, Nic. Beetsstr. 14, Kerkrade, Koninginne straat 32; J. de Zeeuw, Boerhaavelaan 14, Rotterdam, W. de Wittstr. 35b; P. J. Zwaan, Herensingel 32, Rotterdam, v. d. Werffstraat 53b. Discuswerpen: 59.28 meter (194 ft 6 ingh). F. Gordien (V. S.), Pasadena, 22-8-1953. Hoogspringen: 2.12 meter (6 ft. 11 ]A inch). W. Davis (V.S.), Dayton, 27-6-'53. Het heeft in Britse athletiekkringen nogal verwondering gewekt, dat de aan vraag om erkenning als wereldrecord van de tijd van 16 min. 41 sec., die Nankeville. Chataway, Seaman en Ban nister op 1 Augustus van het vorig jaar te Londen op de 4 x 1 myl estafette maakten door de IAAF is aangehouden. Als mogelijke reden hiervoor ziet men het feit, dat Chataway tegen Bannister, die de laatste myl liep, rondetijden heeft geroepen, van welke handeling een foto in bezit van de IAAF is. Een en ander is in strijd met dc reglementen van de IAAF. welke luiden, dat alleen de spea ker de tussentijden mag afroepen. WIELRENNEN. VAN VLIET—PATTERSON. De wereldkampioen achtervolging, de Australiër Sid Patterson, zal op 25 Maart per vliegtuig uit Melbourne vertrekken om aan de zesdaagse, die op 1 April te Parijs begint, deel te nemen. Hij zal voor deze zesdaagse een koppel vormen met Arie van Vliet. Laatste Berichten De Haagse moord Oudste zoon van hospita gezocht De Haagse politie verzoekt opspo ring, aanhouding en voorgeleiding van een 36-jarige broodbezorger verdacht van moord, subsidiair dood slag, op de typiste, .die gisteren in Den Haag om liet leven werd ge bracht. De broodbezorger is de oud ste zoon van dc pensionhoudster bij wie de typiste een kamer had ge huurd. Hij is Zondagmorgen, enkele uren voordat de politie werd ge alarmeerd, uit de woning verdwenen en niet teruggekeerd. Zijn signalement luidt: ongeveer 1.84 meter lang, enigszins kaalhoof dig, blauwgrijze ogen, lang, enigs zins ingevallen gelaat cn vermoede lijk gekleed in een grijze of bruine winterjbs. Hij is geen onbekende van de politie. Bij nader onderzoek is gebleken, dat uit de kamer van dc vern rde typiste 900 gulden is ge stolen, welke zij enige dagen tevoren in huis had gehaald. Sporen van een worsteling werden geconstateerd. Het slachtoffer had haar kamerdeur niet op slot. Vanmiddag zal sectic op het lijk worden verricht. MOORDENAAR MELDDE ZICH De 36-jarige Hagenaar wiens op sporing, aanhouding en voorgeleiding door de Haagse politie was verzocht in verband met de moord in de Van Kinsbergenstraat te Den Haag, heeft zich vanmiddag omstreeks twaalf uur bij de politie te Amsterdam gemeld. Hij is op transport gesteld naar Den Haag. EEN BESTE CASSIèRE. Eind Januari werd bij een kassier in een Schevenings hotel een kaste kort van 12.000 gulden geconstateerd. Dit kwam aan ihet licht toen hij zijn functie verwisselde voor een andere positie in dit hotel. Door de politie aan de tand gevoeld, vertelde de kas sier dat hij dit tekort al geconsta teerd had begin 1953, bij het overne men van de kas. Hij had de kas toen van zijn zuster overgenomen en deze had gezegd, dat zij het tekort wel zou aanzuiveren. In de practijk was daar echter niets van gekomen. De zuster, die op het ogenblik als cassière te Rotterdam werkzaam is, bekende in de jaren 1950, 1951 en 1952 6000 gul den te hebben gestolen. De rest was, volgens haar zeggen, verdwenen bij een diefstal in 1952. Van deze diefstal was wel aangifte gedaan, maar er was niet bij gezegd, dat er 6000 gul den verdwenen waren, omdat anders aan het licht zou komen, dat er nog een andere 6000 gulden spoorloos was. In Rotterdam had de vrouw al weer kans gezien om 1000 gulden „achterover te drukken". Haar man had zich daar over 900 gulden ontfermd. De broer is nu op vrije voeten gesteld. Het geld is vol ledig opgemaakt. Het echtpaar had er schulden van betaald en bovendien op te grote voet geleefd. Door de kascontrole te misleiden kwam de zaak nu pas aan het licht. Marktberichten ROTTERDAM 8 Maart Vee - Aanvoer 1536; vette koeien 831; varkens 705; vette koeien 234—302, 264—282. 234—258; varkens 193, 191, 188: vette koeien even minder, le vendig, hoger primas boven note ring, varkens kleiner, vlug, iets ho ger prima exemplaren boven note ring.

Leidse Courant | 1954 | | pagina 3